Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 1,7% na lokatach bankowych (bez konta!) w InBanku

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

3.07.2021

Do 1,7% na lokatach bankowych (bez konta!) w InBanku

Dziś po raz pierwszy opisuję na blogu lokaty z oferty InBanku.

Lokaty w InBanku do 1,5% w skali roku
Wobec marnych stawek, jakie w chwili obecnej oferuje większość banków, stawka powyżej 1% robi wrażenie. W InBanku (oczywiście podlegającym pod bankowy system gwarantowania depozytów) można uzyskać właśnie do 1,7% w skali roku (w zależności od wybranego okresu lokaty).

[Niniejszy wpis może być już częściowo nieaktualny. Kliknij i sprawdź obecnie dostępną ofertę InBanku.]

InBank to bank wywodzący się z Estonii, który swą działalność w Polsce rozpoczął już ponad 4 lata temu. Uzyskał zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na gromadzenie depozytów klientów w Polsce. Środki zgromadzone na lokatach w tym banku podlegają systemowi (estońskiemu) gwarancji depozytów (do kwoty będącej równowartością 100 tys. euro). InBank skupia się na ofercie lokat i kredytów - innych produktów brak. Obsługa w pełni odbywa się zdalnie, a założenie lokaty w sposób zautomatyzowany - elektronicznie.

Lokaty w InBanku - szczegóły oferty

Główne cechy lokat dostępnych w InBanku to:

 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (na pojedynczej lokacie; klient ma jednak możliwość założenia wielu lokat - ich łączna suma nie może jednak przekroczyć 400 000 zł);
 • oprocentowanie (stałe) - jego wysokość uzależniona jest od okresu lokaty (stan na dzień 16.11.2021 r.):
  • 1 miesiąc - 1,3% w skali roku;
  • 3 miesiące - 1,35% w skali roku;
  • 6 miesięcy - 1,5% w skali roku;
  • 12 miesięcy - 1,65% w skali roku;
  • 24 miesiące1,65% w skali roku;
  • 36 miesięcy - 1,65% w skali roku;
  • 48 miesięcy - 1,65% w skali roku;
  • 60 miesięcy - 1,7% w skali roku;
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty następuje wyłącznie zwrot wpłaconego kapitału).

W jaki sposób założyć lokatę w InBanku?
 • złóż wniosek o lokatę, wybierając jej parametry (okres, kwotę);
 • przejdź do dokonania przelewu weryfikacyjnego poprzez kliknięcie przycisku "Podpisuję" (kliknięcie w ten przycisk będzie możliwe po uprzednim pobraniu umowy - też poprzez kliknięcie w odpowiedni przycisk we wniosku);
 • wykonaj przelew środków na kwotę wskazaną we wniosku - koniecznie trzeba zrobić go z własnego konta, by dane przy przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie zgadzały się tymi, które wpiszesz we wniosku (w taki sposób InBank dokonuje weryfikacji klienta).

Z racji tego, że przelew weryfikacyjny odbywa się za pomocą systemu BlueMedia, czyli systemu przelewów natychmiastowych (klient nie ponosi kosztów związanych z tym przelewem), to otwarcie lokaty powinno nastąpić szybko. InBank informuje, że weryfikacja powinna nastąpić najpóźniej w następnym dniu roboczym.

Przelew weryfikacyjny w najszybszy sposób można wykonać z następujących banków: Alior, Bank Nowy BG, BNP Paribas, BOŚ Bank, Credit Agricole, Getin Bank, ING Banku Śląski, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, PKO BP, Plus Bank i Santander Bank. W przypadku tych banków dane do przelewu powinny podstawiać się automatycznie. 
Przelew weryfikacyjny do InBanku

Jeśli przelew chcesz wykonać z innego banku (np. z konta Inteligo), wtedy trzeba wybrać opcję: "Samodzielny przelew".

Lokatę w InBanku można założyć bez konta oraz bez konieczności otwierania jakichkolwiek innych produktów. 

Lokata zakładana jest jako odnawialna, aczkolwiek można to zmienić w czasie trwania lokaty. Ale z tym może jednak warto zaczekać i lokatę po prostu zerwać po odnowieniu, bo z tej automatycznej odnawialności może być korzyść w przyszłości - po odnowieniu, zgodnie z tabelą oprocentowania, otrzymasz bonus w wysokości +0,1%. Oczywiście dziś trudno wyrokować jakie będzie oprocentowanie tej odnowionej lokaty za rok czy nawet za 3 miesiące, ale nic nie będzie stało na przeszkodzie, by wtedy taką lokatę zerwać (jeśli oprocentowanie okazałoby się nieatrakcyjne lub środki byłyby Ci potrzebne).

