Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij rekordowe 750 zł za eKonto do usług w mBanku + 7,5% dla oszczędności

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

6.06.2024

Zgarnij rekordowe 750 zł za eKonto do usług w mBanku + 7,5% dla oszczędności

mBank wznowił jedną z okazji do bankobrania, więc ciągle można wziąć udział w kumulacji promocji (ale już niedługo).

mBank: zyskaj 750 zł dzięki kumulacji promocji "Zyskaj bonus od mBanku II" (z 200 zł w bonach do Biedronki) oraz "Zyskaj premie z eKontem do usług II" (z premią do 550 zł)
W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 550 zł (do wykorzystania na co się chce) oraz - w dodatkowej (krócej dostępnej) promocji - 200 zł w bonach do Biedronki. Jest i zachęta dla oszczędzających: 7,5% na rachunku oszczędnościowym.

mBank: zyskaj 750 zł dzięki kumulacji promocji "Zyskaj bonus od mBanku II" (z 200 zł w bonach do Biedronki) oraz "Zyskaj premie z eKontem do usług II" (z premią do 550 zł)


Dla kogo promocje? Udział w obydwu promocjach wziąć może osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która nie ma i co najmniej od 1.01.2015 r. nie miała konta osobistego i/lub konta oszczędnościowego w mBanku (wykluczenie konkretnie obejmuje tego typu rachunki o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 - to cyfry z pozycji od trzeciej do dziesiątej w 26-cyfrowym numerze rachunku). Zatem jeśli kiedyś było Ci już dane posiadać konto w mBanku, ale udało się je zamknąć przed wspomnianą datą, to teraz droga do udziału w niniejszej promocji jest otwarta.

Z udziału w promocji wykluczeni są również współposiadacze wyżej wymienionych kont. Jednak inne  produkty w mBanku (np. kredyt, karta kredytowa czy rachunek firmowy) w niczym nie przeszkadzają i droga do udziału w promocji konta osobistego w mBanku pozostaje otwarta.

Ten długi okres wykluczenia (od 1.01.2015 r.) wynika z regulaminu promocji z bonami do Biedronki. Dodam, że w promocji z samą premią (i 7,5% dla oszczędności), karencja jest krótsza, bo liczona od 1.01.2020 r., a tę promocję (już bez bonów do Biedronki), opisuję tutaj.

Promocja "Zyskaj premie z eKontem do usług II" oraz "Zyskaj bonus od mBanku II"


Nagrody. Do wzięcia - w ramach promocji "Zyskaj premie z eKontem do usług II" czeka nawet 6 bonusów pieniężnych: 
 • 100 zł + 3 x 50 zł - za wykazanie się aktywnością po otwarciu konta (chodzi o wpływy i płatności kartą lub Blikiem, o czym szczegółowo piszę niżej);
 • 200 zł - otrzymanie tego bonusu uzależnione jest od sposobu otwarcia konta w mBanku;
 • 100 zł - to dodatkowa premia dla uczestników niniejszej promocji, którzy mają dziecko w wieku 0-13 lat i zdecydują się także dla niego założyć konto.

Dodatkową zachętą - dla chętnych (i oszczędzających) - jest promocyjne oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym "Moje Cele", na którym bank oferuje 5,5 lub 7,5% w skali roku na (minimum) 3 miesiące do 25 000 zł.

Z kolei promocja "Zyskaj bonus od mBanku II" przynosi następujące nagrody: 
 • bony do wykorzystania w sklepach Biedronka o wartości 100 zł, 50 zł i jeszcze raz 50 zł (co w sumie da 200 zł) oraz 
 • kod Allegro Smart! umożliwiający korzystanie z usługi przez miesiąc za darmo.

