Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Aż 3,4% dla oszczędności - (wielce prawdopodobne) LAST MINUTE

900 zł do Allegro od Citi⭐ 500 zł od: Millennium, BNP Paribas , ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

27.03.2019

Aż 3,4% dla oszczędności - (wielce prawdopodobne) LAST MINUTE

Są rzeczy prawdopodobne i bardzo prawdopodobne. Ta niestety należy do tych bardzo prawdopodobnych.

Powoli przychodzi żegnać się nam ze świetnym oprocentowaniem dla oszczędności w Getin Banku. Dowodem na to jest znaczne cięcie stawki na lokacie (z 3,3% obniżono je na 2,8%). Wszystko więc wskazuje, że jest to ostatnia chwila, by załapać się jeszcze na 3,4% gwarantowane na 4 miesiące na koncie oszczędnościowym. Tylko trzeba się pospieszyć.

[Aktualizacja: o nowej edycji promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym piszę tutaj.]

Efektem tzw. "Afery KNF", która wybuchła w listopadzie ub.r. był bardzo duży wzrost oprocentowania na lokatach i koncie oszczędnościowym w Getin Banku (i Idea Banku również ze względu na tego samego właściciela). W taki sposób bankierzy odpowiedzieli na spory odpływ zaniepokojonych/nieświadomych klientów (zaniepokojenie w mej ocenie było niepotrzebne, jeśli ktoś w banku miał ulokowaną kwotę nieprzekraczającą równowartości 100 tysięcy euro, a więc limitu chronionego przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny). Gdy jedni wtedy środki wypłacali, to inni na sytuacji zyskali, bo zdołali załapać się na oprocentowanie na poziomie nawet 3,9% w skali roku. I choć z jednej strony odpływ środków pod koniec 2018 roku był duży (o czym bank niedawno oficjalnie informował), to też musiało pojawić się w banku sporo nowych klientów i ich środków, bo sytuacja zaczęła się stabilizować, a Getin Bank systematycznie przycinał oprocentowanie. Zazwyczaj cięcia wynosiły 0,1-0,2 punktu procentowego. Ale na początku minionego tygodnia, gdy bank wprowadził nową edycję promocji lokaty na nowe środki, to zmiana była już drastyczna. Oprocentowanie spadło aż o 0,5 punktu procentowego. I to może dowodzić, że bank już mocno nie potrzebuje "walczyć" o nowych klientów i nowe środki, które zapełniały lukę po tych środkach, które niektórzy klienci wypłacili.

Ale na chwilę obecną w Getin Banku jest dostępna jeszcze (choć już bardzo krótko) stawka 3,4% w skali roku nawet do 400 000 zł z gwarancją utrzymania oprocentowania na koncie oszczędnościowym przez 4 miesiące. Są też jeszcze inne propozycje dla oszczędzających (aczkolwiek już dla mniejszych kwot), dzięki którym uzyskać można 3,5% na 12 miesięcy (do 10 000 zł) oraz 4% w skali roku na 3 miesiące (do 20 000 zł). Wybór jest więc dość duży. Te okazje warto wykorzystać. No i jeszcze można zgarnąć bonus 50 zł na start. Dziś o tym wszystkim przypominam i instruuję krok po kroku, jak wycisnąć maksa 😉

Wszystkie te promocje już na blogu opisywałem, ale teraz zbieram w jednym miejscu. Wpis ten traktuj zatem jako swego rodzaju ogólnikowy przewodnik po wszystkich propozycjach Getin Banku - szczegóły danej promocji znajdziesz w podlinkowanych wpisach.

