Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nawet 2000 zł w bonusach za konto dla firm w Pekao (+ zwolnienie z opłat za konto i kartę na 2 lata)

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

1.04.2022

Nawet 2000 zł w bonusach za konto dla firm w Pekao (+ zwolnienie z opłat za konto i kartę na 2 lata)

Wystartowała nowa edycja promocji konta firmowego w Banku Pekao.

Teraz na osoby prowadzące działalność gospodarczą do wzięcia czekają bonusy o wyższej wartości - w sumie można zgarnąć nawet 2000 zł. Do tego bank na 2 lata gwarantuje zwolnienie z opłat za konto i wydawaną do niego kartę.


Premia 2000 zł za Konto Przekorzystne Biznes w Pekao


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba fizyczna prowadząca (lub otwierająca) jednoosobową działalność gospodarczą.

Z promocji nie mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy posiadali rachunek rozliczeniowy (firmowy) w Pekao (lub Idea Banku, który to został przejęty przez Pekao) w okresie od 1.12.2020 do 31.03.2022 r. 

Ewentualne posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego dla osób fizycznych (czyli konta osobistego) w Pekao nie wyklucza możliwości udziału w niniejszej promocji konta firmowego (zapis na ten temat można znaleźć w regulaminie).

Zasady promocji "2 000 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę przez 2 lata"


W promocji zdobyć można kilka różnych bonusów - za różnego rodzaju aktywności.

Do 1800 zł w bonusach przewidziane jest dla każdego przedsiębiorcy - także tych z długim stażem prowadzenia swej działalności. W nieco uprzywilejowanej sytuacji są jednak osoby, które firmę dopiero zamierzają założyć, bo za to jest dodatkowa nagroda - 200 zł.

By uzyskać 200 zł za otwarcie firmy za pośrednictwem Banku Pekao (poza późniejszym otwarciem konta firmowego w Pekao) koniecznym jest rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej za pomocą Profilu Zaufanego w bankowości elektronicznej Pekao24.

Przez rejestrację rozumiane jest nadanie  NIP-u, REGON-u i zgłoszenie do ZUS oraz uzyskanie w CEIDG statusu "aktywny" (najpóźniej do 31.08.2022 r.).

By wziąć udział w promocji konta firmowego i mieć otwartą drogę do zdobywania bonusów:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne Biznes wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard oraz z dostępem do bankowości elektronicznej Pekao24 i najpóźniej do 31.08.2022 r. zawrzyj umowę z bankiem;
 • zaakceptuj regulamin promocji (robi się to już na samym początku składania wniosku na wyżej podlinkowanej stronie promocji);
 • wyraź zgody na otrzymywanie informacji marketingowych (w tym handlowych) od Banku Pekao oraz na kontakt marketingowy z ofertą Spółek z Grupy Kapitałowej, za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów oraz
 • w sześciu kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o konto w Pekao (w każdym z tych miesięcy) wykonaj przelew do ZUS na kwotę min. 300 zł


Dalej pozostanie już spełniać warunki uzyskiwania poszczególnych bonusów.

Zwrot 3% za płatności ma być liczony od łącznej wartości miesięcznych płatności na min. 500 zł kartą debetową Mastercard do konta lub aplikacją PeoPay przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o konto. Miesięcznie można uzyskać do 100 zł, co przez okres 6 miesięcy moneybacku da nawet 600 zł.

Premia dodatkowa 200 zł dla aktywnych klientów. By zdobyć tę nagrodę, przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o konto (w każdym z tych miesięcy), wykonaj: 
 • przelew do ZUS na kwotę min. 300 zł, 
 • przelewy (inne niż do ZUS) za pomocą aplikacji mobilnej PeoPay na łączną kwotę min. 1000 zł oraz
 • płatności kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay na sumę min. 500 zł.

Bonus 400 zł za terminal płatniczy. Możliwości skorzystania z tego bonusu nie mają niektóre podmioty - bank wyklucza bowiem:
"biura turystyczne/ podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z), kantory (PKD 66.12Z), lombardy (PKD 64.92Z), TAXI (PKD 49.32Z), agencje towarzyskie (PKD 96.09Z), kasyna (PKD 92.00Z), sprzedaż detaliczna broni i amunicji (PKD 47.78Z), produkcja broni i amunicji (PKD, 25.40.Z)"

Jeśli masz jednak inny numer PKD, to na ten bonus możesz się załapać - oczywiście jeśli terminal płatniczy jest Ci potrzebny (bo przecież to zależy od specyfiki prowadzonej działalności).

By go zgarnąć:
 • najpóźniej do 31.08.2022 r. zawrzyj umowę o terminal płatniczy z Bankiem Pekao oraz
 • przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta za pomocą terminala przyjmij płatności na kwotę min. 1000 zł miesięcznie (zatem w związku z czasem, w jakim należy zapewniać te wpływy, z zawarciem umowy o terminal nie ma co zwlekać i najlepiej zrobić to niezwłocznie po otwarciu konta, by już od kolejnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu otwarcia konta zapewniać wpływy z płatności kartą).

Bonus 600 zł za zawarcie pierwszej umowy o kredyt / pożyczkę lub o Leasing z Pekao Leasing lub Faktoring z Pekao Faktoring. Jako że ten bonus, to w praktyce nie bankobranie w najczystszym wydaniu, a jedynie rekompensata kosztów, które idą za wymienionymi produktami/usługami, to zainteresowanych ewentualnym skorzystaniem z promocji w tym zakresie, zachęcam do zapoznania się ze szczegółami w regulaminie (§ 4, cz. I, ust. 1, pkt 4 w tabeli).

