Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz premię do 160 zł za Konto Direct w ING Banku Śląskim

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.04.2020

Odbierz premię do 160 zł za Konto Direct w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski wznowił swą promocję, w której płaci do 160 zł za konto osobiste.

Premia do 160 zł za konto Direct w ING Banku Śląskim
Konto założyć można bez wychodzenia z domu. Tak samo można również spełniać warunki promocji (w tym płatności kartą, bo dopuszczone są wszystkie transakcje - także te przez Internet).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w ING Banku Śląskim.]

Premia do 160 zł za Konto Direct


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która co najmniej od 1.01.2019 r. nie posiadała, ani nie współposiadała Konta z Lwem (Direct, Komfort, Mobi, Premium, Klasyczne, Student, PRP) w ING Banku Śląskim.

Nagroda. W promocji zgarnąć można gwarantowaną premię pieniężną 100 lub 160 zł (jej wysokość zależy od warunków, które spełnisz). Wypłata premii nastąpi na konto w ING Banku Śląskim, więc środki będzie można przelać, wypłacić lub wydać na dowolny cel.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji konta w ING Banku Śląskim:
 • do 30.06.2020 r. otwórz Konto Direct wraz z dowolną kartą wydawaną do konta oraz zawrzyj umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej (udział w promocji gwarantują tylko wnioski złożone przez Internet), wyrażając przy tym zgody na przekazywanie przez Bank informacji handlowych (marketingowych) i profilowanych informacji handlowych w sposób elektroniczny.
 • do 30.09.2020 r. wykonaj płatności kartą lub BLIKiem na sumę co najmniej 1 000 zł (mogą to być płatności w dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie).

Za spełnienie powyższych warunków zapewnisz sobie bonus 100 zł. Ale to nie wszystko, bo jest jeszcze dodatkowa premia 60 zł. By ją uzyskać, również najpóźniej do 30.09.2020 r.: 
 • wykonaj 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych oraz
 • w każdym z trzech dowolnych miesięcy otrzymaj na konto wynagrodzenie (nieco niżej wyjaśniam czym ono dla banku jest) w wysokości min. 1 000 zł.

Wypłata premii (100 lub 160 zł) ma nastąpić na Otwarte Konto Oszczędnościowe najpóźniej do 15.10.2020 r. Do momentu jej otrzymania posiadaj konto osobiste założone w promocji wraz z wydaną do niego kartą oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe.

Czym dla ING Banku Śląskiego jest wynagrodzenie? Wyjaśnienie w regulaminie jest dość krótkie:
"Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku [czyli ING Banku Śląskiego - przyp. Mr. Złotówa] lub wpłatomatach Banku" 

Konto Direct w ING Banku Śląskim - szczegóły oferty


Główne cechy Konta Direct, czyli konta osobistego otwieranego w ING Banku Śląskim, to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeżeli w okresie rozliczeniowym wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł (do tej sumy wliczą się już transakcje wykonywane na potrzeby promocji); okres rozliczeniowy w ING Banku Śląskim liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego;

  opłata nie jest pobierana za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy, w którym otwierasz konto; do płatności zwalniających z opłaty za kartę nie wliczają się płatności BLIKiem; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu; 5 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu (takie zasady obowiązują też dla wypłat BLIKiem). 

Otwarte Konto Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy prowadzony za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Bank nie pobiera też opłat za przelewy z konta oszczędnościowego na własne konto/konta w ING Banku Śląskim. Z tego konta nie ma potrzeby korzystania na co dzień, ale jego założenie jest wymagane, bo to właśnie na ten rachunek wpłynie premia.

Do promocji z premią do 160 zł kwalifikują wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet (w regulaminie bank zaznaczył jednak, że "promocja nie dotyczy kont otwieranych przez system bankowości internetowej Moje ING" - to informacja dla obecnych klientów banku, którzy już takowy dostęp posiadają, np. korzystając z karty kredytowej lub innego produktu).

