Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Ważny moment dla posiadających konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium: czas przygotować się do kolejnej edycji promocji lub... włączyć 20. edycję

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

20.04.2020

Ważny moment dla posiadających konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium: czas przygotować się do kolejnej edycji promocji lub... włączyć 20. edycję

Nadchodzi dzień, na który klienci Banku Millennium powinni się przygotować, by skorzystać z (miejmy nadzieję) kolejnej edycji promocji oprocentowania dla "nowych środków".

Konto oszczędnościowe Profit 20. edycja. Kiedy wycofać środki
Tym dniem jest tradycyjnie sobota. Bo to właśnie na 25.04. najlepiej posiadać jak najniższe saldo środków na rachunkach w Banku Millennium. Ono miało bowiem znaczenie w kolejnych odsłonach promocji oprocentowania dla "nowych środków" na koncie oszczędnościowym Profit. Choć w obliczu możliwej obniżki oprocentowania warto też rozważyć inny scenariusz.

[Aktualizacja w dn. 21.04.2020 r., godz. 21:50: Na stronie banku pojawiła się ważna informacja dotycząca kolejnej edycji promocji oprocentowania (to wyjątkowa sytuacja, bo dotąd tego typu zapowiedzi nie było).

Zgodnie z przewidywaniami oprocentowanie spadnie. Oto parametry nowej oferty:
"Z obecnej promocji możesz skorzystać do 25 kwietnia 2020. Już od 26 kwietnia 2020 ruszamy z nową promocją: 
- 2% w skali roku dla nowych środków do 100 000 zł 
- 0,8% w skali roku dla nowych środków powyżej 100 000 zł 
- skorzystaj z promocyjnego oprocentowania przez 62 dni"

Spadek oprocentowania i skrócenie promocyjnego okresu jego obowiązywania to jednak nie są jedyne złe wieści. Dodano bowiem jeszcze:
"Wpłać nowe środki i zyskaj promocyjne oprocentowanie. Nowe środki to środki przekazane na Konto Oszczędnościowe Profit po dniu badania sald, czyli po 18 kwietnia 2020 (szczegółowa definicja nowych środków oraz warunki promocji – zgodnie z regulaminem promocji)."

Wychodzi więc na to, że Bank Millennium zaprzestał stosowania niezwykle korzystnego dla nas rozwiązania, które już od dawien dawna się sprawdzała (wszak mieliśmy już 20 edycji tej promocji). Można było bowiem przewidzieć czas wypłaty środków, by łapać się na kolejne edycje. Tym razem data jest wcześniejsza, więc niżej opisany scenariusz nr 1 stracił już sens. Pozostaje jedynie szansa korzystania/łapania 20. edycji (ze stawką 2,6% w skali roku przez 92 dni dla kwoty do 100 tys. zł.]

Aktualnie dostępna 20. edycja promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium kończy się 25.04.2020 r.. W najbliższą niedzielę najprawdopodobniej pojawi się zatem nowa, już 21. edycja. Niniejszym przypominam więc o tym... ale tym razem przedstawiam dwa scenariusze tego, co należy teraz uczynić.
 • scenariusz nr 1: to rozwiązanie, które nazwałbym standardowym, bo opisuję je od dłuższego czasu. Dzięki niemu można zaklepać sobie możliwość skorzystania z kolejnej edycji promocji. Jest to instrukcja nawet dla tych oszczędzających na koncie Profit, których indywidualny okres promocji, bazujący na wcześniejszych edycjach wciąż trwa. Gdy dobiegnie końca, stosując się uprzednio do poniższej instrukcji, z tymi samymi środkami będzie można załapać się na kolejną (o ile bank faktycznie ją uruchomi);
 • scenariusz nr 2 (alternatywa): w tym przypadku zakładam, że oprocentowanie może spaść, tak jak to dzieje się w wielu bankach. Niżej znajdziesz więc wyjaśnienia jak skorzystać z obecnie dostępnej jeszcze 20. edycji, która daje ciągle - bardzo dobre jak na obecne czasy - 2,6% w skali roku gwarantowane na 92 dni do 100 tys. zł. To scenariusz dla tych, którzy korzystają jeszcze z promocyjnego oprocentowania wynikającego np. z 18. lub 19. edycji promocji.

Scenariusz nr 1: wypłata środków dla udziału w kolejnej edycji


Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium na tle konkurencji wyróżnia się tym, że z promocji oprocentowania korzystać mogą nie tylko nowi (jak to bywa najczęściej w innych bankach), ale również i obecni klienci banku. I dzieje się tak, choć promocja oprocentowania w Millennium dotyczy wyłącznie "nowych środków". Bo w praktyce można... obracać ciągle tymi samymi środkami. By tak się jednak stało, trzeba zastosować prosty tik, który sprawi, że nawet "stare" środki będą jednak "nowymi" 😉

Co i kiedy zrobić? Bank Millennium po zakończeniu jednej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit od razu odpala kolejną edycję (tak działo się dotąd i pozostaje wierzyć, że tak stanie się ponownie). Wówczas dniem badania salda środków tradycyjnie wyznaczany jest dzień poprzedzający start nowej edycji (czyli ostatni dzień dostępności poprzedniej edycji).

Bazując na doświadczeniu z poprzednich edycji, można więc zakładać, że 26.04.2020 r. wystartuje kolejna, już 21. edycja promocji. Za dzień badania salda środków (wobec którego będą wyliczane nowe środki) powinien być wtedy przyjęty dzień 25.04.2020 r. (a dokładniej to saldo środków na koniec tego dnia). Do tego salda zaliczane są środki nie tylko na koncie oszczędnościowym Profit, ale też na innych rachunkach PLN klienta w Banku Millennium, których jest posiadaczem i/lub współposiadaczem (chodzi o konta osobiste, oszczędnościowe i lokaty - w tym lokaty strukturyzowane).

