Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj 270 zł za bezwarunkowo darmowe CitiKonto (+ do 100 zł moneybacku + do 660 zł z kartą kredytową)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.04.2022

Zyskaj 270 zł za bezwarunkowo darmowe CitiKonto (+ do 100 zł moneybacku + do 660 zł z kartą kredytową)

Powróciła promocja z premią za konto osobiste w Citibanku.

Promocja "Nawet 270 zł z CitiKontem – edycja II"
I względem poprzedniej edycji nie ma niespodzianek - wszystko pozostaje bez zmian: za otwarcie CitiKonta bank płaci 270 zł. Dodatkowo można też uzyskać do 100 zł zwrotu za płatności.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Promocja "Nawet 270 zł z CitiKontem – edycja II"


Dla kogo promocja konta? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i po 1.09.2020 r. nie posiadała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie dotyczy również współposiadaczy tego typu rachunków). Z tej skróconej karencji sam ostatnio skorzystałem - założyłem bowiem CitiKonto w poprzedniej edycji.

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. karty kredytowej, pożyczki, kredytu czy rachunku firmowego) nie wyklucza z niniejszej promocji. Pamiętaj jedynie, że nawet jeśli masz już dostęp do bankowości internetowej Citibanku, to na potrzeby promocji wniosek o CitiKonto złożyć należy na stronie promocji.

Nagrody. W promocji do zgarnięcia są następujące nagrody gwarantowane:
 • 4 bonusy pieniężne: 20 zł, 2 x 100 zł oraz 50 zł (co w sumie da tytułowe 270 zł) - wpłyną one na Twe konto, więc środki wykorzystasz według własnego uznania (będzie je można wypłacić, przelać albo wydać na dowolny cel);
 • moneyback 1% - dzięki zwrotom za płatności kartą możesz zyskać dodatkowo do 100 zł. Ta opcja przewidziana jest dla osób, które wraz z kontem osobistym zdecydują się skorzystać także z karty kredytowej Citibanku (a to właściwie opłaca się podwójnie, bo uzyskasz wtedy nie tylko moneyback, ale też nagrodę gwarantowaną za przetestowanie takiej karty - do wyboru czekają nagrody o wartości nawet 660 zł.

Limit uczestników. Chociaż dostępność tej edycji promocji konta osobistego została przewidziana do 30.04.2022 r., to warto uwzględnić, że może zakończyć się wcześniej, ponieważ Citibank przewidział ją dla 3 000 klientów, którzy jako pierwsi założą CitiKonto.

Bazując na obserwacji poprzednich edycji promocji CitiKonta, wygląda na to, iż polityka banku jest taka, by nikt nie odszedł z kwitkiem - gdy pula wniosków objętych promocją wyczerpywała się, to bank od razu odpalał wtedy kolejną edycję promocji.

Zasady promocji "Nawet 270 zł z CitiKontem – edycja II"


By wziąć udział w promocji i zdobywać tytułowe nagrody:
 • złóż wniosek o CitiKonto i najpóźniej do 30.04.2022 r. zawrzyj umowę z bankiem oraz w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to jednak już podczas zawierania umowy o konto);
 • we wniosku o konto wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach) oraz
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

Za spełnienie powyższych warunków będzie przysługiwać Ci pierwszy bonus - 20 zł. Niżej piszę o kolejnych premiach do zgarnięcia.

Premia 100 zł za aktywność (nagroda nr 2)


Do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta:
 • wykonaj 3 transakcje Blikiem na łączną kwotę min. 300 zł (przez te transakcje bank rozumie zarówno płatności Blikiem, jak i przelewy na telefon Blik, więc ten warunek można spełnić w całkiem prosty sposób).

Nagrodę nr 2 otrzymasz do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otworzysz konto. 

