Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Teraz już 3% do 100 tys. zł na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze (+ 400 zł premii za konto osobiste)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

6.04.2022

Teraz już 3% do 100 tys. zł na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze (+ 400 zł premii za konto osobiste)

Alior Bank właśnie podniósł oprocentowanie na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Konto Mega Oszczędnościowe w Aliorze - 23. edycja promocji orpocentowania
Obecnie uzyskać można już 3% w skali roku na 3 miesiące do 100 tys. zł (to o 0,5 punktu procentowego więcej, niż dotąd).  Z oferty skorzystać mogą obecni (bo liczy się wpłata nowych środków), jak i nowi czy powracający klienci Aliora. Na tych, którzy dopiero założą konto osobiste w tym banku, dodatkowo - oprócz odsetek - czeka gwarantowana premia 300 zł + bon 100 zł na zakupy.

[Aktualizacja 10.05.2022 r.: Alior Bank podniósł oprocentowanie na Koncie Mega Oszczędnościowym do 4% i do 5% na lokatach]

Aktualnie dostępna jest bowiem promocja z gwarantowaną premią 400 zł i bonem 100 zł na zakupy za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku. Zatem jest to szansa na kumulację korzyści - można zdobyć nie tylko odsetki wynikające z promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym, ale też i dodatkowe, gwarantowane bonusy pieniężne za konto osobiste (które i tak trzeba posiadać lub założyć, by skorzystać z promocyjnego oprocentowania 3% w skali roku dla oszczędności).

Konto Mega Oszczędnościowe 23. edycja: do 3,0% do 100 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 6.04. do 9.05.2022 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 100 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od aktywacji promocji (czyli od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • wysokość oprocentowania:
  • 2,0% w skali roku dla nowych środków lub
  • 3,0% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy też spełnić dodatkowy warunek: zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości co najmniej 2000 zł miesięcznie na konto osobiste w Aliorze - może być to np. przelew z własnego konta w innym banku; liczy się tylko odnotowanie wpływu w historii konta, więc nie ma konieczności utrzymywania tych środków na koncie osobistym przez jakikolwiek określony czas.

Wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste zapewnić trzeba w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Wpływ taki musi pochodzić z innego banku lub z rachunku firmowego prowadzonego przez Alior Bank (innymi słowy: nie może być to przelew z innego konta dla klientów indywidualnych w Alior Banku - nawet jeśli to nie Twoje konto). Wykluczone są także przelewy przychodzące z T-Mobile Usługi Bankowe czy z Kantoru Walutowego Alior Banku. Zatem najprościej będzie zrobić wspomniany przelew z własnego konta w innym banku.

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 1.04.2022 roku. 

Przy wyliczaniu wyżej wymienionego salda pod uwagę brane są środki na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach oszczędnościowych i lokatach w PLN, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem (wlicza się do tego również stan środków z Konta Jakże Osobistego, jak i z Konta Mega Oszczędnościowego).

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba ciągle utrzymywać.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli zatem kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie to już 23. edycja), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta - trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz zapewnić wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste).

Konto Mega Oszczędnościowe - prześwietlenie oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia jest premia 400 zł + bon 100 zł na zakupy za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego można wyrazić na pierwszej stronie wniosku - zaraz pod wyborem karty do konta osobistego - wygląda to tak, jak na poniższym zrzucie ekranu:
Teraz już 3% do 100 tys. zł na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze (+ 300 zł premii za konto osobiste)Z kolei osoby już posiadające konto osobiste w Alior Banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "standardowe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 3% w skali roku nie jest dostępne).Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

37 komentarzy:

 1. Ktoś wie czy można zrezygnować z udziału w poprzedniej edycji na 2.5% i wejść do tej najnowszej? 😅

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie można. Będąc w jednej promocji trzeba niestety być w niej do końca. Dopiero po jej zakończeniu można rozpocząć następną.

