Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 3% na koncie oszczędnościowym w Aion Banku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

28.04.2022

Do 3% na koncie oszczędnościowym w Aion Banku

Aion Bank po raz kolejny podnosi oprocentowanie dla oszczędności.

Do 3% na koncie oszczędnościowym w Aion Banku
Na rachunku oszczędnościowym będzie można uzyskać nawet 3% w skali roku (niezmiennie bez limitu kwoty, którą można ulokować przy tym oprocentowaniu).

[Niniejszy wpis jest już nieaktualny. Sprawdź aktualizowany ranking kont oszczędnościowych.]

Zapowiedziana podwyżka oprocentowania dotyczy wszystkich klientów - zarówno nowych, jak i tych, którzy podstawowy rachunek (w PLN) już w tym banku posiadają.

Wysokość oprocentowania na rachunku oszczędnościowym zależy od planu taryfowego, w jakim będziesz posiadać swe podstawowe konto (osobiste) w Aion Banku. I tak na kontach oszczędnościowych można uzyskać:

 • 2,0% w skali roku w przypadku planu Light (to jedyny plan, w którym można uniknąć miesięcznej opłaty w wysokości 19,99 zł);
 • 2,5% w skali roku, jeśli Twe konto jest w planie Smart (ten plan bezwarunkowo kosztuje 29,99 zł miesięcznie) 
 • 3,0% w skali roku, jeżeli zdecydujesz się korzystać z planu All-Inclusive (tu trzeba uwzględnić, że bank co miesiąc będzie pobierać opłatę w wysokości 49,99 zł).

Każda ze stawek wzrosła więc o tyle samo - 0,5 punktu procentowego.

W każdym planie Aion Banku najważniejsze zasady są takie same:
 • promocyjne oprocentowanie obowiązuje bez względu na kwotę ulokowanych środków (pamiętać jednak warto o limicie wynikającym z systemu gwarancji depozytów - ochroną objęta jest kwota nieprzekraczająca równowartości 100 tys. euro, a gwarancje zapewnia belgijski odpowiednik BFG);
 • utrzymanie oprocentowania bank zapewnia w okresie od 28.04. do 30.09.2022 r. - bazując jednak na tym, jak bank po raz kolejny już potraktował obecnych klientów, a więc to, że i dla nich cały czas oferuje promocyjne oprocentowanie, to pozostaje nadzieja, że polityka banku szybko się w tym względzie nie zmieni i kolejne podwyżki stóp procentowych przez RPP będą wpływać na podwyżki oprocentowania przez Aion Bank, co będzie dotyczyć wszystkich, także "starych" klientów (choć trzeba zauważyć, że w chwili obecnej Aion Bank już tak mocno ofertą się jednak nie wyróżnia - część banków się z nim zrównała, a niektóre oferują wyższe oprocentowanie - np. 4% do 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Pekao lub 4% do 400 tys. zł na kontach oszczędnościowych w ING Banku Śląskim);
 • wszystkie przelewy z rachunku oszczędnościowego na własne konto w Aion Banku są za 0 zł, więc swobodnie można dysponować swymi środkami i w każdej chwili je wpłacać, jak i wypłacać bez obawy o koszty (co w innych bankach zbyt częste nie jest - najczęściej bowiem tylko jeden przelew w miesiącu kalendarzowym jest darmowy, a za każdy kolejny banki każą sobie słono płacić);
 • kapitalizacja odsetek następuje na koniec każdego miesiąca liczonego od dnia otwarcia rachunku oszczędnościowego (to różnica względem oferty w innych bankach, które odsetki naliczają i wypłacają zazwyczaj w ostatnim dniu miesiąca kalendarzowego).

Gdy już znamy zasady obowiązujące na rachunku oszczędnościowym, to czas przyjrzeć się szczegółom oferty Aion Banku. Najprościej będzie to zrobić za pomocą tabeli:

 

Plan Light

Plan Smart

Plan All-Inclusive

Co otrzymasz bez dodatkowych opłat?

