Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz bon 400 zł do Biedronki za przetestowanie karty Citi Simplicity

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

15.04.2022

Odbierz bon 400 zł do Biedronki za przetestowanie karty Citi Simplicity

Powraca najprostsza promocja z kartą kredytową Citibanku w roli głównej.

Bon 400 zł do Biedronki za kartę Citi Simplicity
Tak jak w poprzedniej edycji do wzięcia czeka bon o wartości 400 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka. Do tego obowiązują uproszczone zasady, dzięki którym kartę można posiadać za 0 zł.

Promocja w pigułce: zanim poniżej zapoznasz się ze szczegółowymi zasadami promocji oraz z omówieniem karty Citibanku, to w skrócie przedstawię przebieg promocji. By zgarnąć bon do Biedronki, po zawarciu umowy o kartę będzie należało:
 • zalogować się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej oraz
 • wykonać płatności kartą na sumę min. 1000 zł (mogą, ale nie muszą to być płatności w sklepach Biedronka; na wykonanie transakcji będziesz mieć sporo czasu - nawet 3 miesiące).

Ponadto bank dla uczestników promocji przewidział zwrot opłaty miesięcznej za kartę (12 zł), który wypłaca, jeśli w danym okresie rozliczeniowym wykonane zostały płatności kartą na sumę min. 300 zł. Jeśli spełnisz ten warunek i dodatkowo zwrócisz wykorzystaną kwotę w okresie bezodsetkowym, to nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów (tj. odsetek i prowizji). A to oznacza, że z kartą kredytową Citibanku można zyskać "na czysto" 400 zł. Co sprawdziłem nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Szczegółowe prześwietlenie warunków promocji i wskazówki jak krok po kroku zdobyć nagrodę znajdziesz poniżej. 

Co warto wiedzieć o promocjach bankowych? 


Na wstępie kilka słów (a właściwie zdań) dla osób, które z tego typu promocją spotykają się być może dopiero pierwszy raz (bo jeśli jesteś Czytelnikiem bloga Bankobranie od dłuższego już czasu, to świetnie wiesz, że podobnych promocji jest sporo i można dzięki nim zyskać sporo - Ciebie zapraszam do części wpisu nieco niżej, zaraz pod podkreśleniem). 

Jak to się dzieje, że bank rozdaje takie nagrody? Wszak mówią: "nie ma nic za darmo". I to prawda. "Za darmo" nie ma i tutaj, bo bank wymaga zawarcia umowy i wykonywania płatności kartą. W przypadku promocji bankowej, takiej jak ta, bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyska i ten wykaże się określoną aktywnością (nie wykraczającą w zasadzie ponad standardowe korzystanie z karty). Dla banku jest to jednak o wiele lepszy sposób na pozyskiwanie klientów, niż płacenie kroci za reklamę w telewizji czy w innych mediach, której efektywność ciężko zmierzyć. Oczywiście dla banku liczy się też potencjał. Nowy klient może przecież skorzystać też z innych produktów, aczkolwiek to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów. O czym przekonało się już wielu Czytelników Bankobrania. Tego typu promocje Citibanku nie są bowiem nowością i opisuję je w praktyce od ponad 8 lat, a więc od powstania niniejszego bloga. 

Co też równie istotne: nie jest to ani konkurs, ani loteria. Na blogu Bankobranie skupiam się przede wszystkim na promocjach, w których do wzięcia są nagrody gwarantowane. I tak właśnie jest w niniejszej propozycji Citibanku. 

Czy to na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom źle kojarzyć skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa znacząco różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Na potrzeby niniejszej promocji płatności kartą należy jednak wykonywać, ale to i tak nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można bowiem w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddajesz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz. 

Choć na stronie promocji znaleźć możesz zapis "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 19,91%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. 

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.
______________

Bon 400 zł do Biedronki za kartę Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.01.2020 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citibanku.

Inne produkty Citibanku (np. konta osobistego, pożyczki czy nawet karty dodatkowej do głównej karty kredytowej z logo Citi) na szczęście nie wykluczają z udziału w niniejszej promocji.

Zasady promocji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity, zyskaj zwrot opłaty rocznej i voucher do Biedronki o wartości 400 PLN" 


By wziąć udział w akcji promocyjnej organizowanej przez Citibank i zdobyć tytułową nagrodę o wartości 400 zł:
 • do 16.08.2022 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (do uzyskania nagrody kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na tejże stronie promocji);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę przekaż bankowi dokument potwierdzający Twe dochody (można to zrobić online);
 • zawrzyj z bankiem umowę i za pomocą aplikacji mobilnej Citi Mobile lub bankowości internetowej Citibanku aktywuj kartę;
 • po aktywacji karty i najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (ta data będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy samo posiadanie karty - otwieranie konta nie jest wymagane);
 • najpóźniej do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 1000 zł (i - przypomnę - mogą, ale nie muszą być to płatności w sklepach Biedronka; transakcje można wykonywać też w innych miejscach). 