Jeśli nie jesteś jeszcze klientem Getin Banku, to będzie koniecznie założenie konta osobistego i konta oszczędnościowego. Świetnie się jednak składa, bo na tym zarobisz dodatkowo (oprócz odsetek do zgarnięcia jest bonus 50 zł). Jak to zrobić najlepiej? W skrócie:
 • czym prędzej zawnioskuj o Konto Proste Zasady w Getin Banku, z którym założysz konto oszczędnościowe (dzięki nemu uzyskasz właśnie 3,4% w skali roku na 4 miesiące dla kwoty nawet 400 000 zł); by zgarnąć bonus we wniosku pamiętaj podać kod polecenia (niżej podpowiadam jak go uzyskać);
 • napisałem "czym prędzej zawnioskuj", bo z otwarciem kont i wpłaceniem choćby symbolicznego grosika lub całej docelowej kwoty na konto oszczędnościowe trzeba się wyrobić do 7.04.2019 r. (ta wpłata uruchamia promocję oprocentowania na okres 4 miesięcy, a dokładnie 122 dni - przez taki czas będzie dla Ciebie obowiązywać stawka 3,4% w skali roku nawet dla później dopłacanych środków).

I teraz garść szczegółów.

▶️ By dowiedzieć się wszystkiego co niezbędne dla zgarnięcia bonusu 50 zł, przejdź do wpisu prześwietlającego program "Polecam Proste Zasady". Tam dowiesz się jakie zgody należy wyrazić we wniosku, jakie warunki będzie trzeba spełnić (ale uprzedzę: to bardzo proste warunki), znajdziesz prześwietlenie konta, a także uzyskasz wiarygodny kod polecenia, który trzeba podać we wniosku o konto, by zgarnąć bonus 50 zł.

▶️ Na bankowej stronie promocji znajdziesz informacje o promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym (3,5% na rok do 10 000 zł) - tę promocję pod nazwą "Bonus dla aktywnych" opisuję tutaj.

▶️ Ale na tym samym koncie oszczędnościowym skorzystasz też z promocji, którą można sobie uruchomić już tylko do 7.04.2019 r. To 3,4% w skali roku nawet do 400 000 zł gwarantowane na okres 122 dni - w podlinkowanym wpisie przeczytasz o warunkach oferty oraz o koncie oszczędnościowym w Getin Banku. Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem Getin Banku, to wszystkie (max. 400 tys. zł) wpłacone środki będą kwalifikowały się do promocyjnego oprocentowania. Jeśli jednak masz już konto w Getinie, to w podlinkowanym wyżej wpisie znajdziesz szczegółowe informacje na temat wyliczenia "nowych środków", dla których obowiązuje stawka 3,4% w skali roku.

▶️ Po złożeniu wniosku o konto osobiste (Konto Proste Zasady) wraz z kontem oszczędnościowym, umowę z bankiem zawrzesz za pośrednictwem kuriera. Różne banki w różnoraki sposób procedują ten temat. Czasem na kuriera trzeba czekać po kilkanaście dni, ale w przypadku Getin Banku (co doświadczyłem osobiście, ale pisali o tym również Czytelnicy) działa to bardzo sprawnie. Po złożeniu wniosku o konto najczęściej tego samego dnia kontaktuje się telefonicznie pracownik banku, który potwierdza wniosek i umawia kuriera. A ten często przyjeżdża w ciągu 1-2 dni roboczych. Szybko, ale pamiętaj, że nie ma co zwlekać - by zapewnić sobie 3,4% na 122 dni, konta muszą być otwarte najpóźniej do 7.04. (a w praktyce do piątku 5.04., bo to ostatni dzień roboczy) i w tym terminie trzeba też dokonać pierwszej (nawet drobnej) wpłaty, która uruchomi promocyjne oprocentowanie.

▶️ W Getin Banku dostępna jest również 3-miesięczna Lokata Mobilna z oprocentowaniem 4% w skali roku, na którą wpłacić można od 500 do 20 000 zł. Ta propozycja (co sugerować może nazwa lokaty) dostępna jest wyłącznie w aplikacji mobilnej banku. Jak długo będzie dostępna ta oferta? Do odwołania. Zatem i z tego względu nie warto zwlekać.


O najlepszych propozycjach dla oszczędzających, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz dzięki newsletterowi dla Czytelników bloga Bankobranie. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu).

