Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 1% do 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym w ING Banku Śląskim + (oprócz odsetek) 210 zł premii dla otwierających konto osobiste

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

21.10.2021

1% do 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym w ING Banku Śląskim + (oprócz odsetek) 210 zł premii dla otwierających konto osobiste

Kolejny bank postanowił podnieść oprocentowanie dla oszczędzających.

Świnka skarbonka: promocja Otwarte Konto Oszczędnościowe OKO Bonus
Tym razem ING Bank Śląski oferuje 1% w skali roku na 3 miesiące dla kwoty nawet 100 tys. zł (bez jednego grosza). Z propozycji skorzystać mogą także obecni posiadacze konta osobistego w ING. Kto jednak dopiero teraz je założy, ten dodatkowo może zgarnąć do 210 zł premii.

Niekwestionowanymi liderami oferującymi najwyższe oprocentowanie (jeśli chodzi o oferty bez jakiś szczególnych warunków do spełnienia i bez niskich limitów kwoty, jaką można ulokować) są obecnie InBank, dający do 1,7% na lokatach (bez konieczności zakładania konta czy korzystania z jakichkolwiek innych produktów) oraz Aion Bank, który daje do 1,5% na koncie oszczędnościowym (bez limitu kwoty). Te banki oczywiście podlegają pod system ochrony depozytów (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro), bo inaczej nie znalazłyby miejsca na blogu Bankobranie (wszak sam cenię bezpieczeństwo i spokój). Gwarancje dają jednak zagraniczne odpowiedniki polskiego BFG (z innych państw Unii Europejskiej). 

Jako że zdarzają się głosy osób, którym przede wszystkim zależy na tym, by bank podlegał pod BFG, to niedawno przyjrzałem się promocji dla nowych środków w Santander Consumer Banku, gdzie na koncie oszczędnościowym można uzyskać 0,7% w skali roku do 200 tys. zł (bez zakładania konta osobistego; z możliwością wykonywania dowolnej liczby przelewów, bo wszystkie są darmowe). 

Dziś czas na kolejny bank - ING. Tu do 15.11.2021 r. dostępne są promocje, dzięki którym na 3 miesiące można sobie zaklepać 1% w skali roku w sumie do 100 tys. zł (a precyzyjniej rzecz ujmując do 99 999,99 zł). To efekt dwóch promocji:

 • "Bonus na start" - która skierowana jest do osób, które założą Otwarte Konto Oszczędnościowe, na którym bank naliczać będzie 1% w skali roku przez 3 miesiące od jego otwarcia; promocyjną stawką oprocentowania objęte zostaną środki poniżej 50 tys. zł;
 • "Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus" - dzięki tej propozycji promocyjne oprocentowanie można uzyskać w przypadku wpłacenia "nowych środków" - bank da 1% w skali roku na 3 miesiące dla kwoty do 50 tys. zł.

Te dwie propozycje łączą się ze sobą, wskutek czego łącznie ulokować da się wspomniane nawet 99 999,99 zł. Tak samo jak łączy się z nimi promocja z premią do 210 zł za otwarcie konta osobistego w ING Banku Śląskim. Ale po kolei.

Jeśli jeszcze nie jesteś klientem ING Banku Śląskiego, to aby wykorzystać wszystkie możliwości i zgarnąć wszystkie korzyści, niezbędnym będzie założenie trzech rachunków: konta osobistego (Direct lub Mobi) oraz dwóch kont oszczędnościowych, które będą nosić nazwy Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus). Wszystkie z nich są prowadzone za 0 zł bez warunków (dokładniejsze prześwietlenie znajdziesz nieco niżej).

Nim przejdę do omówienia promocji oprocentowania na kontach oszczędnościowych (OKO i OKO Bonus) w ING Banku Śląskim, to najpierw kilka słów na temat gwarantowanych premii pieniężnych, które można zgarnąć za konto osobiste w banku z lwem w logo. Te promocje już szczegółowo opisywałem na blogu, więc zachęcam do zapoznania się z prześwietleniami, do których niżej linkuję. A do wyboru jest jedna z promocji:

Co ciekawe, to zakładając z kontem osobistym jeszcze rachunek Smart Saver, można uzyskać 1,6% w skali roku (do odwołania), ale dla kwoty do 5 tys. zł. By w tym wpisie nie wprowadzać już większego zamieszania (z omawianiem jeszcze jednego - już czwartego - konta), to po szczegóły odsyłam do wyżej podlinkowanych wpisów prześwietlających premie dla otwierających konto osobiste (w tych wpisach omawiam też zasady promocji oprocentowania w ramach Smart Saver).

