Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na październik 2021 roku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.10.2021

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na październik 2021 roku

Skoro mamy nowy miesiąc, to czas sprawdzić, które banki oferują aktualnie najwyższe oprocentowanie dla oszczędzających.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na październik 2021 roku
Zwłaszcza, że październik to tradycyjnie miesiąc oszczędzania. Czym więc banki próbują nas przekonać w czasach rekordowo niskich stóp procentowych? Gdzie można znaleźć najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe? Nie musisz szukać samodzielnie, bo wszystko co najkorzystniejsze znajdziesz w poniższym przeglądzie.


I na początek 2 propozycje, które na tle pozostałych wyróżniają się szczególnie - tutaj brak jakiś dodatkowych warunków w stylu "tylko dla nowego klienta", "do 10 tys. zł". Aktualnie absolutny top.

Lokaty do 1,7% w InBanku (bez zakładania konta): październik 2021


Logo InBanku
Jeszcze na początku zeszłego miesiąca InBank wymieniałem na drugim miejscu zestawienia, ale bank postanowił zmienić tabelę oprocentowania, wprowadzając nową lokatę i podnosząc też stawki na wszystkich dotąd dostępnych depozytach. Wybór jest tym samym duży, a wysokość oprocentowania zależy od wybranego okresu umowy. Bank oferuje 1% w skali roku na lokacie 1-miesięcznej, 1,2% na 3 miesiące, 1,4% na pół roku oraz 1,6% na 12 miesięcy lub dłuższy okres (najwięcej, bo 1,7% w skali roku dostępne jest na depozycie 5-letnim).

Lokaty w InBanku można założyć online (odbywa się to zdalnie, bez ruszania sprzed komputera), bez konieczności zakładania konta czy korzystania z jakiegokolwiek innego produktu. Na pojedynczą lokatę bank pozwala wpłacić od 5 000 do 50 000 zł, a łącznie da się ulokować nawet 400 tys. zł.

Konto oszczędnościowe do 1,5% w Aion Banku


Logo Aion Banku
To bank, który w Polsce zadebiutował zaledwie przed dwoma miesiącami i najwyraźniej postanowił wyróżnić się wysokością oprocentowania na rachunku oszczędnościowym (na który środki można w każdej chwili dopłacić, ale też i w dowolnym momencie wypłacić nawet wielokrotnie, bo wszystkie wypłaty z konta oszczędnościowego są darmowe).

W zależności od wybranego planu taryfowego konta można uzyskać oprocentowanie od 1 do 1,5% w skali roku (gwarantowane do 31.12.2021 r.) i - co istotne - bez górnego limitu ulokowanej kwoty. Najwyższa stawka obowiązuje w przypadku planów płatnych, ale policzyłem kiedy i jaki plan opłaca się wybrać - bo przy określonej kwocie wyższe odsetki potrafią "zarobić" na opłatę. A z kodem polecenia ode mnie możesz nawet najwyższy plan (dający 1,5% w skali roku) wypróbować przez określony czas za 0 zł.


Dynamika zmian i wyścig na najwyższe oprocentowanie pomiędzy tymi bankami, jaki mogliśmy zaobserwować na przestrzeni dwóch ostatnich miesięcy, sprawiają, że warto trzymać rękę na pulsie i nie przegapić ewentualnych kolejnych okazji na promocyjne oprocentowanie. Jeśli chcesz być na bieżąco, skorzystaj z bezpłatnego newslettera dla Czytelników bloga Bankobranie - to najlepsze źródło powiadomień o bankowych promocjach:

Do szczególnie wyróżniających się propozycji warto zaliczyć jeszcze jedną - z oferty Citibanku (acz ta już zawiera "nieco" wyśrubowane warunki).


