Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: kwiecień 2020 roku

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.04.2020

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: kwiecień 2020 roku

Nowy miesiąc na blogu tradycyjnie rozpoczynam od sprawdzenia, gdzie można założyć najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: kwiecień 2020 roku
Miniony miesiąc w otaczającej nas rzeczywistości zmienił wiele. Na tyle, że aż po 5 latach bezruchu Rada Polityki Pieniężnej postanowiła obniżyć stopy procentowe. Co to oznacza dla oszczędzających? Łatwo sobie wyobrazić.

Chociaż - przynajmniej jeszcze teraz - drastycznej różnicy nie ma. Owszem, wiele banków obniżyło oprocentowanie, aczkolwiek przede wszystkim zrobiły to banki, w których i tak było już trudno o dobre propozycje. Teraz tam słabe lokaty są jeszcze gorzej oprocentowane. Ale część banków na cięcia (jeszcze?) się nie zdecydowała, więc te okazje warto łapać.
💡 Gdy sytuacja jest dynamiczna, to mogą pojawiać się chwilowe promocje oprocentowania (jak niedawno dostępne zaledwie przez kilka dni 3,2% w jednym z banków). Jeśli takich okazji nie chcesz przegapić, zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga Bankobranie:

By ułatwić przegląd tego dość długiego, bo skrupulatnie sporządzonego, przeglądu lokat i kont oszczędnościowych, opisane propozycje banków pogrupowałem. I tak znajdziesz tutaj:
 • Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus (to propozycje, z których Czytelnicy bloga Bankobranie korzystają najczęściej, bo oprócz odsetek uzyskać można też dodatkowe, gwarantowane bonusy pieniężne) 
 • TOP 10: najlepsze lokaty na kwiecień 2020 r. 
 • Pozostałe najkorzystniejsze lokaty krótkoterminowe i długoterminowe
 • Najlepsze konta oszczędnościowe (i tę część wpisu polecam uwadze, bo sporo tam ciekawych propozycji z oprocentowaniem wynoszącym nawet 3% w skali roku, choć trzeba przyznać, że względem zeszłego miesiąca grono banków uszczupliło się).

⚡ Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus


Ta część to crème de la crème tematyki podejmowanej na blogu Bankobranie. Bo to połączenie najlepszych propozycji dla oszczędzających (które dadzą aktualnie najwyższe odsetki) wraz z promocjami bankowymi, które pozwalają zgarnąć gwarantowane premie. Zysk jest więc podwójny.

Alior Bank: aż 3% dla oszczędności + bonus 200 zł na start


Alior Bank: aż 3% dla oszczędności + bonus 200 zł na start
Kto ma Konto Jakże Osobiste w Alior Banku, ten 3% na koncie oszczędnościowym uzyskiwać może już od grubo ponad 2 lat dla kwoty do 20 tys. zł. Bo tak długo bank ten utrzymuje ofertę (choć jest ona dostępna okresowo, to sukcesywnie ją przedłuża). A kto takiego konta jeszcze nie ma, ten teraz może je założyć w promocji z gwarantowaną premią 200 zł na start. Kliknij i sprawdź: prześwietlenie promocji w Alior Banku >> 

Getin Bank: do 3,5% dla oszczędności + do 150 zł w bonach na zakupy


Getin Bank: do 3,5% dla oszczędności + do 150 zł w bonach na zakupy
Bogaty pakiet propozycji dla oszczędzających ma też Getin Bank. Jest tutaj 2-miesięczna lokata 2,7% do 400 tys. zł bez konieczności zakładania konta, ale kto założy konto osobiste w Getin Banku, ten może zyskać więcej, a i promocyjne oprocentowanie zagwarantuje sobie na dłużej. Bo właśnie założenie konta osobistego uprawnia do uzyskania 3,5% na koncie oszczędnościowym na rok (do 10 tys. zł) oraz 2,7% na 3 miesiące (do 100 tys. zł). No i jest jeszcze pakiet bonów na zakupy o łącznej wartości 150 zł. Kliknij i sprawdź: prześwietlenie promocji w Getin Banku >>

