Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 4% na koncie oszczędnościowym w Pekao gwarantowane na pół roku (+ 300 zł w bonusach na start) [AKTUALIZACJA]

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

28.04.2022

4% na koncie oszczędnościowym w Pekao gwarantowane na pół roku (+ 300 zł w bonusach na start) [AKTUALIZACJA]

Wystartowała nowa promocja w banku z żubrem w logo. Tym razem skierowana do oszczędzających.

Konto oszczędnościowe w Banku Pekao: 4% w skali roku
Na koncie oszczędnościowym w Pekao można uzyskać teraz 3,5% [od 20.05.2022 r.] 4% w skali roku (gwarantowane na pół roku do 100 tys. zł). A tu warto dodać, że za otwarcie konta osobistego w tym banku (które wraz z kartą w praktyce łatwo da się utrzymać za 0 zł) czeka dodatkowo premia pieniężna 200 zł oraz bon 100 zł na zakupy.

[Aktualizacja w dniu 20.05.2022 r.: Niniejszy wpis opublikowałem 28.04., gdy Bank Pekao odpalił promocję oprocentowania ze stawką 3,5% w skali roku, co na tamten moment dawało mu pozycję na podium w rankingu kont oszczędnościowych. W tym czasie konkurencja zrobiła jednak swoje - wiele banków podniosło oprocentowanie dla oszczędzających, więc na ten ruch zdecydował się również Bank Pekao. I w miejsce dotychczasowej stawki od dziś zaproponował nową. Zasady uczestnictwa, warunki promocji oraz parametry oferty w praktyce pozostały takie same. Zmieniło się jedynie oprocentowanie - zamiast 3,5% w skali roku obecnie bank daje 4% w skali roku - z tego powodu w niniejszym wpisie znajdziesz przekreślenia dotychczasowej, niższej stawki, a w jej miejscu pojawia się wyższe oprocentowanie.]

[Aktualizacja w dniu 1.06.2022 r.: Bank Pekao po raz kolejny podniósł oprocentowanie! Teraz można uzyskać 5% w skali roku - więcej na ten temat piszę tutaj.]


4% na koncie oszczędnościowym w Pekao


Dla kogo promocje? Uczestnikiem promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.01.2021 do 27.04.2022 r. nie posiadała (i nie współposiadała) konta osobistego, rachunku oszczędnościowego, ani lokaty w Pekao. 

Z udziału w promocji wyklucza również ewentualne posiadanie w wyżej wspomnianym okresie jednostek funduszy inwestycyjnych Pekao TFI (nabytych za pośrednictwem Pekao).

Jeśli masz inne produkty w Pekao (np. kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy) to niezmiennie możesz uzyskać 3,5% 4% dla oszczędności w tym banku.

W tych okolicznościach, jako że skorzystanie z promocji oprocentowania 3,5% 4% na koncie oszczędnościowym wymaga otwarcia też konta osobistego w Pekao, to dodam, że dzięki temu można zyskać wspomniane już 200 zł premii + bon 100 zł na zakupy (co w efekcie zwiększy Twój zysk - wymienione nagrody otrzymasz oprócz odsetek od swych środków, które wpłacisz na konto oszczędnościowe). W podlinkowanym wpisie szczegółowo omawiam zasady uczestnictwa i warunki promocji z nagrodami na start - koniecznie zapoznaj się z nimi (w tym miejscu zauważę jedynie, że okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta lub lokaty w Pekao w przypadku promocji z premią 200 zł jest nieco dłuższy - bank liczy go od 1.01.2020 r., a nie - jak w promocji oprocentowania 3,5% 4% na koncie oszczędnościowym - od 1.01.2021 r.). 

