Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj 350 zł premii za Konto Jakie Chcę w Santander Banku

900 zł do Allegro od Citi⭐ 500 zł od: Millennium, BNP Paribas , ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

1.10.2021

Zyskaj 350 zł premii za Konto Jakie Chcę w Santander Banku

Wystartowała kolejna edycja najpopularniejszej w ostatnich miesiącach promocji.

Promocja "Gotówka na start za Konto – edycja II"
To akcja, w której za otwarcie konta osobistego w Santander Banku do wzięcia czeka gwarantowana nagroda w postaci premii pieniężnej wynoszącej 350 zł. A w praktyce zyskać da się jeszcze więcej.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Nie jest to ani loteria, ani konkurs, bo interesują mnie wyłącznie promocje bankowe z gwarantowanymi nagrodami. Stali bywalcy bloga Bankobranie (to ok. 100 tysięcy użytkowników miesięcznie), którego prowadzę już od grubo ponad 7 lat, dobrze ten mechanizm znają. Banki już nie wydają bajońskich sum na reklamy telewizyjne czy prasowe, bo wolą zapłacić dopiero za efekt - czyli klientowi, gdy konto jest już otwarte - i przy okazji uzyskują jeszcze satysfakcję tegoż klienta. W ten sposób rozkręciły promocje, jak te niżej omawiane.

Poniżej dowiesz się jak uzyskać 300 zł premii za otwarcie konta + dodatkowy bonus 50 zł za podanie kodu polecenia podczas składania wniosku. Dalej opiszę też możliwości zarabiania na poleceniach oraz zwroty za niektóre przelewy z konta.

Promocja konta w Santander Banku: październik 2021


Dla kogo promocja? 300 zł premii otrzyma osoba z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.10.2020 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku. 

Ten okres wykluczenia jest jednak dłuższy dla byłych posiadaczy konta Jakie Chcę, Jakie Chcę dla Młodych lub Select, jeśli to konto było założone w jakiejś promocji - wtedy liczy się od 1.04.2019 r.

Jeżeli masz jakieś inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy) to nadal możesz wziąć udział w poniższej promocji konta osobistego. Pamiętaj tylko, żeby wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej (na stronie promocji), bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania premii. Nawet jeśli masz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji.

Zasady promocji "Gotówka na start za Konto – edycja II"


By zdobyć premię pieniężną w wysokości 300 zł:
 • do 31.10.2021 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę (lub Konto Jakie Chcę dla Młodych) wraz z wydawaną do niego kartą;

  we wniosku podaj kod polecenia - możesz skorzystać z mego kodu: 1000279022 - dzięki temu zgarniesz dodatkowy bonus 50 zł (o szczegółach piszę nieco niżej);
  • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz najpóźniej do 30.11.2021 r. wyraź zgody na: 
   • kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych w tym Taryfy Opłat i Prowizji,
   • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
   • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji) oraz
  • do 15.11.2021 r. zawrzyj z bankiem umowę o konto z kartą.
  • w listopadzie i grudniu 2021 r. oraz w styczniu 2022 r. (w każdym z tych trzech miesięcy):
   • zapewnij wpływ na konto 1 000 zł (może być to np. przelew z Twego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania, więc w dowolnej chwili te środki możesz wydać, przelać lub wypłacić); 
   • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta na kwotę co najmniej 10 zł - może być to płatność w dowolnym punkcie handlowo-usługowym (np. w sklepie czy na stacjach paliw) i/lub w Internecie (np. na Allegro); płatności tych nie możesz anulować w terminie 7 dni od ich wykonania oraz
   • min. jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku (wystarczy samo zalogowanie - nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji).

  Wypłata premii rozbita została na dwie transze. Pierwszy bonus - 50 zł otrzymasz do 31.12.2021 r. (za otwarcie konta i wyrażenie zgód). Pozostała część premii (250 zł) wpłynie na Twe konto do 28.02.2022 r. (do tego czasu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o Konto Jakie Chcę).

