Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata 2,8% na 3 miesiące bez konta - nowa edycja promocji w Getin Banku

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

18.03.2019

Lokata 2,8% na 3 miesiące bez konta - nowa edycja promocji w Getin Banku

Właśnie pojawiła się nowa odsłona e-Lokaty na Nowe Środki w Getin Banku.

Stawka oprocentowania znacząco jednak spadła - bank obniżył je aż o 0,5 p.p. To zmiana tak znacząca, że... uświadamia, iż warto łapać inne okazje, które jeszcze (przez krótki czas) dostępne są w Getin Banku. A to m.in. konto oszczędnościowe ze stawką aż 3,4% gwarantowaną na 4 miesiące.

Dobre czasy dla oszczędzających na lokacie dla nowych środków w Getin Banku chyba powoli odchodzą. Wszak jeszcze niedawno, kilka miesięcy temu, e-Lokata na Nowe Środki dawała nawet 3,9% w skali roku. Teraz to sporo mniej. Aczkolwiek mimo kolejnych obniżek oprocentowania ciągle jest to jedna z najlepszych tego typu lokat oferowanych przez banki w Polsce, bo ulokować można nawet dużą kwotę, bez konta, jak i bez korzystania z jakichkolwiek dodatkowych produktów, z której w dodatku skorzystać mogą też obecni klienci.

e-Lokata na nowe środki - główne cechy:
  • oprocentowanie: 2,8% w skali roku (stałe; dla nowych środków) 
  • minimalna kwota lokaty: 500 zł maksymalna 
  • kwota lokaty: 1 000 000 zł (przy tego typu limitach zawsze jednak przypominam, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny chroni środki klienta do równowartości 100 tys. euro);
  • okres lokaty: 3 miesiące; 
  • liczba lokat, którą może założyć klient: 1; 
  • czas na wpłacenie środków na lokatę: 7 dni po złożeniu wniosku. 

Lokatę założyć mogą nowi (składając wniosek tutaj), jak i obecni klienci (lokatę założyć należy po zalogowaniu do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej). By uzyskać promocyjne oprocentowanie, konieczne jest wpłacenie nowych środków. A dla Getin Banku są to środki, które na dzień założenia lokaty będą stanowić nadwyżkę ponad saldo środków na koniec dnia 10.03.2019 r.

Do wyliczenia tego salda uwzględniane są - indywidualne, jak i wspólne - konta osobiste, oszczędnościowe, rachunki przejściowe i do obsługi bankowych papierów wartościowych, IKE, a także lokaty klienta w Getin Banku. Poza tym nadwyżka ponad saldo środków musi uwzględniać kwotę lokat założonych z nowych środków już po 10.03.2019 r.

Aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania, we wniosku o lokatę wyraź zgody "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną" i nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku".

Promocja ma obowiązywać do 18.04.2019 r. (to ostateczny czas na złożenie wniosku; środki na lokatę można wpłacić w ciągu 7 dni od złożenia wniosku).

Inne propozycje Getin Banku dla oszczędzających


W Getin Banku nie brakuje alternatyw dla oszczędzających. e-Lokata na Nowe Środki nie wymaga zakładania konta osobistego... ale warto rozważyć jego otwarcie, bo za Konto Proste Zasady zgarnąć można gwarantowany bonus 50 zł. I to niejedyny powód, bo z kontem osobistym uzyskasz też możliwość korzystania z oprocentowania 3,5% na koncie oszczędnościowym, które Getin Bank gwarantuje przez 12 miesięcy (aczkolwiek tylko dla kwoty do 10 000 zł). Z kolei dla większych środków (bo do 400 000 zł) na koncie oszczędnościowym uzyskać możesz 3,4% dla nowych środków, gwarantowane na 4 miesiące (i na tę promocję załapać się można już tylko do 7.04.2019 r.) A no i jest jeszcze lokata mobilna, czyli najlepiej oprocentowana propozycja tego banku: na 3 miesiące uzyskać można 4% w skali roku (maksymalnie do 20 000 zł).

Jeśli na powyższe promocje się nie łapiesz lub szukasz alternatywy sprawdź e-Lokatę na Plusie w BOŚ Banku, z którą uzyskasz 2,5% w skali roku na 3 miesiące (bez konieczności posiadania lub zakładania konta).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...