Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bonusy do 1000 zł za firmowe Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.04.2020

Bonusy do 1000 zł za firmowe Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao

Bank Pekao odpalił kolejną promocję konta firmowego. I zdecydowanie podniósł premię!

Sebastian Kawa promuje Konto Przekorzystne Biznes z premią do 1000 zł od Banku Pekao
Osoby prowadzące działalność gospodarczą za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao zgarnąć mogą gwarantowane bonusy pieniężne na sumę nawet 1000 zł. A już podstawowy bonus na start wynosi 300 zł!

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

To już kolejna promocja Banku Pekao. Przy okazji przypomnę bowiem, że do wzięcia czeka premia 200 zł za konto na selfie w Banku Pekao. Jeśli więc ktoś założy i konto osobiste, i - prowadząc działalność gospodarczą - zdecyduje się także na konto firmowe, to razem zdobyć może nawet 1200 zł!

Premia 1000 zł za Konto Przekorzystne Biznes


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą.

Z promocji wykluczone są podmioty, które posiadały rachunek rozliczeniowy w Banku Pekao w okresie od 1.04.2019 do 31.03.2020 r.

Nagroda. Bank Pekao przygotował 4 bonusy pieniężne. A dokładnie są to 2 bonusy po 300 zł i 2 bonusy po 200 zł, więc łącznie da się uzyskać tytułowe nawet 1000 zł. Samodzielnie można zdecydować, o które bonusy się starać i które warunki spełniać.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne Biznes wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard i z dostępem do bankowości elektronicznej Pekao24 oraz do 30.06.2020 r. zawrzyj umowę z bankiem; 
 • zaakceptuj regulamin promocji i wyraź zgody na otrzymywanie informacji marketingowych (w tym handlowych) od banku i podmiotów z nim współpracujących, za pomocą środków komunikacji elektronicznej i telekomunikacyjnej.

No a dalej pozostanie już spełniać warunki uzyskiwania poszczególnych bonusów.

Bonus 300 zł za otwarcie


By go uzyskać:
 • w trzech dowolnych miesiącach, w ciągu 6 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia rachunku wykonaj przelewy do ZUS na kwotę min. 100 zł miesięcznie;
 • najpóźniej w terminie do 3 pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia wykonaj co najmniej 1 płatność kartą wydaną do konta na kwotę min. 100 zł oraz 
 • także w terminie do 3 pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia tego rachunku wykonaj jeden przelew (inny niż do ZUS) za pomocą aplikacji mobilnej PeoPay lub poprzez mobilną stronę m.pekao24.pl na kwotę min. 100 zł.

Bonus 200 zł za terminal płatniczy


Z możliwości zdobycia tego bonusu Bank Pekao wykluczył niektóre podmioty:
"biura turystyczne/ podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z), kantory (PKD 66.12Z), lombardy (PKD 64.92Z), TAXI (PKD 49.32Z), agencje towarzyskie (PKD 96.09Z), kasyna (PKD 92.00Z), sprzedaż detaliczna broni i amunicji (PKD 47.78Z), produkcja broni i amunicji (PKD 46.69Z, 25.40.Z)"

Jeśli Twa działalność gospodarcza ma przypisany inny PKD, to droga do uzyskania tego bonusu jest otwarta. Jeśli rozważasz u siebie instalację terminala płatniczego, to warto przyjrzeć się promocji, w której bank zwalnia z opłaty za dzierżawę terminala przez 18 miesięcy (o ile w poprzednich 12 miesiącach nie przyjmowałeś płatności kartą).

By uzyskać ten bonus:
 • zawrzyj z Bankiem Pekao umowę o terminal płatniczy oraz
 • przez 3 kolejne miesiące następujące po miesiącu otwarcia konta za pomocą terminala przyjmij płatności na kwotę min. 500 zł miesięcznie.

