Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Gwarantowana premia pieniężna 100 zł za Konto Przekorzystne w Banku Pekao

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.10.2020

Gwarantowana premia pieniężna 100 zł za Konto Przekorzystne w Banku Pekao

Łatwa premia czeka do wzięcia na osoby zakładające konto osobiste w Banku Pekao.

Premia 100 zł za konto osobiste w Banku Pekao
W promocji bank przygotował gwarantowaną premię pieniężną 100 zł. Do tego dochodzi bon na zakupy o wartości 50 zł. Dodatkowo da się zarobić też dzięki programowi poleceń.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

Premia 100 zł za konto w Pekao


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.01.2019 do 30.09.2020 r. nie posiadała (ani nie była współposiadaczem) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Banku Pekao.

Posiadanie innych produktów w Pekao (np. pożyczki, kredytu, karty kredytowej czy rachunku firmowego) na szczęście nie wyklucza z promocji.
💡 Choć większość osób tę różnicę zna, to jednak czasem pojawia się pytanie. Zatem wyjaśniam: Bank Pekao S.A. (z żubrem w logo), o którym mowa w niniejszym wpisie, nie ma nic wspólnego z PKO BP S.A. (ze skarbonką w logo). Są to dwa odrębne banki, więc jeśli posiadasz konto w PKO BP (w tym np. Konto Inteligo), to możesz wziąć udział w niniejszej promocji i uzyskasz premię 100 zł za konto w Pekao!

Zasady promocji. By uzyskać premię 100 zł:
 • do 31.10.2020 r. złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą (lepiej wybrać kartę Mastercard - niżej wyjaśniam dlaczego) i z aplikacją PeoPay (czyli aplikacją mobilną Pekao) oraz zawrzyj umowę z bankiem;

  we wniosku o konto - jako sposób zawarcia umowy - wybierz opcję online (z wykorzystaniem biometrii) albo przez aplikację PeoPay (mobilnie), bo tylko wtedy wniosek będzie kwalifikował się do uzyskania premii 100 zł;
 • do końca miesiąca następującego po otwarciu konta oraz przez 3 kolejne miesiące (w praktyce w każdym z tych 4 miesięcy): 
  • wykonaj min. 1 płatność kartą lub aplikacją PeoPay (w tym drugim przypadku chodzi o płatność, a nie przelew; transakcję można wykonać w dowolnym punkcie handlowo-usługowym lub w Internecie);
  • zapewnij jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł (może być to przelew z własnego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek okres, więc w dowolnej chwili możesz część lub całość tych środków wydać, przelać lub wypłacić; do promocji nie zaliczą się wpłaty gotówki) oraz
  • zaloguj się do aplikacji PeoPay (czyli aplikacji mobilnej dla klientów Banku Pekao; wystarczy samo logowanie - nie ma potrzeby wykonywania jakichkolwiek transakcji za jej pomocą).

Spełnienie powyższych warunków jednocześnie sprawi, że konto prowadzone będzie za 0 zł i za 0 zł będziesz posiadać kartę (Mastercard) wydaną do konta, a wypłata premii (na Konto Przekorzystne) nastąpi najpóźniej do 31.03.2021 r. (do momentu jej otrzymania nie zamykaj konta).

[Aktualizacja w dn. 26.10.2020 r.: dodatkowo 3400 punktów Bezcenne Chwile

W najnowszej promocji Banku Pekao można zgarnąć 3400 punktów w programie Bezcenne Chwile za samą rejestrację karty i wykonanie min. jednej płatności na dowolną kwotę. A taka liczba punktów przekłada się na nagrodę o wartości 50 zł - może to być np. bon na zakupy na Allegro. Sprawdź opis promocji: 3400 punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile od Pekao.]

Konto Przekorzystne w Pekao - prześwietlenie


Główne cechy konta osobistego zakładanego w Pekao w powyższej promocji to:
 • 0/6 zł miesięcznie za prowadzenie konta oraz 0/3 zł miesięcznie za kartę (Mastercard wielowalutowa) wydawaną do konta - bank nie pobierze opłat za konto i kartę, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay;

