Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Już 4% do 400 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Getinie - edycja 5/2022

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

29.04.2022

Już 4% do 400 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Getinie - edycja 5/2022

Czyż to nie coś pięknego? Banki zaczęły się ścigać w podwyższaniu oprocentowania dla oszczędności.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku
Dzisiaj Getin Bank, jeszcze przed upływem końca poprzedniej edycji promocji oprocentowania (3%), postanowił odpalić kolejną edycję z wyższą stawką. Aktualnie daje 4% w skali roku (dla nowych środków) na koncie oszczędnościowym (na 3 miesiące).


Od wczoraj sypnęło ciekawymi propozycjami dla oszczędzających. Bank Pekao zaoferował 3,5% w skali roku na 6 miesięcy dla kwoty do 100 tys. zł. Z kolei w ING Banku Śląskim można obecnie uzyskać 4% w skali roku na 3 miesiące nawet do 399 999,99 zł. Doszlusować do nich postanowił Getin Bank, który od dziś również daje 4% w skali roku (oj, jak my dawno nie widzieliśmy stawek oprocentowania dla oszczędności na tym poziomie).

Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Getin Banku obowiązuje wyłącznie dla osób, które posiadają (lub założą) konto osobiste w Getinie. Można to zrobić przy okazji otwierania Elastycznego Konta Oszczędnościowego (jak utrzymać Konto Proste Zasady, czyli konto osobiste w Getinie, za 0 zł - o tym piszę nieco niżej). Jeśli nie chcesz otwierać konta osobistego, sprawdź jak w Getin Banku uzyskać do 3,5% na lokacie dla nowych środków (w tym przypadku otwieranie konta nie jest już wymagane).

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku


Główne cechy najnowszej edycji promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Getinie to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 4,0% w skali roku dla kwoty do 400 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • posiadanie bądź założenie (jeżeli ich jeszcze nie posiadasz) konta osobistego i Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getinie, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku od 29.04. do 22.05.2022 r. (to okres przystąpienia do promocji; promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni). 

Z promocji oprocentowania skorzystać mogą wyłącznie osoby posiadające indywidualne konto oszczędnościowe. Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem Getinu, to w praktyce każde wpłacone przez Ciebie środki będą uznane jako "nowe środki".

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć (szczegóły poznasz w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku - szczegóły oferty


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w Getin Banku prowadzony za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). W miesiącu kalendarzowym wyłącznie pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę w wysokości 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.
💡 Środki deponowane na rachunkach w Getin Banku objęte są 100-procentową ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Bankowy Fundusz Gwarancyjny - co to jest, jak działa, co nam daje i ile gwarantuje.


Z kolei konto osobiste (Konto Proste Zasady), które trzeba założyć w Getinie (jeśli konta osobistego w tym banku jeszcze nie masz), by uzyskać promocyjne oprocentowania na koncie oszczędnościowym, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0/9 zł za prowadzenie konta oraz 0/5 zł za kartę wydaną do konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeżeli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za wydanie karty do konta ze standardowym wizerunkiem (w przypadku kart z wizerunkiem niestandardowym, a więc wybranym z katalogu kart, bank za wydanie i wznowienie karty pobierać będzie 10 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 3,5% kwoty transakcji, min. 5 zł.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku? 


Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w Getin Banku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla Getin Banku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 28.03.2022 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Jeżeli 28.03.2022 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną."   

Saldo początkowe wyliczane jest na 28.03.2022 roku
- jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych (pod uwagę brane są rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem).

Środki te należy utrzymywać w Getinie przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
"Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 29.04.2022 r. do 22.05.2022 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”", 

"Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie" 

oraz to, że
"Oferta nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”." 

Jeśli posiadasz kilka Elastycznych Kont Oszczędnościowych, to promocja obowiązywać będzie tylko na jednym (najstarszym) z posiadanych przez Ciebie rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty: 

42 komentarze:

 1. Dzisiaj przy przelewie 15 tys. z PKO BP:

  Zaczekaj! Możesz zyskać 2,00% na lokacie
  Otwórz lokatę „Zostań z nami” na 3 miesiące do 50 000 zł ze stałym oprocentowaniem 2,00% w skali roku

  Więc jak już PKO zatrzymuje i to 2% to faktycznie coś dziać się zaczęło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od lutego z banków Polacy wypłacili 30 mld złotych a skoro inflacja wynosi już 12,3% i pieniądze tracą na wartości, to nie pozostaje nic innego jak je wydawać.

