Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Hit powraca: 500 zł gwarantowanej premii za konto w ING Banku Śląskim

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

28.06.2024

Hit powraca: 500 zł gwarantowanej premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z rekordową premią powraca. Tym razem bank uprościł jednak warunki.

Promocja "Załóż konto i zyskaj" w ING: premia do 500 zł za konto (Direct lub Mobi)
A to okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali się lub poprzedniej edycji nie zauważyli. Do zgarnięcia czeka 500 zł w gwarantowanych bonusach pieniężnych.

To już kolejna odsłona tej promocji. Gdy wzrosła premia do 500 zł, w pierwszej edycji wziąłem udział również. I niedawno wpadł bonus, o czym donosiłem na facebookowym profilu Bankobrania, a co w komentarzach potwierdziło też sporo Czytelników:

Promocja "Załóż konto i zyskaj" w ING: premia do 500 zł za konto (Direct lub Mobi)


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która co najmniej od 1.04.2023 r. nie była posiadaczem, współposiadaczem, ani pełnomocnikiem do konta w ING Banku Śląskim. 

Dodatkowo z promocji wyklucza współposiadanie lub pełnomocnictwo do jakiegokolwiek produktu w ING Banku Śląskim.

💰 Nagrody. Do zgarnięcia czekają dwie premie: 300 i 200 zł, co w sumie da tytułowe 500 zł. To wyłącznie bonusy pieniężne, które bank wypłaci na Twe konto, więc uzyskane środki wykorzystasz według własnego uznania, wypłacając, przelewając lub wydając na dowolny cel.

Nim prześwietlę promocję, na wstępie jeszcze krótkie wyjaśnienie, bo będzie tu mowa o Koncie Mobi oraz Koncie Direct. Założyć wystarczy jedno z nich. Czym się różnią? Pierwsze z nich przewidziane jest dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia. Z kolei Konto Direct prowadzone jest dla osób, które na karku mają już więcej wiosen. Warunki do spełnienia w promocji w obydwu przypadkach są takie same.

Zasady promocji Konta Direct (lub Mobi) z premią do 500 zł


By wziąć udział w akcji "Załóż konto i zyskaj":
 • do 29.08.2024 r. otwórz konto w ING wraz z dowolną kartą wydawaną do konta oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej, wyrażając przy tym zgody "na marketing drogą elektroniczną oraz otrzymywanie profilowanych informacji handlowych";
  jako metodę otwarcia konta najlepiej wybrać metodę "na selfie" - nieco niżej piszę o szczegółach - w ten sytuacji do składania wniosku najlepiej przejść od razu na telefonie - wtedy strona promocji przekieruje bezpośrednio do pobrania aplikacji mobilnej banku;
 • w ciągu 3 miesięcy od założenia konta
  • wykonaj min. 15 płatności kartą lub Blikiem w sklepach stacjonarnych (na dowolne kwoty);
  • co najmniej 1 raz zapłać Blikiem w Internecie;
  • min. 3 razy zaloguj się do aplikacji mobilnej ING (samo logowanie wystarczy; nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji) oraz
  • w dwóch dowolnych miesiącach kalendarzowych (w każdym z tych dwóch miesięcy) zapewnij wpływ(y) na konto na sumę min. 1 000 zł (może to być np. przelew z własnego konta w innym banku);
 • na dzień 30.11.2024 r. na Otwartym Koncie Oszczędnościowym posiadaj saldo co najmniej 500 zł.

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci bonus 300 zł. 

Drugi bonus 200 zł otrzymasz, jeśli - oprócz spełnienia powyższych warunków - jako metodę potwierdzenia tożsamości wybierzesz metodę "na selfie" (czyli samodzielną weryfikację tożsamości za pomocą kamerki w telefonie).

💸  Wypłata premii przewidziana jest najpóźniej 16.12.2024 r. Do czasu jej otrzymania posiadaj konto osobiste założone w promocji (nie zmieniaj go na konto wspólne) wraz z wydaną do niego kartą oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe (bo to właśnie na rachunek oszczędnościowy wpłynie premia od banku).

Przydatne wskazówki


▶ W przypadku wpływów na konto, wymaganych na potrzeby promocji, bank zastrzegł, że "Wpływ nie może być przekazywany z rachunku w Banku [czyli ING Banku Śląskiego - przyp. Mr. Złotówa], którego posiadaczem jest Uczestnik" oraz dodał, że pod uwagę nie będą brane wpłaty własne w oddziałach lub wpłatomatach ING; przelew z innego banku - nawet z własnego konta w tym innym banku - spełnia warunki promocji. 

Wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta bez konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas - możesz je w dowolnym momencie wydać, przelać lub wypłacić.

▶ 500 zł to będzie Twój zysk na czysto. Potwierdzenie można znaleźć w regulaminie: "Wspomniane nagrody są nagrodami w sprzedaży premiowej, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych. Nagroda jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych".


👧👦 100 zł za konto dla nastolatka


Jeśli Twe dziecko ma 13-17 lat, za założenie mu konta, ING Bank Śląski zapłaci 100 zł. Szczegóły tej promocji omawiam tutaj.

💰📈 6% dla oszczędności


W ING Banku Śląskim na rachunkach oszczędnościowych można uzyskać 6% w skali roku (na 3 miesiące) nawet do 399 999,99 zł. Sprawdź szczegóły tutaj.

🔎 Konta w ING Banku Śląskim - prześwietlenie oferty


Konto Direct, czyli konto osobiste zakładane w ING Banku Śląskim, charakteryzują poniższe cechy:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/10 zł - opłata miesięczna za kartę płatniczą wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności kartą na sumę co najmniej 300 zł (do tej sumy wliczą się już transakcje wykonywane na potrzeby promocji "Załóż konto i zyskaj"; nie zliczą się jednak transakcje wykonywane BLIKiem);

  W ING Banku miesięczny okres rozliczeniowy dla karty wydawanej do konta liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego; opłata nie jest pobierana za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy, w którym otwierasz konto; 
  Co ciekawe: karty nie trzeba zamawiać już we wniosku o konto, gdyż regulamin dopuszcza zawnioskowanie o nią także w późniejszym terminie, ale najpóźniej do 29.08.2024 r.
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 10 zł.

Jeśli zaś chodzi o Konto Mobi (dla osób w wieku 18-26 lat) to jego charakterystyka jest bardzo prosta:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za kartę Visa zbliżeniową wydawaną do konta (także bez warunków);
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash; 10 zł w pozostałych bankomatach.

Wraz z Kontem Direct lub Mobi w ING należy także założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) - to wymóg z regulaminu promocji, gdyż to właśnie na ten rachunek wpłynie premia (na szczęście jest to rachunek bezwarunkowo prowadzony za 0 zł; ponadto wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na własne konto w ING również są realizowane za 0 zł).

Po złożeniu wniosku objętego promocją (a tylko tak otwierane konta uprawniają do uzyskania premii), otwarcie konta można sfinalizować na jeden z poniższych sposobów:
 • 🤳 "na selfie" - to metoda preferowana, gdyż właśnie wybranie tej opcji otwiera drogę do zgarnięcia jednego z bonusów (200 zł);
 • 💻 przelewem weryfikacyjnym, który należy wykonać z własnego konta w wybranych bankach (ich lista jest jednak ograniczona - są to: Alior, Bank Pocztowy, mBank, Pekao i Santander Bank), które zostało otwarte z pełną weryfikacją (a więc nie przelewem weryfikacyjnym, a np. poprzez zawarcie umowy w placówce banku lub za pośrednictwem kuriera). Z takiego konta będzie należało wykonać przelew 1 zł do ING Banku Śląskiego, który sprawdzi czy dane przy tym przelewie (imię, nazwisko, adres) idealnie pokrywają się z tymi, które wpiszesz we wniosku. Tę złotówkę bank zwróci, a jeśli weryfikacja przebiegnie pozytywnie, to uruchomi też konto;
 • 🚚 za pośrednictwem kuriera - w tym przypadku formalności ograniczone są do minimum, bo (z tego co pamiętam, gdy sam zakładałem konto już jakiś czas temu) wystarczą 2 podpisy;
 • 🏦 w oddziale banku - w tym przypadku koniecznie pamiętaj jednak, by zasygnalizować doradcy w placówce, że chodzi wyłącznie o dokończenie formalności dla złożonego już wniosku przez Internet, a nie zakładanie konta od początku (bo wówczas nie będzie ono brało udziału w promocji "Załóż konto i zyskaj" - kwalifikują do niej wyłącznie wnioski złożone przez Internet).


