Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 2,7% nawet do 200 000 zł przez 4 miesiące na koncie oszczędnościowym w Getin Banku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

7.10.2017

2,7% nawet do 200 000 zł przez 4 miesiące na koncie oszczędnościowym w Getin Banku

To kolejna dobra zmiana. Bo Getin Bank podniósł dotychczas oferowane oprocentowanie dla nowych środków.

Konto oszczędnościowe 2,7% do 200 000 zł w Getin Banku
Teraz załapać się można na stawkę 2,7% w skali roku. Propozycja skierowana jest do osób, które już posiadają albo otworzą konto osobiste w Getin Banku. Jest więc dziś i okazja, by prześwietlić nowy rachunek w ofercie banku. By był darmowy na szczęście nie trzeba wiele.

Konto oszczędnościowe w Getin Banku staje się więc w chwili obecnej trzecim najatrakcyjniejszym kontem tego typu w bankach w Polsce. Pod względem oprocentowania najlepsze jest dostępne w Orange Finanse (3,6% w skali roku przez 6 miesięcy, ale wyłącznie dla kwoty do 10 000 zł; z dodatkowymi warunkami - m.in. co miesiąc trzeba wydawać co najmniej 300 zł kartą). Dobrą propozycję można znaleźć w T-Mobile Usługi Bankowe. W tym przypadku oprocentowanie wynosi 3% dla kwoty do 50 000 zł i jest gwarantowane przez 3 miesiące. (a konto oszczędnościowe można założyć z darmowym kontem osobistym, dzięki któremu uzyskać można do 150 zł zwrotu za płatności kartą). Trzecie w kolejności jest właśnie konto oszczędnościowe w Getin Banku.

Promocja dostępna jest zarówno dla nowych, jak i dla obecnych klientów banku. Trzeba jednak posiadać (lub dopiero założyć) konto osobiste oraz jeden z rachunków oszczędnościowych (ważna informacja dla obecnych klientów: wykluczone są takie rachunki, jak Celowe Konto Oszczędnościowe, Konto Oszczędnościowe Skarbonka lub konta oszczędnościowe uczestniczące w promocjach Family Saver). No i jest jeszcze jeden zapis wykluczający:
"Z niniejszej Oferty nie może skorzystać Uczestnik poprzedniej edycji Oferty, któremu w okresie od 01.10.2017 r. do 15.11.2017 r. zakończył się Okres trwania poprzedniej Oferty Specjalnej" (w promocji obowiązującej do 15.11.2017 r.)
"Z niniejszej Oferty nie może skorzystać Uczestnik, poprzednich edycji oferty „Na nowe środki”, oraz Uczestnik któremu w okresie od 16.11.2017 r. do 17.12.2017 r. zakończył się Okres trwania poprzedniej edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”" (w promocji obowiązującej od 16.11. do 17.12.2017 r.)

Nowe środki liczone są względem salda środków klienta w Getin Banku z dnia 28.09.2017 r.  (w promocji obowiązującej do 15.11.2017 r.) 13.11.2017 r. (w promocji obowiązującej od 16.11. do 17.12.2017 r.) zgromadzonego zarówno na koncie lub kontach oszczędnościowych, jak i na lokatach. Jeśli ktoś chce dopiero teraz stać się klientem banku to sytuacja jest jasna i klarowna - wszystko co zostanie wpłacone, będzie nowymi środkami. Jeśli już jednak ktoś konto/konta w Getin Banku posiada, ten musi zliczyć ile środków posiadał na wspomniany dzień, wpłacić dodatkowe środki, od łącznej kwoty odjąć saldo z 28.09. 13.11. i wtedy wyjdzie mu suma, która dla banku będzie nowymi środkami. Weryfikacja stanu środków będzie przeprowadzana na koniec każdego dnia. Dla "starych środków" standardowe oprocentowanie wynosi od 1 do 1,4% w skali roku (w zależności od sumy środków zgromadzonych na koncie oszczędnościowym). Jeśli posiadasz więcej niż jedno konto oszczędnościowe w Getin Banku to promocją objęte będzie tylko jedno z nich (najstarsze).

