Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 2% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku w promocji "Bonus za aktywność" (+ bon 50 zł na start)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

1.10.2020

2% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku w promocji "Bonus za aktywność" (+ bon 50 zł na start)

Getin Bank odpalił kolejną, już 11. edycję promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym, które gwarantuje na okres aż 12 miesięcy! 

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Bank
Propozycja Getin Banku wyróżnia się więc na tle konkurencji nie tylko oprocentowaniem, ale także okresem przez jaki można uzyskać promocyjną stawkę dla kwoty do 10 tys. zł. W tego typu promocjach zazwyczaj to kilka miesięcy, ale tutaj jest to cały rok. I jest jedna bardzo dobra zmiana: zdecydowanie krótszy okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Getinie!

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Getin Banku.]

"Bonus za aktywność", czyli 2% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym przez 12 miesięcy


Dla kogo promocja?
 Elastyczne Konto Oszczędnościowe objęte promocją oprocentowania otworzyć może osoba pełnoletnia, która nie miała konta osobistego w Getin Banku co najmniej od 01.09.2019 r. (to bardzo dobra zmiana, bo okres wykluczenia został znacznie skrócony - jeszcze we wcześniej, 10. edycji promocji bank liczył go aż od 11.05.2017 r.). Teraz można powrócić po znacznie krótszym rozbracie i załapać się na 2% przez rok.

Zasady promocji. By zapewnić sobie promocyjne oprocentowanie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku:
 • załóż Konto Proste Zasady (to konto osobiste w Getin Banku, które w prosty sposób można posiadać za 0 zł - więcej na ten temat piszę nieco niżej) wraz z Elastycznym Kontem Oszczędnościowym (EKO), wyrażając przy tym zgody na "użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz możliwość prowadzenia marketingu" i nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku;
 • w każdym miesiącu kalendarzowym zapewnij wpływ(y) na konto osobiste na sumę min. 1500 zł (wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc w każdej chwili część lub całość środków możesz wydać, przelać lub wypłacić). 

Choć regulamin promocji wspomina o wpływie "wynagrodzenia", to jednak jego definicja jest całkiem liberalna. Dla Getin Banku wystarczy:
"suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady (...) z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank [czyli Getin Bank - przyp. Mr. Złotówa] w łącznej kwocie minimum 1 500 zł. " 

Wpływ nie musi więc być wynagrodzeniem wypłacanym przez pracodawcę. Wystarczy zapewnić przelew choćby z własnego konta w innym banku (co sprawdziło się już w praktyce w poprzednich edycjach promocji).

Na pierwszy taki wpływ bank oczekuje najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta Proste Zasady. Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Getin Banku będzie dla Ciebie obowiązywać przez 12 miesięcy, które bank liczy od przystąpienia do oferty (a jest nim spełnienie wszystkich warunków: otwarcie konta osobistego i oszczędnościowego, wyrażenie wymaganych zgód, a także zapewnienie pierwszych wpływów na łączną kwotę co najmniej 1500 zł na konto osobiste).

Odsetki będą wypłacane w dwóch transzach. Na koniec każdego miesiąca kalendarzowego bank przeleje Ci odsetki wynikające ze standardowego oprocentowania. Z kolei wyrównanie do poziomu 2% w skali roku (a więc z tytułu podwyższonego oprocentowania w ramach promocji "Bonus za aktywność") na konto oszczędnościowe wpadnie najpóźniej do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunku wpływu na konto osobiste.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje dla kwoty do 10 tys. zł.

Do promocji kwalifikują wyłącznie wnioski o konto indywidualne, a na udział w promocji załapać się można do 30.11.2020 r. (to ostateczny termin nie tyle, co złożenia wniosku, ale już zawarcia umowy o konto osobiste i konto oszczędnościowe).

Konto Proste Zasady i konto oszczędnościowe - prześwietlenie oferty


Główne cechy konta osobistego (Konto Proste Zasady) to:
 • 0/9 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej jedną płatność (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem albo 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za kartę płatniczą wydaną do konta (bez warunków);
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash; w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 3,5% kwoty transakcji (min. 5 zł). 

Z kolei Elastyczne Konto Oszczędnościowe (czyli konto na którym można uzyskać promocyjne oprocentowanie) to rachunek prowadzony za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). Aktualnie - dzięki promocji obowiązującej do końca 2020 r. - z Elastycznego Konta Oszczędnościowego można wykonywać dowolną liczbę darmowych przelewów na własne konto osobiste w Getin Banku (po warunkiem ich zlecania poprzez bankowość internetową czy mobilną). Standardowo (a więc najprawdopodobniej i od 1.01.2021 r.) w każdym miesiącu kalendarzowym klientowi przysługuje jeden darmowy przelew z konta oszczędnościowego.

Dodatkowy bon 50 zł za konto w Getin Banku


Skorzystanie z promocji oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym wymaga otwarcia konta osobistego, co też się opłaca, bo za spełnienie prostych warunków (które w praktyce pokrywają się z warunkami uzyskiwania stawki 2% dla oszczędności - wystarczy bowiem zapewnić wpływy), zapewnić może sobie dodatkową nagrodę gwarantowaną.

