Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Jak rozbić bank? Czyli promocje w pakietach i ponad 3300 zł do wzięcia w 6 bankach

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

23.10.2020

Jak rozbić bank? Czyli promocje w pakietach i ponad 3300 zł do wzięcia w 6 bankach

Dziś przyglądam się propozycjom banków, w przypadku których zyskać można dzięki łączeniu promocji.

Promocje w pakietach: konto osobiste i karta kredytowa
Nie chodzi tu zatem o promocje, które da się uruchomić przy okazji skorzystania z jednego produktu, ale o możliwość zdobycia nagród za np. równoczesne otwarcie konta osobistego i wyrobienie karty kredytowej. A takie pary otwierają drogę do zgarnięcia sporych premii i bonusów!

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje kont osobistych.]

W niniejszym wpisie znajdziesz propozycje sześciu banków (BNP Paribas, Citibanku, ING Banku Śląskiego, mBanku, Millennium oraz PKO BP), w których zyskać można dzięki promocjom różnych produktów. Łącząc je ze sobą, nawet tylko w jednym banku można dostać od 260 do - w najbardziej satysfakcjonującym przypadku - nawet 1 100 zł. Choć oczywiście jedno nie wiąże się z drugim - można ograniczyć się do wyboru wyłącznie jednego produktu (np. samego konta osobistego). Co kto woli, acz właśnie w pakiecie otrzymać można więcej.

Tegoroczna jesień obrodziła w tego typu kumulacje, bo BNP Paribas, mBank czy PKO BP rzadko serwują promocje kart kredytowych, a w Citibanku dawno nie widziano promocji konta osobistego. Tym razem wszystko dostępne jest naraz 😉

W poniższym przeglądzie propozycji poszczególnych banków linkuję do szczegółowych prześwietleń wymienionych promocji (tam z kolei znajdziesz omówienie warunków uczestnictwa oraz linki do objętych promocją wniosków o konta, czy karty). Podpowiadam też jaka jest wskazana kolejność składania wniosków - tak, by załapać się na poszczególne okazje do bankobrania.

BNP Paribas: nawet 675 zł za konto i kartę kredytową


Logo BNP Paribas
BNP Paribas w serwowaniu kolejnych promocji swego konta osobistego jest nieustannie aktywny, ale długo musieliśmy czekać na powrót promocji z kartą kredytową w roli głównej. Teraz taka w końcu jest dostępna, więc da się zgarnąć dużo. W aktualnie dostępnych promocjach konta osobistego uzyskać można premię pieniężna 275 zł (na dowolny cel) + 100 zł do wydania w Biedronce lub bony o łącznej wartości 350 zł do sklepów Decathlon oraz piłkę tenisową

Do tego dochodzi aż 300 zł w bonach do wydania na Allegro za przetestowanie karty kredytowej (przetestowanie w sensie dosłownym, bo uczestnik promocji uzyskuje też roczne zwolnienie z opłaty za kartę - nie trzeba więc martwić się o zbędne koszty).

Sumując, można uzyskać nawet 675 zł. Teoretycznie kolejność złożenia wniosków nie powinna mieć znaczenia, ale z praktycznego punktu widzenia najlepiej najpierw otworzyć konto osobiste i dopiero po jego aktywacji, na stronie promocji, złożyć wniosek o kartę kredytową. Lepiej tak właśnie postąpić, gdyż zdarzały się sytuacje, że posiadacze karty kredytowej, mając już dostęp do bankowości internetowej, napotykali na problem z zawnioskowaniem o konto tak, by wziąć udział w promocji. Najprawdopodobniej ta sytuacja została już wyeliminowana, ale wolę podpowiedzieć właśnie taką strategię.

Citibank: od 350 od 870 zł za konto i kartę kredytową


Logo Citibanku
W tym banku - w odróżnieniu od wyżej opisanego - najczęściej spotykane są promocje karty kredytowej, a promocja konta osobistego to rzadkość. Teraz jest jednak okazja, by zarobić także na założeniu takiego rachunku - do wzięcia czeka łatwa premia do 150 zł za CitiKonto.

