Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Podwojenie zwrotu za opłacanie rachunków z Konta Jakie Chcę w Santanderze (+350 zł premii dla otwierających konto)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

25.10.2021

Podwojenie zwrotu za opłacanie rachunków z Konta Jakie Chcę w Santanderze (+350 zł premii dla otwierających konto)

Santander Bank postanowił podnieść zwrot, jaki daje za wybrane płatności wykonywane z Konta Jakie Chcę.

Promocja "2% zwrotu za rachunki"
Zamiast dotychczasowego 1-procentowego zwrotu, w okresie promocji bank będzie oddawać 2% wydanej kwoty. Niezmiennie można w ten sposób uzyskać do 25 zł miesięcznie. Z promocji skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci (na tych ostatnich czeka premia do 350 zł na start).


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Zwrot 1% za wykonywanie płatności za gaz, energię elektryczną, telewizję, telefon i/lub Internet jest promocją, która "na stałe" przypisana jest do Konta Jakie Chcę w Santander Banku, bo korzystać z niej mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Jeśli jeszcze tego konta nie masz, sprawdź jak zyskać do 350 zł premii (oprócz tej premii dodatkowo będziesz mieć też możliwość uzyskiwania zwrotu 1, a teraz nawet 2%).


Być może wysokość tego zwrotu nie robi wrażenia, bo przy płatnościach za ww. media na sumę np. 200-400 zł, miesięczny bonus wyniesie kilka złotych. Jednak jeśli ktoś Konto Jakie Chcę używa jako swe główne konto i co miesiąc opłaca z niego faktury i rachunki, to w skali roku uzbiera się już większa kwota... za coś, co i tak się robi, bo większość z nas jakieś należności ma do uiszczenia.

Promocja "2% zwrotu za rachunki"


Santander Bank będzie przyznawać 2-procentowy zwrot za rachunki i faktury za media (gaz, energię elektryczną, telewizję, telefon i/lub Internet) opłacane z Konta Jakie Chcę w okresie okresie od 1.11. do 31.12.2021 r. Dobrze, że poinformował o tym z wyprzedzeniem, bo kto ma jakieś rachunki i faktury do opłacenia, to może z tym zaczekać do listopada... oczywiście jeśli termin zapłaty nie nagli 😉


Z promocji skorzystać będą mogły osoby, które posiadają Konto Jakie Chcę w Santander Banku i które już obecnie otrzymują zwroty lub dopiero zarejestrują swą ostatnią fakturę od dostawcy i opłacą ją w czasie trwania promocji.


Zwrot 2% będzie wypłacany do 7. dnia miesiąca następującego po miesiącu wykonania płatności.


I to właściwie wszystko, co należy wiedzieć o promocji. Poniżej przypomnę jeszcze o ogólnych zasadach tychże zwrotów.


Konto Jakie Chcę: zwrot za rachunki


Konto Jakie Chcę (jak i Konto Jakie Chcę dla Młodych) standardowo daje zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i/lub Internet) opłacanych z konta. Teraz, za płatności wykonywane w listopadzie i grudniu, zwrot ten będzie podwojony.


Miesięcznie dzięki tym zwrotom uzyskać można do 25 zł, co w rok daje nawet 300 zł. Jednakże faktem jest, że wyciśnięcie maksimum jest mało realne w przeciętnym gospodarstwie domowym - chyba, że ktoś zużycie np. prądu czy gazu ma duże w związku z ogrzewaniem na któreś z tych źródeł energii.


By uzyskiwać zwroty, do Santander Banku należy zgłosić rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku, u doradcy online podczas wideorozmowy lub w bankowości internetowej: po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Jakie Chcę wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę.


Bank przyjmie wyłącznie faktury i rachunki, które są wystawione na Ciebie (musi się zgadzać imię oraz nazwisko).


Zwrot za płatności z Konta Jakie Chcę naliczany będzie za rachunki opłacane "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty. Ważne jedynie, by przelew "szedł" na numer rachunku konta, który znajduje się w dodanej/przekazanej bankowi fakturze lub rachunku. Fakturę lub rachunek należy przedłożyć bankowi ponownie, jeśli Twój dostawca mediów zmieni numer rachunku bankowego do dokonywania płatności.