Po zakończeniu/zerwaniu lokaty, środki trafią na Twój rachunek, z którego został wykonany przelew zasilający lokatę.

Podczas składania wniosku o lokatę w InBanku uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pośrednictwem możliwe będzie zakładanie kolejnych lokat.

Dlaczego opisuję lokaty InBanku?


A może lepiej byłoby postawić inne pytanie: dlaczego dotąd nie opisywałem lokat InBanku?

Prowadząc bloga, wychodzę z jednego założenia - opisuję tu wyłącznie to, z czego sam korzystam lub chciałbym skorzystać (bo czasem nie mogę ze względu na okres wykluczenia dla byłych klientów). Muszę to najczęściej sprawdzić i sprawdzić czy jest godne zwrócenia uwagi na blogu. Sam z lokaty w InBanku w końcu skorzystałem - wszystko przebiegło prawidłowo. No i dziś oprocentowanie jest kuszące. Czy wysokie na tle konkurencji? Tak, ale za granicą już zaczynają zauważać jak inflacja szybko rośnie - banki centralne Węgier czy Czech w minionym miesiącu podniosły stopy procentowe. Kiedy w Polsce zauważy to Rada Polityki Pieniężnej? Na razie jakoś się na to nie zanosi, więc i polskie banki nie mają motywacji do walki o nasze oszczędności (choć w ostatnim przeglądzie obejmującym najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na sierpień 2021 r. odnotowuję, że niektóre banki zdecydowały się podnieść oprocentowanie - ale to zmiany kosmetyczne i głównie na lokatach długoterminowych). 

Owszem, są wyjątki - w mBanku można uzyskać 1,8% w skali roku na 3 miesiące (przy okazji zgarniając bonusy do 300 zł za konto w mBanku), a ING daje na rachunku Smart Saver 1,6% w skali roku do odwołania (a w promocji dla nowych klientów do 210 zł za założenie konta). Ale mankamentem tych propozycji dla oszczędzających są maksymalne kwoty, jakie obejmuje promocyjne oprocentowanie - odpowiednio wynoszą one 10 tys. zł oraz 5 tys. zł. Kto więc dysponuje większymi oszczędnościami, ten ma obecnie problem, jeśli szuka bezpiecznego sposobu zdeponowania środków (chyba, że się łapie na 3000 zł premii za konto Citigold, gdzie taka premia staje się odpowiednikiem 6-miesięcznej lokaty z oproc. aż 1,85% w skali roku - ale żeby wziąć udział w tej promocji Citibanku trzeba dysponować kwotą aż 400 tys. zł).

Czy środki w InBanku podlegają pod BFG?


Ochronę środków klientów zgromadzonych na lokatach klientów InBanku zapewnia Fundusz Gwarancyjny Estonii Tagatisfond (czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), bo InBank - jako bank zarejestrowany w Estonii - podlega pod tamtejszego regulatora i tamtejszy fundusz gwarancyjny. W ramach Unii Europejskiej standardy w tym zakresie są ujednolicone, więc tak samo - w razie czarnego scenariusza - można liczyć na zwrot całości kapitału, bo przy obecnym kursie euro wobec PLN nie sposób nie zmieścić się w limicie 100 tys. euro (a w InBanku na lokatach nie da się zdeponować więcej, niż 400 tys. zł).

Bądź na bieżąco z takimi okazjami jak ta powyższa oraz z najlepszymi promocjami bankowymi. Niezawodnym źródłem powiadomień o nowościach jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis na bezpłatną subskrypcję zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiegoś powodu tak postanowisz). To zero spamu, a jedynie do dwóch wiadomości w tygodniu o tym, co w bankowości i Bankobraniu piszczy:

Przydatne dokumenty: 

106 komentarzy:

 1. "maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (na pojedynczej lokacie; klient ma jednak możliwość założenia wielu lokat - ich łączna suma nie może jednak przekroczyć 400 000 zł)"

  Jak to rozumieć? Mogę mieć 50 tys. na 3-mies., 50 tys. na 6 mies. itd. Czy mogę założyć np. 5 lokat po 50 tys. i wszystkie na 6 mies.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można mieć dowolny miks lokat, ale można też mieć wiele lokat na ten sam okres.