Jeśli zaś chodzi o kartę kredytową, to wybór jest bardzo duży, bo zgarnąć można:

W Citibanku kolejność złożenia wniosków o konto i kartę kredytową nie ma znaczenia, bo posiadanie karty kredytowej (nawet świeżo wyrobionej) nie wyklucza z promocji konta. I na odwrót - posiadacz konta może skorzystać z promocji karty kredytowej (o ile wniosek o nią złoży na stronie promocji).

ING Bank Śląski: do 310 zł za konto i kartę kredytową


Logo ING Banku Śląskiego
Bank z lwem w logo regularnie odpala kolejne promocje swych kont osobistych, w których obecnie do wzięcia czeka do 160 zł w gwarantowanych premiach pieniężnych: za Konto Direct (dla każdej osoby pełnoletniej) lub za Konto Mobi (dostępne dla osób w wieku 18-26 l.).

Zyskać można jednak także za wyrobienie karty kredytowej. Bank przygotował bonus 150 zł.

W ING Banku Śląskim najpierw należy otworzyć konto osobiste, a dopiero później można zawnioskować o kartę kredytową. Odwrotna kolejność może przysporzyć komplikacji - uzyskanie dostępu do bankowości internetowej po wyrobieniu samej karty kredytowej (wpierw) zablokuje możliwość złożenia promocyjnego wniosku o konto osobiste.

mBank: 160 zł + 2% dla oszczędności za konto + 100 zł za kartę kredytową


Logo mBanku
Również mBank przypomniał o ofercie swej karty kredytowej, za wyrobienie której zgarnąć można bon o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka. Z kolei za otwarcie konta osobistego czeka premia pieniężna do 160 zł oaz 2% dla oszczędności.

Kolejność wnioskowania nie ma znaczenia, bo ani posiadania konta nie wyklucza z promocji karty kredytowej, ani posiadanie karty kredytowej nie blokuje możliwości uczestnictwa w promocji konta.

Millennium: do 600 zł za konto i kartę kredytową + więcej dla rodziców i przedsiębiorców (łącznie nawet 1100 zł)


Logo Banku Millennium
W serwowaniu promocji już od dłuższego czasu rozkręcił się Bank Millennium. Aktualnie dostępne są tutaj aż trzy alternatywne promocje konta osobistego, w których do wyboru jest:
Pierwsza z propozycji wygląda na najbardziej kuszącą ze względu na wysokość premii do zdobycia. I przegląd tych promocji właśnie warto zacząć od niej. Ostatnia z promocji, choć oferuje nagrody o najmniejszej wartości, jest okazją dla osób, które już miały konto w Millennium i teraz chciałyby powrócić (w niej bowiem warunki uczestnictwa są najbardziej liberalne - wystarczy 12-miesięczny rozbrat z bankiem nawet jeśli już kiedyś było się jego klientem i posiadało konto założone w promocji).

Posiadanie konta osobistego w Banku Millennium daje możliwość dostępu do bankowości internetowej - a tylko w taki sposób można zawnioskować o kartę kredytową Mastercard z bonem 300 zł do wydania na Allegro. Tu zatem kolejność wnioskowania jest oczywista.

A z Bankiem Millennium można zarobić jeszcze więcej, bo bank rozdaje bonusy po 70 zł za konto dla dziecka, a przedsiębiorcy mogą zyskać do 500 zł za konto firmowe.

PKO BP: do 600 zł za konto i kartę kredytową


Logo PKO BP
Na sam koniec - choć w tym wpisie propozycje uszeregowałem według alfabetycznej kolejności - promocje największego banku w Polsce. Na osoby otwierające Konto za Zero czeka 6-miesięczny dostęp do Canal+ (i to właśnie pakiet na taki okres - bez konieczności wiązania się umową abonamentu na dłuższy okres). Z kolei za wyrobienie karty kredytowej Mastercard Platinum do zgarnięcia jest 20 000 punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile, co przekłada się na możliwość ich wymiany na nagrody o wartości 250-300 zł.

