Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: październik 2020 roku

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

1.10.2020

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: październik 2020 roku

Rozpoczął się październik, czyli tradycyjny miesiąc oszczędzania. Sprawdzam więc, gdzie można znaleźć najlepsze oprocentowanie.

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na październik 2020 roku
Po miesiącach spadków, a właściwie drastycznych cięć stawek oferowanych przez banki, ostatni miesiąc przyniósł zastopowanie trendu. A jeden z banków odpalił promocję ze stawką nawet 2,9% w skali roku! Gdzie obecnie można znaleźć najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe? Oto zestawienie na październik 2020.

Wspomniana oferta lokaty z oprocentowaniem aż 2,9% w skali roku pojawiła się w Idea Banku. Dostępna była dość krótko, a przyczyną jej zaoferowania przez bank zapewne były doniesienia medialne o zamiarze aresztowania jej głównego akcjonariusza (w związku z aferą GetBack). W takich okolicznościach część klientów zapewne wycofywała swe środki, więc bank musiał zawalczyć o utrzymanie odpowiedniego portfela depozytów. Ta taktyka musiała się sprawdzić, bo bank stopniowo zaczął obniżać oprocentowanie. W tej sytuacji wygranymi są jednak ci, którzy skorzystali z promocyjnej propozycji i wpłacili środki - bo zyskają ponadprzeciętne (jak na obecne czasy) odsetki. A ich środki są i tak bezpieczne - identycznie, jak w każdym innym banku, gdyż Idea Bank również podlega pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a to oznacza bezpieczeństwo środków (nawet w przypadku upadku banku) do kwoty, która nie przekracza równowartości 100 tys. euro.

Jeśli nie chcesz przegapić podobnych okazji w przyszłości, a jednocześnie jednak nie masz czasu na stałe monitorowanie ofert banków, skorzystaj z prostego rozwiązania jakim jest bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga Bankobranie. To niezawodne źródło dowiadywania się o najlepszych ofertach dla oszczędzających i nowych promocjach bankowych:

Najlepsze lokaty w październiku 2020 roku


Poniżej znajdziesz obecnie najlepsze lokaty na październik 2020 roku (z oprocentowaniem wynoszącym co najmniej 1% w skali roku):
 1. Bank Millennium: Lokata Lubię to Polecam (2,5% w skali roku; 3 miesiące; do 15 tys. zł) - lokata jest nagrodą (jedną z kilku do wyboru) w programie poleceń konta osobistego w Banku Millennium, więc skorzystać mogą z niej zarówno nowi (poleceni, dopiero co zakładający konto), jak i obecni klienci (posiadający już rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, którzy skutecznie polecą go innej osobie). Ale ważna uwaga: obecna edycja promocji dostępna jest już jedynie do 2.10.2020 r. (włącznie);

 2. Nest Bank: Nest Lokata Witaj (2,5% w skali roku; do 10 tys. zł) - propozycja skierowana jest do osób zakładających konto osobiste w Nest Banku, a do wyboru klient otrzymuje lokatę na okres 3 lub 6 miesięcy. Pierwszy wariant nie stawia dodatkowych warunków, ale jeśli podwyższone oprocentowanie chcesz uzyskać na pół roku, to niezbędnym będzie zapewnienie wpływu wynagrodzenia na konto w Nest Banku. 

 3. Santander Bank: Lokata Mobilna (2% w skali roku, 4 miesiące, do 20 tys. zł) - z tego depozytu klient Santander Banku skorzystać może tylko jeden raz (więcej już takiej możliwości nie będzie). A jak nazwa sugeruje, lokatę mobilną założyć można wyłącznie za pośrednictwem aplikacji.

