Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nawet 35 900 punktów w programie Bezcenne Chwile za kartę kredytową w mBanku

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

15.10.2021

Nawet 35 900 punktów w programie Bezcenne Chwile za kartę kredytową w mBanku

mBank odpalił nową promocję z kartą kredytową w roli głównej. 

Promocja "Bezcenne prezenty" w mBanku
I o ile w poprzednich edycjach za wyrobienie takiej karty dawał najczęściej nagrody o wartości zaledwie 100 zł, to teraz można zyskać więcej.


[Promocja zakończona.
Sprawdź aktualnie dostępne promocje w mBanku.]

Dla kogo promocja? Udział wziąć mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci mBanku - nawet ci, którzy już posiadają kartę kartę kredytową w tym banku, ale wymienią ją na kartę kredytową World Mastercard lub World Mastercard Intensive.

Wykluczeni są jedynie posiadacze kart World Mastercard lub World Mastercard Intensive - w tym przypadku wydanie nowej karty w miejsce zastrzeżonej czy wydanie duplikatu nic nie da - promocyjnych punktów nie będzie.

💡 Jeśli jeszcze nie masz konta w mBanku, to również z nim możesz zyskać. Sprawdź jak zgarnąć do 300 zł premii i 1,8% dla oszczędności za eKonto osobiste lub do 300 zł premii za mKonto Intensive.


Nagrody w promocji karty kredytowej. W praktyce będzie tu mowa o trzech promocjach - w każdej z nich do uzyskania są punkty w programie Bezcenne Chwile (to program lojalnościowy Mastercard):

 • 20 000 punktów za kartę World Mastercard lub 33 400 punktów za kartę World Mastercard Intensive (dzięki promocji "Bezcenne prezenty") oraz
 • "1 300 punktów za pierwszą transakcję" dla karty World Mastercard lub
 • "2 500 punktów za pierwszą transakcję kartą World Mastercard Intensive".

W sumie można więc uzyskać 21 300 punktów z kartą World Mastercard lub tytułowe 35 900 punktów w przypadku wyrobienia karty kredytowej World Mastercard Intensive. A to będzie oznaczać sporo nagród z katalogu programu Bezcenne Chwile, gdzie dostępne są m.in. nagrody rzeczowe i vouchery na zakupy. W przypadku tych ostatnich do wyboru są np. bony Carrefour, Circle K, Decathlon, Empik.com, RTV Euro AGD, Smyk (w zależności od dostępności) - bon o wartości 50 zł "kosztuje" 3400 punktów.

Tu warto zauważyć, że kartę kredytową World Mastercard Intensive wyrobić w mBanku mogą wyłącznie posiadacze mKonta Intensive - jeśli takowego nie masz, to koniecznym będzie jego otwarcie (lub przekształcenie konta obecnie posiadanego na ten właśnie typ konta; takiej zmiany nie dokonuj jednak, jeśli Twe eKonto osobiste bierze udział w promocji dla otwierających konto - do czasu uzyskania nagród/premii, zgodnie z regulaminem nie można zmieniać typu konta). Za otwarcie konta mIntensive do wzięcia jest premia do 300 zł (dla nowych lub powracających klientów; okres wykluczenia liczony jest od 1.01.2018 r.). Promocja tego konta dostępna jest tylko do 31.10.2021 r.

Zasady promocji karty kredytowej. By wziąć udział w promocji "Bezcenne prezenty" (z 20 000 lub 33 400 punktów):

 • najpóźniej do 19.01.2022 r. złóż wniosek o (lub wymień obecnie posiadaną kartę kredytową w mBanku na) kartę kredytową World Mastercard lub World Mastercard Intensive (w tym czasie kartę należy już otrzymać); 
 • w ciągu 45 dni od wydania karty (ale nie później niż do 28.02.2022 r.) wykonaj płatności nową kartą na sumę min. 500 zł.

