Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia od 50 do 150 zł za otwarcie konta + bonusy dla polecającego w programie "Polecam PKO Bank Polski" (V edycja)

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

15.04.2022

Premia od 50 do 150 zł za otwarcie konta + bonusy dla polecającego w programie "Polecam PKO Bank Polski" (V edycja)

Wystartowała nowa edycja programu poleceń konta w PKO BP.

Program "Polecam PKO Bank Polski" (V edycja)
Względem poprzedniej edycji, teraz można polecać nie tylko Konto za Zero i Konto bez Granic, ale też Konto dla Młodych. 

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w PKO BP.]

Z edycji na edycję największy bank w Polsce przewiduje takie same premie za otwarcie konta z polecenia: 100 zł za Konto za Zero lub 150 zł za Konto bez Granic. Za Konto dla Młodych dla nowego klienta przygotowany został bonus 50 zł. Ze wszystkich aktualnie dostępnych promocji kont w bankach w Polsce (oprócz Getin Banku) to premie niestety najniższe.

Nie uległy zmianie bonusy dla polecającego - za skuteczną rekomendację Konta za Zero lub Konta bez Granic można zgarnąć 100 zł. Za polecenie Konta dla Młodych PKO BP płaci mniej - 50 zł. 

Program "Polecam PKO Bank Polski": do 150 zł za konto osobiste


Dla kogo promocja? Uczestnikiem (jako osoba polecona, która teraz założy konto dla premii 50-150 zł) może stać się osoba pełnoletnia, która w dniu złożenia wniosku o konto w niniejszej promocji nie posiada, ani co najmniej od 12.04.2019 r. nie posiadała konta osobistego (Konta dla Młodych, Konta za Zero, Konta bez Granic, Aurum, Platinium II) w PKO BP, a także osoba, wobec której PKO BP rozpatruje wniosek o konto osobiste. Z promocji nie wyklucza ewentualne posiadanie konta Inteligo. 

Premia od PKO BP za otwarcie Konta za Zero lub Konta Bez Granic z polecenia


Zasady programu "Polecam PKO Bank Polski". By zdobyć bonus od PKO BP:
 • do 30.06.2022 r. złóż wniosek o konto w PKO BP, podając w nim kod polecenia (możesz go uzyskać od obecnego posiadacza konta w PKO BP, biorącego udział w programie poleceń; jeśli takiej osoby nie znasz, to wiarygodny kod uzyskasz za pomocą formularza dostępnego na końcu niniejszego wpisu) i zawrzyj z bankiem umowę o konto; otwierając konto możesz wybrać:
  • Konto za Zero - wtedy bonus dla Ciebie wyniesie 100 zł lub
  • Konto bez Granic - w tym przypadku bank przygotował 150 zł premii, lub
  • przewidziane wyłącznie dla osób w wieku 18-26 lat Konto dla Młodych, za które bank płaci najmniej, bo 50 zł.
 • we wniosku wyraź zgody na otrzymywanie od banku "informacji o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących";
 • w ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia Konta za Zero lub Konta bez Granic wykonaj: 
  • 3 płatności kartą wydaną do konta i 3 płatności BLIKiem lub
  • wykonaj płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem o równowartości 500 zł (w przypadku Konta za Zero) albo (jeśli zdecydujesz się na Konto bez Granic) o równowartości 1 000 zł;
 • albo w przypadku Konta dla Młodych (w wieku 18-26 lat), w ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta:
  • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta oraz min. 1 płatność Blikiem lub
  • wykonaj płatności kartą wydaną do konta i/lub Blikiem o łącznej wartości 200 zł.

I to wszystko. Za spełnienie powyższych warunków bank przeleje Ci: 100 zł (na Konto za Zero) lub 150 zł (na Konto bez Granic), lub 50 zł (na Konto dla Młodych)

Program "Polecam PKO Bank Polski" - przydatne informacje


Spełniając warunki uzyskania premii 50, 100 lub 150 zł za otwarcie konta w ramach programu "Polecam PKO", miej na uwadze poniższe kwestie:

▶️ Gdzie wykonać płatności? Płatności kartą na potrzeby promocji można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie.

W przypadku płatności BLIKiem chodzi o transakcje z wykorzystaniem 6-cyfrowego kodu (do spełnienia warunków promocji nie zaliczą się wypłaty w bankomatach, ani przelewy na telefon).

▶️ Udział w promocji biorą wyłącznie konta indywidualne - w ramach promocji nie opłaca się więc zakładać konta wspólnego, bo wtedy premii nie będzie (acz po jej otrzymaniu, jeśli zechcesz dopisać współwłaściciela rachunku, to będzie to oczywiście możliwe).

▶️ Wypłata nagród (zarówno dla poleconego, jak i polecającego) przewidziana jest całkiem szybko, bo już do 14. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji.

▶️ Promocja ma być dostępna do 30.06.2022 r., przy czym nie wystarczy samo złożenie wniosku, ale do tej daty konto musi być już aktywowane (co w praktyce pokrywa się z dniem zawarcia umowy). Z udziałem w promocji nie warto więc zwlekać do ostatniej chwili, bo trzeba dać czas kurierowi na dotarcie (w przypadku wyboru tej formy zawarcia umowy), co zazwyczaj odbywa się w ciągu 2-4 dni roboczych, licząc od wniosku.

▶️ Promocja PKO BP, a posiadanie Konta Inteligo. Chociaż Konto Inteligo prowadzone jest przez PKO BP (tzn. jego internetowy oddział), to jego posiadacze mogą brać udział w promocji "Polecam PKO Bank Polski" i uzyskać premię 50-150 zł za założenie konta w PKO BP.