   Usuń
 2. Ale inflacja kwietniowa już 12,3%

  OdpowiedzUsuń
 3. Getin poinformował o złej sytuacji finansowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niewykluczone, że czeka nas powtórka z Idea Banku (choć to oczywiście jedynie me przypuszczenie). Czyli pozostaje brać i korzystać z tego, co aktualnie jest najlepsze (zawsze póki jest).

   Pamiętać trzeba jedynie o limitach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (acz tu oferta skrojona jest tak, że promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 400 tys. zł, czyli dla kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

   Usuń
  2. Moje przypuszczenia są identyczne jako człowieka od finansów:-(. Myślę, że sensownie zanalizował sytuację Samcik w swoim SoF.

   Usuń
 4. Trochę ryzyko trzymać u nich pieniądze i tak nie bardzo w tej sytuacji reklamować ofertę na blogu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro (o czym wspominam we wpisie również) obowiązuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny, więc można spać spokojnie. To zresztą limit którego warto, a właściwie należy absolutnie trzymać się w każdym banku.

   Nawet w przypadku czarnego scenariusza, nikt grosza nie straci. Zresztą bardziej realnym scenariuszem - jeśli już coś miałoby się wydarzyć - wydaje się zapewne powtórzenie historii z Idea Bankiem, który został przejęty (przez Pekao). Przypomnę: nikt, kto środki deponował w Idea Banku, ani grosza z nich nie stracił. A po przejęciu wszystkie umowy były kontynuowane (bo inaczej być nie mogło), więc kto zawczasu założył lokaty w Idea Banku (z całkiem dobrym wtedy oprocentowaniem), ten ostatecznie był beneficjentem. Należne odsetki dostał :)

   Doprowadzenie do upadłości banku (np. takiego jak Getin) w obecnych czasach nie jest praktykowane (zwłaszcza, gdy ten bank ma już kuratora, więc sytuacja jest kontrolowana), bo i koszty tego byłyby zbyt duże. A sam bank (z racji bazy klientów, udzielonych kredytów itd.) wydaje się też atrakcyjnym do ewentualnego przejęcia.

   Usuń
  2. Nie rozumiem osób które piszą o ryzyku. Przecież taka sytuacja to zawsze okazja na wyższe oprocentowanie i to należy łapać. A już nie raz takie okazje były :)

   Usuń
  3. Okazja? Bank wiedzący o złej sytuacji powinien oferować najwięcej 5 proc. Akcje Getin Noble i Getin to oddzielne 2 banki Czarneckiego.

   Usuń
 5. Czy aby na pewno jest to korzystna oferta?
  Wszedłem na stronę Getin Banku i tak jak sami tam sugerują, zrobiłem sobie porównanie korzystając z ich porównywarki. I oto co mi wyszło:

  https://postimg.cc/Mn7FX0m3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znów chwalący się oprocentowaniem w Nest Banku. To jest jakaś plaga.

   No to powiedz jak nowy klient miałby to teraz uzyskać?

   Usuń
  2. @Mar_Wer
   Mógł nie narzekać na info od "starych" klientów, tylko skorzystać już dawno z oferty jako nowy klient.
   To co obecnie może ten "nowy" (w którymś już z kolei wcieleniu) zyskać, jest wciąż bardzo atrakcyjne. Tylko niech przestanie zrzędzić i trochę pomyśli.
   Może przydałaby się jakaś promocja konta w Nest Banku, może dopiero wtedy by ci "nowi" się zmobilizowali do działania. Tylko z drugiej strony po co Nest Bankowi ci "nowi" którym oprócz premii za konto dodatkowo NB umożliwiłby skorzystanie z ofert rosnącego WIBOR-u (już 6,05% a do dnia 15 maja jeszcze sporo gwarantowanych podwyżek)? 🤪 Dlatego raczej w obecnym czasie NB takiej promocji na konto nie zorganizuje. I dobrze.