Prowadzenie konta

Prowadzenie konta

Prowadzenie konta

Przelewy krajowe i zagraniczne

Przelewy krajowe i zagraniczne (w tym natychmiastowe SEPA)

Przelewy krajowe i zagraniczne (w tym natychmiastowe SEPA)

Wirtualna karta do konta*

Fizyczna i wirtualna karta do konta

Fizyczna i wirtualna karta do konta

Wypłaty z bankomatów na całym świecie

Wypłaty z bankomatów na całym świecie

Wypłaty z bankomatów na całym świecie

Wymiana walut po kursie międzybankowym w każdym planie

Konto walutowe (EUR, USD, GBP, CHF) w każdym planie

Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym PLN
(bez limitu kwoty)

2%

w skali roku

2,5%

w skali roku

3,0%

w skali roku

Opłata miesięczna (standardowa)

0/19,99 zł
(opłata miesięczna nie zostanie pobrana, jeśli na koncie oszczędnościowym będziesz utrzymywać saldo min. 5 000 zł przez cały miesięczny okres rozliczeniowy konta)

29,99 zł

49,99 zł

*istnieje możliwość zamówienia karty fizycznej w planie Light – standardowo za jej wysyłkę bank pobiera jednorazową opłatę 11,99 zł.

 
Aktualnie bank nie przewiduje już kodów rabatowych (które swego czasu udostępniałem dla Czytelników bloga Bankobranie), pozwalających przez określony czas korzystać z konta bez miesięcznej opłaty albo przy jej ścięciu o połowę. Teraz liczyć się należy z opłatami od samego początku (za wyjątkiem planu Light, w którym uniknięcie opłaty jest możliwe, ale też i oprocentowanie jest niestety najniższe).

Plan taryfowy nie jest czymś, co wiąże na stałe - można go w dowolnym momencie zmienić.

Jak otworzyć konto oszczędnościowe w Aion Banku? Już po założeniu konta osobistego w Aion Banku, w aplikacji mobilnej bądź po zalogowaniu do bankowości internetowej wejdź w zakładkę "Finanse" i tam kliknij w przycisk "Otwórz nowe konto oszczędnościowe".

Jak założyć konto w Aion Banku?


Proces otwierania konta sprowadza się do ściągnięcia aplikacji mobilnej i za jej pomocą uzupełnienia dość krótkiego wniosku, z wykorzystaniem metody "na selfie" - robi się wówczas zdjęcie twarzy, które system bankowy porównuje ze zdjęciem w dowodzie osobistym i w taki sposób dokonuje weryfikacji tożsamości.Przydatne:

47 komentarzy:

 1. za pózno, inni mają już więcej, ing daje 4%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, z tego powodu właśnie zamykam konto w Aion

   Usuń
  2. To samo już zrobiłem. ING wczoraj 4%, dziś Getin 4% a oni w płatne konto (50 zł) i łaskawie 3%. Zostawiłbym przy 5%

   Usuń
 2. Te 3% to komiczna oferta teraz. Wszyscy ich biją stawkami 4-5%. Właśnie złożyłem wypowiedzenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo uważajcie z Aion. Byłam przeswiadczona, ze skoro mam pieniadze na koncie oszczędnościowym to sami pobieraja opłatę. Na osobistym saldo "0" i żadnych widocznych minusów. Tymczasem podsumowano mnie po 8 miesiącach i dopiero wtedy dano mi znać, że mam duże zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Od 31. maja: Light 3%, Smart 3,5%, All inclusive 4%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! I to jest to! Będę musiał tylko zrezygnować z 6,4% na koncie oszczędnościowym i wreszcie skorzystać z tak przyzwoitej oferty na te okrągłe 4,0% z opłatą za nie tylko 49,99 zł miesięcznie a nie tak jak teraz mam, że to KO jest za darmo. To przecież takie dla biedaków a wiadomo że prawdziwy bankobiorca to człowiek żyjący na wyższym na poziomie. I dlatego All-Inclusive jest dla mnie.

   Usuń
 5. od 31 V jest 3-4%

  OdpowiedzUsuń
 6. Cześć!

  Od 28 czerwca 2022 roku zwiększamy promocyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych w PLN dla obecnych i nowych klientów w planach:

  Light: łącznie 4% rocznie w PLN (wcześniej 3%),

  Smart: łącznie 4,5% rocznie w PLN (wcześniej 3.5%),

  All-Inclusive: łącznie 5% rocznie w PLN (wcześniej 4%).

  Zmiana promocyjnego oprocentowania na Twoim koncie oszczędnościowym nie wymaga od Ciebie żadnego działania. Bez zmian pozostaje brak limitów wpłat środków; oferta obowiązuje do 31 grudnia 2022 r.

  Takiego maila dostałem od banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 22 czerwca 2022 16:16
   Naprawdę? Od 4 do "aż" 5% plus opłaty za to że się z tego skorzysta? Jest takie ładne angielskie słowo na to, którego jednak tu nie użyję.

   Usuń
  2. No właśnie. Co z tego że 5% jak przy tym koncie kasują 50 zł miesięcznie! W innych bankach też można mieć 5% ale bez opłat.

   Jakby dali 6-7% to by się można zastanowić i przekalkulować czy się opłaca.

