Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz 300 zł za Konto FIRMA+ w Idea Banku w promocji "Plus na ZUS" (edycja 2)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

16.10.2020

Odbierz 300 zł za Konto FIRMA+ w Idea Banku w promocji "Plus na ZUS" (edycja 2)

Powraca promocja Idea Banku dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Promocja "Plus na ZUS" (edycja 2) w Idea Banku
Do wzięcia czekają bonusy pieniężne na sumę 300 zł, które wpadną za otwarcie konta firmowego i spełnienie całkiem prostego warunku, jakim będzie wykonywanie przelewów do ZUS.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

Plus na ZUS: promocja konta FIRMA+ w Idea Banku


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która na rachunek w ZUS odprowadza składki na ubezpieczenia społeczne osoby prowadzącej pozarolniczą działalność gospodarczą.

Z udziału w promocji wykluczone są osoby, które w ciągu 6 miesięcy przed przystąpieniem do niniejszej promocji miały jakikolwiek rachunek w Idea Banku prowadzony dla jednoosobowej działalności gospodarczej lub wnioskowały w tym czasie o rachunek dla firmy (rozliczeniowy, oszczędnościowy i/lub walutowy). Ponadto z propozycji nie mogą skorzystać osoby, które uczestniczyły w promocji "Premiowanie za bankowanie".

Nagroda. Do wzięcia czekają zwroty za przelewy do ZUS. Miesięcznie można uzyskać do 50 zł, a że tych premii czeka 6, to łącznie da się zgarnąć tytułowe 300 zł.

Limit uczestników. Choć promocja ma być dostępna do 31.01.2021 r., to przewidziana jest maksymalnie dla 1000 uczestników. W przypadku przystąpienia do promocji takiej właśnie liczby osób, bank ma opublikować komunikat na swej stronie internetowej.

Zasady promocji "Plus na ZUS "


By wziąć udział w promocji i zgarnąć premie najpóźniej do 31.01.2021 r. (ale miej na uwadze możliwość wcześniejszego zakończenia promocji): 
 • złóż wniosek o Konto Firma+ oraz zawrzyj z bankiem umowę o ww. konto wraz z wydawaną do niego kartą i dostępem do bankowości elektronicznej (jeśli takowego dostępu jeszcze nie masz) oraz
 • wyraź zgody na: przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym, marketing elektroniczny i marketing telefoniczny;
 • w ciągu 14 dni kalendarzowych od zawarcia umowy z bankiem przystąp do promocji za pomocą formularza, który bank udostępni Ci w bankowości internetowej.

Dalej przyjdzie już zdobywać premie, które będą naliczane w cyklach miesięcznych, przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych, począwszy od dnia przystąpienia do promocji. Idea Bank naliczy Ci premię w wysokości 10% przelewu do ZUS, przy czym maksymalna premia wynieść może 50 zł za dany miesiąc (a więc premię zdobędziesz w takiej wysokości, jeśli Twoja comiesięczna składka ZUS wynosi co najmniej 500 zł). 

Precyzyjnie określa to punkt z regulaminu, który mówi:
"Naliczenie pierwszej Premii dla Rachunków, których Umowa o Rachunek została zawarta do 7 dnia kalendarzowego miesiąca włącznie, nastąpi za miesiąc, w którym została zawarta Umowa o Rachunek (...). Dla pozostałych Rachunków, tj. których Umowa o Rachunek została zawarta w 8 lub kolejnych dniach kalendarzowych miesiąca, pierwsza Premia zostanie naliczona za miesiąc następujący po miesiącu, w którym została zawarta Umowa o Rachunek, (...)"


By ułatwić zrozumienie tych wytycznych, w regulaminie promocji Idea Bank przedstawił kilka przykładów: 

"Przykład nr 1: Umowa o Rachunek została zawarta 15 października 2020 r., a pierwsza płatność Składki ZUS z Rachunku ma miejsce 10 listopada 2020 r. w kwocie 233,77 zł. Pierwsza Premia za miesiąc listopad 2020 r. w wysokości 23,38 zł zostanie zaksięgowana na Rachunku do 15 grudnia 2020 r., a ostatnia szósta Premia zostanie naliczona za miesiąc kwiecień 2021 r. i zaksięgowana do 15 maja 2021 r. (...)
Przykład nr 2: Umowa o Rachunek została zawarta 3 listopada 2020 r., a pierwsza płatność Składki ZUS z Rachunku ma miejsce 10 listopada 2020 r. w kwocie 1 431,48 zł. Pierwsza Premia za miesiąc listopad 2020 r. w wysokości 50 zł zostanie zaksięgowana na Rachunku do 15 grudnia 2020 r., a ostatnia szósta Premia zostanie naliczona za miesiąc kwiecień 2021 r. i zaksięgowana do 15 maja 2020 r. (...)
Przykład nr 3: Umowa o Rachunek została zawarta 4 stycznia 2021 r., a pierwsza płatność Składki ZUS z Rachunku ma miejsce 10 stycznia 2021 r. w kwocie 233,77 zł. Pierwsza Premia za miesiąc styczeń 2021 r. w wysokości 23,38 zł zostanie zaksięgowana na Rachunku do 15 lutego 2021 r., a ostatnia szósta Premia zostanie naliczona za miesiąc czerwiec 2021 r. i zaksięgowana do 15 lipca 2021 r. (...)"

By uzyskiwać kolejne premie w ramach promocji "Plus na ZUS", posiadaj konto założone w promocji do dnia wypłaty premii, a do końca ostatniego miesiąca, za który zostanie naliczona premia. posiadaj kartę wydaną do konta (karta musi być aktywna, tzn. nie zastrzegaj jej, ani nie blokuj) oraz nie zmieniaj ww. zgód.

Wypłata premii ma być realizowana przez bank do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu kalendarzowym, w którym spełnisz warunki jej uzyskania.

Przypomnę, że w przypadku promocji dla osób prowadzących działalność, premie uzyskane w ramach promocji konta firmowego należy traktować jako przychód. Konieczne będzie więc rozliczenie podatku (ten obowiązek spoczywa na przedsiębiorcy).

Konto FIRMA+ - szczegóły oferty Idea Banku


Główne cechy konta firmowego w Idea Banku zakładanego w promocji to:
 • 0 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie będzie pobierana przez pierwsze 24 miesiące od otwarcia; po upływie tego okresu z opłaty miesięcznej 10 zł zwalniać ma posiadanie aktywnej karty do konta oraz wykonanie przelewu do ZUS; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności na sumę 400 zł miesięcznie lub dokonania wpłaty gotówki w wyznaczonych wpłatomatach na kwotę min. 1000 zł; 
 • 0 zł za pierwsze 5 wypłat gotówki w miesiącu kalendarzowym (bez względu na to do jakiego banku lub instytucji należy urządzenie); za każdą kolejną wypłatę z bankomatu prowizja wynosi 2 % od kwoty transakcji
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach (do kwoty nieprzekraczającej 100 tys. zł w miesiącu kalendarzowym).

We wniosku o Konto FIRMA+ można wybrać jedną z trzech opcji zawarcia umowy: za pomocą przelewu weryfikacyjnego z własnego konta w innym banku, za pośrednictwem kuriera lub w placówce Idea Banku.

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

2 komentarze:

 1. Hej, czy ktoś orientuje się, gdzie w bankowości internetowej znajdę formularz do wnioskowania o premię, o której mowa w artykule?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...