Naliczanie 2-procentowego zwrotu przewidziane jest za płatności wykonywane w listopadzie i grudniu (zwroty za te miesiące dostaniesz do 7.12.2021 r. oraz do 7.01.2022 r.; do tego czasu nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem). Zwrot 1% obowiązuje na czas nieokreślony.


💡 Na koniec dodam, że to nie jest jedyna promocja, z której skorzystać mogą również obecni klienci Santander Banku. Dostępny jest bowiem program poleceń, w którym do wzięcia czeka do 500 zł za skuteczne polecenia konta - a polecać łatwiej, gdy na otwierającego konto (poleconego) czeka wspomniana premia do 350 zł. 


Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, to za otwarcie konta firmowego w Santanderze możesz uzyskać do 1850 zł i bezterminowe zwolnienie z opłaty za konto i kartę.


Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

27 komentarzy:

 1. Rachunek na żonę może być? Nazwisko i adres takie same.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Być może ktoś be oddziale zrobi przysługę i to wprowadzi do ichniego systemu, ale to jedynie nikła szansa.

   Usuń
  2. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "Bank przyjmie wyłącznie faktury i rachunki, które są wystawione na Ciebie (musi się zgadzać imię oraz nazwisko)."

   Usuń
 2. Dobry ruch marketingowy - wkrótce opłaty za gaz i prąd wzrosną dość znacznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze mogliby dorzucić zwroty za paliwo.

   Usuń
 3. W przypadku Konta 123 po staremu? Bez podwojenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak w sumie jakby nie patrzeć był kiedyś zwrot do 3% a teraz tylko 1%...w koncie 123

   Usuń
  2. Kto ma jeszcze konto 123 to ma do 3%. Ale 3% to jest tylko za telefon/internet/tv.

   Usuń
 4. Rachunki na mnie ale na inne adresy. Przejdzie. Mam tv u siebie i rodziny na mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie nie, ale być może ktoś be oddziale zrobi przysługę i to wprowadzi do ichniego systemu, ale to jedynie nikła szansa.

   Usuń
 5. Chyba niewiele osób korzysta skoro tak szczodrze podwajają wszystkim bez wyjątku a nie np. tylko nowym którzy dopiero w promocji dołączą. No ale miło. Ja korzystam od 2 lat i już ok. 170 zł wpadło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To teraz możesz zrobić nadpłaty :)

   Usuń
  2. Też sobie korzystam. Konto zostawiłem z racji przelewów natychmiastowych i tak jakoś od niechcenia dodałem faktury ale regularnie kilka złotych skapuje.

   Usuń
  3. Lokaty są jakie są więc zwrot 2% od nadpłaty to lepsza inwestycja :D

   Usuń
  4. Nest bank ma w ofercie lokaty a Santander nie ma

   Usuń
 6. Brak lokat w tym banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Balansuje to nadmiar ofert kredytowych:)

   Usuń
 7. Dzień dobry, Czy komuś z Was ostatnio Santander zaproponował ofertę utrzymaniową konta , np. zwrot 2 procent za płatności kartą debetową? Jakie MCC jest wykluczone?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponują raz tylko później nie proponują.wrzedzie płacić można.powiedzieli że oferta utrzymaniowe można dostać raz w roku.jak miał konto net a pan?

   Usuń
  2. Wrzystkie banki podnoszą depozyty a w Santander dalej 0.01 a lokat brak

   Usuń
  3. Proszę o więcej informacji dotyczących oferty utrzymaniowej: na ile miesięcy jest przyznawana, ile wynosi maksymalnie premia w miesiącu?

   Usuń
  4. Zatrzymaniówkę do karty kredytowej dostałem, ale nie do konta.

   2% przez 4 m-ce. Max 30 zł/mies.

   Usuń
  5. To do kart kredytowych nie wiem

   Usuń
 8. Oferta utrzymaniowe dają raz tylko jest ona 4 miesciece później po tych 4 miesciecach zamykają konto i nic nie proponują tak jest w Santander a w milenium lokaty na 0.5

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzisiaj wypłacili 2% :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzisiaj wypłacili.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...