Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto na selfie: zgarnij łatwą premię 200 zł za Konto Przekorzystne w Banku Pekao (+50 zł na zakupy)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.04.2020

Konto na selfie: zgarnij łatwą premię 200 zł za Konto Przekorzystne w Banku Pekao (+50 zł na zakupy)

Bank Pekao odpalił nową edycję swej promocji. Do wzięcia czeka 200 zł za konto na selfie.

Sebastian Kawa promuje konto na selfie w Banku Pekao z premią 200 zł
Konto Przekorzystne w Banku Pekao można założyć bez wychodzenia z domu (bez fatygi do placówki i bez kuriera). Również w taki sposób można spełnić bardzo proste warunki promocji. A do wzięcia czeka premia 200 zł i bon 50 zł na zakupy oraz (dla zainteresowanych) 2,5% dla oszczędności.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

200 zł za konto na selfie


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która:
"w żadnym dniu od 01.01.2019 r. do 31.03.2020 r., nie była związana z Bankiem [Pekao - przyp. Mr. Złotówa], (...) umową rachunku płatniczego lub rachunku oszczędnościowego lokaty terminowej" (wykluczenie obejmuje również współposiadaczy).

Posiadanie innych produktów w Pekao (np. pożyczki, karty kredytowej czy rachunku firmowego) na szczęście nie wyklucza z promocji.
💡 Choć wiele osób zna tę różnicę, to jednak pojawiają się pytania. Zatem wyjaśniam: Bank Pekao S.A. (z żubrem w logo) nie ma nic wspólnego z PKO BP S.A. (ze skarbonką w logo). To są dwa odrębne banki. Zatem jeżeli posiadasz konto w PKO BP (w tym np. Konto Inteligo), to możesz wziąć udział w niniejszej promocji i uzyskasz do 200 zł za konto osobiste w Pekao!

Nagroda. Do wzięcia czekają 2 gwarantowane bonusy po 100 zł każdy. Bank Pekao wypłaci je na Twe konto, więc otrzymane środki będzie można wykorzystać według własnego uznania (wypłacając, przelewając lub wydając na dowolny cel).

Zasady promocji z premią do 200 zł za konto na selfie w Pekao


By wziąć udział w promocji i zgarnąć do 200 zł:
 • do 20.05.2020 r. złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą (lepszym wyborem wydaje się Mastercard, bo w przypadku tej karty uniknięcie opłaty miesięcznej jest bardzo proste - o szczegółach piszę niżej) oraz z aplikacją PeoPay (czyli aplikacją mobilną tego banku umożliwiającą płatności BLIKiem i Apple Pay) i zawrzyj umowę z bankiem;

  we wniosku o konto - jako sposób zawarcia umowy - wybierz opcję online (z wykorzystaniem biometrii) albo przez aplikację PeoPay (mobilnie), bo tylko wtedy wniosek będzie się kwalifikował do uzyskania pełnej puli nagród (200 zł);
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu przystąpienia do promocji (czyli po miesiącu zawarcia umowy): 
  • wykonaj min. 1 płatność kartą lub aplikacją PeoPay (w tym drugim przypadku chodzi o płatność, a nie przelew; transakcję można wykonać w dowolnym punkcie handlowo-usługowym lub - nie ruszając się z domu - w Internecie);
  • zapewnij jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł (może być to przelew z własnego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek okres, więc w dowolnej chwili możesz część lub całość tych środków wydać, przelać lub wypłacić; do promocji nie zaliczą się wpłaty gotówki) oraz
  • zaloguj się do aplikacji PeoPay (czyli aplikacji mobilnej dla klientów Banku Pekao; wystarczy samo logowanie - nie ma potrzeby wykonywania jakichkolwiek transakcji za jej pomocą).

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz pierwszy bonus 100 zł. Ale to nie wszystko, bo do wzięcia jest jeszcze drugi bonus w takiej samej wysokości. By uzyskać kolejne 100 zł, do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po dniu przystąpienia do promocji oraz w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych:
 • wykonaj min. 1 płatność kartą lub aplikacją PeoPay; 
 • zaloguj się do aplikacji mobilnej PeoPay oraz
 • zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 500 zł (według zasad wymienionych wyżej).

A spełniając te proste warunki nie tylko uzyskasz bonusy, ale jednocześnie zapewnisz sobie też darmowe prowadzenie konta i kartę za 0 zł (szczegółowe prześwietlenie konta znajdziesz nieco niżej). Na końcu wpisu znajdziesz też przydatną rozpiskę do pobrania i wydrukowania, która ułatwi Ci spełnianie warunków promocji i uzyskanie nagrody.