   Usuń
 2. Czy przelew weryfikacyjny może być z konta wspólnego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kluczowe jest jakie dane pojawiają się przy takim przelewie? Jeśli wspólne, to nie przejdzie - przelew musi być wtedy z konta indywidualnego.

   Usuń
 3. Jak dzisiaj złożę wniosek to ile będę mieć czasu na przelew?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli dobrze kojarzę (teraz odpisuję na telefonie, a umowę mam w kompie), to w umowie jest mowa o 5 dniach.

   Usuń
 4. Jakoś nie mam zaufania do tych "obcych" banków, w razie upadłości i problemu z wypłata środków przyjdzie mi jechać do Estonii? Mr. Zlotowa czy miałeś już lokate, która się zakończyła i środki wróciły wg twojej dyspozycji? Wiadomo jak stoi obecnie ten bank kapitałowi czy anje ma żadnych problemów finansowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja miałem już kilka lokat w ciągu 2 ostatnich lat. Wszystko bez zarzutu.

   Usuń
  2. A ja założyłem dwie duże lokaty. Mam satysfakcję, że kasa nie leży na nieoprocentowanym koncie w "rodzimym" banku.

   Usuń
  3. Też jestem mocno konserwatywny i ostrożny. Acz przetestowałem bank już jakiś czas temu (jako jeszcze przed czasami koronawirusa). I od tego czasu obserwowałem. Wyniki bank ma dobre - rosną przychody, zysk, kapitał.

   Usuń
  4. Również testowałem ten bank i wszystko było normalnie/ lokaty 6-miesięczne

   Usuń
  5. Skończyła mi się umowa na 6 miesięcy, była na 1,45 lub 1,5%. Jak już mi się skończyła to pieniądze wróciły na konto z którego wpłaciłem.
   Później założyłem na 0,8%... Niedługo trafiła się okazja na 1,3% na pół roku. Mail z wypowiedzeniem starej umowy w niedzielę a w poniedziałek rano informacja z Inbank że została zerwana. Pieniądze dostałem szybko i założyłem na 1,3%.
   Wypowiedzenie na mail bardzo wygodne. Ten bank nie utrudnienia życia klientom. Na razie same pozytywy.
   Do grudnia mam jeszcze lokaty roczne na kosmiczne obecnie 1,7%...

   Usuń
 5. Jak wygląda dochodzenie swoich oszczędności gdyby coś poszło nie tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwroty ogłaszają w ciągu 7 dni roboczych, czyli tak jak w PŁ. Wniosek o wypłatę składa się on-line. Wypłata z estońskiego BFG w ciągu kilku-kilkunastu dni.

   Usuń
  2. A ewent. wypłaty z estońskiego BFG robiliby na konto estońskie czy polskie? Bo wycieczka na wschód w celu odzyskania ewent. depozytów mi się nie uśmiecha. Wypłaty z polskiego BFG mamy już doświadczenie i jakoś to szło. Lepiej teraz zapytać niż później się martwić więc nie hejtujcie...

   Usuń
  3. Nie trzeba jechać. Zgłasza się elektronicznie. Przeleją na polski numer konta.

   Usuń
 6. w ING nie dochodzą smsy autoryzacyjne lub przychodza bardzo poźno. Ktoś wie jak wrócić do założenia lokaty i ponownego przelewu weryfikacyjnego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po zalogowaniu do bankowości i przejściu: Lokaty => Moje lokaty (piszę teraz z pamięci, ale chyba tak brzmią nazwy zakładek) pod lokatą powinien być przycisk w stylu "Zweryfikuj ponownie".

   Usuń
 7. Hipster z ogórkami mnie nie przekonuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogórki symbolizują zapasy. Zapasy = oszczędzanie :)

   Usuń
  2. On te ogórki dostał pewnie od babci :)

   Usuń
 8. Jakie sa oplaty za przelew srodkow do banku w Estonii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma opłat ani za przelew z wpłatą, ani przy zwrocie środków.

   Usuń
 9. Hej. A jak się ma podatek belki do tych lokat. A dwa jaki jest nrb czy polski czy estoński. Pozdrawiam Złotówkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłacone odsetki zostaną pomniejszone o podatek Belki.

   Usuń
  2. @BB BB 4 lipca 2021 15:42
   "Środki pieniężne deponowane przez klientów w Inbank gromadzone są na rachunku w Narodowym Banku Polskim oraz na rachunkach bankowych prowadzonych na rzecz Oddziału w największych bankach komercyjnych w Polsce (obecnie są to PKO Bank Polski, mBank, Santander Bank Polska S.A.) i zabezpieczane zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami."

