Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 4% w skali roku do 400 tys. zł na 3 miesiące od ING Banku Śląskiego (+ bonus 200 zł na start)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

28.04.2022

4% w skali roku do 400 tys. zł na 3 miesiące od ING Banku Śląskiego (+ bonus 200 zł na start)

ING Bank Śląski podwoił oprocentowanie na swych kontach oszczędnościowych.

Świnka skarbonka: promocja Otwarte Konto Oszczędnościowe OKO Bonus
Zamiast dotychczas oferowanych 2%, obecnie daje 4% w skali roku na 3 miesiące i do 400 tys. zł (bez jednego grosza). Z propozycji skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci (choć dla tych pierwszych warunki częściowo są jednak dość wyśrubowane). Za to na tych, którzy dopiero teraz założą konto osobiste w ING dodatkowo czeka też premia 200 zł na start.

[Promocja zakończona. Sprawdź nową edycję, którą opisuję tutaj.]

W ING Banku Śląskim w praktyce mamy do czynienia z dwoma promocjami oprocentowania:

 • "Bonus na start" - która skierowana jest do osób, które założą Otwarte Konto Oszczędnościowe, na którym bank naliczać będzie 4% w skali roku przez 3 miesiące od jego otwarcia; promocyjną stawką oprocentowania objęte zostaną środki do 199 999,99 zł;
 • "Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus" - dzięki tej propozycji promocyjne oprocentowanie można uzyskać w przypadku wpłacenia "nowych środków" - bank da 4% w skali roku na 3 miesiące dla kwoty do 200 tys. zł.

Te dwie propozycje łączą się ze sobą, wskutek czego łącznie ulokować da się wspomniane nawet 399 999,99 zł. Tak samo jak łączy się z nimi promocja z premią do 200 zł za otwarcie konta osobistego w ING Banku Śląskim. Ale po kolei.

Jeśli jeszcze nie jesteś klientem ING Banku Śląskiego, to aby wykorzystać wszystkie możliwości i korzyści, niezbędnym będzie założenie trzech rachunków: konta osobistego (Direct lub Mobi) oraz dwóch kont oszczędnościowych, które będą nosić nazwy Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus). Wszystkie z nich są prowadzone za 0 zł bez warunków (dokładniejsze prześwietlenie znajdziesz nieco niżej).

W celu poznania zasad uzyskania premii do 200 zł, sprawdź jeden z poniższych wpisów, w którym omawiam promocję oraz prześwietlam ofertę konta osobistego w ING:

Teraz już czas na przyjrzenie się ofercie kont oszczędnościowych, których promocyjne oprocentowanie stało się punktem wyjścia do niniejszego wpisu.

W celu uproszczenia i większej przejrzystości, niniejszy wpis dzielę na dwie części - najpierw omawiam ofertę pod kątem osób, które dopiero staną się klientami ING. W tym przypadku wszystko jest bowiem bardzo proste i klarowne. Dopiero nieco niżej piszę o tym, kiedy z promocji oprocentowania dla oszczędności skorzystać mogą obecni klienci - tam warunków jest więcej i chociażby ze względu na wymóg wpłaty "nowych środków", te wytyczne są bardziej rozbudowane.

Warunki dla nowych klientów ING


Jeśli dopiero założysz konto osobiste w ING Banku Śląskim, to w celu skorzystania z promocyjnego oprocentowania 4% w skali roku wystarczy najpóźniej do 11.05.2022 r. założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) i - jeśli również chcesz - Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO Bonus).

Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO), na którym można uzyskać promocję "Bonus na start" (czyli 4% poniżej 200 tys. zł) to rachunek oszczędnościowy, który i tak trzeba założyć na potrzeby promocji z premią dla otwierających konto osobiste w ING, bo to właśnie na ten rachunek wpłynie 200 zł od banku.

