Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij rekordowe 580 zł za Konto Jakie Chcę w Santander Banku [AKTUALIZACJA]

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.04.2022

Zgarnij rekordowe 580 zł za Konto Jakie Chcę w Santander Banku [AKTUALIZACJA]

Powraca świetna okazja do bankobrania z kontem w Santander Banku w roli głównej.

Zgarnij 300 zł premii + do 280 zł na zakupy za Konto Jakie Chcę w Santander Banku
A właściwie to kumulacja kilku różnych promocji, dzięki czemu można zgarnąć pakiet nagród powitalnych o rekordowej wartości. Do wzięcia jest: premia pieniężna 300 zł oraz 280 zł w bonach na zakupy.


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Ta promocja Santander Banku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, więc na jej opis często trafiają też osoby, które dotąd nie miały styczności z okazjami do bankobrania. Na początek więc kilka zdań tytułem wstępu dla tych, którzy pierwszy raz spotykają się z taką propozycją banku (bo jeśli jesteś stałym Czytelnikiem bloga, to świetnie wiesz, że takie promocje banków to ani nic nowego, ani zaskakującego i zyskać można sporo - Ciebie zapraszam do części wpisu pod podkreśleniem).

Jeśli pierwszy raz widzisz taką promocję jak ta, to mam klika ważnych informacji dla Ciebie. 

Nie jest to ani loteria, ani konkurs, bo interesują mnie wyłącznie promocje bankowe z gwarantowanymi nagrodami. Stali bywalcy bloga Bankobranie (a odwiedza go co najmniej 100 tysięcy użytkowników miesięcznie), którego prowadzę już od ponad 8 lat, dobrze ten mechanizm znają. Banki już nie wydają kroci na reklamy w tv lub w prasie, bo wolą zapłacić dopiero za efekt - czyli klientowi, gdy konto jest już otwarte. I przy okazji uzyskują jeszcze satysfakcję tegoż klienta. W ten sposób rozkręciły promocje, jak te niżej omawiane. 

I to też jest odpowiedzią na często pojawiający się komentarz: "nie ma nic za darmo". Oczywiście, że nie ma, bo tu bank płaci dopiero za otwarcie konta i spełnienie określonych warunków (które na szczęście są łatwe i nie wykraczają ponad standardowe korzystanie z konta). Płaci więc za efekt i płaci klientowi. Te same środki i tak przeznaczone na marketing, bank mógłby wydać na reklamę, ale zauważ, że banki w spotach telewizyjnych pojawiają się coraz rzadziej - właśnie na rzecz takich promocji. O wiele skuteczniejszych. A czy to bankowi się opłaca? Tak samo, jak reklama jest dla banku inwestycją w pozyskiwanie klientów, tak i jest z promocjami bankowymi. W ten sposób bank przekonuje do siebie i do założenia konta, a wie, że jak taki klient w przyszłości będzie myśleć o wzięciu kredytu lub ulokowaniu oszczędności, to swe poszukiwania zacznie od... banku, w którym ma konto. I wtedy bank zarobi.
___________

Poniżej dowiesz się jak uzyskać: 
 • 300 zł premii za otwarcie konta (w promocji z nazwą: "300 zł z kontem"),  
 • nagrodę za podanie kodu polecenia podczas składania wniosku o konto - tu do wyboru będziesz mieć jedną z kilku nagród - 80 zł na zakupy w Biedronce, Decathlonie, RTV Euro AGD lub Zalando albo 4 bilety do sieci kin Cinema City lub Helios (w ramach programu "Polecam mój Bank" - edycja 1);
 • 100 zł do wykorzystania na Allegro dzięki promocji "100 zł na zakupy online" oraz
 • 8000 punktów powitalnych za rejestrację karty Mastercard (wydanej do konta) w programie Bezcenne Chwile w ramach promocji "Wiosenne przyspieszenie" - tyle punków przełoży się na nagrodę o wartości 100 zł - może to być np. bon na zakupy (do wyboru m.in.: Carrefour, Circle K, Empik.com, RTV Euro AGD, Smyk - w zależności od dostępności).

To wszystko w sumie da tytułowe 580 zł. Jednak w praktyce uzyskać można jeszcze więcej - dalej opiszę też możliwość zarabiania na poleceniach oraz zwroty za niektóre przelewy z konta, a także promocję z nagrodą za konto dla dziecka. Do tego jest jeszcze zachęta dla oszczędzających - 4-miesięczna lokata z oproc. 3% w skali roku.