Spełnienie warunków w dodatkowych promocjach "1 300 punktów za pierwszą transakcję" dla karty World Mastercard lub "2 500 punktów za pierwszą transakcję kartą World Mastercard Intensive" poniekąd uda się z automatu - wymogi pokrywają się z warunkami promocji "Bezcenne prezenty".

I to już wszystko. Regulaminy tych promocji do ultra precyzyjnych niestety nie należą i zauważam w nich pewne braki. Nie ma bowiem mowy o wymogu... rejestracji karty w programie Bezcenne Chwile, więc pozostaje się domyślać, że trzeba to zrobić (zapewne po otrzymaniu karty, a przed wykonywaniem transakcji na sumę min. 500 zł), bo w przeciwnym wypadku punkty nie będą miały być gdzie naliczone.

Drugi mankament to brak podanego terminu w jakim punkty mają być przyznane. Nie wiadomo więc ile będzie trzeba na nie czekać. Jest za to informacja, że mają być ważne przez 6 miesięcy od przyznania (jeśli w tym czasie nie zostaną wykorzystane - tj. wymienione na nagrodę z katalogu programu Bezcenne Chwile, to przepadną). 

Wykonując płatności kartą kredytową mBanku na potrzeby promocji, możesz wykonywać płatności za towary i usługi. Są jednak wykluczenia - bank do sumy 500 zł nie uwzględni: 
"przelewów z rachunku Karty, płatności Kartą w ramach usługi mTransfer, transakcji Quasi cash (transakcje sprzedaży towaru lub usługi, które są bezpośrednio wymienialne na gotówkę), wszelkich transakcji, w przypadku których nastąpił zwrot świadczenia (towaru, usługi lub pieniędzy); 
operacji przeniesienia sald; 
transakcji z wykorzystaniem czeków w tym czeków podróżnych; transakcji dot. składek ubezpieczeniowych, podatków lub danin publicznych; zapłaty wszelkich odsetek lub innych opłat za zwłokę; innych opłat lub obciążeń; 
wszelkich płatności związanych z grami losowymi (w tym zakupu losów w loteriach); 
transakcji obejmujących: 
(i) internetowe przekazy pieniężne; (ii) instytucje finansowe (wybieranie gotówki z kas banków lub bankomatów, przekazy pieniężne, transakcje dotyczące towarów i usług, spłaty lub wypłaty pożyczek); (iii) przekazy pieniężne w instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne); (iv) instytucje niefinansowe (zakup/obciążenie karty, wszelkie doładowania portfeli cyfrowych/wirtualnych); (v) wszelkie pozycje obciążające saldo gotówkowe uczestnika; (vi) płatności realizowane przy pomocy BLIK"


Ponadto nie zaliczą się transakcje w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, salony gier, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory.

Lista choć wydaje się długa, to jednak głównie chodzi o wykluczenie tego typu transakcji, które mogłyby ułatwić zrobienie obrotu. Zaliczane będą płatności np. w sklepach i marketach (spożywczych, odzieżowych,  budowlanych, motoryzacyjnych), w lokalach gastronomicznych czy na stacjach paliw.

W każdej z powyższych promocji udział wziąć można tylko jeden raz.

Ile kosztują karty kredytowe w mBanku?


Standardowo za samo wydanie karty kredytowej World Mastercard lub World Mastercard Intensive mBank pobrałby opłatę (odpowiednio 30 lub 50 zł). Jednak dla uczestników akcji "Bezcenne Chwile" jest dobra informacja wynikająca wprost z regulaminu:
"Uczestnicy promocji, którzy spełnią wszystkie warunki opisane powyżej otrzymają Kartę bez pierwszej opłaty za jej wydanie."