Stawka 2,7% obowiązywać będzie przez 122 dni dla kwoty do 200 000 zł. Na promocję załapać się można najpóźniej do 15.11.2017 r. 17.12.2017 r. (liczy się wpłata nowych środków na konto oszczędnościowe)

Konto Proste Zasady - prześwietlenie nowości


Jak już wspomniałem na wstępie, Getin Bank wprowadził do swej oferty nowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Jego główne cechy to:
 • 0 zł za otwarcie konta;
 • 0/8 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeśli:
  • posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia lub
  • w poprzednim miesiącu wykonana została co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty wydawanej do konta;
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce (bez względu na to do jakiego banku bądź instytucji należy urządzenie).

Wychodzi więc na to że na rynku pojawił się kolejny całkiem fajny rachunek. Podstawowe usługi można mieć za darmo za spełnienie jednego, prostego warunku - wystarczy wykonać jedną płatność kartą lub BLIKiem na dowolną kwotę. Jego założenie i posiadanie nie jest więc zbytnim obciążeniem przy tym by móc skorzystać ze stawki 2,7% nawet do 200 000 zł.

Z kolei Konto Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest bez warunków za 0 zł. W miesiącu można z niego wykonać jeden przelew bez opłat, a za każdy kolejny (co jest standardem w przypadku większości kont oszczędnościowych także w innych bankach) Getin Bank pobierze 9 zł. Odsetki kapitalizowane są na koniec każdego miesiąca kalendarzowego. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla kont indywidualnych (wspólne objęte są warunkami standardowymi).


Bądź na bieżąco z wszystkim promocjami bankowymi, jak i najlepszymi propozycjami dla oszczędzających. Zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail

Przydatne dokumenty:

47 komentarzy:

 1. Oferta KO jest już od tygodnia - to pierwsze primo.

  Drugie primo, Złotówa, to tzw. nowe środki nie są liczone względem salda z dnia 28.09.2017 r. zgromadzonego na koncie osobistym, a jedynie oszczędnościowym oraz na lokatach.

  Regulamin:

  "Nowe środki – środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie Oszczędnościowym oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Oferta obowiązuje od początku października. Przy lawinie innych promocji wpis musiał trochę zaczekać. Co do salda to racja, dzięki. Nie obejmuje salda konta osobistego, więc jest lepiej.

   Usuń
  2. Z tego wnioskuję, że jeśli dopłacę nowe środki na Konto Oszczędnościowe na którym mam już środki oprocentowane w skali 2,5%, to te nowe środki będą oprocentowane 2,7%, a stare środki będą dalej oprocentowane na 2,5%?

   Usuń
  3. No właśnie też w tym widzę... albo lukę i niedopatrzenie banku albo szansę na 2,7% dla nowych środków mimo że ma się 2,5%. Ja zakładałem w połowie września więc nie skończy mi się do 15.11.

   Usuń
  4. Egon, w danym momencie można uczestniczyć tylko w jednej edycji oferty.

   Identyczne zasady ma również Millennium w swoich ofertach KO (obecnie to Profit).

   Usuń
  5. Anonimowy7 października 2017 17:46 skąd taka opinia? W Millenium faktycznie jest taki zapis ale tu nie widzę.

   Usuń
  6. @Arek, 7 października 2017, 17:36

   Powodzenia w dochodzeniu swoich racji z Getin :)

   Usuń
  7. @Egon & @Arek - wygląda to na tzw. 'niedopatrzenie' w ichnim regulaminie :)

   Usuń
  8. W regulaminie obecnej promocji oprocentowania konta oszczędnościowego jest punkt "Oferta nie łączy się z Ofertą specjalną Na dobry początek". A poprzednia promocja (która obowiązywała do końca IX) nazywała się "Na nowe środki". Choć owszem może skończyć się na reklamacjach. Ale dotąd wszystkie z Getinowcami i całą stajnią Czarneckiego wygrywałem :D

   Usuń
  9. Chyba łatwiej jest jednak założyć konto na żonę, męża, matkę, ojca ...