Odpowiednik 6-miesięcznej lokaty 1,85% dzięki premii aż 3000 zł


Kolejną edycję swej promocji z kontem Citigold w roli głównej odpalił Citibank. To propozycja jednak już nie dla każdego, bo żeby z niej skorzystać należy dysponować kwotą 400 tys. zł. Aż tyle na potrzeby promocji trzeba bowiem zdeponować w Citibanku (choćby na tym nowo otwartym koncie). Utrzymanie takiej kwoty przez okres 6 miesięcy zaowocuje premią w wysokości aż 3 000 zł, co przełoży się na zysk, jaki dałaby właśnie półroczna lokata z oprocentowaniem 1,85% w skali roku.


Poniżej znajdziesz pozostałe, aktualnie najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na październik 2021 r., ale z góry lojalnie informuję - to, co obecnie najkorzystniejsze, zazwyczaj obwarowane jest dodatkowymi warunkami lub jest limitowane (maksymalną kwotą, jaką można ulokować bądź często krótkim czasem obowiązywania promocyjnych warunków).

2% dla oszczędności w październiku 2021 r.


Najwyżej oprocentowana lokata jest obecnie dostępna w Nest Banku. To lokata powitalna dla osób otwierających konto w Nest Banku (do 10 tys. zł), na której można uzyskać 1,5% lub 2,1% w skali roku odpowiednio na 3 lub 6 miesięcy (lokata z wyższym oprocentowaniem i na dłuższy okres wymaga jednak zapewnienia wpływów wynagrodzenia na Nest Konto).

Bank Millennium 2% w skali roku oferuje na 3-miesięcznej lokacie, pozwalając wpłacić na nią maksymalnie 20 tys. zł. Ta lokata dostępna jest jako jedna z nagród do wyboru w programie "Lubię to polecam!" (dostępnym już jednak tylko do 1.10., włącznie). Skorzystać z niej mogą zarówno nowi (dopiero otwierający konto), jak i obecni klienci banku (którzy jako posiadacze konta wystąpią w roli osoby skutecznie polecającej).

2% dla oszczędności można jeszcze uzyskać jedynie w Getin Banku, który taką stawkę przygotował na lokacie mobilnej (promocyjne oprocentowanie dotyczy tylko nowych klientów, bo dla obecnych oprocentowanie wynosi marne 0,3% w skali roku). To 2-miesięczny depozyt, który można otworzyć do 10 tys. zł. I także 2% można uzyskać na koncie oszczędnościowym w Getinie - to propozycja dla osób otwierających konto osobiste. W tym przypadku promocyjną stawkę oprocentowania można zapewnić sobie do 10 tys. zł, na okres aż 12 miesięcy.


1,5-1,8% na kontach oszczędnościowych


Trzy banki postanowiły zaproponować promocyjne oprocentowanie na kontach oszczędnościowych i widać, że próbują licytować się na stawki, gdyż oferują oprocentowanie w dość wąskim zakresie od 1,5 do 1,8% w skali roku.

Z racji obwarowania tych promocji dodatkowymi warunkami (typu "dla nowych klientów", czy do ograniczonych kwot) nie są to być może promocje, które same z siebie zachęcałyby do zakładania konta osobistego w tych bankach, ale... towarzyszą im też promocje z bonusami na start. Wtedy więc korzyści są podwójne - oprócz odsetek można bowiem zgarnąć dodatkowe gwarantowane premie. O tym jak to się opłaca, pisałem w mym comiesięcznym raporcie z zarabiania na bankach. Ostatni miesiąc przyniósł mi ponad 930 zł dzięki promocjom bankowym. W czasach rekordowo niskich stóp procentowych jest to świetny sposób na zrekompensowanie - co tu kryć - marnych odsetek, co jest przecież tym bardziej odczuwalne w otoczeniu wysokiej inflacji.

mBank przygotował 1,8% w skali roku na okres 3 miesięcy na rachunku Moje Cele - podwyższone oprocentowanie obowiązuje do 10 tys. zł. Zachętą do skorzystania z tej propozycji jest też promocja dla osób otwierających konto osobiste w mBanku (którego posiadanie jest wymagane), gdyż można uzyskać do 300 zł premii.