Wypłata nagród. Pierwszy bonus otrzymasz do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu przystąpienia do promocji, a drugi bonus wpadnie do 30.08.2020 r.
💡 Przykładowo: jeśli umowę o konto zawrzesz w kwietniu, to czas na spełnienie warunków uzyskania pierwszego bonusu 100 zł (wpływ 500 zł + 1 płatność + zalogowanie do aplikacji) będziesz mieć czas do końca maja. Wtedy w czerwcu wpadnie pierwsza nagroda. Drugi bonus 100 zł otrzymasz najpóźniej 30.08. (oczywiście po spełnieniu wszystkich warunków promocji).

Konto Przekorzystne w Pekao - prześwietlenie oferty


Konto Przekorzystne, czyli konto osobiste zakładane w Banku Pekao w ramach promocji, charakteryzuje się następująco:
 • 0/6 zł miesięcznie za prowadzenie konta oraz 0/3 zł miesięcznie za kartę (Mastercard wielowalutowa) wydawaną do konta - bank nie pobierze opłat za konto i kartę, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay;

   Powyższe warunki obowiązują dla karty Mastercard (we wniosku o konto określonej jako karta wielowalutowa), bo w jej przypadku łatwiej o spełnienie warunków braku opłat. Aczkolwiek we wniosku o konto można alternatywnie wybrać kartę Visa Debit Gold - z miesięcznej opłaty za kartę Visa (9,99 zł) zwalnia jednak wykonanie min. 4 płatności kartą miesięcznie. 
 • 0 zł za wydanie karty ze standardową szatą graficzną/ 5 zł za wydanie i wznowienie (po upływie ważności) karty z niestandardową szatą graficzną;
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • w przypadku karty Mastercard wydanej do konta: 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów w miesiącu kalendarzowym darmowe są pierwsze 2 wypłaty, o ile w miesiącu poprzednim zapewnisz wpływ min. 500 zł na konto i wykonasz co najmniej 1 płatność kartą lub PeoPay (za każdą kolejną wypłatę w danym miesiącu kalendarzowym bank naliczy prowizję 2%, min. 5 zł) lub w przypadku karty Visa Debit Gold: 0 zł za wypłatę z dowolnych bankomatów w Polsce (ale jedynie w przypadku zapewnienia wpływów na konto na sumę min. 5000 zł w poprzednim miesiącu).

Po złożeniu wniosku o konto na stronie promocji (a tylko tak złożone wnioski uprawniają do uzyskania premii do 200 zł) umowę z bankiem zawrzeć można w placówce banku lub bez wychodzenia z domu, w procesie z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie twarzy np. za pomocą kamerki w komputerze czy smartfonie. I najlepiej wybrać ten drugi sposób, bo wtedy do wzięcia będą 2 bonusy po 100 zł.

Jeśli we wniosku o konto od razu zdecydujesz się na to, by po wniosku internetowym umowę zawrzeć w placówce, to wtedy zdobędziesz tylko jeden  bonus 100 zł (pierwszy z opisanych).

Co w sytuacji, jeśli zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i wtedy finalizacja będzie możliwa jedynie w placówce? Tu jest dobra wiadomość, bo na podstawie regulaminu:
"Warunek zawarcia umowy z Bankiem o Konto Przekorzystne wraz z Kartą i aplikacją PeoPay (...) uważa się również za spełniony jeśli Uczestnik próbował zawrzeć wspomnianą umowę poprzez Podstronę internetową Banku (online) lub aplikację PeoPay (mobilnie), jednak umowa nie została zawarta w tych kanałach w wyniku negatywnej weryfikacji tożsamości Uczestnika przez system informatyczny Banku, ale została zawarta w oddziale Banku. Za moment spełnienia warunku (...) uważa się wówczas datę zawarcia umowy w oddziale Banku"

Scenariusze udziału w promocji są zatem trzy:

  ❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => otrzymasz bonus 100 zł;

  ✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => otrzymasz dwa bonusy po 100 zł;

  ✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja okaże się nieudana i umowę zawrzesz w oddziale => nadal otrzymasz dwa bonusy po 100 zł.


Konto oszczędnościowe w Pekao: 2,5% do 30 tys. zł


Zachętą do założenia Konta Przekorzystnego jest nie tylko 200 zł, ale też promocyjne oprocentowanie, jakie Bank Pekao daje na koncie oszczędnościowym (oczywiście to już propozycja dla chętnych; na potrzeby promocji z premią pieniężną nawet nie ma konieczności zakładania konta oszczędnościowego).

Promocja również dostępna jest do 20.05.2020 r. (liczy się otwarcie rachunku). A główne cechy tej propozycji to:
 • oprocentowanie: 2,5% w skali roku
 • okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 120 dni (licząc od dnia zawarcia umowy o Konto Oszczędnościowe);
 • kwota dla której obowiązuje oprocentowanie 2,5% w skali roku: do 30 000 zł.

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Kapitalizacja odsetek odbywa się na koniec miesiąca kalendarzowego. Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu bank pobiera opłatę 7 zł).