Zyskuj regularnie na najlepszych promocjach bankowych dzięki newsletterowi dla Czytelników bloga Bankobranie.
To zero spamu, a jedynie powiadomienia o najbardziej zyskownych promocjach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

🆕 Nowość! Od teraz powiadomienia o najlepszych promocjach bankowych możesz otrzymywać na Messengerze. Dołącz do kanału nadawczego: Bankobranie na Messengerze

Rozpiska promocji:

W tej edycji promocji bank znacznie uprościł warunki, ale nigdy nie jest tak łatwo, by nie mogło być łatwiej ;), dlatego przygotowałem rozpiskę promocji. Wystarczy wydrukować i odhaczać kolejne etapy, by mieć pewność zyskania premii w całości oraz ogarnąć warunki bezpłatnej karty do konta. Zachęcam do pobierania:


📚 Przydatne dokumenty:

42 komentarze:

 1. Pierwszy raz o wielu lat (kosmetyczna) zmiana warunków otrzymania premii - niesamowite!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie taka kosmetyczna. Odpadły płatności kartą na 1 tys. zł, nie ma zgody na weryfikację behawioralną i nie ma celu. I w końcu jest ogólnie "płatność Blikiem w Internecie" a nie płatności w sklepach internetowych.

   Usuń
 2. Czy wszystkie warunki (włącznie z celem oszczędnościowym) trzeba spełniać w dwóch miesiącach? Czy to się tyczy tylko wpływu środków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czas na spełnianie warunków (wpływy, płatności, logowanie do aplikacji) jest w ciągu 3 miesięcy od otwarcia konta osobistego. Można to sobie rozłożyć w czasie albo zrobić od razu w jednym miesiącu - jak kto woli.

   A w tym 3-miesięcznym okresie wpływ musi pojawić się w dwóch miesiącach kalendarzowych.

   Usuń
 3. Aby saldo na dzień 30.11.2024 wynosiło 500 zł wystarczy przelać tę sumę dzień wcześniej?

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam problem z założeniem konta przez selfie. Czy mimo to otrzymam premię?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 300 zl. Ale w poprzedniej edycji też miałem problem, założyłem przelewem, złożyłem reklamację i mi odpowiedzieli że te 200 zł też dostanę.

   Usuń
  2. A mógłbyś napisać dokładną treść reklamacji - żebym nie napisał czegoś, co spowoduje odrzucenie reklamacji przez bank?:) Z góry dziękuję:)

   Usuń
 5. Niestety wczoraj jak i dziś w nowej promocji zamyka aplikację w momencie robienia zdjęcia drugiej strony dowodu.. Ktoś też tak ma? Android/Oxygen OS 14 na Oneplus 11

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy posiadanie rachunku w biurze maklerskim ING nie wyklucza z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety też wyklucza.

   Usuń
  2. Mi konsultant banku odpisał, że nie wyklucza (przynajmniej zamknięty rachunek maklerski).

   Usuń
 7. Mam poprzednia edycje bakobrania ING. I pytanie. Jeśli wcześniej spełnię warunki wszystkie tj np do końca lipca to założenie celu musi nastąpić dopiero do 30 wrześnie czy mogę spełnić ten warunek wcześniej np na koniec lipca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne masz na myśli edycję dostępną do 27.06.? Regulamin tamtej promocji wymagał założenia Celu do 30.09. oraz na dzień 30.09. utrzymania na nim salda co najmniej 300 zł. Założyć Cel i wpłacić środki można wcześniej, ale i tak na 30.09. muszą tam być.

   PS. Zachęcam do komentarzy pod wpisami dotyczącymi konkretnych edycji. To zapewni dotarcie do osób zainteresowanych konkretną promocją i uprości przeglądanie komentarzy pod innymi edycjami.

   Usuń
  2. Dziękuję za informację. Tak zrobiłem.

   Usuń
 8. A jak długo trwa założenie konta poprzez uwierzytelnienie przelewem z innego banku?

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam, zalozylem wlasnie konto z linka, przekierowalo do aplikacji. Tam zalogowalem sie danymi ktore mialem juz wczesniej (konto zamkniete w 2022), utworzylem PIN do aplikacji i konto po prosut jest aktywne, karta dojdzie poczta... Nie musialem dodawać dowodu, robić selfie, nic... Jak sprawdzic czy faktycznie jestem w promocji?

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeśli mam OFE w ING to mogę skorzystać z promocji?

  OdpowiedzUsuń
 11. Wczoraj wieczorem założyłem przez uwierzytelnienie z innego banku gdyż podobnie jak innym przy próbie zdjęcia drugiej strony dowodu zamykało aplikacje pomimo prób na kilku telefonach. Przelew weryfikujący 1 zł pobrało z konta ale nie mam żadnego potwierdzenia ani nowych wiadomości ani na mailu ani na telefonie SMS. Nie jestem pewien czy wszystko prawidłowo przebiegło czy czas reakcji banku to dzień lub dwa?

