Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj nawet 300 zł dzięki promocji dla otwierających darmowe konto w Citibanku

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

17.10.2021

Zyskaj nawet 300 zł dzięki promocji dla otwierających darmowe konto w Citibanku

Wystartowała nowa edycja promocji CitiKonta.

Nawet 200 zł z Citikontem
Do wzięcia czeka premia pieniężna do 200 zł na start + 2 kody na darmowe wysyłki paczek z InPostem + do 100 zł zwrotu za płatności.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Ostatni z wymienionych bonusów - czyli zwrot za płatności kartą - przewidziany jest dla osób, które wraz z kontem osobistym zdecydują się również na wyrobienie karty kredytowej z logo Citi. A można tu rzec, że opłaca się to podwójnie, bo uzyskasz wtedy nie tylko moneyback, ale też nagrodę gwarantowaną za skorzystanie z takiej karty (może być to bon na zakupy o wartości do 400 zł lub nagroda rzeczowa w postaci telefonu Vivo). O szczegółach piszę nieco niżej.

Promocja "Nawet 200 zł z CitiKontem"


Dla kogo promocja konta? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie ma i po 1.01.2020 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje także współposiadaczy tego typu rachunków).

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. pożyczki, kredytu, karty kredytowej czy rachunku firmowego) nie wyklucza z promocji. 

Nawet jeśli posiadasz już dostęp do bankowości internetowej Citibanku, pamiętaj jednak, by wniosek o CitiKonto złożyć na stronie promocji.

Nagrody. W promocji do zdobycia są:
 • 4 bonusy pieniężne po 50 zł każdy (co w sumie da 200 zł), które wpłyną na Twe konto, więc środki wykorzystasz według własnego uznania (przelewając, wypłacając lub wydając na dowolny cel);
 • 2 kody rabatowe na przesyłki kurierskie za pośrednictwem InPostu do wykorzystania podczas nadawania przesyłek za pośrednictwem szybkienadania.pl; kody mają mieć ważność do 31.03.2022 r.;
 • zwrot 1% za płatności kartą - dzięki któremu maksymalnie zyskasz 100 zł.

Limit uczestników. Dostępność promocji przewidziana jest do 4.12.2021 r., ale akcja może zakończyć się wcześniej, gdyż bank przewidział ją dla 3 000 klientów, którzy jako pierwsi otworzą CitiKonto.

Bazując jednak  na doświadczeniu z poprzednich promocji CitiKonta, wygląda na to, iż polityka banku jest taka, by nikt nie odszedł z kwitkiem - gdy pula wniosków objętych promocją wyczerpywała się, to bank odpalał wtedy kolejną edycję promocji.

Zasady promocji "Nawet 200 zł z CitiKontem"


By wziąć udział w promocji:
 • złóż wniosek o CitiKonto i najpóźniej do 4.12.2021 r. zawrzyj umowę z bankiem oraz w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to jednak już podczas zawierania umowy o konto);
 • by dodatkowo otrzymać 2 kody rabatowe na przesyłki kurierskie (nagroda nr 1), we wniosku o konto wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach) oraz
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

Kody na przesyłki kurierskie mają być przekazane w bankowości internetowej do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta (do tego czasu nie wycofuj wspomnianych zgód) - znajdziesz je w zakładce "Korzyści i produkty".

Poniżej dowiesz się jak zdobyć kolejne nagrody - teraz to już premie pieniężne.

Premia 50 zł za aktywność (nagroda nr 2)


Do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta:
 • zaloguj się do aplikacji mobilnej Citibanku (dostępnej na urządzenia z oprogramowaniem Android oraz iOS); samo logowanie wystarczy - nie ma bowiem konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji (w tej edycji promocji odpadł już wymóg płacenia telefonem) oraz
 • wpłać/przelej na CitiKonto min. 100 zł (musi być to przelew z konta poza Citibankiem; najprostszym sposobem na spełnienie tego warunku jest wykonanie przelewu z własnego konta w innym banku). 

Nagrodę nr 2 otrzymasz do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otworzysz konto. 

Premia 50 zł za wynagrodzenie lub transakcje walutowe (nagroda nr 3)


Do  końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia CitiKonta spełnij jeden z poniższych warunków:
 • otrzymaj "przynajmniej jedną wpłatę z tytułu wynagrodzenia w wysokości minimum 2 000 PLN" (nieco niżej wyjaśniam czym może być ów wpłata/wpływ) lub
 • za pośrednictwem Citi Kantor (w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej Citibanku) wykonaj zlecenia walutowe na łączną kwotę 2 000 zł lub jej równowartość w innej walucie.

Przez wynagrodzenie Citibank - zgodnie z regulaminem - rozumie: 
"(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/ zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub 
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie. 
Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych oraz z rachunku prowadzonych dla Uczestnika w innych instytucjach finansowych (...)"

O ile więc dla zdobycia nagrody nr 2 wpływ może pochodzić z własnego konta w innym banku, to w przypadku nagrody nr 3 trzeba pamiętać o tym, że warunku jej uzyskania nie da się spełnić własnym przelewem.

Wypłata powyższej premii przewidziana jest do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto.