Wypłata każdego z bonusów w praktyce przewidziana jest do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zostaną spełnione warunki jego zdobycia. Do czasu otrzymania premii nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem. 

Biorąc udział w promocji konta firmowego, pamiętaj, iż uzyskane w ten sposób premie stanowią przychód z działalności gospodarczej i to uczestnik promocji ma obowiązek rozliczenia podatku.

Które bonusy są godne szczególnej uwagi? Do najprostszych należą warunki przy zwrotach za płatności (do 600 zł) oraz bonusie 200 zł za aktywne korzystanie z konta. W ten sposób można zgarnąć do 800 zł. Jeśli dopiero teraz rozpoczniesz działalność, to wpadnie jeszcze bonus 200 zł, który również jest wtedy łatwy do wzięcia. W sumie wyjdzie 1 000 zł.

Zdobywanie kolejnych gratyfikacji zależy już od indywidualnej sytuacji (bo np. nie każdy przedsiębiorca potrzebuje terminal płatniczy) oraz kalkulacji (np. kosztów wymiany walut w porównaniu z konkurencją). W przypadku produktów kredytowych trzeba uwzględnić potrzeby i koszty.

Konto Przekorzystne Biznes - prześwietlenie oferty Pekao


Oprócz wyżej opisanych gratyfikacji dla osób otwierających konto firmowe w Pekao, w regulaminie promocji znaleźć można jeszcze jedną korzyść dla otwierających Konto Przekorzystne Biznes:
"Bank dodatkowo bez żadnych warunków ustali opłatę w wysokości 0 zł za prowadzenia Konta Przekorzystnego Biznes oraz opłatę w wysokości 0 zł za kartę debetową Mastercard wydaną do tego konta, za okres 24 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym została zawarta umowa tego konta. Po zakończeniu powyższego okresu, w którym obowiązywać będą promocyjne wysokości opłat, będą one pobierane w wysokości zgodnej z obowiązującą Tabelą opłat i prowizji bankowych rachunku Konto Przekorzystne Biznes"

I taki punkt z regulaminu promocji bierze górę nad zapisami z tabeli opłat i prowizji, więc przez 2 lata nie trzeba martwić się spełnianiem warunków zwalniających z opłat za konto czy kartę.

Korzystając z konta, trzeba jednak uwzględnić, iż SMSy z hasłami do autoryzacji dyspozycji składanych w bankowości są darmowe w liczbie 20 w danym miesiącu kalendarzowym (za 21. i każdy kolejny SMS w tym samym miesiącu opłata wynosi po 0,20 zł). Darmowych jest z kolei 15 pierwszych przelewów w danym miesiącu kalendarzowym (za każdy kolejny bank pobiera 1,50 zł).

Po upływie promocyjnego okresu zwolnienia z opłat za konto i kartę (jeśli zdecydujesz się nadal je posiadać) obowiązywać będą warunki standardowe, które na chwilę obecną wyglądają następująco:
 • 0/9 zł - opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana po spełnieniu jednego z poniższych warunków:
  • wpływy na sumę min. 2000 zł lub 
  • przelew do ZUS albo US, lub
  • wpływy z terminala wydanego przez bank, lub
  • jedna wymiana walut w Pekao, lub 
  • opłacenie jednej raty leasingu w Pekao Leasing.
 • 0 zł za 15 pierwszych przelewów w miesiącu kalendarzowym zlecanych poprzez bankowość internetową (Pekao24 dla firm albo Pekao Biznes24) - za każdy kolejny bank pobierze 1,50 zł; darmowe (bez limitów) są krajowe przelewy Elixir PLN zlecane za pośrednictwem aplikacji PeoPay; jeśli chodzi o SMSy z hasłami do autoryzacji dyspozycji składanych w bankowości, to klient otrzymuje pakiet 20 darmowych SMSów w miesiącu kalendarzowym (za 21. i każdy kolejny SMS w tym samym miesiącu opłata wynosi po 0,20 zł);
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności na sumę min. 300 zł.

Bank nie pobiera opłat za wypłatę gotówki kartą z bankomatów Pekao oraz za 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w Polsce (za kolejne wypłaty prowizja wynosi 2%, min. 5 zł).

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi, na których zyskasz najwięcej? Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o najbardziej zyskownych promocjach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

5 komentarzy:

 1. czy załadowania revoluta z karty debetowej wliczają się do 3% płatnosci? w regulaminie nie ma wyłączeń ale może w innych miejscach to jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego jeszcze nikt nie wie bo sprawdzić w praktyce nie mógł. Ale masz rację że wykluczeń nie ma.

   Usuń
 2. Witam

  Miałem konto firmowe w tym banku, które zamknąłem w 6.2020. Więc wg regulaminu łapię się na tę promocję.
  Kiedy zacząłem wprowadzać teraz wniosek o otwarcie konta w promocji to podaje, że mój nr telefonu mają już w bazie i nie mogę kontynuować składania wniosku.
  Mam zgłosić się do najbliższej placówki.
  O co chodzi???
  Mam aktualnie konto osobiste, ale to też nie powinno mnie wykluczyć.
  ???
  Pozdrawiam
  SKUBI

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może z innym mailem i nr tel się uda? Przynajmniej konto osobiste tak mi się udało założyć.

   Usuń
 3. Warto wspomnieć że życzą sobie 1,5 PLN za przelew na telefon...złodzieje

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...