Bank Pekao: 2,5% do 30 tys. zł + bardzo łatwa premia 200 zł


To najświeższa promocja, która wystartowała dziś. Ale w praktyce jest to kontynuacja hitowej oferty Banku Pekao dostępnej już wcześniej (niestety oprocentowanie spadło jednak o 0,5 p.p.). Za konto osobiste do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 200 zł za spełnienie bardzo prostych warunków, a otwarcie tego konta uprawnia też do skorzystania z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Bank gwarantuje stawkę 2,5% w skali roku na okres 120 dni dla kwoty do 30 tys. zł. Kliknij i sprawdź: prześwietlenie promocji konto na selfie + 2,5% dla oszczędności >>

TOP 10: najlepsze lokaty na kwiecień 2020 roku


Poniżej znajdziesz dziesiątkę najlepszych lokat, które na chwilę obecną oferują banki. Propozycje są bardzo różne - od tych promocyjnych, skierowanych dla nowych klientów, po lokaty dla wszystkich (acz z dodatkowym warunkiem wpłaty "nowych środków"), z kontem osobistym, jak i bez konieczności jego zakładania.

Poniżej coś dla siebie znaleźć powinien każdy, bo są to depozyty na okres od 1 miesiąca do nawet 5 lat, z możliwością ulokowania zarówno mniejszych, jak i większych kwot. Szczegóły przy każdej z lokat.
 1. Lokata 4% w Banku Millennium (do 15 tys. zł; na 3 mies.) - to propozycja zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów, na którą załapać się można wyłącznie do 3.04.2020 r. Całość bazuje, na programie "Lubię to polecam". Lokata jest jedną z nagród, której wybór uzyskuje osoba, która założy konto osobiste w Banku Millennium, jak i ta, która takowe konto już posiada, a teraz poleci je komuś z rodziny lub znajomemu.

 2. Nest Lokata Witaj 4% w Nest Banku (do 10 tys. zł; na 3 lub 6 mies.) - powitalna lokata w Nest Banku dostępna jest jednorazowo dla osoby, która zakłada Nest Konto (czyli bezwarunkowo darmowe konto osobiste w Nest Banku). W przypadku krótszego okresu depozytu nie ma konieczności spełniania jakichkolwiek innych warunków, ale jeśli zdecydujesz się na wariant 6-miesięczny, to niezbędnym będzie zapewnienie wpływu wynagrodzenia.

 3. Lokata powitalna w Idea Banku na 3 miesiące (do wyboru: Lokata Happy 3,8% do 20 tys. zł lub Happy Pro 3% dla kwoty od 20 000,01 do 200 000 zł); bez konieczności zakładania konta - Idea Bank nie wymaga zakładania konta, ani korzystania z jakichkolwiek innych produktów banku, ale warunki skorzystania z lokaty i tak są dość wyśrubowane, gdyż... lokatę Happy lub Happy Pro (wybrać można tylko jedną z tych lokat) założyć może wyłącznie nowy klient, który dotąd nie posiadał żadnej umowy, ani nawet nie wnioskował o jakikolwiek produkt, w Idea Banku.

 4. Lokata na Wejście 3,5% w mBanku (do 10 tys. zł; na 3 mies.) - nowy klient, zakładający konto w mBanku, skorzystać może z lokaty powitalnej... aczkolwiek jeśli już zakładać konto w tym banku, to lepiej wtedy wybrać wniosek objęty promocją, dzięki której do wzięcia jest premia do 150 zł + 2,6% dla oszczędności (co w sumie da większy zysk, niż odsetki z lokaty).

 5. Lokata Urodzinowa 3% w Banku Millennium (do 10 tys. zł; na 1 mies.) - to prezent banku dla klientów, którzy obchodzą urodziny - w ciągu 30 dni od ich daty, lokatę można założyć za pomocą aplikacji mobilnej. Sprawdź wpis: jak założyć Lokatę Urodzinową w Banku Millennium?

