Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Bezkarna 3,5% i Bezkompromisowa 2,7% w skali roku oraz konto oszczędnościowe 2,5% - wzrost oprocentowania w BGŻ Optima

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

27.10.2017

Lokata Bezkarna 3,5% i Bezkompromisowa 2,7% w skali roku oraz konto oszczędnościowe 2,5% - wzrost oprocentowania w BGŻ Optima

Kolejny bank postanowił podnieść oprocentowanie depozytów.

Lokata Bezkarna i Bezkompromisowa w BGŻ Optima
Tym razem jest to BGŻ Optima, który daje obecnie już do 3,5% w skali roku. Promocyjne stawki dotyczą co prawda lokat powitalnych, ale w odróżnieniu od innych banków, BGŻ Optima daje możliwość skorzystania z propozycji także powracającym klientom, którzy już wcześniej z nim współpracowali. Do tego jest konto oszczędnościowe ze stawką 2,5% w skali roku nawet do 150 000 zł .Co też ważne! Ze skorzystania z promocji nie wyklucza posiadanie konta osobistego w BGŻ BNP Paribas.

Dla kogo Lokata Bezkarna lub Bezkompromisowa? Z oferty skorzystać mogą nowi klienci BGŻ Optima, jak również powracający, którzy rachunku oszczędnościowego w tym banku nie posiadają od co najmniej 12 miesięcy.

W skorzystaniu z lokaty powitalnej nie przeszkadza posiadanie w tym czasie, a nawet obecnie, konta osobistego w BGŻ BNP Paribas. Choć BGŻ Optima jest jego częścią (internetowym oddziałem skupionym na ofercie dla oszczędzających), to obowiązują tu odrębne umowy ramowe. Jeśli więc jesteś klientem BGŻ BNP Paribas to z Lokaty Bezkarnej lub Bezkompromisowej możesz skorzystać.

Lokaty w BGŻ Optima - prześwietlenie oferty


Stając się klientem BGŻ Optima wybrać można wyłącznie jedną z poniższych lokat.

Lokata Bezkarna - jej główne cechy to:
 • minimalna kwota: 1 000 zł
 • maksymalna kwota: 20 000 zł
 • okres lokaty: 3 miesiące
 • oprocentowanie: 3,5% w skali roku (stałe)

Załóż Lokatę Bezkarną z oprocentowaniem 3,5% w skali roku >>

Lokata Bezkompromisowa - co najważniejsze w charakterystyce to:
 • minimalna kwota: 1 000 zł
 • maksymalna kwota: 100 000 zł
 • okres lokaty: 3 miesiące
 • oprocentowanie: 2,7% w skali roku (stałe)

Załóż Lokatę Bezkompromisową z oprocentowaniem 2,7% w skali roku >>

Obydwie lokaty charakteryzują się również tym, że można je zerwać w dowolnym momencie bez utraty odsetek. W przypadku wcześniejszej wypłaty środków niż umowna (3 miesiące) otrzymasz należne odsetki w wysokości 3,5% bądź 2,7% w skali roku naliczone za okres faktycznego utrzymywania depozytu. W większości banków w takiej sytuacji nie ma odsetek w ogóle bądź wypłacany jest jakiś ich marny ułamek.

Lokatę założysz zdanie - przelewem, który należy wykonać z własnego konta w innym banku (musi to być Twój rachunek, by zgadzały się dane przy takim przelewie z danymi, które uzupełnisz we wniosku o wybraną lokatę).

Konto oszczędnościowe Smart


Wraz z Lokatą Bezkarną bądź Bezkompromisową bank otwiera klientowi także Konto Oszczędnościowe Smart. Jest ono prowadzone bez warunków za 0 zł. Darmowe (i ilościowo nielimitowane przy tym) są też przelewy z takiego rachunku. Jest on zarówno rachunkiem służącym obsłudze lokaty w BGŻ Optima, jak i sposobem na ulokowanie oszczędności z możliwością wypłaty w dowolnym momencie. W chwili obecnej oprocentowanie na tym koncie wynosi 2,5% w skali roku dla kwoty do 150 000 zł (warunkiem jest wpłacenie nowych środków, a stawka ta obowiązuje do 25.01.2018 r.). W przypadku osób dopiero co zakładających lokatę powitalną i rachunek oszczędnościowy Smart sytuacja jest jasna: wszystkie wpłacone środki będą nowymi.
Ważne dla obecnych klientów: W przypadku obecnych klientów, którzy już korzystają z oferty BGŻ Optima, przez "nowe środki" bank rozumie nadwyżkę środków względem salda zgromadzonego na rachunkach w BGŻ Optima na dzień 12.10.2017 r. (warto też zwrócić, że 2,5% w skali roku obowiązuje dla Konta Oszczędnościowego Smart, a nie dla wcześniej oferowanego Konta Indywidualnego, gdzie stawka dla nowych środków i do 150 000 zł wynosi 2,2% w skali roku).

