Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nagroda gwarantowana: telefon LG K4 Dual Sim (2017) za wyrobienie darmowej karty - wystarczy wykonać po 5 płatności przez 3 miesiące

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

2.10.2017

Nagroda gwarantowana: telefon LG K4 Dual Sim (2017) za wyrobienie darmowej karty - wystarczy wykonać po 5 płatności przez 3 miesiące

Wystartowała kolejna edycja promocji Citibanku. Tym razem zdecydowanie uproszczono warunki!

Telefon LG K4 Dual Sim (2017) za wyrobienie darmowej karty Citi Simplicity
By zdobyć nagrodę gwarantowaną za wyrobienie darmowej karty Citi Simplicity w aktualnej edycji nie trzeba wykonywać transakcji na łączną kwotę 3 000 zł (jak to było wymagane w poprzednich odsłonach promocji). Jest o wiele prościej - wystarczy bowiem wykonać po 5 płatności na dowolne kwoty przez trzy kolejne miesiące.

Jak to się dzieje, że bank tak chętnie rozdaje prezenty? Banki na różny sposób próbują przyciągnąć do siebie klientów. Mogą np. łożyć ogromne budżety na bardzo drogą reklamę telewizyjną, ale jej skuteczność jest... dyskusyjna. Szacuje się, że pozyskanie klienta, który zakłada konto kosztuje banki po 400-500 zł. Z kartą kredytową musi być więc jeszcze drożej (bo przecież nie jest ona potrzebna tak często jak konto, które większość osób musi posiadać). Czemu zatem nie płacić za reklamę, a płacić za efekty i wynagrodzić klienta, który zdecyduje się wypróbować kartę? Z takiego założenia wychodzi właśnie Citibank i taką promocję serwuje. Koszty (czyli wydanie nagrody w postaci telefonu) poniesie dopiero, gdy już klienta zdobył i ten zawarł umowę (choć pamiętaj, że umowa taka nie posiada zobowiązań lojalnościowych i jeśli kiedyś z jakiejś przyczyny zechcesz z karty zrezygnować to będzie to możliwe).

Jak uniknąć kosztów? Karta kredytowa (już z racji nazwy) może niektórym osobom kojarzyć się z kosztami - chociażby w postaci odsetek. Jednak w przypadku karty kredytowej mamy coś takiego jak okres bezodsetkowy, czyli czas w którym wykorzystaną kwotę można zwrócić bez dodatkowych opłat czy odsetek.

W umowie o kartę znajdziesz informacje o "całkowitym koszcie kredytu" oraz o tym, że rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 10,47%. Pamiętaj jednak, że to tylko symulacja, do przedstawienia której bank jest ustawowo zobligowany. Opiera się ona na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w ratach. Ale tak z karty korzystać nie musisz. Na karcie bank przyznaje bowiem limit kredytowy z którego możesz, ale nie musisz korzystać. Każda płatność wykonana kartą spowoduje częściowe wykorzystanie limitu, ale co najważniejsze: karta kredytowa ma okres bezodsetkowy. Dzięki temu - jeśli wydaną kwotę spłacisz w określonym terminie - nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów (ani odsetek, ani opłat).

Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam między innymi, co ów okres bezodsetkowy oznacza.

Dla kogo promocja? Uczestnikiem akcji może być osoba, która ukończyła co najmniej 21. rok życia oraz od 1.01.2015 r. nie posiadała żadnej głównej karty kredytowej w Citibanku (posiadanie konta lub innych produktów w tym banku na szczęście nie wyklucza z udziału w promocji).

Zasady promocji.  By zdobyć nagrodę gwarantowaną w postaci telefonu LG K4 Dual Sim (2017):
 • najpóźniej do 30.11.2017 r. wyślij formularz zgłoszeniowy;
 • gdy zadzwoni konsultant banku złóż wniosek o kartę kredytową;
 • kurierowi, którzy przyjedzie z banku z umową do podpisu, przekaż dla banku dokument potwierdzający zadeklarowane dochody;
 • zawrzyj umowę i aktywuj otrzymaną kartę;
 • do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym została zawarta umowa o kartę (datę tę znajdziesz w umowie odesłanej przez bank):
  • co najmniej 1 raz zaloguj się do bankowości internetowej banku lub do aplikacji mobilnej Citibanku;
  • przez 3 kolejne miesiące wykonaj po co najmniej 5 płatności kartą na dowolne kwoty (możesz je zrealizować w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; nie zaliczą się przelewy z karty, ani wypłaty z bankomatu).