Premia 100 zł za wynagrodzenie lub transakcje walutowe (nagroda nr 3)


Do  końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia CitiKonta spełnij jeden z poniższych warunków:
 • otrzymaj "przynajmniej jedną wpłatę z tytułu wynagrodzenia w wysokości minimum 2 000 PLN" (nieco niżej wyjaśniam czym może być ów wpłata/wpływ) lub
 • za pośrednictwem Citi Kantor (w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej Citibanku) wykonaj zlecenia walutowe na łączną kwotę 2 000 zł lub jej równowartość w innej walucie.

Za wynagrodzenie - zgodnie z regulaminem - bank uznaje: 
"sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, co oznacza wpływy z tytułu: 
(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub 
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) w przypadku osób samozatrudnionych przelew z konta firmowego. 
Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych lub z rachunku prowadzonego dla Uczestnika w innych instytucjach finansowych."

Wypłata powyższej premii 100 zł przewidziana jest do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto.

Alternatywnym sposobem zdobycia tej nagrody jest wymiana środków w kantorze internetowym Citibanku - choćby na chwilę wystarczy kupić walutę i zaraz potem sprzedać (trzeba przy tym też założyć rachunek walutowy) - warunek zostanie spełniony (koszt tej transakcji nie powinien być wysoki, ale to już kwestia indywidualnej kalkulacji, no i przede wszystkim sposobu zdobycia tej nagrody - bo jeśli nie wymiana walut, to może być wpływ). Jak wyliczali Czytelnicy uczestniczący w poprzednich edycjach promocji konta w Citibanku, koszt takich przewalutowań zamyka się w ok. 20 złotych (co jest wartym zachodu zwłaszcza przy obecnej edycji, gdzie premia za tę aktywność wynosi 100 zł).

Dodatkowe 50 zł (nagroda nr 4)


Każdy uczestnik promocji, który spełni warunki uzyskania nagród nr 2 i 3 (czyli wymienionych wyżej premii po 100 zł każda), ten otrzyma jeszcze jeden bonus 50 zł. Wypłata tej nagrody nastąpi także do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto (czyli wraz z nagrodą nr 3).

Warunki przyznania nagród nr 2 i 3 można spełniać kolejno do końca pierwszego i drugiego miesiąca, ale równie dobrze można też zrobić to jak najszybciej po otwarciu konta, a następnie jedynie czekać na wypłatę kolejnych premii przez bank. Zapewne dla niektórych może to być istotna zaleta, ułatwiająca ogarnięcie wymogów uzyskania nagród od Citibanku w tej promocji - wszystko można ogarnąć szybko, a później jedynie cieszyć się wpływającymi co miesiąc bonusami, już niczym się nie martwiąc (konto i karta nawet nieużywane są za 0 zł).

1% zwrot za płatności kartą (nagroda nr 5)


To moneyback, dzięki któremu da się zgarnąć do 100 zł.

Ta nagroda przewidziana jest do 1 000 uczestników promocji CitiKonta z premią do 270 zł, którzy jako pierwsi w okresie powyższej promocji (od 1 do 30.04.2022 r.), oprócz CitiKonta zawnioskują też o kartę kredytową Citibanku (a to też się opłaca - o czym piszę nieco niżej). 

Warunkiem załapania się na zwroty jest nieposiadanie jakiejkolwiek głównej karty kredytowej w Citibanku co najmniej od 1.01.2020 r. (tu więc okres wykluczenia jest nieco dłuższy niż w promocji konta z bonusami do 270 zł).

Zwrot w wysokości 1% od sumy transakcji wykonywanych kartą wydaną do Citikonta, jak i kartą kredytową, ma być naliczany przez 4 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu, w którym wydano kartę kredytową. W każdym z tych miesięcy można uzyskać do 25 zł zwrotu (co w sumie może zaowocować moneybackiem 100 zł).

Moneyback bank wypłaci do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania.

Do dnia otrzymania każdej z nagród nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o konto. Każdą z nagród (nr 1-4) można otrzymać jeden raz.

