Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku (4. edycja): 2,5% do 100 tys. zł na 3 miesiące

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

8.04.2020

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku (4. edycja): 2,5% do 100 tys. zł na 3 miesiące

W Alior Banku pojawiła się właśnie 4. edycja promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Konto Mega Oszczędnościowe 4. edycja w Alior Banku 2,5%
Dla kwoty do 100 tys. zł bank oferuje 2,5% w skali roku. Z oferty skorzystać mogą zarówno obecni (bo liczy się wpłacenie nowych środków), jak i nowi oraz powracający klienci Alior Banku. Dla tych, którzy dopiero założą konto osobiste w tym banku, do wzięcia czeka gwarantowana premia 200 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Obecnie dostępna jest bowiem 22. edycja Money manii z premią 200 zł za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku. I tam omawiam nie tylko warunki promocji, ale też piszę o propozycji tego banku dla oszczędzających - do wzięcia jest bowiem również 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 20 tys. zł. Kto jednak dysponuje większymi środkami, ten pod uwagę może wziąć jeszcze Konto Mega Oszczędnościowe, czyli dodatkowy rachunek oszczędnościowy, o którym mowa właśnie poniżej.

Konto Mega Oszczędnościowe 4. edycja: do 2,5% do 100 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 8.04. do 10.05.2020 r.;
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 3 miesiące od aktywacji promocji (czyli od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • wysokość oprocentowania:
  • 1,7% w skali roku (dla nowych środków; w tym wariancie nastąpiła obniżka aż o 0,4 punktu procentowego) lub
  • 2,5% w skali roku (oprócz wpłaty nowych środków na rachunek oszczędnościowy, należy też zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości co najmniej 1500 zł miesięcznie na konto osobiste w Alior Banku).

Wymóg wpływu zrealizować należy w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Wpływ taki powinien pochodzić z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Alior Bank (innymi słowy: nie może być to przelew z innego konta dla klientów indywidualnych w Alior Banku - nawet jeśli to nie Twoje konto). Wykluczone są także przelewy przychodzące z T-Mobile Usługi Bankowe czy z Kantoru Walutowego Alior Banku. Zatem najprościej będzie zrobić przelew z własnego konta w innym banku.

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 31.03.2020 r.. Do tego salda wliczane są środki rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach oszczędnościowych i lokatach w PLN, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem.

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba ciągle utrzymywać.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego.

Konto Mega Oszczędnościowe - prześwietlenie


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość elektroniczną) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest darmowy, a za każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste - piszę o tym przy okazji prześwietlenia promocji, w której do wzięcia jest premia 200 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze.

Z kolei obecni klienci Alior Banku Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "zwykłe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym stawka 2,5% w skali roku nie jest dostępna).

Środki klientów zgromadzone na rachunkach w Alior Banku podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG), więc lokując kwotę nie większą niż równowartość 100 tys. euro, możesz spać spokojnie. A jeżeli w prosty sposób zechcesz wyliczyć spodziewane odsetki, sprawdź kalkulator odsetek.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

54 komentarze:

 1. Czy jak uczestniczę w starej edycji która kończy mi się 17 kwietnia to jest jakaś szansa, że wskoczę od kolejnego dnia w edycję nr 4?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie możesz uczestniczyć w 4. edycji, jak bierzesz udział w którejś poprzedniej. No i jak miałeś środki na 31 III to one już nowymi nie będą w tej 4. edycji.

   Usuń
  2. Może, gdy promocyjne oprocentowanie z poprzedniej edycji już wygaśnie. Niemniej jednak efekt będzie żaden, skoro obecne saldo nie będzie już liczone jako nowe środki. Lepiej wycofać całość do innego banku i wrócić za kolejne 3 miesiące w 5 edycji (jeśli będzie).

   Usuń
  3. A jak w przeszłości korzystałem z promocji oprocentowania ale teraz już nie mam ani środków w Aliorze, ani żadnej aktywnej promocji oprocentowania na KMO to mogę skorzystać? Czy któraś promocja z której korzystałem może wykluczać?

   Usuń
  4. Jeśli kiedyś korzystałeś, a obecnie nie jesteś uczestnikiem żadnej z poprzednich edycji promocji, to w aktualnej, 4. edycji możesz wziąć udział.

   Usuń
 2. Jak mam już konto oszczędnościowe 3% to mogę mieć to jako kolejne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. KO z korzyścią podwyższającą oproc. do 3% jest tylko do 20k maks.

   Usuń
  2. Oczywiście że możesz mieć kolejne konto oszczędnościowe (Mega). Ja już mam 4 (zwykłe z 3%, Lokacyjne, Mocno Oszczędnościowe i Mega Oszczędnościowe).