 4. Idea Bank (lokaty powitalne, 3 miesiące, do 200 tys. zł); z promocji skorzystać mogą wyłącznie nowi klienci, którzy dotąd nie mieli żadnych umów, ani nawet nie wnioskowali o jakikolwiek produkt w Idea Banku. Lokatę można za to założyć bez konieczności otwierania konta, ani korzystania z jakichkolwiek innych produktów banku. A do wyboru jest jedna z lokat 3-miesięcznych: Happy (1,8% w skali roku dostępna dla kwoty od 500 do 20 000 zł) lub Happy Pro (1,5% w skali roku dla kwoty od 20 000,01 do 200 000 zł);

 5. Idea Bank: Lokata na Nowe Środki Plus (do 1,7% w skali roku) - na niej właśnie jeszcze niedawno szło uzyskać 2,9% w skali roku na 3 miesiące, ale na chwilę obecną stawki kształtują się następująco: 1,7% na 1 miesiąc, 1,6% na 2 miesiące oraz 1,4% na 3 miesiące (w każdym przypadku mowa oczywiście o oprocentowaniu w skali roku). Na każdą lokatę można wpłacić do miliona złotych, ale pamiętaj, że limit ochrony przez BFG jest niższy (piszę o tym jeszcze nieco niżej).

 6. Getin Bank: Lokata Mobilna na Start (1,5% w skali roku, 3 miesiące, do 10 tys. zł) - ten depozyt założyć mogą jedynie nowi klienci banku, a jedynym sposobem jego otwarcia jest skorzystanie z aplikacji mobilnej Getin Banku;

 7. BOŚ Bank: e-Lokata Na Plusie (1% w skali roku; 3 miesiące; do 20 tys. zł) - tak wygląda promocyjna propozycja lokaty powitalnej dla nowych klientów BOŚ Banku;

 8. mBank: Lokata dla nowych klientów (1% w skali roku, 3 miesiące, do 10 tys. zł) - pod względem wysokości oprocentowania i okresu umowy, to lokata podobna do tej z BOŚ Banku, aczkolwiek tutaj można zdeponować maksymalnie 10 tys. zł, a do tego trzeba też założyć konto osobiste.

 9. Nest Bank: Nest Lokata Lojalna (1% w skali roku; 24 miesiące; do 2 milionów złotych) - to opcja dla tych, którzy chcieliby wpłacić środki na dłuższy okres - w tym przypadku to 2 lata - i zapewnić sobie na ten czas niezmienne oprocentowanie; by uzyskać stawkę 1% w skali roku, trzeba jednak spełnić szereg warunków: posiadać (lub założyć) konto osobiste w Nest Banku, wyrazić zgody marketingowe oraz zapewnić comiesięczny wpływ wynagrodzenia na konto w Nest Banku.

 10. Getin Bank: Lokata Nowe Środki (1% na 4 miesiące do 200 tys. zł) - z depozytu skorzystać mogą osoby, które posiadają (lub dopiero założą) konto osobiste w Getin Banku i wpłacą nowe środki.

I na tym kończyłoby się to zestawienie. Alternatywą dla lokat - głównie tych krótkoterminowych - są konta oszczędnościowe, na których można uzyskać promocyjne oprocentowanie, często wyższe niż na lokatach, z gwarancją utrzymania warunków przez określony czas - zazwyczaj to kilka miesięcy.

Najlepsze konta oszczędnościowe na październik 2020 roku


Konta oszczędnościowe są świetną alternatywą dla lokat, o ile posiadają gwarancję utrzymania oprocentowania (a tylko takie poniżej wymieniam). Można bowiem z góry wyliczyć sobie spodziewany zysk, a przy okazji można też środki dopłacać, jak i w każdym momencie wypłacić bez utraty odsetek (za okres faktycznego ulokowania oszczędności).

Liderem zestawienia pozostaje Credit Agricole, gdzie uzyskać można 3% w skali roku, gwarantowane na 3 miesiące dla kwoty do 20 tys. zł. Oferta skierowana jest do nowych klientów, którzy założą konto osobiste. A przy tej okazji zgarnąć można też premię do 200 zł.

Jeszcze we wrześniu 3 banki oferowały stawkę oprocentowania z dwójką na przodzie. Acz każda z tych promocji była dostępna właśnie do końca minionego miesiąca. Niewykluczone, że część z tych ofert zostanie wznowiona - jeśli tak się stanie, to będę aktualizować niniejszy wpis.

[Aktualizacja: mBank wznowił swą promocję, w której osoby zakładające eKonto osobiste uzyskać mogą gwarantowaną premię pieniężną na start oraz podwyższone oprocentowanie dla oszczędności (gwarantowane na 3 miesiące). Do wzięcia czeka premia do 160 zł oraz 2% w skali roku dla kwoty do 10 tys. zł.]