   Usuń
  2. Alior to nie Millennium 😂

   Usuń
  3. Trzeba wpłacić nowe środki na 3, a stare oprocentowane są na 2.5 procent . Chyba nieda się zrezygnować, jeszcze raz konto otworzyć?

   Usuń
  4. Ja mam jeszcze na 1,7%.

   Usuń
  5. Nawet Millennium oraz Santander Consumer podnieśli oprocentowanie stopy procentowe dziś znowu uciekły :)

   Usuń
  6. @Anonimowy6 kwietnia 2022 18:57

   Ja też...

   Usuń
  7. Alior klientom starego T-Mobile daje WIBOR 1M-2%, dziś widzę 1,59% jako oproc. konta, od jutra powinno być 2,66%. (WIBOR 1M z 10. dnia m-ca lub wcześniejszego, czyli w praktyce teraz z dnia 08.04.2022, ten wyniósł 4,66%). Też jakaś chwilowa opcja.

   Kolejna zmiana oproc. to już nowy sposób ustalania, WIBOR 1M-5%.

   Szczegóły kogo dotyczy ww. sytuacja:
   Oprocentowanie rachunku oszczędnościowego w PLN otwartych do 5.12.2019 r. oraz Konta Mocno Oszczędnościowego w PLN, Konta Oszczędnościowego PRIMO oraz Rachunku Oszczędnościowego w PLN dla umów zawartych z T-Mobile Usługi Bankowe (były Oddział Alior Banku), ustalane jest co miesiąc w oparciu o stawkę WIBOR1M z 10. dnia kalendarzowego danego miesiąca pomniejszoną o 2,00 p.p. (do 9.05.2022 r.) lub 5,00 p.p. (od 10.05.2022 r.). W przypadku, gdy 10. dzień danego miesiąca będzie dniem wolnym od pracy, bank przyjmuje stawkę WIBOR1M z poprzedniego dnia roboczego. Zmienione oprocentowanie obowiązuje od 11. dnia kalendarzowego danego miesiąca. W przypadku, gdy stawka WIBOR 1M pomniejszona o marżę banku osiągnie wartość ujemną, stawka oprocentowania wyniesie 0%.

   Usuń
 2. Czy te 3% jest dla pierwszej wpłaty czy też dla kolejnych dopłat?

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzeba poczekać bo 3% to getin daje już od miesiąca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale tutaj jest konto oszczędnościowe, nie trzeba tak jak w getinie trzymać kasy 3 m-ce

   Usuń
  2. Getin również oferuje KO.

   Usuń
  3. Ty piszesz o lokacie a komentujący o Oszczędnościowym Koncie Elastycznym, w ktorym możesz bez utraty odsetek wypłacać pieniądze kuedy chcesz.

   Usuń
 4. Myślicie, że po wczorajszej podwyżce stóp, banki zaktualizują oferty kont oszczędnościowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Banki mają nadpłynność nie od dziś. Ponadto stopa rezerwy obowiązkowej to jedynie 3,5% co oznacza, że bank może udzielić 1 mln zł kredytu mając depozyty na kwotę 35 tys. zł - po co im depozyty, od których na dodatek muszą płacić podatek?

   Usuń
  2. @Anonimowy 7 kwietnia 2022 15:53
   Tak. Jednak tak jak zwykle, za pół miesiąca o tym pomyślą.
   To tak żeby za darmo się kredytować dzięki tym wszystkim, którzy co chwila zrywają lokaty bo nie potrafią zrobić to raz we właściwym miejscu.

   Ja liczę że od 16 kwietnia będę miał te 5,50% przynajmniej. Skromnie bo skromnie ale zawsze coś.

   Usuń
  3. Ciekawe kiedy Nest wprowadzi zmiany w Tabeli Oprocentowania :)

   Usuń
  4. 16-go pewnie.

   Usuń
  5. Wątpię w jakieś znaczące podwyżki. Może w nowej edycji Millenium na KO Profit da coś więcej ale pewnie nie więcej niż 3%.