Środki zgromadzone na rachunkach w Banku Pekao objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).


[Aktualizacja: Zarówno obecni, jak i nowi klienci Banku Pekao skorzystać mogą też z promocji "Punkty na start z Bankiem Pekao S.A. – edycja II". Do wzięcia czeka 3400 punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile, które w praktyce są równowartością nagrody o wartości 50 zł. Z katalogu wybrać można np. vouchery na zakupy na Circle K, w Decathlonie lub RTV Euro AGD.

By zgarnąć punkty, do konta wybierz kartę Mastercard. Gdy już będziesz mieć kartę w ręku i dostęp do bankowości internetowej, to w bankowości internetowej Banku Pekao zarejestruj się w programie Bezcenne Chwile (w zakładce 'Wnioski') i zaloguj się do aplikacji mobilnej PeoPay.

I to wszystko. 1000 punktów powitalnych dostaniesz do 14 dni roboczych od dnia rejestracji w programie Bezcenne Chwile, a 2400 punktów otrzymasz w ciągu 30 dni od zalogowania do aplikacji. Punkty mają być ważne przez 6 miesięcy od dnia zasilenia salda punktowego w programie Bezcenne Chwile.

Promocja z 3400 punktów w programie Bezcenne Chwile ma być dostępna do końca czerwca 2020 r. O ile jednak promocja z premią pieniężną 200 zł nie jest limitowana, to w promocji z punktami trzeba mieć na uwadze, że pula nagród jest ograniczona - przygotowano ich jednak sporo (to 50 000 pakietów po 3400 punktów).]💡 Na koniec dodam, że gdy już założysz konto osobiste w Banku Pekao, to możesz je też polecać i na tym również będziesz zarabiać - jest bowiem dostępny program poleceń konta w Pekao. Za skuteczną rekomendację bank płaci polecającemu 100 zł (polecony z tytułu otwarcia konta z polecenia nie dostaje nic dodatkowego, ale może wziąć udział w powyższej promocji z premią do 200 zł na start).

Może Ci się przydać: 

Przydatne dokumenty:

145 komentarzy:

 1. Czy konto oszczędnościowe muszę zakładać od razu razem z kontem osobistym? Czy mogę później?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz zaznaczyć otwarcie konta oszczędnościowego we wniosku o konto albo możesz założyć później. Ale później to tylko w oddziale.

   Usuń
 2. Próbowałem założyć przez aplikację, wszystko ładnie idzie do momentu selfi. Na czacie z doradcą dowiedziałem się tylko, ze mój smartfon jest bee.Nie mam innej możliwości, a chodzenie dzisiaj po oddziałach to nieporozumienie, więc lipa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie poszło sprawnie i szybko. W rodzinie 3 konta.

   Usuń
  2. Ja również próbowałam założyć konto, nawet przebrnęłam selfie ale zatrzymałam się na aplikacji Peopay, w której miałam dokończyć zakładanie konta. Po oczekiwaniu 40 min na infolinii zostałam odsyłana od konsultanta do konsultanta poczym kolejny konsultant po wysłuchaniu jaki mam problem rozłączył się. Dla mnie to PORAŻKA.

   Usuń
 3. Karta do konta przyjdzie listem czy kurier przywozi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy PIN też wysyłają pocztą?

   Usuń
  2. PIN do karty można nadać samemu w aplikacji.

   Usuń
  3. Czy bank zapewnia smartka klientom, którzy go nie posiadają?

   Usuń
  4. Była promocja Citibanku w której mogłeś dostać smartfona (Oppo albo LG).

   Usuń
 4. Czyli obniżka oprocentowania na KO aż o 0,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wszędzie cięcia :(

   Usuń
  2. Tak, jednak dokładnie o tyle samo obniżyli oprocentowanie oferowanych pożyczek :)

   Usuń
 5. Karencja sięga 01.01.2019 czyli momentu gdy zaczęli oferować premie za otwarcie ROR :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale wtedy oferowali 100 zł premii oraz 3% na 6 m-cy na KO.
   https://bankobranie.blogspot.com/2019/01/bonus-100-zl-za-konto-przekorzystne-w-banku-pekao.html

   Usuń
 6. A jak założyłem konto Przekorzystne i oszczędnościowe w marcu to teraz też będę mieć 2,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będziesz mieć takie oprocentowanie jakie jest w umowie.

   Usuń
  2. @Anonimowy 1 kwietnia 2020 11:42, obowiązuje dla Ciebie oprocentowanie wynikające z promocji dostępnej w czasie zakładania konta oszczędnościowego.

   Tak samo uczestnicy obecnej promocji będą mieć zagwarantowane utrzymanie 2,5% przez 4 miesiące nawet gdyby w tym czasie bank obniżył oprocentowanie.

