Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 0,7% do 200 tys. zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

15.10.2021

0,7% do 200 tys. zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku

Oto nowa promocja oprocentowania dla oszczędności w Santander Consumer Banku.

Rachunek oszczędzam 0,7% w Santander Consumer Banku
To rachunek oszczędnościowy, który można założyć bez konta osobistego i bez konieczności korzystania z jakichkolwiek innych produktów. Środki można w dowolnym momencie dopłacać, jak i bez skrępowania wypłacać, bo każdy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł.

[Aktualizacja: Aktualnie tj. do 26.01.2022 r. obowiązuje podwyższona stawka oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Santander Consumer Banku: 1,6% do 200 tys. zł.]


Gdy w marcu tego roku po raz pierwszy omawiałem promocję oprocentowania na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku, to wpis zacząłem od słów: "Dobrych ofert dla oszczędzających jest jak na lekarstwo". Od tego czasu sytuacja nieco się zmieniła, bo pojawiły się ciekawe propozycje:


Powyższe oferty cieszą się olbrzymim zainteresowaniem wśród Czytelników bloga, bo oprocentowanie przygotowane przez te banki wyróżnia się na tle konkurencji. Wiem jednak - co wynika z czasem pojawiających się komentarzy - że część osób nie decyduje się na ulokowanie środków w tych bankach ze względu na fakt, że oszczędności w nich zdeponowane nie podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ale pod jego zagraniczne odpowiedniki - w przypadku Aion Banku z Belgii, a InBanku z Estonii. Generalnie zasady gwarancji są takie same - do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro, bo takie regulacje obowiązują we wszystkich krajach będących członkami Unii Europejskiej.

Jeśli jednak ktoś ma rozterki (mimo tak samo obowiązujących gwarancji) - a nieraz powtarzam, że liczy się spokój ducha - to może teraz wybrać propozycję banku, który już podlega pod polski BFG. A tak jest właśnie z Santander Consumer Bankiem (którego jednak nie należy mylić z Santander Bankiem, czyli dawnym BZ WBK, bo to dwa odrębne banki). 

Oszem, są inne banki podlegające pod polski BFG, które na kontach oszczędnościowych oferują nawet wyższe oprocentowanie, ale są to albo propozycje dla nowych klientów, albo promocje obwarowane niskimi limitami kwoty maksymalnej (np. w mBanku można uzyskać 1,8% do 10 tys. zł albo 1,5% do 20 tys. zł w Credit Agricole). W Santander Consumer Banku można wpłacić zdecydowanie większe środki, a do tego z promocji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci (liczy się jedynie wpłacenie "nowych środków").

Oferta rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku jest jasna i klarowna, bo regulamin promocji mieści się na jednej stronie (z czego połowę stanowią informacje wymagane prawem - o procesie reklamacyjnym czy dot. RODO). Do tego dodać należy prostotę, z jaką można założyć takie konto oszczędnościowe - wystarczy przelew weryfikacyjny z własnego konta w innym banku (co powoduje, że wszystko odbywa się zdalnie - bez kurierów i bez wizyt w placówce).

Główne cechy promocji "Nowe środki z lepszym oprocentowaniem":

 • oprocentowanie: 0,7% w skali roku dla nowych środków, przez które bank rozumie nadwyżkę środków ponad saldo lokat i rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku z dnia 15.09.2021 r. (jeśli dopiero teraz staniesz się klientem tego banku, to z automatu spełnisz ten warunek - każda wpłacona kwota będzie nowymi środkami); 
 • maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: 200 000 zł;
 • kapitalizacja odsetek: na koniec każdego miesiąca kalendarzowego;
 • czas obowiązywania oferty: do 26.01.2022 r. (to zarówno czas, w którym można założyć rachunek oszczędnościowy, wpłacić środki, jak i czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania).

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku otwierany i prowadzony jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Wszystkie przelewy z rachunku oszczędnościowego są również za 0 zł (co rzadko zdarza się w przypadku takich kont, bo banki najczęściej dają darmowy tylko pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym), dzięki czemu można dysponować środkami jak się chce - nawet wielokrotnie je wpłacając i wypłacając. Można te przelewy robić na własne, powiązane konto osobiste w innym banku.

Po złożeniu wniosku o rachunek oszczędnościowy, umowę z Santander Consumer Bankiem zawrzeć można zdalnie, wykonując przelew weryfikacyjny 1 zł z własnego konta w innym banku (może to być Alior Bank, Bank Pocztowy, Credit Agricole, Idea Bank, InBank, ING Bank, mBank, Millennium, Neobank, Nest Bank, Pekao, PKO BP lub Santander Bank Polska). Ważne by dane przy tym przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie pokrywały się z tymi z wniosku, bo w taki sposób bank weryfikuje ich prawdziwość.
Na koniec przypomnę, że w Santander Consumer Banku dostępna jest też promocja z kartą kredytową w roli głównej - Visa TurboKARTA daje do 5% zwrotu za płatności w wybranych kategoriach miejsc (do 360 zł rocznie).