Na rachunku Smart Saver (z automatycznym oszczędzaniem) w ING Banku Śląskim uzyskać można 1,6% w skali roku. Z tej oferty (obowiązującej do odwołania) skorzystać mogą obecni, jak i nowi klienci. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje jednak wyłącznie dla kwoty maksymalnie 5 000 zł. Tu za otwarcie konta czeka premia do 210 zł.

Credit Agricole dla osób, które otwierają konto osobiste, przygotował promocyjne oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym, które wynosi 1,5% w skali roku. Można nim się cieszyć przez 3 miesiące, a podwyższona stawka obowiązuje wyłącznie dla kwoty do 20 tys. zł (ale z samym kontem można zyskać więcej, bo do wzięcia czeka 500 zł w bonusach - ta promocja wymaga jednak sporej aktywności w płaceniu kartą wydaną do konta).


Wykruszające się grono banków oferujących min. 1%


Jeszcze miesiąc temu w tej części wymieniałem 4 banki, ale teraz nie ma już wśród nich Santander Banku (który na Lokacie Mobilnej ściął oprocentowanie z 1% na 0,5% w skali roku). Kto zatem jeszcze oferuje co najmniej 1% w skali roku?

Nest Bank niezmiennie daje 1,1% w skali roku na dwóch kontach oszczędnościowych. Jednak promocyjna stawka obowiązuje dla niewielkich kwot i przez ograniczony czas - do 5 tys. zł i do końca szóstego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta na rachunku Nest Skarbonka, a w przypadku Nest Oszczędności do 10 tys. zł, ale już jedynie do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta.

1% można uzyskać na lokacie powitalnej w mBanku, przy czym jest to propozycja tylko dla osób dopiero otwierających konto osobiste. Stawka obowiązuje na 3 miesiące i maksymalnie do 10 tys. zł.

Ostatnim z banków, który oferuje oprocentowanie dla oszczędności z jedynką na przodzie jest Alior. W tym banku oprocentowanie 1% w skali roku do 10 tys. zł dostępne jest na koncie oszczędnościowym (obecnie stawka gwarantowana jest do 31.12.2021 r., choć sukcesywnie bank przedłuża tę promocję). Z tej oferty skorzystać mogą wyłącznie osoby, które posiadają Konto Jakże Osobiste z uruchomioną tzw. 'korzyścią', podwyższającą oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. A tu warto dodać, że kto założy konto osobiste w tym banku, ten może zgarnąć 200 zł premii.


Przydatne informacje


Wyżej wymieniłem wszystkie obecnie dostępne lokaty bankowe i konta oszczędnościowe z oprocentowaniem na poziomie min. 1% w skali roku - zestawienie przedstawia stan obowiązujący na dzień publikacji, czyli 1.10.2021 r.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej lokat bankowych (z oprocentowaniem min. 0,5% w skali roku) sprawdź ranking lokat bankowych. Tam też warto zaglądać na bieżąco, gdyż ranking aktualizuję wraz ze zmieniającymi się tabelami oprocentowania w bankach. Tak samo dzieje się zresztą w zestawieniu, które obejmuje najlepsze konta oszczędnościowe.

Zawsze gdy wyżej podaję oprocentowanie, to mam na myśli stawkę ujętą w skali roku. Wśród lokat uwzględniam tylko te ze stałym oprocentowaniem co sprawia, że odsetki są przewidywalne, a w czasie trwania umowy nic się zmienić nie może.

Jeśli dopiero zaczynasz oszczędzanie, a lokaty bankowe są dla Ciebie nowością, zapoznaj się z przygotowanym przeze mnie kompendium wiedzy: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć" (tam znajdziesz też m.in. kalkulator odsetek, ułatwiający wyliczenie spodziewanych zysków).

