Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Citibank: 3% w skali roku gwarantowane na 6 miesięcy do 70 000 zł

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

19.03.2019

Citibank: 3% w skali roku gwarantowane na 6 miesięcy do 70 000 zł

Czas przyjrzeć się promocji konta oszczędnościowego w Citibanku.

Dotychczasowe promocje tego banku wiązały się z bonusami za otwarcie konta osobistego. Teraz jest coś, co zainteresuje osoby oszczędzające. Można bowiem zagwarantować sobie na aż pół roku oprocentowanie na bardzo dobrym (jak na obecne czasy) poziomie.

Dla kogo promocja? Udział w promocji wziąć może osoba pełnoletnia, która po dniu 1.01.2017 r. nie posiadała, ani nie współposiadała konta osobistego typu Citi Priority, Citigold lub Citigold Private Client lub Rachunek Oszczędnościowy w Citibanku.

Co ciekawe, to na promocję 3% na koncie oszczędnościowym łapią się też posiadacze CitiKonta (wtedy jednak należy dokonać zmiany typu rachunku na konto Citi Priority).

Promocyjne oprocentowanie. W ramach promocji otrzymasz podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Uzyskasz 3% w skali roku gwarantowane (przy spełnieniu warunków promocji) przez okres 6 miesięcy dla kwoty do 70 000 zł.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji i uzyskać 3% dla oszczędności:
 • do 30.06.2019 r. złóż wniosek o konto Citi Priority i zawrzyj umowę z bankiem o konto osobiste (Citi Priority), jak i Konto Oszczędnościowe, wyrażając przy tym zgody na przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych środkami  komunikacji  elektronicznej oraz na telefoniczne przekazywanie i prezentowanie informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, przez Citibank;
 • najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego po miesiącu, w którym otwarto konto:
  • zaloguj się do bankowości internetowej Citibanku oraz
  • zapewnij wpływy na konto Citi Priority na sumę min. 8 000 zł (może być to jeden wpływ lub więcej na taką sumę; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta bez konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek okres; wpływ może pochodzić z Twego konta w innym banku; jedyne zastrzeżenie jakie można znaleźć w regulaminie to to, by wpływ nie pochodził z rachunku dla klientów indywidualnych prowadzonego przez Citibank) lub 
  • na rachunkach prowadzonych przez Citibank utrzymuj średniomiesięczne saldo środków w wysokości min. 100 000 zł.

Z dwóch powyższych warunków (wpływy lub średniomiesięczne saldo) warunek wpływów wydaje się prostszy. Jeśli jednak zdecydujesz się utrzymać odpowiednio saldo, pamiętaj o następujących zasadach:
"Średniomiesięczne saldo środków (...) wyliczane jest z sumy środków znajdujących się na wszystkich rachunkach Uczestnika prowadzonych przez Bank [Citibank - przyp. Mr. Złotówa], których jest on głównym posiadaczem, w kolejnych dniach miesiąca podzielonej przez liczbę dni w danym miesiącu kalendarzowym (...) 
Przy wyliczaniu salda średniomiesięcznego (...), nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków prowadzonych przez Bank dla klientów  indywidualnych innych niż Uczestnik oraz z rachunków, których Uczestnik jest drugim lub kolejnym współposiadaczem"

By utrzymywać 3% na koncie oszczędnościowym, wpływy na konto Citi Priority na sumę min. 8 000 zł miesięcznie lub średniomiesięczne saldo na rachunkach w Citibanku na poziomie min. 100 000 zł należy zapewnić w każdym z 6 kolejnych miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta.

I właśnie przez okres tych 6 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta będziesz uzyskiwać 3% na koncie oszczędnościowym. Odsetki będą wypłacane do 12. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Pamiętaj, by do dnia wypłaty ostatnich promocyjnych odsetek nie zamykać, ani nie wypowiadać umowy o konto Citi Priority, ani Konto Oszczędnościowe.

Na co dzień na blogu nie podejmuję tematyki produktów depozytowych dla walut obcych, ale dla zainteresowanych dodam, że istnieje też możliwość uzyskania 2% na 3-miesięcznej lokacie USD dla kwoty od 500 do 500 000 USD. Szczegóły znajdziesz w regulaminie (punkty od 28 do 32.)

Konto Citi Priority - prześwietlenie oferty


By uniknąć miesięcznej opłaty za prowadzenie konta Citi Priority (30 zł), wystarczy spełnić jeden z poniższych warunków:
 • (I) zgromadź i utrzymuj na rachunkach w banku średniomiesięczne saldo w wysokości 30 000 zł (więc trzeba codziennie utrzymywać taką kwotę w banku lub np. przez pół miesiąca min. 60 000 zł; do tego salda wliczą się już środki na koncie oszczędnościowym objętym stawką 3% w skali roku, więc ten warunek można spełnić całkiem prosto) lub 
 • (II) zasil konto środkami w łącznej wysokości min. 5 000 zł (może to być wpływ z Twego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków na koncie - bez konieczności ich utrzymywania na koncie w dłuższym okresie).

Zatem spełniając warunki promocji, z automatu zapewnisz sobie również darmowe prowadzenie konta.

Przelewy krajowe Elixir PLN zlecane z konta Citi Priority przez bankowość internetową lub mobilną są realizowane za 0 zł. Darmowa jest też karta wydawana do konta, a za jej pomocą wypłacać można środki bez prowizji ze wszystkich bankomatów w Polsce. Otwierając konto w Citibanku warto jednak pamiętać o tym, by nie włączać usług dodatkowych (typu dostęp do usługi CitiPhone), ani nie wyrabiać zbędnych gadżetów (jak nośnik zbliżeniowy w postaci naklejki), bo te są płatne.

Jeśli zaś chodzi o Konto Oszczędnościowe, to jest ono prowadzone za 0 zł, jeśli klient posiada konto osobiste w Citibanku. W danym miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest darmowy, a za drugi (i każdy kolejny) w tym samym miesiącu kalendarzowym zapłacisz 10 zł.


Przydatne dokumenty:

7 komentarzy:

 1. Udział w promocji wziąć może osoba pełnoletnia, która po dniu 1.01.2017 r. nie posiadała, ani nie współ-posiadała konta osobistego ani KO - dla nich 'na osłodę' jest KO na 3 m-ce @ 1,5% :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby tylko Citi. Niedocenianie obecnych klientów jest dość powszechne (za małymi wyjątkami)

   Usuń
 2. Chcę skorzystać z promocji z telefonem. Czy ma znaczenie kolejność składania wniosku o konto/kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku tych promocji (3% na koncie oszczędnościowym dla otwierających konto osobiste oraz telefon Xiaodmi za kartę kredytową) kolejność nie ma znaczenia, więc możesz zawnioskować w dowolnej kolejności.

   Usuń
  2. wnioskując o ko na 3% i kk z telefonem aby dostać wszystkie profity wynikające z promocji od czego zacząć ?proszę łopatologicznie

   Usuń
  3. Kolejność jest bez znaczenia. Możesz najpierw zawnioskować o kartę, a później o konto. Lub odwrotnie. Albo nawet o wszystko jednocześnie. To się wzajemnie nie wyklucza.

   Usuń
 3. zamiast się cieszyć że ktoś by do nich oszczędności przeniósł to robią jakieś karencje

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...