Premia 50 zł za transakcyjność (nagroda nr 4)


W celu zdobycia tej nagrody, do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta należy spełnić jeden z poniższych warunków:
 • za pomocą karty wydanej do konta wykonaj płatności na sumę min. 500 zł (w PLN; płatności można wykonywać zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; do tej sumy nie zaliczą się transakcje zwrócone) lub
 • tylko wtedy gdy posiadasz dowolną kartę kredytową Citibanku, dokonaj spłatę lub spłaty z CitiKonta na rachunek tejże karty kredytowej na łączną kwotę min. 500 zł (przy okazji przypomnę, że na karcie kredytowej Citibanku nie należy robić nadpłaty na kwotę 200 zł lub więcej, bo za to jest dodatkowa opłata - 20 zł; uprzednio więc, by dokonać spłaty min. 500 zł, najlepiej kartą kredytową wydać min. 300,01 zł i wtedy będzie można realizować warunek uzyskania tej premii).

W porównaniu z poprzednią edycją promocji wymóg dla uzyskania tej nagrody został ścięty o połowę - bank tym razem nie wymaga płatności na sumę aż 1000 zł, ale min. 500 zł.

Wypłata powyższej premii 50 zł (czyli już czwartej nagrody) przewidziana jest do końca czwartego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto.

Dodatkowe 50 zł (nagroda nr 5)


Każdy uczestnik promocji, który spełni warunki uzyskania nagród nr 2, 3 i 4 (czyli wszystkich wyżej wymienionych premii po 50 zł każda), ten otrzyma jeszcze jeden bonus 50 zł. Wypłata tej nagrody również nastąpi do końca czwartego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto (czyli wraz z premią za transakcyjność).

Warunki przyznania nagród nr 2, 3 i 4 można spełniać kolejno do końca pierwszego, drugiego i trzeciego miesiąca, ale równie dobrze można też zrobić to jak najszybciej po otwarciu konta, a następnie jedynie czekać na wpływy premii przez bank. Zapewne dla niektórych może to być istotna zaleta, ułatwiająca ogarnięcie wymogów uzyskania nagród od Citibanku w tej promocji - wszystko można ogarnąć szybko, a później jedynie cieszyć się bonusami, już niczym się nie martwiąć (konto i karta nawet nieużywane są za 0 zł).

1% zwrot za płatności kartą (nagroda nr 6)


To moneyback, dzięki któremu da się zgarnąć do 100 zł.

Ta nagroda przewidziana jest do 1 000 uczestników, którzy jako pierwsi w okresie powyższej promocji (od 17.10. do 4.12.2021 r.), oprócz CitiKonta zawnioskują też o kartę kredytową Citibanku (a to też się opłaca - o czym piszę nieco niżej). Warunkiem załapania się na zwroty jest nieposiadanie jakiejkolwiek głównej karty kredytowej w Citibanku co najmniej od 1.01.2020 r.

Zwrot w wysokości 1% od sumy transakcji wykonywanych kartą wydaną do Citikonta, jak i kartą kredytową, ma być naliczany przez 4 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu, w którym wydano kartę kredytową. W każdym z tych miesięcy można uzyskać do 25 zł zwrotu (co w sumie może zaowocować moneybackiem 100 zł).

Moneyback bank wypłaci do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania.

Do dnia otrzymania każdej z nagród nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o konto. Każdą z nagród (nr 1-5) można otrzymać jeden raz.

Dodatkowe korzyści z kartą kredytową Citi Simplicity


Jak już wspomniałem, wyrobienie karty kredytowej w Citibanku opłaca się podwójnie, bo oprócz wyżej opisanego moneybacku dla otwierających też konto osobiste, przewidziana jest także gwarantowana nagroda za skorzystanie z karty kredytowej z logo Citi. Do wyboru jest jedna z nagród:

W podlinkowanych wpisach z bloga znajdziesz szczegółowe omówienie każdej promocji. Płatności kartą wykonywane na potrzeby uzyskania jednej z powyższych nagród jednocześnie będą też dawać wspomniany moneyback 1% (do 25 zł miesięcznie).

CitiKonto - szczegóły oferty Citibanku


Warunki prowadzenia konta osobistego w Citi są jasne i klarowne:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir; 
 • 0 zł za kartę do konta (tu również nie trzeba spełniać jakichkolwiek warunków; bank nie pobiera opłat miesięcznych, ani opłaty za wydanie karty); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).

W Citibanku warto mieć na uwadze opłaty za usługi dodatkowe np. CitiPhone, za którą bank pobiera 9 zł miesięcznie. To usługa dobrowolna, która na potrzeby promocji nie jest wymagana.

W celu założenia konta w promocji, wypełnij wniosek na stronie promocji. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z linkiem i jednorazowym kodem. Za ich pomocą przejdź do wideoweryfikacji w oparciu o tzw. biometrię, dzięki której konto założysz zdalnie bez konieczności wizyt w placówce i bez spotkania z kurierem. Wystarczy wykonywanie zdjęć za pomocą aparatu w swym telefonie - zgodnie ze wskazówkami uzyskiwanymi w aplikacji. Jeśli z jakiejkolwiek przyczyny (np. technicznej) ten proces by się nie powiódł, można go powtórzyć lub kontynuować, wybierając weryfikację po telefonicznym kontakcie przez bank.