Limit wniosków objętych promocją. Chociaż promocja "Zyskaj premie z eKontem do usług II" (z premią pieniężną oraz promocyjnym oprocentowaniem) ma być dostępna przez dłuższy okres (do 17.09.2024 r.), to tu przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że na promocję "Zyskaj bonus od mBanku II" (z bonami do 200 zł do Biedronki) można załapać się jedynie do 27.06.2024 r., a i tu liczba bonów, jakie mBank ma do rozdania jest ograniczona, więc akcja może zakończyć się wcześniej. Na stronie promocji można znaleźć licznik pokazujący, ile nagród jeszcze zostało (na dzień publikacji niniejszego wpisu, licznik wskazuje, że zostało jeszcze 1 356 kont w promocji). Gdy ta pula się wyczerpie, ma się tam pojawić komunikat o zakończeniu promocji (w promocji z premią nie ma limitu uczestników).

Zasady promocji "Zyskaj premie z eKontem do usług II" (z premią do 550 zł) oraz "Zyskaj bonus od mBanku" (z 200 zł w bonach do Biedronki)


By wziąć udział i zgarnąć do 550 zł premii i 200 zł w bonach do Biedronki:
 • do 27.06.2024 r. zarejestruj się na stronie promocji, a następnie z tej samej strony, tego samego dnia złóż wniosek o eKonto osobiste wraz z wydawaną do niego kartą oraz zaakceptuj oświadczenia w części 'Moje oświadczenia' i wyraź zgodę na przystąpienie do programu "mOkazje" (nieco niżej wyjaśniam czym jest ten program) i w ww. terminie zawrzyj umowę z bankiem; podczas rejestracji na stronie promocji oraz we wniosku o konto podaj te same dane;
  uwaga: konto załóż "na selfie" lub za pomocą e-dowodu, bo tylko tak otwierane konta kwalifikują do uzyskania bonów do Biedronki oraz jednego z bonusów (200 zł);
 • w ciągu 7 dni od otwarcia konta zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1 000 zł oraz  
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj 8 płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem.

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz pierwsze bonusy: 100 zł premii oraz bon 100 zł do Biedronki i kod do skorzystania z usługi Allegro Smart przez miesiąc za darmo. Przekazanie tych nagród przewidziane jest do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta (bon 100 zł do Biedronki i kod do Allegro otrzymasz w bankowości internetowej w zakładce z mOkazjami: Finanse => mOkazje).

Do wzięcia będą jeszcze 3 bonusy po 50 zł każdy oraz 2 bony do Biedronki po 50 zł każdy- by je zdobyć:
 • w drugim, trzecim i czwartym miesiącu kalendarzowym po miesiącu otwarcia konta (w każdym z tych miesięcy):
  • zapewnij jednorazowy wpływ min. 1 000 zł oraz
  • wykonaj co najmniej 8 płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem.

Przykładowo:
W przypadku umowy o konto zawartej w czerwcu: 
- w ciągu 7 dni od otwarcia konta zapewnij wpływ 1000 zł,
- do końca lipca wykonaj 8 płatności,
- w sierpniu wykonaj 8 płatności i zapewnij wpływ 1000 zł,
- we wrześniu wykonaj 8 płatności i zapewnij wpływ 1000 zł oraz
- w październiku wykonaj 8 płatności i zapewnij wpływ 1000 zł.

💸 Każdy z bonusów wpłynie na Twe konto w mBanku najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania (a więc na bazie powyższego przykładu - w przypadku umowy zawartej w czerwcu - premię 100 zł oraz bon 100 zł do Biedronki dostaniesz do końca sierpnia, a bonusy po 50 zł i bony do Biedronki po 50 zł będą wpadać we wrześniu i październiku oraz jeszcze jeden bonus pieniężny 50 zł w listopadzie).

Powyżej mowa o 4 premiach za aktywność (wpływy i transakcje) oraz o bonach do Biedronki o łącznej wartości 200 zł i kodzie do Allegro Smart!, ale do zgarnięcia są jeszcze inne bonusy.

🤳 Bonus 200 zł za otwarcie eKonta do usług na selfie/ przez e-dowód


By zdobyć tę nagrodę, konto otwórz na selfie lub na e-dowód oraz spełnij warunki wymagane dla uzyskania wyżej wymienionych premii w wysokości 100 i 3 x 50 zł.