Więcej z kartą kredytową Citibanku


Jak już wspomniałem, wyrobienie karty kredytowej w Citibanku opłaca się podwójnie, bo oprócz wspomnianego moneybacku dla otwierających konto osobiste, przewidziana jest również gwarantowana nagroda za skorzystanie z karty kredytowej z logo Citi. A do wyboru jest jedna z poniższych nagród:

W podlinkowanych wpisach znajdziesz szczegółowe prześwietlenie każdej promocji. Płatności kartą wykonywane na potrzeby uzyskania jednej z powyższych nagród jednocześnie będą też dawać wspomniany moneyback 1% (do 25 zł miesięcznie).

CitiKonto - prześwietlenie oferty Citibanku


Charakterystyka konta osobistego zakładanego w Citi jest całkiem klarowna:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez wymogu spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir; 
 • 0 zł za kartę do konta (tu również nie trzeba spełniać jakichkolwiek warunków; bank nie pobiera opłat miesięcznych, ani opłaty za wydanie karty); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).

W Citibanku warto mieć na uwadze opłaty za usługi dodatkowe np. CitiPhone, za którą bank pobiera 9 zł miesięcznie. To usługa dobrowolna, która na potrzeby promocji nie jest wymagana, więc warto dopilnować by jej nie włączyć.

W celu założenia konta w promocji, wypełnij wniosek na stronie promocji. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z linkiem i jednorazowym kodem. Za ich pomocą przejdź do wideoweryfikacji w oparciu o tzw. biometrię, dzięki której konto założysz zdalnie bez konieczności wizyt w placówce i bez spotkania z kurierem. Wystarczy wykonywanie zdjęć za pomocą aparatu w swym telefonie - zgodnie ze wskazówkami uzyskiwanymi w aplikacji. Jeśli z jakiejkolwiek przyczyny (np. technicznej) ten proces by się nie powiódł, można go powtórzyć lub kontynuować, wybierając weryfikację po telefonicznym kontakcie przez bank. Wtedy premia nadal będzie się należała, co potwierdza regulamin: 
"Każdy Uczestnik, który aplikując o Konto w procesie online zaakceptował zgodę na zdalną weryfikację tożsamości, a ze względów technicznych Konto zostało otwarte w ramach kampanii telefonicznej nadal jest uprawniony do Nagród"

Zyskuj na najlepszych promocjach bankowych. Niezawodnym sposobem uzyskiwania powiadomień o nowościach jest newsletter dla Czytelników bloga - zapis na niego zajmuje chwilę (podobnie, jak rezygnacja, jeśli kiedyś z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

41 komentarzy:

 1. Niestety karencja wciąż ta sama czyli 1.09.2020 r. 😬

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może w kolejnej przesuną karencję do 1. stycznia 2021 co zresztą wciąż nie obejmie uczestników promki z jesieni 2020, którzy najwcześniej mogli zamkną konto w styczniu czyli miesiąc po ostatniej premii wypłaconej w grudniu - m.in. ja należę do tej grupy 😬

   Usuń
 2. Wygląda na to, że po wielu latach funkcjonowania przelewów mających słowo "Wynagrodzenie" w tytule niestety teraz wyeliminowali ten fortel :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pewnie efekt tego, że zbyt dużo ludzi dzwoniło na infolinię z pytaniami o to 'wynagrodzenie' :)

   Usuń
  2. "(...)Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych lub z rachunku prowadzonego dla Uczestnika w innych instytucjach finansowych".