 6. Lokata 5 na 5 w BOŚ Banku (nawet dla dużych kwot; na okres 5 lat ze średnim oprocentowaniem 2,84% w skali roku) - by skorzystać z lokaty nie ma konieczności zakładania konta; to jednak propozycja dla długodystansowców, bo lokata przewidziana jest na aż 5 lat - oprocentowanie rośnie wraz z każdym rokiem depozytu (od 1,5% w pierwszym, przez 1,7, 2 i 4% w kolejnych latach, po 5% w ostatnim, piątym roku umowy - to da średnią 2,84% w skali roku).

 7. Lokata Na Nowe Środki Plus do 2,8% w Idea Banku - to depozyt, z którego skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci. Do spełnienia są jednak dwa warunki: trzeba wpłacić nowe środki na lokatę oraz posiadać (lub założyć) konto osobiste w Idea Banku (które na szczęście prowadzone jest za 0 zł bez warunków). Lokata dostępna jest w kilku wariantach okresu umowy - najlepsze oprocentowanie uzyskać można na 2 oraz 3 miesiące (odpowiednio 2,8 oraz 2,7% w skali roku). Jeśli konta w Idea Banku nie posiadasz i zakładać nie zamierzasz, to w Idea Banku dla Ciebie będzie lokata z oproc. do 2,2% w skali roku (o której piszę niżej).

 8. Lokata na Nowe Środki do 2,7% w Getin Banku (do 400 tys. zł; na 2 mies.; dłuższy wariant, czyli 3 miesiące, daje już 2,3%) - to lokata bez konieczności zakładania konta - liczy się jedynie wpłacenie nowych środków. Każdy klient może założyć do trzech takich lokat. A opisując tę lokatę, przy okazji dodam, że w Getin Banku dostępna jest też 3-miesięczna lokata mobilna z oprocentowaniem również wynoszącym 2,7% w skali roku (założyć można ją poprzez aplikację mobilną Getin Banku; w przypadku tej lokaty nie ma wymogu wpłacania nowych środków.

 9. EKOlokata na lata w BOŚ Banku z oprocentowaniem 2,1-2,6% w skali roku (bez ograniczeń kwotowych; na 2 lata); standardowe oprocentowanie wynosi 2,1% w skali roku, ale uzyskać można jeszcze dodatkowy bonus, podwyższający oprocentowanie lokaty do 2,6% w skali roku - by tak się stało, trzeba jednak spełnić sporo dodatkowych warunków: posiadać lub założyć konto, zapewnić nań comiesięczny wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 1000 zł, wykonywać co miesiąc płatności kartą na sumę min. 300 zł oraz wyrazić zgody marketingowe.

 10. Nest Lokata Lojalna do 2,4% w Nest Banku (do 2 mln zł; na 3 mies.) - dziesiątkę najlepszych lokat na kwiecień zamyka Nest Bank z lokatą dla posiadaczy konta. Promocja oprocentowania obowiązuje tylko dla tych klientów, którzy wyrażą zgody marketingowe oraz zapewnią wpływy wynagrodzenia na konto.

Pozostałe lokaty godne uwagi


Wszystkie najlepsze lokaty bankowe wymienione wyżej, to jednak nie wszystko na co warto zwrócić uwagę w kwietniu 2020 r. Są bowiem jeszcze inne propozycje.

Jeśli chodzi o lokaty krótkoterminowe, to najbliżej czołówki jest 2- lub 3-miesięczna lokata na nowe środki w Nest Banku, która wymaga też posiadania lub założenia konta osobistego (ale w odróżnieniu od wcześniej wspomnianej Nest Lokaty Lojalnej nie wymaga już wpływów na konto). Lokata daje 2,3% w skali roku dla kwoty od 500 zł do nawet 2 milionów zł.