Jeżeli chcesz skorzystać z okazji na promocyjne oprocentowanie wynikające z nowej edycji, to dobrze się do tego przygotować: do 25.04. wypłać środki z rachunków w Banku Millennium. A pieniądze wystarczy wycofać tymczasowo (by nie było ich na zbliżającą się sobotę, a już w niedzielę, czy w praktyce bardziej w poniedziałek, będzie można z nimi powrócić, by korzystać z dotychczas obowiązującego oprocentowania zapewne jeszcze wynikającego z indywidualnego okresu promocji bazującego na jednej z poprzednich edycji).
💡 O tym jak działa wyliczanie nowych środków oraz w jaki sposób można załapywać się na kolejne edycje promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym piszę (a nawet rozrysowuję) w instrukcji dla użytkowników konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium

O tym jak poradzić sobie z wypłatą środków, jeśli dysponujesz większą sumą oszczędności na rachunkach w Banku Millennium, napiszę jeszcze nieco niżej (po omówieniu scenariusza nr 2).

Czy ta wypłata ma sens? Okres dostępności poszczególnych edycji promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit bywa różny, więc trudno o przewidywalność w tej kwestii.

Jeśli ktoś od niedawna ma uruchomione oprocentowanie wynikające z 20. edycji (a obowiązuje ono aż przez 92 dni), to jeżeli kolejna, 21. edycja będzie udostępniona na krótki okres (np. miesiąc), to może się okazać, że wypłata środków na 25.04. będzie niepotrzebna. A stanie się tak, gdy 21. edycja będzie krótsza od Twego 92-dniowego okresu promocyjnego oprocentowania (wynikającego z udziału w 20. edycji). Przy takim scenariuszu (który jednak trudno przewidzieć, bo były edycje dostępne prawie przez 3 miesiące) będzie jeszcze koniecznym wypłacić środki na ostatni dzień 21. edycji (oprocentowanie z niej Cię ominie), co pozwoli załapać się dopiero na 22. edycję.

Jeśli chodzi o mnie, to zakładam, iż lepiej być przygotowanym i środki mimo wszystko warto teraz wypłacić (co okazuje się też przydatne w kontekście nieco niżej opisywanego scenariusza nr 2).

W sytuacji gdy Twój okres promocyjnego oprocentowania (wynikającego z którejś z poprzednich edycji) minie w okresie dostępności 21. edycji, to wtedy od kolejnego dnia (po upływie Twego dotychczasowego okresu promocji oprocentowania) włączy Ci się stawka wynikająca z nowej edycji (właśnie dzięki wypłacie środków na 25.04.). W bankowości internetowej w zakładce, gdzie widnieje informacja o promocji, zmiana pojawi się z jednodniowym opóźnieniem.

Dziś zasadne wydaje się też pytanie o sens przygotowywania pod 21. edycję, gdy ta może przynieść (zdecydowanie?) niższe oprocentowanie, niż 20. edycja (dająca 2,6% w skali roku). Jeśli więc korzystasz z (92- lub 100-dniowego) okresu promocyjnego oprocentowania wynikającego z którejś z wcześniejszych (innych niż 20.) edycji promocji, to dla Ciebie opcją wartą rozważenia będzie skorzystanie ze scenariusza nr 2.

Scenariusz nr 2: wykorzystanie 20. edycji z oproc. 2,6%


W ostatnim czasie wiele się w świecie wydarzyło. A w kwestii dla nas ważnej Rada Polityki Pieniężnej dwukrotnie obniżyła stopy procentowe, więc i banki zaczęły znacznie ciąć oprocentowanie na lokatach oraz konta oszczędnościowych (o czym już na blogu pisałem, w podlinkowanym właśnie poście). Niewykluczonym jest więc i to, że podobnie może postąpić Bank Millennium (przesłanką do tego może być też to, że w programie "Lubię to polecam" do niedawna jedną z nagród była lokata 4%, a w nowej, VI edycji tegoż programu poleceń, oprocentowanie lokaty wynosi już jedynie 2,5% w skali roku).
💡 By zagwarantować sobie promocyjne oprocentowanie na dłuższy okres (3,5% przez 12 miesięcy dla kwoty do 10 tys. zł) sprawdź promocję "Bonus za aktywność" w Getin Banku.

W perspektywie obniżki oprocentowania, jakie może przynieść 21. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium, warto wykorzystać sytuację i włączyć sobie teraz oprocentowanie 2,6% w skali roku wynikające z 20. edycji promocji. Dotyczy to osób, które obecnie jeszcze korzystają z promocyjnego oprocentowania wynikającego z którejś ze starszych edycji (poprzedzających 20. edycję) i którym ten okres promocyjnego oprocentowania kończy się po 25.04.2020 r.

Możliwość taką daje regulamin promocji, w którym znaleźć można następujące zapisy:
"1. Uczestnik promocji może zrezygnować w Okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego z udziału w Promocji na danym Koncie Oszczędnościowym Profit poprzez złożenie dyspozycji w oddziale lub przez TeleMillennium. 
2. Rezygnacja z Promocji skutkuje zakończeniem Okresu obowiązywania oprocentowania promocyjnego oraz brakiem możliwości ponownego przystąpienia do tej edycji Promocji na tym Koncie Oszczędnościowym Profit. 
3. Do czasu rezygnacji z Promocji będą naliczone odsetki wynikające z Oprocentowania promocyjnego."

Po rezygnacji z edycji, którą masz obecnie dla siebie uruchomioną (ale podkreślę, że musi być to edycja wcześniejsza niż 20. edycja), włączy Ci się promocyjne oprocentowanie wynikające z 20. edycji. A dziś 2,6% w skali roku przez okres 92 dni i dla kwoty do 100 tys. zł jawi się jako bardzo korzystne. Ta edycja dostępna jest jednak już tylko do 25.04.2020 r.