   Tak się zastanawiam, czy wobec tej "definicji", "wynagrodzeniem" nie może być przelew r rachunku prowadzonego w innym banku przez INNEGO niż Uczestnik klienta indywidualnego?;)

   Usuń
 3. Jaką walutę przewalutować żeby wyszło tylko 20 zł straty bo mi wychodzi ok 80-100 zł straty na przewalutowaniu ok 1100 zł w te i z powrotem na jakąkolwiek walutę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Unknown 2 kwietnia 2022 13:50
   Temat był już poruszany w poprzedniej promocji
   https://bankobranie.blogspot.com/2022/03/citikonto-270-zl.html?showComment=1647252446166#c5647238747826029103

   Usuń
  2. Obecnie sporo można ugrać na rublu oraz na irańskim rialu :)

   Usuń
  3. Patrzysz na standardowy kurs z wysokim spreadem. Jak otworzysz konto będziesz mieć Citikantor. Ta wymiana jest po niższym spredzie i różnica wyniesie ok 20 zł.

   Usuń
 4. Witam,mam taka sytuację że składałem wniosek za pomocą kuriera pod koniec marca, kurier przyjechał wczoraj 1.04 i stwierdziłem że nie zdążę już otworzyć konta w promocji poprzedniej i odprawiłem kuriera.Czy ktoś wie czy jest teraz możliwość złożenia wniosku od nowa w promocji i np za pomocą polecenia od znajomego bo widziałem że takie coś jest możliwe:)?

  OdpowiedzUsuń
 5. nieco niżej wyjaśniam czym może być ów wpłata/wpływ) owa wpłata/wpływ lub ów wpływ/wpłata, zaimek ów normalnie się odmienia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływ - ów
   Wpłata - owa
   Wpływ/wpłata - owe

   Usuń
 6. A jak wygląda kwestia zamknięcia konta? W jaki sposób można złożyć wypowiedzenie? Przez bankowość da się?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W bankowości w sekcji KONTAKT wysyłasz wiadomość wybierając dyspozycję zatytułowaną jako zamknięcie konta.

   Usuń
 7. Złożyłem wniosek o konto wraz z Kartą kredytową na stronie, na drugi dzień dzwoni miła Pani, czyta wszystkie formułki. Po złożeniu deklaracji o źródłach dochodów i formie opodatkowania (działalność gospodarcza od 10 lat,ryczałt od niedawna, dotychczas KPiR) dowiedziałem się że:
  - chcą zaświadczenie od US że przeszedłem na ryczałt,
  - całą KPiR za 2021r.
  - pit za 2021.

  Jak dla mnie to za dużo zachodu o kartę z tak małym limitem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dotychczas dawali tą kartę na miesięczne dochody zaledwie 1200 zeta.

   Usuń
 8. Konto nie jest bezwarunkowo darmowe. Jest naliczane 9zł miesięcznie za dostęp do usługi bankowości telefonicznej CitiPhone. Opłata wynosi 0zł dopiero w sytuacji gdy w danym miesiącu średnie saldo na wszystkich rachunkach min. 100 000 PLN.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale opłata citphone jest dobrowolna. Nie trzeba jej wyłączać.

   Usuń
  2. Ani nie trzeba włączać :)

   Usuń
 9. Czy można wymienić walutę a następnie wypłacić ją fizycznie w oddziale banku bez opłat? Jak to wygląda w city?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oddziałów to Handlowy ma akurat bardzo niewiele, ale czy za wypłatę gotówki w kasie nie pobierają czasem opłaty?

   Usuń
 10. Mimo wielu prób i poprawnego postępowania nie udaje mi się weryfikacja.... :( czy to oznacz, że promocja jest już nieaktywna? A jeśli nie to co mogę zrobić?
  Z góry dziękuję za pomoc :)
  Beti

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy jeżeli kupię EUR za 2000 pln i pozostawię sobie na koncie (nie będę zamieniał na PLN) to zalicza mi się do premii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Nagroda 3 – premia za wynagrodzenie lub transakcje walutowe

   13. Każdy Uczestnik, który spełni warunki określone w pkt 5 Regulaminu oraz do ostatniego dnia drugiego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu w którym otwarto Konto spełni jeden z poniższych warunków:

   [...]

   b. wykona za pośrednictwem modułu Citi Kantor (w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej Banku) zlecenia walutowe na łączną kwotę 2 000 PLN (słownie: dwóch tysięcy złotych) lub jej równowartość w innej walucie
   otrzyma nagrodę o wartości 100 PLN (słownie: sto złotych) („Nagroda 3”)."