By otrzymać bon o wartości 50 zł do wykorzystania podczas zakupów w sklepach Decathlon, na Allegro lub Empik.com, we wniosku o konto podaj kod polecenia (jak go uzyskać, dowiesz się we wpisie prześwietlającym promocję "Polecam Proste Zasady - IX edycja").

[Aktualizacja w dniu 23.11.: zakładając konto w Getin Banku zyskać można jeszcze więcej - w najnowszej promocji do wzięcia czekają punkty powitalne w programie Bezcenne Chwile, których liczba pozwala na zgarnięcie nagrody - np. bonu na zakupy - o wartości 100 zł - sprawdź: prześwietlenie promocji z 6 800 punktów Bezcenne Chwile na start.]

Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi ofertami dla oszczędzających oraz z promocjami bankowymi, to wybór jest prosty: zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. Dzięki temu będziesz dowiadywać się o nowościach, a żadna - nawet krótko dostępna promocja - nie umknie Twej uwadze:

Przydatne dokumenty: 

17 komentarzy:

 1. No i karencja spoko! Inne banki powinni wziąć przykład.

  OdpowiedzUsuń
 2. Akcjonariusze Getin-Noble Bank już 29. października zdecydują o odwołaniu Leszka Czarneckiego z rady nadzorczej w odpowiedzi na wniosek KNF.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podpisanie umowy tylko kurier ? Dzięki za info

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zakładałem miesiąc temu to tylko kurier. Przyjechał już następnego dnia po wniosku!

   Usuń
 4. 1500 trzeba utrzymywać albo przelewać na konto oszczędnościowe czy można go wycofać np kolejnego dnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczy się sam wpływ (na konto osobiste). Nie ma potrzeby utrzymywania tych środków przez jakiś określony czas, więc można je wydać/przelać/wypłacić w dowolnym momencie.

   Usuń
 5. Ja spełniłam te warunki, ale naliczyło mi tylko 1% w koncie oszczędnościowym. Dostałam nawet maila, że naliczylo mi promocyjne oprocentowanie, na warunkach określonych w załączonym Regulaminie oferty specjalnej: a tam 1% eeh. Czy wiesz może dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1% to dostałaś jako oprocentowanie "normalne" (jako nowe środki). Resztę dostaniesz do 15-go.

   Cytuję z opisu w artykule:

   "Odsetki będą wypłacane w dwóch transzach. Na koniec każdego miesiąca kalendarzowego bank przeleje Ci odsetki wynikające ze standardowego oprocentowania. Z kolei wyrównanie do poziomu 2% w skali roku (a więc z tytułu podwyższonego oprocentowania w ramach promocji "Bonus za aktywność") na konto oszczędnościowe wpadnie najpóźniej do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunku wpływu na konto osobiste."

   Usuń
 6. Czy można na koncie oszczędnościowym posiadać więcej niż 10 000 zł? W takim przypadku 2% będzie naliczane od tej kwoty a nadwyżka będzie objęta oprocentowaniem standardowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Dla kwoty do 10 tys. zł będzie naliczane oprocentowanie zgodnie z promocją "Bonus za aktywność" (czyli w sumie 2% w skali roku), a dla nadwyżki będzie liczone oprocentowanie standardowe.

   Usuń
 7. Czy można konto założyć w promocji a potem zmienić je na wspólne? Z osobą, która już ma takie konto? Czy wtedy oprocentowanie będzie promocyjne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja dot. tylko kont indywidualnych. Wynika to z zapisu w regulaminie: "EKO w niniejszej Ofercie Specjalnej Bank prowadzi wyłącznie jako rachunek płatniczy indywidualny, dodanie współwłaściciela skutkuje automatyczną zmianą oprocentowania na wskazane w Tabeli w pkt 2 bez możliwości ponownego skorzystania z Oferty Specjalnej".

   Usuń
 8. Czy można założyć konto oszczędnościowe na 2% i jednocześnie elastyczne konto oszczędnościowe do 200tys na 1.2%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to wszystko będzie obowiązywać na jednym Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Przykładowo przy kwocie 50 tys. zł, na koniec miesiąca kalendarzowego będą naliczone odsetki wynikające z oproc. 1,2% w skali roku (od całej kwoty), a do 15. dnia kolejnego miesiąca wpadnie "Bonus za aktywność", czyli wyrównanie odsetek do 2% w skali roku od kwoty do 10 tys. zł.

   Usuń
 9. Przypominamy, ze promocyjne darmowe przelewy wewnetrzne w bankowosci elektronicznej z Elastycznego Konta Oszczednosciowego obowiazuja do konca 2020 roku. Od 1.01.2021r. pierwszy przelew/wyplata w m-cu jest za 0 zl, a kazdy kolejny przelew/wyplata w m-cu jest za 9 zl zgodnie z Tabela oplat i prowizji.

  Taki sms dzisiaj Getin przesłał. Czyli koniec darmowych przelewów bez limitu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy ktoś już dostał nagrodę 50 zł?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...