W ramach promocji bank pozwala na wykonanie jednej lub wielu transakcji - ważne, by we wskazanym okresie wykonać płatności na łączną kwotę min. 1000 zł. I oczywiście nie chodzi o taką płatność czy płatności w każdym miesiącu, ale przez cały okres, tj. od otrzymania karty do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego po miesiącu zawarcia umowy. Płacenie kartą możesz zatem rozłożyć w czasie i dopasować do swoich potrzeb/możliwości, ale możesz też te transakcje wykonać wcześniej (bo czym prędzej wykonasz transakcje na wymaganą sumę, tym szybciej dostaniesz nagrodę od banku).

Płatności kartą można wykonywać w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie. Miej jednak na uwadze, że Citibank uwzględni tylko transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A. [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą Transakcjami zwróconymi. 

A zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Na potrzeby promocji można za to płacić kartą w sklepach lub marketach (np. spożywczych, odzieżowych, motoryzacyjnych, budowlanych), aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, kinach, na stacjach paliw czy w Internecie (np. na Allegro).

O przyznaniu nagrody bank powiadomi Cię wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji (wiadomości należy szukać w zakładce 'Kontakt' po zalogowaniu do bankowości internetowej poprzez przeglądarkę np. na komputerze; wiadomości tej próżno szukać w aplikacji bankowej). 

Nagrodę także otrzymasz za pośrednictwem bankowości w ciągu 60 dni od powiadomienia. Do dnia otrzymania nagrody Twoja karta kredytowa musi być aktywna.

Bon do Biedronki - zgodnie z regulaminem promocji - ma być ważny przez 6 miesięcy i będzie go można wykorzystywać wielokrotnie aż do wyczerpania salda środków (400 zł).


Kto może otrzymać kartę Citi Simplicity? 


Od osoby wnioskującej o kartę kredytową Citibank wymaga spełnienia poniższych kryteriów:
"Wiek - minimum 18 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce. 
Dla działalności gospodarczej: wiek - minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto - minimum 2500 zł" 

Jako źródło dochodu Citibank akceptuje nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale również umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości, jak i udziały w spółkach z o.o. oraz akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.


Karta kredytowa Citi Simplicity - szczegóły oferty Citibanku


Karta kredytowa Citi Simplicity
Karta wydawana jest za 0 zł. 

Na uczestników promocji z bonem do Biedronki czeka jeszcze jeden przywilej - bank zwróci opłatę miesięczną za kartę (12 zł), jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł

Takie uproszczone zasady dla uczestników promocji obowiązują przez 12 kolejnych okresów rozliczeniowych, począwszy od drugiego okresu następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę. Transakcje wykonywane na potrzeby zwolnienia z opłaty za kartę również muszą spełniać wytyczne, o których pisałem wyżej, tj. nie mogą być to np. transakcje zwrócone, czy płatności w kasynach. 

Bank zwróci opłatę za kartę w kolejnym okresie rozliczeniowym następującym po tym, w którym zrealizujesz płatności na sumę min. 300 zł.

Po upływie 12 miesięcy opłaty za kartę Citi Simplicity również będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji. Na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności kartą miesięcznie.

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą 200 zł lub wyższą (nieco niżej tłumaczę o co chodzi z tą nadpłatą), ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.

Na koniec wyjaśniam czym jest owa nadpłata, której nie warto robić na kwotę 200 zł lub wyższą, bo za to bank pobiera opłatę (20 zł). Najprościej będzie to wyjaśnić na przykładzie - jeśli wyrobisz kartę z limitem np. 5 000 zł i wydasz z niej 500 zł, to dokonując spłaty wykorzystanej kwoty wystarczy na rachunek karty przelać 500 zł, ale jeśli chcesz więcej, to maksymalnie 699,99 zł - wtedy nadpłata wyniesie 199,99 zł, co pozwoli uniknąć wspomnianej opłaty.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.


💡 Na koniec podpowiem, że w Citibanku zyskać można jeszcze więcej. Do wzięcia czeka też premia 270 zł za CitiKonto + do 100 zł moneybacku. Promocję karty kredytowej z bonem do Biedronki można łączyć z promocją konta (a dla uzyskania wspomnianego moneybacku jest to wręcz niezbędne). Kolejność złożenia wniosków o kartę kredytową i konto osobiste nie ma znaczenia.

Jeśli nie chcesz, żeby umknęły Ci te najlepsze premie bankowe, to skorzystaj z mojej drobnej pomocy. Nie namawiam, ale dyskretnie sugeruję, że tak robi już wielu Czytelników mojego bloga 😉 Zapis na newsletter zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek tak postanowisz):

Przydatne linki:

6 komentarzy:

 1. Czy kartę trzeba utrzymywać przez rok?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, żaden rok. Możesz zamknąć zaraz po tym jak dostaniesz bon. Nie ma żadnej lojalki.

   Usuń
 2. Witam. Ten dokument potwierdzający dochody, musi być na jakimś druku z banku czy pracodawca może wydać zaświadczenie na jakim chce? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musi być na papierze bankowym. Księgowość w firmie może ci wystawić swoje zaświadczenie.

   Usuń
  2. ok, dzięki

   Usuń
 3. Witam. A gdzie w umowie znajdę tą datę, do końca której, muszę się przynajmniej raz zalogować do bankowości internetowej? szukam i szukam i n ie mogę tego znaleźć.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...