Bonus 200 zł za transakcje wymiany walut


W porównaniu z poprzednimi edycjami promocji konta firmowego w Banku Pekao to nowa gratyfikacja. By uzyskać bonus 200 zł, w terminie do 3 pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym nastąpiło otwarcie, należy wykona transakcje wymiany walut pomiędzy swoimi rachunkami w Banku Pekao S.A. na równowartość min. 20 000 zł (oczywiście warto porównać sobie kursy walut i skonfrontować z innymi formami ich wymiany, by sprawdzić faktyczną korzyść).

Bonus 300 zł za zawarcie pierwszej umowy o produkt kredytowy


W celu uzyskania tego bonusu, w ciągu 6 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia Konta Przekorzystnego Biznes, trzeba zawrzeć umowę o produkt kredytowy Banku Pekao na kwotę co najmniej 20 000 zł. Może być to kredyt, pożyczka lub karta kredytowa Mastercard z limitem na wspomnianą kwotę.

I to właśnie ostania z tych opcji (czyli karta kredytowa) jest godna szczególnej uwagi, bo w przypadku karty da się uniknąć kosztów (za karty Moto Biznes i Mastercard Business Duo Komfort za pierwszy rok bank nie pobiera opłat).

Wypłata bonusów przez Bank Pekao


Każdy z bonusów w ramach promocji "1 000 zł premii dla firm" jest jednorazowy. Czyli przykładowo: można zdobyć tylko jeden bonus 200 zł za terminal płatniczy (bez względu na liczbę terminali) i jeden bonus 300 zł za produkt kredytowy (znaczenia nie ma liczba umów kredytowych z Pekao).

Regulamin promocji przewiduje wypłatę bonusów:
 • w zakresie warunków dot. bonusu 300 zł za otwarcie konta: do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu kalendarzowym, w którym wszystkie warunki zostały spełnione, 
 • w zakresie warunków dla uzyskania bonusów po 200 zł: do końca miesiąca kalendarzowego następującego po trzech pełnych miesiącach kalendarzowych, następujących po miesiącu, w którym nastąpiło otwarcie rachunku,
 • w zakresie warunków określonych dla bonusu 300 zł za produkt kredytowy: do końca miesiąca kalendarzowego następującego po sześciu pełnych miesiącach kalendarzowych, następujących po miesiącu, w którym nastąpiło otwarcie rachunku.

Uczestnicząc w promocji konta firmowego, miej na uwadze, że uzyskane premie stanowią przychód z działalności gospodarczej i to uczestnik promocji ma obowiązek rozliczenia podatku.

Konto Przekorzystne Biznes - szczegóły oferty


Główne cechy konta dla firm zakładanego na potrzeby powyższej promocji to:
 • 0/9 zł - opłata za prowadzenie konta nie będzie pobrana jeśli spełnisz jeden z poniższych warunków:
  • zapewnij wpływy na sumę min. 2000 zł lub 
  • wykonaj przelew do ZUS albo US, lub
  • zapewnij wpływy z terminala wydanego przez bank, lub
  • wykonaj jedną wymianę walut w Pekao, lub 
  • opłać jedną ratę leasingu w Pekao Leasing.
 • 0 zł za 15 pierwszych przelewów w miesiącu kalendarzowym zlecanych poprzez bankowość internetową (Pekao24 dla firm albo Pekao Biznes24) - za każdy kolejny bank pobierze 1,50 zł; darmowe (bez limitów) są krajowe przelewy Elixir PLN zlecane za pośrednictwem aplikacji PeoPay; jeśli chodzi o SMSy z hasłami do autoryzacji dyspozycji składanych w bankowości, to klient otrzymuje pakiet 20 darmowych przelewów w miesiącu kalendarzowym (za 21. i każdy kolejny SMS w tym samym miesiącu opłata wynosi po 0,20 zł);
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności na sumę min. 300 zł;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao oraz za 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w Polsce (za kolejne wypłaty prowizja wynosi 2%, min. 5 zł).

