Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na kwiecień 2022 roku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.04.2022

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na kwiecień 2022 roku

Rosną stopy procentowe, za nimi szybko rosnąć zaczęły raty kredytów, ale też w końcu coraz śmielej zaczyna rosnąć oprocentowanie dla oszczędności.

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na kwiecień 2022 roku
W poniższym przeglądzie znajdziesz wszystkie aktualnie najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe, które w kwietniu można założyć w bankach w Polsce.

To zestawienie publikuję na blogu Bankobranie regularnie - nowe pojawia się wraz z nowym miesiącem kalendarzowym. 

Jeszcze 2 miesiące temu do przeglądu obejmującego najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe uwzględniałem propozycje banków ze stawką co najmniej 1,5%. Miesiąc później pod uwagę brałem już tylko oferty z oprocentowaniem 2%, a teraz poszedłem o krok dalej. W niniejszym zestawieniu znajdziesz wyłącznie lokaty i konta oszczędnościowe dające minimum 2,5% w skali roku.

Mimo tej coraz wyżej zawieszanej poprzeczki wyboru nie brakuje! I teraz już najwyższego oprocentowania banki nie oferują wyłącznie na lokatach długoterminowych, ale też na kilka miesięcy.

TOP3: najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na kwiecień 2022 roku


Na początek propozycje banków, które są dostępne w praktyce dla każdego, bo i pozwalają wpłacić nawet większe środki, i najczęściej skorzystanie z nich nie jest obwarowane dodatkowymi warunkami (a więc np. nie trzeba być nowym klientem).

Wśród wyróżnionych wymieniam przede wszystkim te lokaty, które wyższe oprocentowanie pozwalają uzyskać też na krótszy okres. Bo o ile wiele banków stawki podbija przede wszystkim na lokatach długoterminowych (np. na 2 czy 3 lata), to teraz - w perspektywie kolejnych podwyżek stóp procentowych i (potencjalnie) idącymi za tym wzrostami oprocentowania - to właśnie lokaty na krótki okres i konta oszczędnościowe wydają się najlepszym wyborem. Dzięki temu nie "zamrozisz" swych oszczędności na dłuższy okres i podwyżki Cię nie ominą.

Zawsze, gdy niżej znajdziesz linkowanie do poszczególnych lokat czy kont oszczędnościowych lub kont osobistych, to są to przekierowania do innych wpisów na niniejszym blogu, w których szczegółowo prześwietlam daną ofertę.

Do 4% na Lokacie Facto


Aktualnie najlepsze oprocentowanie znaleźć można w BFF Banku, w którym dostępna jest Lokata Facto, na której uzyskać można od 3,25% do 4% w skali roku. Wysokość oprocentowania zależy od wybranego okresu zdeponowania środków. Najniższe oprocentowanie dostępne jest na lokacie 1-miesięcznej. Na okres 3, 6 lub 9 miesięcy można uzyskać już 3,5%, a od rocznej lokaty zaczynają się propozycje ze stawką 3,75%. Z takiego oprocentowania skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci - bez konieczności spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków. Minimalna kwota lokaty to 5 000 zł (a ulokować można nawet do 12 milionów złotych, ale w tych okolicznościach zawsze przypominam o limitach wynikających z bankowych gwarancji depozytów - 100-procentową ochronę mają jedynie środki nieprzekraczające równowartości 100 tys. euro).Do 3,5% na lokatach bez konta w InBanku


I tu wysokość oprocentowania zależy od wybranego okresu, na jaki środki są deponowane. A obecnie w InBanku uzyskać można 3% na 3 miesiące oraz 3,25% na pół roku. Najmniej daje 1-miesięczna lokata (1,6% w skali roku). W przypadku lokaty rocznej dostępna jest najwyższa stawka: 3,5% (na dłuższe okresy bank daje 2,5% w skali roku). Na pojedynczej lokacie w InBanku zdeponować można od 5 000 do 50 000 zł, a na każdego klienta obowiązuje limit 400 tys. zł.

Lokaty w InBanku założyć można bez otwierania konta i właściwie bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków, gdyż oferta skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów (co ciekawe, to ci drudzy są nawet w nieco uprzywilejowanej sytuacji, gdyż na odnawialnych lokatach bank podwyższa oprocentowanie o 0,1 punktu procentowego).Do 3,5% w Getin Banku


W tym banku zdecydowanie widać raczej dość powszechniejszą tendencję wzrostu oprocentowania wraz z wydłużeniem okresu, na jaki środki mają być zdeponowane. W przypadku lokaty na nowe środki (liczone względem salda środków na rachunkach w Getinie na dzień 28.03.2022 r.) bank oferuje bowiem 2,5% w skali roku na 3 miesiące, 3% na 6 miesięcy oraz 3,5% ale dopiero na depozycie 12-miesięcznym. Lokatę na nowe środki można założyć bez zakładania konta w Getinie (a na pojedynczej lokacie na dany okres można ulokować od 5 tys. do 180 tys. zł; każdy klient ma możliwość założenia do pięciu lokat na ten sam okres).

W Getinie można też skorzystać z promocyjnego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Podwyższona stawka 3% w skali roku obowiązuje też dla nowych środków - do 400 tys. zł i jest gwarantowana na okres 92 dni. W tym przypadku trzeba jednak posiadać lub założyć konto osobiste w Getinie (to warunek konieczny dla uzyskania promocyjnego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym).

No i w Getinie od dziś wzrosło jeszcze oprocentowanie na 2-miesięcznej Lokacie Mobilnej, na której teraz można uzyskać 3,5% w skali roku (od 1 tys. do 50 tys. zł). To jednak propozycja wyłącznie dla klientów, którzy dopiero zainicjują korzystanie z bankowości mobilnej w Getinie (lokatę można założyć tylko jeden raz w ciągu 30 dni od aktywacji bankowości mobilnej).

_______

Już w zeszłym miesiącu pisałem: "Niewykluczone, że najbliższy czas przyniesie więcej podwyżek oprocentowania. Jeśli nie chcesz przegapić najlepszych okazji, skorzystaj z niezawodnego źródła powiadomień o nowościach - to bezpłatny newsletter dla Czytelników w bloga, w którym donoszę o najlepszych lokatach i promocjach bankowych". I ta prognoza okazała się trafioną, bo właściwie co tydzień donosiłem o rosnącym oprocentowaniu. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu najlepszego oprocentowania dla swych oszczędności, bądź na bieżąco ze wspomnianym newsletterem:


Wysokie oprocentowanie... ale nie bez dodatkowych warunków/gwiazdek/limitów


Poniżej znajdziesz przegląd najlepszych obecnie lokat i kont oszczędnościowych w poszczególnych bankach, oferujących obecnie najkorzystniejsze oprocentowanie. O kolejności ich wymieniania zadecydowała najwyższa z dostępnych stawek oprocentowania. Jednak nie skupiam się tylko i wyłącznie na tej jednej ofercie, ale przy okazji omawiam też pozostałe godne uwagi - czyli takie z oprocentowaniem co najmniej 2,5% w skali roku. 

Tu miej jednak na uwadze, że część z tych ofert może wymagać spełnienia dodatkowych warunków - np. założenia konta czy wpłacenia "nowych środków" - o tych wymogach oczywiście wspominam.

Do 4% od Nest Banku


Lokata Nest Witaj to powitalna lokata dla nowych klientów Nest Banku, na której uzyskać można 4% w skali roku na 6 miesięcy (lub 2% na 3 miesiące), na którą można wpłacić do 20 tys. zł. Swego czasu wymogi uzyskania wyższej stawki były dość wyśrubowane, ale obecnie bank je ułatwił - sprawdź szczegółowy opis lokaty Nest Banku.

Kto dysponuje większymi środkami, ten może je ulokować na rachunkach oszczędnościowych w tym banku, na których można uzyskać 2,5% w skali roku (z szansą na wyższe oprocentowanie, bo bank opiera je o stawkę WIBOR 3M, która w ostatnim czasie dynamicznie rośnie, więc i to oprocentowanie powinno się zmienić - na plus).