   Usuń
  6. Nest zaktualizuje oprocentowanie na KO, gdyż jest ono oparte na wskaźniku WIBOR 3M z 15. dnia kalendarzowego każdego m-ca.

   Usuń
  7. Millennium Profit 2,5%... od 19.04.2022.

   Usuń
 5. Ailor dalej mam 0.30 do 50 tys.a ponad 0.01

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpłać tam na chwilę 2 tys. z konta w innym banku, to warunek podwyższenia oprocentowania. Najlepiej 1 przelewem. Tylko czyhają na tych co o tym warunku zapomną. Wyższe oproc. będzie widoczne kolejnego dnia więc bez paniki że nic to nie dało. I ustawić sobie przypomnienie w tel. by zrobić to i w kolejnym mcu.

   Usuń
 6. Hej Złotówa

  Wypadałoby w opisie promocji dodać kwestię, że wpłata 2k aby mieć zapewnione PROMO może nastąpić w dowolnym momencie miesiąca. Bo z autopsji wiemy, że konto oszczędnościowe pokazuje starą stawkę oprocentowania do czasu aż nie zarejestruje wpływu 2k na dowolnym rachunku. Wtedy następnego dnia już jest naliczone promocyjne oprocentowanie. A ludzie się niepokoją że przez miesiąc im naliczało stare oprocentowanie... ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na oszczędnościowym w Neście pokazuje mi od dziś 4%, chyba to jest uzależnione jakoś od WIBOR 3m.Wczesniej było 2,8.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu jest forum Alior, a nie nest, proszę nie spamować.

   Usuń
  2. @Anonimowy 18 kwietnia 2022 00:49

   1. To nie jest forum Alior Banku. AB nie posiada żadnego forum.
   2. Powyżej znajdują się podobne informacje jak ta umieszczona tu przez @Anonimowy 16 kwietnia 2022 16:50 tyle że odnoszące się do Banku millennium, Santander Consumer Banku czy Getin Banku i nie widzę przy każdej z nich twojego protestu. Proszę o poprawienie tego niedopatrzenia.

   Ps. W tej chwili znajduje się tu 27 komentarzy. Z tych 27 komentarzy aż 17 (a mój będzie tym o numerze 18) nie dotyczy opisanej tu promocji. Dobrze że są takie komentarze bo inaczej "wieki ciemne" by nas ogarnęły. 😂

   Usuń
  3. Wątek o polecaniu konta nest na 3.5 procent niema żadnego sensu wywalać tego w każdym temacie. Jeśli chcesz nest możesz poprosić, aby umieszczono komunikaty dotyczące NB. Podawanie codziennie jakie będzie oprocentowanie na koncie NB to spam za co ponosi się odpowiedzialność.

   Usuń
  4. @Anonimowy 18 kwietnia 2022 16:11
   Mieszasz bez jakiegokolwiek zrozumienia.

   1. Tu nie żadnego wątku "o polecaniu konta nest na 3.5 procent".
   2. Komentarz @Anonimowy 16 kwietnia 2022 16:50 wygląda bardziej na pytanie.
   3. Pisanie o NB ma taki sam sens jak w przypadku każdego innego banku.

   Usuń
 8. Czy jeśli ktoś już miał konto osobiste kilka lat temu to może otworzyć jeszcze raz konto w promocji????

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy jeśli ktoś już miał konto osobiste kilka lat temu to może otworzyć jeszcze raz konto w promocji????

  OdpowiedzUsuń
 10. Piszą, że w pekao konto dla nowych klientów 3.5, więc Alior odstaje, a 2.5 dla obecnych bez obowiazku wpłaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Wyssak
   Alior już jakiś czas ma 3,5% i te 3,5% jest w niejednym banku więc nie wiem o co Ci chodzi?

   Usuń
  2. W tej edycji do 9.05 mają konto mega oszczędnościowe na 3 procent, a nie przypominam sobie żeby ogłosili już nową edycję na 3.5.

   Usuń
 11. Od jutra 4%. Więc kto chce skorzystać niech się wstrzyma.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...