   Usuń
  3. Prawda jest taka, że teraz jest bank jest mało konkurencyjny dla nowych, a tutaj starzy czekali i olewali nest Bank, który nie szanuje klientów, zresztą podobnie mBank, który na swoich archiwalnych emaxach nic niema. Zauważ, że nest nie informuje swoich klientów o oprocentowaniu, tylko dzwoni aby wyciągać kasę na ubezpieczenie, a dodatkowo jak nie masz obrotów na koncie, to zamkną ci konto, który bank tak robi. Ludzi ciężko przekonać do powrotu, jak przy nikłym oprocentowaniu wycofali się

   Usuń
  4. UWAGA ważnę: kiedys byłem klientem Nest banku , teraz załozyłem jeszcze raz konto i co sie okazało że nie moge skorzystac z lokaty Witaj , nie moge miec oporocentowania 3,5% na koncie oszczednosciowym , wielka kicha , uciekam z tego banku i o nim zapominam

   Usuń
 6. "Audytor odmówił wydania opinii do raportu Getin Banku

  Getin Noble Bank poinformował w komunikacie, że audytor spółki, Grant Thornton Polska, odmówił wydania opinii do raportu rocznego banku. Bank złożył do KNF nowy plan naprawy. Akcje spółki po równoważeniu na początku sesji otworzyły się ponad 20 proc. na minusie."

  Takie dziś informacje.

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja sobie aktywowałem dziś zawrotkę w Getinie konto oszcz. 4,5% na 3 m-ce, były też lokaty do wyboru tak samo oproc. Lepsza opcja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy jakiej kwocie była ta zwrotka? Możesz ujawnić?

   Usuń
  2. Przy próbie wykonania przelewu do innego banku, pokazuje się taka oferta na zatrzymanie środków

   Usuń
  3. Od 10 tysięcy

   Usuń
  4. Zawrotka wzrosła dziś do 5%

   Usuń
  5. Można jakieś bliższe info? EKO (czy w aktywnej edycji promocji?), czy lokaty (okres, kwota, bank). Dziękujemy

   Usuń
  6. Czemu sami nie sprawdzacie? Jak macie jakiekolwiek konto w Getin i dostęp do bankowości elektronicznej to nic nie stoi na przeszkodzie.

   Inicjujesz przelew z datą przyszłą na konto w innym banku na min. 10 tys. i patrzysz co wyskakuje. Nie musisz mieć kasy na koncie by to sprawdzić (wyjątek: wyczerpany dzienny limit przelewów wtedy nie sprawdzisz), można z RORu z zerowym saldem inicjować. Z mojej wielomiesięcznej obserwacji propozycja konta oszcz. pojawia się jak nie masz aktywnej żadnej innej oferty na koncie EKO typu ta, o której jest ten post Złotówy. Jak już jakąś ofertę na EKO masz włączoną to nie dostaniesz propozycji lepszego oproc. konta oszcz., widzisz wtedy tylko dwie pozostałe propozycje, lokaty na 2 i 4 m-ce (jak teraz lub na inne okresy, bywały na 6 m-cy). Wczoraj były 3 elementy (EKO, lokata na 2 m-ce, lokata na 4 m-ce) na 4,5%, dziś są (w moim przypadku) tylko lokaty na 5%. Jak ktoś nic nie aktywował na koncie EKO (żadnej promocji) pewnie pojawi mu się również trzecia propozycja, wyższe oproc. konta oszcz. na 5% na 3 m-ce (której już nie widzę bo uruchomiłem ją sobie wczoraj). Nie są wymagane nowe środki dla zawrotek. Co do lokat kwoty do 1 mln/lokatę, można zakładać je wielokrotnie, a i lepiej w mniejszych kwotach jakby trzeba było zerwać to np. z kilku się odsetki straci a nie wszystkie. Co do konta oszcz. to do 400 tys. Może jutro/później będzie kolejny wzrost tych % a może i propozycje znikną, tego nie wiadomo. Oferty ważne są tylko w momencie gdy się pojawią, nie ma np. kilku dni na wpłatę kasy.

   Po prostu jak się planuje jakiś ruch z kasą robić warto danego dnia roboczego z rana sprawdzić czy i co Getin na tych zawrotkach proponuje i albo swój wcześniejszy plan na kasę realizować albo korzystać z propozycji i przelać kasę na Getin i skorzystać z propozycji zawrotek.

   I ostatnia uwaga, korzystając teraz z zawrotek te środki co teraz wpłacicie nie będą nowymi środkami na przyszłą Edycję 5.2022. Więc ryzyk fizyk. Ktoś może woli poczekać na tą Ed.5.2022, może być lepsza oferta.