Wysokie oprocentowanie - bo do 3,7% w skali roku - można w Nest Banku uzyskać jeszcze na lokatach dla nowych środków (w przypadku posiadania lub założenia konta osobistego w tym banku). Jednak najwyższa stawka obowiązuje na najdłuższy okres (aż 36 miesięcy), a wraz ze skracaniem umownego okresu depozytu, oprocentowanie maleje (3,4% na 2 lata, 3,2% na 17 miesięcy i 3% na rok; przy depozycie na 6 miesięcy bank oferuje już jedynie 2,3% w skali roku).

Do 3,3% na lokacie w BOŚ Banku


W ostatnim czasie do banków oferujących najlepsze oprocentowanie dla oszczędności doszlusował BOŚ Bank, który na EKOlokacie Promocyjnej daje do 3,3% w skali roku. Taką stawkę można uzyskać na rocznej lokacie (dla kwoty od 10 tys. do 500 tys. zł). Na 6 miesięcy oprocentowanie wynosi 2,5% w skali roku. Propozycja skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów (będąc w tej drugiej grupie, musisz mieć dostęp do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej).

Do 3,2% dla nowych środków od Santander Consumer Banku


Kilka dni temu oprocentowanie na lokacie dla nowych środków podniósł też Santander Consumer Bank (którego nie należy mylić z Santander Bank Polska, czyli dawnym BZ WBK, bo to dwa odrębne banki). Tutaj też rządzi zasada, że czym dłuższy okres depozytu, tym wyższe oprocentowanie. I tak bank proponuje 3,2% na 3 lata, po 3,1% na na 24 lub 12 miesięcy, a na 6 miesięcy można uzyskać 2,6% w skali roku.


Konto Mega Oszczędnościowe: 3% do 100 tys. zł


Alior Bank w obecnie dostępnej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków na Koncie Mega Oszczędnościowym oferuje 3% w skali roku, które można zapewnić sobie na 3 miesiące dla kwoty do 100 tys. zł. Taka stawka obowiązuje dla osób, które posiadają konto osobiste w tym banku (lub dopiero je założą - a to się akurat opłaca, bo przy okazji można zgarnąć 400 zł gwarantowanej premii na start).


Już 3% w Toyota Banku


Względem dotychczas obowiązującej tabeli oprocentowania, zdecydowanie wzrosły też stawki oferowane przez Toyota Bank. Z lokat najwięcej, bo 3% w skali roku, można uzyskać obecnie na 9-lub 12-miesięcznej Lokacie Plus lub Standard, na których można ulokować od 2 tys. do 40 tys. zł (przy czym łącznie da się zdeponować więcej, bo każdy klient ma możliwość założenia do 10 lokat danego typu). Te same lokaty na okres 3 lub 6 miesięcy dają 2,5% w skali roku. Lokatę Standard można założyć bez konta osobistego w tym banku.

W niniejszym zestawieniu skupiam się wyłącznie na lokatach ze stałym oprocentowaniem i kontach oszczędnościowych, które gwarantują utrzymanie stawki przez określony czas. W przypadku Toyota Banku można jednak zwrócić uwagę na Indeksowane Konto Oszczędnościowe (IKO), które do 100 tys. zł oprocentowane jest na poziomie równym stawce WIBOR 3M z ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego dany kwartał - od dziś na tym rachunku można uzyskać 4,74% w skali roku. Trzeba mieć jednak na względzie, że jest to oprocentowanie zmienne (bank w każdej chwili może zmienić ofertę), a za prowadzenie IKO co miesiąc pobierane jest 30 zł (opłata jest zwracana, jeśli w danym miesiącu nie dokonasz żadnej wypłaty z IKO).

3% na kilku lokatach w Credit Agricole


3% w skali roku mogą uzyskać nowi klienci (zakładający konto osobiste) na lokacie 12-miesięcznej, jak i obecni (tu już wybierając depozyt 12-, 24- lub 36-miesięczny). W przypadku tej drugiej grupy klientów warunkiem skorzystania z oferty jest nie tylko posiadanie konta osobistego, ale i wpłacenie nowych środków. Na każdy z depozytów wpłacić można maksymalnie 75 tys. zł.

Lokata Horyzont Zysku w Millennium: do 3%


Okrągłe 3% w skali roku można też uzyskać na lokacie w Banku Millennium, ale tylko na 18 miesięcy. W przypadku krótszych okresów oprocentowanie jest już zdecydowanie niższe (2,5% w skali roku na 12 miesięcy oraz już tylko 2% na 6 miesięcy). Z oferty skorzystać mogą wyłącznie osoby posiadające konto osobiste w tym banku, które na lokatę wpłacą "nowe środki".

2,5% bez limitu kwoty w Aion Banku


Aion Bank jako jeden z nielicznych banków nie ogranicza kwoty, jaką można ulokować przy promocyjnym oprocentowaniu (choć ja zawsze w takich okolicznościach przypominam o limitach systemu bankowych gwarancji, a więc do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro). 

I tak można tutaj uzyskać do 2,5% w skali roku - wysokość oprocentowania zależy od wybranego planu taryfowego rachunku podstawowego (który trzeba założyć wraz z rachunkiem oszczędnościowym). Wyższe stawki (2 oraz 2,5%) obowiązują w planach Smart i All-Inclusive, które standardowo są płatne, ale... z kodem polecenia dostępnym dla Czytelników bloga Bankobranie możesz te konta przetestować przez określony czas za darmo lub za pół ceny (do wyboru). 

Aktualnie dostępna oferta oprocentowania w Aion Banku ma obowiązywać do 31.05.2022 r. (choć, jak dotąd, bank sukcesywnie przedłuża promocje i podnosi oprocentowanie także dla obecnych klientów). Każdy przelew z rachunku oszczędnościowego na swe konto podstawowe w Aion Banku jest realizowany za 0 zł.


2,5% na lokacie Mobilnej w Santander Banku


Tym razem mowa już nie o Santander Consumer Banku, ale o Santander Bank Polska (czyli dawnym BZ WBK), gdzie uzyskać można 2,5% w skali roku. Tyle daje 4-miesięczna Lokata Mobilna, z której skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Lokatę można założyć tylko jeden raz (i pod warunkiem, że nie posiadało się jej co najmniej od 24.09.2021 r.), wpłacając maksymalnie 20 tys. zł.

I to tyle, jeśli chodzi o wszystkie obecnie dostępne lokaty i konta oszczędnościowe na kwiecień 2022 roku z oprocentowaniem 2,5% w skali roku. Czy za miesiąc znów uda się podnieść poprzeczkę i będzie wystarczający wybór, by pod uwagę brać wyłącznie propozycje ze stawką np. 3% w skali roku? Zobaczymy. Tego na pewno sobie życzmy - a jeśli nie chcesz przegapić nowych ofert, koniecznie pamiętaj zapisać się na wspomniany wyżej newsletter dla Czytelników bloga Bankobranie. Będziesz na bieżąco.

Przydatne informacje dla oszczędzających


Powyższy wpis przedstawia stan obowiązujący na dzień 1.04.2022 r. Oferty banków potrafią jednak zmieniać się dość dynamicznie, więc jeśli chcesz sprawdzić później, gdzie aktualnie znaleźć najlepsze oprocentowanie, koniecznie sprawdź zestawienia aktualizowane na bieżąco: 


Zawsze gdy piszę o oprocentowaniu, podaję stawki w skali roku.

Jako że sam cenię sobie spokój i bezpieczeństwo swych oszczędności, to powyżej wymieniam tylko i wyłącznie lokaty oraz konta oszczędnościowe w bankach podlegających pod system gwarancji depozytów, który zapewnia ochronę 100% środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Poza trzema wyjątkami, wszystkie banki podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). W przypadku Aion Banku, BFF Banku oraz InBanku (które w Polsce działają na podstawie prawa unijnego) gwarancje zapewniają - odpowiednio - belgijski, włoski i estoński odpowiednik BFG (ochrona kapitału obowiązuje w takim samym zakresie, tj. do 100 tys. euro).

Jeżeli dopiero zaczynasz gromadzić oszczędności i być może stoisz przed otwarciem swej pierwszej lokaty, to w razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości, zapoznaj się z przygotowanym przeze mnie wpisem poradnikowym: Lokata bankowa - co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć (tam znajdziesz objaśnienia, podpowiedzi oraz prosty w obsłudze kalkulator odsetek, który pozwoli Ci wyliczyć spodziewane zyski z oszczędności).