Samo posiadanie Konta Inteligo nie wystarcza jednak, by stać się osobą polecającą w ramach programu "Polecam PKO Bank Polski" (do tego konieczne jest posiadanie konta w PKO BP).

▶️ Polecającym w programie "Polecam PKO Bank Polski" może być osoba pełnoletnia, która posiada konto osobiste w PKO BP co najmniej od 90 dni.

By polecać, zarejestruj się na stronie polecam.pkobp.pl. Podaj m.in. numer telefonu komórkowego, zgodny z tym, który masz zarejestrowany w banku (podany przy umowie o konto), zaakceptuj regulamin i wyraź zgody na przekazywanie materiałów marketingowych przez bank. Twym kodem polecenia będzie właśnie numer Twego telefonu.

Za skuteczne polecenie PKO BP płaci polecającemu 100 zł (bez względu na to czy polecony wybierze Konto za Zero czy Konto bez Granic) lub 50 zł (gdy osoba polecona założy Konto dla Młodych).

W obecnie dostępnej V edycji programu poleceń można zgarnąć maksymalnie 10 bonusów za polecenia Konta za Zero i/lub Konta bez Granic oraz maksymalnie 10 bonusów za rekomendacje Konta dla Młodych.  

Konta osobiste w PKO BP - prześwietlenie oferty


Główne cechy Konta za Zero (czyli konta z premią 100 zł), to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej 5 płatności kartą i/lub BLIKiem (na dowolną kwotę); okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta; 
 • 0 zł za wypłaty kartą w bankomatach PKO BP oraz 10 zł za wypłaty kartą z innych bankomatów w Polsce.

I zapewne to powyższe konto będzie najlepszym wyborem w przypadku większości osób. Konto bez Granic jest bowiem dedykowane dla osób, które m.in. podróżują za granicę - zawiera pewne przywileje, ale za to trzeba zapłacić:
 • 17,90 zł - bezwarunkowo pobierana opłata miesięczna za prowadzenie konta (w ramach tej opłaty bank daje powiadomienia SMS już bez dodatkowych opłat);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta;
 • 0 zł za wypłatę kartą we wszystkich bankomatach w Polsce i za granicą (uwzględnić należy jednak prowizję 3,5% za przewalutowanie oraz ewentualną prowizję, którą pobierają niektórzy zagraniczni operatorzy bankomatów).

Z kolei Konto dla Młodych (w wieku 18-26 lat) to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania dodatkowych warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonane zostaną co najmniej 4 płatności kartą i/lub BLIKiem (miesięczny okres rozliczeniowy karty nie pokrywa się z miesiącami kalendarzowymi, ale rozpoczyna się od otwarcia konta); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z dowolnych bankomatów w Polsce.

Wnioski o konto objęte promocją z premią 100 lub 150 zł złożyć można wyłącznie na stronie programu "Polecam PKO Bank Polski"

Kod polecenia do PKO BP 


Jeśli chcesz zyskać gwarantowany bonus 50, 100 lub 150 zł za otwarcie konta osobistego w PKO BP, koniecznie pamiętaj o kodzie polecenia, który należy wpisać we wniosku. Wiarygodny i sprawdzony kod uzyskasz dzięki poniższemu formularzowi (maksymalnie w ciągu 24 godzin otrzymasz w odpowiedzi mail wraz z kodem polecenia):


Przydatne dokumenty: 

7 komentarzy:

 1. Wraz z rosnącymi stopami procentowymi banki ostro podnoszą oprocentowanie kredytów, ale oprocentowanie depozytów ledwo drgnęło. Klienci są wściekli. Część ekspertów pyta, w którą piaskownicę głowę schowały państwowe banki PKO BP, Pekao i Alior. I oto jako pierwszy głowę z piasku wyciąga PKO BP. Według nieoficjalnych informacji jeszcze w tym tygodniu największy polski bank ma radykalnie podnieść oprocentowanie lokat, zmuszając konkurencję do podobnego ruchu. Czekamy na ruch w piątek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy akurat Alior tak odstaje? 3% na koncie oszcz., do 3,5% na lokatach.

   PKO też ma już lokaty 1-2% (dla nowych środków albo mobilna).

   Gorzej to wygląda w mBanku, Santanderze, czyli bankach prywatnych. Z tych państwowych to jedynie Pocztowy i Pekao są daleko w tyle.

   Usuń
  2. Fakt, mają czas do maja na 4,5. Oprocentowanie będzie rosło również w czerwcu. mbank i BNP Paribas są daleko w tyle.

   Usuń
 2. Kiedy osobie polecającej pojawi się informacja o skutecznym poleceniu? Warunki (3 płatności kartą i 3 blikiem) zostały zrealizowane jeszcze w kwietniu. Do tej pory jednak po zalogowaniu widnieje informacja: liczba skutecznych poleceń: 0. Mam nadzieję, że do 14 maja środki zaksięgują się na moim koncie oraz na koncie osoby, która poleciła mi jego założenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W panelu zawsze mieli opóźnienie 2-3 tygodnie.

   Usuń
 3. Dzień dobry. W jaki sposób zakłada się to konto - dołączając skan dowodu, czy też robiąc selfie, czy też jedno i drugie? Nie wiem czy mogę przeprowadzić proces w komputerze do którego nie mam kamerki. ANela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo na selfie albo przez kuriera. Jak kurier to skanu załączać nie trzeba.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...