Do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji Citibank powiadomi Cię wiadomością w bankowości internetowej o przyznaniu nagrody. W ciągu kolejnych 30 dni zostanie wysłany kurier z banku, by dostarczyć do Ciebie smartfon. Zgodnie z informacjami zawartymi w regulaminie nagroda jest zwolniona z podatku.

O telefonie. Najważniejsze cechy urządzenia (za stroną promocji) to: system Android 6.0.1 Marshmallow, 4-rdzeniowy procesor 1,1 GHz, wyświetlacz 5 cali, 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej. No i cecha wynikająca już z nazwy telefonu: można mieć w nim dwie karty SIM, a więc używać dwóch różnych numerów telefonu (przyda się tym, którzy oprócz prywatnej komórki, mają jeszcze służbową - będzie dzięki temu lżej w kieszeniach bądź torebce). Wartość telefonu wg regulaminu promocji to 499 zł (w sieci znalazłem ceny od 399,90 zł).

Kto może wnioskować o kartę kredytową? 


Minimalne wymogi, jakie wobec osób wnioskujących o kartę kredytową, stawia Citibank to:
"wiek - minimum 21 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm - min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata" 

Aczkolwiek to zdawkowo ujęte wytyczne, bo nie wymieniają wszystkich źródeł dochodu, które bank akceptuje. Poza umową o pracę czy działalnością gospodarczą mogą to być także: umowy cywilno-prawne, emerytury i renty, przychody z najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych.

Jaką kartę wybrać?


Z oferty Citibanku bezapelacyjnie najlepszą kartą kredytową jest karta Citi Simplicity. Bank nie pobiera opłat ani za jej wydanie, ani za posiadanie (i dzieje się tak bez warunków). Jeśli więc wykorzystaną z karty kwotę zwrócisz w okresie bezodsetkowym, to oddasz dokładnie tyle samo ile zostało z karty wydane.

Wyrabiając którąkolwiek z kart kredytowych Citibanku pamiętaj jedynie, by zwrócić uwagę na opłatę... z której można zrezygnować. To opłata za dostęp do usługi CitiPhone (6 zł miesięcznie). Aby ją wyłączyć wystarczy w bankowości internetowej Citibanku wysłać wiadomość o treści "Rezygnuję z usługi CitiPhone". I to wszystko.Przydatne dokumenty:

55 komentarzy:

 1. Czy swiadczenia z pomocy społecznej tez się wliczją do otrzymania karty kredytowej, jezeli są powyzej 1200zl ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co widzę w wykazie źródeł dochodu akceptowanego przez bank to zasiłków czy świadczeń z pomocy społecznej bank nie bierze pod uwagę.

   Usuń
 2. Czyli rozumiem, że wystarczy zapłacić przez te 3 miesiące po 5 razy nawet po 1 zł, wpłacić to na kartę i czekać na nagrodę. A później już żadne płatności nie są wymagane a karta i tak będzie darmowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to może wyglądać. Oczywiście spłatę najlepiej robić wcześniej, a nie dopiero po wszystkich 15 płatnościach wykonanych przez 3 miesiące, bo zdążyłyby się pojawić odsetki. Po spełnieniu warunków (logowaniu i płatnościach przez 3 miesiące) nie ma już wymogu aktywnego korzystania z karty Citi Simplicity. Jest ona bez warunków darmowa.

   Usuń
 3. A jak mozna ewentualnie pożniej zrezygnowac z karty i zamknac rachunek.Jaki dokument przekazac kurierowi o okresie zatrudnienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z karty można zrezygnować na kilka sposobów (oddział, list, infolinia). Ale najłatwiejszym wydaje się złożenie takiej dyspozycji w bankowości internetowej. Wówczas skontaktuje się doradca z banku celem potwierdzenia złożonego wypowiedzenia i będzie po sprawie ;)

   Jeśli zaś chodzi o wymagany dokument to zależy on od dochodu (wykaz źródeł dochodów akceptowanych przez bank, jak i dokumentów znajduje się w załączniku do regulaminu - ostatnia strona podlinkowanego przeze mnie regulaminu). W przypadku osób otrzymujących wynagrodzenie w oparciu o umowę o pracę zazwyczaj wystarczy wyciąg z konta potwierdzający wpływy wynagrodzenia z trzech ostatnich miesięcy albo zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach wystawiane przez pracodawcę. Jaki konkretnie będzie to miał być dokument powie konsultant w rozmowie telefonicznej.

   Usuń
  2. A kiedy można zrezygnować z karty??? Jest jakiś określony czas kiedy nie można?

   Usuń
  3. Po otrzymaniu nagrody kiedy tylko chcesz.