Po złożeniu wniosku objętego promocją, otwarcie konta można sfinalizować na jeden z trzech sposobów:
 • przelewem weryfikacyjnym - można go wykonać wyłącznie z własnego konta w wybranych bankach (są to: Alior, Bank Pocztowy, BNP Paribas, mBank, Pekao i Santander Bank), które zostało otwarte z pełną weryfikacją (a więc nie przelewem weryfikacyjnym, a np. poprzez zawarcie umowy w placówce banku lub za pośrednictwem kuriera). Z takiego konta będzie należało wykonać przelew 1 zł do ING Banku Śląskiego, który sprawdzi czy dane przy tym przelewie (imię, nazwisko, adres) idealnie pokrywają się z tymi, które wpiszesz we wniosku o Konto Direct. Tę złotówkę bank zwróci, a jeśli weryfikacja przebiegnie pozytywnie, to otworzy też konto;
 • za pośrednictwem kuriera - w tym przypadku formalności ograniczone są do minimum, bo - z tego co pamiętam, gdy sam zakładałem konto już jakiś czas temu - wystarczą 2 podpisy;
 • w oddziale banku - pamiętaj zasygnalizować doradcy w placówce, że chodzi właśnie o dokończenie formalności przy wniosku już złożonym, a nie zakładanie konta od początku (bo wówczas nie będzie się ono kwalifikowało do promocji).

Chcesz regularnie zyskiwać w podobnych promocjach bankowych?


Bądź na bieżąco dzięki mailingowi dla Czytelników bloga Bankobranie. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

38 komentarzy:

 1. Jest jeszcze 2,5% na koncie oszczędnościowym OKO. Myślę że warto uwzględnić bo oferta dot. kwoty do 100k.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy oni pobierają opłatę za płatność kartą przy użyciem serwisu imoje do spłacenia rachunku karty Twisto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego, że imoje to serwis płatnościowy ING, a na dodatek Twisto ma rachunki klientów również w ING ... ciekawe jak z opłatami przy użyciu kart z innych banków?

   Usuń
  2. Na stronie ING piszą coś o prowizji od transakcji za korzystanie z serwisu imoje, ale to w kwestii płatności odroczonej na 21 dni w przypadku zakupów w sklepie internetowym.

   https://www.ing.pl/male-firmy/uslugi/imoje-platnosci-online

   Usuń
  3. Płatności za usługi, np. doładowanie konta Orange wykonane poprzez Blue Media poprzez płatność karta płatniczą są darmowe dla doładowującego, ale czy są darmowe dla Orange?

   Usuń
  4. Taka płatność zaliczy się do obrotu zwalniającego z opłaty za kartę w ING ale czy za opłacenie rachunku Twisto w serwisie iMoje przy użyciu kart wydanych przez inne banki niż ING jest pobierana opłata przez te banki - oto jest pytanie :)

   Usuń
 3. Zakładałem konto internetem,wysłałem przelew weryfikacyjny,odpowiedziłem na pyt odnośnie rezydencji podatkowej,uzupełniłem dane itp. Pojawił się error i przerwało połączenie. Powiedziano mi na czacie że wniosek jest ok,trwa przygotowanie umowy przez specjalistów że będzie sms z loginem następnego dnia do 17.00. Nie było sms. Na czacie nie wiedzą dlaczego był błędny wniosek i mówią by dzwonić na infolinię ale tam nie powiedzą na czym polega błąd wniosku, tylko czy on jest. Jak nie będzie to trzeba pisać od nowa-z błędem bo nikt nie wie gdzie błąd i tak w kółko. Rezygnuję z lokowania tu środków skoro Bank twierdzi że jest błąd we wniosku ale nie wiedzá jaki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień dobry

  1)Założyłem w ING konto Direct internetem (ale bez karty i bankowości mobilnej) i oszczędnościowe. Czy mogę wycofać w ING zgody na marketing telefoniczny oraz tradycyjny, pozostawiając jedynie zgodę na marketing elektroniczny i wtedy czy będę korzystać z promocyjnego oprocentowania konta oszczędnościowego na 2,5% na nowe środki (z możliwych ,,bonusów" tylko te 2.5 proc jest dla mnie atrakcyjne i darmowe prowadzenie obu kont) oraz darmowego konta Direct.?