Jeśli chcesz założyć konto "na selfie", po rejestracji na stronie promocji pojawi się przycisk do pobrania aplikacji mobilnej banku - to za jej pomocą założysz konto w ten sposób.

Wypłata bonusu 200 zł przewidziana jest do końca piątego miesiąca kalendarzowego po otwarciu eKonta do usług (a więc jeśli konto w mBanku otworzysz w czerwcu, to te dwie stówki wpadną w listopadzie).

🧒 Bonus 100 zł za otwarcie konta dla dziecka (w wieku 0-13 lat)


Osoby, które eKonto do usług dla siebie założą w niniejszej promocji, dodatkowo mogą zgarnąć 100 zł za otwarcie eKonta Junior dla swego dziecka poniżej 13. roku życia.

Konto dla dziecka można założyć poprzez bankowość internetową, a należy to zrobić najpóźniej do końca pierwszego miesiąca następującego po otwarciu eKonta do usług.

Wypłata bonusu 100  zł za otwarcie konta dla dziecka przewidziana jest do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia eKonta do usług w promocji. 

W ramach niniejszej promocji zdobyć można tylko jeden bonus 100 zł za konto dla dziecka (bez względu na to ile pociech posiadasz).


Jeśli masz dziecko w wieku 13-17 lat, to mBank też wynagradza otwarcie konta dla nastolatków - do wzięcia czekają bonusy pieniężne do 140 zł. To już jednak odrębna promocja, którą prześwietlam tutaj.

💡 Przydatne wskazówki


▶️ Koniecznie zachowaj kolejność: najpierw zarejestruj swój udział na stronie promocji, a dopiero później (ale koniecznie tego samego dnia, w którym się zarejestrujesz) za pośrednictwem tej samej strony złóż wniosek o konto (takiej kolejności wymaga regulamin promocji z bonami o łącznej wartości 200 zł do Biedronki).

▶️  mOkazje to darmowy program rabatowy, z którego korzystać mogą klienci mBanku. Dzięki nim można uzyskiwać rabaty lub zwroty. W zakładce w bankowości internetowej dedykowanej mOkazjom będzie można odebrać bon do Biedronki, będący nagrodą w promocji. Oświadczenie o przystąpieniu do programu mOkazje należy złożyć we wniosku o eKonto osobiste w części poświęconej oświadczeniom właśnie. Tam należy albo zaakceptować wszystkie zgody, albo rozwinąć je (jak na poniższej grafice):
mOkazje w mBanku - oświadczenia we wniosku

Po ich rozwinięciu zobaczysz oświadczenie dotyczące programu mOkazje do zaznaczenia na "Tak":
Zgoda na mOkazje w mBanku

▶️ Wpływ 1 000 zł na potrzeby promocji może być przelewem nawet z Twego konta w innym banku; ważne, by nie był to wpływ z innego rachunku, który posiadasz w mBanku; wystarczy pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas - możesz je w dowolnej chwili przelać, wydać albo wypłacić; pamiętaj, by kwotę przelać jednorazowo, tzn. nie zaliczy się suma mniejszych wpływów, np. 2 x 500 zł;

▶️ Płatności kartą i/lub BLIKiem na potrzeby promocji można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach, marketach, lokalach gastronomicznych czy na stacjach paliw) i/lub w Internecie (np. na Allegro).

▶️ Wykonanych transakcji nie anuluj (czyli nie dokonuj zwrotu) do 15. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu ich wykonania.

▶️ W promocji uczestniczą konta indywidualne (nie opłaca się więc zakładać konta wspólnego; jeśli ktoś miałby być współposiadaczem do Twego konta, to lepiej by założył drugie konto - dzięki promocji też może zgarnąć do 750 zł).