Wymieniane przeze mnie lokaty i konta oszczędnościowe oferowane są przez banki, które podlegają pod system gwarancji depozytów - do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. W większości banków ochronę w tym zakresie świadczy polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (wyjątkami są Aion Bank i InBank, w których środki zdeponowane podlegają pod gwarancje w takim samym zakresie, ale te gwarancje zapewniają odpowiedniki BFG w innych krajach Unii Europejskiej - o szczegółach piszę przy omawianiu oferty danego banku).

Bądź na bieżąco z bankowymi nowościami, by nie nie przegapić promocji i najlepszych ofert dla oszczędzających.  na Twitterze i polub na Facebooku:


98 komentarzy:

 1. Czesi podnieśli wczoraj stopy procentowe o 0,75 do 1,5%. U nas RPP nic nie robi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No a w Inbanku masz 1,6-1,7% a w Aion 1,5%.

   Usuń
  2. @Anonimowy 1 października 2021 11:45
   A ten InBank to polski bank?* Bo Czesi mają takie oprocentowanie w swoich bankach.

   *pytanie retoryczne będące odpowiedzią na nieadekwatną reklamę w stosunku do podanej informacji przez @Anonimowy 1 października 2021 00:51 o oprocentowaniu w bankach czeskich

   Usuń
  3. Stopy może i poszły w górę ale w Czechach realnie na lokatach i kontach oszczędnościowych cały czas oprocentowanie marne jak w Polsce.

   Usuń
 2. W Santander Consumer Bank jest nowa edycja z promocją oprocentowania dla nowych środków. 0,7% do 200 tyś. zł i do 26.01.22 r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czy oddali 9,50 jak ktoś wydał Santander Consumer Bank w karcie kredytowej 1000 za sierpień lub wrzesień?

   Usuń
 3. A tymczasem inflacja podana dzisiaj to już 5,8% rok do roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To raczej dobra wiadomość dla posiadaczy anty-inflacyjnych obligów skarbowych :)

   Usuń
  2. Tych zakupionych już kiedyś. A teraz to na 4-latkach przez p-wszy rok 1,3%, a za rok to już inflacja pewnie niższa jak RPP będzie zmuszona podnieść stopy.

   Usuń
  3. Podwyżka stóp procentowych nie zmniejszy inflacji, gdyż to efekt rykoszetu podwyżki cen surowców na całym świecie, na co żaden bank centralny nie ma wpływu.

   Usuń
  4. @Anonimowy6 października 2021 11:50

   Co Ty człowieku opowiadasz. Zupełnie jakbym słuchał farmazonów pana prezesa G., który doprowadził do naszej najwyższej inflacji w UE. Jeśli RPP nie mają nic do powiedzenia - to czemu ich nie rozwiązać, a nie dawać jeszcze 40-to procentowe podwyżki? Czemu też wszystkie kraje naszego regionu podwyższają stopę procentową: Węgry 4 razy, Czesi 3, a ostatnio także Rumunia? I to kraje, które miały mniejszą inflację od naszej. Jeśli teraz nie zrobimy tego my - to skończymy jak obecnie Turcja - z 20% inflacją nie do opanowania !!!

   Usuń
  5. @Anonimowy, 6 października 2021, 11:50

   Dokładnie. Zresztą najbliższe tygodnie to pokażą i podobnie jak podwyżki stóp na Węgrzech, w Czechach czy w Norwegii nic nie zmieniły w tej kwestii. Najzabawniejsze, że Norwegia to liczący się eksporter ropy i gazu :)

   Usuń
  6. @Anonimowy6 października 2021 20:55

   Widać, że tak samo jak kolega powyżej nie znasz podstaw ekonomii. Przeanalizuj dane statystyczne, a dopiero później się wypowiadaj. Jeśli chodzi o reakcję rynku na podwyżkę stóp - to występuje ona dopiero po kilku (nawet po 9) miesiącach. Na Węgrzech po serii podwyżek widać już małą reakcję - bo inflacja minimalnie spadła, a przede wszystkim została powstrzymana! I to m. in. o taki efekt tu chodzi. Bez reakcji, rosła by i rosła - tak jak u nas.