  2)Po skończeniu promocyjnego konta oszczędnościowego mam wycofać środki na kilka dni lub miesięcy by czekać na kolejną ,,edycję" promocji na nowe środki ?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) tak
   2) wycofaj środki i zamknij obydwa OKO. Na OKO Bonus może da się załapać znów.

   Usuń
 5. Można założyć konto osobiście w oddziale w ramach promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do promocji z premią kwalifikują wyłącznie wnioski złożone przez Internet. Ale finalizację można wybrać w placówce banku (alternatywnie kuriera lub przelew weryfikacyjny). Wnioski o konto złożone w placówce nie biorą udziału w promocji.

   Usuń
  2. Czy ich umowy wozi InPost?

   Usuń
  3. Poczta Polska.

   Usuń
 6. Czy jeżeli zrobię przelew ze swojego firmowego konta w ING będzie to uznane za wynagrodzenie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta metoda weryfikacji przez przelew to jakaś kpina próbowałem przez dwa różne rachunki w obu przypadkach bezskutecznie

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy coś się zmieniło bo nie ma już opcji weryfikacji przez internet? ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak zmieniło się - jak piszesz, nie ma już weryfikacji przez internet :)

   Usuń
 9. Dla kogo ta promocja? Nie mam konta Direct, Komfort, Mobi, Premium, Klasyczne, Student, PRP i nie miałem ale mam bonusowe i oko współdzielone czyli spełniam warunki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie się łapiesz. Praktycznie wniosek odeśle cię do bankowości (Jak masz) więc i tak konta w promocji nie założysz.

   Usuń
 10. Czy konto OKO Bonus też jest bezpłatne i można przelewać środki za darmo na konto własne Direct?

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy można poprostu doładować revoluta za 300 zł/m-c i 1000zl do końca września żeby konto (karta) było za free i żeby spełnić warunki promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bo nie ma żadnych wykluczeń :)

   Usuń
 12. Ktoś próbował z Was wpłacić pieniądze na konto przez pośrednika płatności z zagranicy (np. Transfergo). Może bank zaliczy to jako wpływ wynagrodzenia? A może macie jakieś sprawdzone sposoby?

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie mam żadnego konta w ING ale mam dostęp do "Moje ING". Przy próbie założenia konta (po podaniu wstępnych danych) dostaję info, że mogę konto założyć przez "moje ING". To znaczy, że nie mogę skorzystać z promocji?
  Jeżeli tak, to w jaki sposób mogę usunąć "Moje ING"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz zamknąć bankowość internetową (możliwe tylko w oddziale). Wtedy nowy wniosek przejdzie.

   Usuń
 14. Czy bank uzna wpływ 1000pln z innego banku np. z konta mamy/siostry etc.? Czy musi być koniecznie przelew od pracodawcy z opisem „wynagrodzenie”?

  OdpowiedzUsuń
 15. Powiedźcie proszę, czy wypełnię warunki promocji jeśli podczas procedury wypełniania wniosku o otwarcie konta, nie wybiorę karty do rachunku, a zamówię ją sobie z poziomu bankowości internetowej? - kwestia zamówienia spersonalizowanej karty do konta (własna grafika). Kurcze nie potrzebne mi są dwie karty do rachunku, a nie wiem czy mogę tą "normalną" kartę oddać, czy dezaktywować? Ktoś się może już borykał z takimi proklamami? :P

  OdpowiedzUsuń
 16. Kasiorkę ktoś już może dostał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank ma czas do 15.10.2020 r. W tego typu promocjach wypłata zazwyczaj odbywa się na ostatnią chwilę.

   Usuń
 17. ING Bank Slaski: 29.12.2020 i 29.03.2021 zmieniamy TOiP dla klientow indywidualnych. Wiecej w wiadomosciach w Moim ING.

  OdpowiedzUsuń
 18. Dzisiaj wpadła premia! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam! Ale co ciekawe to miała wpaść na OKO a jest na koncie Direct ;)

   Usuń
  2. Czy można już zamknąć kartę? Czy lepiej zaczekać do 16-go?

   Usuń
  3. Oczywiście że tak.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...