   Usuń
  3. Jakie oprocentowanie jest obecnie oferowane na kontach Lokacyjnym i Mocno Oszczędnościowym?

   Usuń
  4. Tyle co oproc. standardowe dla KO czyli 0,3% - obowiązuje od 17.06.2020 r.

   Usuń
 3. Złotówa, właśnie otworzyłem Konto Jakże Osobiste i kartę płatniczą dostanę zapewne po ok. 2 tygodniach albo może nawet dopiero w maju - w chwili obecnej nie widać jej jeszcze nawet w bankowości.

  Zgodnie z regulaminem korzyści do KJO obowiązującym od 1.04.2020, aby korzystać z promocyjnej stawki 3% doszedł wymóg wykonywania płatności kartą na sumę min. 300 zł miesięcznie.

  W chwili obecnej w szczegółach KO widzę 3% - czyżby w 1. niepełnym m-cu obowiązywała stawka 3% bez konieczności spełnienia warunku wykonania płatności kartą na sumę min. 300 zł miesięcznie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tabela oprocentowania mówi o tym, że oprocentowanie w wysokości 3,00% bank naliczy "w każdym miesiącu kalendarzowym, w którym jest aktywna Korzyść, po spełnieniu warunku" (warunkiem jest wykonanie płatności na sumę min. 300 zł). Zatem wychodzi na to, że transakcje należałoby wykonać już w miesiącu otwarcia konta...

   Usuń
  2. Złotówa, to nie jest zabawne mając na uwadze, że kartę płatniczą dostanę zapewne po ok. 2 tygodniach albo może nawet dopiero w maju.

   Usuń
  3. Dlaczego więc w szczegółach pokazują 3% oprocentowania skoro to jeszcze nie koniec m-ca i wciąż nie wiadomo czy warunek wykonania płatności na sumę min. 300 zł będzie spełniony? Czy to jest działanie celowe?

   Usuń
  4. Zrób zrzut ekranu, zobacz czy ci naliczą 3%. A jak nie to złożysz reklamację. Teraz szkoda czasu na irytację.

   Usuń
  5. Z tego co jest napisane w tabeli oprocentowania wynika, że już w m-cu otwarcia trzeba by zrobić obrót żeby mieć nie 2, a 3% na koncie oszczędnościowym. Ale być może to w takim miesiącu potraktują ulgowo, tak samo jak robią z opłatami za konto czy kartę, czyli ich nie pobierają. Tego w tabelach prowizji i opłat banki też niby nie zapisują ale odpuszczają.

   Usuń
 4. Jak sprawdzić czy uczestnicze w promocji poprzedniej edycji? Z poziomu aplikacji na komórkę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zakładce SZCZEGÓŁY masz informacje o dacie badania salda i o tym ile masz nowych środków.

   Usuń
  2. Gdzie można te szczegóły znaleźć?

   Usuń
  3. Jak wejdziesz w konto to masz tam zakładki. Historia, karty, wyciągi, szczegóły. Jak nie widać ostatniej to musisz przewinąć w lewo.

   Usuń
  4. Dzięki za informację. Wszystko odnalazłem.

   Usuń
 5. Założyłam konto Mega Oszczędnościowe razem z kontem Jakże Osobistym na początku marca. Dzisiaj wplacilam na konto Mega Oszczędnościowe nowe środki. Czy załapię się na edycję 4 promocji? Będzie 2,5% ? Problem jest tylko taki, że na dzień 31.03. było tam jakieś 300 zł. Czyli to co powyżej będzie oprocentowane na 2,5 % czy w ogóle się nie łapię, racji tego, że konto MO założone w czasie 3 edycji, a nowe środki wpłacone już w 4 edycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli już masz pieniądze na KMO to znaczy, że masz oprocentowanie z 3 edycji. No ale możesz dopłacać w ramach tej starej edycji

   Usuń
  2. Nie, pieniądze wplacilam 10 kwietnia, czyli w okresie obowiązywania już 4 edycji. Tylko nie wiem czy się w ogóle na nią załapię, bo konto założyłam w czasie trwania 3 edycji i wtedy nie wplacalam żadnych środków. Dopiero 10 kwietnia pierwsze nowe środki. Czy załapię się na 2,5%?

   Usuń
  3. Tak. Zresztą w szczegółach konta w bankowości jest wszystko widoczne.

   Usuń
  4. Dostępność obecnej edycji to 8.04 - 10.05, a czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania to 3 m-ce od 1. wpłaty nowych środków.

