Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Jak zarobić 1100 zł z Citibankiem - 3 scenariusze dojścia do nagród gwarantowanych i FAQ

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

20.10.2017

Jak zarobić 1100 zł z Citibankiem - 3 scenariusze dojścia do nagród gwarantowanych i FAQ

Prawdopodobnie to najlepsza okazja roku. Odpowiadam więc na wszystkie pytania.

Jak zarobić 1100 zł z CitibankiemCitibank się postarał i sowicie płaci w swych promocjach za wyrobienie karty i otwarcie konta osobistego. Promocje te łączą się ze sobą, więc w sumie można zyskać nawet 1 100 zł bez wyśrubowanych warunków. Odpowiadam więc na wszystkie pytania najczęściej się pojawiające, a także na takie, które niektórzy boją się zadać 😉 Podpowiadam też co zrobić mają osoby, które już miały kartę kredytową w Citibanku, ale z niej zrezygnowały... a teraz by nie utracić karencji nie chcą wnioskować o kolejną.

Łącznie nawet 1 100 zł gwarantowanego zysku od banku za skorzystanie z produktów. Jak to możliwe? A jeśli już możliwe to pewnie obwarowane masą różnych warunków - tak może wydawać się osobom, które nie miały styczności z promocjami bankowymi. Tymczasem ponad 3,5-letnia historia bloga, na którym pokazuję nie tylko teoretyczną stronę zarabiania na okazjach serwowanych przez banki, ale dzielę się również mymi doświadczeniami i praktyką z codziennego wykorzystywania promocji, pokazuje, że takie okazje są i można sporo na nich zyskać (sprawdź mój raport: jak zarobiłem 15 000 zł w 3 lata). Promocje Citibanku sprawiają, że w łatwy sposób nowy klient zgarnąć może 1 100 zł. Jak to zrobić? Wskazuję krok po kroku. A dalej (na końcu wpisu w cześci FAQ) odpowiadam na najważniejsze pytania.

Dziś to dość długi wpis. Ale w końcu nie tak często chodzi o aż tak duże pieniądze. Scenariusze właściwie mamy trzy. I tak może być:
Kliknij w jedną z powyższych opcji, by z automatu przeskoczyć do części Cię interesującej.

3, 2, 1, do nagród start

Czas więc omówić scenariusz zoptymalizowanego dojścia do nagród i wyciśnięcia maksimum zysków.

Opcja nr 1. Nie posiadasz konta ani karty w Citabanku


Karta Citi Simplicity z nagrodą rzeczową lub bonami na zakupy. Jeśli nie posiadasz i co najmniej od 1.01.2015 r. nie posiadałeś karty kredytowej w Citibanku to przed Tobą otwarta jest droga do udziału w promocji takiej karty. Za jej wyrobienie otrzymasz jedną z gwarantowanych nagród:

Klikając w jeden z wybranych punktów powyżej poznasz szczegóły konkretnej propozycji. Te promocje należą do najprostszych, gdyż bank wymaga w nich jedynie wyrobienia darmowej karty, zalogowania do bankowości internetowej oraz wykonania 10 lub 15 płatności kartą na dowolne kwoty i praktycznie w dowolnym miejscu.

Choć są jeszcze inne promocje karty Citibanku. Do tych najpopularniejszych należą:

W tych dwóch powyższych promocjach warunki są jednak nieco trudniejsze. Wykonać bowiem należy płatności kartą na sumę min. 1 000 zł. Pomyśleć więc możesz sobie: "Nagrody tej samej wartości, a wymogi większe? Gdzie jest haczyk w tych wcześniej wymienionych promocjach z drobniejszymi transakcjami?". Odpowiadam: haczyka nie ma. O warunkach zadecydował czas pojawienia się promocji. Te z trudniejszymi wymogami pojawiły się wcześniej, ale najwyraźniej bank doszedł do wniosku, że przy uproszczeniu zasady zainteresowanie będzie (jeszcze) większe.

Co najistotniejsze to kartę, którą wyrabiasz w promocji (Citi Simplicity), otrzymujesz bez opłat i bez opłat możesz ją też posiadać. Wykorzystaną kwotę (tę, którą wydasz na potrzeby transakcji wymaganych w promocji) spłać w okresie bezodsetkowym. Oddasz wtedy dokładnie tyle samo ile wydasz (bez odsetek i bez opłat).

