Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moja Firma Moje PKO (2. edycja) - zyskaj 200 za otwarcie konta firmowego w PKO BP i po 100 zł za każde jego polecenie

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.10.2017

Moja Firma Moje PKO (2. edycja) - zyskaj 200 za otwarcie konta firmowego w PKO BP i po 100 zł za każde jego polecenie

Wystartowała kolejna odsłona programu poleceń konta dla przedsiębiorców w PKO BP.

Program poleceń Moja Firma Moje PKO
Tak jak w pierwszej odsłonie, tak i teraz do zdobycia jest gwarantowany bonus 200 zł za otwarcie konta firmowego. Dla obecnych klientów jest zaś premia w wysokości 100 zł za każde skuteczne polecenie.

[Aktualizacja: w dniu 1.01.2018 wystartowała kolejna 3. edycja programu poleceń dla firm w PKO BP. Do zdobycia premia 200 zł i po 100 zł za polecenia. Promocja aktualna do 31.03.2018 r.. Szczegóły na temat Moja Firma Moje PKO 3. edycja tutaj]


Dla kogo promocja? Udział w promocji wziąć może "nowy klient", który przez bank rozumiany jest jako:
"osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą lub będąca wspólnikiem w spółce cywilnej, która w dniu złożenia wniosku o Nowe konto PKO Banku Polskiego (...) nie posiada żadnego z kont (...) [PKO Konto Firmowe, PKO Rachunek dla Biznesu - przyp. Mr. Złotówa] ani nie jest rozpatrywany wobec niej wniosek o otwarcie żadnego z tych kont złożony przed rozpoczęciem Okresu Promocyjnego Programu, ani w okresie ostatnich trzech lat liczonych od daty rozpoczęcia Okresu Promocyjnego Programu nie posiadała żadnego konta z oferty PKO Banku Polskiego przeznaczonego dla firm"

W skrócie więc: jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i nie posiadasz konta firmowego w PKO BP co najmniej od trzech lat, a także w ostatnim czasie nie wnioskowałeś o takie konto to ta promocja jest dla Ciebie. I droga do zdobycia 200 zł jest dla Ciebie otwarta.

Zasady promocji. By zdobyć wspomnianą nagrodę gwarantowaną w PKO BP:
 • złóż wniosek o konto firmowe w PKO BP, (koniecznie podaj w nim kod polecenia od obecnego klienta PKO BP; taki kod uzyskasz tutaj);
 • we wniosku wyraź zgody na przekazywanie materiałów marketingowych przez bank;
 • w ciągu 30 dni kalendarzowych od dnia otwarcia rachunku: 
  • wykonaj płatności na sumę co najmniej 200 zł za pomocą karty wydawanej do konta lub za pomocą aplikacji IKO z wykorzystaniem kodu BLIK (transakcje kartą czy BLIKiem muszą być wykonane w punktach handlowo-usługowych; do wymaganej sumy nie wliczą się płatności w Internecie) oraz  
  • co najmniej raz wykonaj przelew do ZUS z konta firmowego w PKO BP

I to już wszystko z warunków jakie należy spełnić. Promocja ma być dostępna do 31.12.2017 r. (o załapaniu się na nią decyduje data otwarcia konta, a nie złożenie wniosku). Weryfikacja spełnienia warunków nastąpi w ciągu 50 dni od zakończenia okresu promocyjnego programu poleceń, a wypłata bonusu ma nastąpić w ciągu kolejnych 25 dni.

Promocja PKO BP, a Konto Inteligo


Konto Inteligo prowadzone jest przez PKO BP, ale posiadanie takiego konta na szczęście nie wyklucza z udziału w promocji Moja Firma Moje PKO. Możesz więc w takiej sytuacji zgarnąć 200 zł za założenie konta. Jeśli jednak chcesz je polecać w programie poleceń to niezbędne jest już posiadanie konta właśnie w PKO BP.

Masz konto w PKO BP? Jak polecać by zarabiać?


Jeśli posiadasz już (albo założysz z polecenia w niniejszej promocji) konto w PKO BP to możesz polecać je także innym osobom. Konieczna jest wtedy rejestracja na stronie mojafirma.pkobp.pl - podać tam należy numer telefonu zgodny z numerem zarejestrowanym w banku przy umowie o konto. Ten numer będzie też służył jako kod polecenia. Za skuteczną rekomendację (a więc taką, gdy osoba polecona dostanie swoje 200 zł) otrzymasz bonus w wysokości 100 zł. Dla najaktywniejszych (a więc osób, które polecą najwięcej kont) bank przewidział też dodatkowe nagrody pieniężne w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 zł.

