Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Hit powrócił: bon Allegro o wartości 400 zł jako nagroda gwarantowana za przetestowanie karty Citi Simplicity

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

12.10.2021

Hit powrócił: bon Allegro o wartości 400 zł jako nagroda gwarantowana za przetestowanie karty Citi Simplicity

Sprawdzona i popularna promocja Citibanku powraca - to już 8. edycja tej akcji!

Bon Allegro 400 zł za kartę Citi Simplicity
Za skorzystanie z karty kredytowej Citibanku do wzięcia czeka bon o wartości 400 zł do wykorzystania podczas zakupów na Allegro. Do tego niezmiennie obowiązują proste warunki promocji i uproszczone zasady utrzymania karty za 0 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Promocja w pigułce: bon Allegro o wartości 400 zł otrzymasz, jeśli po zawarciu umowy o kartę kredytową (którą w prosty sposób można utrzymać za 0 zł bez opłat i bez odsetek) w dalszej kolejności:
 • zalogujesz się do aplikacji mobilnej i aktywujesz w niej kartę;
 • wykonasz płatności kartą na sumę min. 1000 zł (mogą, ale nie muszą być to płatności na Allegro; bank daje na to sporo czasu - wykonywanie transakcji można rozłożyć sobie nawet na 3 miesiące).

Do tego uczestnikom promocji bank przyznaje też zwrot opłaty za kartę (12 zł) - otrzymasz go, jeśli w danym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności kartą na sumę co najmniej 300 zł.

Szczegółowe prześwietlenie warunków promocji i wskazówki jak krok po kroku zdobyć nagrodę znajdziesz poniżej.

Co warto wiedzieć o promocjach bankowych?


Na wstępie kilka słów (a właściwie zdań) dla osób, które z tego typu promocją spotykają się być może dopiero pierwszy raz (bo jeśli jesteś Czytelnikiem bloga Bankobranie od dłuższego już czasu, to świetnie wiesz, że podobnych promocji jest sporo i można dzięki nim zyskać sporo - Ciebie zapraszam do części wpisu nieco niżej, zaraz pod podkreśleniem). 

Jak to się dzieje, że bank rozdaje takie nagrody? Wszak mówią: "nie ma nic za darmo". I to prawda. "Za darmo" nie ma i tutaj, bo bank wymaga zawarcia umowy i wykonywania płatności kartą. W przypadku promocji bankowej, takiej jak ta, bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyska i ten wykaże się określoną aktywnością (nie wykraczającą w zasadzie ponad standardowe korzystanie z karty). Dla banku jest to jednak o wiele lepszy sposób na pozyskiwanie klientów, niż płacenie kroci za reklamę w mediach, której efektywność ciężko zmierzyć. Oczywiście dla banku liczy się też potencjał. Nowy klient może przecież skorzystać też z innych produktów, aczkolwiek to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów. O czym przekonało się już wielu Czytelników Bankobrania. Tego typu promocje Citibanku nie są nowością i opisuję je w praktyce od ponad 7 lat, a więc od powstania niniejszego bloga.

Co też bardzo ważne: nie jest to ani konkurs, ani loteria. Na blogu Bankobranie skupiam się przede wszystkim na promocjach, w których do wzięcia są nagrody gwarantowane. I tak właśnie jest w niniejszej propozycji Citibanku.

Czy to na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom źle kojarzyć skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa znacząco różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Na potrzeby niniejszej promocji płatności kartą należy jednak wykonywać, ale to i tak nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można bowiem w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddajesz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz. 

Choć na stronie promocji znaleźć możesz zapis "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 11,43%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.
__________________

Nagroda gwarantowana: 400 zł do Allegro za kartę Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.01.2020 r. nie posiadała głównej karty kredytowej w Citibanku. 

Jeśli masz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, rachunek firmowy, kredyt czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz wziąć udział w niniejszej promocji.

Nagroda. Bon, który otrzymasz od Citibanku, będzie można zrealizować podczas zakupów na Allegro. Już od kwietnia br. obowiązuje zmiana, która polega na tym, że tego typu bony można wykorzystywać wielokrotnie - jeśli więc zrobisz mniejsze zakupy (poniżej wartości bonu) i zapłacisz bonem, to reszta zostanie do wydania podczas kolejnych zakupów. Bon Allegro będzie można wykorzystywać przez 12 miesięcy.

