Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 200 zł premii za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku (+ moneyback do 20 zł miesięcznie + 100 zł na zakupy)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

1.10.2021

Zgarnij 200 zł premii za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku (+ moneyback do 20 zł miesięcznie + 100 zł na zakupy)

Wystartowała nowa promocja konta w Aliorze.

Promocja "Bankuj mobilnie" w Alior Banku
Do wzięcia czekają bonusy pieniężne o łącznej wartości 200 zł. Ale to nie wszystko, bo kontem w Aliorze pozwala uzyskać zwroty za płatności telefonem, dzięki czemu wpaść może (dodatkowo) nawet 240 zł rocznie.


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Alior Banku.]

W odróżnieniu od poprzedniej edycji promocji, tym razem by zgarnąć bonusy nie trzeba robić zakupów w aplikacji mobilnej banku (ostania promocja wymagała kupowania biletów lub opłacania miejsc parkingowych, a z tego nie każdy przecież musi korzystać). Tym razem jest więc prościej i dla każdego.

Promocja "Bankuj mobilnie" w Aliorze


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim dowodem osobistym, która w ciągu ostatnich dwóch lat przed dniem złożenia wniosku w niniejszej promocji nie posiadała konta osobistego, walutowego, ani Karty Kibica w Alior Banku (w tym również w T-Mobile Usługi Bankowe). 

Posiadanie innych produktów (np. konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowo-walutowego czy konta w Kantorze Walutowym Alior Banku) nie wyklucza z promocji (i nie ma w tym przypadku najmniejszych wątpliwości, bo zapisy na ten temat można znaleźć w regulaminie).

Nagrody. W promocji do wzięcia czekają 4 bonusy pieniężne po 50 zł każdy, co da tytułowe 200 zł. Bonusy będą wpływać na Twe konto w Aliorze, więc możesz je wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Do tego dojść może jeszcze moneyback (procentowo naliczany zwrot od płatności) - spełniając warunki uzyskania bonusów za aktywne korzystanie z konta (tych do 200 zł), przy okazji możesz uzyskać dodatkowy zwrot za płatności (tu do wzięcia będzie od kilku do 20 zł miesięcznie).

Zasady promocji "Bankuj mobilnie"


By wziąć udział w promocji: 
 • do 31.12.2021 r. złóż wniosek o Konto Jakże Osobiste wraz z wydawaną do niego kartą, wyrażając przy tym zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingu bezpośredniego oraz zgody na otrzymywanie od banku informacji marketingowych z użyciem wiadomości elektronicznych (e-mail, SMS/MMS, bankowość elektroniczna, serwisy internetowe, w tym portale społecznościowe) i połączeń głosowych; 
 • w ciągu 30 dni od złożenia wniosku zawrzyj z bankiem umowę.
 • w każdym z czterech kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta:
  • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta oraz 
  • zaloguj się do aplikacji mobilnej.

Za każdy miesiąc, w którym wykażesz się powyższą aktywnością (płatność kartą i logowanie) otrzymasz bonus 50 zł, który Alior przeleje na Twe konto do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania.

Przydatne podpowiedzi dla uczestników promocji 


Spełniając warunki promocji, na uwadze miej poniższe zasady: 

▶️ Płatności kartą na potrzeby promocji: Alior Bank nie będzie brać pod uwagę transakcji anulowanych oraz transakcji z niektórymi kodami MCC (czyli kodami przypisywanymi terminalom płatniczym, które mają na celu wskazanie dominującego charakteru działalności sprzedawcy lub usługodawcy):

a. 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, b. 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), c. 4111, określający m.in. usługi transportowe, d. 6012, określający instytucje finansowe, e. 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, f. 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, g. 4829, określający internetowe przekazy pieniężne, h. 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne. (pisownia oryginalna)


Choć lista może wydawać się długa, to głównie chodzi tutaj o wyeliminowanie miejsc, w których można zrobić transakcje bez faktycznego płacenia za zakupy. Płatności można za to wykonywać w sklepach czy marketach (np. spożywczych, odzieżowych, budowlanych), aptekach, drogeriach, na stacjach paliw czy w lokalach gastronomicznych, a także w Internecie (np. na Allegro).

▶️ Do momentu otrzymania każdego z bonusów, nie wypowiadaj umowy o konto, ani umowy o kartę oraz nie wycofuj zgód wyrażonych podczas składania wniosku o konto.


Konto Jakże Osobiste w Alior Banku - szczegóły oferty


Główne cechy konta osobistego zakładanego w Alior Banku na potrzeby powyższej promocji to: 
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków: 
  • na konto w danym miesiącu wpłynie jednorazowo kwota min. 1 500 zł z innego banku (nie zaliczą się przelewy z rachunków dla klientów indywidualnych w Aliorze, T-Mobile Usługi Bankowe oraz w Kantorze Internetowym Alior Banku) lub 
  • gdy posiadacz konta nie ukończył 26 lat; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w danym miesiącu wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł - to zdecydowanie więcej, niż na potrzeby promocji z bonusami po 50 zł miesięcznie (gdzie wystarczy wykonać 1 płatność kartą na dowolną kwotę). Ale i to da się przekuć w zysk - do tych transakcji wliczają się bowiem płatności Google Pay lub Apple Pay, a dzięki nim można uzyskiwać zwrot 1% za zbliżeniowe płatności telefonem (jeśli więc wykonasz transakcje na sumę min. 300 zł, to nie dość, że unikniesz opłaty miesięcznej za kartę, to jeszcze dodatkowo zyskasz min. 3 zł - o tym monebacku piszę więcej nieco niżej); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Alior Banku; 2,50 zł za każdą wypłatę gotówki w innych bankomatach (w tym sieci Euronet). 