   Usuń
 4. Chyba jest błąd-depozyty gwarantowane są do kwoty 100 tys.euro a nie zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Dzięki za czujność. Chodzi o euro - poprawione.

   Usuń
 5. W Santanderze lokata mobilna z 1% na 0,5% ale teraz można ją założyć znowu (nawet jeśli kiedyś już się ją miało). Przestała być jednorazowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nad 0,5% to nawet nie ma się co pochylać.

   Usuń
  2. KO Profit w Millennium też 0,5%

   Usuń
  3. Getin to samo. Na KO dla nowych środków 0,5%. Robiłem przelew większej kwoty do innego banku i pojawiła się oferta lokaty też na 0,5%. Kiedyś mocniej się starali.

   Usuń
  4. Z Getinu robiłem przelew 40k do Aiona i zaproponowali 0,6%.

   Usuń
  5. Być może po prostu 'ancyparowali' podwyżkę stóp przez RPP :)

   Usuń
  6. Dziś robiłem przelew 26k z Getinu do Aiona. Wyskoczyło okienko z ofertą lokaty 2 lub 4 mies. na 0,5 proc.

   Usuń
 6. Do kiedy dostępna jest oferta w Inbanku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do odwołania.

   Usuń
  2. Od ponad roku.

   Usuń
  3. Anonimowy1 października 2021 17:37
   Można sobie zaklepać na 5 dni. Trzeba złożyć wniosek i przerwać na poziomie wpłacania. Opłacić można później bo jest ważny przez 5 dni właśnie.

   Anonimowy2 października 2021 19:29
   Aktualna tabela oprocentowania obowiązuje od 23.09

   Usuń
 7. Banki z Estonii czy Belgii, kilka ofert dla nowych klientów - całkowita lipa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście są jeszcze obligi skarbowe :)

   Usuń
 8. Czemu w zestawieniu nie ma neobanku, który daje 1,5% na lokacie 3 miesięcznej? Jakieś ryzyko wpłacenia do nich pieniędzy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To oni mieli jakieś powiązania z czyścicielami kamienic?

   Usuń
  2. @Anonimowy 2 października 2021 11:29
   Nie ma żadnego ryzyka. Tak samo jak w innych korzystnych jak na obecne czasy opcjach (korzystniejszych niż wszystko to co tu widać), których tu nie ma mimo zgłoszeń.

   Usuń
  3. Od 07.10.21 już jest 1,7% na lokacie 3 miesięcznej 😁

   Usuń
  4. W jakim banku?

   Usuń
  5. Zakładane przez NeoBank firmy pożyczały w nim pieniądze, kupowały kamienice z lokatorami i wynajmowały "czyścicieli".

   Umowy były tak skonstruowane, by na bank nie padał cień podejrzeń o współudział w nękaniu lokatorów. Był w nich bowiem zapis, że "czyściciele" mają działać zgodnie z prawem. Tyle że praktyka była inna. "Czyściciele" rozbierali dachy, zrzucali do środka śnieg, odłączali wodę i gaz, dziurawili kanalizację, podrzucali robaki i padlinę. Miało to zmusić lokatorów do szybkiej wyprowadzki.

   Usuń
  6. Czy depozyty u tych "czyścicieli" są ubezpieczone przez BFG ??

   Usuń
  7. @Anonimowy 12 października 2021 18:26 to pytanie retoryczne rozumiem?

   "zabezpieczenie gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego"

   "Na liście banków objętych obowiązkowym systemem gwarantowania neoBANK widnieje pod nazwą "Wielkopolski Bank Spółdzielczy"."

   A na stronie BFG jak jeden z podmiotów objętych gwarancjami:
   "Wielkopolski Bank Spółdzielczy (posługujący się nazwą handlową neoBANK)"

   Usuń
 9. Tylko obligacje skarbowe 4 letnie. Pierwszy rok słaby, bo 1.3%, ale kolejne to już pięknie. Sam kupiłem :) dla mnie ważna będzie inflacja z lutego 2022 roku, ale obstawiam koło 7%, więc zarobię 7,75% w skali roku :) czas leci jak szalony. Bez sensu dawać na lokatki 3 miesięczne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W kwietniu 2020 r. padł rekord zakupu 4-latek!