[Aktualizacja: Na podobny ruch, czyli na wznowienie promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym, zdecydował się Getin Bank. Nowi, jak i powracający klienci (bo tym razem zdecydowanie został skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Getinie) w ramach promocji "Bonus za aktywność" uzyskać mogą 2% dla kwoty do 10 tys. zł na okres aż 12 miesięcy! Dodatkową zachętą do skorzystania z oferty jest też nagroda za otwarcie konta: bon o wartości 50 zł na zakupy w sklepach Decathlon lub na Empik.com bądź Allegro. A dla większych kwot (i dla obecnych klientów również) Getin Bank na koncie oszczędnościowym oferuje 1% w skali roku nawet do 400 tys. zł na okres 2 miesięcy - w tym przypadku warunkiem jest wpłacenie nowych środków).]

1,5% w skali roku na konie oszczędnościowym uzyskać mogą osoby zakładające konto osobiste w Nest Banku. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje od dnia otwarcia konta do końca miesiąca kalendarzowego, w którym otwarto konto oraz przez 2 kolejne miesiące kalendarzowe pod warunkiem, że saldo środków na koncie oszczędnościowym nie przekroczy 50 tys. zł. Jeśli będziesz mieć na nim więcej oszczędności, to stawka oprocentowania spadnie do poziomu 1,25% w skali roku.

Przydatne informacje

Niniejszy wpis przedstawia najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe według stanu na dzień 1.10.2020 r. Jednak oferta banków potrafi szybko się zmieniać, więc zachęcam do sprawdzania aktualizowanych na bieżąco zestawień:

W każdym miejscu, gdy piszę o oprocentowaniu, to przedstawiam je w ujęciu rocznym. Pod uwagę biorę wyłącznie oprocentowanie stałe, czyli takie, które nie zaskoczy spadkiem w trakcie trwania umowy - z góry można więc wyliczyć sobie spodziewany zysk. A w wyliczeniu odsetek pomóc Ci może kalkulator, który znajdziesz we wpisie: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć + KALKULATOR odsetek z lokaty". 

Wszystkie wyżej wymienione lokaty i konta oszczędnościowe dostępne są w bankach, które podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny, chroniący oszczędności do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


66 komentarzy:

 1. Wiadomo co z KO Profit? Nowej edycji nie ma?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie ma i na razie nie planują powrotu;)

   Usuń
  2. nie ma i nie będzie

   Usuń
  3. Skończyło się na 24-tej edycji. Aktualnie jest 0,01%

   Usuń
  4. Wraca od 05.10 , badanie sald 30.09

   Usuń
  5. skad masz taka informacje? można jakieś szczegóły prosić? Jaka kwota, %?

   Usuń
  6. Super, bo akurat zdążyłam wyprowadzić pieniądz

   Usuń
  7. Do 25 tys, na 63 dni.

   Usuń
  8. Dziś przy przelewie z millenium 50000 zaproponowali mi lokatę 3m na 0,5% - nie skorzystałem.

   Usuń
  9. Regulamin ostatniej promiki KO Profit jaką oferowali: https://www.bankmillennium.pl/delegate/managedfiles/591/latest

   Usuń
 2. Jedyny powód, dla którego Idea Bank oferował przez niecałą dobę (!) lokaty 1,2 oraz 3-miesięczne na 2,9% jest fakt ataku personalnego na Czarneckiego. Jeśli ktoś nie 'załapał' się właśnie zakończoną 24. edycje promocji KO Profit w Millennium, to w zasadzie bezwarunkowych ofert KO brak i obecnie z sensownych propozycji zostały jedynie obligacje Skarbu Państwa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polska już raz nie uznała obligacji skarbu państwa i może to zrobić ponownie, wystarczy przegłosować ustawę w sejmie

   Usuń
 3. W zestawieniu brakuje lokaty na nowe środki w Getin Bank na 4 miesiące na 1% do 200.000zł :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W IB jeszcze wczoraj było 2%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do wczoraj znaczenie miało saldo z 20.08 a od dziś z 20.09 więc zmiana była do przewidzenia.