Bądź na bieżąco z najlepszymi lokatami i promocjami bankowymi.  na Twitterze i polub na Facebooku:

168 komentarzy:

 1. Czyli wszyscy podnoszą oprocentowanie a Getin na 3 miesiące zmniejszył z 3 na 2,5%? Słaby ruch.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Mocno mnie tym zaskoczyli a czekałem z założeniem lokaty licząc na podwyżkę. No cóż, to poszła kasa na miesiąc gdzie indziej.

   Usuń
  2. Polecam lokatę w credit agricole ze zmiennym oprocentowaniem wynoszącym wibor 1m-0,4. W kwietniu oprocentowanie wynosi 3,53, w maju będzie już więcej bo wibor poszedł do góry przez kilka dni. Nie ma limitów wpłat. Lokata roczna.

   Usuń
  3. No ale w Credit Agricole stosują Wibor 1M (4,12 teraz). To już chyba lepiej założyć KO w Nest bo Wibor 3M jest sporo wyższy (4,77%).

   Usuń
  4. Jeżeli skorzystam z oferty w Nest i na dzisiaj otrzymam oprocentowanie 2,5%. Po 15 marca prawdopodobnie nastąpi podwyżka oprocentowania na KO. Czy będzie mnie dotyczyła?
   Czy też jak w getinie czy aliorze - jak założyłem na 1,3% to tyle mnie będzie obowiązywało do końca obowiązywania promocji mimo, że w międzyczasie bank podniósł %. ?

   Usuń
  5. Fakt. Dzisiaj zauważyłem, że zmniejszyli w Getinie, a mam 3 procent. Tutaj jest dobrze wszystko opisane, a w nest odejmują 2 procent. Szkoda, że niema rankingu kont oszczędnościowych i lokat bez konta.

   Usuń
  6. Anonimowy1 kwietnia 2022 19:45
   Tak, będziesz mieć Wibor 3m - 2 p.p. czyli na dzień dzisiejszy byłoby to 2,84%.

   Usuń
  7. Do @Tom
   Piszesz o lokacie rocznej w Credit A. Na obecną chwilę fajnie to wygląda. Jednak bank może w każdej chwili zmienić warunki tej lokaty tzn. obniżając marżę np. WIBOR 1M minus 2%. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć warunków w/w lokaty.
   diego

   Usuń
  8. Bo takiej lokaty niema.

   Usuń
  9. Ja aktualnie mam w Credit Agricole lokaty dynamiczne z aktualnym oprocentowaniem 3.93%. Jest możliwość wcześniejszych wypłat bez utraty 100% odsetek. Oprocentowanie póki co wzrasta co jakiś czas.

   Zakładałam w grudniu i lutym.

   Usuń
  10. Ta lokata o ktorej piszesz (3,93%) to teraz jest już wycofana.

   Usuń
  11. Na jaki okres czasu masz tą dynamiczną w CA? Z tego co widzę, najwięcej oferują na ponad rocznej - 3,53% :/

   Usuń
  12. Dynamiczna była na 12 miesięcy, z możliwością zerwania w każdym momencie bez utraty odsetek. Została wycofana 20.02. Teraz jest tylko ze zmiennym oprocentowaniem oparta o WIBOR 1M minus marża.
   diego

   Usuń
  13. Ot tak, wycofali? Lukas to jednak fajny bank :)

   Usuń
  14. KO w Nest Oszczędności i Skarbonka

   Oprocentowanie ustalane jest co m-c w oparciu o stawkę WIBOR 3M z 15. dnia kalendarzowego (wartość zaokrąglona do jednego miejsca po przecinku) danego
   m-ca oraz "Marżę Oprocentowania".

   W przypadku, gdy 15. dzień danego m-ca jest dniem wolnym od pracy, przyjmuje się stawkę
   WIBOR 3M z poprzedniego dnia oboczego.

   Zmienione oprocentowanie obowiązuje od 16. dnia kalendarzowego danego m-ca.

   Usuń
  15. Dla tych co kiedyś otworzyli w Nest Banku rachunek Nest Rodzinne Oszczędności mają środki oprocentowane WIBOR 3M minus 0,5% liczone jak pisze poprzednik z dnia 15 danego miesiąca. W obecnej sytuacji chyba najlepsze oprocentowanie. Sam zamknąłem wszystkie lokaty i przeniosłem tam pieniądze i płacą za wszystko bez limitu kwoty. Sprawdzone w praktyce od lutego płacą odsetki od nadwyżki ponad to co wpłacane było regularnie co miesiąc według planu oszczędzania. Choć w obecnym regulaminie mają zapis dla kont otwartych od 1 stycznia 2022 pieniądze tak oprocentowane tylko do 1000 zł ponad 1000 zł oprocentowanie bliskie 0 %. Więc korzystać mogą ci co założyli te konta wcześniej, a że niektórzy zakładali na 10 lub 15 lat to jeszcze mają aktywne.

   Usuń
  16. Anonimowy3 kwietnia 2022 21:29
   a co w tym dziwnego że bank wycofuje jakiś produkt z oferty? Normalka.

   Usuń
 2. W sytuacji gdy jest niemal pewne, że RPP będzie kontynuować podwyżki stóp, zakładanie lokat na 6 czy 12 m-cy to pomyłka!

  OdpowiedzUsuń
 3. W BNP Paribas lokata mobilna 2%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale tylko do 10k. I szkoda zachodu jak możesz gdzie indziej mieć ponad 3%

   Usuń
 4. W Getinie jest od dzisiaj 3% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym dla nowych środków w edycji 4/2022.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz zrobili długą edycję bo prawie 1,5 miesiąca. A przez eliminują osoby którym kończy się stara edycja na początku kwietnia.

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Dobra ale nie najlepsza. A powinni bardziej walczyć.

   Usuń
 6. Tylko żeby ta inflacja nie wynosiła 10,9% a chociaż połowę z tego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na moich obligach skarbowych serii COI0424 niedawno wskoczyło oprocentowanie 9,75% na kolejny rok oraz na COI0425 też niezgorzej, bo 9,25% 😀

   Usuń
  2. Niewątpliwie zakup tych obligacji 'antyinflacyjnych' to był strzał w 10-tkę!

   Obecnie obligacje TOZ wyglądają bardzo ciekawie.   Usuń
  3. Po wczorajszym fixingu WIBOR 6M to już 5,15% i na dodatek dzisiaj bankowo będzie kolejna podwyżka stóp o 0,50-0,75%

   Usuń
  4. Podnieśli o cały 1% 😀

   Usuń
 7. Dorzucę jeszcze dwie - wydaje mi się, że ciekawe - lokaty na 3 miesiące:
  a) Neobank - 3,4%
  b) PBS Ciechanów - 3,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Neobank mocno współpracował z czyścicielami kamienic!

   Usuń
  2. W Ciechanowie na 3 miesiące jest już 4%

   Usuń
 8. Getin Banku jest bezpieczny czy lepiej z nim nie zaczynac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest BFG to do 100 tys. € niczym się nie martwisz.

   Usuń
  2. Bezpieczny do około 100 000 €
   Jak go przejmą - najwyżej zostaniesz klientem, któregoś z pko ;)

   Usuń
  3. Dziękuję za odp,naczytalam się dużo o tym banku złego abym chciała tam ulokować środki

   Usuń
  4. Getin Noble SA ma się raczej wyjątkowo dobrze. Tylko podczas piątkowej sesji na GPW miał silne wzrosty, tj. nieco ponad 17% - nie słuchaj plotek!

   Usuń
  5. Anonimowy3 kwietnia 2022 15:53
   ale co ty się przejmujesz opiniami ludzi którzy umów nie czytają i potem w necie wylewają swe frustracje bo weszli w jakiś polisolokaty albo kredyty frankowe? Wchodź zawsze w to co najlepsze dla ciebie. A do 100k euro możesz działać spokojnie.

   PS. Jakby polegać w życiu na opiniach internetowych znawców to nie można by nic robić, nigdzie kupować bo wszystko je ble.

   Usuń
 9. IKE też jest formą oszczędzania jednak tego tematu pan nie porusza[a szkoda].

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. IKZE, obligacje skarbowe ...

   Usuń
  2. A tak z praktyki, może ma ktoś IKZE kilka lat, dajcie znać jak tam procentowo wynik się ma, zarobił/stracił. Bo moja Uniqua nie umie mi zarobić, szukam alternatywy na transfer.

