Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto Biznes za 0 zł z premią do 1700 zł od Credit Agricole - II edycja

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

11.10.2021

Konto Biznes za 0 zł z premią do 1700 zł od Credit Agricole - II edycja

Credit Agricole wznowił swą promocję dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Premia do 1700 zł za Konto Biznes w Credit Agricole
Do wzięcia czekają bonusy pieniężne na sumę nawet 1700 zł za otwarcie rachunku firmowego. A to nie wszystko, bo - przypomnę - można też zgarnąć 500 zł premii za konto osobiste.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

I na początek przypomnienie o tej promocji z kontem osobistym - szczegóły akcji znajdziesz we wpisie: Konto Dla Ciebie z bonusami do 555 zł + 3% dla oszczędności

Jeśli chcesz skorzystać z obydwu promocji jednocześnie, to kolejność złożenia wniosków o konta (osobiste i firmowe) nie ma znaczenia. Poniżej znajdziesz prześwietlenie nowej edycji okazji do bankobrania w Credit Agricole dla przedsiębiorców.


Konto Biznes za 0 zł z PREMIĄ do 1700 zł - II edycja


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być klient instytucjonalny, przez którego bank rozumie:

"1) osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, które samodzielnie lub w formie spółek osobowych: 

a. prowadzą działalność gospodarczą, 

b. wykonują wolne zawody. 

2) osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, o ile posiadają zdolność prawną"


W porównaniu z poprzednią edycją, tym razem udziału wziąć nie mogą rolnicy (w promocji nie można już bowiem założyć Konta Agricole).

Nagroda. W promocji uzyskać można łącznie 1700 zł. Taka premia została jednak podzielona na kilka bonusów. W praktyce przedsiębiorca zakładający konto firmowe w Credit Agricole w prosty sposób może zgarnąć 700 zł. 

Kolejne 2 bonusy (po 500 zł każdy) przewidziane są za zawarcie dodatkowych umów - o terminal płatniczy oraz o produkt kredytowy. Oczywiście to już opcje dobrowolne.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Konto Biznes za 0 zł z PREMIĄ do 1700 zł II":

 • najpóźniej do 31.03.2022 r. złóż wniosek o Konto Biznes (Solista, Sonata lub Symfonia - na końcu wpisu przyglądam się bliżej ofercie tych kont i różnicom między nimi) oraz zawrzyj umowę z bankiem;
 • wyraź zgody marketingowe dla Credit Agricole i nie odwołuj ich do czasu skorzystania z korzyści wynikających z promocji (a więc do otrzymania premii czy do czasu zwolnienia z opłat) oraz 
 • zaakceptuj przystąpienie do promocji - to załącznik do regulaminu, który będzie można podpisać podczas otwierania konta.

W dalszej kolejności przyjdzie spełniać warunki uzyskiwania poszczególnych bonusów. By zgarnąć pierwszy z nich - w wysokości 200 zł:
 • po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na dalszym etapie przejdź do pobrania aplikacji mobilnej i za jej pomocą załóż konto (zarówno w formularzu, jak i we wniosku wpisz te same dane) oraz 
 • zapewnij regularne wpływy na konto w wysokości min. 3 000 zł miesięcznie, przez okres minimum 6 kolejnych miesięcy, zaczynając od miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o konto.

Dodatkowy bonus 500 zł dostaniesz za aktywne korzystanie z konta. By go zgarnąć, przez 6 miesięcy (podobnie jak w przypadku warunków opisanych powyżej muszą być to kolejne miesiące następujące po miesiącu zawarcia umowy o konto): 
 • zapewniaj (wspomniane już wyżej) wpływy w wysokości min. 3 000 zł miesięcznie oraz 
 • wykonuj płatności kartą na sumę min. 300 zł miesięcznie w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie (jest więc prościej, niż w poprzedniej edycji, w której należało wydawać 500 zł miesięcznie).

Do wpływów na konto (tych na sumę co najmniej 3 000 zł), które wymagane są na potrzeby promocji, bank zaliczy wpłaty gotówkowe oraz przelewy z wyłączeniem przelewów pomiędzy własnymi rachunkami konta firmowego w Credit Agricole, a także przelewów z lokat czy rachunku Oszczędzam oraz innych kont klienta prowadzonych przez Credit Agricole.

Powyższe bonusy mogą więc być w zasięgu większości przedsiębiorców. 700 zł za spełnienie powyższych warunków to już całkiem solidna premia. Można jednak zgarnąć więcej - aczkolwiek sens ubiegania się o kolejne bonusy (dwa po 500 zł każdy) zależy już od Twych potrzeb oraz indywidualnej kalkulacji (wszak nie każdy przedsiębiorca potrzebuje terminala i nie każdy musi się kredytować).

Premia 500 zł za terminal płatniczy. By otrzymać kolejną nagrodę, najpóźniej w ciągu dwóch miesięcy od otwarcia konta (liczonych od początku miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy Konta Biznes) zawrzyj za pośrednictwem banku umowę o terminal płatniczy z partnerem Elavon oraz przez okres minimum 3 miesięcy (liczonych od początku miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o terminal) zapewnij min. 500 zł wpływów miesięcznie na konto z terminala płatniczego.

Premia 500 zł za produkt kredytowy. Ta nagroda przewidziana jest dla osób, które w ciągu 6 miesięcy od momentu otwarcia Konta Biznes zawrą z Credit Agricole umowę o kredyt przeznaczony na sfinansowanie działalności - może to być kredyt inwestycyjny, lub kredyt w koncie (Overdraft), lub Pożyczka Biznes (kredyt obrotowy).