Nie ma opłat miesięcznych za karty kredytowe w mBanku, ale pojawia się opłata roczna - zgodnie z tabelą prowizji i opłat "Opłata roczna pobierana po zakończeniu każdego roku użytkowania karty głównej (Obowiązuje od 01.03.2022 r.)". Wynosi ona 350 zł w przypadku karty World Mastercard oraz 400 zł dla karty World Mastercard Intensive, ale możliwe jest jej uniknięcie. By mBank nie pobrał opłaty rocznej za kartę World Mastercard, w ciągu ostatnich 12 miesięcy trzeba wykonać płatności na sumę 18 000 zł. Z kolei z opłaty za kartę World Mastercard Intensive zwolni wykonanie płatności w ciągu 12 miesięcy na sumę co najmniej 30 000 zł.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.

Na koniec przypomnę, że to nie jest jedyna promocja karty kredytowej. W tym prym niezmiennie wiedzie Citibank, gdzie za przetestowanie karty Citi Simplicity zgarnąć 400 zł do Biedronki. Z kolei 300 zł do Biedronki daje Bank Millennium, a BNP Paribas przygotował bony o wartości 300 zł do wykorzystania na Allegro.

Za podrzucenie informacji o promocji kart kredytowych mBanku dziękuję licznemu gronu Czytelniczek i Czytelników.

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi. Sposób jest prosty - zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga:

Przydatne dokumenty:

44 komentarze:

 1. Czyli równie dobrze można czekać na punkty nawet do czasu pobrania opłaty? Słabo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2500 pkt za przystąpienie w moim wypadku wpadło po 3 dniach od pierwszej płatności. Aktualnie wyrobiłem 500 zł płatności i czekam na resztę punktów.

   Usuń
 2. W przypadku rezygnacji z karty np. za pół roku to pobiorą połowę opłaty rocznej czy da się uniknąć bez robienia tych obrotów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można zrezygnować. Nie ma żadnej opłaty.

   Usuń
 3. Jakieś dokumenty/formalności?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie udało się wszystko wyklikać. Bez dokumentów. Brałem udział w starej promocji ze stówką do Allegro.

   Usuń
 4. Jak mam kartę MasterCard standard mogę ją wymienić na jakąś która bierze udział

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyklucza tylko MC World (Intensive).

   Usuń
  2. przy chcęci zmiany karty kredytowej pojawia się komunikat, że nie można tego zrobić bo posiadam ją krócej niż pół roku

   Usuń
  3. jak mam kartę standard i nie można jej wymienić, bo za krótki czas używania,to można wziąc drugą - Woord żeby brac udział w promocji?

   Usuń
 5. Trzeba też mieć konto w mBanku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku MC World Intensive koniecznie. mKonto Intensive.

   Usuń
 6. W tabeli opłat i prowizji znalazłem taki zapis:
  "Od 1 marca 2022 r. jedynym warunkiem zwolnienia z opłaty rocznej za karty kredytowe będzie wykonanie transakcji o określonej wartości. To oznacza, że bank nie będzie uwzględniał już ilości wykonanych transakcji."
  Czyli 240 transakcji w roku odpada. Pozostaje tylko obrót 18.000 zł w rok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 18000/30000 zł rocznie czyli śred. 1500/2500 zł miesięcznie. Chyba żaden bank tyle nie wymaga od posiadacza kk. I opłaty też chyba rekordowe.

   Usuń
 7. Czy posiadanie innej karty zarejestrowanej w programie bezcenne chwile (np z innego banku) dyskwalifikuje z promocyjnych punktów?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy do obrotu 500 zł liczą się też płatności w Moich Usługach, czyli MCC bodaj 4900?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 99,99% nie. Wykluczone masz "internetowe przekazy pieniężne; (ii) instytucje finansowe (wybieranie gotówki z kas banków lub bankomatów, przekazy pieniężne, transakcje dotyczące towarów i usług, spłaty lub wypłaty pożyczek)" więc pod coś na pewno podpadnie.

   Usuń
  2. tylko w Moich Usługach nie muszą być przekazy, można wybrać płatnośc kartą lub blikiem. Spałniałam tak warunki w ING i nie było przoblemu.