Przydatne dokumenty:

37 komentarzy:

 1. Czy konto trzeba założyć przez internet czy mozna w placówce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Internet, apka, oddział - wsio rawno :)

   Usuń
  2. Można w placówce, ale muszę przyznać, że zakładanie przez internet + kurier jest w GBG bardzo sprawne.
   Polecam tę metodę bo dodatkow możesz wybrać wzór karty do konta. W oddziale nie zawsze jest wybór.

   Usuń
 2. Złotówa, czy coś się zmieniło? Limit ubezpieczenia BFG zmalał do 100 tys. zł? Od kiedy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 100 tys. euro oczywiście! Dzięki za czujność :)

   Usuń
 3. Samo pospieszenie się nie wystarczy, gdyż z niniejszej oferty nie mogą skorzystać uczestnicy biorący udział w poprzednich edycjach, którym w okresie przystąpienia, tj. od 4. marca do 7. kwietnia zakończył się okres trwania poprzednich edycji - taki klimat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety, ale dla niektórych data wyliczenia salda początkowego ustalona jako 24. lutego jest bardzo niefortunna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślicie że lokata mobilna będzie mimo to dostępna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mimo skorzystania z promocji na koncie oszczędnościowym? Będzie. Aczkolwiek oferta 4% ma być dostępna do odwołania, więc kiedy się zmieni tego nie wiadomo.

   Usuń
  2. Czy jeśli jestem klientem banku i mam konto getin up to można je zmienić na konto proste zasady i skorzystać z konta oszczędnościowego na 3,4%? zaznaczam ze mam już konto oszczędnościowe i niebawem kończy mi się okres 3-miesięczny na równie dobrym oprocentowaniu...

   Usuń
  3. Możliwość założenie lokaty nie jest uwarunkowana rodzajem ROR jakie się posiada.

   Usuń
 6. Dzień dobry, nie denerwujcie się, jeżeli moje pytanie jest banalne-dopiero zaczynam bankobranie-ale widzę,że tu specjaliści się udzielają- mam konto oszczędnościowe z bankowością elektroniczną oraz lokatę "na zatrzymanie" co powinnam zrobić najlepiej i po kolei? Gubię się już i boję,że coś pomieszam i będzie żle. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz sprawdzić saldo jakie było u ciebie na 24.02. No i teraz kwotę nad te saldo będziesz mieć na promocyjnym 3,4% od p-wszej wpłaty na konto oszczędnościowe. O ile nie masz teraz jakiejś aktywnej poprzedniej edycji. A saldo "starych środków" musisz utrzymywać dalej.

   Usuń
 7. Po jakim czasie dostaje sie nagrody za polecenie konta tj 100zl i 50 zl dla osoby poleconej tzn jak dlugi to okres ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do końca m-ca następującego po m-cu, w którym zostaną spełnione warunki promocji przez osobę poleconą.

   Usuń
 8. Czy dobrze rozumiem, że jeżeli mam lokatę w Getin Banku (tą na 3,9%), która kończy się w połowie kwietnia, to nawet gdybym chciał je wpłacić na to nowo założone konto oszczędnościowe aby skorzystać z tej promocji 3,4% to i tak nie mam szans, bo środki te zgodnie z regulaminem nie zostaną potraktowane jako Nowe środki, bo Saldo początkowe będzie również sprawdzane na Produktach depozytowych, a lokata jest produktem depozytowym?

  Chyba pozostaje mi zaangażować żonę i na nią otworzyć konto aby skorzystać z tej promocji konta oszczędnościowego z oprocentowaniem 3,4%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak (też mam ten sam ból). Ale do wyboru będzie albo konto u żony na 3,4% albo lokata mobilna na 3 m-ce (1-razowa) na 4% - w zależności jak długo masz ochotę na bycie klientem Getinu :)

   Usuń
  2. Dobrze myślisz. Nie ma szans bo to będą stare środki. Zostaje żona. Albo lokata mobilna (do 20k)

   Usuń
 9. Czy przy wycofaniu srodkow z Getin Banku, bank daja jakas oferte na zatrzymanie? Na ile mc, na jaki procent i do jakiego banku przelewaliscie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy próbie przelewu do Idea wczoraj wieczorem dawali ofertę KO "Podwyższamy oprocentowanie" @ 3,5% na 3 m-ce.