   Usuń
 7. Czyli w zasadzie to jest ta sama promocja, która dopiero co się skończyła :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na Koncie Oszczędnościowym Premium 2,5% jest do 100 tys. zł. To wydaje mi się lepszą opcją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdź ile kosztuje wtedy konto i zmienisz zdanie.

   Usuń
  2. Konto oszczędnościowe Premium wymaga otwarcia Konta Świat Premium lub Eurokonta Prestiżowego (to konta osobiste). Tańsze z nich, czyli Konto Świat Premium jest z opłatą 50 zł miesięcznie.

   Można jej uniknąć, jeżeli łączna kwota aktywów klienta w poprzednim miesiącu była równa lub większa niż 200 000 zł. No a promocja oprocentowania w przypadku konta oszczędnościowego Premium jest tylko do połowy tej kwoty (drugie tyle trzeba by ulokować, ale na o wiele niższym oprocentowaniu).

   Usuń
 9. Załozył bym rodzicom ale nie ma zamiaru potem ich ganiac do oddziału, zeby zamknąc ror, bo na dzien dzisejszy innej mozliwosci nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można też listownie. Sam tak wysłałem wypowiedzenie swoje i żony w jednej kopercie.

   Usuń
  2. Czy to musi być list polecony? Dlaczego nie wypowiedzieć umowy w bankowości?

   Usuń
 10. Można karty nie wyrabiać i płacić tylko blikiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "By wziąć udział w promocji i zgarnąć do 200 zł:
   do 20.05.2020 r. złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą"

   Usuń
 11. Złotówa czy dobrze rozumiem - Przykładowo: Umowę o konto zawierasz w kwietniu. Do końca maja masz czas na spełnienie warunków pierwszej części bonusu 100 zł (1 płatność, 1 zalogowanie do aplikacji, wpływ 500 zł). 100 zł otrzymasz do końca czerwca. Drugi bonus (kolejne 100 zł) otrzymasz jeśli wykonasz te same czynności w czerwcu, lipcu i sierpniu. Środki otrzymasz wtedy do końca sierpnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie wynika z regulaminu...

   Usuń
  2. A co jeśli spełniłam wszystkie warunki, a nie dostałam do tej pory premii?

   Usuń
  3. Pisz reklamację. Jeśli minął już termin bo jak czas mają do końca czerwca to im jeszcze zostało jutro.

   Usuń
  4. Dzisiaj przyszedł bonus

   Usuń
 12. Program poleceń jeszcze aktualny jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilka razy sprawdzałem dziś stronę programu poleceń. Widać było wprowadzane aktualizacje, ale brakowało jeszcze regulaminu. Teraz już się pojawił, więc biorę się za prześwietlenie (pojawi się dzisiaj). Na pierwszy rzut oka zasady są w praktyce takie same (100 zł dla polecającego; brak dodatkowej korzyści dla poleconego - on zyskuje swoje 200 zł z wyżej opisanej promocji).

   Usuń
 13. Czy jeśli ktoś w poprzedniej edycji wygenerował sobie kod polecenia to można teraz w tej promocji założyć konto z tamtego kodu? Czy trzeba czekać na nowy program poleceń?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba zarejestrować się w nowej edycji. Polecam przed chwilą opublikowany wpis prześwietlający program poleceń Pekao.

   Usuń
 14. Mr. Złotówa, czy to aby na pewno nie "Prima aprilis"!?😉😆

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybym napisał, że premia wynosi... 10 zł, to możliwe ;) Ale to kontynuacja dotychczasowych, bardzo dobrych warunków :)

   Usuń
 15. Wczoraj próbowałam założyć to konto. Zeszło mi pół dnia i się nie udało. Porażka. Aplikacja Peopay nie działała i nie mogłam skończyć zakładania rachunku bankowego. Jak dzwoniłam na infolinię to albo czekałam 40 minut, albo podczas rozmowy konsultant się rozłączał. Pewnie znajdę inny bank. ☹️☹️☹️🌈

  OdpowiedzUsuń
 16. Gdzie można sprawdzić, czy polecający bierze udział w promocji 100 zł (oczywiście jeśli polecający i polecany spełnią warunki promocji) ?

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy jak kliknelam weź udział w promocji 31/03 i dostałam email ale bank weryfikowal moja tozsamosc długo i zakonczyl to dopiero po polnocy 01/04 i wtedy dostałam kolejny email, to czy zalapalam się na promocje marcowa czy już kwietniowa?

  OdpowiedzUsuń
 18. Skorzystałam - chociaż żałuję, że nie w marcu - wtedy było 3 %. Trochę się zawiesiło w momencie przechodzenia do biometrii. Ale reszta poszła gładko.