Już teraz lojalnie uprzedzę, że ten dzisiejszy wpis jest wyjątkowo długi. Jednak nie na co dzień jest szansa zgarnąć aż tak dużo. Na szczęście mnogość promocji i idąca za tym dłuższa analiza, nie niesie za sobą aż tak dłuższej listy warunków do spełnienia. Na końcu niniejszego wpisu znajdziesz też rozpiskę, która w skondensowany sposób przedstawia promocje i ułatwia ich ogarnięcie - możesz ją pobrać, wydrukować i odhaczać sobie spełnienie poszczególnych warunków, przybliżających Cię do zgarnięcia całej puli w jak najprostszy sposób.

Zyskaj 580 zł w kumulacji promocji konta w Santander Banku


Dla kogo promocje? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.04.2021 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku. 

Ten okres wykluczenia jest jednak dłuższy dla byłych posiadaczy konta Jakie Chcę, Jakie Chcę dla Młodych lub Select, jeśli to konto było założone w jakiejś promocji - wtedy bank wyklucza konta założone (w promocji) od 1.04.2019 r.

Jeżeli masz jakieś inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy), to nadal możesz wziąć udział w poniższej promocji konta osobistego. Pamiętaj jednak, żeby wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej, bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania premii. Nawet jeśli masz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji.

Zasady promocji "300 zł z kontem"


By wziąć udział w promocji i zgarnąć tytułową premię pieniężną:
 • do 30.04.2022 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę (lub Konto Jakie Chcę dla Młodych) wraz z wydawaną do niego kartą (choć we wniosku dostępna jest też karta Visa, to lepiej wybrać kartę Mastercard - dzięki niej zdobędziesz dodatkowe 100 zł na zakupy, o czym szczegółowiej piszę jeszcze nieco niżej);
 • dodatkowo najpóźniej do 30.04.2022 r. zarejestruj się w promocji - by przejść do formularza rejestracyjnego, na stronie promocji kliknij "sprawdź jak zyskać", jak na poniższym zrzucie ekranu, gdzie odnośnik zaznaczyłem żółtą strzałką); w formularzu zgłoszeniowym do promocji podaj te same dane, którymi uzupełnisz wniosek o konto;
Formularz rejestracyjny w promocji "300 zł z kontem"
 • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyraź zgody na: 
  • kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych w tym Taryfy Opłat i Prowizji,
  • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
  • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji) oraz
 • do 10.05.2022 r. zawrzyj z bankiem umowę o konto z kartą;
 • do 31.05.2022 roku zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku - wystarczy samo zalogowanie (nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji)

Spełnienie powyższych warunków da Ci pierwszą część premii: 100 zł oraz otworzy drogę do zgarnięcia drugiego bonusu. 

By zgarnąć pozostałe 200 zł, w czerwcu, lipcu i sierpniu 2022 roku (w każdym z tych trzech miesięcy):
 • zapewnij wpływ na konto 1 000 zł (może być to np. przelew z Twego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania, więc w dowolnej chwili te środki możesz wydać, przelać lub wypłacić); 
 • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta na kwotę min. 10 zł - może być to płatność w dowolnym punkcie handlowo-usługowym (np. w sklepie czy na stacji paliw) lub w Internecie (np. na Allegro); płatności nie możesz anulować w terminie 7 dni od wykonania oraz 
 • min. jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku (na urządzeniu mobilnym - np. na telefonie) - wystarczy samo zalogowanie (nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji). 

Premia 100 zł wpłynie na Twe konto w Santander Banku do 30.06., a 200 zł otrzymasz najpóźniej do 30.09.2022 r. Do czasu otrzymania premii nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o Konto Jakie Chcę.

Program "Polecam mój Bank": zyskaj 80 zł na zakupy lub bilety do kina


Zakładając konto w promocji z premią 300 zł, jednocześnie możesz zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank".