▶️ Podatki. Kwestia jest jasna - tego typu promocje to sprzedaż premiowa, więc podatku się nie płaci, co potwierdzają regulaminy promocji, w których znaleźć można następujący zapis:
"Nagroda (...) podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych"

Dodatkową korzyścią dla uczestników niniejszej promocji jest podwyższone oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym Moje Cele - to już jednak opcja dla chętnych (niewymagana dla tych, którzy chcą się skupić wyłącznie na uzyskaniu premii do 550 zł i 200 zł w bonach do Biedronki), więc ją opisuję na samym końcu, a poniżej przedstawiam charakterystykę konta osobistego w mBanku.

🔎 eKonto do usług w mBanku - co warto wiedzieć?


Główne cechy konta to: 

 • 0 zł za prowadzenie konta (bezwarunkowo); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • 0/7 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w danym miesiącu wykonasz płatności kartą na sumę min. 350 zł miesięcznie; tu warto jednak zauważyć, że wyrobienie karty do konta jest wymagane przez regulamin promocji, ale dalsze jej posiadanie i używanie to decyzja klienta - można bowiem korzystać z pełni możliwości konta, używając BLIK-a, którym można płacić (transakcje nim wykonywane zaliczają się do 8 płatności miesięcznie na potrzeby promocji), jak i w razie potrzeby wypłacać pieniądze z bankomatów;
 • 0 zł za wypłaty kartą kwoty min. 300 zł we wszystkich bankomatach w Polsce (przy wypłatach mniejszych kwot bank pobiera prowizję w wysokości 2,50 zł). 


I to wszystko co wystarczy wiedzieć, by zgarnąć bonusy pieniężne do 530 zł. Poniżej - dla zainteresowanych - wyjaśniam jeszcze jak uzyskać nawet 7,5% dla oszczędności.

💰📈 Konto oszczędnościowe Moje cele: 5,5% lub 7,5% do 25 tys. zł w mBanku 


Szczegóły oferty to: 

 • oprocentowanie
  • 7,5% w skali roku (dla osób, które eKonto do usług założą przez selfie albo e-dowód) lub
  • 5,5% w skali roku (w przypadku umowy o eKonto do usług zawartej w inny sposób niż przez selfie albo e-dowód, a więc np. za pośrednictwem kuriera)
 • okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania: "od dnia założenia rachunku do regularnego oszczędzania Moje cele przez trzy kolejne pełne miesiące kalendarzowe (np. jeżeli otworzysz rachunek do regularnego oszczędzania Moje cele 06.06.2024 r., to Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało do końca czerwca, w lipcu, w sierpniu i we wrześniu)."; 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 25 000 zł


Żeby uzyskiwać promocyjne oprocentowanie, rachunek oszczędnościowy z usługą "Moje cele" otwórz już podczas składania wniosku o eKonto do usług.

Moje cele. Co to jest? 


To usługa, która polega na automatycznym oszczędzaniu. Samodzielnie możesz skonfigurować ją tak, by małe kwoty mBank przelewał z Twego konta osobistego na konto oszczędnościowe zawsze, gdy będziesz płacić kartą, robić przelewy lub wypłacać pieniądze z bankomatu. Do wyboru jest zaokrąglanie do 10 zł, przekazywanie stałej kwoty z przedziału od 3 do 10 zł albo konkretnego procentu (w przedziale od 1 do 15%) od transakcji. Środki te będą trafiać na rachunek oszczędnościowy. Oczywiście, jeżeli od razu chcesz posiadać na koncie większą kwotę, możesz również dokonywać samodzielnych wpłat, jak na każde inne konto oszczędnościowe. 

Aby uzyskać promocyjną stawkę (5,5 lub 7,5% w skali roku), spełnij poniższy warunek, który bank szczegółowo opisuje w regulaminie: 

"Promocyjne oprocentowanie na rachunku umożliwiającym regularne oszczędzanie Moje cele naliczane jest, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń. Warunek jest sprawdzany ostatniego dnia roboczego miesiąca, w odniesieniu do wszystkich rachunków umożliwiających regularne oszczędzanie, powiązanych z tym samym rachunkiem oszczędnościowo–rozliczeniowym (np. jeżeli masz eKonto, do którego podpięte są rachunki do regularnego oszczędzania Moje cele i ostatniego dnia czerwca miałeś na nich 300 zł, aby mieć Promocyjne oprocentowanie na koniec lipca, na tych rachunkach musisz mieć o 100 zł więcej niż ostatniego dnia czerwca. Czyli: 

stan aktywów na Moich celach na 30.06 = 300 zł 

Gdy stan aktywów na Moich celach na 31.07 = 400 zł -> Naliczy się Promocyjne oprocentowanie 

Gdy stan aktywów na Moich celach na 31.07 = 399 zł -> NIE naliczy się Promocyjne oprocentowanie)." 


