Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz nawet 1000 zł za firmowe Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

2.10.2020

Odbierz nawet 1000 zł za firmowe Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao

Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą zyskać aż 1000 zł za konto firmowe.

Premia do 1000 zł za konto firmowe w Pekao
Nagroda została rozbita na 4 bonusy, które można zgarnąć za różnego rodzaju aktywności i produkty dla przedsiębiorców. Podstawowa nagroda gwarantowana za samo konto firmowe to łatwe do wzięcia 300 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

Premia 1000 zł za Konto Przekorzystne Biznes


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą.

Z promocji wykluczone są podmioty, które posiadały rachunek rozliczeniowy (firmowy) w Banku Pekao w okresie od 1.10.2019 r.

Nagroda. Bank Pekao przygotował 4 bonusy pieniężne. A dokładnie są to 2 bonusy po 300 zł i 2 bonusy po 200 zł, co w sumie daje tytułowy 1000 zł. Które bonusy zgarnąć? Wybór należy do klienta.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji:
 • zaakceptuj regulamin promocji (robi się to już na samym początku składania wniosku na wyżej podlinkowanej stronie promocji) i wyraź zgody na otrzymywanie informacji marketingowych (w tym handlowych) od banku i podmiotów z nim współpracujących, za pomocą środków komunikacji elektronicznej i telekomunikacyjnej.

No a dalej pozostanie już spełniać warunki uzyskiwania poszczególnych bonusów.

Bonus do 300 zł za otwarcie konta


By uzyskać pierwszą część bonusu (w wysokości 200 zł):
 • najpóźniej do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta, w trzech kolejnych miesiącach (w każdym z tych miesięcy) wykonaj przelew do ZUS kwoty min. 100 zł;
 • w terminie do 3 pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta wykonaj co najmniej jedną płatność kartą Mastercard wydaną do konta na kwotę min. 50 zł oraz 
 • także w terminie do 3 pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia tego rachunku wykonaj jeden przelew (inny niż do ZUS) na kwotę min. 200 zł, który zlecisz za pomocą aplikacji mobilnej PeoPay.

Dodatkowo otrzymasz bonus 100 zł jeśli Konto Przekorzystne Biznes założysz zdalnie. Ta dodatkowa stówka nie przysługuje dla wniosków złożonych w placówkach banku.

Bonus 200 zł za terminal płatniczy


Z możliwości zdobycia tego bonusu Bank Pekao wykluczył niektóre podmioty:
"biura turystyczne/ podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z), kantory (PKD 66.12Z), lombardy (PKD 64.92Z), TAXI (PKD 49.32Z), agencje towarzyskie (PKD 96.09Z), kasyna (PKD 92.00Z), sprzedaż detaliczna broni i amunicji (PKD 47.78Z), produkcja broni i amunicji (PKD, 25.40.Z)."

Gdy Twa działalność gospodarcza ma przypisany inny PKD, to droga do uzyskania tego bonusu jest otwarta.  A jeśli rozważasz u siebie instalację terminala płatniczego, to warto przyjrzeć się promocji, w której bank zwalnia z opłaty za dzierżawę terminala przez 18 miesięcy (o ile w poprzednich 12 miesiącach nie przyjmowałeś/-aś płatności kartą).

By uzyskać ten bonus:
 • najpóźniej do 31.12.2020 r. zawrzyj z Bankiem Pekao umowę o terminal płatniczy oraz
 • przez 3 kolejne miesiące następujące po miesiącu otwarcia konta za pomocą terminala przyjmij płatności na kwotę min. 500 zł miesięcznie.

Bonus 200 zł za transakcje wymiany walut


W calu uzyskania tego bonusu, w terminie do 3 pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym nastąpiło otwarcie, wykonaj transakcje wymiany walut pomiędzy swoimi rachunkami w Banku Pekao na równowartość min. 20 000 zł (oczywiście warto porównać sobie kursy walut i skonfrontować z innymi formami ich wymiany, by sprawdzić czy ta wymiana walut faktycznie się opłaca, tzn. czy nie wyjdzie droższa, niż potencjalny bonus do zgarnięcia).