W tej promocji do wyboru będziesz mieć jedną z poniższych nagród:
Nagrody dostępne w programie poleceń konta w Santander Banku
 • 80 zł do Biedronki lub 
 • 80 zł do Decathonu, lub
 • 80 zł do RTV Euro AGD, lub
 • 80 zł do Zalando, lub 
 • 4 bilety do sieci kin Cinema City, lub
 • 4 bilety do sieci kin Helios.

By zdobyć którąś (wybraną samodzielnie) z tych nagród:
 • najpóźniej w ciągu 30 dni po otwarciu konta:
  • zarejestruj się w programie poleceń Santander Banku (możliwe jest to w bankowości internetowej - w zakładce "Program poleceń"), podając kod polecenia od obecnego klienta banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz skorzystać z mego kodu: HMUE2C oraz
  • wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej - choć brzmi to groźnie i podejrzanie, to w praktyce chodzi wyłącznie o to, by... bank mógł wydać nagrodę za skuteczne polecenie osobie polecającej - bo już tym pośrednio ujawnia, że osoba polecana musiała założyć konto i spełnić warunki - a tego bankowi, bez takiej zgody, nie wolno byłoby zrobić;
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł.

Możliwość wyboru nagrody ma być udostępniona przez bank (w bankowości internetowej) bardzo szybko, bo już w ciągu 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków i ten wybór ma być możliwy przez 30 dni. Nagrody (karty podarunkowe) mają mieć ważność przez co najmniej 60 dni od jej udostępnienia.

[Aktualizacja w dn. 8.04.2022 r.: 100 zł do Allegro


Osoby, które o konto w Santander Banku zawnioskują w okresie od 8. do 30.04.2022 r. (w ramach wyżej promocji), dodatkowo mogą wziąć udział w jeszcze jednej promocji: "100 zł na zakupy online", w której nagrodą jest bon o tytułowej wartości do wykorzystania na Allegro.

Limit nagród. Dodatkowa promocja z bonami do Allegro (w odróżnieniu od tej z premią do 300 zł) jest limitowana, więc z udziałem warto się spieszyć. Bank przygotował 2 000 bonów do Allegro. O ich przyznaniu decydować będzie kolejność rejestracji w promocji.

Zasady promocji. A warunki do spełnienia w celu zgarnięcia bonu 100 zł, są bardzo proste. Poza zawnioskowaniem o konto (do 30.04.), wyrażeniem już wyżej wymienionych zgód i zawarciem umowy o konto (do 10.05.), dodatkowo:
 • zarejestruj swój udział w promocji z bonem do Allegro (można to zrobić najpóźniej do 30.04.2022 r., choć zwlekać nie warto ze względu na limit nagród w tej promocji) - formularz uzupełnij tymi samymi danymi, które wpiszesz we wniosku o konto;
  Formularz rejestracyjny znajdziesz po kliknięciu "Sprawdź jak zyskać >>" (jak na poniższym zrzucie ekranu ze strony promocji - w miejscu, które zaznaczyłem żółtą strzałką)
 • w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu (w każdym z tych pięciu miesięcy kalendarzowych): 
  • zaloguj się min. 3 razy do aplikacji mobilnej Santander Banku oraz 
  • wykonaj co najmniej 3 przelewy (na dowolne kwoty) za pomocą aplikacji mobilnej - bank dopuszcza następujące przelewy: przelew w złotych na rachunek obcy (Elixir, Express Elixir, BlueCash, Sorbnet), przelew do ZUS, przelew do Urzędu Skarbowego lub innych organów podatkowych, przelew na telefon BLIK albo Przelew24 (najprościej będzie wykonać po prostu "zwykłe" przelewy np. na własne konto w innym banku).

I to wszystko. Bon do Allegro bank prześle Ci wiadomością w bankowości internetowej lub SMSem najpóźniej do 30.10.2022 r. Do tego czasu nie zamykaj konta osobistego w Santander Banku.]

Dodatkowy bon 100 zł na zakupy


W tej promocji ("Wiosenne przyspieszenie") do wzięcia czeka 8000 punktów powitalnych za rejestrację karty Mastercard w programie Bezcenne Chwile. Taka liczba punktów wystarczy, by odebrać nagrody (np. vouchery na zakupy) o wartości 100 zł. 

Dla kogo promocja z punktami powitalnymi w programie Bezcenne Chwile? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, posiadająca kartę Mastercard, która nie była uczestnikiem programu Bezcenne Chwile (daw. Priceless Specials) przed 28.03.2022 r.