Nadmienię też (choć ta różnica dla większości osób zapewne jest znana), że ewentualne posiadanie konta w PKO BP (w tym Inteligo) nie wyklucza z poniższych promocji, bo PKO BP oraz Pekao to dwa odrębne banki.
Gwoli ścisłości dodam, że z promocji oprocentowania 3,5% 4% na koncie oszczędnościowym w Pekao teoretycznie mogą też skorzystać osoby, które w okresie od 1.01.2021 do 27.04.2022 r. posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku (niezmiennie wyklucza jednak posiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych), acz przy dość wyśrubowanym wymogu - średnie miesięczne saldo środków na tych rachunkach musiało się w tym okresie mieścić w przedziale zaledwie od 0 do 100 zł.

Zasady promocji 4,0% na koncie oszczędnościowym w Pekao


W ramach promocji Twe konto oszczędnościowe w Pekao będzie charakteryzować się poniższymi cechami: 

 • oprocentowanie: 3,5% 4,0% w skali roku
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 183 dni, licząc od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe; 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł
 • kapitalizacja odsetek: na koniec miesiąca kalendarzowego.

By uzyskać podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao oraz do 31.07.2022 r. zawrzyj umowę z bankiem (jeśli chcesz uzyskać premię 200 zł, należy to zrobić online/"na selfie" - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę tutaj; dla udziału w promocjach z premią i bonem dodatkowo do konta zamów też kartą Mastercard Debit FX i uruchom dostęp do aplikacji PeoPay, czyli aplikacji mobilnej Pekao)
 • załóż konto oszczędnościowe.


Jeśli chodzi o konto oszczędnościowe, to w regulaminie promocji znaleźć możemy następujący zapis objaśniający:

"Jeśli zawarłeś umowę o pierwsze konto osobiste (...) w Okresie przystąpienia do Promocji [czyli od 28.04. do 31.07.2022 r. - przyp. Mr. Złotówa] i nie zawarłeś jednocześnie umowy Konta Oszczędnościowego (...), będziesz miał możliwość zawarcia umowy Konta Oszczędnościowego (...) z promocyjnym oprocentowaniem: 

- w oddziałach Banku od dnia zawarcia umowy o konto osobiste lub 

- w bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay), po udostępnieniu przez Bank pomiędzy 3 a 5 dniem roboczym po dniu zawarcia umowy o konto osobiste, jednak nie później niż 31.07.2022 r"


Środki zdeponowane na koncie oszczędnościowym w Pekao podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Konto osobiste i konto oszczędnościowe w Pekao - prześwietlenie


Główne cechy konta osobistego, czyli Konta Przekorzystnego, zakładanego w Banku Pekao to: 
 • 0 zł za prowadzenie konta (bezwarunkowo); 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta (Mastercard Debit FX - tę kartę warto wybrać, bo ona uprawnia do uzyskania premii do 200 zł i otwiera drogę do zgarnięcia bonu 100 zł na zakupy) - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł.

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu - np. przez bankowość internetową - bank pobiera opłatę 7 zł za każdy przelew z konta oszczędnościowego).

W umowie o konto oszczędnościowe znajdziesz oprocentowanie standardowe (czyli delikatnie rzecz ujmując - małe). Tym nie ma się jednak co przejmować, bo wiążący jest regulamin promocji, który dla kont oszczędnościowych założonych w czasie promocji daje opisywane właśnie 3,5% 4% w skali roku na 183 dni do 100 tys. zł. Standardowe oprocentowanie (to z umowy) obowiązywać będzie dla nadwyżki środków (powyżej 100 tys. zł) albo po upływie promocyjnego okresu (183 dni) z oproc. 3,5% 4%. 

We wniosku o konto osobiste znajdziesz dwie opcje zawarcia umowy z bankiem: 
 • bez wychodzenia z domu - w procesie z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto) lub 
 • w placówce banku

Jeśli chcesz skorzystać wyłącznie z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao, to sposób zawarcia umowy, jaki wybierzesz we wniosku o Konto Przekorzystne, jest bez znaczenia.