Opodatkowanie nagród


W tym miejscu przytoczę zapisy z regulaminu promocji:
"W przypadku nagród otrzymywanych (uzyskiwanych) przez: 
1) Uczestników [osoby polecające - przyp. Mr. Złotówa] - Organizator, jako płatnik podatku, zwiększy wartość jednostkową nagrody finansowej lub w przypadku nagród rzeczowych przyzna dodatkowy element finansowy odpowiadający równowartości należnego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych od uzyskanej nagrody. Kwotę tę Organizator przekaże na rachunek właściwego Urzędu Skarbowego tytułem należnego podatku dochodowego. 
2) Nowych klientów - stanowi ona przychód z działalności gospodarczej Nowego klienta, który we własnym zakresie dokonuje obliczenia i odprowadzenia zobowiązań podatkowych oraz innych zobowiązań wymaganych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa"

Konta dla firm w PKO BP - prześwietlenie oferty


W promocji "Moja Firma Moje PKO" wybrać można jeden z dwóch rachunków: PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu.

PKO Konto Firmowe to:
 • 0 zł za prowadzenie konta przez okres 6 miesięcy dla firm działających krócej niż 12 miesięcy 
 • 0/25 zł za prowadzenie konta dla firm z dłuższym stażem działania niż 12 miesięcy (lub po upływie sześciu miesięcy dla firm, które korzystały ze zwolnienia z opłaty) - miesięczna opłata nie będzie pobrana jeśli w danym miesiącu wykonasz przelew do ZUS oraz płatności kartą na sumę min. 500 zł;
 • 0 zł za pierwsze 30 przelewów krajowych zlecanych w miesiącu (za każdy kolejny bank pobierze opłatę w wysokości 1 zł); 
 • 0 zł za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego zlecane za pośrednictwem bankowości internetowej;
 • 0 zł za użytkowanie karty wydawanej do konta przez okres pierwszych 12 miesięcy (później roczna opłata w wysokości 30 zł za kolejny rok - choć oczywiście do Ciebie należy decyzja jak długo taką kartę czy nawet konto będziesz posiadać);
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów PKO Banku Polskiego.

Z kolei PKO Rachunek dla Biznesu to:
 • 0 zł za prowadzenie konta przez okres 6 miesięcy dla firm działających krócej niż 12 miesięcy;
 • 0/49 zł za prowadzenie konta dla firm z dłuższym stażem działania niż 12 miesięcy (lub po upływie sześciu miesięcy dla firm, które korzystały ze zwolnienia z opłaty) - miesięczna opłata za prowadzenie konta nie zostanie pobrana jeśli w danym miesiącu na konto wpłynie co najmniej 50 000 zł; 
 • 0,75 zł - opłata za przelewy krajowe PLN zlecane w bankowości internetowej;
 • 0 zł za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego zlecane za pośrednictwem bankowości internetowej;
 • 0 zł za użytkowanie karty wydawanej do konta przez okres pierwszych 12 miesięcy (później roczna opłata w wysokości 30 zł za kolejny rok)
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów PKO Banku Polskiego.

Przy promocji kont firmowych w PKO BP warto zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku likwidacji rachunku przed upływem trzech miesięcy od daty jego otwarcia bank pobierze za to opłatę w wysokości 100 zł.

Potrzebujesz kod polecenia? Zgłoś się tutaj. Prześlę Ci wiarygodny i sprawdzony kod.

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

6 komentarzy:

 1. Witam,
  Brałem udział w 1 edycji Moja Firma Moje PKO. Tydzień temu otrzymałem 300 zł (200+100). W związku z tym w piątek udałem się do banku celem zamknięcia rachunku firmowego.
  Pani w Banku poinformowała mnie, że w związku z tym, że od momentu otworzenia rachunku nie minęło jeszcze 3 miesiące zostanie pobrana opłata 100 zł. Wobec tego powiedziałem, że poczekam do końca tych 3 miesięcy i wtedy zamknę konto.
  Po powrocie do domu przejrzałem regulamin i nie znalazłem takiego zapisu - czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją ? Szkoda mi przez 2 miesiące wydawać po 500 zł - bez żadnych korzyści. Mr. Złotówa - poradzisz coś ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedynym rozwiązaniem jest odczekanie upływu tego okresu. Ta opłata była kiedyś nawet dla klientów indywidualnych, ale na szczęście została wycofana. U firmowych nadal obowiązuje. W tej upiornie nieprzejrzystej tabeli opłat jest, ale nie w części I, gdzie są opisane warunki, ale dopiero w Części XI (Inne czynności) i dalej Dział II (Inne usługi świadczone na życzenie Klienta): punkt 5.

   Usuń
  2. Dziekuje za wyjasnienie

   Usuń
 2. Dziękuję za szybko reakcję i przesłany kod

  OdpowiedzUsuń
 3. Jutro zakładam działalność więc pół roku za darmoszkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy jako dotychczasowy klient detaliczny PKO BP mogę sama sobie polecić konto firmowe i zgarnąć 100 zł za polecenie i 200 zł dla nowego klienta? Próbował ktoś?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...