Manewr polegający na wcześniejszym wyłączeniu "starej" promocji w celu włączenia parametrów obowiązujących dla 20. edycji ma sens jednak tylko wtedy, gdy masz korzystne (czyli jak najniższe) saldo środków na koniec 14.03.2020 r. (bo to właśnie ten dzień jest dniem badania salda względem 20. edycji).

Rezygnacja z promocji możliwa jest za pośrednictwem infolinii lub na czacie dostępnym w aplikacji mobilnej Banku Millennium.

Jak poradzić sobie z limitem przelewów?


Jeśli w Twym przypadku w grę wchodzi scenariusz nr 1 i zamierzasz wycofywać środki z Millennium w celu przygotowania się do 21. edycji, to poniżej znajdziesz praktyczne informacje, jak to zrobić w sytuacji, gdy dysponujesz większą kwotą oszczędności zgromadzonych na rachunkach w Banku Millennium (ponad 50 tys. zł lub ponad 100 tys. zł).

Dzienny limit dyspozycji przelewów zewnętrznych w bankowości internetowej wynosi bowiem 50 tys. zł. Jeżeli więc ktoś posiada w Millennium np. 90 tys. zł, to przelewy musi rozłożyć na przykład na 2 dni. Tak to wygląda w przypadku autoryzacji przelewów za pomocą haseł z SMSów. Od niedawna Bank Millennium udostępnił jednak i alternatywną autoryzację mobilną (której nie należy mylić z przelewami wykonywanymi w bankowości mobilnej, bo w tym przypadku chodzi jedynie o potwierdzanie dyspozycji składanych w bankowości internetowej nie za pomocą haseł z SMSów, ale poprzez potwierdzenie w aplikacji). Wtedy limit jest wyższy i jednego dnia przelać można do 100 tys. zł.

Poniżej podpowiadam co robić, by wykonać przelewy w optymalny sposób, korzystając nadal z autoryzacji hasłami z SMSów.
💡 Jak uniknąć kosztów? Dzienny limit przelewów nie dotyczy przelewów pomiędzy własnymi rachunkami w Millennium. Z konta oszczędnościowego na swe konto osobiste w tym banku można więc przelać od razu dowolną kwotę. I właśnie jednorazowe przelanie całości będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem, gdyż z konta oszczędnościowego wyłącznie jeden przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł (a za każdy kolejny bank policzy sobie 7,50 zł). Jeżeli zamierzasz przelewać większe kwoty z Banku Millennium do innego banku przez kilka dni, to warto też przelewać różne kwoty (np. 50 000 zł jednego dnia, 49 999,99 zł drugiego dnia i 49 999,98 zł następnego). Skąd te drobne różnice? Polityka Banku Millennium jest bardzo ostrożnościowa. Gdy dzień po dniu zdarzają się przelewy na identyczną kwotę, bank może wstrzymać ich realizację aż do czasu jej telefonicznego potwierdzenia przez Ciebie (konsultanci dzwonią celem upewnienia się, czy to na pewno Ty zlecasz przelew).

By jak najdłużej utrzymywać środki przy oprocentowaniu 2,7/2,6% (jeśli korzystasz już z którejś edycji promocji Millennium) na koncie oszczędnościowym Profit, można zastosować poniższy sposób składania dyspozycji (ciągle bazując na powyższym przykładzie z kwotą 90 000 zł).
💡 Przykładowo: w środę zleć przelew z konta oszczędnościowego na osobiste w Millennium całej kwoty 90 000 zł z datą wykonania tego przelewu na piątek. Także w środę zleć przelew z konta osobistego do innego banku kwoty 50 000 zł, by przelew wyszedł w piątek. W czwartek zleć przelew (również na piątek) z pozostałą kwotą (40 000 zł) z konta w Millennium do innego banku.

Kończąc niniejszy, tym razem wyjątkowo obszerny wpis dla osób korzystających z konta oszczędnościowego Profit, podkreślę, iż nie ma gwarancji pojawienia się kolejnej edycji promocji. Wycofanie środków z Banku Millennium będzie miało sens tylko wtedy, gdy bank zaproponuje nową, 21. edycję i zachowa dotąd obowiązujące zasady (aczkolwiek bazując na doświadczeniu z poprzednich edycji przynajmniej można mieć nadzieję, że tak się stanie).
💡 Osobom, które nie są jeszcze klientami Banku Millennium, przypomnę, że w promocji "200 zł z kontem online" do wzięcia czeka tytułowa premia pieniężna 200 zł oraz nagroda dodatkowa w postaci bonu o wartości 20 zł do wykorzystania na Pyszne.pl

O tego typu ważnych momentach dla uczestników promocji bankowych informuję najczęściej drogą mailową. Daję też w ten sposób znać o najlepszych lokatach i kontach oszczędnościowych, zwłaszcza tych pojawiających się okazjonalnie. Polecam mój newsletter (jedynie ważne informacje):

125 komentarzy:

 1. Cześć. Trochę się w tym gubię niestety :( Założyłem konto ok. 1,5 roku temu. Mam w apce, że biorę udział w 20. edycji, a okres naliczania promocyjnego oprocentowania to 17.03.2020 - 16.06.2020. Czyli dobrze rozumiem, że w moim przypadku, najlepiej wycofać pieniądze np. kilka dni przed 16 czerwca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To kiedy kończy się promocyjne oprocentowanie u ciebie to nie ma znaczenia dla czasu wypłaty pieniędzy. Musisz wypłacić albo do 25.04 albo na ostatni dzień do kiedy będzie dostępna 21. edycja.