Co ciekawe, to premię za terminal płatniczy oraz za produkt kredytowy mogą zdobyć także obecni klienci banku, którzy na dzień 30.09.2021 r. posiadali Konto Biznes w Credit Agricole (i jednocześnie na ten dzień nie posiadali odpowiednio umowy o terminal i o produkt kredytowy w tym banku). Obecni klienci mogą zyskać tylko te dwie premie - a więc maksymalnie 2 x 500 zł (już bez bonusu 500 zł za aktywne korzystanie z konta, ani 200 zł na start; obecnych klientów nie obejmuje też roczne zwolnienie z opłat - o którym więcej piszę nieco niżej - bo to już propozycja tylko dla zakładających Konto Biznes teraz).


Wypłata premii na konto firmowe ma następować do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jej uzyskania. Do momentu otrzymania premii nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z Credit Agricole.

Uczestnicząc w promocji konta firmowego, miej też na uwadze, że uzyskane premie stanowią przychód z działalności gospodarczej i to uczestnik promocji ma obowiązek rozliczenia podatku. 

Konto firmowe w Credit Agricole - szczegóły oferty


W Credit Agricole w ramach powyższej promocji można założyć jedno z trzech rachunków: Solista, Sonata, Symfonia. 

Konto Solista przeznaczone jest - co już nazwa rachunku może sugerować - dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Oferta konta Sonata Biznes skierowana jest przedsiębiorców będących pracodawcą, a Symfonia Biznes to propozycja dla "małych, ale rosnących firm".

Na początek bardzo dobra wiadomość dla wszystkich - bez względu na to, które konto wybiorą. Osoba zakładająca konto w powyższej promocji dodatkowo łapie się na preferencyjne warunki jego prowadzenia, gdyż w regulaminie można znaleźć następujący zapis:

"Każdy Uczestnik, który w okresie trwania Promocji otworzy w Banku Konto Biznes (Klient nowy): 

a. Zostaje zwolniony z opłaty za prowadzenie rachunku bieżącego przez okres 12 miesięcy, 

b. Zostaje zwolniony z opłaty za przelewy Elixir (w tym do ZUS/US oraz Split Payment) wykonywane w CA24 eBank oraz CA24 Mobile przez okres 12 miesięcy. Darmowe przelewy będą obowiązywały począwszy od kolejnego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia Konta Biznes przez Bank."


Jeśli zaś chodzi o kartę wydawaną do konta (której wyrobienie jest niezbędne do realizowania warunków uzyskania premii za aktywność) to tu będzie należało pamiętać o spełnieniu warunków w celu uniknięcia opłaty. Na szczęście pokrywają się one idealnie ze standardowymi warunkami uniknięcia opłaty za konto, które będą obowiązywać także po upływie 12 miesięcy, gdy przestanie obowiązywać zwolnienie z opłaty za konto:

 • Konto Solista: 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz przelew do ZUS lub zapewnisz wpływy na konto w wysokości min. 2 000 zł;
 • Konto Sonata Biznes: 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz przelew do ZUS oraz zapewnisz wpływy na konto w wysokości min. 5 000 zł lub gdy średnie miesięczne saldo na rachunkach w PLN w ramach konta firmowego wynosiło min. 5 000 zł;
 • Konto Symfonia Biznes - 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz przelew do ZUS oraz zapewnisz wpływy na konto w wysokości min. 10 000 zł lub gdy średnie miesięczne saldo na rachunkach w PLN w ramach konta firmowego wynosiło min. 100 000 zł.

Każdą z wymienionych wyżej kart wypłaty gotówki bez prowizji możliwe są wyłącznie w bankomatach sieci Credit Agricole oraz Santander Banku.

Przydatne dokumenty:

4 komentarze:

 1. Czy można uzyskać link do prawidłowej aplikacji banku za pomoca ktorej nalezy zalozyc konto? Na stronie wniosku nie ma, a w google play jest ich kilka, a jak wiadomo zdarzały sie już fake'owe aplikacje imitujące np inposta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po wypełnieniu formularza kontaktowego na stronie promocji, do której linkuję powyżej, na kolejnej stronie jest odnośnik do aplikacji - do sklepu Google Play lub App Store prowadzić będzie wtedy link ze strony banku, więc skieruje do pobrania właściwej aplikacji.

   Usuń
 2. Cześć Złotówa,
  Jak przeczytałem regulamin promocji, to doszedłem do wniosku, że czytając go wprost, premię otrzyma tylko Nowy Klient, który spełni łącznie wszystkie warunki, łącznie z terminalem i kredytem, wnioskuję tak na podstawie poniższego zapisu pkt V regulaminu w szczególności słowa "oraz" wpisanego przed dwukropkiem i warunkami, jeśli mylę się, to napisz proszę na jakiej podstawie uważasz inaczej
  V. Premie dla Klienta – Klient zawierający umowę Konta Biznes w okresie trwania Promocji (Klient nowy)
  1. Do otrzymania Premii uprawniony jest każdy Klient, który w okresie trwania promocji otworzy Konto Biznes
  oraz:
  a. Zawrze za pośrednictwem Banku umowę o terminal płatniczy POS z partnerem Elavon – Premia 500 PLN
  b. ...
  c ...
  itd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...