Nieco mniej, bo 2,25% w skali roku daje lokata mobilna w Banku Millennium. Tu jednak wpłacić można jedynie do 10 tys. zł. Tę lokatę niestety spotkało cięcie oprocentowania, bo jeszcze miesiąc temu dawała o 0,25 p.p. więcej (na marginesie dodam, że to nie jest jedyny taki ruch w gronie banków oferujących lokaty mobilne, bo Santander Bank oprocentowanie ściął z 2,5 do 2%), więc dziś lokatami mobilnymi godnymi uwagi zostają propozycje Millennium i Getinu (o której pisałem wyżej w pkt. 8 zestawienia TOP 10 lokat).

Toyota Bank oferuje 180-dniową Lokatę Sprint z oprocentowaniem 2,2% w skali roku, na którą wpłacić można od 3 do 18 tys zł, a jeden klient może założyć do 10 lokat tego typu, więc łącznie da się zdeponować do 180 tys. zł.

Stawka do 2,2% w skali roku jest też dostępna w Idea Banku na Lokacie Nr 1. Z tej propozycji może skorzystać każdy - zarówno nowy, jak i obecny klient banku. Nie ma przy tym potrzeby posiadania konta czy korzystania z jakichkolwiek innych produktów banku. Zakładając lokatę, wybrać można jeden z wariantów. Bank daje 2,1% na 3 lub 6 miesięcy. Najwyższe oprocentowanie (2,2% w skali roku) obowiązuje z kolei na 12 i 24 miesiące, więc w taki sposób płynnie mogę już przejść do części, w której omówię lokaty długoterminowe.

Choć trzeba przyznać, że tych możliwości aż tak wiele nie ma. Po BOŚ Banku (do 2,6%) i Idea Banku (2,2% w skali roku) najlepsze oprocentowanie na 24 miesiące uzyskać można w Toyota Banku (2,3% w skali roku). I tylko ta trójka daje oprocentowanie przekraczające 2%.

A jeśli chodzi o propozycje na 36 miesięcy, to wybór jest dość skromny, bo pozostaje tylko Toyota Bank (2,4%) i Credit Agricole (ze stawką 2,1% w skali roku dla nowych środków). W pozostałych bankach próżno szukać oprocentowania z dwójką na przodzie.

Najlepsze konta oszczędnościowe na kwiecień 2020 roku


Poniżej przedstawiam wyłącznie takie konta oszczędnościowe, które gwarantują utrzymanie warunków przez określony czas (najczęściej jest to kilka miesięcy; w najlepszym przypadku rok). Tym samym te konta oszczędnościowe można traktować jako alternatywę dla lokat krótkoterminowych, bo też z góry można oszacować spodziewany zysk.

Konto oszczędnościowe z najlepszym oprocentowaniem w kwietniu 2020 roku oferuje Getin Bank. Stawka 3,5% obowiązuje przez 12 miesięcy dla kwoty do 10 tys. zł. A jeśli dla kogoś ten limit jest za niski, to na tym samym rachunku można też uzyskać 2,7% w skali roku na 3 miesiące dla "nowych środków" - w tym przypadku już do 100 tys. zł.

3% na koncie oszczędnościowym (do 20 tys. zł) uzyskać można w wymienionym już Alior Banku, który taką stawkę oprocentowania oferuje dla posiadaczy (obecnych i nowych) Konta Jakże Osobistego. Obecnie promocyjna stawka obowiązywać ma do 30.06.2020 r.

Także 3% w skali roku, ale do 30 tys. zł i przez 4 miesiące dać może Rachunek Oszczędzam w Credit Agricole. To jednak propozycja wyłącznie dla nowych klientów, którzy założą też konto osobiste.

Na najdłuższy okres (bo na 6 miesięcy) 3% w skali roku można uzyskać w Nest Banku, ale Konto Skarbonka takie oprocentowanie daje tylko dla kwoty do 5 tys. zł.