  OdpowiedzUsuń
 19. Kilka razy próbowałem założyć konto i to jeszcze w marcu, gdy było 3%. Weryfikacja odrzucona kilka razy, gehenna. W końcu się udało. To teraz aplikacja zaczęła świrować. Najpierw pokazało się maskowane hasło, ale po wpisaniu pojawił się błąd aplikacji. Teraz loguję się bez maskowanego hasła , ale po wpisaniu hasła i kliknięciu "Dalej" nic się nie dzieje. Otrzymałem od banku poradę na priv FB o restarcie telefonu i aplikacji, a jak się nie uda, to podali mi nry do konsultantów. Ale potem okazało się, że to chyba nie wina aplikacji, bo i przez www nie mogę się dostać - występuje podobny błąd. Dodzwoniłem się do konsultanta, wytłumaczyłem o co chodzi, jednak nie mam numeru klienta (tylko login, który sobie nadałem). Konsultant mnie "przełączył" do osoby, która miała mi pomóc. Skąd cudzysłów? Po przełączeniu system zażądał ode mnie zalogowania, co wiąże się z wpisanie... numeru klienta, którego nie mam, nie znam, bo nie otrzymałem informacji o nim...

  W ostatnim mailu, jaki od nich otrzymałem mam taką informację:
  "Jakie będą kolejne kroki?

  Zawarcie umowy
  Umowę o konto zaakceptujesz elektronicznie po wypełnieniu i zaakceptowaniu wniosku lub w wybranym przez Ciebie oddziale banku w dogodnym terminie."

  No ale już mi się nie wydaje...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet gdy nie trzeba czekać w kolejce do okienka, to procedury załatwienia u nich czegokolwiek trwają godzinami. Przy zamykaniu konta koniecznie należy zwrócić kartę, która jest przecinana przez pracownika nożyczkami, po czy dołączana do wniosku o zamknięcie konta - Pekao jest wciąż mentalnie w PRL-u!

   Usuń
 20. Czy ktoś wie jak samodzielnie zmienić limit przelewow w koncie zakładanym za pomocą selfie? Bo jest bardzo niskie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Czy na konto oszczędnościowe te 30 tyś. trzeba wpłacić jednorazowo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz dopłacać. I tak samo możesz wypłacać. Na tym polega konto oszczędnościowe.

   Usuń
 22. Czy platnosc 500 zł o wpłaty na konto oszczędnościowe mogę dokonac w wplatomacie czy wtedy też dostanę premie. Nie posiadam konta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja z premią 200 zł dotyczy konta osobistego (Konto Przekorzystne). Wpłaty gotówkowe nie spełniają warunków ani promocji, ani zwolnienia z opłat.

   Usuń
 23. To teraz pytanie.
  chciałem konto założyć w poprzedniej promocji ale się obudziłem ostatniego dnia i doszedłem do momentu kiedy robiłem weryfikacje telefonem. Lecz zeszło im to długo i wiadomość o poprawnej weryfikacji dostałem dopiero po północy(czyli po terminie).

  Nic z tym dalej nie robiłem. Przez co konto nie zostało zrobione, umowa nie podpisana. Więc spokojnie mogę z tej promocji skorzystać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie musisz anulować tamten wniosek i złożyć nowy.

   Usuń
 24. Czy dobrze rozumiem, że nie wymagane są zgody marketingowe?

  OdpowiedzUsuń
 25. Czy też Wam się wyświetla przy składaniu wniosku, że opcja selfie jest chwilowo niedostępna?
  Patka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed chwilą składałem wniosek. Wszystko poszło okey.

   Usuń
 26. ten bank to maksymalna porażka, bardzo nieskie limity transakcyjne i nie zmienisz ich online ani telefonicznie, możesz to zrobić po wizycie w placówce co nie jest dla pracowników placówki takie oczywiste bo nie wiedza o co chodzi
  wpłacisz 30 tys na konto oszczędnościowe to bez wizyty w placówce będziesz wypłacał, pieniądze przez kolejne pół roku, bezpłatne przelewy z konta oszczednościowego tylko przez aplikacje, przelew przez stronę to 7 zł

  OdpowiedzUsuń
 27. Jeśli poleciłem 15 osób z pierwszej edycji programu poleceń to w drugiej edycji mogę także polecić kolejne 15 osób?

  OdpowiedzUsuń
 28. Czy mogę zamknąć konto przez internet po wypłacie nagrody?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja robię to rutynowo najpóźniej już następnego dnia :)

   Usuń
 29. Czy konto Inteligo wyklucza mnie z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wyklucza, bo to konto z oferty PKO BP (ze skarbonką w logo). A powyżej mowa o promocji konta w Banku Pekao (z żubrem w logo). To dwa odrębne banki.

   Usuń
 30. Witam

  Założyłem konta w Pekao (cel-ulokowanie skromnych środków na promocyjnym koncie oszczędnościowym oraz nagroda pieniężna). Po skończeniu promocyjnego konta oszczędnościowego czy są kolejne edycje (wycofanie środków z obu kont na kilka dni lub miesięcy ?)?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja może być też dla obecnych klientów, ale warunki są dość wyśrubowane i przerwa musiałaby być dość długa.