Zasady promocji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity, zyskaj zwrot opłaty rocznej i 400 zł w voucherze Allegro – edycja VIII" 


By wziąć udział w akcji i uzyskać tytułową nagrodę gwarantowaną:
 • do 24.11.2021 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (tylko tak składane wnioski kwalifikują do uzyskania bonu Allegro);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody (można to zrobić online; choć w samym wniosku o kartę jest do wyboru opcja bez dostarczania takiego dokumentu, to pamiętaj, że jest to wymóg promocji - by otrzymać nagrodę);
 • zawrzyj z bankiem umowę o kartę Citi Simplicity i za pomocą aplikacji mobilnej Citibanku aktywuj kartę;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy samo posiadanie karty - otwieranie konta nie jest wymagane);
 • najpóźniej do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę: wykonaj płatności kartą na sumę min. 1000 zł (mogą to być płatności na Allegro, ale nie muszą - transakcje można wykonywać też w innych miejscach). 

Od Ciebie zależy czy na potrzeby promocji wykonasz jedną, czy wiele transakcji - ważne jest jedynie to, by we wskazanym czasie wykonać płatności na łączną kwotę min. 1000 zł (i oczywiście nie chodzi tutaj o takie płatności w każdym z miesięcy, ale przez cały ten okres - od otrzymania karty do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego po miesiącu zawarcia umowy). Wykonywanie płatności możesz zatem rozłożyć w czasie i dopasować do swych możliwości (aczkolwiek czym prędzej zrobisz płatności, tym prędzej dostaniesz nagrodę od Citibanku).

Płatności kartą możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, budowlanych czy motoryzacyjnych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, na stacjach paliw itp.) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni tylko transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone 

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Powiadomienie o nagrodzie dostaniesz wiadomością w bankowości internetowej Citibanku najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Nagroda przyjdzie w taki sam sposób w ciągu 60 dni od powiadomienia o jej przyznaniu (wiadomość nie jest widoczna w aplikacji; by ją przeczytać trzeba zalogować się do bankowości poprzez przeglądarkę internetową np. na komputerze). Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji.

Dla kogo karta kredytowa w Citibanku? 


Osoba chcąca uzyskać kartę Citi Simplicity, powinna spełniać poniższe kryteria:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od min. 2 lat

Jako źródło dochodu Citibank akceptuje nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale też umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Karta Citi Simplicity - omówienie oferty Citibanku


Kartę bank wydaje za 0 zł. 

Na uczestników promocji z bonem Allegro czeka jednak jeszcze jeden przywilej - bank zwróci opłatę miesięczną za kartę (12 zł), jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł. Jest zatem prościej uniknąć kosztu, niż w przypadku warunków standardowych (wynikających z taryfy opłat i prowizji). Takie uproszczone zasady dla uczestników promocji obowiązują przez 12 kolejnych okresów rozliczeniowych, począwszy od drugiego okresu rozliczeniowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (transakcje wykonywane na potrzeby zwolnienia z opłaty za kartę również muszą spełniać wytyczne, o których pisałem wyżej, tj. nie mogą być to np. transakcje zwrócone, czy płatności w kasynach). 

Zwrot opłaty za kartę ma być realizowany w kolejnym okresie rozliczeniowym następującym po tym, w którym zrealizujesz płatności na sumę min. 300 zł.

Po upływie 12 miesięcy opłaty za kartę również będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności kartą miesięcznie).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą 200 zł lub wyższą, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.


💡 Na koniec dodam, iż w Citibanku zyskać można jeszcze więcej. Do wzięcia czeka bowiem premia 200 zł za CitiKonto + do 100 zł moneybacku. Promocję karty kredytowej z bonem do Allegro można łączyć z promocją konta (a dla uzyskania wspomnianego moneybacku jest to wręcz niezbędne). Kolejność złożenia wniosków o kartę kredytową i konto osobiste nie ma znaczenia.