Po złożeniu internetowego wniosku o konto (do promocji kwalifikują tylko wnioski o konto złożone przez Internet; promocja z bonusami do 200 zł w placówkach banku jest niedostępna) umowę o konto zawrzeć można na jeden z trzech sposobów:
Sposoby zawarcia umowy o Konto Jakże Osobiste w Alior Banku
 • za pomocą przelewu weryfikacyjnego z własnego konta w innym banku (ważne przy tym, by dane wprowadzone przez Ciebie we wniosku zgadzały się z tymi, które pojawią się przy przelewie). Jeśli wybierzesz tę metodę, a z jakiejkolwiek przyczyny otwarcie konta nie dojdzie do skutku, to przy kolejnej próbie nie warto wybierać tej samej metody (bo kolejny wniosek znów najpewniej będzie odrzucony), ale inną z niżej wymienionych;
 • za pośrednictwem kuriera lub 
 • podczas rozmowy wideo z konsultantem banku.

I tyle wystarczy już wiedzieć, jeżeli chcesz się skupić wyłącznie na zdobyciu bonusów za aktywne korzystanie z konta i aplikacji mobilnej, czyli łącznie 200 zł. 

Jednak z Kontem Jakże Osobistym zyskać możesz więcej, bo elementem składowym podstawowej oferty tego konta są tzw. korzyści.

Konto Jakże Osobiste. Jak zyskać jeszcze więcej?


Korzyści to dodatkowe funkcjonalności, które możesz samodzielnie włączać i wyłączać (według własnego uznania). Alior Bank do wyboru daje:
1) Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce 
2) Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (aktualnie - do 31.12.2021 r. można uzyskać 1% w skali roku gwarantowany dla kwoty do 10 tys. zł; od 1.01.2022 r. oprocentowanie wzrośnie do 2% w skali roku i ma obowiązywać do 31.03.2022 r. - więcej na ten temat piszę tutaj)
3) Bezpłatne bankomaty za granicą 
4) Limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni 
5) Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem (o tej 'korzyści' więcej piszę nieco niżej)
6) Ubezpieczenie w podróży za granicą 
7) Pomoc w nagłych wypadkach - pakiet assistance 
8) Pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych 
9) Pakiet bezpłatnych powiadomień 
10) Płatności kartą bez kosztów przewalutowania 
11) Punkty dla Graczy 

Dwie korzyści można posiadać za 0 zł. Korzystanie z każdej kolejnej wiąże się z miesięczną opłatą 3,50 zł. Z punktu widzenia osób biorących udział w promocjach bankowych najlepszym wyborem wydają się być zwroty za płatności zbliżeniowe telefonem i BLIKiem. 

Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem uzyskiwać można za transakcje wykonywane w sklepach stacjonarnych za pomocą Android Pay lub Google Pay.

Alior wypłaca równowartość 1% od takich transakcji. Miesięcznie można w ten sposób zgarnąć do 20 zł (co w rok da nawet 240 zł). Tu także obowiązuje wykluczenie niektórych kodów MCC (o których wspominałem już wyżej, w części omawiającej warunki promocji z bonusami po 50 zł miesięcznie).


[Aktualizacja: 6 800 punktów za rejestrację karty Mastercard w programie "Bezcenne Chwile" (co przekłada się na nagrodę - np. voucher na zakupy - o wartości 100 zł).

Więcej o tej promocji dotyczącej programu lojalnościowego Mastercard napisałem tutaj. Zasady są jednak na tyle proste, że przytoczę je i tutaj.

Na początek krótkie objaśnienie dla osób, które być może po raz pierwszy słyszą o tym programie.
Co to jest program Bezcenne Chwile? W dużym skrócie to program lojalnościowy dla użytkowników wybranych kart Mastercard (i Maestro) oferowanych przez niektóre banki w Polsce. Płacąc kartą, zbierać można punkty, które dalej da się wymieniać na nagrody z katalogu. A mogą to być m.in. vouchery na zakupy (np. Decathlon, RTV Euro AGD, Circle K, Empik.com - w zależności od dostępności), nagrody rzeczowe czy bilety do kina. Wcześniej program funkcjonał pod nazwą Mastercard Priceless Specials. Bezcenne Chwile to jego kontynuacja. 
Punkty można też zbierać w ofertach specjalnych oraz na powitanie. I na te punkty jest teraz okazja. Sprawdź: Bezcenne Chwile - co to jest i jak działa program Mastercard.

Udział w tej promocji wziąć może osoba pełnoletnia, która nie była uczestnikiem programu Bezcenne Chwile (daw. Priceless Specials) przed 20.12.2021 r.

Organizator promocji przygotował 8 740 nagród po 6 800 punktów każda (o wyczerpaniu tej puli informacja ma pojawić się tutaj). Taka liczba punktów wystarczy na odebranie nagród o wartości 100 zł (przykładowo: voucher o wartości 50 zł do Circle K, Decathlonu, Douglas, Empik.com, home&you, RTV Euro AGD lub innego sklepu - w zależności od dostępności - "kosztuje" 3400 punktów).