   Usuń
  3. W ING w regulaminie nie ma wyłączeń. Tu są tylko dość enigmatyczne, nie ma wskazanych wprost mcc i dużo można pod nie podpiąć...

   Usuń
 9. Wolę konkretne nagrody z góry określone a nie takie co się wybiera bo później okaże się że tego nie ma, to wyczerpane a to max. 2 szt. To wada Bezcennych chwil.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zawsze brałam to co chciałam, nieraz trzeba było zaczekać, ale nigdy mi nie zabrakło moich ububionych kuponów do CIRCLE ;)

   Usuń
  2. Potwierdzam że niestety nagród najbardziej pożądanych najczęściej nie ma. Circle K to biały kruk. Kiedyś miałem dużo punktów i przez 2 miesiące codziennie polowałem. Jak się pojawiły to okazało się że są 2 sztuki po 50 zł. I resztę punktów żeby mi nie przepadły musiałem przeznaczyć na jakieś inne vouchery trochę na siłę.

   Usuń
 10. mam zwykłą kk i chcę ją wymienić na intensive, ale po kliknięciu w link i zalogowaniu nie widzę opcji wymiany obecnej... gdzie znajduje się ta opcja?

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy kartę można zarejestrować (dodać) do istniejącego już konta w Bezcennych Chwilach? Czy musimy założyć tam nowe konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto to może wiedzieć jak w regulaminie nawet nie podano że kartę w ogóle trzeba zarejestrować?

   Usuń
  2. Przy wnioskowaniu o kartę zaznacza się przystąpienie do Bezcennych Chwil.

   Usuń
 12. Jeśli w promocji nie ma określonego terminu naliczenia punktów na konto, to Bezcenne chwile przyznaja punkty najpóźniej 6 tygodni od spełnienia warunków.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ktoś dostał punkty?

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy transakcje (te 500zł) mogą być dokonywane przez internetowe centra rozliczeniowe np. PayU, Przelewy24, DotPay itp. np. płatności na Allegro, w sklepach internetowych itd. czy też muszą być fizycznie dokonywane kartą w sklepach fizycznych?

  OdpowiedzUsuń
 15. U mnie żona dostała punkty praktycznie po paru dniach od rozksiegowania transakcji (zrobiła jedna na 800 zł), natomiast u mnie ok. 20 transakcji na ponad 800 zł i od ok. Tygodnia licznik w Bezcennych Chwilach zatrzymał się na 471 zł, nie wiem o co chodzi :/

  OdpowiedzUsuń
 16. U mnie już tydzień od transakcji a punktów nadal brak.

  OdpowiedzUsuń
 17. Mam kartę Silver. Transakcje robiłem 2 grudnia, Punkty na koncie miałem 8 grudnia 21.300 pkt.

  OdpowiedzUsuń
 18. Czy okres wykluczenia obejmuje klientów sprzed 2021 też w przypadku World Mastercard ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A widzisz jakieś wykluczenie wsteczne? :)

   Usuń
 19. Czy istnieje możliwość zamknięcia karty kredytowej w mBanku w trybie natychmiastowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 30 dni zamykają kartę i później jeszcze jest rachunek zamykany bodaj po kolejnym miesiącu.

   Usuń
  2. No właśnie pozniej jeszcze 2 pełne miesiące gdzie jest wyciąg na 0.

   Usuń
  3. Chyba jedyny bank który robi to w taki sposób że zamyka tyle czasu.

   Usuń
 20. Chcę zgarnąć punkty ale nie płacić rocznej opłaty.
  Po wyrobieniu 500zł limitu i przyznaniu punktów jeśli zrezygnuję potem z karty zostanie mi pobrana jakaś opłata z tytułu posiadania karty? Czy mogę zrezygnować i nic mi nie zabiorą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamknąć kartę przed upływem roku.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...