Pamiętaj jednak, że do udziału w promocji z premią 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). Omówienie promocji konta osobistego w Pekao z premią do 200 zł i z bonem 100 zł na zakupy znajdziesz na mym blogu tutaj.💡 W ostatnim czasie Bank Pekao rozpędził się w serwowaniu promocji. Przypomnę więc przy okazji, że do wzięcia czeka też 100 zł za otwarcie konta dla dziecka (w wieku 0-17 lat), a kto skorzysta z karty kredytowej, ten może uzyskać do 600 zł moneybacku rocznie. Z kolei przedsiębiorcy mogą zgarnąć do 2000 zł za konto firmowe.

Przydatne dokumenty:

17 komentarzy:

 1. W Ing na koncie OKO Bonus, OKO na Start 4% przez 3 miesiące do 200 tys. (oferta od 28.04-11.05).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to nowość od dzisiaj. Promocję właśnie odpisałem tutaj.

   Teraz można sobie przekalkulować (co zależy od kwoty oszczędności) czy wybrać 3,5% w Pekao + 300 zł, czy może 4% w ING + 200 zł.

   Usuń
  2. @Mr. Złotówka
   Kalkulacja jest prosta:), wybrać oba bonusy w postaci gotówki za otwarcie kont, a oszczędności w Ing ;)

   Usuń
  3. Nic dodać, nic ująć :) W samo sedno!

   Usuń
  4. Chyba, że się ma konto po ideab i w ING, bo gdzieś musi przychodzić.

   Usuń
  5. A jak niedawno wypłaciło się część środków z OKO, to jest jakaś opcja, żeby się załapać? Pozostaje zrobić nowe konto na żonę?

   Usuń
  6. W 2019 zamkąłem konto w Pekao. Dzisiaj przy próbie założenia konta pojawiła się informacja że moj numer telefonu jest już w systemie i żebym się zalogował (tylko nie wiem jak - odzyskiwanie hasła nie działa bo żaden sms nie przyszedł). Na czacie Pekao dostałem informacje że jeżeli kiedyś byłem klientem banku to już nie mogę założyć konta online. I że mimo że zrezygnowałem z konta to mój pesel i inne dane "mogły pozostać".

   Usuń
  7. U mnie na inny numer telefonu się udało.

   Usuń
  8. Dzieki. Tez tak zrobilem i sie udalo.

   Usuń
 2. Do wczoraj było 2,5% ale tylko w placówkach. Podnieśli od razu o 1% a nie bawią się jak Millenium czy Getin po jakieś ułamki procenta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rozumiem że później w ciągu tych 183 dni można na konto oszczędnościowe dopłacać i dalej będzie 3,5% a nie jest to tylko dla kwoty wpłaconej na samym początku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz dopłacać przez pół roku od dnia otwarcia, oprocentowanie promocyjne jest do 100 tys

   Usuń
  2. O to chodzi w koncie oszczędnościowym. Możesz dopłacać kiedy chcesz. I wypłacać też. Gdyby wpłata miała być tylko jeden raz to to byłaby lokata.

   Usuń
 4. Czy jeżeli miałem konta w Idea Banku i w związku z likwidacją banku przeniesiono je do PKO, ale z nich zrezygnowałem, to czy też mogę załapać się na promocje 3,5%, czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zamknąłeś po przejęciu już przez Pekao to karencja cię obejmuje.

   Usuń
 5. Bank Pekao pokazuje jak koncertowo "docenia" stałych klientów, nierzadko "kiszących" przez kilka lat swoje oszczędności na oprocentowanych na 0,0001% rachunkach, do których przeciętny Kowalski musi co miesiąc dopłacać ok.kilkanaście złotych za samo używanie karty i kody smsowe. Dzięki ci Pekao - utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że za moment zlikwiduję u was wszystkie rachunki i konta.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy ktoś z własnego doświadczenia jest w stanie powiedzieć, czy moment zamknięcia konta w Pekao liczony jest od wypowiedzenia umowy konta czy zamknięcia dostępu do bankowości elektronicznej? W oddziale ciężko było się dogadać z doradcą, żeby otrzymać wypowiedzenie umowy ramowej, więc konto zostało zamknięte, a dostęp do bankowości dopiero po roku braku aktywności i z tego względu zastanawiam się, czy łapię się w tej promocji.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...