Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bezwarunkowo darmowe konto w Citibanku z premią 270 zł na start + moneyback do 100 zł (+ do 600 zł za kartę kredytową)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

30.04.2022

Bezwarunkowo darmowe konto w Citibanku z premią 270 zł na start + moneyback do 100 zł (+ do 600 zł za kartę kredytową)

Citibank przygotował kolejną edycję promocji swego konta osobistego, które bez warunków prowadzi za 0 zł.

Promocja "Nawet 270 zł z CitiKontem – edycja III"
I niespodzianek nie ma. Tak jak poprzednio do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 270 zł. A w praktyce można zyskać jeszcze więcej.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Promocja "Nawet 270 zł z CitiKontem – edycja III"


Dla kogo promocja konta? Udział wziąć może być osoba pełnoletnia, która nie ma i po 1.09.2020 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje też współposiadaczy tego typu rachunków). Z tego skróconego okresu wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Citibanku sam ostatnio skorzystałem - założyłem bowiem CitiKonto w przedostatniej edycji - pierwszy (na razie ten najniższy) bonus 20 zł już wpadł - nawet sporo przed czasem:
Bonus na start za Citikonto
Dodam jeszcze, że ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. karty kredytowej, pożyczki, kredytu czy rachunku firmowego) nie wyklucza z niniejszej promocji CitiKonta. Pamiętaj tylko, że nawet jeśli masz już dostęp do bankowości internetowej Citibanku, to na potrzeby promocji wniosek o konto złożyć należy na stronie promocji.

Nagrody. Na uczestnika promocji do wzięcia czekają następujące nagrody gwarantowane:
 • 4 bonusy pieniężne: 20 zł, 2 x 100 zł oraz 50 zł (co w sumie da tytułowe 270 zł) - wpłyną one na Twe konto (będzie je zatem można wypłacić, przelać albo wydać na dowolny cel);
 • moneyback 1% - dzięki zwrotom za płatności kartą możesz zyskać do 100 zł (dodatkowo oprócz wyżej wspomnianej premii do 270 zł). Ta możliwość dana jest osobom, które wraz z kontem osobistym zdecydują się skorzystać także z karty kredytowej Citibanku (a właściwie opłaca się to podwójnie, bo uzyskasz wtedy nie tylko moneyback, ale też nagrodę gwarantowaną za przetestowanie takiej karty - do wyboru czekają nagrody o wartości 400 lub 600 zł).

Limit uczestników. Choć promocja CitiKonta ma być dostępna do 31.05.2022 r., to warto mieć na uwadze, iż może zakończyć się wcześniej. Citibank przewidział bowiem nagrody dla 3 000 klientów, którzy jako pierwsi założą CitiKonto.

Bazując na obserwacji poprzednich edycji promocji CitiKonta, wygląda na to, że polityka banku jest taka, by nikt nie odszedł z kwitkiem - gdy pula wniosków objętych promocją wyczerpywała się, to bank od razu odpalał wtedy kolejną edycję promocji.

Zasady promocji "Nawet 270 zł z CitiKontem – edycja III"


By wziąć udział w promocji i zdobywać tytułowe nagrody:
 • złóż wniosek o CitiKonto i najpóźniej do 31.05.2022 r. zawrzyj umowę z bankiem oraz w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to jednak już podczas zawierania umowy o konto);
 • we wniosku o konto wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach) i
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

Za spełnienie powyższych warunków będzie przysługiwać Ci pierwszy bonus - 20 zł (to ten, o którym wspomniałem, że sam już otrzymałem). Niżej piszę o kolejnych premiach do zgarnięcia.

Premia 100 zł za aktywność (nagroda nr 2)


By zdobyć tę nagrodę, najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta:
 • wykonaj 3 transakcje Blikiem na łączną kwotę min. 300 zł (przez te transakcje bank rozumie zarówno płatności Blikiem, jak i przelewy na telefon Blik, więc ten warunek można spełnić w całkiem prosty sposób).