   Wiem też że przy kredytach nrb do spłat to rachunki w Santander Banku.

   Usuń
 10. Do kiedy można zakładać lokatę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oferta dostępna jest do odwołania. Na wpłatę środków jest 5 dni od złożenia wniosku (więc to jest sposób na "zaklepanie" sobie lokaty na aktualnie dostępnych warunkach).

   Usuń
  2. Dają więcej dni. Wybrałem przelew "z innego banku" bo dziś nie mam pieniędzy na koncie a chciałem zaklepać. Wyszła formatka z BlueMedia z datą: "Ważność transakcji: 2021-07-21 17:05" czyli 14 dni.

   Usuń
 11. Zwrot odbywa się na konto z którego zrobię przelew na lokatę. A co jeśli w tym czasie zamknę tamto konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piszesz na maila że zmieniłeś konto, oni sprawdzają to przez weryfikacje i zmieniają dane

   Usuń
  2. Jest możliwa zmiana numeru rachunku do zwrotu środków.

   Usuń
 12. Jak ja mam dowód wydany z bezterminowym terminem ważności to gdzie można to wpisać?
  tam jest tylko kalendarz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. We wniosku pod polem z serią dowodu zaznaczone jest takie sformułowanie "Dowód osobisty ma datę ważności". Musisz to odhaczyć i wtedy wystarczy tylko data wydania.

   Usuń
 13. Czy ja całą kwotę na którą chce założyć lokatę, muszę mieć na koncie.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bo od razu robi się przelew na kwotę wnioskowanej lokaty. Można jednak rozbić i założyć najpierw lokatę na 5 tys. zł a później kolejne.

   Usuń
 14. Czy wpłata środków na lokatę musi być z tego samego konta co przelew weryfikacyjny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelew na kolejną lokatę też musi być z twojego konta ale może być inne.

   Usuń
 15. 2 lokaty założone. Po roku będzie o 712 zł więcej niż to co miałem. Wielkie dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 16. Taka ciekawostka jak władza potrafi szanować biznesy wywodzące się ze swego kraju. Jak w maju w Polsce z oficjalną wizytą była pani prezydent Estonii to odwiedziła siedzibę Inbanku w Warszawie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jak szybko zwracana jest kasa po zerwaniu lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zerwałem lokatę w czwartek popołudniu. W piątek kasę miałem już na koncie po drugiej sesji Elixir..

   Usuń
 18. Kusi ale trochę się obawiam, bo nie miałam do czynienia z obcym bankiem a chciałabym większą część oszczędności włożyć na lokatę. Na internecie nie ma dużo opinii o banku a jest trochę negatywnych związanych z kredytem. Czy Ktoś stąd zakładał w tym banku wcześniej lokatę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałem już 2 lokaty. Wszystko gra, zwrot kasy i odsetek od razu, więc nie mam uwag. Teraz założyłem kolejny raz.

   Usuń
 19. Przy wypełnianiu danych na lokatę nie wpisuje mi się PESEL ani numer telefonu...wszystko inne mogę wpisać...korzystam z Androida...i nigdy nie miałam problemu w takich sytuacjach dot.banku..
  Gdzie leży problem?...dzięki za pomoc😃

  OdpowiedzUsuń
 20. Skopiuj z notatnika, u mnie też nie działało.

  OdpowiedzUsuń
 21. Kto od kogo ściąga? ;)

  "Czy sam skorzystałbym z oferty Inbanku? Zgodnie z zasadą, że na blogu opisuje tylko oferty, z których sam korzystam (lub chciałbym korzystać, bo czasem okres karencji nie pozwala) odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca"

  OdpowiedzUsuń
 22. A jak wygląda sytuacja z dziedziczeniem? Co dzieje się, gdy właściciel lokaty umrze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Normalna sytuacja. Potrzebne jest postanowienie sądu o podziale majątku ze wskazanymi osobami dziedziczącymi.

   Usuń
 23. Czy za taki przelew przez Blue Media coś się płaci?

  OdpowiedzUsuń
 24. czy kolejna lokata też musi być opłacona z konta z którego poszedł przelew weryfikacyjny? Czy dane adresowe muszą być zgodne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być z innego ale musi to być twoje konto.

   Usuń
 25. Czy ktoś przelewał kasę z Credit Agricole? Działa wszystko z przelewem weryfikacyjnym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja przelewałem z CA właśnie. Założone.