Składając wniosek w promocji, jako sposób zawarcia umowy będziesz mieć dostępny proces wykorzystujący biometrię (czyli wykonując selfie za pomocą kamerki w smartfonie lub komputerze). W regulaminie jest jednak zapis, który pozostawia proces awaryjny:
"Jeżeli uczestnik promocji próbował zawrzeć wspomnianą umowę online lub mobilnie, jednak umowa nie została zawarta w tych kanałach w wyniku negatywnej weryfikacji tożsamości uczestnika promocji przez system informatyczny Banku [Pekao - przyp. Mr. Złotówa], ale została podpisana w oddziale Banku to warunek (...) uważa się również za spełniony. Za moment spełnienia warunku (...) uważa się wówczas datę podpisania umowy."

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

17 komentarzy:

 1. No teraz kiedy firmy będą miały zawieszony ZUS to nikt nie spełni warunku przelew do ZUSu ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I widać, że w banku o tym pomyślano, bo w poprzedniej edycji promocji warunek przelewów do ZUS trzeba było spełnić przez 3 miesiące następujące po miesiącu otwarcia konta. Teraz czasu jest więcej, bo przelewy do ZUS można wykonywać w trzech dowolnych miesiącach, w ciągu 6 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia rachunku.

   Usuń
  2. Zawieszenie jest dobrowolne. Możesz płacić. ZUS swych kont nie zamknął ;)

   Usuń
 2. Jeśli chcę skorzystać tylko z promocji za otwarcie konta (300 zł), czy mogę zrobić płatność kartą zaraz po otrzymaniu i potem zrezygnować z karty żeby nie mieć opłaty i nie robić płatności 300 zł miesięcznie w celu zwolnienia z opłaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytałem regulamin i wg mnie tak. Ale mógłby mnie jeszcze ktoś wesprzeć w tej opinii.

   Usuń
  2. Regulamin mówi jedynie o podpisaniu umowy o kartę oraz o wykonaniu płatności. I na tym kończy się kwestia dot. karty.

   Usuń
 3. Czy posiadanie konta osobistego wyklucza z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wyklucza. Posiadacza konta osobistego może wziąć udział w powyższej promocji konta firmowego :)

   Usuń
  2. Skąd takie infor Mr. Złotówa? Przecież "podmiotem" (termin z regulaminu) jest osoba prowadząca działalność gospodarczą. Co za różnica czy ma konto prywatne czy firmowe?

   Usuń
  3. W regulaminie promocji Konta Przekorzystnego Biznes widnieje zapis "Z promocji wyłączone są podmioty, które posiadały w Banku rachunek rozliczeniowy w okresie od 1 kwietnia 2019 r. do 31 marca 2020 r.".

   Pierwsza kwestia to podmiot (w przypadku umów dla klientów indywidualnych, jako strona umowy występuje osoba fizyczna, np. Jan Nowak, a nie podmiot; z kolei w umowach firmowych stroną jest podmiot, czyli np. firma ABC Jan Nowak). A druga kwestia to rachunek rozliczeniowy - to pojęcie znaleźć można wyłącznie w Regulaminie prowadzenia rachunków bankowych, debetowych kart płatniczych oraz lokat terminowych dla Biznesu (nie ma go w Regulaminie rachunków bankowych Banku Pekao S.A. dla osób fizycznych).

   Usuń
  4. wyklucza! prywatne konto "oszczędnościowo-rozliczeniowe" dyskwalifikuje - sprawdzone :(

   Usuń
  5. Niby jak wyklucza ? jest tylko problem z zalogowaniem się na ten sam numer telefonu ale jak podasz inny to nie powinno być problemu.

   Usuń
 4. Można z korzystać z programu polecania. Trzeba sie zarejestrować.

  OdpowiedzUsuń
 5. A więc posiadanie konta prywatnego w pekao ostatnio wyklucza z promocji?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak masz jakiekolwiek konto lub wnioskowałeś kiedyś o nie to wyskakuje że numer telefonu jest już zarejestrowany i zapraszają do banku (po koronawirusa). Promocja tylko dla klientów, którzy niczego nie mają i nigdy w banku nie mieli.

  OdpowiedzUsuń
 7. W dniu dzisiejszym dostałem informację w siedzibie banku że samych kart kredytowych w czasie pandemii nie zakładają do kont firmowych??

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...