  W graficznym uproszczeniu droga do premii 300 zł wygląda następująco:
  Terminarz promocji "Gotówka na start za Konto – edycja II"

  Tu dodam, że spełnienie tych warunków w każdym z miesięcy jednocześnie sprawia, że konto i karta będą za 0 zł (więcej o tym piszę jeszcze nieco niżej).

  Bonus pieniężny 50 zł za otwarcie konta z polecenia


  Zakładając konto w promocji z premią 300 zł, jednocześnie możesz zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank" (okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santanderze jest w tym przypadku taki sam jak w promocji z premią 300 zł - liczy się od 1.10.2020 r.).

  By zgarnąć bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia:
  • we wniosku o Konto Jakie Chcę lub Konto Jakie Chcę dla Młodych (czyli w tym, który kwalifikuje do uzyskania wyżej opisywanej premii 300 zł) wpisz kod polecenia od obecnego posiadacza konta osobistego w Santander Banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz podać mój sprawdzony kod: 1000279022 i zawrzyj umowę o konto wraz z wydawaną do niego kartą; 

  • aktywuj aplikację mobilną Santander Banku (i posiadaj ją do momentu wypłaty premii);
  • do końca miesiąca następującego po otwarciu konta: 
   • zaloguj się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej Santander oraz 
   • wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł (do tej sumy wliczą się już płatności, które wykonasz na potrzeby promocji z premią 300 zł).

  Gdzie wpisać kod polecający? Pole do podania kodu polecenia znajdziesz we wniosku na etapie wyrażania zgód:
  Gdzie podać kod polecenia we wniosku o Konto Jakie Chcę

  Bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia otrzymasz do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków, a więc jeśli umowę zawrzesz w październiku, to czas na spełnienie warunków będziesz mieć do końca listopada - wtedy 50 zł dostaniesz do 31.12.; jeśli jednak z realizacją warunków wyrobisz się już w październiku, to bonus wpadnie szybciej, bo w listopadzie.

  Warunkiem uzyskania bonusu jest posiadanie konta wraz z kartą, wyrażonych zgód, a także aktywnej aplikacji i dostępu do bankowości internetowej do momentu wypłaty bonusu przez bank (ten warunek dotyczy polecanego i polecającego).

  Jak zyskać jeszcze więcej z Kontem Jakie Chcę?  Nagrody za polecanie. Jeżeli aktualnie już posiadasz lub dopiero teraz założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zyskać dzięki poleceniom (a osobę polecaną zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć też 350 zł premii). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja XII", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć łącznie do 500 zł - po 50 zł za każde skuteczne polecenie.

  Zwroty za płatności z konta. Konto Jakie Chcę (jak i Konto Jakie Chcę dla Młodych) daje również zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

  W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wycisnąć aż tyle jest trudno, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

  By uzyskiwać zwroty należy zgłosić do banku rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Jakie Chcę wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

  Konto Jakie Chcę - prześwietlenie oferty Santandera


  Główne cechy konta osobistego z oferty Santander Banku to:
  • Konto Jakie Chcę: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danym miesiącu zapewnisz wpływ w wysokości min. 500 zł (może to być przelew nawet z własnego konta w innym banku) oraz wykonasz min. jedną płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem;

   Konto Jakie Chcę dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem;

   Choć płatności Blikiem można wykonywać zamiennie z płatnościami kartą w celu zwolnienia z opłat za konto i/lub kartę, to zwróć uwagę, iż na potrzeby powyższych promocji, płatności należy wykonywać wyłącznie kartą wydaną do konta (transakcje BLIKiem nie zostaną zaliczone).

  • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są też wszystkie przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Jakie Chcę na tle kont w innych bankach);
  • 0 zł za wydanie karty (Visa lub Mastercard) i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po 4 latach - czyli po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
  • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

  Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikuje tylko wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Jakie Chcę lub Konta Jakie Chcę dla Młodych. Umowę o konto można wtedy zawrzeć za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku. We wniosku można wskazać inny adres dla kuriera, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może więc on przyjechać przykładowo do Twej pracy lub na uczelnię).