Niniejsza promocja dostępna jest już dla klientów różnych banków - w tym także dla klientów Santandera. Szczegółowo już omówiłem ją na blogu tutaj. Przypomnę jednak to co najważniejsze. 

Na początek jednak krótkie objaśnienie dla osób, które być może pierwszy raz stykają się z taką ofertą. 
Co to jest program Bezcenne Chwile? W dużym skrócie to program lojalnościowy dla użytkowników wybranych kart Mastercard oferowanych przez niektóre banki w Polsce (do tych kart należą karty wydawane przez Santander Bank). 
Płacąc kartą, zbierać można punkty, które dalej da się wymieniać na nagrody z katalogu. A mogą to być m.in. vouchery na zakupy (np. Carrefour, Decathlon, RTV Euro AGD, Circle K, Empik.com, Smyk - w zależności od dostępności), nagrody rzeczowe czy bilety do kina (voucher o wartości 50 zł najczęściej "kosztuje" 4000 punktów). 
Wcześniej program funkcjonał pod nazwą Mastercard Priceless Specials. Bezcenne Chwile to jego kontynuacja. 
Punkty można też zbierać w ofertach specjalnych oraz na powitanie (jak w niniejszej promocji). Sprawdź: Bezcenne Chwile - co to jest i jak działa program Mastercard

Dla kogo promocja "Wiosenne przyspieszenie" (z 8000 punktów w programie Bezcenne Chwile)? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, posiadająca kartę Mastercard, która nie była uczestnikiem programu Bezcenne Chwile (daw. Priceless Specials) przed 28.03.2022 r. 

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji i zgarnąć 8 000 punktów: 
 • najpóźniej do 30.06.2022 r. (choć miej na uwadze ewentualność wcześniejszego zakończenia promocji z racji limitu punktów w promocji) przystąp do programu Bezcenne Chwile, rejestrując swą kartę Mastercard (można to zrobić poprzez stronę bezcennechwile.pl lub poprzez bankowość internetową); 
 • w ciągu 30 dni od momentu przystąpienia do programu, wykonaj płatności kartą (w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie) na sumę min. 50 zł. 

I to już wszystko. Punkty mają być przyznane w ciągu 60 dni roboczych od spełnienia powyższych warunków, a możliwość ich wykorzystania (czyli wymiany na nagrody z katalogu) będzie przysługiwać przez 3 miesiące. Każdy uczestnik promocji zdobyć może wyłącznie jedną nagrodę (w postaci 8 000 punktów).

Jak zyskać jeszcze więcej?


Nagrody za polecanie konta w Santanderze. Jeżeli już posiadasz lub dopiero założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zyskać dzięki poleceniom (a osobę polecaną zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć łącznie nawet 580 zł). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja 1", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć nagrody - do pięciu w każdym miesiącu kalendarzowym.

Zwroty za płatności z konta. Konto Jakie Chcę (jak i Konto Jakie Chcę dla Młodych) daje również zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wycisnąć aż tyle jest trudno, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

By uzyskiwać zwroty należy zgłosić do banku rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Jakie Chcę wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

[ Aktualizacja w dn. 19.04.2022 r.: Bon 50 zł do Allegro za konto dla dziecka. Jeśli masz nieletnie dziecko (w wieku 0-17 lat), to w prosty sposób możesz zgarnąć 50 zł do wydania na Allegro za założenie konta dla swej pociechy. Więcej o tej promocji piszę tutaj.]

Lokata Mobilna. Dodatkową zachętą do założenia konta w Santanderze może być propozycja tego banku dla oszczędzających. To 4-miesięczna Lokata Mobilna, która daje 2,5% [Aktualizacja w dniu 29.04.2022 r.] 3% w skali roku, a można na niej zdeponować od 1 000 do 20 000 zł. Lokata dostępna jest wyłącznie w aplikacji mobilnej banku. Klient może założyć tylko jedną taką lokatę.