Główne cechy promocji "Bonus na start" na Otwartym Koncie Oszczędnościowym to: 
 • oprocentowanie: standardowe (0,5% w skali roku) + bonus podwyższający oprocentowanie o 3,5 punktu procentowego, co w sumie da 4% w skali roku (promocyjne oprocentowanie obowiązuje tylko na jednym Otwartym Koncie Oszczędnościowym); 
 • czas obowiązywania promocji "Bonus na start": 3 miesiące od otwarcia pierwszego Otwartego Konta Oszczędnościowego; 
 • maksymalna kwota objęta promocją: poniżej 200 000 zł (a więc w praktyce do 199 999,99 zł); 
 • kapitalizacja odsetek: wynikających z oprocentowania standardowego na koniec każdego miesiąca kalendarzowego, a w przypadku bonusu (3,5 p.p.) wypłata odsetek nastąpi w pierwszym dniu roboczym po upływie 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO. Do momentu wypłaty przez bank odsetek wynikających z bonusu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO. 

Otwarte Konto Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest bez warunków za 0 zł. Przelewy z OKO (bez limitu ilościowego) na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim są darmowe, jeśli zlecisz ich realizację przez bankowość internetową lub mobilną. 

Z kolei Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus) to odrębny rachunek oszczędnościowy, który cechuje:
 • oprocentowanie: 4,0% w skali roku; 
 • czas obowiązywania promocji: 3 miesiące od otwarcia pierwszego Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus; 
 • kwota objęta promocją: do 200 000 zł; 
 • kapitalizacja odsetek: nie później niż do 5. dnia roboczego po zakończeniu 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO Bonus. Do momentu otrzymania odsetek nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO Bonus. 

Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest przyrost salda, przez które bank rozumie nadwyżkę salda końcowego nad saldem początkowym. Upraszczając: na koniec 3-miesięcznego okresu promocyjnego oprocentowania musisz mieć więcej środków na produktach depozytowych (i ewentualnie funduszach inwestycyjnych) w ING Banku Śląskim, niż wynosiło saldo Twych środków w tym banku na dzień 25.04.2022 r. Ale jako nowy klient ten warunek spełnisz w praktyce bardzo łatwo. Jeśli wypłacisz środki z OKO Bonus przed upływem 3 miesięcy z promocyjnym oprocentowaniem, to warto tam zostawić choćby jakąś symboliczną kwotę (by nie było to 0 zł). Wówczas po zakończeniu 3 miesięcznego okresu dostaniesz odsetki proporcjonalnie do faktycznego czasu i wysokości środków trzymanych w czasie promocji na OKO.

Umowa o OKO Bonus zawierana jest na czas określony (3 miesiące) i po jego upływie rachunek jest zamykany, a Twe oszczędności wraz z odsetkami trafią na rachunek, który wskażesz podczas zakładania OKO Bonus.

OKO Bonus otwierane i prowadzone jest za 0 zł (bez warunków). W przypadku przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową z OKO Bonus na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim każdy przelew jest za 0 zł. Na inne rachunki (np. na konto w innym banku) w miesiącu rozliczeniowym skorzystać możesz z jednego przelewu z OKO Bonus za 0 zł. Drugi i każdy kolejny w tym samym miesiącu rozliczeniowym kosztuje 9 zł. 

Czas na otwarcie Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus z oprocentowaniem 4% w skali roku jest do 11.05.2022 r. Każdy klient może posiadać tylko jedno OKO Bonus.

Jak otworzyć OKO w promocji "Bonus na start" oraz OKO Bonus? Po otwarciu Konta Direct lub Konta Mobi, gdy zalogujesz się do bankowości internetowej przejdź ścieżkę: Oferta ING => Oszczędności. Tam wyklikasz obydwa rachunki OKO.

Sprawdź prześwietlenie promocji z premią 200 zł za Konto Direct lub (jeśli masz 18-26 lat) z premią 200 zł za Konto Mobi.


_____________________

Warunki dla obecnych klientów ING 


Z promocji "Bonus na start" skorzystać mogą osoby, które spełnią jeden z poniższych warunków:
"w czasie trwania Oferty jako pierwszą zawarły Umowę o OKO i od 28.04.2022 r. nie są i nie były posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków w PLN: Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver"

lub

 "w czasie trwania Oferty zawarły kolejną Umowę o OKO i są posiadaczami/ współposiadaczami rachunku wymienionego w podpunkcie 2) litera a) [czyli OKO - przyp. Mr. Złotówa], otwartego przed 28.04.2021 r. i na tym rachunku: 

• nie wykazywały aktywności, to znaczy, że nie dokonywały transakcji wpłaty lub wypłaty, od 28.04.2021 r. do dnia zawarcia umowy o nowy rachunek OKO, oraz 

• miały średnie saldo nie większe niż 10 PLN od 28.04.2021 r. do 27.04.2022 r."


