Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Program poleceń karty kredytowej Citibanku: 200 lub 250 zł dla polecającego + nagroda gwarantowana dla poleconego

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

19.10.2021

Program poleceń karty kredytowej Citibanku: 200 lub 250 zł dla polecającego + nagroda gwarantowana dla poleconego

Citibank przygotował nową edycję programu poleceń karty kredytowej.

Program poleceń karty kredytowej Citibanku
Jest to więc promocja, dzięki której zyskać mogą obecni klienci banku. Za skuteczne rekomendacje karty bank płaci od 200 do 300 zł. A polecać jest łatwiej, bo nowy klient może zgarnąć voucher na zakupy (o wartości do 400 zł) lub nowy telefon Vivo.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Jeśli już masz kartę kredytową Citibanku, to poniżej dowiesz się w jaki sposób zarabiać dzięki skutecznym poleceniom.

Jeżeli jeszcze nie jest Ci dane posiadanie karty kredytowej z logo Citi, to możesz skorzystać z polecenia kogoś ze znajomych lub członka rodziny, będącego posiadaczem takiej karty i wtedy ta osoba zgarnie premię pieniężną (co najmniej 200 zł), a dla Ciebie będzie jedna z poniższych nagród (jeśli jednak takiej osoby nie znasz, to z dowolnej z poniższych promocji możesz skorzystać bez polecenia). A na osobę wyrabiającą kartę kredytową w Citibanku czeka do wyboru:


Program poleceń karty kredytowej w Citibanku


Dla kogo promocja? Osobą polecającą może być posiadacz dowolnej, głównej karty kredytowej w Citibanku.

Nagrody. Za skuteczną rekomendację Citibank zapłaci osobie polecającej - wysokość premii będzie zależała od liczby osób poleconych. I tak regulamin programu poleceń przewiduje:
"– nagrodę w postaci zasilenia rachunku Karty w wysokości 200 PLN za każdego Poleconego - w przypadku od jednego do dwóch Poleconych (...) 
– nagrodę w postaci zasilenia rachunku Karty w wysokości 250 PLN za każdego Poleconego - w przypadku od trzech do czterech Poleconych (...) 
– nagrodę w postaci zasilenia rachunku Karty w wysokości 300 PLN za każdego Poleconego - w przypadku od pięciu i więcej Poleconych (...)"

Polecający może otrzymać maksymalnie 10 nagród za polecenia. Do tych premii bank ufunduje również dodatkowe nagrody pieniężne będące równowartością należnego podatku i rozliczy go, przekazując do właściwego urzędu skarbowego za klienta.

Z kolei osoba polecona, wnioskując o kartę kredytową z polecenia, będzie miała możliwość wyboru udziału w jednej z promocji dla osób wnioskujących o kartę - linkuję do nich powyżej.

Zasady promocji. By wziąć udział w programie poleceń karty kredytowej Citibanku i jako osoba polecająca uzyskać premię za skuteczną rekomendację:
 • zarejestruj się na stronie programu poleceń
 • uzyskany link przekaż osobie poleconej, by za jego pomocą najpóźniej do 1.03.2022 r. złożyła wniosek o kartę kredytową Citibanku, wyrażając przy tym zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej polecającemu (w praktyce chodzi o poinformowanie polecającego o spełnieniu warunków promocji przez poleconego - jest to niezbędne do rozliczenia uczestnictwa w programie poleceń przez bank oraz do otrzymania nagrody przez polecającego).

Premię za polecenie otrzymasz, jeśli osoba polecona za pośrednictwem udostępnionego przez Ciebie linka złoży wniosek o kartę kredytową, zawrze umowę z Citibankiem i aktywuje otrzymaną kartę za pomocą serwisu Citi Mobile (trzeba więc dopilnować tego, by do aktywacji karty nie doszło np. poprzez bankowość internetową lub na infolinii banku, ale właśnie na telefonie - jednocześnie jednak aktywacja karty w aplikacji mobilnej jest też wymogiem w każdej z promocji z nagrodą gwarantowaną dla wyrabiającego kartę kredytową). 