Nagrodę nr 2 otrzymasz do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otworzysz konto. 

Premia 100 zł za wynagrodzenie lub transakcje walutowe (nagroda nr 3)


W celu otrzymania tej nagrody najpóźniej do  końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia CitiKonta spełnij jeden z poniższych warunków:
 • otrzymaj "przynajmniej jedną wpłatę z tytułu wynagrodzenia w wysokości minimum 2 000 PLN" (nieco niżej wyjaśniam czym może być ów wpłata/wpływ) albo
 • za pośrednictwem Citi Kantor (w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej Citibanku) wykonaj zlecenia walutowe na łączną kwotę 2 000 zł lub jej równowartość w innej walucie.

Za wynagrodzenie - zgodnie z regulaminem promocji - Citibank uznaje: 
"sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, co oznacza wpływy z tytułu: 
(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub 
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) w przypadku osób samozatrudnionych przelew z konta firmowego. 
Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych lub z rachunku prowadzonego dla Uczestnika w innych instytucjach finansowych."

Wypłata tej premii 100 zł zaplanowana jest do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto.

Alternatywnym sposobem zdobycia tej nagrody jest wymiana środków w kantorze internetowym Citibanku - choćby na chwilę wystarczy kupić walutę i zaraz potem sprzedać (trzeba przy tym też założyć rachunek walutowy) - warunek zostanie spełniony (koszt tej transakcji nie powinien być wysoki, ale to już kwestia indywidualnej kalkulacji, no i przede wszystkim sposobu zdobycia tej nagrody - bo jeśli nie wymiana walut, to może być wpływ). Jak wyliczali Czytelnicy uczestniczący w poprzednich edycjach promocji konta w Citibanku, koszt takich przewalutowań zamyka się w ok. 20 złotych (co jest wartym zachodu zwłaszcza przy obecnej edycji, gdzie premia za tę aktywność wynosi 100 zł).

Dodatkowe 50 zł (nagroda nr 4)


W celu zdobycia tego bonusu, to już się wysilać nie trzeba. Każdy uczestnik promocji, który spełni warunki uzyskania nagród nr 2 i 3 (czyli wymienionych wyżej premii po 100 zł każda), ten otrzyma jeszcze 50 zł. Wypłata tej nagrody przewidziana jest również do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto (a więc wpłynie razem z nagrodą nr 3).

Warunki przyznania nagród nr 2 i 3 można spełniać kolejno do końca pierwszego i drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta, ale równie dobrze nie trzeba tego odkładać i można wszystkie warunki spełnić choćby zaraz po otwarciu konta. Wtedy pozostanie już tylko czekać na wpływy kolejnych premii (a konto i wydana do niego karta będą w tym czasie za 0 zł bez warunków, więc też nie będzie trzeba kłopotać się jakąś aktywnością).

1% zwrot za płatności kartą (nagroda nr 5)


To moneyback, dzięki któremu da się zgarnąć do 100 zł. Nagroda w postaci zwrotów za płatności jest przewidziana do 1 000 uczestników promocji CitiKonta z premią do 270 zł, którzy jako pierwsi w okresie powyższej promocji (od 1 do 31.05.2022 r.), oprócz CitiKonta zawnioskują też o kartę kredytową Citibanku (a to też się opłaca - o czym piszę nieco niżej). 

Warunkiem załapania się na zwroty jest nieposiadanie jakiejkolwiek głównej karty kredytowej w Citibanku co najmniej od 1.01.2020 r. (tu więc okres wykluczenia jest nieco dłuższy niż w promocji konta z bonusami do 270 zł).

Zwrot w wysokości 1% od sumy transakcji wykonywanych kartą wydaną do Citikonta, jak i kartą kredytową, ma być naliczany przez 4 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu, w którym wydano kartę kredytową. W każdym z tych miesięcy można uzyskać do 25 zł zwrotu (co w sumie może zaowocować moneybackiem 100 zł).

Moneyback bank wypłacać będzie do końca każdego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania.