   Usuń
  7. Przy próbie wykonania przelewu z EKO (docelowy bank chyba nie ma znaczenia) - pojawia się lokata zawrotna "LOKATA SPECJALNY PROCENT", oprocentowanie 5%, czas trwania do wyboru 2 lub 4 miesiące, minimalna kwota 10 tys.
   W moim przypadku po zerwaniu poprzedniej lokaty zawrotnej 4,5% mogłem założyć nowe lokaty na 5% - same lokaty zakładałem poprzez próbę wykonania przelewu zwrotnego do banków, z których wcześniej zasiliłem EKO (jeszcze na poprzednią promocję 3%).
   Wygląda na to, że nie ma również limitu ilości lokat (ale nikt nie będzie zakładał więcej niż limit BFG).

   Usuń
  8. Dzięki za precyzyjny i wyczerpujący instruktaż. Dodam tylko, że apce musisz mieć kasę na ROR. Oferty 5% dla 2m i 4m.

   Usuń
 8. Sorry za lekki off top...
  Czy Facto oferuje jakąś zawrotkę przy przelewie do innego banku ?
  1 maja kończy mi się lokata 1-miesięczna na 3,25 % i trzeba coś ogarnąć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z facto można przelać tylko do jednego banku na rachunek powiązany.

   Usuń
 9. Paradoksalnie ta panika może być dla banku korzystna. Część osób pozrywa lokaty i potraci odsetki, a bank zdobędzie nowe środki z tymi ofertami na 4 proc. Dla banku zerwanie lokat, to czysty zysk. Swoją drogą, czy ktoś wie, czy w razie bankructwa Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłaca lokaty razem z odsetkami czy nie? Jeśli dla przykładu mam lokatę na 3 mc, a bank zbankrutuje po 1.5 mc trwania lokaty, czy dostanę odsetki za te 1.5 mc trzymania lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie przejmie go inny bank (tak jak z ideą). Po przejęciu idei PKO uznało lokaty i naliczyło odsetki. Kto nie ryzykuje ...

   Usuń
  2. Tak dostaniesz, jeśli są w limicie BFG. Odsetki naliczane są do dnia ogłoszenia upadłości.

   Usuń
 10. To wcale nie jest piękne. Zanim odzyskacie kasę z FG minie kilka lat i po przy spodziewanej hiperinflacji za 100 tysi kupicie jedno żelazko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po ewentualnym upadku banku wypłata środków rusza szybko (zgodnie z ustawą najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych). Proces zweryfikowany w praktyce (m.in. po bankructwach SKOK-ów czy SK Banku). Działoło to sprawnie - co potwierdzali Czytelnicy bloga, będący w takiej sytuacji.

   Usuń
  2. Autorytet moralny nie oznacza merytorycznego. Wypowiedź w stylu: nie znam się ale coś napiszę.

   Usuń
  3. Potwierdzam. Działało to sprawnie i wypłacali wszystkie odsetki z lokat. Tylko 7 dni środki nie pracowały.

   Usuń
 11. Czy jeśli dzisiaj założę lokatę na 4.7% taka ofertę dostałem ,a jutro przy próbie zwrotki zaproponują np 5% czy można zerwać lokatę i założyć raz jeszcze na lepszych warunkach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Tylko jutro przed zerwaniem sprawdz czy nadal jest intresujaca cie propozycja. W minutę jej nie wycofają.

   Usuń
 12. Założenie tego elastycznego konta oszczędnościowego jako nowy klient nie do końca jest bezpłatne. Żeby skorzystać z promocji trzeba otworzyć też konto osobiste, za które w przypadku nie wykonania 5 transakcji miesięcznie pobierana jest opłata 9zł.
  Chyba, że coś mi wcisnęli ale tak informowała mnie pani na infolinii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No bo oprócz Elastycznego Konta Oszczędnościowego musisz założyć też konto osobiste (Konto Proste Zasady). W artykule masz jego opis.

   Usuń
 13. Getin Noble Bank S.A. - obniżenie ratingu kredytowego z 'CC' do 'C', informacja z dziś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma to znaczenie dla posiadaczy akcji albo obligacji banku. Ale dla klientów z lokatami żadne.

   Usuń
 14. Od dziś nowe wyższe oprocent. lokat na nowe środki. Liczą saldo z dnia 05.05.2022.
  4,5% na 3m, 5% na 6m, 5,5% na 12m.

  OdpowiedzUsuń
 15. Getin zwiększył oprocentowanie lokat na nowe środki na 3 miesiące daje 4,5,%, na 6 miesięcy 5%, a na 12 5,5%

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...