By wziąć udział w promocji z 6 800 powitalnych punktów:
 • w okresie od 20.12.2021 r. do odwołania przystąp do programu Bezcenne Chwile, rejestrując swą kartę Mastercard (można to zrobić poprzez bankowość internetową); 
 • w ciągu 30 dni od momentu przystąpienia do programu, wykonaj płatności kartą na sumę min. 25 zł.

Punkty mają być przyznane w ciągu 60 dni roboczych od spełnienia powyższych warunków, a możliwość ich wykorzystania (czyli wymiany na nagrody z katalogu) ma przysługiwać przez 6 miesiące.]

[Aktualizacja: Promocyjne oprocentowanie na Koncie Mega Oszczędnościowym


Od 14.12.2021 r. Alior Bank przygotował promocyjne oprocentowanie na Koncie Mega Oszczędnościowym. Uzyskać można na nim do 1,7% w skali roku przez 3 miesiące dla kwoty do 100 tys. zł. - tej propozycji bliżej przyglądam się w nowym wpisie tutaj.

Chęć otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego możesz wyrazić już podczas składania wniosku o Konto Jakże Osobiste w powyższej promocji z premią do 200 zł - wygląda to tak, jak na poniższym zrzucie ekranu z wniosku:
Otwarcie Konta Mega Oszczędnościowego we wniosku o Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Oczywiście skorzystanie z Konta Mega Oszczędnościowego jest dobrowolne - nie ma potrzeby jego zakładania na potrzeby promocji Konta Jakże Osobistego z bonusami do 200 zł oraz ze zwrotami 1% za płatności.]

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie maile, w których informuję o okazjach na bankobranie, dzięki którym zyskasz najwięcej. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

161 komentarzy:

 1. Czy można logować się do tej aplikacji na telefonie z innym numerem niż ten który podam w banku? Chodzi o to że podałbym numer swój, ale logowałbym się na telefonie w którym jest numer żony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jest to możliwe (sprawdziłem w praktyce).

   Usuń
  2. Tak, bo liczy się urzadzenie na którym jest pobrana aplikacja banku, a nie numer telefonu :)

   Usuń
 2. Jest kod polecenia dla zakładających konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzwoniłem na infolinię. Nie ma obecnie programu poleceń w Aliorze.

   Usuń
 3. Żeby nie ponosić oplaty za za kartę, należy wydać miesięcznie min300 złotych, ale czy te 300 zlotych trzeba wydawać od poczatku, czy dopiero po okresie 4 miesiecznej promocji podczas ktorej wydana kwota może być dowolna i przykładowo wynosić 1 zł miesięcznie? Jak to w końcu jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opłata za kartę naliczana jest miesięcznie aby ominąć opłatę należy wydać karta wydana do konta min. 300,00 pln.
   Promocja - użycie karty min. 1 raz nie zwalnia z opłaty za kartę, jeżeli obroty wyniosą mniej niż 300,00 w miesiącu. Użycie chociaż raz karty wlicza sie do promocji, a nie do zwolnienia z opłaty za kartę.
   Żeby być zwolnionym z opłaty musisz wydać min. 300, 00 w każdym miesiącu, co pozwoli także do zaliczenia transakcji do promocji (1uzycie karty).

   Usuń
  2. @Anonimowy 2 października 2021 21:41
   Jest tak jak w TOiP. Czytaj.
   Oj coś czuję że będziesz płacił po 15,00 zł miesiąc w miesiąc...

   Usuń
  3. @Anonimowy 3 października 2021 08:56
   Dokładnie :) mam takie samo zdanie bo nie wystarczy wydać karta 300 zeta ale także zapewnić wpływ min. 1500 zeta w m-cu.

   Anonimowy 3 października 2021 08:34 :)

   Usuń
  4. Anonimowy3 października 2021 08:34

   Dziękuję bardzo,czyli te 300 trzeba bedzie wydać.

   Usuń
  5. Anonimowy3 października 2021 08:56

   Nie będę,nie będę- teraz jak już mi pomogliscie, to bank bedzie mi płacić. Bo i 1,5 tys wplace i 300 wydam ;) Dziękuję.

   Usuń
  6. @Anonimowy 2 października 2021 21:41

   Nie ma za co:) po to są komentarze, aby sobie pomagać i nie robić błędów w należnych nam, klientom bankobraniach:)

   Anonimowy 3 października 2021 8:34

   Usuń
 4. Czy jest możliwość połączyć ta promocje z programem bezcenne chwile?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jeśli należę już do tego programu tylko w innych bankach to nie jest wyklucznie?

   Usuń
  2. Nie jest wykluczone. Jedynie do rejestracji użyj innego adresu @

   Usuń
  3. Czy w BCh dają jakieś punkty promocyjne za rejestrację karty Alior?

   Usuń
  4. Raczej nie, bo Złotówa by o tym pisał :)

   Usuń
 5. Do zwrotu 1% będą się liczyć płatności blik w internecie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, do zwrotu 1% nie zaliczają się jakiekolwiek płatności w Internecie. Jedynie płatności zbliżeniowe telefonem.

   Usuń
  2. wiadomo kiedy bank rozlicza ten zwrot ?

   Usuń
  3. Teoretycznie do końca miesiąca ale w praktyce ok. 15-go.

   Usuń
 6. A czy do bezcennych chwil -gdzie wprowadzony jest numer karty fizycznej- będą się zaliczać płatności kartą wirtualną (GPay) czy tylko platnisci fizyczną kartą?