   Usuń
 26. Założyłam już 1 lokatę na kwotę minimalną. Chciałabym założyć kolejne. Znów muszę wypełniać cały wniosek? Czy da się jakoś przez bankowość? Wtedy środki trzeba wcześniej jakoś wpłacić na jakieś konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejne w bankowości. Tylko wybierasz kwotę, okres i zaznaczasz oświadczenia. I wtedy przechodzi się do przelewu żeby zasilić lokatę.

   Usuń
  2. Czyli po założeniu 1. lokaty ma się dostęp do bankowości? Czy to jest coś jak konto techniczne?

   Mógłbyś wkleić zrzut z tej strony, oczywiście po wymazaniu swoich danych? Dziękuję.

   Usuń
 27. Czy konto w banku z którego dokonuję wpłatę może być założone online/kurierem tzn. bez fizycznej wizyty w banku? Żeby nie wybiło niezgodności że nie przeszło pełnej weryf.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez znaczenia. Tylko dane mają się zgadzać.

   Usuń
  2. @Marek 10 lipca 2021 20:01
   Nie sądzę aby udało się w ten sposób to zrobić.
   Jak nie przejdzie z jednego konta, można ponawiać próby z innego.

   Usuń
  3. Sposób zawarcia umowy o konto z którego pochodzi przelew weryfikacyjny ma znaczenie w przypadku otwierania konta osobistego za pomocą przelewu weryfikacyjnego właśnie. W InBanku takiego konta się nie otwiera.

   Jeśli przelew jest wykonywany jako weryfikacyjny w celu założenia lokaty, to ważne jest jedyne to, by dane przy tym przelewie (imię, nazwisko i adres) zgadzały się z danymi uzupełnionymi we wniosku o lokatę.

   Usuń
  4. Czyli co, Złotówa? Tak czy nie?

   Usuń
  5. "Jeśli przelew jest wykonywany jako weryfikacyjny w celu założenia lokaty, to ważne jest jedyne to, by dane przy tym przelewie (imię, nazwisko i adres) zgadzały się z danymi uzupełnionymi we wniosku o lokatę."

   Usuń
  6. Czyli można?

   Usuń
  7. Tak, przelew można zrobić z konta założonego w dowolny sposób.

   Usuń
 28. Ci Estończycy znacznie by wszystko uprościli, gdyby otwierali przelewem konto techniczne, które można by później zasilać w celu zakładania lokat.

  OdpowiedzUsuń
 29. Czy przelew weryfikacyjny z konta założonego 'na kuriera' jest przez nich akceptowany?

  OdpowiedzUsuń
 30. Czy ktoś jeszcze zwrócił uwagę na to że w §3 pkt 1. umowy lokaty jest "... przyjmując, że rok liczy 360 dni ..."? W polskich bankach, z tego co pamiętam, chyba zawsze przyjmowało się że rok ma 365 dni. Po zalogowaniu na liście lokat w polu "Kapitał i odsetki" rzeczywiście jest o parę złotych więcej za "dodatkowe" dni w roku, więc wszystko się zgadza z umową. Czy w Estonii to normalne że przyjmuje się 360 dni w roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reguła bankowa. Tak nazywa się to pojęcie. Do obliczenia przyjmuje się 360 dni, ale umowa jest na 365/366 dni (jeśli mamy do czynienia z rokiem przestępnym). Dlatego przy 10 tys. zł lokaty po 365 dniach odsetek wychodzi 152,08 zł (czyli tyle ile byłoby przy faktycznym oprocentowaniu 1,52%).

   Usuń
  2. Nie raz miałem lokaty roczne lub 2-letnie w innych bankach i odsetki były naliczane zgodnie z tabelą, a nie z tą 'regułą' :)

   Usuń
 31. Na lokacie 3-mies. jest już 0,5 proc. Pozostałe bez zmiany

  OdpowiedzUsuń
 32. Co z odsetkami w przypadku zerwania lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zerują się :)

   Usuń
  2. Masz napisane w omówieniu lokat.

   Usuń
  3. Wraca tylko kapitał. Wypłacają szybko. Zrywałem bo miałem wcześniej założoną z niższym oprocentowaniem i przekalkulowałem że zerwanie mi się opłaca.

   Usuń
 33. Złotówa, czyli proces zakładania wygląda podobnie jak w polskim oddziale Toyota Bank z tą różnicą, że nie trzeba czekać na telefon z banku ani na umowę dostarczaną kurierem, czy tak?