Przekładając to z zacytowanego języka regulaminowego na "nasz" wychodzi na to, że jeśli nie masz obecnie żadnego rachunku OKO, ani Dream Saver założonego przed 28.04.2022 r. i dopiero teraz (od 28.04. do 11.05.2022 r.) go otworzysz, to z automatu skorzystasz z promocji "Bonus na start".

Drugą z opcji - przewidzianą dla tych, którzy posiadają już OKO lub Dream Saver w ING założone przed 28.04.2021 r. - jest założenie kolejnego OKO (by na nim uzyskać promocyjne oprocentowanie 4% w skali roku). Taka osoba musi jednak spełniać dodatkowe warunki (które mogą okazać się dość trudne) - nie mogła nic wpłacać na "stare" OKO co najmniej od 28.04.2021 r. (czyli w praktyce co najmniej od roku), ani z niego wypłacać, a w dodatku w tym okresie (od 28.04.2021 r. do 27.04.2022 r. saldo na tym "starym" OKO nie mogło być większe, niż 10 zł. Bank kieruje więc to propozycję tylko dla tych, którzy wykazywali się dużą biernością.

A główne cechy promocji "Bonus na start" to: 
 • oprocentowanie: standardowe (0,5% w skali roku) + bonus podwyższający oprocentowanie o 3,5 p.p., co w sumie da 4% w skali roku (promocyjne oprocentowanie uzyskać można tylko na jednym OKO); 
 • czas obowiązywania promocji "Bonus na start": 3 miesiące od otwarcia pierwszego Otwartego Konta Oszczędnościowego; 
 • maksymalna kwota objęta promocją: poniżej 200 000 zł (a więc w praktyce do 199 999,99 zł); 
 • kapitalizacja odsetek: wynikających z oprocentowania standardowego na koniec każdego miesiąca kalendarzowego, a w przypadku bonusu (3,5 p.p.) wypłata odsetek nastąpi w pierwszym dniu roboczym po upływie 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO. Do momentu wypłaty przez bank odsetek wynikających z bonusu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO. 

OKO założyć można poprzez bankowość internetową (w zakładce Oferta ING => Oszczędności) lub w placówce banku.

Jeśli zaś chodzi o Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus), to tu warunki załapania się na promocyjne oprocentowanie również przez obecnych klientów wydają się prostsze.

Na wstępie jednak krótkie objaśnienie: OKO Bonus to odrębny rachunek oszczędnościowy z oferty ING Banku Śląskiego. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje na nim dla nowych środków, które bank wylicza wobec salda na produktach depozytowych w ING Banku Śląskim na koniec 25.04.2022 r. - a do tych produktów depozytowych zalicza się rachunki oszczędnościowe (z wyłączeniem IKZE i Smart Saver), lokaty, lokaty w pakiecie z funduszem i inwestycyjne lokaty terminowe.

Z promocji OKO Bonus skorzystać mogą osoby, które już posiadają (bądź właśnie założą) Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN (czyli to, o którym pisałem wyżej) i/lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct w PLN, i/lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium w PLN i/lub Dream Saver w PLN oraz dostęp do bankowości internetowej ING Banku Śląskiego.

OKO Bonus założyć można poprzez bankowość internetową (w zakładce Oferta ING => Oszczędności) lub w placówce banku. Umowa zawierana jest na czas określony (3 miesiące) i po jego upływie umowa o OKO Bonus zostanie rozwiązana, a Twe oszczędności wraz z odsetkami trafią na rachunek, który wskażesz podczas zakładania OKO Bonus. 