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzień dobry w alior banku poinformowano mnie iż warunki darmowego konta i warunki które muszę spełnić w promocji powinienem wykonać już w miesiącu otwarcia konta a w opisie promocji jest ze od następnego miesiąca mógłbym prosić o informację czy w miesiącu otwarcia trzeba spełniać warunki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O płatności na potrzeby premii mowa o 4 miesiącach od miesiąca po otwarciu konta. Przy opłacie o tym nic nie ma ale nie wierzę, żeby za niepełny miesiąc mieli pobrać. Pracownik wprowadza w błąd.

   Usuń
  2. Cytat z TOiP:

   "Opłata za posiadanie konta nie jest pobierana w miesiącu otwarcia rachunku oraz w każdym innym miesiącu, w którym na Konto Jakże Osobiste nastąpił jednorazowy wpływ na kwotę min. 1500 zł"

   Usuń
  3. Opłata za kartę nie jest pobierana w miesiącu jej wydania oraz w każdym innym miesiącu, pod warunkiem że w okresie od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia
   danego miesiąca, na rachunku zostaną dokonane transakcje bezgotówkowe Kartą na łączną kwotę minimum 300 zł, liczone dla każdej wydanej do rachunku Karty indywidualnie.

   PS Opłata jest pobierana od
   kart ze statusem 'Do aktywacji', 'Aktywna', 'Zablokowana'.

   Usuń
  4. Zgadza się - tabela opłat i prowizji Aliora rozwiewa jakiekolwiek wątpliwości, wskazując na to, że w miesiącu otwarcia konta/wydania karty do konta nie ma opłaty (są to zapisy, których nie stosuje każdy bank, ale praktyka taka jest - za ten pierwszy miesiąc opłat nie ma, bo przecież jak ktoś konto otworzy np. 25. dnia miesiąca, to do końca tegoż miesiąca karta do konta może nawet nie zdążyć do niego dotrzeć, więc warunków aktywności spełnić by nie był w stanie). Zatem pracownik banku niestety pomylił się.

   Usuń
 8. Czy cash back bedzie zaliczany do płatności kartą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, gdyż cashback to wypłata gotówki przy okazji płacenia za zakupy znaczit nie jest transakcją bezgotówkową.

   Usuń
 9. Mój wniosek metodą z przelewem został odrzucony, gdyż nazwa w moim adresie w banku, z którego pochodził przelew, nie zawierała imienia Janusza (Kusocińskiego) - teraz czekam na kuriera, za usługę którego zapłaci Alior.

  Która firma wozi ich umowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre :) mi odrzucili za niepoprawne dane: w numerze ulicy jest znak "-" (myślnik), którego nie dało sie wprowadzić w formularzu o konto osobiste, a w przelewie weryfikacyjnym taki znak występuje.
   Żeby dokończyć wniosek zaproponowali: placówkę (sieć!) albo kuriera... Ale co mi z kuriera skoro wyślą go na adres bez "-" :D i potwierdzi moja tożsamość ale z błędnym adresem.

   Po kontakcie meilowym z mojej strony o problemie z ich formularzami, ze nie można wpisać prawidłowego adresu, odpowiedzieli, iż nie mogą udzielać informacji droga mailową :/

   W takim razie poprosiłem o anulowanie wniosku, cofnięcie zgód marketingowych a oni, ze można to zrobić przez... infolinię albo w placówce.

   Nie mam siły do nich... Na szczęście nie zostałem klientem a byłem nim kilka lat temu, ale przecież właściciel sie zmienił i podejście do klienta. Mam tylko nadzieje, ze nie bedą spamowali o dokończenie wniosku. Jednym słowem: Dramat z tego banku.

   Usuń
  2. Ja we wniosku o konto w BNP nie mogłem wpisać Gorzów Wielkopolski, bo okazało się że w banku ktoś nie przewidział tak długiej nazwy miejscowości.

   Usuń
 10. Złotówa, żeby za 1-procentowe zwroty za płatności telefonem przytulić 240 zł, to trzeba by obrócić tą kartą 24 tys. zł rocznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli zsumować wszystkie wydatki (zakupy spożywcze, chemii, odzieży, paliwa i inne), to nie jedna rodzina wydaje więcej, płacąc "zwykłą" kartą lub gotówką.

   Usuń
 11. Jednym z warunków otrzymania co-miesięcznej premii jest 1 płatność kartą wydaną do konta - czy to musi być transakcja kartą czy może być też płatność telefonem z użyciem np. GPay?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej wykonać taką płatność kartą i mieć spokój, a tutaj niczego się raczej nie dowiesz :)

   Usuń
  2. Płatności Google Pay lub Apple Pay zaliczają się do wszystkiego (do promocji z bonusami; do zwrotów za płatności telefonem oraz do sumy zwalniającej z opłaty za kartę). Bo ta forma płatności, to ciągle płatność tą samą kartą (acz w nieco inny sposób - podpiętą pod elektroniczny portfel).

   Usuń
  3. Anonimowy 14:56
   po co zatem tu jesteś, skoro NICZEGO się tu nie dowiesz???

   Usuń
  4. Kasiu, Dzień dobry,

   czy mając aktywną Korzyść do KJO będę otrzymywał 1-procentowy zwrot za płatności BLIK z użyciem 6-cyfrowgo kodu?   Usuń
  5. Korzyść nazywa się "Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem" nie bez powodu, a płatność BLIK nie jest płatnością zbliżeniową.

   Do płatności zbliżeniowych telefon musi być wyposażony w moduł NFC czego nie potrzeba do płatności BLIK.