   Usuń
  2. A że 21 edycja pewnie będzie krótka znowu to możesz sobie odpuścić wypłacanie teraz i zaczekaj do końca 21 edycji.

   Usuń
  3. To nowa promocja nie włączy się z automatu? Biorę udział 19 edycji, która dla mnie kończy się 21 kwietnia. 14 marca zgodnie z instrukcją wypłaciłam wszystkie środki. Muszę dzisiaj zrezygnować z 19 edycji czy wystarczy poczekać do jutra aż sama się skończy i wtedy włączy się 20?

   Usuń
 2. Ja 19 edycję zacząłem 7 marca więc stwierdziłem że na 13 marca wypłacać pieniędzy nie będę bo nie ma sensu. Ale faktycznie teraz byłoby dobrze wstrzelić się w edycję nr 20. No niestety. Zobaczymy co przyniesie edycja nr 21

  OdpowiedzUsuń
 3. Przesłanek że będzie obniżone oprocentowanie jest już zdecydowanie więcej.

  1) Lokata mobilna to obecnie max. 1,75%. A było 2,25%.
  2) Konto oszczędnościowe IKE: było 3%. Ogłosili obniżenie do 2%
  3) Lokata dla polecającego i polecanego. Było 4%, a w nowej edycji jest 2,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jak dołożyć do tego spadki oprocentowanie w innych bankach to może być ciężko. No ale miejmy nadzieję że Millenium nas nie zawiedzie i będzie chociaż 2,4-2,5%

   Usuń
  2. Jak będzie 2% to będzie dobrze.

   Usuń
  3. Ostała się jeszcze Urodzinowa 3%. Założyłem wczoraj.

   Usuń
  4. Ja też. Co prawda tylko roczna do 100 tys. maksymalnie, ale zawsze to lepsze niż nic.

   Usuń
  5. Jak co edycja spekulacje, licytacje i prognozy. Ale wydaje mi się, że nie będzie tak źle i ja liczę na 2,5%. Bo jak będą znacznie gorsi to im kasa odpłynie do Aliora i Getinu bo tam na KO dają więcej.

   Usuń
  6. Urodzinowa od dzisiaj 2,0%

   Usuń
 4. Jak można zrezygnować z 19. edycji na rzecz 20.?

  OdpowiedzUsuń
 5. A jeśli mam już 20-stą edycję i z niej zrezygnuję w piątek to od soboty włączy mi się ponownie? Wtedy było 92 dni od nowa? Zawsze trochę dłużej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, bo nie można wrócić do tej edycji z której nastąpiła rezygnacja. W artykule jest napisane, że rezygnacja ma sens tylko dla wcześniejszych edycji niż 20.

   Usuń
 6. Czyli korzystając ze scenariusza nr.2 jak zrezygnuję z posiadanej obecnie edycji 19 w Czwartek to od Piątku 24.04.2020 wskoczy mi automatycznie edycja 20 ? Czy zrobić to już teraz...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z powyższego opisu: "Rezygnacja z promocji możliwa jest za pośrednictwem infolinii lub na czacie dostępnym w aplikacji mobilnej Banku Millennium. By zdążyła się włączyć 20. edycja, rezygnację należy zgłosić najpóźniej do piątku, tj. do 24.04"

   Usuń
  2. Dzień badania salda dla 20. edycji to 14. marca.

   Usuń
  3. Tak najlepiej. Tak samo planuję rezygnować w czwartek. W piątek powinno być nowe oprocentowanie a aktualizacja w systemie w sobotę.

   Usuń
  4. Dla pewności wpłaciłbym jakieś grosze by uruchomić 20. edycję.

   Usuń
  5. Pytanie czy może jednak nie zrobić tego wcześniej? Czyli np. w środę uruchomić 20 edycję, a w piątek wycofać pieniądze na 25.04 pod 21. edycję?

   Usuń
  6. Zanim zrezygnujesz z 19 edycji to sprawdź jakie miałeś saldo na 14 marca. Jak spore to rezygnacja i gak Ci nic nie da. Ja mialem.tyle co mam teraz. Zastaje przy 19-tej. Kocczy mi się pod koniec maja...

   Usuń
  7. Anonimowy20 kwietnia 2020 18:27
   ale jak teraz uruchomisz 20. edycję to wypłacanie na 25.04 jest bez sensu bo 21. edycja na pewno nie będzie dłuższa niż 92 dni.

   Usuń
  8. @Anonimowy, 20 kwietnia 2020, 16:01

   Ten cytat z powyższego opisu do dezinformacja - aby 20. edycja zdążyła się włączyć, rezygnację z 19. edycji należy zgłosić wcześniej niż w piątek!

   Usuń
  9. Ale to był cytat z opisu Złotówy :)

   Usuń
 7. A czy środki na lokacie założonej jeszcze w eurobanku też się liczą do tego salda? Bo lokata będzie mi się kończyć na początku maja.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzwonił już ktoś? Długo trwa taka rozmowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Circa 30 sekund.

   Usuń
  2. Dzwoniłem. Szybko i sprawnie.

   Usuń
  3. Na czacie trwa to około 5 minut. Dostałem informację, że wypisanie się z promocji trwa do 3 dni. Więc nie warto czekać na ostatnią chwilę.

   Usuń
  4. A ja dostałem informację, że w 21. edycji ma być 3% do maks. 200k :)

   Usuń
  5. @Anonimowy, 20 kwietnia 2020, 22:55 - Kto twierdzi, że wypisanie się z promocji trwa aż do 3 dni? Pracownik Millennium zatrudniony na czacie? To jakiś ponury żart!

   Usuń
  6. Anonimowy 21 kwietnia 2020 15:23
   Tak napisała konsultantka na czacie (do 3 dni roboczych), btw. z promocji zostałem wypisany na drugi dzień po złożeniu dyspozycji na czacie. W poniedziałek napisałem, że chcę wypisać się z promocji, we wtorek o 9 rano dostałem sms, że dyspozycja rezygnacji z promocji została zrealizowana.