   Usuń
  2. Errata: KO "Podwyższamy oprocentowanie" jest na 3,3% do 200K jednak nie stosowane jest do niego pojęcie sprawdzania salda początkowego, co powoduje, że w praktyce jest to oferta w zasadzie jedynie dla nowych klientów!

   Usuń
  3. Tak, stosowanie pojęcie sprawdzania salda początkowego do opisanej tu oferty KO w praktyce powoduje, że jest to oferta jedynie dla nowych klientów.

   Usuń
 10. Hejka, pogubiłam sie czytajac. Czy mam szanse na bonus 50 zł za lokate na 4% (albo na któreś konto oszczędnościowe, to juz bez wiekszego znaczenia dla mnie w tej chwili) jesli mam juz konto w Gettin banku? Dzięki z gory za odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aldosteron, Getting Bank oferuje premię 50 zł za otwarcie ROR "Proste zasady"

   Usuń
  2. Zakładasz konto osobiste (Proste Zasady). Za to dostaniesz 50 PLN. Lokatę też możesz wtedy założyć

   Usuń
  3. Wątpię czy posiadacz jakiegoś ROR w Getin kwalifikuje się na premię za otwarcie konta "Proste zasady" :)

   Usuń
  4. Niestety za założenie "Lokaty mobilnej" na 4% nie ma żadnej nagrody.

   Usuń
 11. A z jakich banków można zrobić przelew weryfikacyjny? Nie mogę znaleźć tej listy :/ czy nadal da się założyć to konto zupełnie przez Internet? Czy trzeba podpisać kurierem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konta oszczędnościowego nie można otworzyć przelewem z innego banku, a ponadto GNB nie akceptuje tej metody do otwarcia ROR.

   Usuń
 12. Mam pytanie, dziś otworzyłem ROR i konto oszczędnościowe w Getin. Przelewam 50 tyś do Getinu. 20 tyś lokuję na mobilnej 4%, pozostałe 30 tyś na Koncie oszczednościowym. Czy te środki na oszczędnościowym będa oprocentowane na 3,5% pozostałe 20 tyś?
  Kiedy sa naliczane odsetki z konta oszczędnościowego? Bo spotkałem się z twierdzeniem że standardowe końcem miesiąca a później 15 dnia miesiąca bonusowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy do jakiej promocji KO przystąpiłeś.

   Usuń
  2. Dla tych 30 tys. będziesz mieć naliczone 3,4% na koniec miesiąca a do połowy kolejnego miesiąca bonus czyli 0,1% więcej dla kwoty 10 tys. z tych 30.

   Usuń
  3. „Na nowe środki” – XVIII edycja

   Usuń
 13. Hej Złotówa, pytanie natury technicznej:

  W kwietniu skończy mi się lokata (3,9%) i środki z automatu są przekazywane na konto oszczędnościowe. W tym miesiącu już robiłem wypłatę z oszczędnościowego (koniec innej promocji) więc wg regulaminu każda kolejna wypłata to 9 zł. Gdybym chciał założyć tą lokatę mobilną (jednorazową) na 4% to można bezpośrednio z oszczędnościowego zasilić środkami i nie płacić żadnych prowizji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli podczas wniosku o lokatę jako rachunek do pobrania środków wskażesz konto oszczędnościowe, to nie będzie za to opłaty bez względu na to, która to wypłata w miesiącu.

   Usuń
 14. A kiedy Getin księguje odsetki na koncie oszczędnościowym - w ostatnim dniu danego miesiąca czy w pierwszym dniu następnego miesiąca?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Aż tyle do wzięcia za konto osobiste w ING jeszcze nigdy nie było. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 500 zł. Względem poprzedni...