   Usuń
  6. Płatności BLIK-iem można robić 'zdalnie' tak jak my z żoną, tzn. gdy ona kupuje, to dzwoni do mnie po kod, po czym go wbija na terminalu. Inaczej nigdy bym nie zrobił obrotu na 2 tys. zł miesięcznie :)

   Usuń
 12. Czy współwłaściciel konta jest posiadaczem konta? Zastanawiam się czy współwłaściciel może wziąć udział w promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktem jest, że większość banków w regulaminach promocji podkreśla wykluczenie również współwłaścicieli, aczkolwiek jest to chyba nadgorliwe działanie, gdyż współwłasność jest też stanem posiadania. A tu posiadacze konta są wykluczeni.

   Inna kwestia to pełnomocnictwo do konta - to inny stan relacji wobec konta, który z jego posiadaniem nie ma nic wspólnego, więc wtedy droga do promocji jest otwarta.

   Usuń
 13. w trakcie wypełniania wniosku, po adresie, pojawił mi się taki komunikat

  Dziękujemy
  Niestety nie możemy otworzyć Ci konta przez Internet.
  Skorzystaj z jednej z poniższych opcji

  Placówka
  Podpisz umowę w najbliższej placówce – adresy znajdziesz na stronie www.aliorbank.pl

  Infolinia
  Skontaktuj się z naszą infolinia w dogodnym dla siebie terminie – numer tel. 19 502
  Bankowość online
  Masz dostęp do bankowości internetowej, podpisz umowę bez wychodzenia z domu – zaloguj się

  Miał tak ktoś z Was? Czy to znaczy, że moje konto nie zostało zamknięte???
  Czy faktycznie można podpisac tak umowę i będzie ta premia???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie to przez nie zamkniętą umowę ramową. Miałem to samo jakoś z rok temu. Poszedłem do oddziału i zamknęli mi od ręki. Następnego dnia złożyłem wniosek i już było okey.

   Usuń
  2. Kasiu, umowę ramową można zamknąć też na infolinii. Teoretycznie można to zrobić przez bankowość, ale oni rutynowo ignorują nawet dyspozycje zamknięcia konta.

   Usuń
  3. Mam ten sam problem. Nigdy nie miałem u nich konta. Kilka lat temu miałem raty w Aliorze. Czy to może być przyczyną?

   Usuń
 14. jaki jest okres karencji dla byłych klientów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dwa lata, do sprawdzenie na infolinni, przezd chwilą sprawdzałam swoje

   Usuń
  2. Na początku każdego wpisu prześwietlającego promocję umieszczam fragment rozpoczynający się od słów "Dla kogo promocja?" - tam wyjaśniam kto może wziąć udział w promocji i przy tej okazji wskazuję karencję (okres wykluczenia dla byłych klientów).

   Usuń
 15. Złotówa, w powyższym opisie dotyczącym tzw. korzyści piszesz:

  "Z punktu widzenia osób biorących udział w promocjach bankowych najlepszym wyborem wydają się być zwroty za płatności zbliżeniowe telefonem i BLIKiem"

  po czym:

  "Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem uzyskiwać można za transakcje wykonywane w sklepach stacjonarnych za pomocą Android Pay lub Google Pay"

  W drugim cytacie nie wspominasz o płatności BLIK w sklepach stacjonarnych - czy one też dają ten 1-procentowy zwrot?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo tylko blikiem zbliżeniowo zaliczają ale to dopiero jest w bankach wdrażane.

   Usuń
  2. Tak, za płatności BLIK w sklepach stacjonarnych także jest zwrot.

   Usuń
  3. Jest gdzieś na ich stronie dokładny opis tych Korzyści?

   Usuń
  4. Szerzej wszystkie korzyści omawiałem tutaj (we wpisie prześwietlającym Konto Jakże Osobiste, gdy pojawiło się w ofercie Aliora). Od tego czasu zaszło kilka zmian: niższe jest oprocentowanie na koncie oszczędnościowym; wprowadzono korzyść w postaci punktów dla graczy; wycofano Priceless Specials z korzyści, bo obecnie każdy może zarejestrować swą kartę Aliora w programie Bezcenne Chwile już bez konieczności uruchamiania korzyści.

   Usuń
  5. Dzięki bardzo!

   Wątek sprzed ponad 4 lat, Android 4.4 Kit-Kat ... czas leci :)

   Z tego by wynikało, że zwrot za płatność GPay lub BLIK w internecie nie przysługuje - muszą to być zakupy w sklepach stacjonarnych, czy tak?

   PS. Jaki jest MCC za zakupy w sklepach internetowych, np. Allegro?

   Usuń
  6. Zwroty 1% są tylko za płatności zbliżeniowe w punktach handlowo-usługowych (stacjonarnych). W Internecie niestety nie.

   Allegro ma kod MCC 5999. Ale Zalando czy inne sklepy internetowe mają już inne kody.

   Usuń
  7. Czy dobrze rozumiem tym blikiem, że zwrot jest za "płatność zbliżeniową BLIK" i nie obowiązuje jeśli będę korzystać z BLIKa podając kod do wpisania w terminalu?

   Usuń
  8. BLIK nadaje się wręcz idealnie do zakupów internetowych, ale dość średnio do zakupów w sklepach stacjonarnych. Zastanawiam się więc co Alior chce uzyskać promujące używanie płatności BLIK w tych ostatnich. Dziwne.