Ponadto, gdy już wyrobisz kartę kredytową w Citibanku, to i dzięki niej możesz zyskać więcej, niż 400 zł do Allegro w powyższej promocji. Do posiadaczy karty kredytowej kierowany jest bowiem program poleceń Citibanku, w którym bank płaci od 200 do 300 zł za skuteczną rekomendację. Warunki są w tym przypadku bardzo proste, bo od polecającego nie wymaga się w praktyce żadnej dodatkowej aktywności poza wygenerowaniem linku polecającego i zachęceniem znajomego lub kogoś z rodziny do złożenia wniosku za pomocą tego linku. A o poleconych jest w tym przypadku łatwiej, bo i na nich czeka nagroda gwarantowana za skorzystanie z karty kredytowej - wynikająca choćby z powyższej promocji z bonami Allegro.

Jeśli chcesz zyskiwać na najlepszych promocjach bankowych, skorzystaj z prostego i niezawodnego źródła informacji, jakim jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

16 komentarzy:

 1. Nie w temacie. Od nowego roku popularny Getin Bank podnosi opłaty, a co najgorsze zmienia warunki "darmowości" konta Proste Zasady! Co prawda opłata za prowadzenie rachunku dalej będzie wynosić 9 zł, ale dochodzi 5zł opłaty warunkowej w karcie debetowej - wydanej do konta. Aby jej uniknąć trzeba będzie wykonać 5 transakcji kartą lub Blikiem. Jeśli tego nie zrobimy opłata łączna za konto i kartę wyniesie 14 zł m-cznie. Jeśli oferta depozytowa tego banku nie poprawi się w nowym roku - to bez żalu się z nim pożegnam. To nie jest mój podstawowy bank i nie zamierzam żonglować kartą 5 razy w miesiącu - nie mając za to nic w zamian.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli konto do zamknięcia. I przez te 10 zł już koniec hurtowych ilości kart MC rejestrowanych w BCh :(

   Usuń
 2. Witam,
  czy wystarczy wysłać skan umowy o pracę jako dowód przychodów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Umowa nie świadczy o tym że nadal pracujesz. Musi być wyciąg z konta z wpływami albo aktualne zaświadczenie od pracodawcy.

   Usuń
 3. Pytanie do osób które mają kartę w Citi i ostatnio z niej rezygnowały. Czy bank nadal coś oferuje na zatrzymanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, nadal jest przyznawany moneyback 10%.

   Usuń
  2. mi zaoferowali 10% ale max do 1000 zł transakcji - czyli max 100 zł profitu.

   Usuń
 4. Czy np splata raty w innym banku, będzie liczona do promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelewów nie rób bo za to jest prowizja. Chodzi o transakcje bezodsetkowe czyli po prostu płatności kartą w sklepach i w internecie.

   Usuń
 5. Czy wystarczy wyciąg dochodów z mBanku. na przykład z ostatniego roku? Czy raczej zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy wyciąg z konta z wpływami z trzech ostatnich miesięcy lub zaświadczenie od pracodawcy.

   Usuń
  2. A co powinno znalezc sie w tym zaswiadczewniu? Pracownik XY pracuje w tym momencie, nadal w mojej firmie?
   Czy jezeli okres obecny zatrudnienia wynosi 1msc otrzymanie karty stanie sie niemozliwe?

   Usuń
 6. Witam, kartę dostarcza kurier czy poczta i w jaki sposób można zrezygnować z karty ,mobilnie czy wizyta w banku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta przychodzi listem. Zrezygnować można w dowolny sposób. Najlepiej wysłać wiadomość z rezygnacją poprzez bankowość. Wtedy oddzwaniają i oferują promocję na zatrzymanie :)

   Usuń
 7. Witam właśnie odczytuje wiadomość z Citi o spełnieniu warunków do otrzymania Vouchera o wartości 400 zł który jest ważny 12 miesięcy od tej daty, czyli niby już działa 😀 Ale w dalszej wiawomosci pisze nie pokrywa kosztów przesyłki i co najważniejsze może być wykorzystany tylko podczas jednej płatności. Ktoś miał z tym jakieś doświadczenie z tymi płatnościami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie Allegro jest że wielokrotnego użytku. Złotówa pisze o tym tutaj: https://bankobranie.blogspot.com/2020/11/kod-allegro-co-to-jest-jak-gdzie-wykorzystac-bon.html

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...