W pozostałych bankach oprocentowanie jest już niższe. Pod uwagę warto jednak wziąć konto oszczędnościowe w Banku Millennium. Daje ono 2,6% w skali roku dla kwoty do 100 tys. zł na okres 92 dni, ale tym wyróżnia się na tle propozycji konkurencji, że nawet obecni klienci mogą się łapać na promocję z edycji na edycję (obracając w praktyce tą samą kwotą).

Przydatne informacje dla oszczędzających


Stan przedstawiony w powyższymi wpisie obowiązuje na dzień 1.04.2020 r. Wszystkie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe w dowolnym momencie znajdziesz w aktualizowanych na bieżąco zestawieniach:

Jako że sam cenię sobie spokój oraz bezpieczeństwo mych oszczędności, to i wszystkie lokaty oraz konta oszczędnościowe, które uwzględniam w powyższym wpisie i w rankingach, muszą być oferowane przez banki podlegające pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). A to oznacza ochronę środków klienta do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro.

W każdym przypadku gdy piszę o oprocentowaniu, to mowa o nim w skali roku (co ułatwia porównywanie lokat). Przedstawiam też tylko lokaty ze stałym oprocentowaniem (czyli z góry określonym, które nie ma prawa się zmienić w trakcie umownego okresu depozytu).

Słowo dla początkujących 


Jeśli dopiero zaczynasz oszczędzanie i być może po raz pierwszy masz do czynienia z depozytami bankowymi, to zachęcam Cię do przeczytania poradnikowego wpisu: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć". Tam znajdziesz objaśnienia i wskazówki, a także prosty w obsłudze kalkulator odsetek, który pozwala wyliczyć spodziewane zyski z lokaty lub konta oszczędnościowego.

Bądź na bieżąco z zapewne dynamicznie zmieniającą się w najbliższym czasie ofertą banków:  na Twitterze i polub na Facebooku:


84 komentarze:

 1. Można by jeszcze stworzyć antyranking lokat. Santander obniżył niedawno oprocentowanie lokat. Tradycyjna to 0,1%, a eLokata albo Rentierska to 0,4%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już poziom PKO

   Usuń
  2. Nie do końca. Bo w PKO jest 0,5% xD

   Usuń
  3. Niestety w ostatnim czasie w tym antyrankingu konkurencja mocno by się zaostrzyła.

   Usuń
 2. Złotówa, lokata "5-na-5" w BOŚ Banku jest tylko dla nowych klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd niby taka informacja?

   Usuń
  2. Z regulaminu lokaty.

   Usuń
  3. Nigdzie takiego czegoś nie ma. Lokata 5 na 5 jest dla każdego.

   Usuń
  4. Spróbuj założyć ją on-line gdy miałeś już u nich kiedyś ROR i/lub lokatę :)

   Usuń
  5. No przelewem można założyć tylko raz. I jak już się jedną ma to kolejne tylko w placówce BOŚ. Bo bankowość jest tylko przy RORze albo KO. Ale to nie świadczy o tym że to tylko dla nowych klientów.

   Usuń
  6. Przelewem można założyć lokatę tylko raz? Niby dlaczego ... bardzo dziwne zwłaszcza w obecnej chwili, a na dodatek oddziałów mają niewiele :)

   Usuń
  7. Z otwieraniem konta na przelew też jest tylko raz. Kolejny raz przelewem nie da się. Przypuszczam ale taki mi wyszło już w 2 bankach.

   Usuń
  8. Weryfikacja przelewem do otwarcia konta nie ma absolutnie nic wspólnego z zakładaniem lokat przelewem.

   Ten warunek w BOŚ jest co najmniej dziwny - np. w Idea czy w Toyota można zakładać dowolne ilości lokat przelewem.

   Usuń
  9. Co by nie powiedzieć o BOŚ, ale to ostatni bank, w którym na obecna chwilę jest jeszcze coś sensownego w kwestii lokat - wcześniej Nest, później Idea i dzisiaj Toyota mocno ścięły oprocentowanie.