Teraz już czas na przyjrzenie się ofercie kont oszczędnościowych, których promocyjne oprocentowanie stało się punktem wyjścia do niniejszego wpisu.

Promocja "Bonus na start" na Otwartym Koncie Oszczędnościowym


Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) to rachunek oszczędnościowy, który należy założyć przy okazji zakładania konta osobistego (Direct lub Mobi) w promocji z premią, bo to właśnie na ten rachunek zostanie wypłacona część bonusów (160 zł). I to na tym koncie obowiązuje promocja "Bonus na start". 

Z promocji "Bonus na start" skorzystać mogą osoby, które spełnią jeden z poniższych warunków:
"w czasie trwania Oferty jako pierwszą zawarły Umowę o OKO i od 21.10.2021 r. nie są i nie byli posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków w PLN: Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver"

lub

 "w czasie trwania Oferty zawarły kolejną Umowę o OKO i są posiadaczami/ współposiadaczami rachunku wymienionego w podpunkcie 2) litera a) [czyli OKO - przyp. Mr. Złotówa], otwartego przed 21.10.2020 r. i na tym rachunku: 

- nie wykazywały aktywności, to znaczy, że nie dokonywały transakcji wpłaty lub wypłaty, od 21.10.2020 r. do dnia zawarcia umowy o nowy rachunek OKO, oraz 

- miały średnie saldo nie większe niż 10 PLN od 21.10.2020 r. do 20.10.2021 r."


Zacytowane fragmenty regulaminu brzmią skomplikowanie? Tak. Sytuacja klarowna jest jedynie w przypadku nowego klienta ING , bo po prostu założysz OKO i będziesz mieć promocyjne oprocentowanie.

Obecny klient ING Banku Śląskiego - na mocy powyższych zapisów regulaminu - może skorzystać z promocji oprocentowania na OKO, jeśli od 21.10.2021 r. nie posiadał, ani nie współposiadał OKO, OKO Direct, OKO Premium i/lub Dream Saver i dopiero teraz (od 21.10. do 15.11.2021 r.) założy OKO. Drugą z opcji - przewidzianą dla tych, którzy posiadają już OKO w ING założone przed 21.10.2021 r. - jest założenie kolejnego OKO (by na nim uzyskać promocyjne oprocentowanie 1% w skali roku). Taka osoba musi jedna spełniać dodatkowe warunki (które mogą okazać się dość trudne) - nie mogła nic wpłacać na "stare" OKO co najmniej od 21.10.2020 r. (czyli od ponad roku), ani z niego wypłacać, a w dodatku w tym okresie saldo na tym "starym" OKO nie mogło być większe, niż 10 zł. 

A główne cechy promocji "Bonus na start" to: 
 • oprocentowanie: standardowe (0,05% w skali roku) + bonus podwyższający oprocentowanie o 0,95 p.p., co w sumie da 1% w skali roku
 • czas obowiązywania promocji "Bonus na start": 3 miesiące od otwarcia pierwszego Otwartego Konta Oszczędnościowego; 
 • maksymalna kwota objęta promocją: poniżej 50 000 zł (a więc w praktyce do 49 999,99 zł; od 50 tys. zł obowiązuje już oprocentowanie wynoszące zaledwie 0,05% w skali roku); 
 • kapitalizacja odsetek: wynikających z oprocentowania standardowego na koniec każdego miesiąca kalendarzowego, a w przypadku bonusu (0,95 p.p.) wypłata odsetek nastąpi w pierwszym dniu roboczym po upływie 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO. Do momentu wypłaty przez bank odsetek wynikających z bonusu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO. 