   Usuń
  9. Ale już Blik zbliżeniowy zastąpi tą piętę achillesową jaką są płatności kodem w sklepach stacjonarnych.

   Usuń
  10. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "Z punktu widzenia osób biorących udział w promocjach bankowych najlepszym wyborem wydają się być zwroty za płatności zbliżeniowe telefonem i BLIKiem"

   Był on zamieszczony zanim uruchomiono BLIK zbliżeniowy, co nastąpiło zaledwie 3 dni temu.

   Usuń
  11. Do płatności BLIK-iem zbliżeniowy konieczna jest funkcja NFC w smartki.

   Czy zwrot przysługuje za płatności BLIK z użyciem 6-cyfrowego kodu w sklepach stacjonarnych? Wie ktoś?

   Usuń
  12. @ Mr. Złotówa, 10 listopada 2021, 14:15 - "Zwroty 1% są tylko za płatności zbliżeniowe w punktach handlowo-usługowych (stacjonarnych). W Internecie niestety nie"

   Czy za płatności BLIK-iem z użyciem 6-cyfrowrrgo kodu w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych te zwroty również przysługują?

   Usuń
  13. BLIK do wtorku nie był operacją zbliżeniową. Kod można było generować nawet w apce bankowej na tablecie z dala od sklepu. Wystarczyło przekazać go kupującemu, np. przez telefon :)

   Usuń
  14. @ Mr. Złotówa, 10 listopada 2021, 14:15

   Jeśli Allegro ma kod MCC 5999 to znaczy, że to kod, który nie jest wykluczony że zwrotów zgodnie z podlinkowanym wcześniej przez Ciebie wątkiem:

   https://bankobranie.blogspot.com/2017/09/konto-jakze-osobiste-w-alior-banku.html

   Usuń
  15. No ale za płatności w internecie i tak nie ma zwrotów. Więc bez znaczenia jaki Mcc jest przy Allegro.

   Usuń
  16. Czy za płatności BLIK z użyciem 6-cyfrowgo kodu w sklepach stacjonarnych przysługuje ten 1-procentowy zwrot?

   Usuń
  17. Tak, przysługuje.

   Usuń
  18. Cytat z podlinkowanego regulaminu Korzyści (dla umów zawieranych po 7. maja 2020 r.): "Zbliżeniowe płatności mobilne obejmują płatności bezgotówkowe w sklepach stacjonarnych z użyciem Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay oraz usługi BLIK."

   Usuń
 16. Mi odrzucilo moj przelew weryfikujacy i moge otworzyc konto przez kuriera, ale z tego tytulu iz przebywam ze granica jest to dla mnie nie mozliwe, ale wczesniej napisane bylo iz jest mozliwosc otwarcia konta poprzez weryfikacje video, wiec zadzwonilem do Aliora i powiedziano mi iz tak mozna zrobic i konto tak otwarte tez lapie sie na promocje 200 zl..Ale powiem szczerze iz obawiam sie ze jak otwoze tak konto to zaczna kombinowac z ta premia 200 zl , ktos z was otwieral konto poprzez weryfikcaje video?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli we wniosku o konto jednym ze sposobów weryfikacji jest wideo weryfikacja (a jest wymieniona - powyżej jest zrzut ekranu), to nie widzę przeszkód, by z tego skorzystać. I tu nie ma podstaw do tego, by "zaczęli kombinować". Trzeba tylko pamiętać o tym, by wniosek składać poprzez stronę promocji z premią 200 zł.

   Usuń
  2. Juz mam rozwiazanie, jesli przez telefon zaczniesz skladac wniosek to masz do wyboru, Kurier , Przelew weryfikacyjny lub Video ..Zas jak skaldasz wniosek przez Kompa to masz tylko Kurier albo Przelew weryfikacyjny!!

   Usuń
 17. Dzisiaj dostałem pierwszy zwrot 1% :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Czy płatność kartą można całkowicie wyeliminować tzn. przerzucić się na płatność blikiem? Wtedy nie będą pobierane opłaty za kartę i załapię się na 4x po 50zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z powyższego opisu promki: "Do momentu otrzymania każdego z bonusów, nie wypowiadaj umowy o konto, ani umowy o kartę oraz nie wycofuj zgód wyrażonych podczas składania wniosku o konto."   Usuń
  2. Kilka lat temu była promka KJO organizowana przez Bonnier Business Polska, w regulaminie której zapomnieli o zapisie mówiącym o konieczności posiadania karty do chwili wypłaty premii. W następnej edycji to skorygowali :)

   Usuń
 19. Czy za płatności BLIK w sklepach stacjonarnych dają ten 1-procentowy zwrot?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak widać z powyższych wpisów opinie są podzielone :)

   Usuń
  2. Gdyby opis tych Korzyści był napisany profesjonalnie, to nie byłoby tak wielu pytań. Wystarczyło użyć sformułowania, że zwroty przysługują za płatności zbliżeniowe pakietami mobilnymi oraz płatności BLIK. Amen.

   Usuń
  3. Płatności Blikiem są zaliczane do zwrotu 1%. Ale tylko w sklepach stacjonarnych. Internetowe zakupy odpadają.

   Usuń
 20. Do 1-procentowych zwrotów zaliczają tylko płatności zbliżeniowe oraz płatności BLIK (?) w sklepach stacjonarnych.

  Czy do 300-złotowego obrotu zwalniającego z opłaty za kartę zaliczają wszystkie rodzaje płatności bez wykluczeń MCC ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, płatności Blik w sklepach stacjonarnych zaliczają się.