Do dnia otrzymania każdej z nagród nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o konto. Każdą z nagród (nr 1-4) można otrzymać jeden raz.

Więcej z kartą kredytową Citibanku


Wyrobienie karty kredytowej w Citibanku opłaca się podwójnie, bo oprócz moneybacku dla otwierających konto osobiste, przewidziana jest również gwarantowana nagroda za skorzystanie z takiej karty. A z kartą kredytową Citi Simplicity zgarnąć można jedną z poniższych nagród (do wyboru):

W podlinkowanych wpisach znajdziesz szczegółowe prześwietlenie każdej promocji. Płatności kartą wykonywane na potrzeby uzyskania jednej z powyższych nagród jednocześnie będą też dawać wspomniany moneyback 1% (do 25 zł miesięcznie).

CitiKonto - szczegóły oferty Citibanku


Opis konta osobistego zakładanego w Citibanku jest prosty, bo to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir; 
 • 0 zł za kartę do konta (bank nie pobiera opłat miesięcznych, ani opłaty za wydanie karty - bez warunków); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).

W Citibanku warto mieć na uwadze opłaty za usługi dodatkowe np. CitiPhone, za którą bank pobiera 9 zł miesięcznie. To usługa dobrowolna, która na potrzeby promocji nie jest wymagana, więc warto dopilnować by jej nie włączyć.

W celu założenia konta w promocji, wypełnij wniosek na stronie promocji. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z linkiem i jednorazowym kodem. Za ich pomocą przejdź do wideoweryfikacji w oparciu o tzw. biometrię, dzięki której konto założysz zdalnie bez konieczności wizyt w placówce i bez spotkania z kurierem. Wystarczy wykonywanie zdjęć za pomocą aparatu w swym telefonie - zgodnie ze wskazówkami uzyskiwanymi w aplikacji. Jeśli z jakiejkolwiek przyczyny (np. technicznej) ten proces by się nie powiódł, można go powtórzyć lub kontynuować, wybierając weryfikację po telefonicznym kontakcie przez bank. Wtedy premia nadal będzie się należała, co potwierdza regulamin: 
"Każdy Uczestnik, który aplikując o Konto w procesie online zaakceptował zgodę na zdalną weryfikację tożsamości, a ze względów technicznych Konto zostało otwarte w ramach kampanii telefonicznej nadal jest uprawniony do Nagród"

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Niezawodnym sposobem uzyskiwania powiadomień o nowościach jest newsletter dla Czytelników bloga - zapis na niego zajmuje chwilę (podobnie, jak rezygnacja, jeśli kiedyś z jakiejkolwiek powodu tak zechcesz zrobić):

Przydatne dokumenty:

6 komentarzy:

 1. czy citibank pobiera jakieś opłaty za przelewy przychodzace na konto walutowe? bo w santanderze spotkało mnie takie niemiłe zaskoczenie

  OdpowiedzUsuń

 2. "Przykro nam, nie możesz w tej chwili kontynuować. Wróć do wypełnienia wniosku korzystając z linka, który wysłaliśmy na Twój adres e-mail." i tak w kółko..

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy moneyback jest tylko dla tych, którzy w tym samym czasie otwierają konto oraz kartę kredytową czy załapią się także osoby, które np. posiadałyby już od jakiegoś czasu konto, a teraz dodatkowo założyłyby kartę kredytową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 7 maja 2022 22:36
   "Nagroda 5 – Razem lepiej