Z regulaminu promocji przytoczę jeszcze jeden zapis:

"Kwota promocyjnych środków dostępnych w ramach promocji jest ograniczona i wynosi łącznie 800 mln PLN dla klientów, którzy otworzyli eKonto do usług w promocji „Zyskaj premie z eKontem do usług II” lub eKonto możliwości w promocji "Mogę jeszcze więcej" [to promocja dla osób w wieku 18-24 lata - przyp. Mr. Złotówa]"


O ewentualnym wyczerpaniu tej puli bank ma poinformować, ale zważywszy na limit (25 tys. zł) na jednego klienta to raczej jest to mało realne.

Rachunek oszczędnościowy, na który trafiają środki w ramach usługi Moje cele otwierany i prowadzony jest za 0 zł. W miesiącu kalendarzowym wykonać można z niego jeden przelew bez opłat.


Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


18 komentarzy:

 1. Litości, karencja to rekordowe 9,5 roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpowiedz jak Ci wyszło 9,5 roku... Z góry dziękuję

   Usuń
  2. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "Udział w obydwu promocjach wziąć może osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która nie ma i co najmniej od 1.01.2015 r. nie miała konta osobistego i/lub konta oszczędnościowego w mBanku"

   Usuń
 2. Tylko ten okres wykluczenia, mogliby już zrobić od początku świata, zgrywny ten bank

  OdpowiedzUsuń
 3. Na infolinii dowiem się kiedy zamknąłem tu konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, można na infolinii. Właśnie sprawdziłam ale niestety nie łapię się.

   Usuń
  2. a ktoś wie jak to zrobić ?:P

   Usuń
  3. Ja znalazłem na poczcie bo po zamknięciu konta mBank wysyła maila z potwierdzeniem.

   Usuń
 4. Czy zastrzeżenie karty wystarczy czy jakoś jeszcze trzeba z niej zrezygnować żeby nie przysyłali nowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wystarczy. Nowej nie wysyłają z automatu. Trzeba by zamówić.

   Usuń
  2. Byłam stałym klientem MBanku i chciałam zrobić lokatę bo jakoś nie przykładałam do tego wagi. Okazało się że dla starych klientów nic nie ma. Pan miał gdzieś gdy powiedziałam że załozymy konta w innym banku. Mąż juz założyl i ma lokatę ja też już idę za nim. Co to za pomysł, żeby olac starych klientów. Natomiast na drugi dzien po odejściu z Waszego banku okazało się, że jednak są konta dla starych klientów?? Nie skorzystam.

   Usuń
  3. "waszego banku" to pisz na stronie banku 😂 Tu źle adresujesz. No ale dobrze że zmienisz z mężem podejście. Banki trzeba zmieniać co rusz!

   Usuń
 5. Masakra z tą karencją. Niech się nie kompromitują )))))

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie aktualizują pozostałych puli rachunków od ponad 2 tygodni, pod koniec maja też było 1356

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank na bieżąco monitoruje liczbę, ale licznik aktualizuje na bieżąco. Póki nie ma komunikatu o wyczerpaniu puli, to można brać udział.

   Usuń
 7. Niby konto firmowe w mBanku nie przeszkadza, ale jak się w takim przypadku zakłada przez aplikację konto osobiste, to nie ma weryfikacji tożsamości, więc warunek potwierdzenia tożsamości selfie lub e-dowodem nie może być spełniony...

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwaga na opłaty za operacje BLIK w bankomatach!

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...