   Usuń
  7. Jakie 3 dni? Ja wczoraj zgłosiłem rezygnację na czacie ok. 22-giej. Konsultant stwierdził, że to już godziny przetwarzania nocnego więc realizacja następnego dnia roboczego. Dziś rano o 8:30 przyszedł sms z potwierdzeniem realizacji rezygnacji.

   Usuń
 9. Mam do Was takie pytanie. Uczestniczę w 19 edycji promocji, która potrwa mi jeszcze do 11 czerwca. Na dzień wyliczania salda do edycji 20-ej miałam w Mille równe 0zł. Powiedzcie mi proszę, czy jeśli najnowsza edycja 21 będzie się kończyła np. pod koniec czerwca - to jeśli będę miała coś na KO Profit na 25-ego kwietnia (czyli dzień badania sald do najnowszej promo) - to z automatu wskoczy mi edycja 20-ta i będzie trwała od końca mojej 19 edycji przez 92 dni na 2,6%? Czy i tak nie ma to znaczenia i mogę teraz wyzerować KO na poczet tej kolejnej 21 edycji? Pogubiłam się trochę w tym wszystkim :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 20. edycja może ci wskoczyć najpóźniej do 25.04. Więc jak masz 19. edycję do czerwca, a chcesz mieć 2,6% z 20. edycji jeszcze przez 92 dni to musisz teraz zrezygnować z 19. edycji.

   Usuń
  2. Czyli rezygnując teraz z edycji 19 - straciłabym ok 50 dni promocji na 2,7% (mam do 11 czerwca) na poczet odpalenia na dniach nowych 92 dni promo na 2,6% - dobrze to rozumiem?

   Usuń
  3. @Anonimowy, 21 kwietnia 2020, 07:55

   Wielu ludzi się w tym pogubiło i tak właśnie jest ich intencja :)

   Usuń
  4. Dobrze rozumiesz. Jeśli nie zrezygnujes z 19-tej 20-ta po prostu Cię ominie. Ale uwaga! Będzie badanie salda dla 21-ej i te środki z 19- tej będą policzone tak więc możesz na 21-też się nie załapać z "nowymi srodkami"

   Usuń
 10. Od jutra wskakuje mi 20 Edycja jest sens usuwać teraz pieniadze ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie. Bo 2,6 proc. z 20. edycji będziesz mieć do ok. 22. lipca. A 21. edycja na 99,99% skończy się wcześniej.

   Usuń
 11. Czy jeśli korzystam z edycji 19 obowiązującej do 13.05.2020 a na dzień badania salda edycji 20 (14.03) nie miałam środków to nie powinnam zaczekać z rezygnacją z edycji 19 do np 10.05.2020 bo i tak po tej dacie wskakuje mi edycja nr 20?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 20. edycja może wskoczyć najpóźniej do 25.04. Od 26.05. (więc pewnie i 14.05.) wskoczyć może 21. edycja. W tym właśnie szkopuł. I lepiej teraz zadzwonić i zrezygnować z 19. edycji by zawczasu włączyć 20. edycję.

   Usuń
 12. Hej Dorota, nie wskoczy Ci edycja 20 lecz od razu 21 ponieważ edycja 20 już będzie nieaktywna bo kończy sie 25.04

  OdpowiedzUsuń
 13. Nic z tego nie rozumiem. Jeśli mam teraz 19 edycję która obowiązuję u mnie do 22.04 to co powinnam zrobić? Czy jak wypłacę 23.04 i 24.04 przeleję ponownie to będę w 20 edycji czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też się pogubiłam trochę w tym wszystkim :)

   Usuń
 14. Ja transferowałem się na 2,7% do Getinu. Bo Zobaczymy co będzie za 3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 15. Moje oprocentowanie 2,7% kończy się 13 maja (19 edycja). To co dla mnie jest lepsze?

  OdpowiedzUsuń
 16. Najzabawniejsze jest to, że nikt nawet nie wie czy będzie kolejna edycja Profit :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Na sobotę wyzeruję konta w Millennium. Ile przelać w poniedziałek na oszczędnościowe by potem z odsetkami nie przekroczyć 100 000?

  OdpowiedzUsuń
 18. Jest nowa edycja 2,0%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowa edycja 2,0% na 62 dni i z datą badania salda na 18 kwietnia.

   Usuń
  2. W dodatku dniem badania salda będzie... 18.04. Czyli już po zawodach. Szkoda :(

   Usuń
  3. Niestety, nastąpią 3 niekorzystne zmiany: spadek oprocentowania, krótszy okres promocyjnego oprocentowania i inny (niż przewidywany) dzień badania salda.

   Aktualizacja już we wpisie.

   Usuń
  4. Czyli nie dość, że trzeba by czyścić konta znacznie częściej, to jeszcze nawet nie wiadomo na jaki dzień?

   Usuń
  5. Mnie już jakiś czas temu zmęczyli tym czyszczeniem kont na soboty co w praktyce oznaczało 3-dniowe ewakuacje co parę tygodni.

   Usuń
 19. na stronie banku podane jest już info:

  Z obecnej promocji możesz skorzystać do 25 kwietnia 2020. Już od 26 kwietnia 2020 ruszamy z nową promocją:
  2% w skali roku dla nowych środków do 100 000 zł
  0,8% w skali roku dla nowych środków powyżej 100 000 zł
  skorzystaj z promocyjnego oprocentowania przez 62 dni

  No to adios! Szkoda :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziwne, bo mnie wcześniej informowano, że w 21. edycji ma być 3% do maks. 200k :)

   Usuń
 20. Kto ma konta 123 po BZWBK ten szczęśliwy. Szkoda, że nie da się założyć kolejnych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam jeszcze KO w Getin, ING oraz Alior co oznacza, że przez kilka m-cy nie będzie aż tak źle :)

   Usuń
  2. Już nie. A przynajmniej krótko jeszcze. Od 30.06 oprocentowanie kont 123 wyniesie okrąglutkie 0%

   Usuń
 21. Bank Millennium: Informujemy, ze dyspozycja rezygnacji z promocji na Koncie Oszczednosciowym Profit zostala zrealizowana.

