Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj do 200 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego w Banku Pekao

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

1.10.2021

Zyskaj do 200 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego w Banku Pekao

Bank Pekao wznowił dwie łączące się ze sobą promocje konta osobistego.

Premia do 200 zł za konto osobiste w Pekao
A to oznacza, że do wzięcia czekają gwarantowane premie pieniężne na sumę 200 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

Jak już wspomniałem mamy tu do czynienia z dwoma promocjami:
 • w pierwszej z nich do wzięcia czeka premia 100 zł za otwarcie konta - ta akcja dostępna jest do 31.12.2021 r. 
 • do wzięcia jest też wysoki, bo 10-procentowy zwrot za płatności kartą wydaną do konta - z nim uzyskać można kolejne 100 zł (co z wyżej wymienioną promocją z premią 100 zł na start łącznie da tytułowe 200 zł) - ale tu ważna uwaga: jeśli chcesz się załapać na tę dodatkową promocję banku, to z otwarciem konta nie zwlekaj - ta promocja dostępna jest bowiem tylko do 31.10.2021 r.

Premia 100 zł za Konto Przekorzystne w Pekao


Na początek prześwietlenie promocji z premią 100 zł na start.

Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która w okresie od 1.01.2019 r. do 30.09.2021 r. nie miała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao.

Jeśli masz inne produkty w tym banku (np. pożyczkę, kredyt hipoteczny czy rachunek firmowy) to niezmiennie możesz zgarnąć premię za otwarcie konta osobistego w Pekao w ramach niniejszej promocji.

Z udziału w promocji oczywiście nie wyklucza ewentualne posiadanie konta w PKO BP (w tym Inteligo), bo to dwa odrębne banki.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji i zgarnąć premię 100 zł na start:

 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard i z aplikacją PeoPay (czyli aplikacją mobilną Pekao) oraz do 31.12.2021 r. zawrzyj umowę z bankiem (należy zrobić to online/"na selfie" - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę nieco niżej);
 • najpóźniej do 31.12.2021 r. złóż dyspozycję aktywacji Pakietu Komfort (to pakiet darmowych przelewów natychmiastowych oraz ubezpieczenie, które można przetestować za 0 zł - więcej na ten temat piszę nieco niżej);
 • w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta (w każdym z tych trzech miesięcy):
  • zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 500 zł (kwota musi wpłynąć jednorazowo - chodzi o to, że nie zaliczą się np. 2 wpływy po 250 zł; może być to przelew z własnego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek okres, więc w dowolnej chwili możesz część lub całość tych środków wydać, przelać lub wypłacić; do promocji nie zaliczą się wpłaty gotówki) oraz
  • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją mobilną PeoPay (na dowolne kwoty);
 • w dowolnej placówce Banku Pekao złóż wzór podpisu - należy to zrobić w terminie uzależnionym od daty założenia konta:
  • do 31.01.2022 r., jeśli konto założysz w październiku lub 
  • do 28.02.2022 r., jeśli konto założysz w listopadzie, lub 
  • do 31.03.2022 r. w przypadku założenia konta w grudniu.

I tyle wystarczy, by wpłynęła premia - ostateczny termin jej wypłaty również zależy od czasu założenia konta. 100 zł otrzymasz:
 • do 28.02.2022 r. w przypadku założenia konta w październiku (wtedy warunki należy spełniać w okresie od listopada do stycznia);
 • do 31.03.2022 r. jeśli konto założysz w listopadzie, a warunki promocji spełniać będziesz od grudnia do lutego lub
 • do 30.04.2022 r. - to ostateczny czas otrzymania premii, jeśli konto założysz w grudniu (a wpływy i płatności będziesz zapewniać od stycznia do marca).

Do dnia otrzymania premii nie zamykaj konta w Pekao.
 

Kolejne 100 zł (za płatności kartą)


A teraz czas na przyjrzenie się drugiej promocji przewidzianej dla osób zakładających Konto Przekorzystne w Pekao (tej, która dostępna jest jedynie do 31.10.2021 r.). Tu zasady uczestnictwa są w praktyce identyczne z tymi, które już opisałem wyżej (przy promocji z premią 100 zł), czyli nie można mieć konta, ani lokaty w Pekao co najmniej od 1.01.2019 r.

Nagrodą w tej promocji jest wysoki, bo 10-procentowy zwrot za płatności kartą wydaną do konta w okresie  kolejnych 3 pierwszych miesięcy kalendarzowych od dnia przystąpienia do promocji (w każdym z tych miesięcy wykonuj co najmniej jedną transakcję kartą - ten warunek pokrywa się już jednak z warunkami wyżej opisanej promocji z premią 100 zł na start). 

Czasu na wykonywanie transakcji będzie więc dużo i każdy może rozłożyć sobie ich realizację w czasie - dopasowując do swych możliwości. Łącznie można w ten sposób uzyskać do 100 zł za wydanie kartą 1000 zł. Jeśli we wspomnianym okresie wykonasz płatności na mniejszą sumę, np. 900 zł, to zwrot też dostaniesz (wyniesie on wtedy 90 zł).