   Oczywiście że się zalicza.

   Usuń
 12. Złożylem wniosek, coś poszło nie tak przy weryfikacji, ale jakoś się udało przez konsultantkę dokończyć składanie. Jakiś czas później przyszły 2 listy. W obu karty płatnicze. I co ciekawe na umowie, którą później dostarczył kurier też obie są wpisane. Dziś udało się zalogować na konto. Wpis o 2 kartach jest. Tylko po co mi 2 karty? i czemu wlasciwie je dostałem ? :)
  Chyba czeka mnie kolejny telefon do nich by mi wyjaśnili.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam pytanie co do wymaganych przelewów blik. Mogą to być przelewy blik na telefon jednak pisze w regulaminie, że "muszą to być transakcje które nie będą transakcjami zwróconymi". Czy chodzi w tym wypadku tylko o zwroty za płatność blikiem w sklepie czy jeśli przeleje przykładowo koledze te pieniądze blikiem (po to żeby spełnić założenia promocji) a on mi te pieniądze zwróci to czy taka transakcja zalicza się do "transakcji zwróconych" i bank mi tego nie zaliczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To że kolega odda ci kasę to nie jest zwrot. Zwrot to anulowanie transakcji że np. towar w sklepie zwrócisz i on ci odda kasę na konto.

   Usuń
 14. W tym banku w aplikacji mobilnej nie da się zalogować
  przy pomocy pinu, zawsze trzeba podawać hasło, takie same
  jak przez stronkę internetową. Pierwsze 20 zł premii już
  wpłynęło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy26 kwietnia 2022 14:50
   ale da się biometrycznie - na odcisk palca.

   @Oguro26 kwietnia 2022 17:33
   ja konto założyłem w marcu, a 20 zł wypłacili 12-go kwietnia.

   Usuń
 15. Kto podpowie po ilu dniach otrzymuje się pierwszy bonus?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do końca kolejnego m-ca kalendarzowego ale u mnie wypłacili wcześniej bo już 12-go.

   Usuń
 16. Złożyłem wniosek w kwietniu przez stronę , jako, że miałem kartę kredytową w citi, to musiałem dokończyć proces przez telefon i potem zaakceptować na stronie co zrobiłem 29-04 , a dopiero dziś 04.05 dostałem smsa, że konto aktywne?
  To biorę udział w promocji czy nie jako, że wniosek złożyłem przed 30 kwietnia to chyba jest ok?
  W regulaminie jest" które nie później niż do 30 kwietnia 2022 r., złożą wniosek o zawarcie
  lub zawrą z Bankiem Umowę Produktów Depozytowych („Umowa Depozytowa”)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tyłu głowy warto mieć ewentualność reklamacji, ale miejmy nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby (wszak klient nie ma wpływu na czas procesowania wniosku i tego, że był weekend majowy, co pewnie to wydłużyło).

   Usuń
 17. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 18. nie przyznali mi pierwszej nagrody 20 zl za zgody marketingowe. Wyraziłam przy zakładaniu konta zgody na wszystko. Konto założyłam w kwietniu więc powinnam otrzymać do końca maja. Czy ktoś też tak ma?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku konta otwartego w kwietniu, bonus 20 zł powinien wpłynąć do 31.05., więc jeśli go nie ma, to pozostaje zgłoszenie reklamacji - najszybciej i najwygodniej można to zrobić wiadomością w bankowości internetowej (w zakładce 'Kontakt').

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 19. ktoś wie kiedy można zrezygnować ze zgód na marketing bo spamują strasznie.
  czy można już po otrzymaniu bonusu 20zł, czy do samego końca (czyli do czasu otrzymania wszystkich bonusów) ?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...