   Usuń
  4. A po rezygnacji z karty konsultant zaproponował mi jeszcze jedną promocję. Dostałem 200 zł jako zwrot 10% za płatności kartą.

   Usuń
  5. Też dostałem tę promocję. Była nie do odrzucenia ;) W pozytywnym tego słowa znaczeniu.

   Usuń
 4. Jak ma wygladac dokument o dochodach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja odpowiedź ciut wyżej w komentarzu z godz. 17:33 :)

   Usuń
 5. jaki najniższy limit kredytowy może być na tej karcie kredytowej - czy wystarczy 1000 zł czy może być jeszcze mniejszy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno nie mniejszy. A nawet chyba wyższy był. Był w każdym bądź razie jak ja wnioskowałem kilka edycji wstecz to proponowali mi 12800 ale bez problemu mogłem wybrać niższy i zdecydowałem się na 5000 PLN.

   Usuń
 6. Po jakim czasie dzwoni konsultant z banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj wysłałem zgłoszenia, a dziś zadzwonili ok. 15.

   Usuń
  2. Do mnie po 2 dniach.

   Usuń
  3. Czy Citi chociaz od reki wysyla mailem potwierdzenie? Pytam, bo co prawda strona pokazala mi, ze wniosek jest przyjety (wstepnie), ale juz 4 robocze dni mijaja i zero kontaktu ze strony banku ani maila, ani telefonu. Wiec nawet nie wiem, czy moje zgloszenie naprawde wplynelo do systemu bankowego.

   Usuń
  4. Uff, piaty dzien i jest telefon :-). Ale procedura jest amatorska, po zgloszeniu via stronka pierwszym zwrotnym kontaktem jest telefon (rozmowa pol godziny), nastepnie klient ma wyslac maila na zbiorczy adres "dla przyspieszenia podajac w temacie pesel". Zobaczymy co dalej (na razie zostalem kuszony kontem ze zwrotami za zakupy)...

   Usuń
 7. Dzis dzwonil konsultant i informacja jest taka ze skan dowodu i dokument o dochodach mam wyslac meilem.Zapytalem czy moge go przekazac kurierowi a odp byla ze nie,poniewaz bank bez dokumentow nie może przygotowac umowy,a wogole to umowe mam otrzymac na meila ale zaszyfrowana,tylko zapomnialem na jaki adres mam wyslac ten skan,moze ktos podpowie

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja dzis rozmawialem z pania konsultant i otrzymalem informacje ze pierwsze operacje karta moge zrobic juz w pazdzierniku,a wtedy moje 3 miesiace skoncza sie 31.12.2017 ale pewnosci to ja jednak nie mam czy to napewno tak bedzie Mr Złotówa mozna to sprawdzic

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Transakcje muszą być wykonane (przez 3 kolejne miesiące) nie później niż do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy. Jeśli więc umowa będzie zawarta w październiku to opcje są tu dwie: transakcje będę mogły być wykonane w październiku, listopadzie i grudniu albo w listopadzie, grudniu br. i w styczniu 2018 r. Wykonanie ich w tym pierwszym wariancie o miesiąc przyśpieszy otrzymanie nagrody :)

   Usuń
 9. czy ta promocja łączy się z programem poleceń

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak mam zatrudnienie dopiero od 2 miesięcy to mam jakieś szanse dostać kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczekaj jeszcze miesiąc, promocja będzie to wtedy zawnioskujesz już jako pracownik ze stażem min. 3 mies.

   Usuń
 11. Obecnie mam 3-miesięczną umowę próbna do 8 listopada i prawdopodobnie po tym czasie dostanę normalna umowę. Czy w takim przypadku będę się łapać na tą promocje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takich sytuacjach banki traktują to jako kontynuację i sumują czas pracy (będziesz mieć już min. 3 miesiące za sobą, a i zatrudnienie przed sobą dzięki nowej umowie). Z udziałem w promocji wstrzymaj się jednak do momentu otrzymania umowy na dłuższy okres.

   Usuń
  2. Do kuriera wystarczy dostarczyć potwierdzenie z konta bankowego o wpływie wynagrodzenia na konto z 3 ostatnich miesięcy?

   Usuń
  3. U mnie to wystarczyło. Tak samo było u żony, matki i teściowej. Ale teść musiał dać zaświadczenie od pracodawcy.

   Usuń
 12. witam Mr.Złotówa byłem kiedyś klientem Citibanku - jak sprawdzić czy już mineła karencja.Złożyłem dziś wniosek - czy jeśli nie spełniam warunków to konsultant nie zadzwoni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej zadzwoni, bo konsultant z działu sprzedaży niekoniecznie musi mieć wgląd w historię Twej współpracy z bankiem. To kiedy zamknąłeś kartę możesz sprawdzić na infolinii.