  Czy po dokonaniu przelewu ma się dostęp do swojego konta, np. w celu podejrzenia jego stanu? W jaki sposób można założyć kolejne lokaty?


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od razu dostaniesz dostęp. Kolejne lokaty założysz przez bankowość.

   Usuń
  2. Zgadza się, tutaj nie czeka się ani na telefon z banku, ani na kuriera.

   Uzyskuje się dostęp do systemu (podgląd tutaj - pod listą lokat jest jeszcze przycisk "Otwórz lokatę" za pomocą którego można zakładać kolejne).

   Usuń
  3. Dziękuję, Gospodarzu!

   Usuń
 34. Jak złożyć wniosek o lokatę dzisiaj ale opłacić dopiero w piątek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) Składasz wniosek + pobierasz umowę + przechodzi do przechodzisz do przelewu ale go nie robisz
   2) W piątek logujesz się do systemu i wchodzisz w Moje lokaty. Tam będzie lokata i możliwość opłacenia.

   Usuń
 35. Hej założyłem lokatę. Z ciekawości szukałem "awaryjnego" przycisku zerwij lokatę - nie ma takiego. To jak w razie nagłej potrzeby zlikwidować taką lokatę? Jest tylko opcja zmień (tu do wyboru zmiana nazwy lokaty i odnawialność na tak/nie).

  OdpowiedzUsuń
 36. Ciekawe dlaczego obniżyli akurat na 3-miesięcznej a reszta lokat bez zmiany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają wystarczająco dużo kasy w tym okresie :)

   Usuń
  2. Bo min. lokata na 6 m-cy od 07.2021 zakończy się w kolejnym roku więc na koniec 2021r. pochwalą się stabilnym portfelem, płynnością finansową, wysokim poziomem depozytów.

   Usuń
 37. Jak teraz założę lokatę i będę miał 1,3% na 6 miesięcy to po od odnowieniu bezie 1,4% też na pół roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podwyższenie oprocentowania o 0,1 p.p. nastąpi dla odnowionej lokaty z oprocentowaniem obowiązującym na moment odnowienia lokaty. Jeśli więc za 6 miesięcy w tabeli oprocentowania na lokacie 6-miesięcznej bank również będzie dawać 1,3% w skali roku, to stawka w Twym przypadku wyniesie 1,4%. Jeśli jednak wtedy bank będzie oferować np. 1%, to Twa lokata po odnowieniu zostanie objęta stawką 1,1%. Po odnowieniu będzie można zadecydować co zrobić - zostawić lokatę lub ją zerwać.

   Usuń
 38. Rozumiem, że nie ma limitu ilościowego lokat i mogę założyć ich do woli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Max 80 lokat :) Bo każda na min. 5 tys., max 50 tys. Łączna suma lokat wszelkiej kombinacji do 400 tys.

   Usuń
  2. Do 400 tys złoty łącznie

   Usuń
 39. Kontaktował się z nimi ktoś mailowo? Po ilu dniach odpowiadają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak pisałem w sprawie zerwania lokaty to w następnym dniu kasę miałem już na koncie.

   Usuń
 40. Dzisiaj obniżyli oprocentowanie na większości lokat. Jest 1,05 na 6 m-cy i 1,3 na rok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musi nałykali się wystarczająco dużo depozytów :)

   Usuń
  2. Ale i tak trudno o lepsze oprocentowanie lokat.

   Usuń
 41. kucze no i się spóźniłam, a dzisiaj chciałam zakładać lokatę na 6 miesięcy... niby dalej dobra stawka w porównaniu do naszych banków, ale 1,3% lepiej brzmiało niż 1,05 ;d

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak dobrze, że 1+ i nie obniżyli bardziej.

   Usuń
 42. Zajmuję się finansami kilu osób z rodziny. Założyłem lokaty dla siebie bez problemu. Potem próbowałem założyć lokaty dla innych członków rodziny, ale po wysłaniu formularza z danymi, za każdym razem wyskakuje błąd "Wystąpił błąd. Co mogło pójść nie tak:- jesteś już naszym Klientem - jeśli tak, zaloguj się przy użyciu swojego emaila i hasła TUTAJ ...".

  Usuwałem ciasteczka, próbowałem innej przeglądarki i nie pomogło.

  Czy ktoś też tak miał i może wie co na to poradzić?

  OdpowiedzUsuń
 43. od 03.11.2021 lokata 1-miesięczna 1,1% zamiast 1%

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...