   Usuń
  10. Przechodząc dzisiaj obok jednego z oddziałów wstąpiłem aby o to zapytać, tzn. czy w danym momencie można uczestniczyć tylko w jednej edycji oferty. Babka nawet nie wiedziała o co pytam, po czym zadzwoniła na infolinię i tam po zadaniu tego pytania zapanowała konsternacja ... maja mi dać cynk - Getin to jeszcze nie BGŻ, ale to dość blisko :)

   Usuń
  11. @Egon - 7 października 2017 - 17:17

   Z tego wnioskuję, że jeśli dopłacę nowe środki na Konto Oszczędnościowe na którym mam już środki oprocentowane w skali 2,5%, to te nowe środki będą oprocentowane 2,7%, a stare środki będą dalej oprocentowane na 2,5%?
   -----
   Egon, miałeś rację - mnie dopisali 2,7% do kwoty dodanej tak jak w Twoim opisie!

   Usuń
 2. Oferta do rozważenia jak skończy mi się 3% w T-Mobile i jak nie będzie wtedy czegoś >2,7% w Idea Banku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś wolę lokaty od kont oszczędnościowych. Wiadomo ile odsetek się spodziewać i warunki na czas określony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mając do wyboru KO i lokatę na identyczne okresy i oprocentowanie bez wahania zawsze wybiorę konto i to nawet gdy konto jest na zasadach Konta Lokacyjnego w Alior gdzie odsetki są wypłacane dopiero na koniec.

   Usuń
  2. KO oszczędnościowe jest lepsze od lokaty, ale nie dziwię Ci się że tak do tego podchodzisz, bo w Getin i w Millenium to trzeba zgadywać jaki się ma procent na tych kontach. Jedynie w Idea Bank jest jasno napisane na koncie oszczędnościowym jakie jest aktualnie oprocentowane.

   Usuń
  3. Jak jest gwarancja oprocentowania przez dany czas to KO jest lepsze od lokaty. Możesz dopłacać i wypłacać, odsetek nie tracisz. Kasa też pod ręką gdyby ktoś rzucił lokatę z lepszym oproc.

   Usuń
  4. Egon, a w Optima nie trzeba?

   Usuń
  5. Każde z tych 'powracających' ofert KO (Alior, Millennium, Getin, BGŻ Optima) ma jeden wspólny mianownik czyli datę odniesienia dla ustanowienia wysokości tzw. nowych środków. Wydaje się, że to jedyny warunek, z którym niektórzy mają trudności ze zrozumieniem :)

   Usuń
 4. "Z niniejszej Oferty nie może skorzystać Uczestnik poprzedniej edycji Oferty, któremu w okresie od 01.10.2017 r. do 15.11.2017 r. zakończył się Okres trwania poprzedniej Oferty Specjalnej"
  Czy to chodzi o tą edycję w której można było wpłacać nowe środki na KO do 30.09.2017 z oprocentowaniem 2,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, o tą - innych edycji nie było :)

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Wygląda, że chodzi o tą właśnie edycję. Ale skąd oni wzięli taką śmieszną datę? (01.10.2017 r. do 15.11.2017 r.) do czego to przypiąć? Jak dobrze liczę to nikomu poprzednia promocja się nie skończy (122 dni) Może chodzi o to że jeśli ktoś wypłaci np. część z KO w tajemniczym terminie od 01.10.2017 r. do 15.11.2017, wtedy być może...zakończy się dla niego "Okres trwania poprzedniej Oferty Specjalnej", ale znowu czy chodzi o wypłatę całego konta czy tylko części?

   Usuń
  4. Okres 01.10.2017 - 15.11.2017 to Okres Przystąpienia do Oferty Specjalnej, w którym uczestnik może wpłacać Nowe Środki na KO.

   Natomiast Nowe Środki to środki wpłacone na KO w Okresie Przystąpienia stanowiące nadwyżkę nad saldem z dnia 28.09.2017 na KO oraz na lokatach łącznie.

   Usuń
  5. Bez wątpienia regulamin tej oferty jest napisany dość 'dziwnie' :)

   Usuń
  6. Egon, jeśli te 2,5% to dla Ciebie za mało, to pomyśl o ich obligacjach - płacą 4% co jest aż dwa razy więcej niż za obligacje skarbowe!

   Usuń
  7. Obligacje vs lokata. Kluczowa różnica to BFG

   Usuń
  8. Ta oferta jest na KO, a nie na lokatę :)

   Usuń
  9. @Anonimowy - 11 października 2017 - 23:28

   Obawiam się, że masz zbyt wiele zaufania do tego funduszu - czy zdajesz sobie sprawę jak niewielką część depozytów BFG jest w stanie zabezpieczyć?