   Usuń
  2. Akurat ci co wtedy kupili obligacje to drugi rok mają z 3,65%. Więc biednie względem tych co później kupowali już po rekordzie. Owszem I rok z niższym % i marża niższa ale w sumie wychodzi fajny % na drugi rok.

   Usuń
  3. Sporo ludzi uważa, że wskaźnik CPI za luty 2021 był zmanipulowany że względu na tak dużą ilość nabywców w kwietniu 2020.

   Ja kupiłem w lipcu 2020 i dostanę 5,45% :)

   Usuń
  4. COI0424 i EDO0430 sprzedano na sumę ok. 3,5 mld zł. Nawet gdyby inflacja była o 1 p.p. wyższa to różnica w odsetkach wyniosłaby ok. 30 mln zł. To są śmieszne pieniądze z punktu widzenia MF żeby ktoś pomyślał o manipulacji GUS z tego powodu.

   Usuń
 10. RPP podnosi stopę referencyjną!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kosmetyczna zmiana. Prędzej odczują kredytobiorcy. Na lokatach prędko nic się nie zmieni.

   Usuń
  2. Na lokatach na pewno się nic nie zmieni - banki mogą teraz pożyczać 200 zł za każdą zdeponowaną złotówkę przez klientów.

   Usuń
  3. Szkopuł w tym że dyskontowej nie podnieśli.

   Usuń
  4. Stopa depozytowa to oprocentowanie po którym banki komercyjne lokaty zakładają w banku centralnym. Dla klienta to znaczenia takiego nie ma.

   Usuń
  5. Od dzisiaj zaszła zmiana: banki mogą teraz pożyczać 50 zł za każdą zdeponowaną złotówkę przez klientów.

   Usuń
  6. Jak podwyżka stóp wpłynie na oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych powinniśmy dowiadywać się wkrótce. 17 X będzie pewnie nowa edycja promocji dla nowych środków na KO Profit w Millenium, a 29 X oferta dla nowych środków na EKO w Getinie.

   Usuń
  7. Generalnie banki mają nadpłynność, więc KO's służą jedynie jako wabiki - rewolucji nie będzie :)

   Usuń
  8. Też tak myślę. Dla banków teraz złote czasy o czym świadczą wzrosty wycen na GPW. Więcej zarobią na kredytach dzięki wzrostowi stóp procentowych i oprocentowania kredytów. Ale klientom więcej nie dadzą bo oprocentowanie lokat będzie trzymane na tym samym poziomie co jest.

   Usuń
 11. Mamy zmiany na lokatach. Wypada zaktualizować tabelkę.
  W InBanku automatyczne odnowienia z bonusami. Na razie trzymam bo nie opłaca mi się zrywać i kombinować z przenoszeniem gdzie indziej dla kilkunastu złotych więcej po 3 mies.
  Ci co założyli lokaty choćby na 6 mies. będą (a w zasadzie to już mogą w stosunku do istniejących ofert) pluć sobie w przysłowiową brodę. A co z tymi, którzy rzucili się na lokaty długoterminowe? :D xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. InBank ma automatyczne odnowienia z bonusami? Super!

   Usuń
  2. Gdzie te zmiany? Standardowo w inBanku nadal 1% na 1 m., 1,2% na 3 m., 1,4% na 6 m. i 1,6% na 12 m.

   +0,1% to nie zmiana, ale standard. Ale tylko dla lokat po odnowieniu.

   Usuń
  3. @Anonimowy 7 października 2021 11:43
   Ten bonus jest nieduży ale chociaż trochę zmniejsza tę wspomnianą różnicę. Gdyby jednak uwzględnić ryzyko że dopiero w poniedziałek będę mógł zrobić wpłatę na lokatą w innym banku (dziś mi się kończy lokata w InBanku), to nie ma nawet o czym mówić. I oby tak dalej co 3 miesiące bo nie sądzę żeby jakikolwiek "polski" (PKO BP też polskim nie jest) bank przyszedł po tzw. rozum do głowy.