I w taki oto prosty sposób zdobędziesz wybraną przez siebie nagrodę. Ale na tej nagrodzie bankobranie z Citibankiem się nie kończy, bo jest jeszcze jedna promocja.

Konto Citi Priority. W tym przypadku do zdobycia są nagrody pieniężne. W promocji konta możesz wziąć udział jeśli po 31.10.2016 r. nie było Ci dane posiadać, ani współposiadać konta osobistego, ani rachunku oszczędnościowego w Citibanku (a także nie byłeś/aś pełnomocnikiem do takich kont).

Wyrobienie i posiadanie wyżej wspomnianej (darmowej) karty Citi Simplicity jest tu o tyle wskazane, że wtedy w promocji konta będziesz mieć prostsze warunki do spełnienia. 

W uproszczeniu wystarczy co miesiąc zapewniać wpływy na konto na sumę min. 5 000 zł (może być to wpłata jednorazowa, ale może być też więcej mniejszych wpłat - ważne by łącznie wyszło min. 5 000 zł) i przez kilka miesięcy w każdym z nich wykonać jeden przelew z konta Citi Priority. Za to dostaniesz i premię 100 zł (za spełnienie warunków bezpłatnego konta), i na zakończenie premię 150 zł (bonus za lojalność). Ale to nie wszystko, bo w międzyczasie premiowane będzie także płacenie kartą wydaną do konta. Bank będzie Ci oddawać 5% wydanych kwot (łącznie - przez 9 kolejnych miesięcy - można w ten sposób uzyskać do 450 zł.

W taki sposób - jednocześnie spełniając warunki promocji i warunki zwalniające z opłat za konto - zebrać możesz do 700 zł, które bank w nagrodach pieniężnych będzie wypłacać na Twe konto, a Ty możesz te środki przeznaczyć na dowolny cel.

Pamiętaj, że jeśli najpierw zawnioskujesz o kartę kredytową, a dopiero później będziesz wnioskować o konto to zgłoszenie do udziału w promocji konta musi nastąpić na stronie promocji a nie np. przez bankowość internetową. Wtedy trzeba zaczekać na odrębny kontakt ze strony konsultanta banku celem złożenia wniosku o konto.

Opcja nr 2. Posiadasz kartę w Citibanku, ale nie masz jeszcze konta


W tym przypadku mamy do czynienia z najkrótszym opisem. Posiadając kartę kredytową Citibanku jesteś jego klientem, ale mimo to możesz wziąć udział w promocji konta osobistego. Ważne jest jedynie by po 31.10.2016 r. nie posiadać, ani nie współposiadać, jak również nie być pełnomocnikiem do konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku. Wtedy droga do zdobycia 700 zł jest otwarta. I to z łatwiejszymi warunkami do spełnienia. Nie będzie Cię bowiem dotyczył wymóg nr 1 jakim jest utrzymywanie salda środków w Citibanku na poziomie aż 30 000 zł, ale dzięki posiadanej karcie wystarczy spełnienie wymogu po wielokroć prostszego.

O szczegółach piszę oczywiście w artykule prześwietlającym promocję "Do 700 zł bliżej niż myślisz z kontem Citi Priority".

W związku z tym, że posiadasz już kartę Citibanku, uproszczone powinny być też warunki założenia konta. Teraz wystarczy wysłać zgłoszenie do promocji, gdy zadzwoni konsultant banku złożyć wniosek o konto, a umowę zawrzeć za pośrednictwem bankowości internetowej.

Opcja nr 3. Było Ci dane posiadać kartę w Citibanku, ale nie chcesz wnioskować o nią kolejny raz


To sytuacja w której znajduje się zapewne wielu Czytelników, którzy regularnie zaglądają na blog. Promocji karty kredytowej z logo Citi było mnóstwo. To chyba najbardziej aktywny bank w serwowaniu okazji do bankobrania, w dodatku bardzo sowicie wynagradzający, więc propozycje te cieszą się dużym zainteresowaniem. Część z osób, które kiedyś już taką kartę wyrobiły, ale zdążyły z niej zrezygnować, teraz stoi przed dylematem: jak spełnić warunki promocji (gdy w grę nie wchodzi scenariusz nr 1 czyli wyrobienie karty kredytowej w promocji z bonusem), a przydałby się jednak produkt kredytowy (np. darmowa karta kredytowa), by w prostszy sposób spełnić warunki do uzyskania nawet 700 zł za konto Citi Priority?