Główne cechy promocji: 
 • oprocentowanie: 4,0% w skali roku; 
 • czas obowiązywania promocji: 3 miesiące od otwarcia pierwszego Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus; 
 • kwota objęta promocją: do 200 000 zł; 
 • kapitalizacja odsetek: nie później niż do 5. dnia roboczego po zakończeniu 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO Bonus. Do momentu otrzymania odsetek nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO Bonus. 

Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest przyrost salda, przez które bank rozumie nadwyżkę salda końcowego nad saldem początkowym. Upraszczając: na koniec 3-miesięcznego okresu oprocentowania musisz mieć więcej środków na produktach depozytowych (i ewentualnie funduszach inwestycyjnych) w ING Banku Śląskim, niż wynosiło saldo Twych środków w tym banku na dzień 25.04.2022 r. 

OKO Bonus otwierane i prowadzone jest za 0 zł (bez warunków). W przypadku przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową z OKO Bonus na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim każdy przelew jest za 0 zł. Na inne rachunki (np. na konto w innym banku) w miesiącu rozliczeniowym skorzystać możesz z jednego przelewu z OKO Bonus za 0 zł. Drugi i każdy kolejny w tym samym miesiącu rozliczeniowym kosztuje 9 zł. 

Czas na otwarcie Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus z oprocentowaniem 4% w skali roku jest do 11.05.2022 r. Każdy klient może posiadać tylko jedno OKO Bonus.

Przydatne dokumenty:

68 komentarzy:

 1. Witam, bardzo fajne wyjaśnienie. Ja już miałem oko, a na oko bonus zawsze dawali nikłe oprocentowanie i poprzednio nie było badania salda 25.04, tzn. czytelnicy bloga czytali, że musiało się mieć na oko bonus więcej, niż się tam wpłaciło pod koniec 3 miesięcznego okresu. W praktyce pisali, że mogło się wypłacić, ale pod koniec musiałoby się dopłacić nowe środki. Powinieneś dodać jeszcze, że oko bonus po 3 miesiącach się zamyka i czy klienci mogą je wielokrotnie zakładać po zakończeniu?.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za czujność. O tym, że umowa o OKO Bonus zawierana jest na czas określony napisałem w części dot. obecnych klientów. Ale teraz dodałem tę informację także w części dla nowych klientów.

   Możliwość założenia kolejnego OKO Bonus w przyszłości nie jest wykluczona - acz wszystko zależy od zapisów w regulaminie promocji (w przypadku OKO Bonus liczy się jednak przede wszystkim wpłacenie nowych środków).

   Usuń
 2. W jaki sposób można założyć konto osobiste w ING? Przelewem da radę czy tylko kurier?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczegółowo piszę o tym w prześwietleniu promocji konta osobistego (tutaj). Opcje finalizacji otwarcia konta są 3: przelew weryfikacyjny, kurier lub placówka banku.

   Usuń
 3. W końcu ktoś przywalił porządniej! Jednak pewne zaskoczenie, że akurat ING. Millenium, Alior, Santander Consumer, Nest, cała reszta stawki - chcecie nasz środki to pora na lepsze oprocentowanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualnie:
   Santander - lokata mobilna 3% na 4 m-ce,
   Santander Consumer Bank - oprocentowanie promocyjne KO 3% (28.04. - 30.07.)

   Usuń
  2. Skąd wiesz, że w SCB dali promocyjne 3 proc, jak Złotowa jeszcze o tym nie napisał.

   Usuń
  3. @Wyssak
   Bo mam sprawdzone informacje :].
   O wyższym oprocentowaniu OKA w Ing też poinformowałem pierwszy na blogu Złotówy :]

   Usuń
  4. Od dzisiaj mamy kolejną zmianę oprocentowania KO. Tym razem w Getinie. Stara edycja zakończyła się przed czasem i dzisiaj wystartowała nowa z oprocentowaniem 4% do 400 tys (badanie salda 28.04.) :]