   Usuń
 6. Mam pytanie, bardzo podstawowe: założyłam konto Jakże Osobiste wraz z Mega Oszczędnościowym, wszystko udało się zrobić online. Czy automatycznie dostanę kartę pocztą (umowa obejmuje także kartę), czy muszę ją oddzielnie zamówić prze bankowość internetową? Tylko, że jak wchodzę w oferty to oferta karta debetowa jest nieaktywna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://bankobranie.blogspot.com/2020/03/money-mania-22-premia-200-zl-konto-jakze-osobiste-alior-bank.html

   Usuń
  2. Tak, karta przyjdzie listem, o ile zamówiłeś we wniosku. W bankowości od razu jej nie widać. Dopiero z opóźnieniem. Ale jak przyjdzie to już tam będzie widoczna.

   Usuń
  3. Karta jest widoczna w bankowości od chwili zlecenia złożonego przez Alior u producenta.

   Usuń
 7. Oferta jest nadal jeszcze aktualna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z powyższego opisu Złotówy wynika, że dostępność promocji trwa od 8. kwietnia do 10. maja.

   Usuń
  2. Jak widać z wpisu (Anonimowy, 14 kwietnia 2020, 15:12) dostępność obecnej edycji to 8.04 - 10.05, a czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania to 3 m-ce od 1. wpłaty nowych środków.

   Czyżby to odwołali?

   Usuń
  3. Promocja jest nadal. Dzisiaj skorzystałem.

   Usuń
 8. Nie można się dodzwonić do Aliora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co gorsza, to że nie odpowiadają również na pytania wysłane poprzez wiadomość w bankowości internetowej - mega lipa!

   Usuń
 9. Hej,
  Promocja dostępna jest do 10 maja więc jak wpłacę pieniądze do 10 to mi się to zaliczy?? Nawet jak pieniędzy jeszcze nie będzie na koncie bo 10 to weekend...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczy się wpływ środków na Konto Mega Oszczędnościowe w ww. terminie (choćby małej kwoty, która uruchomi promocyjne oprocentowanie).

   Usuń
  2. Czyli jak przeleje dzisiaj pieniądze a ich jeszcze nie będzie na koncie to mi zaliczy bank? Niby w regulaminie jest napisane "gdy pojawia się pieniądze lub po zaksięgowaniu"

   Usuń
  3. @Anonimowy 9 maja 2020 00:55
   A od kiedy przelanie pieniędzy = wpływ? Po co to zmienianie regulaminów na siłę skoro sam widzisz co taki regulamin mówi?
   Znajdź kogoś kto ma konto z darmowymi ekspresowymi przelewami, tak żeby te pieniądze zaraz po przelaniu znalazły się na koncie w Alior Banku.

   Usuń
  4. Można też zrobić przelew na telefon. Blik działa niezawodnie więc kasę możesz mieć w Aliorze jeszcze w weekend.

   Usuń
  5. Przelew z Santander działa jak marzenie!

   Usuń
 10. Hej,
  Będę mógł skorzystać z następnej edycji (o ile będzie) konta mega oszcz. jeżeli już mam konto mega oszcz. ale nie mam na nim pieniędzy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ... oczywiście o ile będzie :)

   Usuń
  2. Jeśli warunki zostaną utrzymane, to będzie możliwość skorzystania. Promocja dotyczy zarówno tych co zakładają, jak i posiadających Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku (liczy się bowiem wpłacenie nowych środków).

   Usuń
 11. od jutra nowa edycja z oprocentowaniem 1,5%, konsultant mi dziś na infolinii sprzedał tego newsa ;) Więc włączajcie promocję dziś kto może

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby nie komornik, to też bym chętnie skorzystał :)

   Usuń
 12. ps. uważajcie na odsetki wypłacone 31.03.2020, one będą starymi środkami i trzeba coś dopłacić ponad i tą kwotę!

  OdpowiedzUsuń
 13. Nowa edycja 1,5%. Słabiutko. Ciekawe co zrobią z 3% na KO dla posiadaczy KJO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz w bankowości internetowej newsa; oprocentowanie kont 123 0% od 01.07.2020.

   Usuń
  2. Nie ta firma :)

   Usuń
  3. 30.06. będzie sądnym dniem dla kont z oproc. 3%.
   Koniec definitywny w Santanderze. W Aliorze też może być podobnie :(

   Usuń
 14. Witam! założyłem konta przez 10.05. Wpłaciłem środki przed 10.05. Czy jeżeli wpływ "wynagrodzenia" będzie po 10.05 to załapię się na oprocentowanie 2,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływ chyba powinien być po. Więc zrób jeszcze przelew

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...