Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Karta kredytowa z Żubrem w Banku Pekao z moneybackiem do 600 zł rocznie [AKTUALIZACJA: + 200 zł na start]

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

26.04.2022

Karta kredytowa z Żubrem w Banku Pekao z moneybackiem do 600 zł rocznie [AKTUALIZACJA: + 200 zł na start]

Dziś bliżej przyglądam się karcie kredytowej z logo Pekao, dającej kilka profitów.

Karta kredytowa z Żubrem w Pekao z moneybackiem do 600 zł rocznie
Do wzięcia jest moneyback za płatności kartą (głównie) w Internecie (wypłacany na rachunek karty), a także zwielokrotniona liczba punktów w programie Bezcenne Chwile dzięki czemu szybciej można się zbliżyć do pułapów umożliwiających odbiór nagród.

Na blogu Bankobranie ostatni raz promocję z kartą kredytową Pekao w roli głównej opisywałem... w listopadzie 2014 roku. Sporo więc trzeba było się naczekać. Choć i owszem, w międzyczasie zdarzyło się to raz jeszcze, ale wtedy nie była to odrębna promocja karty kredytowej, ale jedynie propozycja dla tych, którzy w pakiecie zdecydują się również na otwarcie konta osobistego. Niniejsza okazja do bankobrania nie wymaga ani posiadania, ani otwierania konta w banku z żubrem w logo, acz... warto to zrobić, bo przypomnę: za Konto Przekorzystne do wzięcia czekają bonusy o łącznej wartości 300 zł (posiadacze konta w Pekao mogą mieć o tyle łatwiej, że po wysłaniu zgłoszenia, wniosek o kartę kredytową złożą telefonicznie, a umowę zawrą przez bankowość internetową - bez konieczności fatygowania się do placówki w celu podpisywania dokumentów).

W odróżnieniu od większości promocji opisywanych na blogu, w których spełnianie warunków zazwyczaj jest dość proste (np. sprowadza się do wykonywania kilku płatności miesięcznie na dowolne kwoty), to tutaj czerpanie maksimum korzyści z opisywanej poniżej karty kredytowej możliwe jest dla osób, które mają więcej wydatków - innymi słowy to promocja dla tych, którzy dużo płacą kartą. Moneyback jest bowiem dostępny przy wariancie, w którym z opłaty miesięcznej za kartę zwalnia wykonanie płatności na sumę min. 2 000 zł miesięcznie.


Pekao: Karta Kredytowa (Mastercard) z Żubrem


Prześwietlenia okazji do bankobrania najczęściej rozpoczynam od akapitu "Dla kogo promocja?". Oferta pakietów w ramach których można uzyskiwać zwroty za płatności jest integralną częścią oferty karty kredytowej Pekao, więc w tym przypadku nawet trudno mówić o promocji czy okresie wykluczenia dla byłych klientów. Z oferty skorzystać może bowiem każdy kto wyrobi kartę kredytową z Żubrem w Pekao.

A wyrabiając kartę kredytową z Żubrem w Pekao, wybrać należy jeden z pakietów (później również możliwa jest zmiana pakietu - dokładniej piszę o tym niżej).

Wybrany pakiet (Standard, Złoty lub Platynowy) przekłada się na zakres korzyści, jakie można uzyskać z kartą kredytową - z punktu widzenia bankobiorcy najoptymalniejszym wyborem wydają się pakiety Złoty lub Platynowy, bo z nimi można uzyskać i moneyback, i więcej punktów w programie Bezcenne Chwile. Wybrany pakiet przekłada się jednak też na warunki utrzymania karty za 0 zł. I tak w kontekście powyższego:

 • pakiet Standard to:
  • 3 x więcej punktów w programie Bezcenne Chwile;
  • 0 zł za kartę (opłata miesięczna nie jest pobierana - bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); tutaj nie ma moneybacku;
 • pakiet Złoty to:
  • 2% zwrot za płatności kartą kredytową w Internecie - do 20 zł/miesięcznie (a więc do 240 zł rocznie);
  • 4 x więcej punktów w programie Bezcenne Chwile;
  • 0/19 zł - z opłaty miesięcznej za kartę kredytową z tym pakietem zwalnia wykonanie płatności kartą na sumę min. 2 000 zł miesięcznie;
 • pakiet Platynowy to:
  • 2% zwrot za płatności kartą kredytową w Internecie - do 30 zł/miesięcznie (a więc do 360 zł rocznie);
  • 5% zwrotu za płatności kartą kredytową na autostradach - do 20 zł/miesięcznie (a więc do 240 zł rocznie); 
  • 5 x więcej punktów w programie Bezcenne Chwile;
  • 0/39 zł - z opłaty miesięcznej za kartę kredytową z tym pakietem zwalnia wykonanie płatności kartą na sumę min. 3 000 zł miesięcznie.

Ponadto posiadacze kart kredytowych z pakietem Złotym lub Platynowym uzyskują bezpłatny dostęp do saloników lotniskowych Flight Delay Pass w przypadku opóźnienia lotu o co najmniej 60 minut, a także pakiet ubezpieczeń (m.in. zakupów i transakcji internetowych oraz podróżne - zainteresowanych odsyłam do szczegółów w regulaminie karty oraz OWU).

Zasady moneybacku z kartą kredytową z Żubrem w Pekao


Warunkiem uzyskania zwrotu (2% za płatności w Internecie i/lub 5% za przejazdy autostradami) jest spłata kwoty minimalnej (a więc kwoty, którą bank wskazuje w comiesięcznym zestawieniu transakcji - tu dodam jednak, że najlepiej dokonywać spłaty całkowitej w okresie bezodsetkowym, bo tylko wtedy można zapewnić sobie brak zbędnych kosztów - tj. odsetek).

Do moneybacku za płatności kartą kredytową - zgodnie z regulaminem - nie zaliczą się transakcje:
"a) dla których dokonano zwrotu płatności, 
b) w punktach handlowo - usługowych prowadzących działalność sklasyfikowaną jako: 
- internetowe przekazy pieniężne (określonych kodem MCC 4829), 
- przekazy pieniężne w instytucjach finansowych (określonych kodem MCC 6050), 
- przekazy pieniężne w Instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne) (określonych kodem MCC 6051), 
- transakcje hazardowe (określone kodem MCC 7995) 
c) dokonanych innymi instrumentami płatniczymi, które pozwalają zintegrować posiadane karty w jeden mobilny portfel, za wyjątkiem portfeli cyfrowych dla których udostępniliśmy możliwość zarejestrowania danych karty płatniczej i dokonywanie płatności w ramach limitu karty."


W przypadku 5-procentowego zwrotu za przejazdy autostradami, moneyback będzie naliczany od transakcji wykonanych w miejscach, w których terminal płatniczy ma przypisany kod MCC 4784 ("Opłaty za przejazdy drogami płatnymi i za przeprawy mostowe").

Oferta pakietów dla karty kredytowej z Żubrem ma obowiązywać do 30.06.2024 roku. 

Moneyback będzie wypłacany na rachunek karty kredytowej - jego wpływ spłaci więc wykorzystany przez Ciebie limit na karcie. Jeśli wpływ moneybacku spowoduje nadpłatę na rachunku Twej karty, to najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie jej wykorzystanie podczas zakupów - wykonując płatności. W przypadku przelewów bądź wypłat gotówki kartą kredytową w bankomacie są dodatkowe prowizje.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.