   Usuń
  3. Ja zamknąłem konto zaraz po przytuleniu premii jesienią - wynalazki Sobieraja to porażka dla klientów!

   Usuń
  4. Synca wszyscy kochali.

   Usuń
 7. "Cześć!

  Od 2 sierpnia 2022 roku zwiększamy promocyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych w PLN dla obecnych i nowych klientów w planach:

  Light: łącznie 5% rocznie w PLN (wcześniej 4%),

  Smart: łącznie 5,5% rocznie w PLN (wcześniej 4.5%),

  All-Inclusive: łącznie 6% rocznie w PLN (wcześniej 5%).

  Zmiana promocyjnego oprocentowania na Twoim koncie oszczędnościowym nie wymaga od Ciebie żadnego działania. Bez zmian pozostaje brak limitów wpłat środków; oferta obowiązuje do 31 grudnia 2022 r.

  Obecne oprocentowanie kont oszczędnościowych w EUR dla wszystkich planów pozostaje bez zmian."

  Takiego maila dostalem od Aion Banku. Słabo. Ciągle się ślimaczą za resztą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 6% - opłata 50 zł miesięcznie. xD
   gdy inne banki dają 6,5-7% i oczywiście bez opłat.

   Usuń
 8. Cześć!

  Od 2 listopada 2022 roku zwiększamy promocyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych w PLN dla obecnych i nowych klientów w planach:

  Light: łącznie 6% rocznie w PLN (wcześniej 5%),
  Smart: łącznie 6,5% rocznie w PLN (wcześniej 5,5%),
  All-Inclusive: łącznie 8% rocznie w PLN (wcześniej 6,5%).
  Zmiana promocyjnego oprocentowania na Twoim koncie oszczędnościowym nie wymaga od Ciebie żadnego działania. Bez zmian pozostaje brak limitów wpłat środków, oferta obowiązuje do 31 grudnia 2022 r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli znów za wszystkimi. No i te ich 8% w skali roku to jest minus 50 zł miesięcznie przez opłatę.

   Usuń
  2. Ja już myślałem że oni nie istnieją. A tu proszę, taka niespodzianka! Ale kto jeszcze skusi się na takie coś jak 8% jest już w kilku bankach i bez horrendalnych opłat?

   Usuń
  3. Nigdy żadnemu bankowi nie zapłacę za to, że udzielam mu pożyczki 😛

   Usuń
  4. Być może w Belgii opłata za konto to normalka?

   Usuń
  5. Są 2 plusy których pomijać nie można: właściwie to oferta ciągła bez warunków (typu nowe środki) i bez limitu kwoty/przelewów. No ale 50 zł za konto to jest jakieś kuriozum. Zwłaszcza że obiecywali tyle, a do dziś nawet Blika nie ma. I w ogóle jakoś cicho się o Aionie zrobiło. Coś im chyba nie stykło.

   Usuń
  6. Zupełnie nie rozumiem czym oni chcą przyciągać? 8% to już dają inne banki. Żeby dali np. 9-10% to jeszcze dałoby się jakoś tłumaczyć i wykalkulować że mimo opłaty (50 zł mies.!) jakoś by się to opłacało przy odpowiednio wysokiej kwocie. Ale tak to jest na ten moment porażka.

   Usuń
  7. Czy wersja Light jest wciąż darmowa?

   Usuń
  8. Od 3. kwietnia wprowadzili opłatę w wysokości 19,99 zł.

   Usuń
  9. Ale z opłaty zwalnia saldo min. 5k PLN na koncie oszczędnościowym.

   Usuń
  10. Tylko do chwili gdy klient zamyka ROR. Warunkiem koniecznym do tego jest uprzednie zamknięcie KO, a to oznacza, że w chwili zamykania ROR saldo na KO jest wyzerowane i dlatego naliczają opłatę :)

   Usuń
  11. Bank nie może legalnie wymagać od klienta spełnienia warunku, w efekcie czego zostanie obciążony opłatą!

   Usuń
  12. Legalnie czy nie, ale tak robią. Niestety nie można tego nawet zgłosić do KNF, gdyż Sobieraj zarejestrował Aion w Belgii.

   Usuń
 9. A od wtorku Nest obniża oprocentowanie na KO - można i tak :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy to prawda, że ktoś kto już miał u nich konto oraz je zamknął, nie może założyć konta ponownie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na innym blogu też o to pytali :)

   Usuń
  2. Chyba tak. Już gdzieś też o tym czytałem.

   Usuń
  3. Od kilku tygodni apka Aion nie działa, więc nie dziwota, że nie można założyć konta.