Konto Jakie Chcę - szczegóły oferty Santandera


Główne cechy konta osobistego w Santander Banku to:
 • Konto Jakie Chcę: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danym miesiącu zapewnisz wpływ w wysokości min. 500 zł (może to być przelew nawet z własnego konta w innym banku) oraz wykonasz min. jedną płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem;

  Konto Jakie Chcę dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem (w przypadku Konta Jakie Chcę dla Młodych wpływy nie są wymagane, by konto było za 0 zł, ale pamiętaj, by je zapewnić od czerwca do sierpnia na potrzeby uzyskania premii);

  Choć płatności Blikiem można wykonywać zamiennie z płatnościami kartą w celu zwolnienia z opłat za konto i/lub kartę, to zwróć uwagę, iż na potrzeby powyższych promocji (z premią do 300 zł i z nagrodą do wyboru za otwarcie konta z polecenia), płatności należy wykonywać wyłącznie kartą wydaną do konta (transakcje BLIKiem nie zostaną zaliczone).

 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są też wszystkie przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Jakie Chcę na tle kont w innych bankach);
 • 0 zł za wydanie karty i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po 4 latach - czyli po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikuje tylko wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Jakie Chcę lub Konta Jakie Chcę dla Młodych (promocje nie są dostępne dla kont otwieranych w placówkach banku). Umowę o konto można wtedy zawrzeć na jeden z poniższych sposobów:
 • "na selfie", a więc wykonując zdjęcie swej twarzy oraz dowodu osobistego, dzięki czemu bank będzie w stanie potwierdzić Twą tożsamość i otworzy konto lub
 • za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku (w niektórych miastach możliwe jest podpisanie dokumentów w wersji elektronicznej - na tablecie u kuriera; dokumenty dla Ciebie bank prześle mailem). We wniosku można wskazać inny adres dla kuriera, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może więc on przyjechać przykładowo do Twej pracy lub na uczelnię).

Na koniec dodam, że powyższy wpis nie jest wpisem sponsorowanym, ani bank nie ma wpływu na jego treść. Na blogu Bankobranie już od 8 lat prześwietlam promocje różnych banków. A co ja mogę mieć z tego? Jeśli skorzystasz z mego polecenia, o którym piszę powyżej, to oprócz tego, że Ty weźmiesz udział w promocjach, to i mnie bank wypłaci bonus za polecenie. Zyskamy więc wspólnie.

Spodobał Ci się ten wpis i promocja? Niech dowiedzą się o niej Twoi znajomi. W budowaniu zasięgów w mediach społecznościowych pomaga mi każde polubienie czy udostępnienie. Za to będę więc ogromnie wdzięczny. Udostępnij na Facebooku:    

Rozpiska promocji:

Na prośbę Czytelników, zamieszczam rozpiskę aktualnej promocji Santandera. Jest to moja propozycja, jak najprościej spełnić warunki promocji, by zdobyć wszystkie możliwe bonusy i mieć konto i kartę za 0 zł.   

Przydatne dokumenty:

42 komentarze:

 1. Punkty w ofercie "Wiosenne przyspieszenie" z BCh o 'wartości' 100 zł są dość iluzoryczne - ja oraz żona wciąż czekamy na punkty z poprzedniej edycji promki "Paliwo na zimę" 😬

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli minął okres naliczenia punktów (a przypomnę, że to 60 dni roboczych, więc w praktyce ok. 3 miesiące), to pozostaje zgłoszenie reklamacji do Bezcennych Chwil.

   Usuń
  2. Czy w momencie zgłoszenia się do promocji mieliście z żoną inne karty przypisane do Bezcennych Chwil?

   Usuń
  3. To były karty Pocztowego, na które w równoległej promce dostaliśmy po 4000 pkt. - być może to jest problemem?

   Usuń
 2. Złotówa, co oznacza zdanie: "bank wyklucza konta założone (w promocji) od 1.04.2019 r." ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli ktoś posiadał konto w tym banku założone od 1.04.2019 r. w jakiejkolwiek promocji, to teraz nie może wziąć udziału w tej obecnie dostępnej (nawet jeśli zamknął je przed 1.04.2021 r.).

   Usuń
  2. Dzięki. Czekamy dalej :)

   Usuń
  3. czy dobrze rozumiem, że jeśli miałam konto w promocji założone przed 01.04.2019 i zamknięte w maju 2019 to łapię się na tą promkę?

   Usuń
  4. @wegetariAnka, tak, w tej sytuacji łapiesz się :)

   Usuń
 3. Hej. Czytałem regulamin i tam jest napisane, że aby dostać tę pierwszą stówkę, to trzeba jeszcze wejść i dodatkowo zarejestrować się do promocji. Chyba to dość istotne i warto o tym wspomnieć, bo nie wszyscy czytają regulaminy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na screenshocie.