   Usuń
 31. Jak wygląda kwestia opodatkowania takich nagród?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W promocjach bankowych - w zdecydowanej większości - nie ma potrzeby rozliczania podatku - wg mego stanu wiedzy; doradcą podatkowym jednak nie jestem ;) Promocje są bowiem traktowane jako sprzedaż premiowa i wtedy w określonej kwocie (do 2000 zł) nie ma potrzeby rozliczania podatku. Dotyczy to pojedynczej akcji. Nawet w regulaminach promocji zazwyczaj jest zapis na ten temat.

   W regulaminie promocji Banku Pekao można znaleźć taki zapis:
   "Nagrody wypłacone w ramach Promocji są związane ze sprzedażą premiową w rozumieniu art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych i jako takie są wolne od podatku dochodowego."

   W przypadku promocji gdzie można zyskać/wygrać więcej (choć zdarza się to rzadko) są też zapisy, że banki fundują nagrody dodatkowe, będące równowartością należnego podatku.

   Jedyna grupa osób która zawsze musi się rozliczyć z podatku (bez względu na to ile zarobi) to osoby prowadzące działalność gospodarczą, które zyskują dzięki promocjom np. przy założeniu konta firmowego (ale już nie konta osobistego). Wtedy muszą się rozliczyć, bo to przychód z tytułu prowadzenia tej działalności (bez względu na to jaka jest kwota tej premii), bo to dzięki swej działalności gospodarczej zyskali (kto inny konta firmowego nie założy).

   Usuń
 32. W pewnym momencie rejestracji z selfie i peopay pojawia się pytanie o wybór oddziału (wybierz oddział, w którym zostanie otwarty twój rachunek) - czy to nie jest przekierowanie do formy otwierania w oddziale? czy podając oddział dostanę premię?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wybór oddziału do którego chcesz przypisać konto.

   Usuń
 33. Jak później zamknąć takie konto?

  OdpowiedzUsuń
 34. Wycofałam środki z konta oszczędnościowego(całe 20tys.)Chcąc przelać do innego banku system nie daje możliwości ze względu na limit dzienny 1tys. Zmiana limitu możliwa tylko w placówce. Czy ktoś przerabiał ten temat? Nie da się zmienić inaczej limitu przelewów? Trochę to śmieszne żeby przez 20 dni robić przelewy aby wycofać wszystkie środki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba taki ustawiłaś. Ja swobodnie przelałem 5k.

   Usuń
 35. Witam! Czy ta promocja (i inny) działa tylko dla obywateli Polski czy teź dla tych kto ma pobyty czasowy w Polsce?

  OdpowiedzUsuń
 36. Udało mi się za 3 razem,po każdej nieudanej próbie musiałam anulować wniosek telefonicznie,trudno było się dodzwonić,czasami czekałam ponad pół godziny i nikt nie odbierał.

  OdpowiedzUsuń
 37. Czy muszę podawać kod rekomendacyjny żeby uzyskać 200 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma takiej potrzeby. Bez podawania kodu można zgarnąć 200 zł za otwarcie konta (podanie kodu przynosi korzyści jedynie osobie polecającej).

   Usuń
 38. czy dobrze rozumiem, że jeśli założylem konto w kwietniu to warunki uzyskania premii 100 zł musze spełnić w maju, a kolejnej premii 100 z czerwcu, lipcu i sierpniu?
  czy w takim przypadku aby nie płacić za kartę i konto w maju to muszę mieć pierwszy wpływ 500 zł i płatność kartą już w kwietniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dopiero od kolejnego miesiąca.

   Usuń
 39. Mam problem z założeniem konta przez peopay. Zdjęcia dowodu przechodzą a moje mieli się i mieli, telefon mam dosyć nowy, nie wiem w czym problem? Darować sobie? Czekam około 5 min jak zdjęcie się mieli ale potem tracę cierpliwość i zabawa od nowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to podejdź do placówki i tam podpisz umowe.

   Usuń
 40. Witam.
  Jak konto założyłem w maju to muszę robić przelew 500 już w maju żeby do sierpnia były w sumie 4 przelewy i żeby dostać 200zl w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie też mnie to zastanawia. Z opisu wynika, że trzeba byłoby spełnić warunki do końca września, a nagroda ma być w sierpniu już??

   Usuń
  2. Wydaje mi się, że to jest tak:
   - Spełniamy warunki dla pierwszej premii do końca następnego miesiąca po otwarciu K (otwierając w maju - warunki spełniamy do końca czerwca)
   - Warunki dla drugiej premii trzeba spełnić w jeszcze kolejnym mies. od otwarcia (otwierając w maju - spełniamy do końca lipca)
   ORAZ w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych (tak jest w regulaminie), czyli otwierając w maju - warunki spełniamy w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych: czerwiec (wchodzi automatycznie w warunek 1. premii), lipiec (częściowo warunek 2. premii), sierpień (częściowo warunek 2. premii)? I wtedy wypłata do końca sierpnia. Zgadzałoby się patrząc dodatkowo na okres obowiązywania promocji - do 20.05.2020. Jak ktoś założy konto do 20.05.2020 to też jeszcze zdąży spełnić warunki.