Otwarte Konto Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest bez warunków za 0 zł. Z OKO wszystkie przelewy (bez limitu) na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim są darmowe, jeśli zlecisz ich realizację przez bankowość internetową lub mobilną. 

OKO z bonusem na start założyć można najpóźniej do 15.11.2021 r. Promocja obejmuje tylko jedno OKO.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus) 


To odrębny rachunek oszczędnościowy z oferty ING Banku Śląskiego. Z promocji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku, bo warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest wpłata nowych środków liczona wobec salda na produktach depozytowych w ING Banku Śląskim na koniec 18.10.2021 r. - zalicza się do nich rachunki oszczędnościowe (z wyłączeniem IKZE i Smart Saver), lokaty, lokaty w pakiecie z funduszem i inwestycyjne lokaty terminowe.

Nowy klient warunki spełni w praktyce z automatu - wszystkie wpłacone środki będą nowymi.

Z promocji OKO Bonus skorzystać mogą osoby, które już posiadają (bądź właśnie założą) Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN (czyli to, o którym pisałem wyżej) i/lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct w PLN, i/lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium w PLN i/lub Dream Saver w PLN oraz dostęp do bankowości internetowej ING Banku Śląskiego.

OKO Bonus założyć można poprzez bankowość internetową (w zakładce Oferta ING => Oszczędności) lub w placówce banku. Umowa zawierana jest na czas określony (3 miesiące) i po jego upływie umowa o OKO Bonus zostanie rozwiązana, a Twe oszczędności wraz z odsetkami trafią na rachunek, który wskażesz podczas zakładania OKO Bonus. 

Główne cechy promocji: 
 • oprocentowanie: 1,0% w skali roku; 
 • czas obowiązywania promocji: 3 miesiące od otwarcia pierwszego Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus; 
 • kwota objęta promocją: do 50 000 zł; 
 • kapitalizacja odsetek: nie później niż do 5. dnia roboczego po zakończeniu 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO Bonus. Do momentu otrzymania odsetek nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO Bonus. 

Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest przyrost salda, przez które bank rozumie nadwyżkę salda końcowego nad saldem początkowym. Upraszczając: na koniec 3-miesięcznego okresu oprocentowania musisz mieć więcej środków na produktach depozytowych (i ewentualnie funduszach inwestycyjnych) w ING Banku Śląskim, niż wynosiło saldo Twych środków w tym banku na dzień 18.10.2021 r. 

OKO Bonus otwierane i prowadzone jest za 0 zł (bez warunków). W przypadku przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową z OKO Bonus na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim każdy przelew jest za 0 zł. Na inne rachunki (np. na konto w innym banku) w miesiącu rozliczeniowym skorzystać możesz z jednego przelewu z OKO Bonus za 0 zł. Drugi i każdy kolejny w tym samym miesiącu rozliczeniowym kosztuje 9 zł. 

Czas na otwarcie Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus z oprocentowaniem 1% w skali roku jest do 15.11.2021 r. Każdy klient może posiadać tylko jedno OKO Bonus.


Przydatne dokumenty:

71 komentarzy:

 1. Mam pytatnie bo nie mogę doczytać. Dla kogo jest ta promocja. Bo zamknąłem konto w lipcu 2021 roku i zastanawiam się czy mogę wziąć udział w tej promocji. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocje oprocentowania ("Bonus na start" oraz "Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus") są zarówno dla nowych, jak i dla obecnych klientów.

   Promocje z premią mają okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta (szczegółowo o karencjach piszę w podlinkowanych wpisach poświęconych tym promocjom).

   Usuń
 2. Jeśli chodzi o oszczędności to NEOBANK też ma teraz fajne oprocentowanie (dla nowych klientów nawet 1,70% na lokacie a dla pozostałych 1,30%). Są to lokaty na 3 miesiące. Moim zdaniem godne uwagi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakie warunki trzeba spełnić przy tym 1,7%, np. konieczność otwarcia konta, poniesienie opłat za to konto albo co zrobić żeby było darmowe?

   @Anonimowy22 października 2021 08:44
   Bardzo liczę na to, że jak powiedziałeś "A" wyskakując z tą reklamą albo może autoreklamą, to teraz powiesz i "B".