Założenie lokat i konta, obsługa produktów, jak i ewentualne zamknięcie konta w przyszłości odbywa się online (bez wizyt kuriera, bez wysyłania listów itp.).

Wspomniany wzrost oprocentowania szczególnie widoczny jest w przypadku Lokaty Bezkarnej, gdzie dotychczasowa stawka już od dłuższego czasu wynosiła 3% w skali roku. W przypadku Lokaty Bezkompromisowej wzrost do 2,7% nastąpił z poziomu 2,5% w skali roku, zaś oprocentowanie na koncie oszczędnościowym zmieniło się z 2,2% na 2,5% w skali roku.

Załóż Lokatę Bezkarną lub Lokatę Bezkompromisową

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi i najlepszymi propozycjami dla oszczędzających.  na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

37 komentarzy:

 1. W przypadku obecnych klientów KO Smart można założyć z zakładki dla Ciebie ... "Szanowny Użytkowniku, Informujemy, że w związku z pracami serwisowymi bankowość internetowa i mobilna są chwilowo niedostępne" - co za pech :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zupełnie nie rozumiem po co wprowadzają nowe konto które praktycznie niczym się nie różni od dotychczasowego. Tylko niewiele % a reszta identyczna. Jaki cel?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o to że będzie jakaś grupa osób która zmian nie zauważy. Wplacą pieniądze na te swe stare konto i będą mieć 2,2%. A kto zyska? Bank.

   Usuń
  2. Bo Millennium, Alior i Getin mają dobre KO ... skąd wiadomo, że Smart i Główne niczym się nie różnią poza oprocentowaniem?

   Usuń
  3. Główny nie jest już oferowany dla nowych klientów tylko Smart.

   Usuń
  4. Czy można mieć Rachunek Główny i Konto Smart jednocześnie? Czym się one różnią między sobą?

   Usuń
  5. Millennium tak samo zrobiło. Było Oszczędnościowe, a wprowadzili Oszczędnościowe Profit.

   Usuń
  6. Anonimowy28 października 2017 13:43
   można. Nie różnią się niczym poza oprocentowanie 2,2 vs 2,5%. (Główne vs Smart). No i jeszcze tym że tego Głównego już się otworzyć nie da. Dla nowych klientów jest tylko Konto Smart.

   Usuń
  7. @Anonimowy 28 października 2017 15:11

   Ale w Millennium te konta się niczym od siebie nie różniły.

   Usuń
  8. @Anonimowy 28 października 2017 16:03
   Skąd to wiadomo? W opisie powyżej nic o tym nie ma.

   Usuń
  9. Albo jedno, albo drugie - nie można mieć obu!

   Usuń
 3. czy te konto Smart będzie powiązane z jakimś jednym konkretnym kontem, czy można z niego robić przelewy na dowolne konta (również do innych banków)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiązane z rachunkiem z którego założysz lokatę albo później zmienisz powiązanie. Na dowolny rachunek przelewać nie można.

   Usuń
  2. To wszystko jest dokładniej opisane w regulaminie.

   Usuń
  3. W tym regulaminie, który nie istnieje?

   Usuń
 4. Banki zobaczyły odpływ oszczędności Polaków to otwierają im się oczy i próbują zatrzymywać. Pytanie czy wzrosty oprocentowania o 0,2 czy 0,5 p.p. będą w tym skuteczne? Nie zdziwi mnie jak wkrótce postanowią tak jak do kont dawać też dodatkowe premie za lokatę. Bo takich promocji póki co mało.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moga dac nawet 6%, ale cóż dopiero odpływ kapitału dał rezultat w postaci podwyższania oprocentowania,.

  OdpowiedzUsuń
 6. do kiedy jest ta promocja z oprocentowaniem 3, 5 % ? bo jakos nie znalazłem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma takiej informacji. Obowiązuje więc do odwołania.

   Usuń
 7. ile mam czasu na opłacenie lokaty po wypełnieniu wniosku ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdzie można znaleźć regulamin konta Smart? Ktoś wie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt? Nie wierzę ...