Wypłata 10-procentowego zwrotu za płatności kartą wydaną do konta przewidziana jest do 28.02.2022 roku. Do czasu otrzymania tej nagrody nie zamykaj konta.

Płatności na potrzeby promocji ze zwrotem 10% wykonywać można zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Pamiętaj jednak o wykluczeniach, które bank wypunktował w regulaminie (wskazuje przy nich na kod MCC, czyli kod przypisywany terminalom płatniczym, który wskazuje na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy). Zwrotu 10% nie otrzymasz za poniższe transakcje:
4829 – określający internetowe przekazy pieniężne, 
5122 – określający m.in. właścicieli aptek, 
5715 – określający hurtownie napojów alkoholowych, 
5813 – określający pijalnie (napoje alkoholowe), bary, tawerny, kluby nocne i dyskoteki, 
5912 – określający drogerie i apteki, 
5921 – określający sklepy z piwem, winem, alkoholem, 
6010 – określający instytucje finansowe (gotówkę z kas banków), 
6011 – określający instytucje finansowe (gotówkę z bankomatów), 
6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi), 
6050 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 
6051 – określający przekazy pieniężne w Instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne), 
6540 – określający instytucje niefinansowe (zakup / obciążenie karty), 
7511 – określający obstawianie zakładów (włącznie z loteriami), żetony w kasynach, 
8999 – określający wolne zawody, 
9311 – określający podatki.

Lista może wydawać się dość długa, ale swobodnie można jednak płacić - i liczyć na zwrot 10% - m.in. w sklepach spożywczych, odzieżowych, motoryzacyjnych, budowlanych, marketach, księgarniach, lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw czy w Internecie (np. na Allegro).

Konto Przekorzystne - prześwietlenie oferty Pekao


Główne cechy konta osobistego zakładanego w Banku Pekao to:
 • 0 zł za prowadzenie konta - bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków;
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę (Mastercard) wydawaną do konta - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay;

   Uwaga: chociaż do konta można zamówić kartę Visa, to pamiętaj, że udział we wszystkich wyżej wymienionych promocjach zapewnia tylko karta z logo Mastercard.
Warunki są więc proste, bo w praktyce pokrywają się z tymi, które należy spełnić na potrzeby promocji z premią 100 zł. 
 • 0 zł za wydanie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną);
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł.

We wniosku o konto (a wyłącznie tak złożone wnioski uprawniają do uzyskania premii) znajdziesz dwie opcje zawarcia umowy z bankiem: 
 • bez wychodzenia z domu - w procesie z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie twarzy np. za pomocą kamerki w komputerze czy smartfonie lub 
 • w placówce banku.

Pamiętaj jednak, że do udziału w promocjach (zarówno z premią 100 zł na start, jak i ze zwrotem do 100 zł za płatności) kwalifikują wyłącznie wnioski, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). To metoda dzięki której można otworzyć konto bez ruszania się z domu - za pomocą kamerki (np. w smartfonie) będzie należało - zgodnie z instrukcją - zrobić zdjęcia dowodu osobistego oraz swej twarzy. W ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi rachunek. 

Co w sytuacji, jeśli zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i finalizacja będzie musiała nastąpić jednak w placówce? Tu jest dobra wiadomość, bo w regulaminie promocji ze zwrotami 10% można znaleźć zapis:
"Jeśli nie udało ci się zawrzeć tej umowy w tych kanałach ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowę w oddziale Banku, ten warunek uznamy za spełniony"


W praktyce więc są możliwe 3 scenariusze:

❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie weźmiesz udziału w żadnej promocji; 

✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => weźmiesz udział w promocjach.

✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja okaże się nieudana i umowę zawrzesz w oddziale => nadal będziesz brać udział w promocji (tej ze zwrotami do 100 zł).


Czym jest i ile kosztuje Pakiet Komfort?


Promocja z premią 100 zł na start za konto w Pekao wymaga włączenia Pakietu Komfort, zawierającego darmowe przelewy natychmiastowe oraz ubezpieczenia świadczone przez PZU. Standardowo korzystanie z takiego pakietu wiązałoby się z comiesięczną opłatą, ale na szczęście przez 6 miesięcy można go przetestować za 0 zł. Jest to zagwarantowane w regulaminie, gdyż możemy tam znaleźć zapis:
"Jeżeli Pakiet Komfort jest aktywowany do danego Rachunku po raz pierwszy, obejmujemy go „Promocją na start” polegającą na bezwarunkowym zwolnieniu z Opłaty w pierwszych 6 miesiącach funkcjonowania Pakietu Komfort."

