Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Przypomnienie dla korzystających z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

26.03.2019

Przypomnienie dla korzystających z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

Nadchodzi dzień, przed którym należy się przygotować do (miejmy nadzieję) kolejnej edycji podwyższonego oprocentowania "dla nowych środków".

Przypomnienie dla korzystających z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku MillenniumA to moment, na który (chwilowo) warto wyczyścić konta w Banku Millennium, by na dzień 30.03.2019 r. posiadać tam jak najmniej środków (a najlepiej wcale). Bo wtedy będzie szansa załapać się na kolejną promocję oprocentowania.

💡 Jeśli jeszcze nie jesteś klientem Banku Millennium, sprawdź promocję, w której w łatwy sposób zgarniesz gwarantowany bonus 200 zł na start. Promocja została przedłużona do 27.03.2019 r., do godz. 23:59.

Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium już od dawna należy do najlepszych tego typu rachunków udostępnianych przez banki w Polsce. I nie chodzi tu o samo oprocentowanie (które w innych bankach bywa wyższe, ale pojawia się głównie na jakiś określony czas). Chodzi przede wszystkim o powtarzalność oferty i możliwość załapywania się na promocyjne oprocentowanie także przez obecnych klientów. Choć promocja nieustannie bazuje na podwyższeniu oprocentowania dla "nowych środków". W praktyce jednak można z promocji korzystać ciągle - tak to wyglądało w dotychczasowych edycjach i pozostaje nadzieja, że znów się powtórzy. By się jednak załapać na kolejne edycje promocji, niezbędne będzie zastosowanie pewnego triku, który na szczęście jest całkiem prosty.

Bank Millennium po zakończeniu jednej edycji promocji odpala kolejną, a dniem badania salda środków jest dzień poprzedzający rozpoczęcie tej nowej edycji. Jeśli ta zasada zostanie zachowana (a tak się dotąd działo przez kilkanaście edycji), to w nowej promocji, która powinna pojawić się w niedzielę (31.03.2019 r.) dniem badania salda środków będzie 30.03.2019 r. (a konkretnie stan środków na koniec soboty). Do wyliczania tego salda uwzględniane są nie tylko środki na koncie oszczędnościowym, ale również na wszystkich innych rachunkach klienta w Millennium. Z tego więc powodu środki na zbliżający weekend warto przerzucić do innego banku.
💡 O tym jak działa mechanizm wyliczania nowych środków i załapywania się na kolejne odsłony promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym szczegółowo piszę (a nawet rozrysowuję) w instrukcji dla użytkowników konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium.

Jeśli w Millennium posiadasz większe środki (powyżej 50 000 zł) musisz pamiętać o rozłożeniu wycofywania środków na więcej niż 1 dzień. Powodem jest obowiązujący w tym banku dzienny limitów przelewów zewnętrznych zlecanych w bankowości internetowej. Wynosi on 50 000 zł. Jeśli będziesz przelewać większe kwoty z Banku Millennium do innego banku przez kilka dni, to warto też przelewać różne kwoty (np. 50 000 zł jednego dnia, 49 999,99 zł drugiego dnia i 49 999,98 zł następnego). Dlaczego w taki właśnie sposób? Polityka Banku Millennium jest bardzo ostrożnościowa. Gdy dzień po dniu zdarzają się przelewy na taką samą, wysoką kwotę, bank może wstrzymać realizację dyspozycji złożonej elektronicznie, aż do czasu jej telefonicznego potwierdzenia przez Ciebie (konsultanci dzwonią celem upewnienia się, czy to na pewno dyspozycja klienta).

Dzienny limit przelewów nie dotyczy przelewów wewnętrznych. Zatem z konta oszczędnościowego na swe konto osobiste w Millennium najlepiej od razu przelej całą kwotę, a później kolejne transze przelewaj do innego banku właśnie z konta osobistego. Pamiętaj o tym, bo w miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego tylko jeden przelew jest darmowy (a za każdy kolejny zapłacisz 7,50 zł).

W aktualnie dostępnej 12. edycji promocji (do 30.03.2019 r.) , załapać się można na stawkę 2,7% w skali roku do 100 000 zł, obowiązującą przez 92 dni od pierwszej wpłaty "nowych środków" na konto oszczędnościowe Profit. Co przyniesie nowa edycja? Dopiero się dowiemy.

A gdzie obecnie szukać najlepszego oprocentowania? Sprawdź:

A jeśli preferujesz lokaty bankowe bez konieczności zakładania konta osobistego, zainteresować Cię może lokata 2,8% dla nowych środków w Getin Banku lub lokata 2,5% dla nowych klientów BOŚ Banku.


Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


39 komentarzy:

 1. Dzięki za przypomnienie.

  OdpowiedzUsuń
 2. A co z promocją na konto oszczędnościowe w Pekao?
  Z tego co pamiętam było tam 3% na 180 dni.
  NIE jest tutaj wspomniana. Polecasz współpracę z tym bankiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest nadal. Ale bank średni bo z opłatami za smskody, z płatnymi przelewami z konta oszczędnościowego jak się nie robi tego w aplikacji.

   Usuń
 3. Aplikacja Millenium pokazuje promocyjne oprocentowanie w dniach 14.01.2019-15.04.2019

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To twój indywidualny okres 92 dni bo p-wszą wpłatę zrobiłeś 14.01.

   Usuń
  2. Co nie zmienia faktu że teraz trzeba konta wyczyścić jak chcesz mieć od 16.04. znów promocyjne oprocentowanie.