   Usuń
 3. Złotówa, Santander Consumer ma obecnie następujące oprocentowanie na lokatach:
  - 1.60% na 24 m-ce
  - 1.80% na 36 m-cy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To obniżka o 0,4% przy czym pożyczki dają z RRSO 23,54% :)

   Usuń
  2. Czyli pożyczając kasę od swoich klientów robią na tym ponad 20% zysku - złoty interes!

   Usuń
  3. To jest zasadą działania każdego banku :)

   Usuń
 4. Idę Bank już tylko 2,8%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prima aprilis? Wczoraj zakładałem 3-miesięczną na 3% :)

   Usuń
 5. Dzisiaj chciałam przelać większą kwotę z Getinu bo skończyła mi się lokata. Wyskoczyła oferta 2,7% na 3-mies. lokacie lub na koncie oszczędnościowym (też 3 mies.).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do jakiego banku przelew ?

   Usuń
  2. Na koncie oszczędnościowym max 400 tys. zł.

   Usuń
  3. Do mBanku.

   Usuń
  4. Rzeczywiście, przy próbie przelewu ( w moim przypadku do Millenium) pojawia się propozycja lokaty Specjalny procent na 2,7% na 3 miesiące. Można założyć wiele takich lokat (min. kwota to 10000) i mogą to być stare środki.

   Usuń
  5. Robiłam teraz przelew z Getin 10tys bo skończyła się Mobilna I oprocentowanie na niej spadło do 0,7. Zaproponowano Lokatę Specjalny Procent 2,7% na 3 mce. Przelew do mbanku miał pójść.

   Usuń
  6. Lokata mobilna nie odnawia się. Ale jest nadal na 2,7%

   Usuń
  7. Te wszystkie myki mobilne funkcjonują w bankach jedynie jako wabiki na założenie apki - depozyt maks. 10k na klika m-cy nie może być traktowany poważnie.

   Usuń
  8. Większość klientów już bankuje mobilnie. Zatem to nie wabik ale raczej jak już bonusik miły dla oka. I lepiej że jest niż by go miało nie być.

   Usuń
  9. Większość klientów 'bankuje' mobilnie? Skąd te dane?

   Usuń
  10. @Anonimowy, 3 kwietnia 2020, 08:57

   Od kilku lat banki robią wszystko, żeby upowszechnić BLIK, gdyż we wdrożenie tego systemu zainwestowały sporo kasy, a ponadto dzięki BLIK-owi opłaty zwane interchange fee zamiast trafiać do Visa i Mastercard zostają u nich :)

   Usuń
  11. Anonimowy3 kwietnia 2020 11:47
   ano z raportów. Możesz też sprawdzić statystki pobrań aplikacji.

   Usuń
 6. Ta lokata 3-miesieczna w Nest na 2,3% jest na nowe środki. Jaka jest data badania salda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na koniec dnia 17 marca 2020 r..

   Usuń
 7. A będzie kolejna edycja w Millennium Bank na 2,7?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już obecna to 2,6%

   Usuń
  2. Dowiemy się 26.04. Dotychczasowe 20 edycji pozwala mieć nadzieję na 21. edycję (aczkolwiek nie z oproc. 2,7%; obecnie jest 2,6% - była to oferta, która pojawiła się jeszcze przed obniżką stóp procentowych przez RPP).

   Usuń
 8. Credit Agricole nie ma stałego oprocentowania, nigdy do 3% nie dojdzie, to zwykle naciągnie. A przy obecnych stopach procentowych ze wzgkdeuna epidemie kompletnie nieoplacalne. Może warto dopisać i ostrzec na czym to polega

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale tu nie chodzi o dojście do 3%. W powyższym przeglądzie uwzględniam zresztą wyłącznie lokaty ze stałym oprocentowaniem oraz konta oszczędnościowe z gwarancją utrzymania oprocentowania przez określony czas. I tak właśnie wygląda Rachunek Oszczędzam w Credit Agricole w promocji dla nowych klientów zakładających konto osobiste. Promocja oprocentowania wynika z zapisów w tabeli oprocentowania (3% na 4 miesiące do 30 tys. zł).