A przypomnę, że w promocji konta osobistego na spełnienie warunków promocji, jak i na zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku wpływ ma jeden z poniższych warunków:
 • wariant I - utrzymanie średniomiesięcznego salda środków na rachunkach w Citibanku na poziomie co najmniej 30 000 zł lub
 • wariant II - posiadanie produktu kredytowego w Citibanku (na szczęście nie każdy oznacza koszty - ale o tym za chwilę) oraz zapewnienie wpływów na konto na sumę min. 5 000 zł miesięcznie.

Pierwszy z wariantów nie jest dla każdego (bo nie każdy dysponuje taką sumą środków jaką wymaga bank), a poza tym nawet jeśli ktoś ma wymaganą kwotę, to niezbyt opłaca się jej lokowanie w Citibanku ze względu na słabe oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych. O wiele prostszy do realizacji jest więc wariant II. No właśnie... ale co z tym produktem kredytowym? Może nim być np. kredyt hipoteczny lub pożyczka. One jednak kosztują (i to niemało: prowizje, odsetki itd.). Z bankobiorczego punktu widzenia odpadają. Może też być karta kredytowa, ale jeśli ktoś już ją miał, zrezygnował i teraz ma wyrabiać ją bez żadnej gratyfikacji, a w dodatku tracić okres bez karty (a więc okres karencji), który już się wyczekało, to trochę szkoda takiej opcji.

Alternatywą jest więc - znaleziony przez Czytelników (wielkie dzięki) i opisany w komentarzach - sposób na limit w koncie osobistym. Taki limit kredytowy oznacza możliwość wejścia na przysłowiowy "minus na koncie". Każda wpłata środków oznacza jednak spłacenie części lub całości wykorzystanej kwoty. Ale co najważniejsze: limitu nie musisz przecież wykorzystywać! A jeśli nie będziesz na koncie schodzić poniżej kwoty, którą samodzielnie tam wpłacisz, to nie będzie kosztów z tytułu odsetek, które byłby naliczane od wykorzystanej kwoty. Tym właśnie różni się bowiem limit kredytowy (jak i karta kredytowa) od pożyczki, że nie ma rat i może nie być kosztów, jeśli z takiego limitu lub karty nie korzystasz. A w przypadku Citibanku kosztu faktycznie nie będzie, bo limit kredytowy przyznawany jest bez prowizji. Roczna prowizja za limit kredytowy w koncie na kolejny rok wynosi 1% od wysokości limitu, nie mniej niż 50 zł... ale przecież nikt nie nakazuje limitu utrzymywać tak długo.

Najlepszym wyborem dla osób, które miały już kartę kredytową w Citibanku, teraz nie chcą wnioskować o nową, a chcą wziąć udział w promocji konta osobistego i zdobyć nawet 700 zł wydaje się więc być właśnie limit kredytowy w koncie. Pozwoli spełnić warunki, a nie musi kosztować.

Tymczasową alternatywą (bo tylko do 23.10.2017 r.) jest promocja karty kredytowej Citibank BP Payback. Za jej wyrobienie do zdobycia jest bon rabatowy do wykorzystania w sklepach RTV Euro AGD o wartości 200 zł,a więc o wiele skromniej niż w innych promocjach Citibanku, ale za to zdecydowanie skrócono karencję (wystarczy nie posiadać karty kredytowej Citi zaledwie od 1.10.2016 r.) - więcej na ten temat piszę tutaj.

FAQ - najczęściej zadawane pytania dot. promocji Citibanku


Kumulacja. Łącznie w promocji konta (lub promocjach konta i karty) zyskać da się więc od 700 do nawet 1 100 zł. A, że pod wpisami dotyczącymi różnych promocji karty Citibanku, jak i pod wpisem o promocji konta pojawia się wiele zapytań (a kolejne dostaję jeszcze w wiadomościach na Facebooku czy mailowo), to czas na zbiorczą odpowiedź na część z nich.