   Usuń
 10. Uwaga na Alior Bank na konto mega oszcz , jak nie wpłacisz 2000zl pierwszego dnia miesiąca to obniżają oprocentowanie do 1,5 procenta , taka pułapka

  OdpowiedzUsuń
 11. W Alior Bank jak nie wpłacisz pierwszego dnia miesiąca 2000zl to zmniejszają oprocentowanie do 1,5 procenta ,taka pułapka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi nie zmniejszali, warunkiem była wpłata 2k w ciągu danego miesiąca! O czymś nie wiem? ;)

   Usuń
  2. Wpływ może być później. Zmieniają wtedy oprocentowanie i liczą za cały miesiąc.

   Usuń
  3. Wystarczy, że zasilenie kwota 2k nastąpi w danym m-cu.

   Usuń
 12. Czy lokatę mobilną w Santanderze (2,5%) na pewno można założyć tylko raz? W aplikacji mimo juz założonej jakiś czas temu lokaty, widzę mozliwosc założenia nowej, identycznej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Założyć można jeden raz, ale dla tych, którzy już ją kiedyś mieli... teraz jest amnestia ;) Więcej na ten temat piszę tutaj.

   Usuń
 13. BOŚ - promocja EKOkonto oszczędnościowe bez ograniczeń, bezwarunkowe 1,2% w skali roku!

  Okres promocji trwa od 1.03.2022 r. do 30.04.2022 r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj złóżyłem wniosek o otwarcie KO i gdybym dziś nie sprawdził statusu tego wniosku, to bym nawet nie wiedział, że wniosek został odrzucony - powód: brak uwierzytelniania, konieczna wizyta w oddziale.

   Do najbliższego oddziału mam nieco ponad 100 km - cyrk to mało powiedziane!

   Usuń
  2. W ciągu ostatniego roku BOŚ pozamykał niemal połowę oddziałów. To jest konkurencja dla Pocztowego :)

   Usuń
  3. BOŚ jest bezkonkurencyjny, bo nawet w bankowości Pocztowego da się otworzyć KO na kliknięcie.

   No ale nie można wysłać wiadomości poprzez bankowość - nie można mieć wszystkiego 🤪

   Usuń
  4. @Anonimowy, 5 kwietnia 2022, 16:40

   Zależy jak na to spojrzeć - mnie w sobotę kończy u nich lokata, a ponieważ nie oferują przelewów natychmiastowych, więc nawet to dobre na 2 dni do poniedziałku :)

   Usuń
 14. Jak długo trzeba czekać w City Handlowym na drugą część nagrody 1500 zł po zakończeniu 6 miesięcznego okresu trzymania na koncie 400 tys w ofercie letniej .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego.

   Usuń
  2. Czyli do tego momentu trzeba płacić za 'obsługę' konta lub trzymać cały depozyt - lovely :)

   Usuń
  3. Nie. Mnie wypłacili już po tygodniu wraz ze zwrotem za obsługę 30 zł. Warunek to 400 tys i nie likwidować konta do wypłaty 3000

   Usuń
  4. Trzymać 400k przez cały m-c bezprocentowo? Lovely :)

   Usuń
 15. Decyzja RPP: stopy + 100 p.p.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe który bank zareaguje najszybciej jakąś zmianą.

   Usuń
  2. Nest już od 16. kwietnia podniesie oprocentowanie na KO :)

   Usuń
 16. Mamy swietna wiadomosc! Od 13.04.2022 podnosimy oprocentowanie standardowe na rachunku oszczednosciowym. Od tego dnia Twoje wszystkie srodki zyskaja jeszcze wiecej, bez zadnych dodatkowych warunkow. 1,90% do 50 000 zl, 1,95% do 200 000 zl i az 2,00% pow. 200 000 zl. Pozdrawiamy - Santander Consumer Bank

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to standardowe. Ciekawe czy zaoferują jakieś fajne promocyjne do tego.

   Usuń
  2. Nie wyssałeś tego z palca - mnie też wysłali taki SMS :)

   Usuń
  3. To jest bank, który dba o klientów, jak podwyższyli standardowe, to miałem list w skrzynce o podwyżce do 1 proc. Podoba mi się takie traktowanie klientów, nawet, co mają mało, a wyższe lokaty.

   Usuń
  4. Oprocentowanie do 2,0% przy inflacji wynoszącej 10,9%. Śmiech na sali. W którym miejscu SCB dba o klientów? Ja widzę, że dba o swój interes...
   RPP po raz SIÓDMY podwyższyła stopy procentowe, które aktualnie wynoszą:
   referencyjna 4,5%,
   lombardowa 5,0%,
   depozytową 4,0%.
   Gdyby SCB chciał pożyczyć środki w NBP musiałby za pożyczkę zapłacić 5,0%, natomiast składając depozyt w NBP zarabia 4,0% od waszych depozytów oprocentowanych na... 2,0% :D. Nie uwzględniam tutaj kredytów konsumenckich i kart kredytowych :).

   Nawet w Getinie, Aliorze KO mają oprocentowanie wyższe, nie wspominając o lokacie miesięcznej w Facto.

   Usuń
  5. @Anonimowy 8 kwietnia 2022 08:52
   A już myślałem że tylko mi się wydawało że to co pisze @Anonimowy 6 kwietnia 2022 22:07 i ta "super oferta" Santander Consumer Banku to kolejna bezczelna kpina z wszystkich drobnych ciułaczy.

   Usuń
  6. @Anonimowy 8 kwietnia 2022 12:50
   Te oprocentowanie jest takie super, że KO SCB zamykam skoro pluneli nam klientom w twarz.

   Usuń
  7. Nie rozumiem jeszcze nie plunęli. Może dorzucą jakąś promke. Proszę zauważyć, że inni wprowadzają kwotę minimalna na lokaty, a tu jest oferta od złotówki, nie od 2 tys, czy 5 tys. Może ktoś już ma wykorzystane większość środków.

   Usuń
  8. @Anonimowy 8 kwietnia 2022 22:17
   Mówisz, że nie? Przyjrzyj się stopom: lombardowej i depozytowej wtedy zrozumiesz dlaczego pluneli swoim oprocentowaniem progów do 2,0% :D. Wątpię, że kogoś zachęci tak cudowne oprocentowanie KO w SCB. Jest wiele lepszych ofert na depozyty na rynku.

   Zachwalanie % w SCB wygląda na marketing szeptany pracowników SCB :)

   Usuń
  9. Kompletnie nie rozumiem o co chodzi tym którzy mówią o atrakcyjności "aż 2%" w ofercie Santander Consumer Banku. Otrzymałem równocześnie dwie oferty od nich. Proszę przeczytać to co przytoczę uważniej. To uwaga do piszących o tej "atrakcyjności"...

   Wiadomość pierwsza:
   "Mamy swietna wiadomosc! Od 13.04.2022 podnosimy oprocentowanie standardowe na rachunku oszczednosciowym. Od tego dnia Twoje wszystkie srodki zyskaja jeszcze wiecej, bez zadnych dodatkowych warunkow. 1,90% do 50 000 zl, 1,95% do 200 000 zl i az 2,00% pow. 200 000 zl. Pozdrawiamy - Santander Consumer Bank"

   Wiadomość druga:
   "Panie Jaroslawie, u nas dopasuje Pan kredyt do swoich potrzeb! Do 30.04 czeka propozycja kredytu gotowkowego od 1000 do 75 000. Wniosek zlozy Pan bez wychodzenia z domu, a pieniadze otrzyma przelewem. Szczegoly pod nr XXXXXXXXX (koszt wg operatora), RRSO 27.50%. Santander Consumer Bank"

   Najpierw otrzymałem tę pierwszą wiadomość a krótko po niej tę drugą. Prawda że super atrakcyjna propozycja? Dlatego bez zastanowienia - idąc tym tokiem rozumowania prezentowanym przez zachwalających "atrakcyjność" oferty SCB - polecam im skorzystać z tej drugiej oferty - rzecz oczywista.