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam otworzyłem konto direct z kartą ale wybrałem płatności telefonem. Czy jak do mówię kartę w mojeING to kwalifikuje mnie to dalej w promocji czy już nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, może kartę domówić osobno. Potwierdzałem to sam.

   Usuń
 13. Po wpisaniu w telefonie (apka ing) Imienia, nazwiska, peselu, telefonu, mejla i kliknięciu DALEJ pojawia się komunikat: "Umów się w miejscu spotkań, wystarczy jedna wizyta, żeby otworzyć konto". Konto ma być otwarte na selfie a oni mnie zapraszają do oddziału bez podania powodu. Wie ktoś dlaczego i czy to z góry pozbawi mnie części premii?

  OdpowiedzUsuń
 14. Jakiś program poleceń dodatkowo jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma. Szukałem i nawet dzwoniłem wczoraj na infolinię.

   Usuń
 15. Nie no, po kilkunastu próbach, kilku telefonach na infolinię infolinię ING a nawet wizycie w oddziale- udało mi się wreszcie założyć to konto na selfie. Wciąż odrzucało mi ostateczną weryfikację po wykonaniu zdjęć DO i selfie, bo na zdjęciu z D.O. (z zeszlego roku) miałam inne uczesanie niż aktualnie 😁 i to jak się okazało było powodem odrzucania weryfikacji za pomocą pomocą selfie. Po "ucharakteryzowaniu" włosów jak w DO - wniosek od razu przeszedł 🤪 więc radzę nie zmieniać fryzury, o zmianie koloru włosów nawet nie wspominam ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie wytrzymałem, na selfie się nie udało, przelewem weryfikacyjnym tez się nie udało bo zatrzymało się w momencie robienia zdjęcia dowodu i znowu błąd, mam gdzieś ten bank i premię od nich...

  OdpowiedzUsuń
 17. Po przejściu całej procedury, po otrzymaniu informacji o zweryfikowaniu mojego peselu, na końcu informacja, że nie mogę założyć konta i zapraszają do oddziału. Czy wizyta w oddziale i założenie konta tamże wykluczy mnie z promocji?

  OdpowiedzUsuń
 18. Po zeskanowaniu dowodu, połączeniu kropek -> coś poszło nie tak, zmień metodę weryfikacji tożsamości
  i tak w kółko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, ale najwyraźniej dostrzegli różnicę w Twoim wyglądzie na selfie a zdjęciem w dowodzie ;) może masz inna fryzurę, lub zarost?

   Usuń
 19. Czy zatem te 500 zl otrzymam dopiero w listopadzie?

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy ktoś może potwierdzić, że w przypadku problemów z założeniem konta w tej promocji ING za pomocą selfie istnieje możliwość dokończenia składania wniosku w oddziale (zgarniając jednak przy tym wszystkie bonusy wynikające z promocji tj. pełne 500 zł)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zalozenie konta przez selfie w tym banku to jakaś porażka od 3 godzin kilkadziesiat prób zakonczonych porazka do tego zadnego komunikatu zwrotnego

   Usuń
  2. Na 100% można w placówce założyć konto - jak nie przechodzi przez selfie i od razu złożyć reklamację. Ja dziś tak zrobiłem, pracownik od razu wysłał reklamację i dostałem po 2 godzinach odpowiedź, że moje konto zostało dołączone do promocji.

   Usuń
  3. U mnie udało się za drugim razem. Za pierwszym przeszkodził telefon i nie dokończyłem.

   Usuń
  4. Mi nie przeszło na selfie. Założyłem przelewem, złożyłem reklamację i premia przyznana jakby było na selfie.

   Usuń
 21. Jak założyć przelewem? Nie mam opcji. Po wpisaniu podstawowych danych od razu kieruje mnie na spotkanie w placówce :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To oznacza że masz dostęp do bankowości. Musisz go zamknąć całkowicie i dopiero wtedy przepuści cię dalej do składania wniosku przez internet.

   Usuń
 22. Za każdym razem wyrzuca propozycję spotkania w placówce. Nie mogę przejść dalej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli miałeś u nich już coś, np. konto, wcześniej, nie łapiesz się do promocji, bo masz ebankowość otwartą albo niezaknięty profil klienta u nich. Trzeba iść i wymusić na nich zamknięcie tej kartoteki z danymi.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...