   21. Pierwszych 1000 (słownie: tysiąc) Uczestników, którzy po dniu 1 stycznia 2020 r. nie posiadali w Banku głównej Karty Kredytowej Citibank oraz spełnią warunki określone w pkt 5 Regulaminu oraz
   a. w Okresie Obowiązywania Oferty zawnioskują o wydanie karty płatniczej - głównej Karty Kredytowej Citibank („Karta Kredytowa”) na stronie internetowej www.citibank.pl, w ramach kampanii telefonicznej i SMS-owej lub w oddziale Banku oraz
   b. na podstawie wniosku, złożonego zgodnie z pkt a), zawrą z Bankiem umowę o dowolną główną Kartę Kredytową z oferty Banku („Umowa o Kartę Kredytową”) i aktywują Kartę Kredytową, przez cztery kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu, w którym wydano główna Kartę Kredytową otrzyma na Konto zwrot w wysokości 1% łącznej sumy transakcji dokonanych w danym miesiącu kalendarzowym zarówno Karta Debetową (Kartą do Konta) jak i główną Kartą Kredytową, przy czym nie więcej niż 25 PLN (słownie: dwadzieścia pięć złotych) miesięcznie – („Nagroda 5”)."

   Nagroda w postaci zwrotu "w wysokości 1% łącznej sumy transakcji dokonanych w danym miesiącu kalendarzowym" to bardzo słaba i niepewna "nagroda". Taki 1% zwrotu bez problemu i jakiegoś upadlającego wyścigu szczurów otrzymasz bez żadnej łaski choćby w Alior Banku jako jedną z dwóch darmowych korzyści.
   Nie widzę też nigdzie informacji o tym ile jeszcze osób ma szansę na załapanie się na ten rewelacyjny 1% zwrot przy którym aby dostać 25 zł trzeba wydać 2500 zł.
   Nie lubię kiedy banki traktują swoich klientów jak idiotów. W Alior Banku nie musisz wydawać tych 2500 zł żeby 1% zwrotu otrzymać. Ile wydasz tyle wydasz i odpowiednio do tego otrzymasz. A większe wydatki albo możliwość skorzystania z promocji kart kredytowych czy koniecznych warunków, które należy spełnić w promocjach kont osobistych, można spokojnie wykorzystać w innych bankach. Dlatego ten 1% zwrot w Citi to nic innego jak taka pułapka zamykająca inne możliwości a przy tym nie dająca żadnej gwarancji na zysk. Nie wiesz nawet czy się na to załapiesz, a jak się załapiesz i zrobisz zakupy na te 2500 zł to nie wiesz choćby tego, czy czasami jakiś sklep nie zechce Cię uszczęśliwić i nie da Ci rabatu w postaci zwrotu na kartę. Miałem tak już nie jeden raz, że w rozliczeniu otrzymywałem zwrot bo czegoś ostatecznie nie było albo pomimo tego że było, otrzymywałem zwrot nawet za całość zakupów przy płatności fizyczną kartą jako zwolnienie blokady środków.

   W Citi opłaca się wziąć kartę kredytową w promocji bez takich 1% "rewelacji". Dzięki tej karcie jestem - i to nie tylko ja - już około 1000 zł na plusie ale to osobny temat...
   Natomiast sama promocja konta osobistego jest ok. To konto naprawdę jest darmowe .

   Usuń
  2. @Anonimowy 8 maja 2022 8:24
   Pytanie nie dotyczyło tego czy moneyback w Citi się opłaca czy nie ;)
   Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, że wyraziłeś swoje zdanie - Ty uważasz tak, ale ktoś inny może uważać inaczej - to indywidualna sprawa czy ktoś zechce z tego skorzystać czy nie. Po to Złotówa przedstawia te wszystkie oferty na blogu, aby każdy mógł sobie wybrać, co mu aktualnie pasuje :)
   Ja w Twojej wypowiedzi nie rozumiem tylko tego porównania z Aliorem - i tu masz 1% i tu, więc akurat różnica w moneybacku żadna. W Citi też nie trzeba wydać tych 2500 zł aby jakikolwiek zwrot dostać, jest przecież powiedziane, że masz zwrot do 25 zł za miesiąc, więc jak wydasz 500 zł to dostaniesz 5 zł, prosty rachunek, tak jak we wspomnianym przez Ciebie Aliorze.
   Jedyne co niepewne, to te 1000 pierwszych osób - tu faktycznie nie wiesz czy się załapiesz (choć z pewnością łatwiej jest to zgarnąć zaraz po starcie danej edycji promocji).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...