   To jest jeszcze mały pikuś, ale co mają powiedzieć użytkownicy kont płatnych, którzy nie mają dostępu do własnej kasy? Alternatywnie zalogowanie się do bankowości internetowej wymaga potwierdzenia w ... apce 🤡

   PS. Brak infolinii, a czat możliwy jedynie w apce - porażka!

   Usuń
  4. Właściwie codziennie korzystam z aplikacji Aion Banku i nie mam żadnych problemów.

   Usuń
  5. Wygląda na to, że jesteś wyjątkiem, bo na temat tej porażki jest już bardzo dużo wyjątkowo negatywnych komentarzy na różnych forach jak również na stronie sklepu Google.

   Usuń
  6. Od jakiegoś czasu blokują konta pod byle pretekstem, a reklamacje w tej kwestii są rozpatrywane tygodniami.

   Usuń
  7. Tak, to prawda - jeśli ktoś miał u nich konto oraz je zamknął, nie może założyć konta ponownie. Podobnie zresztą jest w Twisto.

   Usuń
  8. Przecież w odpowiedzi na składaną dyspozycję wypowiedzenia konta Aion o tym informował. Co prawda było to sformułowane niemal w formie szantażu, ale oni nawet tego nie ukrywali.

   Usuń
 11. "Od 1 stycznia 2023 roku zmieniamy promocyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych w PLN dla obecnych i nowych klientów w planach:

  Light: łącznie 5,5% rocznie w PLN (oprocentowanie bazowe: 0,05%, oprocentowanie promocyjne: 5,45%),

  Smart: łącznie 6% rocznie w PLN (oprocentowanie bazowe: 0,05%, oprocentowanie promocyjne: 5,95%),

  All-Inclusive: łącznie 7,3% rocznie w PLN (oprocentowanie bazowe: 0,05%, oprocentowanie promocyjne: 7,25%).

  Zmiana promocyjnego oprocentowania na Twoim koncie oszczędnościowym nie wymaga od Ciebie żadnego działania. Bez zmian pozostaje brak limitów wpłat środków, oferta obowiązuje do 28 lutego 2023 r."

  Chyba trend zaczyna się odwracać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni to już odnoszę wrażenie że chyba zaczynają się zwijać z Polski.

   Usuń
  2. Nie może się coś zwijać co się dobrze nawet nie rozwinęło 😆 Weszli z przytupem. Medialnie nagłośnili temat. I na tym się skończyło. Czytałem że do końca 2021 roku mieli wprowadzić Blik. Kończy się 2022 a Blika nie ma. Oferta słaba, oprocentowanie kiepskie. Nie wiem co miałoby trzymać ludzi w tym banku. O przyciąganiu nawet nie wspomnę.

   Usuń
  3. 7,3% w skali roku - 50 zł/miesięcznie

   Dokładnie tak to powinni podawać zawsze!! Bo konto All Inclusive jest płatne.

   Usuń
 12. Coś milczą nt. oferty od 1-go maja co może zwiastować obniżki oprocentowania. Zawsze podawali nowe stawki z dużym wyprzedzeniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj przesłali maila:

   "Cześć!

   Przedłużamy promocyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych w EUR oraz zmieniamy promocyjne oprocentowanie kont w PLN.

   Oprocentowanie promocyjne będzie ważne do 31 lipca 2023 roku dla obecnych i nowych klientów. Zmiany nie wymagają od Ciebie żadnego działania. Bez zmian pozostaje brak limitów wpłat środków.

   Aktualne oprocentowanie kont oszczędnościowych w PLN dla wszystkich planów zostaje zmienione 1 maja na:

   Light: łącznie 5% rocznie w PLN (oprocentowanie bazowe: 0,05%, oprocentowanie promocyjne: 4,95%),

   Smart: łącznie 5,5% rocznie w PLN (oprocentowanie bazowe: 0,05%, oprocentowanie promocyjne: 5,45%),

   All-Inclusive: łącznie 7% rocznie w PLN (oprocentowanie bazowe: 0,05%, oprocentowanie promocyjne: 6,95%)."

   Frazesy, okrągłe słówka "Przedłużamy promocyjne" i "zmienione" ale ani słowa że to obniżka oprocentowania. Bo do 30.04. jest 5,5% / 6% / 7,3%.

   Czy jest cokolwiek co tu zatrzymuje klientów? 7% z łaski przy opłacie 50 zł miesięcznie?

   Usuń
  2. O zwykłego klienta z ulicy już nie walczą. Popisują duże umowy na obsługę Allegro, rachunków dla Revoluta itp.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...