Polecenia odbywają się wyłącznie za pomocą linka, w którym zaszyte są informacje o tym kto jest osobą polecającą - w tym programie nie ma kodów poleceń znanych z większości tego typu programów rekomendacyjnych.

O przyznaniu premii dla polecającego, Citibank powiadomi za pomocą wiadomości w bankowości internetowej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Premia wpłynąć ma na rachunek karty kredytowej polecającego - pod warunkiem, że karta wyrobiona z polecenia nadal będzie aktywna; tak samo musi być aktywna karta kredytowa osoby polecającej.

Wpływ premii spowoduje spłatę wykorzystanego limitu na karcie kredytowej lub nadpłatę. Ta jednak nie będzie skutkować dodatkowymi kosztami (bo przypomnę, że zgodnie z taryfą opłat i prowizji Citibank pobiera opłatę za nadpłatę wynoszącą min. 200 zł). Regulamin programu poleceń kredytowej zawiera bowiem korzystny w tym przypadku zapis:
"W przypadku powstania lub zwiększenia nadpłaty na rachunku Karty spowodowanych przekazaniem Nagrody, opłata z tytułu obsługi nadpłaty na rachunku Karty określona w Tabeli Opłat i Prowizji Kart Kredytowych nie zostanie naliczona"


Jeśli wpływ premii spowoduje nadpłatę na rachunku Twej karty, to najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie jej wykorzystanie podczas zakupów - wykonując płatności. W przypadku przelewów bądź wypłat gotówki kartą kredytową w bankomacie są dodatkowe prowizje. 

Jakie warunki będzie musiała spełnić osoba polecona, by zgarnąć nagrodę dla siebie (w postaci, którą wybierze)? Szczegółowo zasady każdej z promocji opisuję w dedykowanym jej wpisie z prześwietleniem warunków - w skrócie: będzie musiała aktywować kartę w aplikacji mobilnej oraz wykonać płatności za pomocą nowo wyrobionej karty na sumę co najmniej 1 000 zł. Na to, na co warto zwrócić uwagę, to daty dostępności promocji - choć program poleceń obowiązuje do 1.03.2022 r., to poszczególne promocje kończą się wcześniej (choć niewykluczone, że mogą być wznawiane). 

Wniosek w promocji z telefonem Vivo złożyć można do 22.11., a z bonem Allegro najpóźniej do 24.11.2021 r. Najdłużej dostępna ma być akcja z bonem do Biedronki, bo do 14.01.2022 r.

Na koniec dodam, że Citibank premiuje również otwarcie konta osobistego. Do wzięcia czeka premia 200 zł za bezwarunkowo darmowe CitiKonto. A dla osób, które wraz z otwieranym kontem wyrobią też kartę kredytową (choćby z polecenia), to wpaść może jeszcze moneyback (oprócz którejś z wymienionych nagród za skorzystanie z karty kredytowej). Dodatkowo bank zwraca bowiem 1% od płatności kartą - w ten sposób można uzyskać do 100 zł. W optymalnym scenariuszu nowy klient, który zdecyduje się zarówno na konto i kartę kredytową, zyskać może nagrody o wartości ponad 700 zł.


Przydatne dokumenty:

26 komentarzy:

 1. Czyli jeśli rozumiem jako osoba polecona otrzymuje link od osoby polecającej.
  W jaki sposób wybieram w, której promocji Citi banku chce wziąć udział tak aby otrzymać jedną z nagród?

  telefon Vivo Y11s
  bon Allegro o wartości 400 zł
  bon 300 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po wejściu na stronę promocji (za pomocą linka od osoby polecającej) widoczne są 3 zakładki z obecnie dostępnymi promocjami - wtedy można wybrać promocję, która interesuje osobę poleconą (klikając w przycisk "Wybierz prezent").

   Usuń
  2. A co jeśli użyłam linka wybrałam prezent ale na dole kliknęła złóż wniosek, czy to jest to samo ?

   Usuń
  3. Dopytuje bo nie przypominam sobie żebym gdzieś wyrażała zgodę na ujawnienie tajemnicy. W dokumentach mam tylko regulamin nagrody a programu poleceń juz nie.