   Do obrotu zwalniającego z opłaty zalicza się wszystko. Bez wykluczeń.

   Usuń
 21. jak zalogowac sie 1 raz do bankowosci internetowej? skad mam miec haslo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w umowie masz login, jak dostaniesz od nich sms, ze konto już aktywne to wpisujesz ten login i wtedy na sms dostajesz hasło startowe, a potem już wg objaśnień

   Usuń
  2. Login to z tego co pamiętam z umowy to CIF.

   Usuń
 22. Witam, mam pytanie: czy w miesiącu, w którym nastąpiło otwarcie konta i aktywacja karty - trzeba spełnić warunki, by nie były pobierane opłaty za korzystanie z konta i karty, czy też wystarczy, że będą one spełniane od miesiąca następnego?

  PS. Warto jeszcze wspomnieć o dodatkowych 50 zł przy założeniu konta i zarejestrowaniu karty w programie Priceless Specials (rejestracja koniecznie z poziomu bankowości internetowej Aliora a nie bezpośrednio w Bezcennych Chwilach).

  OdpowiedzUsuń
 23. Czyli kartę i tak musimy użyć chociaż 1 raz, nie wystarczy sam blik?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co najmniej jedną płatność kartą należy wykonać w każdym z czterech kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta (na potrzeby promocji z bonusami po 50 zł miesięcznie płatności Blikiem nie wystarczą).

   Usuń
  2. Wychodzi na to, że jakakolwiek płatność kartą wystarczy + reszta do 300zł razem blikiem?

   Usuń
  3. Płatność GPay też wystarczy?

   Usuń
  4. Płatność kartą wirtualną może być nieuznana, więc chyba lepiej wykonać jedną płatność plastikiem niż później żałować.

   Usuń
  5. Blik nie wlicza się do sumy 300 zł która zwalnia z opłaty za kartę.

   Usuń
  6. Ale za płatności BLIK w sklepach stacjonarnych można przytulić ten 1-procentowy zwrot.

   Usuń
 24. Hej, czy kredyt gotówkowy wyklucza z promocji? Oraz kredyt przez raty payu na allegro zawarty z Aliorem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim dowodem osobistym, która w ciągu ostatnich dwóch lat przed dniem złożenia wniosku w niniejszej promocji nie posiadała konta osobistego, walutowego, ani Karty Kibica w Alior Banku (w tym również w T-Mobile Usługi Bankowe).

   Posiadanie innych produktów (np. konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowo-walutowego czy konta w Kantorze Walutowym Alior Banku) nie wyklucza z promocji (i nie ma w tym przypadku najmniejszych wątpliwości, bo zapisy na ten temat można znaleźć w regulaminie)."

   Usuń
 25. Jak jsst odrzucony wniosek z przyczyn technicznych to o co moze chodzic? Produkty banku, bankowosc zamknieta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaki był wybrany sposób zawarcia umowy?

   Usuń
  2. Okazuje się że poszło o przeglądarkę Chrome, przez Mozilla poszło migiem.

   Usuń
 26. Witam, a czy jest jakaś różnica w opłatach za kartę spersonalizowane i niespersalizowana?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alior ma spersonalizowane karty? Chyba tylko ING i mBank mają. W kilku bankach są jeszcze do wyboru karty z katalogu z różnymi wizerunkami ale tu chyba takiej opcji wyboru nie ma.

   Usuń
  2. Getin i Pekao również.

   Usuń
 27. Kiedy możemy spodziewać się pierwszej 50tki? Konto założone w listopadzie. Pewnie w styczniu za grudzień?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj będą 1-procentowe zwroty za płatności zbliżeniowe telefonem więc być może i premie też, choć ja obstawiam ostatni dzień m-ca.

   Usuń
  2. Ok też jestem ciekawa jak to z tymi zwrotami. Na razie nic nie ma.

   Usuń
  3. W czasach TMUB płacili niezawodnie 10. dnia każdego miesiąca ok. 14:00 - to se ne vrati 😂

   Usuń
  4. Cytat z regulaminu: "Zwrot za płatności, po zaokrągleniu do dwóch miejsc po przecinku, będzie wypłacany na Rachunek do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu wykonaniu transakcji."

   Usuń
  5. Millennium ma identyczny zapis co do terminu zwrotów za płatności, a płacą zawsze 10. dnia miesiąca bez wyjątku świątek-piątek.

   Usuń
  6. Podpinam się pod pytanie

   Usuń
  7. Jeśli konto było założone w listopadzie, to zgodnie z regulaminem pierwsza premia może wpłynąć dopiero w styczniu.

   Usuń
  8. Czy komuś już wypłacili ten zwrot za listopad?

   Usuń
  9. Jeśli chodzi o zwrot 1% to u mnie za listopad jeszcze nie ma. Na wypłatę moneybacku bank ma czas do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego (czyli za listopad do końca grudnia). Dość regularnie wypłaty następują jednak do 13.-15. dnia miesiąca.

   Usuń
  10. Dzisiaj wypłacili.

   Usuń
 28. Generalnie uważam płatność telefonem za kuriozalną, ale ze względu na te 1-procentowr zwroty jakoś się przemogłem. Wczoraj zrobiłem nieco ponad 1000 zł w 3 płatnościach GPay i ani razu nie zapytano mnie o PIN co byłoby konieczne przy płatnościach kartą.

  Wniosek: wystarczy zgubić telefon i konto wyczyszczone!