   Usuń
  2. Proszę wejść na stronę banku. Tam jest wszystko napisane. Trzeba otworzyć rachunek lub portfel depozytowy (portfel depozytowy można otworzyć bez kuriera). Wówczas lokata wraca na rachunek bankowy, który podamy w umowie do zwrotu lokat. Jedyną opłatą jest opłata za przelew zwrotny w wysokości 1 zł.Nie ma do spełnienia żadnych warunków. A wersji lokat jest naprawdę bardzo dużo szczególnie dla nowych klientów, lub nowych środków.

   Usuń
  3. Dokładnie, Neo pobiera 1 zeta za każdy przelew.

   To firma w przeszłości powiązana z czyścicielami kamienic!   Usuń
  4. @Marta 24 października 2021 13:28
   Jakby co, to ja wiem dlaczego pytałem. Wydawało mi się, że forma jaką się posłużyłem, jest tutaj dość oczywista. Nie muszę zatem nigdzie wchodzić aby wiedzieć, że w tym przypadku "wyrabianie paszportu nie jest warte zachodu".

   Usuń
  5. Na stronie Neo reklamują 1,3% i jest adnotacja że można założyć w bankowości. Zalogowałem się i niestety nigdzie nie da się tej lokaty znaleźć.

   Usuń
  6. Lokata pojawia się w bankowości, jeśli na koncie są nowe środki (pow. 1 tysiąca). Jeśli na koncie nie ma nowych środków, to lokata nie wyświetla się na liście lokat dostępnych do założenia.

   Usuń
 3. W Neście na starym koncie oszczędnošciowym podnieśli oprocentowanie do 0,7% z dotychczasowych 0,2%. Zatem powoli rusza machina podwyżek oprocentowania oszczędności, nie tylko kredytów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd te 0,7%? Ja widzę 0,5% do 300 tys.

   Usuń
  2. Kto miałby niby trzymać 300k na tak lichy procent? Cyrk to mało powiedziane :)

   Usuń
  3. Anonimowy 22 paździerńika 2021 10:01

   Ja mam konto zakładane jeszcze w Smart Bank i u mnie aktualne oprocentowanie to 0,7% (dotychczas miałem 0,2%). Weź pod uwagę, że konta oszczędnościowe w TOiP dotyczą różnych okersów otwarcia, stąd różne oprocentowania.

   Usuń
  4. Sprawdzałem wszystkie i nie ma nigdzie 0,7%. Ale nie spieram się. 0,7% to ciągle mało ale na pewno idzie w lepszym kierunku.

   Usuń
  5. Potwierdzam. W nest 0.7 %

   Usuń
  6. Santander Consumer to samo.

   Usuń
  7. A to czasem nie dotyczy konta na którym oprocentowanie uzależnione jest od stawki WIBOR? Wtedy tego w tabeli oprocentowania nie ma bo stawka jest zmienna.

   Usuń
  8. Podnieśli już na 1% na 3 miesiące bo za miesiąc będzie 2%

   Usuń
 4. 150 000,- dwa konta oszczędnościowe i 1 Bonus

  OdpowiedzUsuń
 5. a ja miałam zamknąć dwa konta, ale zatrzymali mnie dając po stówce - 5% zwotu za płatności kartą, a tu teraz jeszcze taka miła niespodzianka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ING nie ma programu 5-procentowych zwrotów za płatności na 'zatrzymanie' - to info z infolinii.

   Usuń
  2. Jeśli ma w ofercie retencyjnej to nie każdy szeregowy konsultant musi o tym wiedzieć.

   Usuń
  3. Anonimowy 24 pąździernik 9:28,
   wiem co mi zaoferowano i mam od nich wiadomość takiej treści:

   Śr. 13.10.2021, 22:27
   ING Bank Śląski
   Dzień dobry,

   Potwierdzamy, że bierzesz udział w promocji „Złap nawet 5% zwrotu”.
   Aby otrzymać nagrodę w promocji wystarczy, że będziesz płacić kartą, portfelem mobilnym lub BLIKIEM, a z wykonanych transakcji otrzymasz zwrot w wysokości 5% (maksymalnie 100 zł).