Przydatne dokumenty:

26 komentarzy:

 1. Belgia, Estonia, Wrocław - co wybrać?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta promka w SC jest już od 3 tygodni :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co znaczy "powiązane konto osobiste"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to konto z którego przelałeś środki na rachunek oszczędnościowy Santander Consumer .

   Usuń
  2. To samo rozwiązanie było kiedyś w BGż Optima. Przelewy z konta oszczędnościowego możesz robić tylko na jedno konto w innym banku (to jest właśnie to powiązanie). Domyślnie to konto z którego zrobisz przelew weryfikacyjny 1 zł. Ale można później zmienić.

   Usuń
  3. Anonimowy15 października 2021 21:13 - Odpowiedź jest nieprecyzyjna.
   Przelew do SCB może być nie tylko z konta powiązanego (służącego do "wylewania" oszczędności z SCB), ale również z innych rachunków, pod warunkiem, że rachunki te należą do tego samego posiadacza, który ma rachunek w SCB. Inne przelewy wejściowe są odrzucane.

   Usuń
  4. Czyli kolejne przelewy zasilające konto oszczędnościowe w SCB już nie muszą być z tego samego konta? Powiązanego? Można z innych kont?

   Usuń
 4. A co po 26.01.2022 jakie jest oprocentowanie ? Czy kasę wybrać 25.01.i czekać na nową promocje ? Czy działa to tak jak wcześniej z millenium i ich kontem oszczędnościowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg dzisiejszych stawek po 26.01.2022 byłoby 0,2% bowiem promocyjnie oprocentowany jest tylko wpływ NOWYCH środków.

   Usuń
 5. A wiecie jaka jest najlepsza lokata czy KO? Abstrahując od nieruchomości, inwestycji itp. Nadpłacić kredyt hipoteczny. Teraz podskoczył z okolo 2 do około 2,4. 2,4 to jak lokata 3 procent.

  OdpowiedzUsuń
 6. Alior w okresie 13.10.-15.11. w Koncie Mega Oszczędnościowym uruchomił promocję 0,5% na nowe środki (badane saldo z 08.10.). Premiowane oszczędności do 100 tys. zł przy wpływach na ROR min. 2000 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wobec tego Getin będzie musiał podnieść oprocentowanie swojego konta oszczędnościowego.

   Usuń
  2. I jeszcze ten wymóg wpływu 🤦‍♂️

   Usuń
 7. Hej a przypadkiem nie zapiszemy się tym linkiem do promocji
  Regulamin promocji „Wpłacaj i ciesz się oszczędnościami – edycja II”, jak dopiero zakładamy konto oszcz.?

  Warunki się zazębiają:
  3. Promocja obowiązuje od dnia 16.09.2021 roku do 15.02.2022 roku.
  (...)
  §2. Przedmiot i zasady Promocji
  1. Uczestnikiem Promocji może być osoba, o której mowa w §1 ust. 2 Regulaminu, która spełnia następujące warunki:
  1) jest posiadaczem Rachunku Oszczędnościowego (zwanego dalej: Rachunkiem) prowadzonego przez Bank lub
  2) w czasie trwania promocji zawrze z Bankiem Umowę Rachunku Oszczędnościowego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Górę weźmie promocja oprocentowania dla nowych środków, czyli "Nowe środki z lepszym oprocentowaniem" (0,7% do 200 tys. zł).

   Usuń
 8. Czy a jeśli tak to jak można zmienić numer powiązanego konta? Bo mam powiązane takie które chce teraz zamknąć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po zalogowaniu do konta trzeba wybrać przycisk "Chcę zmienić nr rachunku powiązanego" i kontynuować zgodnie ze wskazówkami.

   Usuń
 9. Taki post przydałby się przed 15 października (z punktu widzenia klienta)... Nie było wiadomo wcześniej o dacie weryfikacji nowych środków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Saldo początkowe jest tym razem z dnia 15.09.2021 - to decyzja banku.

   Usuń
  2. Przewidywalna data badania salda była tylko w Millennium. Tu nikt nie jest/nie był w stanie niczego przewidzieć/wiedzieć poza wtajemniczonymi osobami z banku.

   Usuń
 10. Mam to KO, ale chciałabym przenieść środki na inne konto, lepiej oprocentowane. Czy to konto można zamknąć? Raczej nie będę już z niego korzystać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można nikt nie broni. Ja swoje PLNy już też zabrałem bo konkurencja mocniej się o nie postarała.

   Usuń
  2. Ok, a jeżeli zabiorę kasę to czy muszę zamykać KO? Kto wie może kiedyś się jeszcze przyda. Czy mogę je tak bez środków zostawić?

   Usuń
  3. Konto można zamknąć - wszak jego ponowne otwarcie w przyszłości jest możliwe, bo da się to zrobić w prosty sposób (przelewem). Aczkolwiek można je też zostawić - prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...