  PS. W jakim celu Alior promuje tego rodzaju jazdę bez trzymanki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatność BLIK jest natomiast wyjątkowo bezpieczna, szczególnie w internecie - zero szans wycieku danych karty, bo po 2 minutach kod jest nieważny. No ale tego Alior nie promuje.

   Usuń
  2. Ciekawe czy przy płatności BLIK-iem zbliżeniowym jest podobnie.

   Usuń
  3. nie koniecznie musi być wyczyszczone przy zgubieniu, przecież musisz mieć zabiezpieczony telefon jak masz ustawione płatności.

   Usuń
  4. U mnie płatność telefonem możliwa jest tylko jak go odblokuję. Musisz zmienić w ustawieniach.

   Usuń
  5. Niekoniecznie? Wystarczy włączyć NFC i wykonać płatność, do której nie jest wymagany PIN.

   Usuń
 29. Dzisiaj wpadł moneyback.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam. Wczoraj wpadł zwrot i zgadza się co do grosza.

   Usuń
 30. Czy komuś już wypłacili 50 zeta premii za listopad?

  OdpowiedzUsuń
 31. Konto zamknąłem w oddziale w czerwcu 2019 roku wraz z dostępem do bankowości. Wówczas przecięto mi nożyczkami kartę płatniczą.

  Na samym końcu procesu wnioskowania pojawiła się informacja, że jestem ich klientem wraz z oknem do zalogowania.

  W ponad 6-letniej historii Bankobrania nigdy jeszcze nie uczestniczyłem w podobnej farsie!

  Cyrk to mało powiedziane :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Podczas składania wniosku pojawił sie komunikat, że nie mogę założyć konta online, żebym szła do oddziału lub zamówiła kontakt z konsultantem. Czy konto otwarte w oddziale lub z konsultantem zalicza się do promocji? Wg mnie nie, a ja nie mam innej opcji.

  OdpowiedzUsuń
 33. Wpadł cashback za grudzień.

  OdpowiedzUsuń
 34. Czy ktoś otrzymał już premię za grudzień?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają czas do końca m-ca.

   Usuń
  2. Jeszcze nie

   Usuń
  3. Dzisiaj płacą.

   Usuń
  4. Ciekawe czy dziś wreszcie wypłacą zwrot za płatności mobilne w styczniu.

   Usuń
  5. Na starych kontach ex T-Mobile już dziś wpadł. Czekam jeszcze na KJO.

   Usuń
  6. I dzisiaj wpadły zwroty na KJO.

   Usuń
  7. Miło tak przyjmuje się te moneybacki. U mnie 2 x 20 i 2 x 25 zł co miesiąc. Jakby nie patrzeć to ponad tysiaczek rocznie.

   Usuń
  8. 20 zl to moneyback, ale te 25 zł to za co?

   Usuń
  9. Mam jeszcze konto Premium z T-Mobile Usługi Bankowe.

   Usuń
 35. Dostaliście już 50 zł za styczeń?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie,mają czas do końca dnia ;) Alior moneyback wyplaca wczesniej ok. polowy miesiaca, ale premie za konto czyli 50 zł na ostatnią chwilę niestety wplacaja.

   Usuń
 36. Już jest wpłata:)

  OdpowiedzUsuń
 37. Złotówa, za 2 tygodnie dostanę już ostatnia premię w wysokości 50 zł. Czy gdybym złożył dyspozycję wypowiedzenie w trybie 30-dniowym, to czy w kwietniu otrzymam zwrot za płatności mobilne z marca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie.

   Usuń
  2. Przyłączam się do tego pytania. Też mam zamiar złożyć dyspozycję wypowiedzenia poprzez bankowość 31. marca czyli zaraz po otrzymaniu ostatniej premii - czy otrzymam zwrot za marzec?

   Usuń
  3. Zgodnie z regulaminem promocji: "Warunkiem uczestnictwa (...) jest spełnienie przez Klienta łącznie poniższych wymogów: (...) Niewypowiedzenie albo nieodstąpienie od Umowy o Konto oraz Umowy o Kartę Płatniczą do dnia przekazania przez Bank Nagrody".

   Usuń
  4. Złotówa, nie pytałem o promkę tylko o 1-procentowy zwrot za płatności mobilne w ramach tzw. korzyści.

   Usuń
  5. Złotówa, mam zamiar złożyć dyspozycję wypowiedzenia poprzez bankowość 31. marca czyli zaraz po otrzymaniu ostatniej premii w wysokości 50 zł - czy w kwietniu otrzymam 1-procentowy zwrot za płatności mobilne dokonane w marcu?

   Usuń
  6. Złotówa, podbijam pytanie.

   Usuń
  7. Nie zauważyłem, by w regulaminie był zapis wykluczający otrzymanie zwrotu (1%) po rezygnacji z karty.

   Usuń
  8. Dyspozycja zamknięcia ROR w trybie 30-dniowym nie skutkuje natychmiastowym zamknięciem karty, ale to w sumie niezły pomysł - nie pomyślałem o tym ... dzięki Złotówa!

   Usuń
 38. Właśnie wypłacili mi ostatnia nagrodę w promocji. Czy gdybym zamknął dzisiaj kartę, to czy wypłacą mi w kwietniu 1- procentowy zwrot za płatności mobilne w marcu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie tak, ale ja bym zaczekał - zwrot wypłacają niemal zawsze 15. dnia kolejnego m-ca czyli za lekko ponad 2 tygodnie.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...