Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz Monety Allegro o wartości nawet 291 zł za wyrobienie i aktywne korzystanie z karty kredytowej w Santander Banku

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

20.03.2019

Odbierz Monety Allegro o wartości nawet 291 zł za wyrobienie i aktywne korzystanie z karty kredytowej w Santander Banku

Santander Bank odpalił promocję karty kredytowej.

Monety Allegro za kartę kredytową Visa Akcja Pajacyk w Santander BankuOsoby, które zdecydują się na kartę w tym banku, zgarnąć mogą nie premie pieniężne, ani nagrody rzeczowe, a Monety Allegro (czyli swego rodzaju rabat), które można wykorzystać podczas zakupów w tym największym serwisie e-commerce w Polsce.

Do wzięcia jest nawet 291 Monet Allegro, które w praktyce są równowartością 291 zł do wydania na Allegro. Monety można uzyskiwać za wykazanie się odpowiednią aktywnością w korzystaniu z karty, aczkolwiek nie wszystkie propozycje banku są korzystne z punktu widzenia bankobiorcy (Monetami Allegro premiowany jest np. płatny przelew z karty albo za rozłożenie spłaty w systemie ratalnym, co z automatu - z powodu prowizji - "zje" potencjalny zysk). Realnie więc można zyskać mniej.

Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która do 11.03.2019 r. nie posiadała w Santander Banku (wcześniej działającym pod marką BZ WBK) dowolnej głównej karty kredytowej. Zatem jeśli kiedykolwiek było Ci dane posiadać kartę kredytową w tym banku, to niestety na promocję się nie łapiesz.
💡 Ale być może załapiesz się na którąś z promocji karty w innym banku: 
- Citibank daje telefon Xiaomi Redmi 6a lub samodzielnie wybrane nagrody rzeczowe lub vouchery o wartości 350 zł 
- BGŻ BNP Paribas ma do sprezentowania gwarantowane bony Allegro o łącznej wartości 400 zł

Do wzięcia udziału w promocji Santander Banku z Monetami Allegro niezbędne jest posiadanie konta w serwisie Allegro.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji:
 • telefonicznie lub z doradcą online w kanale Video złóż wniosek o kartę kredytową Visa Silver Akcja Pajacyk;
 • najpóźniej do 9.05.2019 r. zawrzyj z bankiem umowę o kartę kredytową.

Dalej już przyjdzie zdobywać Monety.
"Uczestnik może zbierać Monety Allegro przez 12 miesięcy od dnia wydania Karty kredytowej to jest miesiąc wydania Karty kredytowej + 11 kolejnych miesięcy kalendarzowych"

A Monety Allegro od Santander Banku uzyskiwać będziesz za następujące aktywności:
"a. 50 Monet Allegro – za otwarcie Karty kredytowej, 
b. 5 Monet Allegro za pierwszą płatność Kartą kredytową w miesiącu na Allegro za min. 50 zł. - przez pierwszych 5 miesięcy od zawarcia z Bankiem umowy o udzielenie kredytu i wydania karty kredytowej, 
c. 1 Monetę Allegro – za każdą Transakcje bezgotówkową wykonaną Kartą kredytową, w tym za transakcje dokonane także poza Allegro, na kwotę min. 50 zł. Maksymalnie 5 Monet Allegro miesięcznie, 
d. 10 Monet Allegro – za pierwsze Polecenie przelewu z rachunku Karty kredytowej w miesiącu na kwotę min. 300 zł, 
e. 3 Monety Allegro – za pierwsze uruchomienie Ratio w miesiącu na kwotę min. 300 zł"

Monety mają być naliczane najpóźniej w ciągu 5 dni roboczych (odpowiednio od zawarcia umowy, wykonania płatności kartą, wykonania przelewu czy uruchomienia Ratio). Monety Allegro mają być ważne przez 365 dni.

Maksymalnie w ramach promocji zdobyć można 291 Monet. Ale czy tyle faktycznie można zebrać?