   Usuń
  4. Napisz wiadomość w bankowości by ci potwierdzili czy wniosek jest objęty poleceniem.

   Usuń
 2. Jak polecę 3 osoby to dostanę 3 x 250 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 250 zł za trzecią osobę, ale po 200 zł za pierwszą i drugą.

   Usuń
 3. Da się jakoś sprawdzać status poleceń?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Tylko dostaniesz wiadomość o premii jak już będą warunki spełnione.

   Usuń
 4. A co z osobami, które mają karencję. Ja zamykałem KK 04.2021 i czy kwalifikuję się do promocji jako osoba polecona?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecony musi kwalifikować się do którejś promocji (czytaj: karencja).

   Usuń
 5. "Osobą polecającą może być posiadacz dowolnej, głównej karty kredytowej w Citibanku" - znaczit posiadacz ROR nie może ... lipa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego posiadacz konta miałby polecać kartę kredytową której nie ma, więc może nawet nie wiedzieć co poleca?

   Usuń
 6. Nie korzystam z blika. Nie łapię się?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu nigdzie nie ma mowy o Bliku.

   Usuń
  2. Handlowy nie ma ma usługi BLIK.

   Usuń
 7. Mogę zrobić tak że teraz wyrobię kartę dla siebie a zaraz potem polecę żonę?

  OdpowiedzUsuń
 8. Polecający musi wykonywać jakieś płatności?

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy wszystkie karty lapia sie na promocje ? Moto Karta BP jest ok ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o polecającego, to może on mieć dowolną, główną kartę kredytową Citibanku (może więc być też BP-Motokarta).

   Usuń
 10. Jak wygląda złożenie wniosku o KK? Czy dzwoni pracownik banku, czy samodzielnie wypełnia się wniosek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Składa się wniosek, ale później i tak miałem kontakt ze strony konsultanta.

   Usuń
 11. Hejka, jak Wam działa apka Citi. Jest sporo negatywnych opinii w google play, że nie działa potwierdzanie transakcji karty przez apke.czy Wam wszystko hula dobrze, bo się waham czy instalować.patka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 31 października 2021 16:53
   U mnie z potwierdzaniem nie ma problemu. Niestety, jednak jest to najgorsza ze wszystkich aplikacji bankowych jakie posiadam (ING, Santander, Santander Consumer, Alior, Paribas, Pekao, PKO, Nest, Millennium, mBank, Agricole, Getin, Idea) i posiadałem (T-Mobile, WBK, Raiffeisen, Envelo, Pocztowy). W czym rzecz? Jest strasznie ciężka dla flagowców Samsunga i iPhone. Czasami potrafi się w ogóle nie uruchomić prawidłowo bo zawiesza się na białym tle i ogólnie przed każdym uruchomieniem długo "myśli". Należy też do tych ze sporą nadwagą bo waży prawie 200 MB. Cięższe od niej są tylko Millennium (232 MB), Santander Consumer (ponad 209 MB) i blisko niej PKO (ponad 194 MB). Aplikacja Citi należy też przy tym do tych nie w pełni funkcjonalnych, czyli nie można wszystkiego w niej zrobić. Millennium choć cięższa nie sprawia żadnych problemów. Podobnie Santander Consumer. Niestety, Santander Consumer (u mnie pójdzie do likwidacji, a to z powodu niewidocznych i pojawiających się i znikających transakcji, które dopiero po kilku dniach stają się - chyba - na stałe widoczne. Dla mnie to ją nawet bardziej przekreśla niż to nieporozumienie Citi zwane aplikacją bankową.
   Czołówka aplikacji - zarówno pod względem "wagi" jak i sprawności działania oraz funkcjonalności to na pierwszym miejscu ING (niecałe 60 MB), potem Alior (64 MB), Santander (cięższy od tych które teraz wymieniam bo prawie 121 MB) i muszę to przyznać że Paribas (91 MB) bo ten bank zaliczam z kolei do największych mataczy jeżeli chodzi o promocje - to matacz nr 1 a po nim jako nr 2 mBank (151 MB).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...