  Spodobał Ci się ten wpis i promocja? Niech dowiedzą się o niej Twoi znajomi. W budowaniu zasięgów w mediach społecznościowych pomaga mi każde polubienie czy udostępnienie. Za to będę więc ogromnie wdzięczny. Udostępnij na Facebooku:

  Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:  31 komentarzy:

  1. 1. Czy od premii trzeba rozliczyć później jakiś podatek?
   2. Jak długo trzeba trzymać później konto?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. 1. nie ma podatku (do 2000 zł jest zwolnienie)
    2. tylko do wypłaty premii.

    Usuń
  2. Założyłem konto z promocji w styczniu 2019, zamknąłem je w sierpniu 2019, data 1 kwietnia 2019 dotyczy założenia konta czy posiadania konta założonego z promocji?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Dotyczy założenia konta, więc może wziąć udział w promocji (bo konto zostało zamknięte przed 1.10.2020 r.).

    Usuń
  3. Mam kartę kredytową jeszcze z czasów BZ WBK i dostęp do bankowości do niej. Czy to mnie nie wyklucza?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Posiadanie karty kredytowej i dostępu do bankowości internetowej w niczym nie szkodzi. Proszę jedynie pamiętać, by wniosek o konto złożyć nie przez bankowość internetową, ale poprzez stronę promocji z premią.

    Usuń
  4. Cześć, nie wiedziałam o co chodzi z "kodem polecąjcego". Teraz już wiem :) i chciałabym wpisać Twój, ale założyłam już konto. Jest po wszystkich procedurach. Czy jest możliwość, że tak ujmę powrotu do tego miejsca we wniosku np. online a może przez zgłoszenie tego telefonicznie w celu uzupełnienia wniosku tym kodem, dodania go ?
   pozdrawiam Agnieszka.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Kod można podać tylko podczas składania wniosku więc z tych 50 zł nici. Ale reszta ci zostaje.

    Usuń
   2. Czy kod podany na stronie jest nadal aktualny? Czy są jakieś ograniczenia np. tylko ograniczona liczba osób może skorzystać z jednego kodu- powiedzmy 10 osób? Czy reszta osób też otrzymają bonus?

    Usuń
   3. Kod polecający podany we wpisie prześwietlającym promocję jest aktualny. Skorzystać może z niego dowolna liczba osób. Każdy kto go użyje (i spełni swe warunki) otrzyma 50 zł.

    Usuń
  5. Witam jaki jest procent w Getin banku przelewajacych pieniądze na specjalny procent ?

   OdpowiedzUsuń
  6. Konto założone kilka dni temu. Kartę dostałem dzisiaj. Czy w październiku muszę już zrobić 1 płatność?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. A i owszem w październiku nie musisz. Ale już możesz. To wliczy się to sumy tych 300 zł do trzeba zrobić do końca listopada.

    Usuń
  7. Potrzebuję zrobić kilka przelewów natychmiastowych na maksymalną kwotę 5tyś zł każdy w ciągu kilku minut, czy Santander blokuje takie przelewy jak np. Millennium, kiedy tytuły i kwoty przelewu są takie same, może ktoś wie ze swojego doświadczenia ?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Często korzystam z przelewów natychmiastowych z konta w Santander Banku. Nigdy dotąd nie zdarzyło mi się, by bank to zablokował (lub chociaż dzwonił w celu dodatkowej weryfikacji).

    Usuń
  8. W artykule pojawia się wzmianka, że lepiej wybrać kartę MasterCard i że różnica zostanie wytłumaczona w dalszej części, ale nie widzę tego rozróżnienia. Czy w takim razie nie robi to jednak różnicy?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Obecnie to bez znaczenia - można wybrać dowolną kartę: Mastercard lub Visa (swego czasu dla tej pierwszej była odrębna promocja w programie Bezcenne Chwile).

    Usuń
  9. Cześć, a czy tą karta debetową można płacić za pośrednictwem google pay? oaz czy do rachunków zaliczają też czynsz do spóldzielni mieszkaniowej?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Można. Zaliczają wszystko. Brak wykluczeń :)

    Usuń
  10. No dobrze, od dłuższego czasu obserwuje bloga na fb. Nie wierzę, że idzie zarobić parę pln za hmm nic. Postanowiłem to sprawdzić właśnie w tej promocji... Zobaczę co z tego będzie :)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Tu na szczęście nie o wiarę chodzi, bo to nie loteria, ani konkurs. Grunt to trzymać się wszystkich warunków i je zrealizować (więc to nie takie "za nic"; acz całkiem proste). Wtedy wpadną wszystkie premie. Życzę powodzenia i liczę na podzielenie się komentarzem/opinią, gdy już premia wpadnie.