   Usuń
  2. Potwierdzam bo korzystam. Wada tego konta jest tylko taka że kapitalizacja odsetek co 3 mięsiace.

   Usuń
  3. Tak samo jest w ING i Alior.

   Usuń
 9. Mała poprawka, w Getin promocyjna stawka 3,5% jest wyłącznie dla klientów, którzy nie posiadali u nich konta. Ja zamieniłem swoje konto oszczędnościowe na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, ale 3,5% NIE dostałem, bo od dawna mam konto osobiste "Proste Zasady"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. 3,5% na rok obowiązuje wyłącznie dla nowych (lub powracających) klientów zakładających konto osobiste w Getin Banku (karencja liczona jest od 11.05.2017 r.). To promocja "Bonus za aktywność - VIII edycja".

   Także dla nowych, ale nie tylko, bo też i dla obecnych klientów, w tym zmieniających swój rachunek oszczędnościowy na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, dostępna jest promocja ""Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym - V edycja".

   Usuń
 10. Czy lokata w Getin Banku jest bezpieczna,mimo gwarancji do 100 000E? Różne informacje krążą w internecie. Pozfrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata w GNB jest bezpieczna do kwoty €100k nie mimo gwarancji BFG, a własnie dzięki tym gwarancjom :)

   Usuń
 11. Dziś kolejne obniżki w Idea!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowe środki max 2,7. Nr max 2,1 proc. Kto się załapał wczoraj to happy :D

   Usuń
  2. Przedwczoraj założyłem 3-miesięczną na 3% - wychodzi na to, że na obecną chwilę mają już wystarczająco dużo depozytów :)

   Usuń
  3. A dziś już 2,6 na 2 mies i 2,4 na 3 mies. A tydzień temu 3,2 i 3. Ech.

   Usuń
 12. Proszę o radę w kwestii pokrewnej.Co aktualnie najkorzystniej założyć dla dziecka -polisę, lokatę, konto oszczędnościowe? (Właśnie urodziła mi się wnuczka.)😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej trudno coś znaleźć. Może jedynie jakieś plany inwestycyjne, ale to ryzykowne, kosztowne itd.

   Usuń
  2. Nest Rodzinne Oszczędności. Ale to jednak bardziej się opłaca założyć przez rodzica niż przez babcię.

   PS. Gratulacje!

   Usuń
  3. https://bankobranie.blogspot.com/2016/11/nest-bank-nest-rodzinne-oszczednosci.html

   Usuń
  4. @Barbara, gratuluję wnuczki! Niechaj zdrowo rośnie, a babci i rodzicom nie brakuje sił! :)

   Produktów opartych o bezpieczne oszczędzanie (lokaty, konta oszczędnościowe) szytych pod odkładanie środków dla dziecka (a zwłaszcza wnuka) jest niestety niewiele. Najlepszą opcją wydaje się wspomniana propozycja w Nest Banku (acz, tak jak wspomniał przedmówca lub przedmówczyni, korzystnie wypada ten produkt, jeśli zostanie założony przez rodzica).

   Usuń
 13. Lokaty w banku millenium na 2.5 a bank Santander lokaty na 0. 01

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy BFG ubezpiecza do €100k kwotę podstawy plus odsetki? Hipotetycznie może być taka sytuacja, że w chwili plajty danego banku suma lokat oraz odsetek zgromadzonych na dany moment przekroczy €100k.
  Gdzie można o tym coś poczytać?

  OdpowiedzUsuń
 15. Złotówa, w czwartek złożyłem wniosek w BOŚ o otwarcie ROR, a wczoraj był kurier z umową, która podpisałem. Czy do momentu aktywacji konta należy czekać na telefon z banku i/lub wiadomość SMS albo e-mail? Jak długo trzeba czekać na aktywację konta od chwili podpisania umowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złotówa, podbijam pytanie.