50 Monet na start to bułka z masłem. 5 x 5 Monet, które zdobyć można za płatności na Allegro też jest w zasięgu, podobnie jak zdobywanie Monet Allegro za płatności opisane w punkcie c. To szansa na kolejne 60 Monet. Łącznie więc uzbierałoby się 135 Monet (premiowana jest wyłącznie pierwsza karta kredytowa wyrobiona przez danego uczestnika promocji). A co dalej?

Z punktu widzenia bankobiorcy, który nie chce ponosić opłat ani prowizji, odrzucić trzeba założenie uzyskania Monet za aktywności z punktów d i e. Dlaczego? Sprawdzam opłaty.

Przelew z rachunku karty kredytowej złożony za pośrednictwem usług Santander internet (od kwoty przelewu) kosztuje 4% min 10,00 zł. Z kolei uruchomienie usługi Ratio (czyli ratalnej spłaty kwoty wykorzystanej z karty kredytowej) wiąże się z opłatą 1%; min. 5,00 zł. A tu jeszcze trzeba pamiętać też o odsetkach!

W najlepszym przypadku nagroda w postaci 10 Monet Allegro za przelew z karty kredytowej jedynie zwraca koszty poniesione przy przelewie, a przy uruchomieniu Ratio nagroda tylko rekompensuje część kosztów.

135 Monet, mających realną wartość 135 zł, jako nagroda za wyrobienie karty kredytowej? Czy to promocja warta uwagi? Odpowiedź pozostawiam każdemu z osobna.
💡 Ale za to także w Santander Banku więcej i faktycznie - do 280 zł możesz uzyskać za konto osobiste.

Karta kredytowa w Santander Banku - prześwietlenie


Opłata roczna za kartę Visa Silver Akcja Pajacyk (za pierwszy rok) wynosi 90 zł. Na szczęście jednak można tego kosztu uniknąć. By tak się stało, wystarczy wykonać 10 transakcji (z wyjątkiem przelewów z rachunku karty kredytowej) w ciągu 3 miesięcy od dnia podjęcia pozytywnej decyzji o wydaniu karty. W kolejnych latach bank już nie pobiera opłat rocznych, ale miesięczne. Opłata wynosi 7,50 zł. Jednak i tutaj jest możliwość uniknięcia tych opłat (warunki dla obydwu kart są takie same) - w poprzednim miesięcznym cyklu rozliczeniowym wykonać należy min. 10 płatności kartą na dowolne kwoty.

W przypadku kart kredytowych z logo Santander Banku trzeba też pamiętać o jeszcze jednej opłacie - to 15 zł za wznowienie karty (bank pobiera tę opłatę, gdy wysyła nowy plastik; z tego co kojarzę ważność karty w Santanderze to 4 lata).

Za podrzucenie informacji o promocji Santander Banku dziękuję Czytelnikowi Adamowi.

Przydatne dokumenty:

10 komentarzy:

 1. Słabo. I jeszcze to najeżyli pułapkami.

  OdpowiedzUsuń
 2. A jak mam konto to mogę kartę wyrobić "na klik"? Czy też muszę telefonicznie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest promocja "Zyskaj z kartą kredytową online – edycja II" która zwalnia z opłaty rocznej i miesięcznej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwolnienie z opłaty jest dla wniosków w aplikacji lub bankowości internetowej. A w promo z Monetami trzeba telefonicznie.

   Usuń
 4. Wyklucza posiadanie kiedyś karty kred. w Santanderze czy także wcześniej w BZ WBK?

  OdpowiedzUsuń
 5. Dowód na to że w robieniu promocji kredytówki to nikt nie prześcignie Citibanku i Paribasa.

  OdpowiedzUsuń
 6. promocja słaba, ale wreszcie coś się rusza w Santanderze z kartami kredytowymi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam nadzieję że teraz tylko sondują rynek by coś lepszego zrobić.

   Usuń
 7. Santander ogólnie jest słaby.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...