   Miałem tam rachunek oszczędnościowy ale tylko wtedy (od marca 2021 roku na 0,8% do 100 000 zł), gdy to miało jeszcze sens przy tamtych % w innych bankach. Dobrze że w SCB udało mi się 200 zł wyrwać za kartę kredytową bo z tego oprocentowania był marny zarobek. Tak jako przykład podam, że za jeden miesiąc było 55,04 zł, a teraz przy tej samej kwocie za taki sam miesiąc 261,42 zł. Nie w SCB oczywiście. I oczywiście przy rzeczywistej inflacji jaka ma miejsce teraz - a nie tej którą podaje GUS (skrót proszę sobie rozwinąć stosownie do tego czym obecnie jest ta instytucja) - to i te obecne "kokosy" to baaardzo marny zarobek.

   Usuń
  10. Ale czy jest jakiś bank który daje aż tyle bez żadnych warunków w ramach standardowej oferty? N I E M A.

   Zaznaczmy że nie różnicuje kiedy założone konto, nie stawia żadnych warunków i do tego wszystkie przelewy są darmowe.

   W innych bankach wszystko zależy od kaprysu bankierów. Są wymogi (nowe środki/nowy klient), limity kwotowe, oferta jest tylko dla kont założonych w określonym czasie itp. itd. No i większość kasuje za drugi i każdy kolejny przelew po ok. 10 zł.

   Usuń
  11. Wolę mieć 1 bezpłatny przelew na KO i wyższe odsetki niż niecałe 2,0% i nielimitowane bezpłatne przelewy w SCB. Wolę założyć kilka lokat 1-no miesięcznych dla wyższego oprocentowania niż mieć niecałe 2,0% w SCB.

   Usuń
  12. No ale żeby mieć więcej niż 2% bez warunków to trzeba się bawić w przerzucanie kasy i szukanie okazji na nowe środki. Do tego wszędzie trzeba mieć konto osobiste.

   Lokaty 1-miesięczne? To tylko Facto ale nic poza tym.

   Usuń
  13. Tutaj sie z Tobą zgodzę z przerzucaniem ale skoro tak robiłem przez kilka lat, to nie ma dla mnie to żadnej różnicy, czy dalej tak robię. Liczy się większy zysk z tej samej kwoty, którą lokuję. Dzielę na mniejsze kwoty i zakładam miesięczne lokaty, pozostałe środki na KO 3,0% (Getin, Alior) czy w NB na 3,5% (od 16.04).
   Nawet gdybym potrzebował natychmiast gotówki to mniej stracę likwidując lokatę, płacąc za kolejny przelew z KO niż "zyskując" do 2,0% w SCB. Taka prawda. Niestety.

   Usuń
  14. Taka prawda niestety. Na marginesie w Aion banku za 2.5 proc. Trzeba zapłacić niecałe 50 zł. SCB z takim oprocentowaniem nadal wygląda nieźle dla mniejszych kwot.

   Usuń
  15. Widzę że Aion już z kodów rabatowych się wycofał więc wygląda jakby się w ogóle wycofywali z szukania klientów. A 2,5% to już teraz marność.

   Usuń
 17. Co to za atrakcyjna propozycja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyja propozycja jest atrakcyjna? Nest ma KO z oprocentowaniem opartym o wskaźnik WIBOR 3M, który stale rośnie - to jest życie!

   Usuń
  2. Możesz powiedzieć o tym koncie nest banku coś więcej ? Bo mam tam konto założone na początku października 2016 roku (ror plus oszczędnościowe ). Ze 2 lata go używałem, ale potem założyłem w innym banku, a o tym całkiem zapomniałem. Teraz jak o tym wyborze napisałeś, pomeczylem się chwilę z zalogowaniem, ale się udało i wszystko działa. Tylko nie mam pojęcia, jakie oprocentowanie mam na tym koncie oszczędnościowym, bo nigdzie nie mogę tego u siebie znaleźć. Niby w jakichś tabelach jest napisane, że w tym okresie co zakładałem jest wibor3m -0,5% ale nie wiem czy to prawda.

   Usuń
  3. Ja też tak robiłem, że nie używałem konta jest i po jakimś czasie chcę się zalogować i nie mogę, więc jadę do banku i mówię, że zakładałem tu konto. Powiedzieli, że kiedyś coś było i że zamykają nieaktywne rachunki. Ja na to, że pierwszy raz się z tym spotkałem, jeszcze lukas stosował podobną metodę, ale oni zmienili nazwę na c.a. i podwyższyli prowizje. To można sobie nesta otworzyć i zamknąć, ale nic ciekawego nie mają, a jak się nie używa to lepiej zamknąć, nim będziesz chciał korzystać i nie masz, akurat potrzebujesz załóż gdzie indziej. Ciekawe dlaczego tylko ja tak miałem.

   Usuń
  4. @mateusz
   Przelej 1 złoty na KO i zobaczysz aktualne oprocentowanie rachunku. Skoro konto otworzyłeś w pażdzierniku 2016 roku to oprocentowanie na dzisiaj powinno pokazać 3,8% (WIBOR 3m-0,5% marża oprocentowania, wibor 3m z 15 marca to 4,32% - 0,5% = 3,8%).
   Dzisiaj padł rekord wzrostu WIBORU 3m, który notabene wynosi już... 5,26% a to znaczy, że od 16 kwietnia oprocentowanie najstarszych KO może wynieść conajmniej 5,5%, a starszych takie jak Twoje 5,0% :)

   Usuń
  5. ok, dzięki za pomoc i solidne wytłumaczenie. Dzwoniłem na infolinię zapytać o oprocentowanie KO w NEST Banku i pani powiedziała że coś ok. 3,7 lub 3,8%, więc chyba by się zgadzało, że jest ten WIBOR - 0,5%. Zaraz przelewam z Getina. 5% za parę dni (16 kwietnia) to jednak zawsze lepiej niż 3% na Elastycznym KO w Getin Bank, jeszcze na promocji :) Mi nie zamknęli bo w międzyczasie ze 2 albo 3 lata temu też się próbowałem zalogować i sprawdzić czy dalej to konto mam, więc pewnie dlatego wszystko działa do tej pory :)

   Usuń
  6. @mateusz
   Jest dokładnie tak jak mówi @Anonimowy 7 kwietnia 2022 12:14

   Pięknie się dzieje. I gdzie teraz jest Toyota Bank z marnym 4,74% i opłacie miesięcznej 30 zł pobieranej za wypłatę własnych oszczędności?

   Tak na marginesie to przykład Nest Banku pokazuje, że czasami warto zachować stare konto bankowe. Również w przypadku ING Banku Śląskiego tak jest, chociaż nie dotyczy to oprocentowania na oszczędnościach a bonusów które wciąż otrzymuję jako stary klient. Z kolei Citi to przykład tego, że warto tam mieć kartę kredytową. Ponownie otrzymałem ofertę na zatrzymanie, czyli oprócz bonusu za założenie samej karty, dodatkowe setki złotych (oprócz ofert na zatrzymanie były bonusy za podwyższenie limitu, sporo z PS/BC i jeszcze kilka innych mniejszych).

   Usuń
  7. Fixing odbywa się o 11:00 - gdzie publikują najwcześniej nowe wartości wskaźników?

   Usuń
  8. Około 12.00 w południe matebe publikuje aktualny WIBOR 3m na stronie: wibordzis.pl :)

   Usuń
  9. Tutaj podają po 12 godzinach czyli o 23:00

   https://gpwbenchmark.pl/

   Usuń
  10. @Anonimowy 7 kwietnia 2022 15:13
   Najwcześniej to wiedzą bankowcy. Potem dopiero cała reszta pod koniec dnia.

   Usuń
  11. Jakie bonusy otrzymuje się jako stary klient ING?

   Usuń
  12. @Anonimowy 7 kwietnia 2022 19:03
   Podobno można podejrzeć aktualny WIBOR z danego dnia w Paribasie. Nie wiem czy tak jest bo nie mam tam konta ;/

   Anonimowy 7 kwietnia 2022 15:13 :)

   Usuń
  13. @Anonimowy 7 kwietnia 2022 20:48
   Poczytaj w komentarzach przy okazji promocji od ING, np. tu:
   https://bankobranie.blogspot.com/2022/03/ing-konto-direct-nowa-promocja.html

   Usuń
  14. Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która co najmniej od 1.01.2021 r. nie miała Konta z Lwem (Direct, Komfort, Mobi, Premium, Active, Student, Klasyczne, PRP) w ING Banku Śląskim (wykluczenie obejmuje również współposiadaczy tego typu kont).

   Usuń
  15. Od piątku Indeksowane Konto Oszczędnościowe 7,05%

   Usuń
 18. Wibor 3m dziś 0,34 pkt w górę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kredyciarze lnie lubią tego.