Pakiet Komfort dostępny jest w trzech wariantach: 
 • Standard daje 2 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu oraz ubezpieczenie zakupów przez Internet i ubezpieczenie rzeczy osobistych i ubezpieczenia assistance - usługi informacyjne;
 • Złoty pozwala na wykonanie 3 darmowych przelewów Express Elixir w danym miesiącu, a do ubezpieczeń wymienionych przy pakiecie Standard, dochodzi jeszcze ubezpieczenie Pomoc w domu;
 • Platynowy umożliwia skorzystanie z 4 przelewów Express Elixir za 0 zł w danym miesiącu, a oprócz ubezpieczeń dostępnych w pakietach Standard i Złotym, dostępne jest jeszcze ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC).

Szczegółowy zakres i przedmiot ubezpieczeń oraz opis odpowiedzialności ubezpieczyciela znajdziesz w podlinkowanych dokumentach na końcu niniejszego wpisu.

Pakiet Komfort można włączyć poprzez bankowość internetową lub aplikację mobilną, a także w placówkach banku (robiąc to do 25. dnia miesiąca, pakiet zostanie aktywowany od początku kolejnego miesiąca kalendarzowego).

Po upływie 6-miesięcznego darmowego okresu z pakietem Komfort, miesięczna opłata wyniesie 6 zł dla wariantu Standard, 9 zł dla opcji Złoty oraz 12 zł w przypadku pakietu Platynowego. Choć oczywiście można z Pakietu Komfort w dowolnym momencie zrezygnować (acz miej na uwadze, że trzeba go posiadać do momentu wpływu premii 100 zł) - by został on zamknięty wraz zakończeniem danego miesiąca kalendarzowego, dyspozycję wyłączenia należy złożyć w placówce banku najpóźniej do 25. dnia tegoż miesiąca. Pakiet jest też wyłączany z dniem zamknięcia konta.


Zyskuj na najlepszych promocjach bankowych. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie informacje o najbardziej zyskownych propozycjach banków, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

11 komentarzy:

 1. Zakładam, że posiadanie konta w Idea Banku po 2019 roku, które zostało przeniesione do Pekao również wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwłaszcza że tam wciąż mimo tego ich straszenia że zamkną to konto, wciąż wszystko jest aktywne. Co gorsza, u mnie mimo tego że nigdy nie aktywowałem karty do konta które założyłem, ta karta po tym ich straszeniu jest teraz aktywna.
   Niech każdy zatem sam organoleptycznie oceni, czym było to przejęcie Idea Banku. Może i podstawy słuszne, jednak chyba prawdziwe motywacje stoją w konflikcie z tymi słusznymi powodami. Dla mnie, jakkolwiek bym nie patrzył na to, jest to co najmniej dziwne.

   Usuń
  2. Do mnie wypowiedzenie poczta przysłali dopiero kilka dni temu wiec za miesiąc dopiero będą zamykać

   Usuń
  3. A to ciekawe.

   - 31.12.2020 r. BFG ogłosił, że Idea Bank zostanie wchłonięty przez Bank Pekao S.A.
   - 3.01.2021 Idea Bank został przejęty przez Bank Pekao S.A.
   - Już w połowie czerwca 2021 rozsyłają mejle o aneksach do umów.
   - Termin akceptacji aneksu minął 8.08.2021 r. i akceptacja nie jest już możliwa.
   - Prawdopodobnie w dniach 11-14.11.2021 r. nastąpi fuzja operacyjna tych banków.
   - Przymusowa restrukturyzacja musi nastąpić do końca 2021 r.

   Wypowiedzenia nie otrzymałem do chwili obecnej. Konto aktywne.
   Przed końcem terminu podpisania aneksu wydzwaniali telefon za telefonem po kilka dziennie. I jeszcze sporadycznie dzwonią. Już nawet nie odbieram.

   A za ten "niewypał" (tak to ujmuję żeby nie powiedzieć wprost), zapłacimy my wszyscy. No bo ktoś musi zapłacić.

   Co za kraj...

   Usuń
  4. Mnie nawet aneksu nie przysłali tylko listownie wypowiedzenie, to było ze trzy miesiące temu, pomimo tego dalej mogę się logować

   Usuń
 2. Karnacja od 1.01.2019 czyli od chwili gdy zaczęli oferować premie za otwarcie konta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pluję sobie w brodę że posiadałem kartę kibica. Kolejny raz wyklucza mnie to z promocji i muszę czekać jeszcze prawie rok aż karencja minie żeby mieć możliwość wzięcia udziału w kolejnej promocji jeśli taka się pojawi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Błąd, komentarz nie pod tą promocją :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Moze ktos mial podobna sytuacje i podpowie o co chodzi. Dwa razy probowalam otworzyc konto i wniosek jest odrzucany z powodow technicznych. Nie posiadam aktywnych produktow, dostep do bankowoscie elektronicznej zamkniety. Pani z infolii tez wie dlaczego wniosek jest odrzucany, nie widzi nieprawidlowosci. Za kazdym razem przy otwieraniu konta przelewem weryfikacyjnym system nie akceptowal rachunku banku, natomiast akceptowal kuriera. Aczkolwiek potem i tak byla info ma maila ze wniosek odrzucony z przyczyn technicznych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to aby na pewno o Pekao mowa? Bo tu nie ma przelewy weryfikacyjnego ani kuriera przy zakładaniu konta.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...