W jakiej kolejności najlepiej skorzystać z promocji? Najpierw z karty, później z konta czy na odwrót? A może obydwa wnioski naraz?


Na początku najlepiej zawnioskować o kartę kredytową. Dlaczego? Bo to produkt kredytowy, który bank może (ale nie musi) przyznać (powodem może być np. za dużo innych zobowiązań kredytowych). A to czy otrzymasz kartę kredytową determinuje również warunki, jakie przyjdzie Ci spełnić w promocji konta (by zdobyć premie do 700 zł, a jednocześnie uniknąć opłat za konto). O wiele prościej będzie gdy już będziesz wiedzieć, że kartę kredytową będziesz mieć.

Jeszcze raz przypomnę jednak o właściwej kolejności, by załapać się na obydwie promocje:
 • wyślij formularz zgłoszeniowy do wybranej promocji karty kredytowej i zaczekaj na telefon konsultanta banku celem złożenia wniosku o kartę.
 • odrębnie wyślij formularz zgłoszeniowy do promocji konta Citi Priority z premiami do 700 zł - dostępny jest on tutaj. Zaczekaj na odrębny kontakt ze strony banku celem złożenia wniosku o konto.

W promocji konta pojawia się wymóg średniomiesięcznego salda na poziomie 30 000 zł. Czy muszę ulokować takie środki?


Nie. Jest to bowiem jeden z warunków do spełnienia w promocji. Może to być albo utrzymanie wspomnianego salda, albo posiadanie produktu kredytowego (najlepiej wypada w tym przypadku karta kredytowa i limit kredytowy) oraz zapewnienie wpływów na sumę min. 5 000 zł (jakie to mogą być wpływy? o tym piszę nieco niżej)

Jakie płatności wykonać kartą kredytową by dostać nagrodę?


Możesz płacić kartą w dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Do promocji nie zaliczą się jednak ani płatności anulowane (zwrócone), ani wypłaty z bankomatów, ani przelewy z karty. Te przelewy i wypłaty zresztą nie opłacają się w ogóle, gdyż w przypadku karty kredytowej wiążą się z dodatkowymi kosztami (prowizje i odsetki). Kartą kredytową najlepiej płacić (transakcje bezgotówkowe) - wtedy obowiązuje okres bezodsetkowy, a więc można oddać tyle ile kartą faktycznie się wydało (bez dodatkowych kosztów: opłat czy odsetek).

Gdzie mogę płacić kartą wydaną do konta by otrzymywać zwrot?


W dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Bank nie wyklucza żadnych miejsc, ani nie narzuca takich, w których należy płacić. Możesz więc kupować tam gdzie dotąd - nic się nie zmieni. No poza tym, że zapłacisz inną kartą lub w ogóle kartą (wydaną do konta Citi Priority) zamiast gotówką.

Czy zwrot 5% będzie naliczany za płatności kartą kredytową czy debetową (wydawaną do konta)?


Zwrot jest jednym z elementów promocji konta osobistego w Citibanku, więc zwrot naliczany jest wyłącznie od płatności kartą wydaną do konta. Na ten czas (po spełnieniu warunków dla promocji karty kredytowej, jeśli z niej skorzystasz i wykonasz kartą kredytową określoną liczbę transakcji) kartę kredytową możesz schować do szuflady (karta Citi Simplicity jest bez warunków darmowa - nawet jeśli jej nie będziesz używać).

Czy po otrzymaniu wszystkich nagród przewidzianych w promocji jestem zobowiązany do utrzymywania karty i konta przez określony czas?


Do Ciebie należy decyzja jak długo będziesz posiadać produkty w Citibanku. Posiadanie karty kredytowej opłaca się jednak, bo ułatwia uniknięcie opłat za konto i spełnienie warunków w promocji tegoż konta, a sama karta Citi Simplicity nic nie kosztuje (brak opłat za jej posiadanie - bez warunków). Konto zaś trzeba posiadać do momentu wypłaty danej premii (bo na te konto wypłacana jest premia) - wpłynie ona też pod warunkiem niezłożenia wypowiedzenia umowy o konto do tego momentu.

Jeśli zawrę umowę o kartę kredytową za pośrednictwem kuriera to czy z umową o konto kurier przyjedzie jeszcze raz?