  Wczoraj rozmowa na czacie późnym wieczorem a dziś rano taki SMS.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy oni jednocześnie z automatu uruchamiają kolejną edycję?

   Usuń
 22. Ja wczoraj zleciłem rezygnację z promocji 19. Dzisiaj dostałem potwierdzenie i włączyła mi się promocja nr 20. 13-14 marca zerowalem środki na koncie a w aplikacji wyskakuje ze obecne środki traktowane są nie jako nowe tylko jak stare i pokazuje mi oprocentowanie standardowe. Eh... Cos źle zrobiłem czy jak? Czy komuś się udało załapać na te 92 dni w promocji 20.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie. Jak się domyślam nowe środki wpłaciłeś dzisiaj. Zmiana następuje następnego dnia roboczego. Po północy już będzie ok.

   Usuń
  2. Środki cały czas są te same zerowalem je 13-14 marca

   Usuń
  3. Hej, jk już Ci się pokazało oprocentowanie standardowe - to wpłać na profit cokolwiek (najlepiej z zewnątrz), żeby zaskoczyła 20 edycja ! Tak mi dziś podpowiedziała Pani na 'tele' gdy składałam swoją dyspozycję rezygnacji. I powiedziała, że rano powinnam już mieć standardowe, ale jeśli nie, to poczekać aż będzie i wtedy przelać złotówkę. Ale fakt, że wcześniej na chat inna Pani pisała, że nie może mi zagwarantować udziału w 20 edycji, bo na wykonanie dyspozycji mają 2 dni robocze i na przystąpienie do nowej - kolejne dwa. Jak spytałam gdzie to jest w regulaminie, to powiedziała, że nie ma, ale oni sobie rezerwują po 2 dni, bo to nie są operacje automatyczne... Taka mała ściema jakaś...

   Usuń
  4. Na przystąpienie do nowej edycji mają 2 dni? Co to znaczy?


   Usuń
 23. Jak można sprawdzić jakie saldo mieliśmy 14.03?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na czacie albo poprzez pocztę w bankowości lub aplikacji. Odpiszą szybko (max 3 godz.)

   Usuń
  2. Najprostszy sposób to sprawdzenie w historii kont. Można też zapytać pracownika na czacie albo na infolinii.

   Usuń
 24. Ja mam inne rozwiązanie. Obecnie jestem na swoim koncie w 19-tej edycji do 25 maja na 2.7%. Żona jest w 20-tej na 2.6% ale bez żadnych środków. Mój plan jest taki. Swojego profit nie będę ruszał bo szkoda jeszcze mam cały miesiąc na 2.7%. Żonie natomiast wpłacę jakąś kwotę żeby uruchomić na 92 dni 20 edycję zanim wygaśnie. Po miesiącu jak moja (19 edycja) się skończy wrócę że swoimi środkami na 20 edycję żony na 2.6%. Tym sposobem odsunę trochę w czasie spadki%. Dobrze kombinuję?

  OdpowiedzUsuń
 25. Wychodzi więc na to, że lokaty w BOŚ (5-letnia @ 2,84%) oraz w TB (3-letnia @ 2,4%) to były istne rarytasy jak na obecne czasy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie są lokaty?

   Usuń
  2. TB - Toyota Bank Polska
   BOŚ - Bank Ochrony Środowiska

   Usuń
  3. TB- średnio 1,85 %. BOŚ- średnio 2.3 %

   Usuń
  4. A jeszcze nieco ponad 2 tygodnie temu było o 0,5% wyżej :)

   Usuń
  5. Przy tak rosnącej inflacji a ma być jeszcze więcej bo susza , pakowanie kasy na 5-cio i 3- letnie lokaty to rosyjska ruletka.

   Usuń
  6. Znacznie rozsądniejsze jest inwestowanie w złoto, platynę, pallad czy nawet w obligacje skarbowe.

   Usuń
  7. W złoto na górce? Pallad i platynę? Czyli w papierki? Chyba, że gdzieś zmagazynujesz ;) A obligacje skarbowe to do jutra względnie bo od 1. maja bida jak na lokatach. No chyba, że w jakieś obligacje Argentyny, Wenezueli lub innych pewnych państw xD

   Usuń
 26. Miło że poinformowali bo wiadomo co zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 27. Witam,dziś rano wyzerowałem konta w Millennium. Teraz czytam jak wyżej.Byłem(?)uczestnikiem 20 edycji promocji-do 29.06. Co teraz powinienem zrobić? Czy jak przeleję z powrotem środki do Millennium to będę uczestnikiem 20 promocji czy nie? Jakie jest najlepsze wyjście w tej sytuacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jak wrócisz to będziesz mieć nadal 20-tą edycję.

   Usuń
  2. Możesz wpłacić kasę z powrotem - jesteś uczestnikiem 20. edycji do 29. czerwca bez względu na saldo oraz ilość wpłat czy wypłat z tego konta.

   Usuń
  3. Pytanie po co w ogóle zerowałeś skoro masz do 29 czerwca korzystny procent? 21 edycja będzie gorsza i pewnie prędzej się skończy niż Twoja 20.