   Usuń
  4. Akcjonariusze PKO BP to:
   - Skarb Państwa (29,5%)
   - OFE Nationale-Nederlanden (8,5%)
   - OFE Aviva Santander (7.5%)
   co daje razem 45,5% - reszta czyli 54,5% to głównie zagraniczne fundusze inwestycyjne.

   Usuń
  5. Dokładnie 54,51% to akcje notowane na giełdzie. To nie znaczy że mają je tylko zagraniczne fundusze. Mają je też polskie TFI, OFE o mniejszym zaangażowaniu niż wymienione, IKE, IKZE. I w końcu także inwestorzy indywidualni w większości będący Polakami. No i choć Skarb Państwa ma raptem 29,5% to i tak ma tam najwięcej do powiedzenia.

   Usuń
  6. Nawet serwis u nich polski ... rodem z nieboszczki PRL :)

   Usuń
 12. W Pekao jest 5% przy koncie koncie dla dziecka 6-13 lat. Ale tylko do 3 tys. zł. Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale na 3 miesiące. Skromny zysk ok. 30 zł.

   Usuń
  2. Przestali dawać 50 zł. W zamian dają 30 w postaci odsetek. Słabo.

   Usuń
 13. Witam jaka jest lokata specjalny procent w Getin banku dla przelewajacych pieniądze ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 0,5% - 0,6%. Więcej rzekomo przy przelewie do Aion Banku ale tego akurat nie sprawdzałem osobiście.

   Usuń
  2. Santander Consumer ma lokatę na 0,8%

   Usuń
  3. Santander Consumer ma 0,8% ale na lokacie 3-letniej.

   Usuń
 14. kiedy w bankach beda wieksze lokaty ?

  OdpowiedzUsuń
 15. Getin oznajmił, że od 15.11 obniża oprocentowanie konta oszczędnościowego z 0,15 na 0,05 procenta. Chociaż stopy procentowe idą w górę i pójdą dalej to oni obniżają oprocentowanie! Poszło wypowiedzenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako powód zmian podają... obniżkę referencyjnej stopu NBP od 29.05.2020 r. Z 0,5 do 0,1%. A tymczasem stopa ta znów wynosi 0,5% r. po podwyżce 6.10.2021 r. Więc nie za bardzo w czas te zmiany ogłosili.

   Usuń
  2. Czas się żegnać z tym bankiem. 0,5% dla nowych środków to żadna łaska. A tak może kiedyś załapię się na jakąś promocje jeszcze.

   Usuń
  3. To już nawet nie chodzi o ich marną ofertę depozytową. Chodzi o to, że jakiś "mundry" u nich na górze wymyślił sobie, że do zwolnienia z opłat trzeba będzie od nowego roku pożonglować 5 razy kartą - zamiast jak do tej pory raz, a jak nie to 14zł! Kim oni są? To bank 2-ej kategorii, a zachowują się jakby nie mieli problemów i byli nie wiadomo kim. Żenada.

   Usuń
  4. Z moich skromnych obserwacji wnioskuję, że Getin niedługo albo pod młotek abo podzieli los Idea Banku. Patrząc na tę pierwszą opcję, działania które podejmują są irracjonalne. Zatem pozostaje ta druga, dlatego przez może nawet cały miesiąc mieli parcie na wydzwanianie nawet kilka razy dziennie z automatu który się rozłączał (w sieci można znaleźć info) żeby kredyty u nich brać. Akcja im nie wyszła bo - moim skromnym zdaniem - zaczęli to robić zbyt późno i zbyt nerwowo. Zbyt późno, bo Getin odkąd oprocentowanie tak spadło, z banku niszowego stał się bankiem pomijalnym.