   Usuń
  2. https://www.bgzoptima.pl/__data/assets/pdf_file/0013/16123/BGZ-Optima-umowa-ramowa-dla-klientow.pdf

   Usuń
  3. Czy umowa ramowa w tym pseudo-banku teraz zastępuje regulamin?

   Usuń
  4. § 28. Wypowiedzenie Umowy
   1. Posiadacz może w każdym czasie wypowiedzieć Umowę lub złożyć Dyspozycję zamknięcia dowolnego Rachunku Oszczędnościowego lub Lokaty Terminowej.
   2. Zamknięcie Rachunku Smart dokonywane jest w trybie wypowiedzenia Umowy. Dla uniknięcia wątpliwości interpretacyjnych, złożenie Dyspozycji zamknięcia innego Rachunku Oszczędnościowego lub Lokaty Terminowej oznacza wypowiedzenie umowy o prowadzenie Rachunku, którego dana Dyspozycja dotyczy.
   3. Okres wypowiedzenia Umowy przez Posiadacza wynosi 1 miesiąc i liczony jest od dnia doręczenia Bankowi wypowiedzenia.
   Okres realizacji przez Bank złożonej przez Posiadacza Dyspozycji zamknięcia Rachunku Oszczędnościowego innego niż Rachunek Smart wynosi maksymalnie 2 (dwa) dni robocze i liczony jest od dnia złożenia Dyspozycji zamknięcia.
   4. Bank może wypowiedzieć Umowę tylko z ważnych powodów z zachowaniem 2-miesięcznego okresu wypowiedzenia.

   Usuń
  5. Czyli nie ma regulaminu do tego konta? Nawet jak na BGŻ to byłoby dość dziwne!

   Usuń
  6. Po zwrotach za zakupy kartą wypłacanych na raty BGŻ nie jest w stanie już niczym zadziwić!

   Usuń
 9. Tradycyjnie piekne dzieki za info. Swoja droga, taki przyklad, jak sie powinno robic proces weryfikacyjny -- strona WWW, https, zdjecia sie wrzuca w unikalny i szyfrowany sposob. A druga skrajnosc to promocje City, gdzie nieodpowiedzialny bank mowi ludziom, zeby wysylali osobiste dane tekstem otwartym na jeden zbiorczy e-mail. Mimo najszczerszych checi odbilem sie od City, bo teraz wydzwaniaja do mnie z nieznanych numerow i kaza mi podawac dane osobowe na co niezmiennie im odpowiadam, ze to oni najpierw musza sie przede mna zweryfikowac -- BOK tego jednak nie ogarnia ("jak ktos mowi, ze dzwoni z banku, to dzwoni z banku, jaka jeszcze weryfikacja?") i rozmowa sie konczy. Ale na szczescie sa banki z myslacymi ludzmi, wniosek zlozony! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten myk z weryfikacją dzwoniącego naganiacza działa również u mnie wyjątkowo skutecznie w przypadku namolnych telefonów z Idea!

   Usuń
 10. Warto wiedzieć, że w numerze KO Smart widnieje jako numer banku numer BGŻ, a nie jak dotychczas w Głównym gdzie był numer Optimy, a to może oznaczać tylko jedno - karencja dla nowych-starych-powracających!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rach. Główny: xx 2030 2267 xxxx ...
   Rach. Smart: xx 1600 1462 xxxx ... czyli taki sam, jak każdy rachunek w BGŻ.

   Usuń
  2. Ale w czym jest właściwie ewentualny problem? Przecież w Optima jest oddzielna Umowa Ramowa i tylko konto oszczędnościowe.

   Usuń
 11. Lepiej założyć tą na 3,5zł do 20tys i szukać lepszych procentów w idea bank czy tą na 2,7 do 100tys ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy ile masz kasy. Bo jak 100 tys. to lepiej te na 2,7% bo jak podzielisz 20 tys na 3,5% a 80 gdzieś indziej albo w Optimie na koncie Smart ale to do stycznia tylko będziesz mieć 2,5%. Ale jak masz jakąś mniejszą kwotę np. 20 parę albo 30 tys. to lepiej Bezkarna na 20 tys. i reszta na konto oszczędnościowe.

   Usuń
  2. A pytanie: mam 20 tys na lokatę i 5 tys na KO - czy 5 tys będzie oprocentowane na 2,5% czy jako „nienowe środki” na 1,5% ?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...