   Usuń
 28. Trosze zwrócić uwagę że komunikat Badania Salda dla nowej promocji jest nie precyzyjny. Uwaga! Wyrazem klucz możne być informacja ze badanie salda jest "PO" 18-kwietnia.Czyli równie dobrze możne to być dzien jak zawsze Sobota w tym przypadku 25.04 przed uruchomieniem promocji.
  Jak myślicie /

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest już pełny regulamin nowej promocji na KO Profit w Mille:
   https://www.bankmillennium.pl/delegate/managedfiles/1265/latest

   Promocja potrwa do 30 maja, a dniem badania sald rzeczywiście jest 18 kwietnia - bo termin "po" 18-tym mógł tak jak zauważyłeś sugerować, że będzie to być może 25 kwietnia - czyli tak jak dawniej. Jednak niestety nie :(

   Usuń
 29. Mnie wyłączyli 19. edycję i teraz w bankowości widnieje taka info:

  Numer edycji Promocji: 20
  Do promocji możesz przystąpić w okresie: 15.03.2020 - 25.04.2020

  To by oznaczało, że poza wyłączeniem 19. edycji nie aktywowali 20.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopiero 1. wpłata na KO aktywuje promkę.

   Usuń
  2. Ciekawe czy może to być np. 1 grosz wpłacony na KO Profit w sobotę?

   Usuń
  3. Konieczny jest wpływ 1000 zł miesięcznie.

   Usuń
  4. Jeśli miałeś środki na KO Profit i saldo wyzerowane na 14.03.2020 roku, to z 1 dniowym opóźnieniem wejdą na 20 edycję.

   Usuń
  5. Musiz rzelać chociaż 1 zł na Profit. Najlepiej z zewnątrz. To się aktywuje 20-ta

   Usuń
  6. Skąd biorę się te kwoty 1000 zł oraz 1 zł?

   Usuń
  7. Anonimowy23 kwietnia 2020 12:34

   Dlaczego najlepiej z zewnątrz? Przecież jak się przeleje z konta głównego Mille to masz pewność, że dojdą od razu.

   Usuń
  8. Wystarczy wpływ nawet 1 grosza bez względu na to skąd.

   Usuń
 30. DZIĘKUJĘ MR. ZŁOTÓWA
  SUPER!!! Właśnie zrezygnowałam z 19 edycji,która miała potrwać do 27.05.2020r.Teraz jestem w 20 edycji, która by mnie ominęła, gdyby nie podpowiedź bankobrania! Pan na infolinii stwierdził, że jestem niezwykle wyedukowana;) a zawdzięczam to bardzo czytelnym informacjom na blogu bankobranie, z którym to jestem od samego początku powstania, dzięki któremu bardzo dużo zyskałam, któremu ufam w 100% i bez którego nie wyobrażam sobie radzić w sprawach...bankobrania!!!:)) DZIĘKUJĘ MR. ZŁOTÓWA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa :) Życzę dalszego owocnego korzystania z Bankobrania!

   Usuń
  2. Przyłączam się Mr Złotówa do podziękowań dla Ciebie. Moje marne parę groszy też ocaliłeś :)

   Usuń
  3. Musiałam się wczytać w tekst i upewnić w komentarzach, żeby zrozumieć o co dokładnie chodzi i udało się zrezygnowałam z 19 edycji i będę w 20. Dzięki!

   Usuń
 31. A czy podczas rezygnacji z edycji 19 trzeba wycofać obecne pieniądze z konta oszczędnościowego aby móc przystąpić do 20 edycji. Dodam że 14 marca miałem wyczyszczone konto.

  OdpowiedzUsuń
 32. Jezeli jestem w promocji 19 do 26.04 i nie wyczyśiłam konta w marcu, to oznacza ,ze teraz juz nic nie mogę zrobić aby korzytać z wyższego oprocentowania?

  OdpowiedzUsuń
 33. Wczoraj wyłączyłem 19 edycję. Na dzień badania salda 14 marca konto było wyzerowane. Wpłaciłem wczoraj drobną kwotę na konto zgodnie z zaleceniem konsultanta ale dziś pokazuje mi że wszystkie środki mam oprocentowane standardowo, a promocyjne zero. O co chodzi? Dzwonić do banku czy czekać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekać. Ja wyłączyłam przedwczoraj, wczoraj był sms, dzisiaj ma być 20 edycja ale widoczna będzie dopiero jutro

   Usuń
 34. Ja dosłownie 1h temu na czacie zrezygnowałem z 19. edycji i właśnie przyszedł sms, że dyspozycja zrealizowana :) Także udało się ogarnąć temat w 1h w ostatniej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rezygnacja to jedynie 1. krok - kolejny to aktywacja 20. edycji :)

   Usuń
 35. No i co z tego - mnie też zamknęli 19-tą , saldo było wyzerowane, wczoraj było jeszcze zaproszenie do 20-tej , a dziś (25.kwietnia) "Aktualnie nie trwa żadna promocja". To w co tan bank gra?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam tak samo.

   Natomiast wczoraj moja Mama stracila poltorej godziny na walke z Millennium, bo mimo ze juz w czwartek zrealizowano dyspozycje rezygnacji z 19. edycji, to w piatek konto nadal mialo opis, ze NIE bierze udzialu w 20. edycji (ale ze jest mozliwosc przystapienia).

   Wczoraj konsultantka Millennium twierdzila, ze dodatkowo trzeba zasilic konto jakas kwota z zewnatrz. Zlozylismy reklamacje, ale poniewaz bylo juz po godzinach Elixiru, to na wszelki wypadek poszlismy do wplatomatu Millennium i Mama wplacila najmniejsza mozliwa kwote (banknot 10 zl).
   I dzis Jej konto ma opis, ze bierze udzial w 20. edycji.

   Natomiast w moim koncie dyspozycja rezygnacji zostala zrealizowana wczoraj (w piatek) (SM dostalem). A dzis jest opis, ze NIE trwa zadna promocja! Nawet nie ma tego zdania, ze mozna przystapic do 20. edycji! Nosz kur..!