   Do dnia wypłaty musisz mieć konto na które przelejemy Ci nagrodę.

   Jeśli potrzebujesz zajrzeć do regulaminu, znajdziesz go tutaj:

   Regulamin promocji

   Z pozdrowieniami

   Zespół ING Banku Śląskiego

   wstarczy, czy dalej twierdzisz, że ING nie ma programu 5 % zwrotów?

   Usuń
 6. Uważajcie na konta OKO bonus na start wczoraj otwarte. W regulaminie jest myk - promocja trwa od 21.10.2021 ale konta nie możesz mieć w dniu 21.10.2021. Niestety potwierdzone w ING

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piszę o tym - fragment zaczyna się od słów "Z promocji "Bonus na start" skorzystać mogą osoby, które spełnią jeden z poniższych warunków", a dalej jest cytat z regulaminu.

   W promocji "Bonus na start" promocyjne oprocentowanie może uzyskać ktoś (opcja nr 1), kto dopiero teraz założy OKO (i od 21.10.2021 r. nie miał rachunku OKO, OKO Direct, OKO Premium, Dream Saver) albo (opcja nr 2) ktoś, kto ma już OKO założone przed 21.10.2021 r., ale założy kolejne - przy czym nie mógł wcześniej (na tym "starym" OKO) być aktywnym co najmniej od 21.10.2020 r. i saldo miał w tym okresie max. 10 zł.

   Usuń
  2. czyli, jak 13 października weszła mi na OKO nagroda i miałam tam na dzień 30.09.2021 saldo 300 zł to znaczy, że nie dla mnie 1%?

   Usuń
  3. U mnie jeszcze lepiej, wypłaciłam jakieś zapomniane drobniaki w zeszłym roku, od tamtego czasu saldo OKO równe zero i lipa, nie spełniam warunku nieaktywności

   Usuń
  4. Aion Bank też ma 1% na KO w bezwarunkowy darmowym planie Light i jeszcze można przytulić 30 zeta.

   PS. Regulamin tej promki w ING to jakiś potworek!

   Usuń
  5. @Mr. Złotówa, 22 października 2021, 15:37 - "promocyjne oprocentowanie może uzyskać ktoś (opcja nr 1), kto dopiero teraz założy OKO (i od 21.10.2021 r. nie miał rachunku OKO, OKO Direct, OKO Premium, Dream Saver)"

   Od dnia 21.10.2021 czy do dnia 21.10.2021 ??

   Usuń
  6. Anonimowy 23 października 2021 09:04 Ten zapis:

   "od dnia 21.10.2021 r. nie są i nie byli posiadaczami / współposiadaczami OKO, OKO Direct, OKO Premium, Dream Saver"

   służy chyba wykluczeniu osób, które aktualnie mają OKO z aktywnością (uniemożliwiającą udział w promocji), chodzi o to, żeby starzy klienci nie mogli zamknąć "spalonego" OKA i otworzyć czystego w promocji. A więc jeśli ktoś zdążył zlikwidować OKO do 21.10.2021 (zanim wprowadzono promocję) to teraz może założyć nowe w promocji.

   Nie klei mi się tylko to: "jako pierwszą zawarły Umowę o OKO".
   Pierwszą przed czym?:)

   Usuń
  7. Wiosną 2019 r. mieli promkę ROR z bardzo niejasno sformułowanym regulaminem. Było sporo zamieszania i reklamacji,bali szli na rękę każdemu.

   Jednak tutaj to kompletna porażka :)


   Usuń
  8. @Anonimowy 23 października 2021 09:04, zapewne bardziej fortunnym sformułowaniem byłoby, gdyby twórca regulaminu napisał, że 'nie miał na dzień 21.10.2021 r." albo nawet "do 21.10.2021 r." a nie "od 21.10.2021 r.). Tak jednak jest regulaminie.

   By nieco to rozjaśnić, do wpisu dodałem objaśnienie. Oto ten fragment:

   "Zacytowane fragmenty regulaminu brzmią skomplikowanie? Tak. Sytuacja klarowna jest jedynie w przypadku nowego klienta ING , bo po prostu założysz OKO i będziesz mieć promocyjne oprocentowanie.