   Usuń
  5. data salda początkowego 28.03.2022

   Usuń
 4. Złotówa prosze o info dot.tego fragmentu: Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest przyrost salda, przez które bank rozumie nadwyżkę salda końcowego nad saldem początkowym. Upraszczając: na koniec 3-miesięcznego okresu oprocentowania musisz mieć więcej środków na produktach depozytowych (i ewentualnie funduszach inwestycyjnych) w ING Banku Śląskim, niż wynosiło saldo Twych środków w tym banku na dzień 25.04.2022 r. przeczytałem regulamin oko bonus i tego zapisu nie znalazłem...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pkt 11, ppkt 3 regulaminu:

   "Bank wypłaca odsetki wynikające z Oprocentowania bonusowego tym Uczestnikom, którzy spełnią łącznie poniższe warunki:
   (...)
   3) będą mieli Saldo końcowe wyższe od Salda początkowego"

   Gdzie "Saldo początkowe" to właśnie "łączne saldo Produktów depozytowych w Banku, obliczone na koniec 25.04.2022 r.", a "Saldem końcowym jest " łączne saldo Produktów depozytowych posiadacza OKO Bonus w Banku (...), obliczone na koniec ostatniego dnia trwania Umowy".

   Usuń
  2. czyli jak saldo początkowe miałem 0,a końcowe dajmy na to 10000,i nie będę nic wypłacał to dostanę 4% czy będę musiał na koniec jeszcze dla pewności wpłacić np.1000..

   Usuń
  3. Czego nie rozumiesz, w millenium jest podobnie. Liczy się ile miałeś 25.04 na kontach, jeśli miałeś zero to możesz mieć pod koniec nawet złotówkę, a w środku nawet dużą kwotę.

   Usuń
  4. @Anonimowy 28 kwietnia 2022 15:35
   Skoro saldo masz 0,00 a wpłacisz 10 tys a w miedzy czasie na horyzoncie pokarze się lepsza oferta z wyższym oprocentowaniem, to musisz pamiętać, że musisz zostawić np 1 złoty aby na koniec okresu umownego Ing naliczyło ci odsetki. Konto oszczędnościowe w Ing to nie jest lokata, wpłacasz i wypłacasz kiedy chcesz ale... SALDO KOŃCOWE MUSI BYĆ WYŻSZE OD POCZĄTKOWEGO ŻEBY ING NALICZYŁO ODSETKI :).

   Usuń
  5. No a w którym momencie dostanie się te 200zł oprócz oprocentowania z lokaty?

   Usuń
  6. @Anonimowy 28 kwietnia 2022 18:50 do prześwietleń promocji z premią 200 zł za konto osobiste w ING linkuję w powyższym wpisie.

   Promocję Konta Mobi (dla osób w wieku 18-26 lat) omawiam tutaj, a promocję Konta Direct (dla pozostałych pełnoletnich) opisuję tutaj.

   Usuń
 5. Tylko skad brać te nowe środki ciagle☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żonglować pomiędzy różnymi bankami.

   Usuń
  2. @Anonimowy 28 kwietnia 2022 19:16
   Widać, że bankowy wyjadacz :)

   Usuń
 6. Pomocy. . Co zrobić jak mam jeszcze lokatę mobile w Santander przez 1.5 miesiąca? Czy likwidować ją?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprocentowana na 2,5%? Szkoda odsetek naliczonych za 2,5 miesiąca. Zostało tylko 1,5 miesiąca a oferty bedą coraz lepsze!

   Usuń
 7. czy jeśli juz mam konto oszcz na 2% to mogę skorzystac z tego na 4% też? udało mi sie zalozyc ale nie widzę zeby wskoczyło 4% po wplaceniu nowych środków

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie możesz skorzyskać. Można mieć tylko jedno OKO Bonus, a Ty skoro masz już 2% to masz OKO Bonus z poprzedniej edycji.

   Usuń
  2. Możesz mieć 2 konta oszczędnościowe, tylko że bonus jest przez 3 miesiące od założenia i tylko na 1 koncie. Sprawdzone z autopsji. Jedynie na ko oprocentowanie podstawowe wynosi 0.5 proc.