   Usuń
  2. MZ - napisałem ten komentarz, gdy jeszcze nie było o tym wzmianki (oraz screenshoota). Po prostu autor tekstu dopisał to później

   Usuń
 4. Brakuje mi jednej informacji. W regulaminie też nie znalazłem. Mianowicie kiedy można zamknąć konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego samego dnia gdy otrzymasz ostatnią premię - regulaminy o tym raczej nigdy nie traktują 🤪

   Usuń
 5. Czy jeżeli założę konto w banku, a okaże się że konto założyłam po 1 kwietnia 2019 to po prostu będę wykluczona z promocji? Nie będzie to miało żadnych konsekwencji? Zastanawiam się czy warto zaryzykować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedyna 'konsekerncją' będzie brak premii.

   Usuń
 6. W lutym założyłem u nich konto. Wpadły bonusy. Dzisiaj babka z banku zadzwoniła, żeby podjechać do placówki bo musi dowód osobisty zeskanować bo potrzebne jest do dokumentów. Też tak mieliście? Przy zakładaniu konta przez internet robiłem zdjęcia dowodu osobistego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz im wiadomość w bankowości że aktualny dokument został załączony we wniosku, bank go zaakceptował i nic się nie zmieniło.

   Usuń
 7. Mam pytanie co jeśli przy składaniu wniosku na konto jakie chce nie zaznaczyłem jednej ze zgód na kontakt..., a potem zrobiłem to w koncie internetowym. Czy dalej będę mógł skorzystać z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaznacz teraz w bankowości. Będzie okej.

   Usuń
 8. Jednym z punktów do zaznaczenia była deklaracja, że nie będę wykonywać przelewów jednorazowych powyżej 50 000 zł. Z czego ona wynika i co grozi za jej złamanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy bank zgłasza wpłaty do Urzędu Skarbowego?

   W momencie dokonania transakcji opiewającej na kwotę powyżej 15 tys. euro, przed przesłaniem jej dalej, bank musi ją zweryfikować. Jeśli okaże się, że przelew pochodzi z legalnego źródła, tj. dowolnej pożyczki czy kredytu, umowy kupna-sprzedaży itd., wtedy instytucja finansowa „puszcza” pieniądze dalej.

   Obowiązek rejestrowania każdej transakcji od kwoty 15 tys. euro wzwyż (dotyczy to również równowartości tej sumy w innych walutach) jest uregulowany przez Ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowania terroryzmu. Bank zwróci uwagę nie tylko na duży przelew jednorazowy, ale też na serię kilku mniejszych, których łączna kwota przekroczy powyższy limit. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że każda instytucja finansowa może ustalić własny, wewnętrzny limit dla większych przelewów czy wpłat. W niektórych z nich można spotkać się z obniżeniem wartości nawet do 5 tys. euro.


   A tu inna ciekawostka:
   Kwota to nie wszystko – pamiętaj także o tytule przelewu

   Wiadomo już, ile pieniędzy można wpłacić na konto bez kontroli Urzędu Skarbowego oraz innych instytucji. Jednak warto pamiętać, że nawet w przypadku, kiedy nie przekroczymy 15 tys. euro, bank może zablokować przelew. Wszystko przez niefortunną nazwę przelewu. Jeśli więc chcemy zrobić komuś żart, najpierw pomyślmy – można wpisać zabawną nazwę transferu, jednak musimy znać umiar. Jeśli w tytule pojawi się hasło wzbudzające wątpliwości, np. „za narkotyki”, „okup” albo „na M-16”, możemy być pewni, że transakcja zostanie wstrzymana do wyjaśnienia.

   Usuń
 9. Chciałam już kilkukrotnie wziąć udział w Bankobraniu, ale zawsze jakoś martwi mnie to podpisywanie umowy. Jak przywiezie ją kurier, to mam wątpliwości, chciałabym przeczytać umowę zanim podpiszę, ale wiadomo, że kurier też nie ma czasu, żeby czekać. Znowu robienie zdjęć dowodu też mnie nie przekonuje...czy to na pewno bezpieczne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od umowy zawieranej zdalnie (np z kurierem) masz prawo odstąpić. Na to jest 14 dni. Jeśli uznasz że chcesz w tym czasie zrezygnować to umowa jest wtedy uznana jako niezawarta. Do umowy jest załączony wzór odstąpienia. Co do drugiego wątku to w ciągu 5 lat brałem udział w dziesiątkach promocji. Nie mam tu rozterek. To w końcu banki a nie jakieś firmy krzaki.