   Obecny klient ING Banku Śląskiego - na mocy powyższych zapisów regulaminu - może skorzystać z promocji oprocentowania na OKO, jeśli od 21.10.2021 r. nie posiadał, ani nie współposiadał OKO, OKO Direct, OKO Premium i/lub Dream Saver i dopiero teraz (od 21.10. do 15.11.2021 r.) założy OKO. Drugą z opcji - przewidzianą dla tych, którzy posiadają już OKO w ING założone przed 21.10.2021 r. - jest założenie kolejnego OKO (by na nim uzyskać promocyjne oprocentowanie 1% w skali roku). Taka osoba musi jedna spełniać dodatkowe warunki (które mogą okazać się dość trudne) - nie mogła nic wpłacać na "stare" OKO co najmniej od 21.10.2020 r. (czyli od ponad roku), ani z niego wypłacać, a w dodatku w tym okresie saldo na tym "starym" OKO nie mogło być większe, niż 10 zł."

   @Anonimowy 23 października 2021 15:56, dobre pytanie. Zapewne chodzi o to (acz to tylko me przypuszczenie), że tylko pierwsze OKO (założone w okresie od 21.10. do 15.11.2021 r.) ma być objęte promocją oprocentowania (co też wynika z punktu 9. regulaminu: "Oferta obejmuje tylko jeden rachunek OKO danego posiadacza / współposiadacza").

   Usuń
  9. Być może ten regulamin jest tłumaczeniem z flamandzkiego?

   Usuń
 7. Czy do depozytów liczy się konto maklerskie i nic innego u nich nie mam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Liczy się tylko saldo z produktów depozytowych:
    rachunki oszczędnościowe (z wyłączeniem Indywidualnego Konta Zabezpieczenia
   Emerytalnego oraz Smart Saver),
    lokaty terminowe,
    lokaty w ramach pakietu Lokata z Funduszem,
    Inwestycyjne Lokaty Terminowe.

   Usuń
 8. Dawno nie widziałem równie zagmatwanego opisu warunków przystąpienia do promocji KO.

  Wczoraj, tj. 21. października otworzyłem konto osobiste wraz z OKO. Oto co jest widoczne w jego szczegółach:

  Nazwa konta: Otwarte Konto Oszczędnościowe

  Oprocentowanie zmienne, w skali roku w ofercie BONUS NA START do 2022-01-20:

  - poniżej 50 tys. PLN: 1,00 %

  - od 50 tys. PLN: 0,05 %

  Co to oznacza w praktyce? Z opisu promki w tym wątku wynikałoby, że OKO otwarte 21.10 nie zakwalifikuje się na promkę podwyższonego oprocentowania.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobra rzecz. Choc najlepsza lokata to splata kredytu hipotecznego - skoro zaraz będzie 2,43 proc., to nadplacajac oszczędzasz 2,43 proc.czyli tyle co na lokacie 3 procent byś zarobił.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ktoś wie czy można mieć to konto bez fizycznej karty, mając tylko mobilną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak mam. Kartę planuję założyć przed 19. stycznia.

   Usuń
  2. Direct bez karty można mieć. Jest darmowe. Ale w promocji kartę trzeba mieć ale może być dowolna więc mobilna może być.

   Usuń
  3. "Uczestnik może zamówić kartę do 19. stycznia 2022 r. także po zalogowaniu się do Systemu Moje ING"

   Usuń
 11. Ciekawe czy ta podwyżka oprocentowania będzie miała wpływ na wycofanie kont Smart Saver?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież Smart Saver było w ofercie także wtedy, kiedy ING regularnie organizował akcje "Bonus na start" i "OKO Bonus". Dlaczego mieliby to zmieniać?

   Usuń
  2. Gdy wczoraj byłem w oddziale dokończyć wniosek internetowy, też o to pytałem i co ciekawe, pracownik nie zaprzeczył :)

   Usuń
 12. Wypłata odsetek po 5 dniach czyli oprocentowanie trzeba skorygować o ten czas?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W praktyce następuje to w następnym dniu roboczym, więc nie ma sensu korygować.