   Usuń
  5. No i pewnie tak to się skończy.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 15 października 2021, 10:15
   Getin niedługo pójdzie pod młotek albo zostanie przejęty? Co to zdradza?

   Usuń
 16. Toyota wprowadziła lokatę na 200 dni 1,3% ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale z kontem. I dla kwoty 3-15 tys. PLN.

   Usuń
  2. Tylko, że lokat można założyć aż 20, więc całość może być na kwotę 300k zł.

   Usuń
  3. Nie wiem kogo chcą tym przekonać? 1,4% na 6 mies. jest w Inbanku i to bez konta.

   Usuń
  4. @Anonimowy16 października 2021 08:46

   Tyle, że Inbank nie ma polskiego BFG, a dla niektórych to akurat ma duże znaczenie.

   Usuń
  5. Tak samo ma gwarancje do 100 tys. euro. A czy polski czy zagraniczny? No żeby nie okazało się kiedyś że ten zagraniczny pewniejszy.

   Usuń
  6. Toyota Bank podniosła też oprc. na lokacie Plus. 1,1 na 3 lata i 1% na 2 lata.

   Usuń
  7. Ktoś w ogóle otwiera tak długie lokaty jak stopy mają rosnąć?

   Usuń
  8. Wyższe stopy niekoniecznie przekładają się na wyższe odsetki lokat - banki mają wysoką nadpłynność!

   Usuń
  9. Ale jednak coś powoduje ruch. Aion, InBank, Santander, Toyota.

   Usuń
  10. Egzystencja takich banków jak Santander Consumer, Toyota Bank czy InBank jest oparta na pożyczkach, natomiast duże banki komercyjne wciąż mają mocno wzmożony ruch przy kredytach hipotecznych - stąd te różnice w oprocentowaniu depozytów w obu grupach.

   PS. Aion to zupełnie nowy gracz na rynku i dlatego mają ten wabik z KO do końca grudnia.

   Usuń
 17. Witaj,

  właśnie mijają 3 lata od uruchomienia serwisu Rachunki imoje! Dziękujemy Ci, że jesteś z nami! Każdego dnia motywujesz nas do tego, aby serwis był coraz lepszy.

  Z okazji urodzin przygotowaliśmy dla Ciebie i Twoich znajomych sporo niespodzianek!

  Powiedz o nas swoim znajomym. Za każdą osobę, która zarejestruje się dzięki Tobie i dokona pierwszej płatności, dostaniesz 3 kupony o łącznej wartości 60 zł.

  Twój znajomy także dostanie prezent – 3 kupony o łącznej wartości 60 zł.

  OdpowiedzUsuń
 18. WITAM gdzie jest najwyższe oprocentownie lokat bankowych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tym właśnie jest powyższy artykuł :)

   Usuń
 19. A w Aliorze lokata na nowe środki do 0,4%... roczna! xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już lepsze Konto Mega Oszczędnościowe 0,5% i korzyść przy KJO 1% do końca roku.

   Usuń
  2. jaki jest procent w getin banku na specjalny procent

   Usuń
  3. witam jaka jest teraz lokata zawrotna w neobanku?

   Usuń
  4. W Getinie 0,5%.

   Usuń
 20. W Credit Agricole 1% i 1,5%. Powoli wszystko się rozpędza. Tylko czekać na kolejną podwyżkę stóp przez NBP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko że na rok i na 2 lata. Przy tej inflacji jaka jest to za rok lokaty mogą być po 5% albo więcej.

   Usuń
 21. Getin lokata na nowe środki: 1% na 12 mies., 0,8% na 6 mies. i 0,5% na 3 mies.

  A konto oszcz. 0,8% do 100 tys. i 0,5% od 100 do 400 tys. zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dołączyli do wyścigu jak ślimak. Kto dziś pochyli się nad 0,5%? A 1% na rok??? Ha ha ha.

   Usuń
  2. 0,8% względnie może być na jakiś okres przejściowy ale kto dziś zamrozi kasę na rok i na 1%?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...