   Usuń
 13. Czy z kartą muszę otworzyć konto osobiste? Jeśli tak to jakie są jego koszty?

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak mam rentę socjalną 724 zł i pielęgnacyjny 154 to też mogę wziąć udział w akcji?

  OdpowiedzUsuń
 15. Próbując zarejestrować się w promocji wyskakuje mi takie okienko: "Wystąpił błąd podczas wysyłania wniosku. Spróbuj jeszcze raz później".

  Już po promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie wszystko działało. Wysłałem przed chwilą.

   Usuń
  2. Promocja jest niezmiennie dostępna. Nie ma tu limitu nagród, więc o przedterminowym zakończeniu akcji nie można mówić. Być może to był chwilowy problem? Sprawdzałem przed chwilą i działa. Jeśli u Ciebie nic się nie zmieniło to spróbuj usunąć pliki coockies lub wysłać z innej przeglądarki (zazwyczaj taki trik pomaga).

   Usuń
 16. Z informacji uzyskanych z banku wynika, że w związku z bardzo dużym zainteresowaniem promocjami Citibanku, w chwili obecnej wydłużył się czas oczekiwania na kontakt ze strony konsultanta. Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego pojawia się już informacja o 5 dniach roboczych.

  OdpowiedzUsuń
 17. A czemu nikt nie pisze że za doręczenie telefonu trzeba zapłaci?

  OdpowiedzUsuń
 18. Jak wygląda sprawa gwarancji na taki telefon?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Telefon objęty jest 24-miesięczną gwarancją (o procedurze zgłoszeń reklamacyjnych mowa w 13. punkcie regulaminu).

   Usuń
 19. A przesłanie karty kurierem jest płatne 30zl? Tak wyczytałam w załączniku nr 2 Tabela opłat i prowizji, 9ta pozycja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Standardowo karta wysyłana jest listem (na koszt banku). Wysyłka karty może nastąpić kurierem (ale dzieje się tak tylko na życzenie klienta - i wtedy faktycznie jest ta opłata).

   PS. Telefon przesyłany jest kurierem (ale tu na koszt banku).

   Usuń
 20. mam kolejne pytania i wątpliwości zarazem
  dzisiaj mija tydzień jak dostałem email, że dokumenty wysłane kurierem, narazie ani widu ani słychu kuriera, ile czekaliście od dostania emaila do przyjazdu kuriera?
  i pytanie o zgody podczas rozmowy z panią z infolinii, padło kilka pytań o wyrażenie przeze mnie zgód, już nie pamiętam jakich ale pewnie chodziło o informacje handlowe itp, nie wyraziłem ich ale zapytałem czy są one zbędne czy niezbędne do tego wniosku, pani poinformowała mnie ze nie i tu kolejna wątpliwość czy się dobrze zrozumieliśmy czy jej chodziło czy te zgody są potrzebne do wydania karty czy do skorzystania z promocji z telefonem z kartą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie był po 4 dniach. Jakieś szczególne zgody na potrzeby promocji w tej promocji nie były wymagane.

   Usuń
 21. -do mnie nawet nie zadzwonili ..., teraz to mnie moga cmoknac.

  OdpowiedzUsuń
 22. Czy te 5 tranzakcji to licza sie w danym miesiacu czy w okresie rozliczeniowym.Podam przyklad akurat moj,rozliczenie karty od 09 miesiaca do 08 miesiaca i teraz wykonane 5 tranzakcji kk od 15 dnia do 27 dnia miesiaca ,nastepne 5 tranzakcj wykonane od 2 dnia miesiaca do 5 dnia miesiacaa wiec to jest liczone jako 2 razzy po 5,czyli operacje w dwoch miesiacach czy jak

  OdpowiedzUsuń
 23. Czy ktoś otrzymał telefon od Citi? Wiem, że to stary temat, ale chyba czas już minął?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałem w lutym. Warunki spełniane listopad-styczeń.

   Usuń
 24. czy ktoś próbował zrezygnować z tej karty i dostał telefon z citi, żeby tego nie robić wtedy wpadnie premia 100 zł po spełnieniu kolejnego warunku /wydanie kartą k. kwoty pieniędzy/, ale, czy jest ktoś, kto to zrobił, dostał tą premię i ponowił rezygnację z tej karty k. simplicity i ponownie - drugi raz konsultant citi zaproponował kolejną premię za nierezygnowanie z tej karty k. ? MrZłotówa coś się orientujesz na ten temat ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już byłem zatrzymywany 2 razy. Najpierw 200 zł. Teraz 100.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...