Bonus 300 zł za zawarcie umowy o produkt kredytowy


W celu uzyskania tego bonusu, w ciągu 6 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia Konta Przekorzystnego Biznes, trzeba zawrzeć umowę o produkt kredytowy Pekao. Premiowane są jednak tylko wybrane produkty i bank wypłaci bonus jedynie za:
"a) umowę kredytu zabezpieczonego gwarancją BGK de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI na kwotę min. 20 000 zł; 
b) umowę pożyczki zabezpieczoną gwarancją BGK de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI na kwotę min. 20 000 zł; 
c) umowę o kartę kredytową Mastercard z sumą limitów kart wydanych w ramach tej umowy na kwotę min. 20 000 zł"

Wypłata bonusów przez Bank Pekao


Każdy z bonusów w ramach promocji "1 000 zł premii dla firm" jest jednorazowy. Czyli przykładowo: można zdobyć tylko jeden bonus 200 zł za terminal płatniczy (bez względu na liczbę terminali) i jeden bonus 300 zł za produkt kredytowy (bez znaczenia jest liczba umów kredytowych z Pekao).

Wypłata każdego z bonusów w praktyce przewidziana jest do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zostaną spełnione warunki jego zdobycia.

Uczestnicząc w promocji konta firmowego, miej na uwadze, że uzyskane premie stanowią przychód z działalności gospodarczej i to uczestnik promocji ma obowiązek rozliczenia podatku.


Konto Przekorzystne Biznes - prześwietlenie oferty Pekao


Główne cechy konta dla firm zakładanego na potrzeby powyższej promocji to:
 • 0/9 zł - opłata za prowadzenie konta nie będzie pobrana jeśli spełnisz jeden z poniższych warunków:
  • zapewnij wpływy na sumę min. 2000 zł lub 
  • wykonaj przelew do ZUS albo US, lub
  • zapewnij wpływy z terminala wydanego przez bank, lub
  • wykonaj jedną wymianę walut w Pekao, lub 
  • opłać jedną ratę leasingu w Pekao Leasing.
 • 0 zł za 15 pierwszych przelewów w miesiącu kalendarzowym zlecanych poprzez bankowość internetową (Pekao24 dla firm albo Pekao Biznes24) - za każdy kolejny bank pobierze 1,50 zł; darmowe (bez limitów) są krajowe przelewy Elixir PLN zlecane za pośrednictwem aplikacji PeoPay; jeśli chodzi o SMSy z hasłami do autoryzacji dyspozycji składanych w bankowości, to klient otrzymuje pakiet 20 darmowych przelewów w miesiącu kalendarzowym (za 21. i każdy kolejny SMS w tym samym miesiącu opłata wynosi po 0,20 zł);
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności na sumę min. 300 zł;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao oraz za 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w Polsce (za kolejne wypłaty prowizja wynosi 2%, min. 5 zł).


Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

7 komentarzy:

 1. Czy konto osobiste (Przekorzystne) w Pekao wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wyklucza.

   Usuń
  2. ale jest zapis: Z promocji wykluczone są podmioty, które posiadały rachunek rozliczeniowy

   Usuń
  3. Wykluczenie dotyczy kont firmowych (posiadacze konta osobistego mogą brać udział w promocji z premią do 1000 zł za Konto Przekorzystne Biznes).

   Usuń
 2. Można poprzestać na 300 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, można poprzestać na bonusie za otwarcie konta. Korzystanie z pozostałych jest dobrowolne.

   Usuń
 3. Czy z konta trzeba korzystać przez jakiś czas, czy można je zamknąć bez konsekwencji? W jaki sposób można zamknąć konto w PEKAO SA?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...