Kolejność składania wniosków o konto i kartę kredytową w PKO BP nie ma znaczenia.


Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

16 komentarzy:

 1. BNP: wniosek o KK właśnie złożony,
  Citi: nie łapię się;
  ING BŚ i mBank: konta mam, ale zaczekam na lepsze promki KK;
  Millennium wszystko mam;
  PKO: muszę pomyśleć o KK.

  OdpowiedzUsuń
 2. Karencje, karencje i jeszcze raz karencje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W praktyce, jak prawie w każdej promocji - krótsze lub dłuższe - są. W tym roku zdarzyły się jedynie 3 (słownie: trzy) promocje, które nie miały okresu wykluczenia lub był on bardzo krótki (promocje kont w mBanku i BNP Paribas oraz karty kredytowej Citibanku).

   O szczegółach uczestnictwa w każdej promocji (w tym o karencji) pisze w podlinkowanych wpisach prześwietlających poszczególne propozycje banków.

   Usuń
  2. Tak, to prawda - była jedna promka Parobasa niemal bezkarencyjna, z której się wycofali przed czasem, ale we wszystkich innych promkach wydłużyli karencję z 12 do 15 m-cy.

   Ta zimowa w mBank (również niemal bezkarencyjna) dała nam z żoną bardzo łatwe 350 zeta (200+150) jednak wygląda na to, że Commerzbank zmienił zdanie i na razie ich nie sprzedaje, więc powrócili do dawnej karencji :)

   Co do Handlowego, to wolę chyba raczej na pewno spasować.

   Usuń
  3. Citi przy ciągłym posiadaniu karty przyniosło mi już 590 zł. Nie liczę nagrody za wyrobienie karty.

   Usuń
  4. Czy ktoś ma doświadczenie, jakie zwykle proponują warunki utrzymania klienta przy próbie rezygnacji z karty kredytowej w Citi Handlowym? Mi zawsze oferują 10% moneyback max 100 PLN. Komuś udało się dostać więcej?

   Usuń
  5. Tak, oczywiście.

   Usuń
  6. Bywało 10%, max 200 zł, ale w ostatnim czasie słyszę (a właściwie czytam) od Czytelników, że max. 100 zł.

   Usuń
 3. Ehh kiedy będą jakieś ciekawe okazje na oprocentowanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety o nasze oszczędności banki się obecnie nie biją. By przejrzeć aktualnie najlepsze oferty, polecam sprawdzić ranking lokat bankowych (najkorzystniej, bez wymogu bycia nowym klientem, wypadają lokaty na nowe środki w Idea Banku - na dzień dzisiejszy 1,9% w skali roku na 1 mies. i 1,7% w skali roku na 3 mies.).

   Usuń
  2. Sytuacja z tą Lokatą na Nowe Środki w Idea ma związek tylko i wyłącznie z odpływem kasy z banku jako następstwem ataków na Czarneckiego i w żaden sposób nie reprezentuje sytuacji na rynku inwestycji w lokaty.

   Usuń
  3. Wlasnie się zastanawiam nad Idea Bankiem. Starch pomysleć co zrobi rzad kiedy przejmie baki Czarneckiego. Pewnie bedzie 'żegnaj moja mamono ' ?

   Usuń
  4. Ale czego się boisz? BFG w każdym banku jest do 100 tys. euro.

   Usuń
  5. A czy w przypadku totalnego "tąpnięcia" BFG wytrzyma ? - pytam, zastanawiam się co w takim przypadku

   Usuń
  6. @Anonimowy 16 listopada 2020 14:48
   W przypadku totalnego tąpnięcia, żadne BFG nie pomoże. Nie pomoże też złoto i podobne zabezpieczenia. Zyska tylko bardzo wąska grupa ludzi, których majątki są zabezpieczone na kilka pokoleń w różnych inwestycjach rozsianych dosłownie po całym świecie.

   Usuń
  7. Nikt nie doprowadzi do sytuacji żeby byli klienci którzy nie dostaną pieniędzy jeśli mają < 100 tys. euro. To się nikomu nie opłaca.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...