Zmiana pakietu karty kredytowej z Żubrem


Pakiet można w dowolnym momencie zmienić (możliwe jest to w bankowości internetowej lub w placówkach banku), przy czym zmiana z pakietu niższego na wyższy (a więc: Standard na Złoty lub Platynowy bądź Złotego na Platynowy) realizowana jest automatycznie w momencie zlecenia zmiany. Jednak na realizację zmiany z pakietu wyższego na niższy będzie trzeba zaczekać dłużej, co bank objaśnia w swym regulaminie:

"Jeśli zmieniasz Pakiet na niższy (z pakietu Złotego na Pakiet Standard; z pakietu Platynowego na Pakiet Złoty lub Standard) nowy Pakiet aktywujemy: 

1) od 1 dnia następnego miesiąca – gdy od aktywacji dotychczasowego Pakietu upłynęły co najmniej 3 pełne miesiące kalendarzowe. Te 3 miesiące nazywamy okresem startowym, 

2) od 1 dnia kolejnego miesiąca po upływie okresu startowego – gdy zmieniasz Pakiet przed upływem okresu startowego"


Więcej punktów w programie Bezcenne Chwile


Na koniec jeszcze słów kilka na temat zwielokrotnienia liczby punktów w programie lojalnościowym Mastercard, które przysługuje posiadaczom kart kredytowych Pekao (Komu jeszcze nie było dane korzystać z tego programu, to polecam wpis: Bezcenne Chwile - co to jest i jak działa program Mastercard).

Oferta mnożenia punktów standardowych (3 x w przypadku pakietu Standard, 4 x dla posiadaczy pakietu Złotego i 5 x dla korzystających z pakietu Platynowego) ma obowiązywać do odwołania.

Zgodnie z przykładem z regulaminu, naliczanie dodatkowych punktów ma wyglądać następująco:

"Punkty Dodatkowe są naliczane proporcjonalnie do wydanej kwoty Zakupu Premiowego. Liczba Punktów Dodatkowych zostanie naliczona według formuły: [(kwota Zakupu Premiowego podzielona przez 50 zł) pomnożone przez odpowiedni mnożnik (...)]. Na przykład, w razie dokonania Zakupu Premiowego: 

(...)

b) o wartości 232,40 zł od 1.09.2022 r. Kartą Kredytową z Żubrem, w ramach posiadanego aktywnego pakietu Platynowego, liczba naliczonych punktów wyniesie 23,24 [(232,40 zł / 50 zł) x 5]."


Dodatkowe punkty będą naliczane w ciągu 14 dni roboczych od dnia spełnienia warunku ich uzyskania, a ważność mają zachowywać przez 3 lata (to okres w którym będzie je można wymienić na nagrody z katalogu programu Bezcenne Chwile).

[Aktualizacja w dn. 6.09.2022 r.: Na blogu opisałem jeszcze jedną promocją, z której skorzystać mogą osoby dopiero co podpisujące umowę o Kartę Kredytową z Żubrem w Pekao. Za spełnienie bardzo prostych warunków do wzięcia czeka 16 000 powitalnych punktów w programie Bezcenne Chwile. A taka ich liczba przekłada się na możliwość odbioru nagród - np. voucherów na zakupy do wybranych sieci handlowych - o łącznej wartości aż 200 zł. Więcej o tej promocji przeczytasz tutaj.]


Przydatne dokumenty:

7 komentarzy:

 1. No ładnie, pierwszy bank wyciął curve :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Dodatkowo przyjaciele bankobiorcy też wycięci, więc trzeba w płatnych planach rzeczywiście obrócić te 2 lub 3 tysiące cebulionów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak by nie liczyć nie wyjdzie więcej niż 1% zwrotu . nie ładna zagrywka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy transakcjach na moneyback są wykluczenia. Ale do obrotu który zwalnia z opłaty miesięcznej to wykluczeń nie ma.

   Usuń
 4. tylko dla desperatów, są na rynku dostępne lepsze propozycje

  OdpowiedzUsuń
 5. W karcie są raty 10 x 0 %

  OdpowiedzUsuń
 6. 1000 w standardowej, 2000 w złotej i 3000 w platynowej. I to jest jej największy atut.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...