    Usuń
  11. Muszę powiedzieć żonie , żeby zlikwidowała konto w Santanderze. Ona musi płacić za prowadzenie konta, a ci co nie mają tam konta jak założą,dostaną. Santander nie szanuje starych klientów.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Tak jest w każdym banku. Tu nic nowego nie odkrywasz. Żona niech będzie tobie wierna ale banki zmieniać należy bez skrupułów.

    Usuń
  12. Dzień dobry jeśli otwarłem konto przez aplikację mobilną to nie dostanę premii?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Jak na stronie promocji miałeś taką opcję do wyboru? Ja miałem tylko kuriera.

    Usuń
  13. Odradzam zabawę z Santanderem. Właśnie w odpowiedzi na swoją reklamację (bo nie dostałem premii za lipiec w poprzedniej edycji) otrzymałem wyjaśnienie, że nie założyłem konta korzystając z odpowiedniego linku. A przecież korzystałem z wpisów na tym blogu, więc na pewno linki były odpowiednie (swoją drogą to sprytne, że biorąc udział w promocji nawet się nie dostaje potwierdzenia). Możliwe, że w trakcie rejestracji wystąpił u nich jakiś błąd i musiałem przeładować, no ale, cholera jasna, to jest z ich strony czysta perfidia.

   OdpowiedzUsuń
  14. Rozumiem, że aby spełnić warunki promocji należy wykonać płatności kartą 300zl do końca listopada, a w grudniu i styczniu też? (Konto założone w październiku)

   OdpowiedzUsuń
  15. Dostałem w grudniu 50 za polecenie i 50 za otwarcie. wszystko okey. czekamy dalej.

   OdpowiedzUsuń
  16. Swoje konto założyłam 29.10 i w grudniu dostałam 100 zł. Mężowi pomogłam założyć 2 dni później i dostał tylko 50. Na infolinii twierdzą że nie wyraził zgod marketingowych. Dopiero teraz zauważyłam że faktycznie w jego umowie są niewyrażone zgody, ale jestem na milion procent pewna że je zaznaczałam. Aczkolwiek od początku miałam wrażenie że mój i jego wniosek nieco się różniły... zapewne więc to bank zmieniał coś na swojej stronie, a teraz utrzymują że czegoś się nie zaznaczyło... czytam wszystko dokładnie i to naprawdę niemożliwe, a dodatkowo u znajomych taka sama sytuacja (koleżanka ma 100 a jej mąż 50)...

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Sugeruję zmienić teraz zgody w bankowości i napisać reklamację (najprościej można ro zrobić wiadomością w bankowości internetowej). A jeśli ona okaże się nieskuteczna, to się odwołać, wskazując na tą sytuację (a także pełną świadomość konieczności spełnienia warunków związanych z udziałem w promocji oraz wolę wyrażenia zgód czego dowodzi ich uzupełnienie - o tym ostatnim jednak najlepiej pisać w odwołaniu, by nie zabrakło argumentów).

    W tego typu promocjach bankom zależy (i tak być powinno), by klientów pozyskiwać, więc - co też pokazuje często praktyka (i zgłoszenia jakie mam od Czytelników w różnych nico podobnych sytuacjach) idą klientom na rękę ("w imię dobrej współpracy w przyszłości"). Warto spróbować i się nie poddać.

    Usuń
   2. Chciałabym bardzo podziękować za powyższą radę w sprawie reklamacji. Trochę to trwało, ale 31.01 wszyscy znajomi którzy wcześniej mieli tylko 50 zł, dostali kolejne 50 zł :)

    Usuń

  Aktualnie najpopularniejsza promocja:

  Rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

  Aż tyle do wzięcia za konto osobiste w ING jeszcze nigdy nie było. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 500 zł. Względem poprzedni...