   Usuń
  2. Gdzie to widziałeś?

   Usuń
  3. Dziś już spokojniej +0,06%

   Usuń
  4. Jeszcze 5 dni roboczych przed nami. Do 5,5 powinno dojść więc wtedy na KO w NB zawidniała by piątka na przodzie :)

   Usuń
  5. Piątkę na przodzie mamy już pewną od 7 kwietnia ;). Niepewne jest czy dobije do 5,5% czy może będzie jeszcze więcej niż 5,5% :)

   Usuń
  6. Przestańcie się tak jawnie ekscytować rosnącym Wiborem 3m. Co m-c Nest Bank zmienia dokument Tabela Oprocentowania oferta Rachunków i Lokat, tak mniej więcej koło 11-14. dnia m-ca. Wystarczy, że dopiszą tam za kilka dni że dla kont założonych w okresie od... do ... Wibor 3M - 2% marża banku lub inna. PR Nest Banku nie śpi, też to czytają. Wszystko psujecie co chwila na innej stronie widzę te publikacje i zachwyty nad własnym oprocentowaniem konta oszcz. Pieniądz lubi ciszę a przez taki natłok wpisów znowu będziemy bawić się w żonglerkę między Aliorem, Getinem i Millennium. Cenzury nie lubię ale Złotówa powinieneś co któryś wpis odrzucić z publikacji dla dobra ogółu.

   Ostatnio popsuta przez Was promocja to Mastercard Bezcenne Chwile pkt powitalne 6.800 pkt z opcją rejestracji kart na różne adresy o której to sobie doradzaliście by obejść regulamin. Już to uszczelnili i po ptakach. Róbcie tak dalej.

   Usuń
  7. Zmienia bo zmienia się sytuacja na rynku ale zmiany DOTYCZĄ tylko aktualnych produktów oferowanych przez bank. Zmiany nigdy nie bedą dotyczyły tych produktów, które były założone w przeszłości, a są ciągle oferowane przez bank. Stąd w dokumencie Tabela Oprocentowania oferta Rachunków i Lokat masz magiczne daty założenia poszczególnych produktów i mechanizmu ustalania oprocentowania :).
   To są produkty tego Banku a nie przejętej innej instytucji finansowej, w której można pogarszać ofertę produktów archiwalnych.
   Tutaj nie ma produktów archiwalnych bo poszczególne konta możesz do dzisiaj założyć. Różnią się tylko mechanizmem ustalania oprocentowania, które wynika z daty założenia produktu.

   Usuń
  8. Klienci TBSA Polska zapewne by z tym polemizowali :)

   Usuń
  9. @Anonimowy 9 kwietnia 2022 12:17
   Wiesz jaka jest różnica między produktem NB a TBSA?
   Otóż w Toyocie Banku nieistotna jest data OTWARCIA konta :), dlatego Toyota w dowolnej chwili może zmienić Tabelę Oprocentowania ;).
   Nest Bank przedstawiając ofertę produktów (KO, Skarbonka, NRO) w określonym czasie ustawił na sztywno sposób ustalania oprocentowania tych produktów :D. Zmiana oprocentowania starego produktu może nastąpić wtedy, gdy klient zamknie go i otworzy nowy, na dużo gorszych warunkach.

   Usuń
  10. Każdy bank może zmienić swoją Tabelę Oprocentowania w dowolnym momencie. Jest jakiś przepis, który tegorocznej zabrania?

   Usuń
  11. ... i każdy bank zmienia Tabelę Oprocentowania :D. To chyba normalne, nie?
   NB modyfikuje na bieżąco Tabelę Oprocentowania swoich produktów odnośnie marży a... stare produkty(2014- )pozostają bez zmian już od dobrych 8 lat :D.
   I nic nie zapowiada, że się to zmieni :D

   Usuń
  12. Par 18 Regulamin rachunków nest banku mówi o zasadach zmiany oprocentowania.

   Usuń
  13. Ciekawe co ten paragraf 'mówi' :)

   Usuń
  14. Regulamin żadnego banku nie zabrania zmiany Tabeli Oprocentowania w dowolnej chwili.

   Usuń
  15. Anonimowy10 kwietnia 2022 08:22
   "Par 18 Regulamin rachunków nest banku mówi o zasadach zmiany oprocentowania."

   Przeczytałeś par. 18 ze zrozumieniem? Chyba nie...

   Ust. 3 Regulaminu mówi: "Informacja o aktualnej wysokości oprocentowania środków zgromadzonych na Rachunku określona jest w Tabeli Oprocentowania dostępnej w Oddziałach Banku oraz na stronie Internetowej Banku. TABELA OPROCENTOWANIA stanowi integralną część UMOWY RAMOWEJ i jest dostarczana Posiadaczowi Rachunku przed zawarciem Umowy Ramowej, a ponadto w przypadku każdej zmiany wpływającej na warunki oprocentowania Rachunku posiadanego przez Posiadacza Rachunku, na zasadach określonych w Regulaminie."

   To jest chyba zrozumiałe, nie? :)

   Kluczowy jest ust.4 Regulaminu dla Posiadaczy np. KO o zmiennej stopie procentowej ustalanych o wskaźnik Referencyjny (tutaj: WIBOR3m), który mówi: "W przypadku, gdy środki oprocentowane są według ZMIENNEJ STOPY PROCENTOWEJ OPARTEJ O WSKAŹNIK REFERENCYJNY określony w Tabeli Oprocentowania dla danego RACHUNKU, Bank ustala oprocentowanie, RAZ W MIESIĄCU, 15-go dnia każdego miesiąca, w oparciu o opublikowany tego dnia, odpowiedni dla danego Rachunku i wskazany w Potwierdzeniu, Wskaźnik Referencyjny, zaokrąglony do jednego miejsca po przecinku, Z UWZGLĘDNIENIEM MARŻY OPROCENTOWANIA, z zastrzeżeniem ust. 11-12. Oprocentowanie obowiązuje od 16-go dnia miesiąca(...)".

   Jedyna możliwość zmiany wskaźnika Referencyjnego ( tutaj: WIBOR3m) może nastąpić w czasie wystąpienia Istotnej Zmiany Wskaźnika Referencyjnego lub zaprzestania Publikacji Wskaźnika Referencyjnego.
   Na dzień dzisiejszy nic nie zapowiada zmian odnośnie ustalonego wskaźnika Referencyjnego.

   Dlatego też pogódźcie się z faktem, że od 16 kwietnia KO, NRO i Skarbonki w NB będą miały najwyższe oprocentowanie na rynku, zależne od notowania wsaźnika WIBOR 3m z 15 danego miesiąca, pomniejszone o marżę oprocentowania dla danego typu Rachunku wynikającego z Tabeli Oprocentowania :).

   Usuń
  16. Czyli ten paragraf w dyskutowanej kwestii w zasadzie niewiele 'mówi' :)

   Usuń
  17. Dzisiaj WIBOR 3M wzrósł do 5,37%

   Usuń
  18. Dzisiaj mamy już 5,43% :).

   Usuń
 19. Nikt nie narzeka na oprocentowanie Nest Banku i oby utrzymało się jak najdłużej ale Alior na Koncie Mocno Oszczędnościowym, które zostało wycofane z oferty już zapowiedział zmianę sposobu naliczania % oczywiście na gorszą i można? Skoro jeden bank potrafi zmienić zasady dotyczące produktu archiwalnego to dlaczego inny bank nie mógłby dokonać zmian dotyczących konta, które aktualnie jest w ofercie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Toyota Bank również tak robi.

   Regulamin żadnego banku nie zabrania zmiany Tabeli Oprocentowania w dowolnej chwili.

   Usuń
  2. @Anonimowy 10 kwietnia 2022 15:38
   Bo może jest różnica pomiędzy jednym a drugim zapisem? Różnica której niektórzy uparcie nie rozumieją.

   Usuń
  3. Zauważ, że w NB nie ma produktów archiwalnych, wycofanych z oferty o których dyskutujemy. Produkty te możesz ciągle otworzyć ale... z marżą oprocentowania wynoszącą 2,0% ;).

   Niektórzy klienci banków mają do dzisiaj lokaty odnawialne powiązane z WIBOREM, które są wycofane ze sprzedaży czyli tzw. archiwalne, i banki je ciągle prowadzą, bo są odnawialne i odnawiają się na warunkach na których zostały założone zgodnie z warunkami wynikającymi z Tabeli Oprocentowania.