   Usuń
 10. Do 10.05 podpisz umowę ? Tzn. trzeba udać się do placówki banku i podpisać? Konto zakładane na selfie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Umowa zawierana jest albo w procesie wykorzystującym wideoweryfikację ("na selfie"), albo za pośrednictwem kuriera. W żadnym przypadku placówka nie wchodzi w grę (ba, regulamin promocji zastrzega, że umowy zawierane w placówce nie biorą udziału w promocji).

   Usuń
  2. Czyli jak założyłem na selfie i już mam dostępne itd to znaczy, że jest podpisana i nic więcej robić nie muszę ? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

   Usuń
  3. Tak, już do oddziału nie musisz dreptać. Konto masz otwarte. Ale np. Millenium wymaga wtedy dodatkowej wizyty w oddziale więc jak widać co bank to obyczaj.

   Usuń
 11. Dzień dobry. Może ktoś miał podobny problem. Złozyłam wniosek "na selfie", został przyjęty, ale nie ma komunikatu o akceptacji. Utkwił na etapie "dziękujemy za złożenie wniosku nr ***** Weryfikujemy Twój wniosek. Konto aktywujemy po pozytywnej weryfikacji. Poinformujemy Cię o tym w wiadomości SMS i e-mail. ". Od wczoraj brak innej informacji. Z bankiem ciężko się skontaktować bo ma tylko płatną infolinię. Czy w takim przypadku można wygenerować nowy wniosek, czy raczej trzeba czekać na jakies info? Nela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają zwykłą infolinię, a nie płatną. Połączenie z numerem stacjonarnym.

   Usuń
 12. Czy stwierdzenie " zapewnij wpływ min. 500 zł" oznacza, że musi to być jednorazowa wpłata na min 500zł, czy mogą to być 2-3 przelewy o mniejszych kwotach dające łącznie te min 500 czy 1000 zł.
  Będę wdzięczna za dookreślenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to oznacza jednorazowo min 500zł. Gdyby chodziło o "łącznie 500zł" - to właśnie tak by brzmiał wpis. więc jak tylko się pojawi przelew, robisz przelew zwrotny express elixirem i za 5min masz hajs z powrotem na koncie za 0zł :)

   Usuń
 13. Mój dowód stracił ważność. Nie mam jeszcze nowego. Posługuje się paszportem. Czy zakładając konto bankowe muszę mieć dowód osobisty?

  OdpowiedzUsuń
 14. Hej!,

  Czy jak podepne karte do paypala i wydam 300 zł to dostane bonus z olecam mój Bank"?

  OdpowiedzUsuń
 15. czy wydatek 300 zł dla bonusa z polcenie musi być kartą w sklepach stacjnarnych czy może być w internecie?

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam czy dostaliście juz pierwszą nagrodę w postaci przelewu na 100 złotych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie nie dostałam jeszcze i się zastanawiam czy jednak coś nie tak zrobiłam?

   Usuń
  2. Jeśli premii nie ma (a pierwsza powinna wpłynąć do 30.06.), to pozostaje zgłoszenie reklamacji - najprościej i najwygodniej można to zrobić wiadomością w bankowości internetowej (w zakładce 'Poczta').

   Nie próbując ferować wyroków - ale też może nie być okazji, bym mógł o tym napisać w przyszłości - gdyby okazało się, że czegoś zabrakło (np. jakiejś zgody albo realizacji jakiegoś innego wymogu), to zawsze warto to uzupełnić (nawet po czasie) i się odwołać z prośbą o przychylne podejście.

   Bazując na doświadczeniach Czytelników w takich sytuacjach (gdy miało miejsce jakieś niedopatrzenie), warto zawalczyć - często takie przypadki ostatecznie miały pozytywny finał.

   Usuń
 17. Czy dostał już ktoś bon do allegro? Przysyłają w bankowości czy smsowo?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...