   Wiec na wszelki wypadek Mama przelala mi pare zlotych z Jej konta na moj ROR (przelew w ramach Mille dochodzi w kilka minut nawet w weekend (ale uwaga: NIE w godzinach 21:30-8:00 (albo 6:00 - nie zapamietalem dokladnie). Nastepnie przelalem zlotowke z ROR-u na konto Profit.

   Jutro okaze sie, czy to pomyslnie uruchomilo moj udzial w 20. edycji. Jesli nie, to oczywiscie bede reklamowal.

   Zatem moja rada na dzis: jesli masz niedaleko do wplatomatu, to wplac sobie 10 zl (wplata wejdzie na ROR), a potem koniecznie przelej np. zlotowke z ROR-u na oszczednosciowe.
   Jesli nie masz wplatomatu, to mozesz poprosic kogos znajomego, kto ma konto w Millennium, aby przelal Ci np. 1 zl i potem przelej to na Profit.
   W ostatecznosci mozna by zrobic przelew natychmiastowy z innego banku, ale taki na ogol jest platny.

   W kazdym razie, aby ktorys z tych durnych (bo nie wynikajacych z regulaminu) trikow zadzialal, trzeba go wykonac dzis przed 21:00.

   Usuń
  2. Mam tak samo.

   Natomiast wczoraj moja Mama stracila poltorej godziny na walke z Millennium, bo mimo ze juz w czwartek zrealizowano dyspozycje rezygnacji z 19. edycji, to w piatek konto nadal mialo opis, ze NIE bierze udzialu w 20. edycji (ale ze jest mozliwosc przystapienia).

   Wczoraj konsultantka Millennium twierdzila, ze dodatkowo trzeba zasilic konto jakas kwota z zewnatrz. Zlozylismy reklamacje, ale poniewaz bylo juz po godzinach Elixiru, to na wszelki wypadek poszlismy do wplatomatu Millennium i Mama wplacila najmniejsza mozliwa kwote (banknot 10 zl).
   I dzis Jej konto ma opis, ze bierze udzial w 20. edycji.

   Natomiast w moim koncie dyspozycja rezygnacji zostala zrealizowana wczoraj (w piatek) (SM dostalem). A dzis jest opis, ze NIE trwa zadna promocja! Nawet nie ma tego zdania, ze mozna przystapic do 20. edycji! Nosz kur..!

   Wiec na wszelki wypadek Mama przelala mi pare zlotych z Jej konta na moj ROR (przelew w ramach Mille dochodzi w kilka minut nawet w weekend (ale uwaga: NIE w godzinach 21:30-8:00 (albo 6:00 - nie zapamietalem dokladnie). Nastepnie przelalem zlotowke z ROR-u na konto Profit.

   Jutro okaze sie, czy to pomyslnie uruchomilo moj udzial w 20. edycji. Jesli nie, to oczywiscie bede reklamowal.

   Zatem moja rada na dzis: jesli masz niedaleko do wplatomatu, to wplac sobie 10 zl (wplata wejdzie na ROR), a potem koniecznie przelej np. zlotowke z ROR-u na oszczednosciowe.
   Jesli nie masz wplatomatu, to mozesz poprosic kogos znajomego, kto ma konto w Millennium, aby przelal Ci np. 1 zl i potem przelej to na Profit.
   W ostatecznosci mozna by zrobic przelew natychmiastowy z innego banku, ale taki na ogol jest platny.

   W kazdym razie, aby ktorys z tych durnych (bo nie wynikajacych z regulaminu) trikow zadzialal, trzeba go wykonac dzis przed 21:00.

   Usuń
 36. Kilka dni temu wyłączono mi 19. edycję po czym w bankowości w menu "Promocja" pojawiła się info, że mogę przystąpić do 20. edycji zasilając je do 25. kwietnia co zrobiłem w piątek, 24. kwietnia.

  Niestety następnego dnia pojawiła się tam następujące info: "Aktualnie nie trwa żadna promocja" i dzisiaj z jakichś powodów została aktywowana 21. edycja - albo teraz szybko skorygują swój błąd, albo nastąpi zamknięcie konta!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie niemal identyczna lipa - zareklamowałem i rzekomo maja to rozpatrzyć w ciągu 3 dni roboczych ... pażiwiom, uwidim :)

   Usuń
  2. A mnie na pytanie dlaczego wciąż nie uruchomili 20. edycji pomimo, że powinno to nastąpić już w piątek, odpisali tak: "Niestety nie bierze Pan udziału w 20 edycji promocji na nowe środki. Poniżej opiszę Panu 21. edycję z której może Pan skorzystać" - to zakrawa na jakiś ponury żart!

   Usuń
  3. Teraz dostałem wiadomość, że rozpatrywanie mojego zgłoszenia przedłuży się z 3 do 15 dni :)

   Usuń
  4. Czyli nawet w przypadku gdyby naprawili własny błąd, to 2 tygodnie oszczędzania poszło z dymem?

   Usuń
  5. Szok! Zawsze byłem zdania, że Millennium to jedna z solidniejszych marek na rynku, a tu taki zonk.

   Usuń
 37. U mnie to samo. Wplaciłem środki 23.04 na konto po rozmowie z konsultantem z zapewnieniem, że została włączona 20 edycja promocji , a dziś widzę, że włączona została 21 edycja !Reklamacja złożona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reklamacja? Toż oni na to mogą do 30 dni odpowiadać czyli 1/3 trwania tej edycji, o tóra zabiegasz :)

   Usuń
  2. Mam nadzieję, że okres ważności oprocentowania promocyjnego będzie się liczyć od chwili rzeczywistej aktywacji 20. edycji ... pażiwiom, uwidim :)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...