   Usuń
  2. Mnie wysłali login na e-mail oraz tymczasowe hasło do 1. logowania ważne 1 dzień SMS-em zanim jeszcze zjawił się kurier. Konto aktywowałem przed podpisaniem umowy!

   Usuń
  3. Nie wiem jak to przebiega w BOŚ Banku, bo tak nie byłem jeszcze klientem ;)

   Usuń
  4. Dzięki Złotówa - wykonujesz tutaj fantastyczną robotę!
   Rzeczywiście wysłali mi to hasło już w piątek, ale było ważne tylko 1 dzień. Wczoraj wieczorem po kontakcie z infolinią wysłali mi nowe i konto już działa.

   Usuń
 16. TB dziś po południu obniżył oprocentowania na Lokacie Plus oraz Standard o równe 0,5% czyli te 70k jakie włożyłem w Lokatę Standard @ 2,5% z okazji promki w lipcu z premią 150 zł wygląda dziś całkiem dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, a pamiętam jak ludzie narzekali, że to słaba oferta :)

   PS. Już wkrótce będą powiadomienia o premiach!

   Usuń
  2. Idea: dziś kolejne obniżki na lokatach NR1, NA NOWE ŚRODKI PLUS oraz nawet Beztroskiej - istna rzeźnia!

   Usuń
  3. Czy nie mogli zaczekać chociaż do wtorku?

   Usuń
  4. BOŚ jako ostatni dołączył do peletonu i EKOlokata "5-na-5" daje teraz średnio 2,3% czyli:
   1 rok - 1,30 %
   2 rok - 1,50 %
   3 rok - 1,70 %
   4 rok - 2,00 %
   5 rok - 5,00 %

   Usuń
  5. Pomyśleć, że jeszcze w czwartek dawali średnio 2,84%
   1 rok - 1,50 %
   2 rok - 1,70 %
   3 rok - 2,00 %
   4 rok - 4,00 %
   5 rok - 5,00 %

   Usuń
 17. Za rok to do tego artykułu będzie można wrócić przeczytać i powspominać z łezką w oku. Wszystko leci w dół. Nawet BOŚ nie daje już 2,8% na lokacie 5 na 5.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy ktoś wróci za 5 lat to być może nawet się rozpłacze :)

   Usuń
  2. Tak się porobiło, że w chwili obecnej 2-letnie obligacje skarbowe dają 2,12% w skali roku. A w banku najlepsza lokata 2-letnia to 2%.

   Usuń
  3. Kto jest przezorny ten na początku ub. tygodnia parkował ile się da na jak długo się da!

   Usuń
 18. Czyli po obniżkach w Idea, Nest, Santander Consumer, TB to samo zrobili w piątek w BOŚ. Obawiam się, że kolej teraz na konta oszczędnościowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co już przecież działo się w ostatnim miesiącu. Millennium -0,1 p.p., a Pekao i TMUB -0,5 p.p.

   Usuń
  2. TB obniżył oprocentowanie w czwartek po południu, a BOŚ w piątek - to były ostatnie dwa banki z dość sensownymi propozycjami na lokaty. Teraz zostały jednie te kilku-miesięczne ochłapy.

   Usuń
 19. Idea Bank od dziś max 2,2% na nowe środki plus i max 1,7% na lokacie nr 1.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To spóźniona reakcja na decyzję RPP z ich ostatniej nasiadówki :)

   Usuń
  2. Oprócz Nest Banku to jedyna lokata kilkumiesięczna z oproc. 2+ procent.

   Usuń
 20. A dlaczego nie wspomniano, że aby skorzystać z promocji w Getin, trzeba wyrazić zgody marketingowe? Dla mnie od razu taka oferta przestaje być atrakcyjna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powyższy wpis jest przeglądem poszczególnych ofert, a do szczegółów odsyłam - linkuję do opisów promocji.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...