   Powyższe warunki obowiązują dla karty Mastercard (we wniosku o konto określonej jako karta wielowalutowa) - w jej przypadku o wiele łatwiej uniknąć opłaty; zwróć uwagę na to, że we wniosku jest też dostępna karta Visa Debit Gold - z miesięcznej opłaty za kartę Visa (9,99 zł), ale z niej zwalnia dopiero wykonanie min. 4 płatności kartą miesięcznie. 
 • 0 zł za wydanie karty ze standardową szatą graficzną/ 5 zł za wydanie i wznowienie (po upływie ważności) karty z niestandardową szatą graficzną;
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • w przypadku karty Mastercard wydanej do konta: 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów w miesiącu kalendarzowym darmowe są pierwsze 2 wypłaty, o ile w miesiącu poprzednim zapewnisz wpływ min. 500 zł na konto i wykonasz co najmniej 1 płatność kartą lub PeoPay (za każdą kolejną wypłatę w danym miesiącu kalendarzowym bank naliczy prowizję 2%, min. 5 zł) lub w przypadku karty Visa Debit Gold: 0 zł za wypłatę z dowolnych bankomatów w Polsce (ale jedynie w przypadku zapewnienia wpływów na konto na sumę min. 5000 zł w poprzednim miesiącu).

Po złożeniu wniosku o konto na stronie promocji (wyłącznie tak złożone wnioski uprawniają do uzyskania premii do 100 zł) umowę z bankiem zawrzeć można w placówce banku lub bez wychodzenia z domu, w procesie z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie twarzy np. za pomocą kamerki w komputerze czy smartfonie. I tę właśnie opcję otwarcia konta na selfie należy wybrać, gdyż tylko ona uprawnia do wzięcia udziału w promocji.

Jeśli we wniosku o konto od razu zdecydujesz się na to, by po wniosku internetowym umowę zawrzeć w placówce, to nie uzyskasz premii. Ale jest pewna furtka... (mowa o tym w regulaminie). W sytuacji, gdy zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i wtedy finalizacja będzie możliwa jedynie w placówce, to też otrzymasz premię 100 zł.

Scenariusze udziału w promocji są zatem trzy:

  ❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie otrzymasz premii;

  ✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => otrzymasz premię 100 zł;

  ✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja okaże się nieudana i umowę zawrzesz w oddziale => nadal otrzymasz premię 100 zł.

💡 Dodam, że gdy już założysz konto osobiste w Banku Pekao, to możesz je też polecać i na tym również będziesz zarabiać - jest bowiem dostępny program poleceń konta w Pekao. Za skuteczną rekomendację bank płaci polecającemu 100 zł (polecony z tytułu otwarcia konta z polecenia nie dostaje nic dodatkowego, ale może wziąć udział w powyższej promocji z premią 100 zł).

💡 Jeśli masz dziecko w wieku 6-12 lat, to za założenie dla niego konta, wpadnie dodatkowe 50 zł.

💡 Dodatkową zachętą do częstszego płacenia kartą wydaną do Konta Przekorzystnego jest loteria Pekao, w której wygrać można bony Allegro i elektryczny samochód BMW i3.

Przydatne dokumenty:

9 komentarzy:

 1. Witam, po jakim czasie wysyłają kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok. 2 tygodnie, PIN osobnym listem - średniowiecze :)

   Usuń
 2. tak z ciekawosci - rachunek euro lub dolarowy - takze jest za zero ? i teoretycznie nie sa mi potrzebne do karty wielowalutowej? czy musze je miec ?- nigdy nie mialem takie karty ciekawi mnie jak to dziala ? wystarczy ror pl i sam przelicza na euro lub dolara?

  OdpowiedzUsuń
 3. witam czy otrzymujemy info ze przystapilismy do promo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dostałem żadnego info. Liczy się złożenie wniosku na stronie promocji. Premia wpłynęła jak należy.

   Usuń
 4. Czy ktoś się może orientuje jak wygląda uniknięcie opłaty za prowadzenie konta i karty dla nowo otwartego rachunku? (rachunek otwarty w październiku) Czy muszę spełnić warunki (wpływ 500 zł i 1 płatność kartą) już w paźdzerniku żeby nie płacić za konto i kartę w listopadzie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy na koncie oszczędnościowym dalej jest 2% dla nowych klientów?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeżeli otworzyłem konto w grudniu i w związku z tym pierwszy wpływ i płatność muszę zrealizować w styczniu, a kolejne w lutym, marcu i kwietniu, to jakim cudem dostanę nagrodę do 31. marca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni ten błąd w regulaminie popełniają kolejny raz. Tak też było w promocji w której brałem udział. Mimo że warunki spełniłem o ten jeden miesiąc za mało to premię i tak dostałem.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...