   Wy ciągle nie rozumiecie jak skonstruowany jest produkt powiązany z WIBOREM w NB.

   Nawet gdybyście dzisiaj założyli KO (WIBOR3m - 2,0% marża oprocentowania) w NB, mielibyście oprocentowanie promocyjne 2,5% przez 2 miesiące ale... 16 kwietnia oprocentowanie te, wzrosłoby co najmniej do 3,3%, ponieważ WIBOR 3M na dzień 8.04. wynosi 5,32%. Oprocentowanie promocyjne przestanie być promocyjne i zacznie obowiązywać oprocentowanie wynikające z notowania WIBORU3m z 15 kwietnia.
   Zatem, od 16 kwietnia KO z WIBOREM 3m i marżą 2,0% w NB będą miały wyższe oprocentowanie od KO Aliora i Getina;). I nie będzie to oprocentowanie promocyjne ;) tylko standardowe, które co miesiąc kształtuje Wskaźnik Referencyjny jakim jest WIBOR 3m :]

   Usuń
  4. Błąd w rozumowaniu i zachwyt nad nestbankiem tutaj jest niespotykany. Nawet jak 3.5 będziecie mieli na 15 dni, to daje średnio 3 procent na miesiąc. W aliorze i getinie, lub gdzie indziej wkrótce podwyższa pod koniec mies.

   Usuń
  5. Dyskusja trwa, tymczasem po dzisiejszym fixingu WIBOR 3M to już 5,37% :)

   Usuń
  6. Widać po ostatnich miesiącach jak Alior i Getin chętnie podwyższają oprocentowanie :D. W NB podwyższą oprócz tego miesiąca również w połowie maja, czerwca itd.

   Usuń
  7. Anonimowy11 kwietnia 2022 13:26 - dziś mam 3,8%, od 16.04 dajmy 5% (ucina mi 0,5% marży), średnia arytmetyczna za m-c 04.2022 to 4,4%. Getinem tego nie osiągniesz, na bank takiego % nie da w najbliższej fali podwyżki.

   Usuń
  8. Anonimowy12 kwietnia 2022 13:10
   no ale już nikt konta w Nest Banku z takimi warunkami nie założy.

   Usuń
  9. Tu rodzi się pytanie: jak długo Nest będzie na tyle cierpliwy, żeby płacić sporo ponad to co płacą inne banki?

   Usuń
  10. NB tyle czasu oferował oproc. standardowe na kontach oszcz., lokatach na poziomie setnej wartości procenta, o tym też pamiętajmy. Tak wiem, ktoś zaraz odpisze, że była inna sytuacja rynkowa.
   O oproc.na tym koncie nie dowie się nikt postronny spoza grona Czytelników tego bloga lub podobnych, ewent. od znajomego co też ma tam konto lub przypadkiem jak cały czas ktoś coś trzymał na nikłym %. Mi jak zadzwoniłem na infolinię zapytać się o aktualne oproc. konta oszcz. (owszem, miałem saldo zerowe) odpowiedziano, że wynosi 0%, takie im się widocznie wyświetliło przy moim archaicznym koncie. Zero informacji o przysługującym % rzędu tamtego czasu 2,9%. Dopiero zaglądając na ten blog i testując przez wpłatę małej kwoty na konto sam przekonałem się o rzeczywistym % konta skarbonki. Tyle co do uczciwości w relacji bank-klient, rzetelności co do przekazywanych informacji przez NB. Ku przestrodze by nie opierać się jedynie na informacjach z infolinii banku.

   Usuń
  11. Sytuacja z infolinią nie wynika bynajmniej z nieuczciwości tylko chronicznego braku kompetencji - to ma miejsce niemal na każdej infolinii i nie tylko w bankach.

   Usuń
  12. Po dzisiejszym fixingu WIBOR 3M wzrósł do 5,43% - współczuję kredyciarzom!

   Usuń
  13. @Anonimowy 11 kwietnia 2022 13:26
   Błąd?
   Raczej błędne jest Twoje rozumowanie w dłuższej perspektywie. W związku z sytuacją na rynku, wysoką inflacją i ciągłymi podwyżkami stóp procentowych przez RPP, to produkty powiązane z WIBOREM mają najwyższy przyrost oprocentowania (NB, TB) do produktów oferowanych przez konkurencję.

   Usuń
  14. Dziś kolejna podwyżka WIBOR 3M i już jest 5,47% 😀

   Usuń
  15. Mamy już 5,51% :]. Fajnie by było gdyby jutro skoczyło jeszcze o 0,04%.

   Usuń
  16. no i niestety wibor dziś dobił tylko do 5,54.

   Usuń
  17. Szkoda ale od 16 kwietnia mamy oprocentowanie 5,5/5,0/4,0 i 3,5% ;]

   Usuń
  18. @Anonimowy 15 kwietnia 2022 12:51
   Dokładnie. Tymczasem wciąż są tacy którzy nie rozumieją jak to działa. Jak WIBOR działał na korzyść starych i najstarszych klientów, był płacz że tylko dla starych. Tymczasem ci którzy założyli dopiero wtedy konta, są już w trzeciej grupie z oprocentowaniem 4%.
   No i wtedy zaczął się kolejny płacz że po kolejnej zmianie dokonującej podziału na "najnajstarszych", "najstarszych", "starych" i tych zupełnie "nowych" klientów Nest Banku, ci ostatni będą mieli WIBOR minus 2% i że to już nie dla nich. Rozumiem zatem, że 3,5% (mało tego, za miesiąc to będzie o wiele większy WIBOR minus TYLKO 2%) to za mało ale "rewelacyjne" 2% w innej "super ofercie" to jest więcej?
   Powiem inaczej, jak pojawiły się tylko tu informacje o tym, że Nest Bank ma oprocentowanie oparte o WIBOR, zamiast to negować, trzeba było z tego skorzystać i nie patrzeć tak krytycznie na starych klientów NB i ich wysokie oprocentowanie. Ci co skorzystali są teraz w tej trzeciej grupie z 4% bez ograniczeń. Ci co skorzystali po 15 marca są teraz w czwartej grupie z 3,5% i są happy bo z miesiąca na miesiąc będą mieć tylko coraz więcej.
   I tak musi być BO TAK i już! 🤪

   Powodzenia i wysokiego WIBOR-u wszystkim BANKOBIORCOM! 🤑 🤑 🤑

   Usuń
  19. @Anonimowy 15 kwietnia 2022 14:36
   W końcu ktoś myśli przyszłościowo i rozumie produkty oparte o wskaźnik WIBOR, w czasie podwyżek stóp procentowych przez RPP w celu zahamowania/spowolnienia wzrastającej inflacji.
   Przecież można było otworzyć konta wiborowe z marżą korygującą -0,5% do 1 grudnia 2021 roku i teraz cieszyć się z oprocentowania na poziomie 5,0%.
   Od 2 grudnia NB podwyższył marżę na minus 1,5%, co i tak teraz dałoby oprocentowanie na poziomie 4,0%.

   W żadnym banku na chwilę obecną oprocentowanie nie skoczyło tak wysoko, jak w NB-u (u mnie z 0,2% - wrzesień 2021 na 5,5% - od 16 kwietnia 2022).

   Anonimowy 15 kwietnia 2022 12:51 :)

   Usuń
  20. To teraz czekamy do 5 maja na kolejne posiedzenie RPP. Na kolejną podwyżkę stóp proc. Stawiam +0,5%.

   Usuń
  21. Podwyżka może być o 0,75 p.p. lub nawet ponownie o 1,0 p.p. (Glapa lubi szokować rynek). Inflacja nie hamuje tylko wzrasta :D. Prognozy mówią o kumulacji w czerwcu, ja natomiast uważam, że rekord padnie po wygaśnięciu tarczy antyinflacyjnej (m.in. zerowej stawki vat na żywność) czyli w granicy sierpnia/września ;)

   Usuń
  22. Ładnie się prezentuje 5,5% na KO w NB. Nawet nie pamietam ile lat temu depozyty miały tak wysokie oprocentowanie. I pomyśleć, że w ub. roku miałem zamknąć nie rokująca produkty w NB.

   Usuń
  23. A można w NB dodać współwłaściciela by podwoić limit BFG?