   Usuń
  2. IB dość specyficznie rozumie pojęcie "nowe środki" 20.09 mam stan u nich 150 000, aktualnie mam 280 000, ale pieniądze które dziś do nich przelałem nie są nowymi środkami bo w międzyczasie skończyła mi się u niech lokata i ją wypłaciłem, a to co było wpłacone po 20 września nie liczy się do salda środków. Ech ta ich specjalna matematyka.

   Usuń
  3. Może Złotówa coś wie - ma u nich konta już dość długo :)

   Usuń
  4. Nowymi środkami nazywane są pieniądze które tworzą ,,górkę,, na stanie z 20.09, czyli skoro 20.09 miałeś 280 tys i wpłaciłeś 150 tys to nowe śr to 150 tys tylko w przypadku gdy nic nie wypłacałes po tej dacie, ale jeśli po 20.09 wypłaciłeś z tych 280tys np 50 tys to nowe śr to tylko 100 tys.Najpierw saldo musi zgadzać się z 20.09 a nad są to nowe śr.
   Czyli w przypadku gdy po 20.09 wypłaciłeś wszystko , a teraz wpłaciłeś tylko 150 to są to stare śr.
   Myślę że zrozumiałe🙂

   Usuń
  5. Dlaczego niby kwoty wypłacane po dniu badania salda, czyli 20. września w tym przypadku, miały tu coś do rzeczy?

   Usuń
  6. Bo 20.09 było 280 tys, np 21.09 wszystko wypłacił czyli sprawdzają przykładowo dziś jest na - 280 tys. Większość banków na takie regulaminy, gdyby tego badania nie bylo to kazdy wypłacałby kiedy chce i przynosił środki jako nowe na kolejny dzień. Tak dobrze to nie ma 😆

   Usuń
  7. @Anonimowy, 3 października 2020, 11:02 - Liczy się jedynie saldo z dnia badania. Tyle.

   Usuń
 5. Dzisiaj wyświetliła mi się reklama, że Kasa Stefczyka oferuje lokatę dla nowych środków na 9 miesięcy na 2,5% do 30 tyś. Skoro środki gwarantowane są BFG to moze warto dodać taką ofertę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz już tam konto to spoko oferta,ale zakladać konto specjalnie dla tej lokaty średnia propozycja: opłata członkowska, wkład, wpisowe i wyjdzie pewnie to samo co na 1%

   Usuń
  2. Od kiedy SKOK-i mają pokrycie BFG ??

   Usuń
  3. BFG w Skok-ch jest od 2012

   Usuń
  4. Ile wynoszą te opłaty członkowskie?

   Usuń
  5. 19 zł to wpisowe + wkład co miesiąc 15 zł. Trzeba założyć konto i można to tylko w placówkach.

   Usuń
 6. W Idea Banku od dzisiaj kolejna zmiana niestety:

  Oprocentowanie w wysokości 1,50% w skali roku dla nowych środków na 1 miesiąc
  Oprocentowanie w wysokości 1,40% w skali roku dla nowych środków na 2 miesiące
  Oprocentowanie w wysokości 1,20% w skali roku dla nowych środków na 3 miesiące

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znów lekkie cięcie od dzisiaj:

   Oprocentowanie w wysokości 1,40% w skali roku dla nowych środków na 1 miesiąc
   Oprocentowanie w wysokości 1,30% w skali roku dla nowych środków na 2 miesiące
   Oprocentowanie w wysokości 1,10% w skali roku dla nowych środków na 3 miesiące

   Usuń
 7. w kasie stefczyka lokata członkowska to 1zł... Lokatę na 9 miesięcy na 2,5% do 30 tyś można złożyć po 30 od dnia założenia płatnego konta.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wróciła promocja w Millenium. 1% do 25 tys. zł na 62 dni. 25-ta edycja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ho ho, musiało sporo kasy odpłynąć skoro sobie przypomnieli.

   Usuń
  2. I znów zabawa z datą badania salda. Teraz 30 IX.

   Usuń
  3. Ja myślę że nawet nie tylko sporo kasy już odpłynęło, ale też sporo wypowiedzeń dostali od osób, które tylko KO Profit jeszcze trzymało.