   Usuń
 41. Dziwne dla mnie jest to, że jeśli założy się konto w maju to zgodnie z opisem promocji warunki powinniśmy spełnić przez 4 kolejne miesiące (tj. od czerwca do września). Natomiast nagroda ma być już w sierpniu?? Dobrze rozumuję?

  OdpowiedzUsuń
 42. Co będzie prawidłowe? 2,5% jest:
  a) do 20.05.
  b) na 120 dni od otwarcia konta Przekorzystnego
  c) na 120 dni od otwarcia konta oszczędnościowego
  d) na 120 dni od 20.05.??

  OdpowiedzUsuń
 43. Nagroda za polecenie wpływa po miesiącu użytkowania konta przez nowego klienta ?

  OdpowiedzUsuń
 44. Konto zacząłem otwierać 31-01-2020. Umowa została zawarta 04-02-2020 warunki spełniłem w marcu i nie dostałem nagrody. Jak się można odwołać od decyzji?

  OdpowiedzUsuń
 45. czy aby na pewno można skorzystać z programu bezcenne chwile:
  2. 2. Do otrzymania Punktów Powitalnych uprawnieni są Uczestnicy, którzy spełnią łącznie poniższe
  warunki:
  1).... lecz nie później niż do dnia 31.03.2020 r. ???

  OdpowiedzUsuń
 46. zakładanie przez selfie - poszło nawet(?) sprawnie -7 minut, ale efekt jest taki, że po tym czasie bank stwierdził że jestem już jego klientem! A nie jestem od 2008 roku! I muszę pójść do oddziału aby założyć konto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Umowa ramowa jest wciąż aktywna.

   Usuń
 47. Czy od premii trzeba płacić podatek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, obowiązuje zwolnienie z podatku w przypadku tego typu premii. Więcej na ten temat napisałem w komentarzu wyżej (z dnia 21 kwietnia 2020 18:04).

   Usuń
 48. założyłem konto 12.V w tym samym dniu wysłałem formularz jako "polecający" do dzisiaj nie dostałem sms-a, o przyjęciu formularza. wiecie może czy w takim wypadku nowo zakładane konta mogą wpisywać nr mojego telefonu jako polecającego czy trzeba czekać na potwierdzenie ? (czasu do bonusu 200 zł coraz mniej a jeśli nie dostanę stówki to bank będzie miał kilku klientów mniej)

  OdpowiedzUsuń
 49. Czy można zrezygnować z karty po otwarciu konta i spełniać warunki promocji tylko poprzez płatność aplikacją?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale czy to ma sens? I tak 1 płatność miesięcznie musi być na potrzeby promocji i darmowego konta. A jak zrobisz ją aplikacją to kartę będziesz mieć za 0 zl.

   Usuń
  2. Oczywiście, że ma sens. Eliminuje przymus pamiętania o zrobieniu zakupu poprzez aplikację.

   Usuń
 50. Czy umowa z nr klienta jest dostarczana w formie papierowej razem z kartą,?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W aplikacji Peopay jest opcja WIĘCEJ i tam E-DOKUMENTY. Można pobrać umowę konta.

   Usuń
 51. Próbowałam dzisiaj skorzystać z promocji. Niestety nie udało się. Po etapie weryfikacji otrzymałam komunikat "Wygląda na to, że już jesteś naszym klientem." Od wielu lat jestem osobą upoważnioną do konta mojej mamy, nie jestem jednak współwłaścicielką. Czy to może mnie dyskwalifikować do udziału w promocji? Co mam teraz zrobić? Zrezygnować, czy składać reklamację?

  OdpowiedzUsuń
 52. Jeśli uda mi się otworzyć konto 20/05, (dzisiaj próbowałam ale były problemy z aplikacja i wykonaniem zdjec twarzy, ciągle sie coś zacinało) a werufikacja tożsamosci przez bank zostanie potwierdzona juz po tym terminie to wtedy dalej bedzie obejmowała mnie promocja? Co jesli weryfikacja sie nie powiedzie?

  OdpowiedzUsuń
 53. Czy pieniądze na konto oszczędnościowe mogę wpłacić później? Czy można dopłacać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz później i możesz dopłacać jak i wypłacać.

   Usuń
 54. A i jeszcze jedno. Czy jakieś zgody są wymagane?