   Usuń
  24. U mnis 5%. Als też miło. Od 2012-13 tyld nie miałem.

   Usuń
  25. Anonimowy16 kwietnia 2022 11:03
   Można. Aneks w placówce, dopisują w ciągu 14 dni. Opłata 15 zł.

   Usuń
  26. Wspólne konto podwaja limit BFG?

   Usuń
  27. No to pytanie odpowiada Bankowy Fundusz Gwarancyjny tak:
   "Czy gwarancjami BFG objęte są rachunki wspólne?

   Rachunki wspólne również objęte są gwarancjami. W przypadku rachunku wspólnego kwota gwarantowana wyliczana jest odrębnie dla każdego ze współposiadaczy rachunku. Należność deponenta z tytułu rachunku wspólnego liczona jest w następujący sposób: środki na rachunku dzielone są między wszystkich współposiadaczy zgodnie z postanowieniami umowy rachunku, a jeśli takich postanowień nie ma – ustala się dla wszystkich równe części i oblicza wartość gwarancji dla każdego ze współposiadaczy rachunku osobno."

   "Czy wspólność majątkowa małżonków ma wpływ na wysokość gwarancji?

   Nie. Każdy z małżonków traktowany jest jako odrębny deponent bez względu na wzajemne stosunki majątkowe."

   Również na stronie Nest Banku znajdują się odpowiedzi:
   "w przypadku rachunków wspólnych kwota gwarantowana wyliczana jest odrębnie dla każdego ze współposiadaczy rachunku, ponieważ każdy z tych współposiadaczy uważany jest za deponenta. W tym celu środki na rachunku dzielone są między wszystkich współposiadaczy, zgodnie z postanowieniami umowy rachunku, a jeśli takich postanowień nie ma - na tyle równych części, ilu jest współposiadaczy."

   "Arkusz informacyjny dla deponentów" który znajduje się na stronie Nest Banku o tym mówi:
   "Jeżeli deponent posiada wspólny rachunek z inną osobą / innymi osobami:

   limit równowartości w złotych 100 000 euro ma zastosowanie do każdego z deponentów oddzielnie 4)

   4) Limit ochrony wspólnych rachunków.
   W przypadku wspólnych rachunków limit równowartości w złotych 100 000 euro stosuje się do każdego z deponentów.
   Jednakże depozyty na rachunku, do którego dwie lub więcej osób jest uprawnionych jako członkowie spółki osobowej, stowarzyszenia lub jakiejkolwiek jednostki organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną, są do celów obliczenia górnego limitu równowartości w złotych 100 000 euro sumowane i traktowane jako depozyt jednego deponenta."

   Źródła:
   https://www.bfg.pl/gwarantowanie-depozytow/najczestsze-pytania-i-odpowiedzi
   https://nestbank.pl/centrum-informacji/bankowy-fundusz-gwarancyjny
   https://nestbank.pl/assets/gen/57-24-13-arkusz-informacyjny.pdf

   Usuń
  28. Niestety od 22.04.2022 w NB obowiązuje nowy mechanizm ustalania oprocentowania dla KO WIBOR 3M-4% marży oprocentowania.
   Kto nie zdążył założyć na poprzednich warunkach to ma pecha ;)

   Usuń
  29. @Anonimowy 22 kwietnia 2022 08:14
   i bardzo dobrze! 😄
   Ja cieszę się bardzo z tego powodu. Dla umiejących liczyć była niejedna okazja żeby skorzystać z tej oferty. Zamiast tego było wciąż narzekanie że tylko dla jakichś mitycznych "starych" klientów.

   Ps. Wszystko zatem wskazuje na to, że WIBOR w najbliższych miesiącach sobie poszybuje wysoko, wysoko... 💪😁💰

   Usuń
  30. I poszybuje w górę. Dzisiaj wynosi już 5,74% a to dla nas posiadaczy wiborowych KO oznacza wyższe oprocentowanie już w maju ;)

   Usuń
  31. Nawet przy - 2 p.p. całkiem spoko.

   Usuń
  32. Pewnie, że spoko bo tylko produkty powiązane z wiborem mają obecnie najszybszy przyrost oprocentowania. Żaden bank nie podnosi tak dynamicznie oprocentowania depozytów (kredytów a i owszem :D) jak NB ;).
   Zaraz się zacznie, że "w każdej chwili może zmienić oprocentowanie" :D i... zmienia 16 każdego miesiąca według ustalonego mechanizmu dla danego konta i daty otwarcia tegoż produktu, czyli według notowania WIBORU 3M minus marża oprocentowania (0 p.p., 0,5p.p., 1,5p.p., 2p.p. i najmniej opłacalne 4p.p.) z 15 danego miesiąca. Wzrost WIBORU cieszy oszczędzających i pogrąża kredyciarzy.

   Usuń
  33. Pewnie że dobrze, już zapowiadają zlikwidowanie WIBOR-u i wprowadzenie stałego wskaźnika. To oznacza, że banki nie będą wprowadzać marz dla nowych klientów, bo do nich nie przyjdą. Skończy się też pisanie ile wzrośnie każdego dnia WIBOR i zmiana 15 dnia miesiąca.

   Usuń
  34. @Wyssak
   Stąd do taktąd droga daleka, w końcu trzeba przekonać kolejną grupę (czytaj: kredyciarzy) do siebie w przyszłorocznych wyborach;).
   Podejrzewam, że szczęśliwcy w wiborowymi produktami dalej bedą pisać o wzrostach WIBORu 3M, który kszałtuje oprocentowanie ich depozytów. Już w maju będzie kolejna zmiana oprocentowania naszych wiborowych kont ;)

   Usuń
  35. To że kredyty hipoteczne w PLN być może nie będą zależeć od WIBOR-u to nie znaczy że wskaźnik przestanie istnieć. Ma on wpływ też na niektóre lokaty, konta oszczędnościowe, 3-letnie obligacje skarbowe i wiele innych instrumentów finasowych.

   Zmiana zasad oprocentowania kredytów zapewne nie nastąpi z automatu a będzie wymagała aneksów do umów a to oznacza że nie wszyscy zmienią. I Wibor nadal będzie działać.

   Usuń
 20. Czy 2. maja czyli w Dzień Flagi będą realizowane sesje Elixir?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest chyba pytanie do KIR :)

   Usuń
  2. Będą bo nie jest dniem wolnym ;p

   Usuń
  3. Tylko w Wigilię i Sylwestra są ograniczenia (nie chodzi ostatnia sesja). A tak to we wszystkie inne dni robocze wszystkie 3 sesje Elixir śmigają.

   Usuń
  4. Dzień Flagi to nie jest typowy dzień roboczy i stąd było moje pytanie. Dzięki.

   Usuń
 21. Dziś przy przelewie 20 tys. z konta w Aliorze:
  "Oferta dla Ciebie
  Skorzystaj z oferty lokaty na 91 dni oprocentowanej na 1.00 % w skali roku"

  xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest konkretna propozycja lokowania środków finansowych :D przy tak niewielkiej inflacji :D:D

   Usuń
  2. A od soboty na KO we Nest będzie 5,5%-5,6% 😀

   Usuń
  3. Nie rozumiem takich ich ofert jak na KMO dają 3%

   Usuń
 22. Ktoś dostał ostatnio jakąś ofertę lokaty na zatrzymanie w Getinie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z dziś 2,5% na 4 m-ce lub 3% na 6 m-cy

   Usuń
  2. Oferta z dzisiaj: 2% na 4 miesiące (od 110 tys. zł) albo 2,5% na 6 miesięcy (od tej samej kwoty).

   Usuń
  3. Takie rozbieżności i to dzisiaj obydwie? Od czego to może zależeć?

   Usuń
  4. Do aliora zawsze dają lepszą ofertę, mam tą opcję niższą również przy przelewie do wszelkiego innego banku niż alior.

   Usuń
  5. Pekao 3.5 dla nowych, a Alior?

   Usuń
 23. Od dziś w Millennium 2,5% do 200k.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Ing od dzisiaj 4% na Oko Bonus, Bonus Na Start ;)

   Usuń
  2. Wreszcie jakiś zdecydowany ruch (bo oprocentowanie w praktyce zostało podwojone, a nie poniesione o jakieś 0,5 p.p.). Promocję w ING opisuję tutaj.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...