   Usuń
 13. Myślałam że OKO na START jest tylko dla nowych klientów (tak to kiedyś działało). Teraz dopiero doczytałam i się wkurzyłam, starzy klienci też mogą dostać 1% na START jeśli na posiadanym OKU mieli saldo poniżej 10zł i nie wykonywali transakcji od 21.10.2020 a ja pod koniec zeszłego roku czyściłam jakieś grosze w ING. Przez tą "aktywność" z promocji wypadły dwa konta OKO, już lepiej gdybym nie wiedziała i dalej żyła w przekonaniu, że starzy klienci są wykluczeni z OKO START:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy "Bonus na start" @ 1% to promocja w ramach OKO, a OKO Bonus to odrębne KO ??

  Litości, kto pisze im te regulaminy?

  OdpowiedzUsuń
 15. Muszę stwierdzić, że odwiedzając ten blog o sześciu lat po raz pierwszy nie rozumiem opisu tej promki zamieszczonego przez Złotówę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Bank Santander reklamuje moje cele na 0 procent

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złożyłeś już reklamację?

   Usuń
  2. Świetna oferta! Brawo Santander bardzo konkurencyjne oprocentowanie wynoszące 0% :) przy inflacji 5,9% :D

   Usuń
  3. Jak zobaczyłem nowość, to zacząłem szperać, szukać może jakiejś promocji oprocentowania (choćby czasowej, czy dla ograniczonej kwoty tegoż celu), a później może jakiegokolwiek oprocentowania... a tu zonk.

   Usuń
 17. Jestem nową klientką. Rozumiem to tak:
  - Zakładam konto z kodem polecenia: dostanę 160 zł + 50 zł
  - Uruchamiam Smart Saver i transferuje 5000 zł - będę mieć 1,6% do odwołania
  - Otwieram OKO, wpłacam 49 999,99 zł i będę mieć 1% na 3 miesiące
  - Otwieram OKO Bonus, wpłacam 50 000,00 zł i będę mieć 1% na 3 miesiące
  - Trzymam środki przez 3 m-ce. Potem wypłacam 99 999,99 zł z odsetkami. Zamykam OKO i OKO Bonus.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OKO Bonus po 3 miesiącach zamknie się samo, a saldo przeleją na OKO.

   Usuń
  2. "Uruchamiam Smart Saver i transferuje 5000 zł" - ten transfer nie jest niestety dokonywany tradycyjnym przelewem :)

   Usuń
  3. Na 3-miesięcznej lokacie w InBank dają 1,2% oprocentowania.

   Usuń
  4. I to bez tysiąca warunków :)

   Usuń
  5. Anonimowy23 października 2021 21:18
   Dzięki za odpowiedź. Faktycznie to mi umknęło.

   Anonimowy24 października 2021 09:36
   Tak, dlatego nie pisałam o przelewie ale o transferowaniu zbyt się nie rozpisując. To się ogarnie bez problemu.

   Usuń
 18. Jest lokata specjalny procent 0,8% w Getin przy przelewie na ING za min 10 tys. - testować, testować :)
  Kasa im odpływa, próbują zatrzymać. Może ktoś skorzysta.
  Z opcją na 4 lub 6 m-cy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciągle słabo. I daleko za czołówką.

   Usuń
  2. Lokata na nowe środki w Getinie aktualnie dostępna jest do czwartku, więc może w piątek coś lepszego dadzą niż 0,5%

   Usuń
  3. Mnie Getin proponował lokatę na 0.5% (27 pazdziernika). Tak więc jakoś się specjalnie nie starają.

   Usuń
  4. Już z Getin na Alior 0,9%

   Usuń
 19. Jak lokaty kończą to trzeba wypłacić i wpłacić na dwa miesiące do banku pocztowego. Bo dopiero bank musi zmienić tabelę oprogramowania żeby były nowe środki

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie do końca rozumiem te warunki. Z proporcji OKO jestem wykluczony bo miałem jakieś drobne wpływy z nagród wypłacanych na OKO. A w takim razie mogę otworzyć i skorzystać z promocyjnego oprocentowania na OKO BONUS?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też miałam wpływ nagrosy 13.10, ale teraz otworzyłam oko bonus i mam w opisie, że jest 1%

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...