Zyskuj na najlepszych promocjach bankowych. Niezawodnym sposobem uzyskiwania powiadomień o nowościach jest newsletter dla Czytelników bloga - zapis na niego zajmuje chwilę (podobnie, jak rezygnacja, jeśli kiedyś z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

20 komentarzy:

 1. W jaki sposób można zamknąć konto? Pytam bo u mnie nie ma City banku i gdy zechcę to zrobić to czy potrzeba jechac do placówki czy też można to zrobić z poziomu serwisu transakcyjnego lubbtelefonicznie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dyspozycja poprzez bankowość - Handlowy to jeszcze nie Citi :)

   Usuń
  2. Wystarczy napisać wiadomość w zakładce 'kontakt'. Telefonicznie też chyba się da.

   Usuń
 2. Cześć, czyli przelew wynagrodzenia może po prostu pochodzić od innej osoby fizycznej? Oczywiście spoza citibanku. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że może, ale nie ma gwarancji, że taki przelew zostanie przez nich zakwalifikowany jako wynagrodzenie:)

   Usuń
  2. Jakiś czas temu w innej promocji nie dostałem 50 zł. Ale po reklamacji mi przyznali i wypłacili.

   Usuń
 3. Albo takie pytanie. Wynagrodzenia nie dostanę, bo prowadzę działalność, a sam sobie nie mogę wysłać. Wie ktoś jakie są ewentualne koszty tych operacji w citi kantorze przy wymogu operacji za 2000 zł? Czy to w ogóle się nie kalkuluje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy spreadzie 7% z 2k jesteś w plecy 140 zeta - taki klimat :)

   Usuń
  2. Na potrzeby promocji chodzi o wymianę waluty w Citi Kantorze - tam aż takich spreadów nie ma. Na chwilę obecną przykładowo euro jest po 4,5702 zł (kupno) i 4,6041 (sprzedaż). Zatem kupno lub sprzedaż ok. 440 euro załatwia sprawę.

   Usuń
  3. Czyli strata byłaby circa 14 zł dla uzyskania 50 zł ---> 36 zł zysku.

   Usuń
  4. 7,46 zł to cały koszt bo przecież można kupić 220 euro i zaraz później je sprzedać. Będzie wymiana na sumę 2k PLN. A przy różnicy 0,0339 PLN między kupnem, a sprzedażą wyjdzie właśnie taki koszt całej transakcji. Wszystko do wyklikania w 3 minuty.

   Usuń
  5. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "za pośrednictwem Citi Kantor (w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej Citibanku) wykonaj ZLECENIA walutowe na łączną kwotę 2000 zł lub jej równowartość w innej walucie"

   Usuń
  6. Zlecenia w liczbie mnogiej. Zlecenie walutowe to zarówno kupno jak i sprzedaż waluty :) Wszystko pięknie idzie rozegrać kosztem kilku złotych.

   Usuń
  7. To prawda, ale wpływ 'wynagrodzenia' od innej osoby jest prostszy i na dodatek za friko :)

   Usuń
  8. Czasami robią problemy z takim wpływem 'wynagrodzenia' choć taki wpływ spełnia warunki regulaminu.

   Usuń
  9. Warunkiem jest otrzymanie PRZYNAJMNIEJ JEDNEJ wpłaty z tytułu wynagrodzenia w wysokości min. 2 tys. zł.

   Usuń
 4. Nie da się zrobić wymiany walut w kantorze nie posiadając danego konta walutowego. Konto walutowe nie jest bezpłatne. A nawet jakby chcieć je założyć to nie da się bo jest komunikat "Masz już otwarte wszystkie dostępne rachunki.". I tak oto z premii 200zł zrobiło się 100zł maksymalnie. ZAŁOSNA PREMIA.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na koncie EUR masz do 10 tys. EUR to opłaty nie ma. Jest dopiero przy wyższym saldzie.

   Usuń
 5. To już nie łapie. W nagrodzie nr 3 wystarczy łączny obrót(kupno+sprzedaż) na kwotę 2000 zł, czy do promocji zalicza się tylko kupno?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała definicja brzmi: "Zlecenie walutowe oznacza złożone przez Uczestnika zlecenie zawarcia transakcji natychmiastowej zamiany
   waluty bazowej na walutę docelową wskazanej przez Klienta kwoty waluty po zaakceptowanym przez Uczestnika
   kursie walutowym. Waluta bazowa to waluta, w której Uczestnik posiada środki pieniężne na wskazanym przez
   Uczestnika Koncie lub Subkoncie Walutowym. Waluta docelowa, to waluta, na którą mają być zamienione środki
   pieniężne w walucie bazowej przy realizacji zlecenia walutowego."

   Zatem możesz kupować/sprzedawać. Byle w sumie wyszło 2000 zł. Co nie znaczy że musi być zakup waluty za 2000 zł. Ale przy tym wzroście walut teraz to warto kupić bo i tak drożej sprzedasz ;)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...