   Usuń
  3. Ale rozumiem że jak oko bonus poprzednia, edycja, wygasa 1 mają, to będę mógł założyć nowe na 4% oczywiście, saldo powyżej 25.04

   Usuń
  4. @Wujek sknerus
   Tak ;)

   Usuń
  5. Wujek, No możesz. Ale z nowych środków tylko. Te stare z dotychczasowego OKO Bonus musiałbyś zostawić w ING.

   Usuń
 8. No to miłe zaskoczenie bo jeszcze kilka dni temu widziałem jak reklamowali 2%

  OdpowiedzUsuń
 9. To nie jest gwarantowne oproce towanie, gwarantowane to 0.5% wiem bo 3mies temu dostałem 0.1%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 0,5% w skali roku to oprocentowanie standardowe. Ono może się zmieniać (acz teraz to raczej w górę).

   A 3,5% w skali roku (będące bonusem w promocji) jest oprocentowaniem właśnie gwarantowanym - na okres 3 miesięcy.

   Dodając te 2 składniki wychodzi tytułowe 4%.

   Usuń
  2. Nie mogłeś dostać 0,1% bo standarowe w tamtym okresie wynosiło 0,05%. Oprocentowanie promocyjne jest gwarantowane w przypadku gdy na koniec okresu saldo końcowe jest wyższe od salda początkowego, w tym przypadku na dzień 25.04.2022 roku np. gdy saldo początkowe wynosi 0 złotych to Twoje saldo końcowe powinno wynieść conajmniej 1 grosz, aby ING naliczyło odsetki za okres 3 miesięcy (w przypadku wcześniejszego wycofania środków z KO.

   Usuń
  3. To promocja dla inteligentnych. Jak się nie umie czytać i tego 0.01zl zostawić na koncie (lub kwotę X z dnia badania salda +0.01zl) w jednym, wybranym dniu który sprawdzą (saldo końcowe) to traćcie odsetki. Selekcja naturalna. Niech ING korzysta i nadal robi promocje dla umiejących czytać ze zrozumieniem.

   Usuń
 10. czy te OKO bonus działa jak lokata? muszę trzymac wpłacony hajs do końca? czy wystarczy że będzie na nim 1 zł więcej w porównaniu do 25.04? jakby np wyskoczyła po drodze lepsza oferta w innym banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nie działa jak lokata bo OKO Bonus to konto oszczędnościowe. Dobrze rozumiesz, jak pojawi się lepsza oferta to kasę przenosisz ale saldo musi zostać wyższe od salda z 25 kwietnia 2022 roku żeby ING naliczyło Ci odsetki.

   Usuń
 11. 4 % w skali roku to tyle co kot napłakał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale nie sposób znaleźć coś więcej.

   Usuń
  2. Zawsze zastanawia mnie kim są osoby które najwięcej narzekają.
   a) ci co kasę trzymają na RORze 0%
   b) trzymający kasę w domu w skarpecie
   c) osoby które w ogóle nie mają żadnych oszczędności

   Usuń
  3. Do tej pory było max 2 proc. I tylko dla nowych środków, także trzymając w skarpecie nie traciło się, gdyż oferty tego typu były sporadyczne. Przy 4 proc. to już nie są grosze, ale złotówki. Szkoda, że odsetki kapitalizują po zakończeniu, ale diabeł tkwi w szczegółach.

   Usuń
 12. Ech, mam OKO i dopiero co jakiś czas temu trochę wypłaciłem... Jeżeli dobrze rozumiem jedyną opcja byłoby założenie rachunku na żonę i przelanie całej kwoty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Posiadanie żony w tej sytuacji jest nieocenionym przywilejem :)

   Usuń
  2. @Anonimowy 29 kwietnia 2022 15:36
   A jak "posiąść" żonę? Pytam bo chciałbym się czegoś nauczyć od starych wyjadaczy i skorzystać z większej puli promocji bankowych.

   Usuń
 13. Jaki jest okres karencji nieposiadania konta w ing ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W promce z premią? od 1.01.2021 r.

   Usuń
 14. Ech, mam OKO i dopiero co jakiś czas temu trochę wypłaciłem... Jeżeli dobrze rozumiem jedyną opcja byłoby założenie rachunku na żonę i przelanie całej kwoty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OKO możesz mieć. Pytanie czy założyłeś wcześniej OKO Bonus (przed 27.04.). Twoje rozwiązanie z KO na żonę ma sens.