   Usuń
  10. System gwarancji depozytów to nie tylko BFG. Gdyby patrzeć tylko na jego fundusze zgromadzone z regularnych składek wpłacanych przez podmioty zobowiązane to starczyłoby na małe banki i SKOKi. Na Getin już nie - to oczywiste. Ale ustawa daje szersze spektrum narzędzi do wypłaty gwarancji depozytów w razie upadku banku.

   Usuń
  11. A zwłaszcza obecnie gdy fundusz został dość mocno wydrenowany przez plajtujące SKOK-i ... zresztą żaden bank nie posiada nawet 10% zdeponowanych kwot.

   Usuń
  12. @Anonimowy - 11 października 2017 - 23:28
   Obligacje vs lokata. Kluczowa różnica to BFG
   .....
   Jednak obligacjom Getin zaufało sporo ludzi, gdyż sprzedali ich na ponad 2,7 mld zł!

   Usuń
  13. Gdyby w jakimkolwiek banku jednego dnia zjawiła się nawet połowa depozytorów z żądaniem wypłat, to bank leży i kwiczy. W zdrowych gospodarkach banki służą kompletnie innym celom niż deponowanie kasy klientów.

   Usuń
 5. Szkoda, że Getin nie robi promocji dla nowych klientów. Bo coś by się przydało. Ale skór nie to ja się wstrzymuje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czyli mogę wpłacić np. 10.10.2017 10 tys. i 02.11.2017 wpłacić 5 tys. i całość tych środków będzie oprocentowana 2,7%? Przy założeniu zerowego stanu środków na dzień 28.09.2017. Chodzi mi o to, czy w okresie przystąpienia do oferty specjalnej (01-10.2017 - 15.11.2017) mogę dopłacać nowe środki i również one załapią się na 2,7%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można dopłacać ale te 122 dni liczy się od p-wszej wpłaty

   Usuń
  2. Dopłacać można kiedykolwiek w trakcie trwania 122-dniowego okresu Oprocentowania Promocyjnego.

   Usuń
  3. Dopłacać można zawsze, ale czy zawsze będzie oprocentowanie 2,7% to też można różnie rozumieć:
   "6. Okres przystąpienia do Oferty Specjalnej - okres od 01.10.2017 r. do 15.11.2017 r. w którym Uczestnik może wpłacać Nowe środki na
   Konto Oszczędnościowe"
   , czyli po 15.11.2017 r - to już nie będą nowe środki...

   Usuń
  4. Dopłacać można zawsze? Aby uzyskać odsetki 2,7% należy dopłacić w trakcie trwania 122-dniowego okresu Oprocentowania Promocyjnego. Claro?

   Usuń
 7. Warto dodać że w Getinie jest pewien trik na wypłaty z konta oszczędnościowego częściej niż raz w miesiącu za darmo. Można też zakładać lokaty. Wtedy taka operacja z konta oszczędnościowego też jest bezpłatna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na ROR można przelewać za darmo 2 razy w miesiącu - czy to jest ten trick?

   Usuń
  2. Można założyć lokatę z konta oszczędnościowego. Darmowo choćby to była 2-ga czy 102-ga wypłata w miesiącu. A lokatę zaraz później możesz zerwać.

   Usuń
 8. Czy komuś udało się ustalić czy udział w pierwszej edycji wyklucza 2,7% na podstawie drugiej? Moim zdaniem wg regulaminu nie, ale pytanie co autor tj. Getin miał na myśli. W sumie zaraz koniec miesiąca to będzie można zweryfikować wysokość odsetek za październik.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wychodzi na to, że udział w pierwszej edycji NIE wyklucza 2,7% dla kwoty zdeponowanej zgodnie z regulaminem!

   Usuń
  2. Dokładnie: Informujemy, że zostały spełnione warunki oferty specjalnej Na nowe środki i Twoje Konto Oszczędnościowe zostało objęte promocyjnym oprocentowaniem, zgodnie z Regulaminem oferty specjalnej Na nowe środki dostępnym na stronie internetowej Banku.

   Usuń
 9. A u mnie 2,5%. Czy ktoś jeszcze nie załapał się na 2,7% i składa reklamację?

  OdpowiedzUsuń
 10. Od dziś słabiej. KO 2,5% a lokata 2,1% :(

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...