   Usuń
 4. Hej.
  Jam mam lokatę urodzinową to wlicza się to w saldo środków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokaty także. Wszystko co w definicji salda:

   Łączne saldo – suma sald rachunków technicznych, rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunków oszczędnościowych, rachunków oszczędnościowych lokat terminowych i lokat strukturyzowanych w PLN (z wyłączeniem lokat pomostowych otwieranychw związku z zakupem obligacji strukturyzowanych),z uwzględnieniem ujemnych sald na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, wynikających z wykorzystania limitu na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, których posiadacz/współposiadacze są ci sami, co Konta Oszczędnościowego Profit,

   Usuń
  2. Też się liczy. I to niestety jest haczyk lokaty urodzinowej :(

   Usuń
  3. OK dzięki za info. Dla mnie póki co to nieduży problem. Żona też ma tam konto i przeniosę wszystko tam w odpowiednim momencie :)

   Usuń
  4. Po zakończeniu Urodzinowej możesz kasę przerzucić na Mobilną. Zawsze to 2,5%.

   Usuń
 5. Ja mam okres naliczania promocyjnego 15/01/2019 - 16/04/2019

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy środki na karcie kredytowej są liczone do salda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale limit w koncie już tak. I uważajcie na transakcje kartą wykonane ale jeszcze nie zaksięgowane. Też trzeba je brać pod uwagę.

   Usuń
 7. Mam pytanie czy ja też muszę wypłacać bo dopiero otworzyłem konto w banku Millennium w promocji 200 zł + właśnie to 2.7 na koncie oszczędnościowym gdzie moje środki mają być przez 3 mies oprocentowane na te 2,7 wiec musze wypłacić teraz czy mnie to nie dotyczy i będę musiał zrobić ten cały nanewr przy za nie całe 3 miesiące? Z góry dzięki i pozdrawiam 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy kiedy wpłaciłeś p-wszy raz pieniądze na konto profit i ile (tego nie wiadomo) potrwa 13. edycja. Jak min. 30 dni temu + potrwa min. 60 dni to wypłać.

   Usuń
 8. Co z kontem oszczędnościowym w PEKAO? Polecacie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam dziwne wrażenie, że szpece od marketingu z Pekao odkryli ten blog i wrzucają pod każdym artykułem przypomnienie o koncie w ich banku.

   Usuń
  2. Nic z tych rzeczy. Poprostu cche się upewnić czy warto lokowac tam swoje oszczędności oraz jakie odczucia z tym bankiem ma Tutejsza społeczność.
   Dodam, że zacząłem przygodę z bankobraniem, konta w większości banków pozakladane a chciałbym, aby jeden z banków był moim "bankiem centralnym " i szukam najlepszego.

   Usuń
 9. Ciekawostka: przed chwilą Idea zaoferowała mi lokatę zawrotną 3.5% na 3 miesiące przy przelewie do Getin (przelałem Millenium --> Idea i chciałem tą kwotę przelać Idea --> Getin).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tylko dlatego, że wielu klientów Getin wciąż ma aktywne 5-miesięczne KO na 3,5% :)

   Usuń
  2. Ciekawe ,ja nie dostałem żadnej propozycji przy przelewie 180k.
   Oni traktują klientów bardzo wybiórczo!!!

   Usuń
  3. Potwierdzam! I dzisiaj u mnie oferta 3,5% dla kwoty 40 tys.

   Usuń
  4. Istotne jest to do jakiego banku jest inicjowany ten przelew.

   Usuń
  5. Najlepsze % dają przy przelewie do Getinu.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 27 marca 2019, 12:35

   Czy to była próba przelewu do Getin?

   Usuń
 10. Ja mam okres promocyjny od 08.02.2019 do 10.05.2019
  Tez powinnem teraz wypłacić by od 11.5.2019 mieć znowu promocyjne oprocentowanie ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam, mam promocyjne % do 26maja, czyli mam teraz wypłacić, ale kiedy mogę je znów przelać z powrotem? Od razu po weekendzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłać. Przelać możesz już w pn.

   Usuń
 12. W aplikacji mam informacje "Salda z dnia badania dla aktualnej Promocji - 12/01/2019". Czy u mnie kolejne badanie salda nie będzie po 92-ch dniach od tej daty czy też teraz?
  Promocyjne oprocentowanie mam od 02/02/2019 do 04/05/2019.
  Numer edycji Promocji - 12

  OdpowiedzUsuń
 13. Brakło czasu i być może się spóźniłem. Poradzicie? Jeśli dziś (piątek) lub jutro(sobota) wykonam przelew do innego banku to konto mi się wyzeruje na 30.03.2019 roku, czy to nastąpi dopiero w poniedziałek i lepiej nic nie robić? Do poniedziałku sesji już nie będzie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dołączam się do pytania....

   Usuń
  2. Nawet teraz możesz przelać środki i będzie dobrze. Liczy się wykonanie przelewu a nie jego realizacja.

   Usuń
  3. @Anonimowy, 30 marca 2019, 21:01

   Przelew zlecony dzisiaj będzie miał datę wykonania 1 kwietnia czyli prima aprilis - taki klimat :)

   Usuń
  4. Niestety środki przesłane 29.03 i wróciły na konto 03.04 zostały oprocentowane standardowo czyli na marne 0,6 % ...

   Usuń
 14. ruszyła lokomotywa z 13 edycją .warunki bez zmian .

  OdpowiedzUsuń
 15. Dzień badania salda to 30.03.2019 i właśnie tego samego dnia zaksięgowali PRZEDWCZEŚNIE odsetki za KO Profit chociaż zazwyczaj robią to ostatniego dnia miesiąca - przypadek?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...