   Usuń
  2. No ale jest wymóg, że nie można było korzystać z konta przez dłuższy czas. Jak zwykle banki promują nie tych, co trzeba.

   Usuń
  3. Uważasz że co miałby banki robić? Wyższe oprocentowanie dawać starym klientom którzy trzymają kasę? A po co? Skoro i tak trzymają to bank tymi pieniędzmi obraca. W jakim celu miałby im płacić wyższe %? To się mija z jego interesem. Dopiero jakby większość klientów była otwarta na ciągłe żonglowanie kasą to wtedy banki może by doceniły lojalność. Ale nie w takich okolicznościach kiedy banki dosłownie siedzą na gotówce. Owszem robią promoki z wyższym oprocentowaniem ale to tylko po to żeby zwiększać kapitał albo żeby przyciągać nowych klientów.

   Usuń
 15. Czy muszę otworzyć oba konta OKO i OkO Bonus? Będę nowym klientem i wpłacając na OKO dostane 4%. To czy muszę otwierac też OKO Bonus?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz samo OKO. Dostaniesz wtedy 4% (promo "Bonus na start").

   Usuń
 16. Otworzyłam konto oko bonus ns start. Chętnie otworzyłabym OKO bonus, ale nie chcę konta Direct, nie potrzebuję go. Da radę bez Direct mieć dwa OKO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można było do tej pory zanim było okobonus mieć Direct plus dwa oko. Jak napisał Złotowa teraz można mieć ror, oko i okobonus. Nie wiem, czy na oko nie masz limitu darmowego przelewu na rachunek w innym banku, bez roru.

   Usuń
 17. Wie ktoś może czy ING posiada ofertę na zatrzymanie środków, jak np. Getin?

  OdpowiedzUsuń
 18. Założyłem OKO bonus ale widzę że odsetki narastają w wysokości 0,5%.Niby pod spodem pisze że nowe środki są na 4%.Czy bonusowe oprocentowanie będzie dopisane po trzech miesiącach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawidłowo. Masz standardowe oporc. (0,5%). A reszta (3,5%) to bonusowe - dostaniesz je po upływie 3 m-cy. Tam t

   Usuń
  2. Tak, po trzech miesiącach naliczy się bonus

   Usuń
 19. Jakie warunki dla 0zł za kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy od konta. Złotówa wyżej linkuje do artykułów o Direct i osobno Mobi.

   Usuń
 20. Witam, czy jeszcze podwyższa ten oko bonus, jeśli podwyższą stopy, to pewnie dla nowych środków.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto to może wiedzieć? Tylko jakieś osoby decyzyjne w banku. Ale 4% to i tak dużo bo wcześniej dawali 2%. Ja stawiam że co najwyżej utrzymają.

   Usuń
  2. Może tak być. Premier Morawiecki powiedział, że banki muszą podwyższyć do 3.5 - 4 procent, bo inaczej wejdzie ustawa. Lecz dla lokat powinny być podwyżki.

   Usuń
 21. Nie mam pewności czy dobrze rozumiem,
  mam konto Direct od ponad 2 lat a do niego OKO oraz 5x konta Smart Saver na których miałam przed 28.04.2022 oszczędności.
  Czy w związku z tym nie mogę skorzystać z promocji 4%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz skorzystać z promocji otwierając OKO Bonus. Sprawdź w bankowości elektronicznej jakie masz saldo początkowe dla tego rachunku ;)

   Usuń
 22. Nie bardzo rozumiem Wasz entuzjazm. 4% na 3 miesiące, przecież to są jakieś kpiny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mówisz, że bardziej opłacalna jest dla posiadaczy konta przekorzystnego lokata 3m i 6m oprocentowana 0,01% w PeKaO SA?

   Usuń
 23. Hej jaką politykę stosuje ing na oko, oko bonus po zakończeniu danej edycji-robi przerwę (jak dlugą)? Zaraz ten końcowy dzień 11.05, próbuję oszacować co zrobi dalej. Jak było historycznie?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...