   Usuń
 9. Santander Consumer zaoferował konto oszczędnościowe. I tutaj zacytuję:

  "Aby zachęcić do zakładania konta, bank oferuje obecnie promocyjne oprocentowanie w wysokości 0,6 proc. do kwoty 50 tys. zł oraz 0,2 proc. od kwoty powyżej 50 tys. zł i nieprzekraczającej 200 tys. zł."

  I aż parsknąłem ze śmiechu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brakuje tylko dopisku że to konto jest "super atrakcyjne ". Inflacja dalej ponad 3 %. Mają poczucie humoru ci bankierzy.

   Usuń
 10. Dzisiaj robiłam przelew większej kwoty z Getinu. Pojawiły się 3 oferty na zatrzymanie: lokaty na 2 lub 3 m-ce i konto oszcz. (do 400 tys. zł) na 2 mies. Każda po 1%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaka kwota jeśli można wiedzieć? U mnie przy przelewie 27 tys. dali 0,9%

   Usuń
 11. Dzisiaj przy przelewie 15k z Idea do Santandera Zawrotna mi się nie pojawiła :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziś przy przelewie 90k miałem Zawrotną na 1%

   Usuń
 12. Ani trochę nie opłaca się oszczędzać. Banki już kompletnie zeszły na psy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Idea Bank: Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS - zwyżka oprocentowania w związku z atakami na TW Ernesta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś koło południa jeszcze tego nie było. Zabawni są że wprowadzają na weekend jak nie sposób przetransferować tam kasy. No może poza płatnymi przelewami ekspresowymi. Ale może w poniedziałek się uda.

   Usuń
  2. No i na Zawrotnej w piątek było już 1,5%

   Usuń
  3. Idea Bank: Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS - ponowna zwyżka oprocentowania.

   Usuń
  4. I Getin w górę. 1,2% dla nowych środków.

   Usuń
  5. Ale teraz nie na 4, ale już tylko na 2 m-ce.

   Usuń
  6. Witam jak jest lokata zawrotna robiąc przelew do Milleniim lub Getin

   Usuń
 14. Na początku października 2 banki dawały 2,5%. Dziś max to już 2,1%

  OdpowiedzUsuń
 15. ConCo sądzicie na temat lokat w bankach zagranicznych tj.INBANK i BFF BANKING GROUP ? Chodzi o lokatę Facto

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1,9 na 1 mies. i 1,7 na 3 mies.

   Usuń
  2. Brak BFG. I zwrot pieniędzy do miesiąca po zerwaniu lokaty. U mnie to dyskwalifikuje ofertę.

   Usuń
 16. "Od 1 listopada 2020 r. BOŚ kończy promocję EKOkont oszczędnościowych.
  Odsetki promocyjne zostaną naliczone po raz ostatni za październik 2020 r. do 10 listopada 2020 r.
  Zakończenie promocji dotyczy wszystkich rodzajów EKOkont oszczędnościowych tj.:
  • EKOkonta Standard,
  • EKOkonta 500+,
  • EKOkonta VIP.

  W razie pytań prosimy o kontakt z Infolinią 801 355 455.

  Z poważaniem,
  Zespół Banku Ochrony Środowiska"

  OdpowiedzUsuń
 17. W Idea Banku wys. oproc. na Lokacie Zawrotnej chyba zaczęli uzależniać od przelewanej kwoty. Przy 10 tys. miałam 1%. Przy 60 tys. zł już było 1,3%. W przeciągu kilku minut.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja przelewałem 12 tys. i było 1,3%. Może jednak zależy od banku do którego jest przelew czyli tak jak kiedyś było. Ja przelewałem do Getinu.

   Usuń
 18. Dziś bez zmian. Zawrotna 1,3%

  OdpowiedzUsuń
 19. Jaka jest lokata zawrotna w idea banku robić przelew do Getin lub alior ?

  OdpowiedzUsuń
 20. Witam jaka jest lokata zawrotna robić przelew do Getin lub Alior ?

  OdpowiedzUsuń
 21. Jaka jest zawrotna w idea robią przelew do Alior Banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrób przelew do Getinu. Wtedy jest najwyższy % na Zawrotnej.

   Usuń
  2. Dziś przelew robiony do Aliora. Oferta na 0,9%

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...