  OdpowiedzUsuń
 55. Bardzo proszę o potwierdzenie czy płatność ApplePay jest trakotwana przez bank jako płatność kartą? Będzie spełniała warunki promocji?
  Z góry dzięki za info

  OdpowiedzUsuń
 56. Witam, mam problem ze zeskanowanym dowodem. Robię akceptuj i wyskakuje 'błąd komunikacji, spróbuj ponownie'. Próbuję i cały czas to samo. Może ktoś też tak miał i wie jak to ugryźć? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 57. Jeśli konto założyłem bezpośrednio poprzez peopay z pominięciem strony banku to nie kwalifikuje się do nagrody?

  OdpowiedzUsuń
 58. Jeśli otworzę konto bezpośrednio w peopay to nie kwalifikuje się do żadnej nagrody?

  OdpowiedzUsuń
 59. Wczoraj była chyba jakas awaria aplikacji PeoPay, bo nie mogłem dokończyć składania wniosku i na androidzie i iOS, cały czas na etapie zdjęcia dowodu wywalało błąd. Infolinia w tym banku to jakiś żart, nic nie wiedzą. Zastanawiam się czy jest sens finalizować ten wniosek? Czy będzie się on kwalifikował na „stare” zasady promocji skoro zacząłem go składać 20.05.20?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 60. założyłem konto 20 maja, pierwsza premia powinna wpaść w lipcu po spełnieniu warunków w czerwcu, a druga będzie do 31.08? jeśli muszę spełnić warunki jeszcze we wrześniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W praktyce tak czy siak trzeba by konto i karta były darmowe.

   Usuń
 61. Oboje z mężem założyliśmy konta i weszliśmy w program Bezcenne Chwile. Ja już otrzymałam 3400 pkt, a on na razie 2400pkt. Jaka może być przyczyna nie otrzymania przez niego 1000 pkt na start (piwinny być do 21.05. 2020 na koncie)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam ten sam problem. Także dostałam tylko 2400 punktów.

   Usuń
  2. Też mam ten sam problem

   Usuń
  3. Dzwoniliśmy na infolinię Bezcennych Chwil- przyjęli reklamacje i mamy czekać na odp mailową... 28 dni!!!

   Usuń
 62. Też dostałam tylko 2400 punktów, czy dostanę jeszcze te 1000?

  OdpowiedzUsuń
 63. Założyłam konto w maju. Kiedy mam.spelnoc warunki do drugiego 100 zł? W lipcu i sierpniu ?

  OdpowiedzUsuń
 64. Odpowiedzi
  1. Tak, mi przyszedł. Pięć minut temu:)

   Usuń
  2. a mnie nie przyszedł :(

   Usuń
 65. Witam. Dostał.ktos dziś pierwszego bonusa? Kiedy one przychodzą?

  OdpowiedzUsuń
 66. Czy o przyjściu pierwszego bonusu jesteście informowani mailowo czy po prostu wchodzi na konto? U mnie lipa Mają czas do końca dnia

  OdpowiedzUsuń
 67. Witam. Otworzyłam konto w maju. Warunki spełniłam w czerwcu lipcu i sierpniu. Dostałam pierwsza premie 100 zł. Drugiej nie dostałam, miała być do dzisiaj. Ma.ktos taka.sama.sytuacje ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam tak samo. Napisałem do banku. Zobaczymy co odpowiedza

   Usuń
  2. również nie dostałem

   Usuń
  3. ja również otrzymałam pierwszą premie w czerwcu, kolejną miałam otrzymać do 30.08 i również jej nie otrzymałam, a warunki spełniłam

   Usuń
 68. Mam taką samą sytuacje, podobnie jak moja znajoma. Pan na czacie powiedział, że najlepiej pisać reklamację w wiadomości wewnętrznej.

  OdpowiedzUsuń
 69. Właśnie dostałem drugie 100zł :)

  OdpowiedzUsuń
 70. A co jeśli dziś zrobiłem przelew za sierpień? 31 sierpnia się nie liczy do promocji i trzeba było do 29 zrobić ostatni przelew?

  OdpowiedzUsuń
 71. A co jeśli dziś zrobiłem ostatni przelew?

  OdpowiedzUsuń
 72. Mr. Złotówa - wiesz może kiedy ma zostać przelana premia za polecenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłatę nagród dla polecających bank przewidział do 31.08.2020 r. - do tego momentu należy nie rozwiązywać, ani nie wypowiadać umów o konta osobiste. Wymóg ten dotyczy to zarówno polecającego, jak i poleconego. Pozdrawiam

   Usuń
 73. Ostatnia premia została wypłacona (do dnia 31.08), a w warunki promocji mają być spełnione "do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po dniu przystąpienia do promocji oraz w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych"... Premia została wypłacona przed trzema kolejnymi miesiącami kalendarzowymi - mogę zamykać konto czy będę musiała zwrócić wypłaconą premię?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpinam się pod pytanie. Mam tą samą sytuację.

   Usuń
 74. U mnie premia wpadła szybciej niż się spodziewałam. Miło.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...