Posiadając kartę kredytową Citibanku będziesz już jego klientem i uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Dzięki temu ułatwione będzie zawieranie kolejnych umów. Gdy po zgłoszeniu chęci udziału w promocji konta, skontaktuje się z Tobą konsultant banku celem złożenia wniosku, a dokumenty udostępnione zostaną w bankowości internetowej. Tam je jedynie zaakceptujesz. Kolejnej wizyty kuriera już więc nie będzie.

Czy wpływ 5 000 zł na konto musi być jednorazowy czy mogą wpływać mniejsze kwoty? I jaki to może być wpływ?


Wpływy na konto w promocji tegoż konta wymagane są wyłącznie w przypadku spełniania warunków z wariantu II. Wpływ taki może pochodzić z dowolnego źródła (z jednym wykluczeniem: nie może być wykonany z konta dla klientów indywidualnych, prowadzonego przez Citibank). Nie musi to być wynagrodzenie od pracodawcy (choć oczywiście może). Wystarczą jednak nawet własne przelewy z konta w innym banku. Może być to przelew jednorazowy kwoty min. 5 000 zł, ale mogą być też wpływy na mniejsze kwoty (możesz np. obracać kwotą 1 000 zł). Ważne by łącznie w historii konta (w miesięcznym zestawieniu transakcji) były odnotowane wpływy na łączną wymaganą kwotę.

Nie ma potrzeby utrzymywania tych środków tam - możesz je w dowolnym momencie wydać, przelać lub wypłacić.

Przy wyrabianiu karty kredytowej deklaruję dochody. Czy one muszą wpływać na konto w Citibanku?


Przy wniosku o kartę bank pyta o źródło dochodów, ale wiąże się to tylko z tym, że bank chce wiedzieć czy ewentualnie wykorzystaną kwotę z karty będziesz mieć z czego spłacić. Nie wymaga jednak by te dochody miały wpływać do Citibanku. Możesz je oczywiście przenieść, ale nie musisz - mogą nadal wpływać tam gdzie dotąd.

Miałem kiedyś kartę kredytową w Citibanku. Jak sprawdzić kiedy została zamknięta?


Możesz skontaktować się z infolinią banku. Sam niedawno to testowałem. Po krótkiej weryfikacji (jedno z pytań - gdy nie mam obecnie żadnych produktów w Citibanku - było nawet zaskakujące i zabawne: "jaką kwotę wypłacał Pan wczoraj w kasie w oddziale?") otrzymałem informację o dacie zamknięcia karty.

Czy po wykonaniu płatności kartą kredytową na potrzeby otrzymania nagrody, ale utrzymując ją dalej muszę kartę używać/czy będzie kosztować?


Karta Citi Simplicity wydawana jest bez opłat. Bank też nie pobiera opłat (ani miesięcznych, ani rocznych) za jej posiadanie. I to bez warunków (nie ma więc konieczności korzystania z karty).

Co oznacza RRSO podane na stronie promocji z kartą kredytową? Ile faktycznie będzie trzeba spłacić?


Na każdej stronie promocji dedykowanej karcie kredytowej Citi Simplicity znaleźć można zapis "Rzeczywista roczna stopa procentowa: 10,47%". Jak to ma się więc do mej informacji, że oddajesz tyle ile wykorzystasz? Powyższe wyliczenie RRSO powstało na podstawie wzoru z rekomendacji KNF i zakłada spłatę wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacania karty w okresie bezodsetkowym nie poniesiesz dodatkowych kosztów i oddasz dokładnie tyle ile z karty zostało przez Ciebie wydane.

Przejdź do zgłoszenia o udział w promocji karty Citi Simplicity z wybraną nagrodą gwarantowaną, czyli voucherem 400 zł do Biedronki (promocja aktywna do 10.11.2017 r.), Douglas, na Allegro lub OleOle.pl albo z telefonem LG.

Przejdź na stronę promocji konta Citi Priority z premią do 700 zł >>

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi i poradnikami dla bankobiorców. Zapisz się i wypróbuj darmowy newsletter dla Czytelników. To gwarantowane zero spamu oraz powiadomienia o nowych wpisach na blogu, które wysyłam średnio 1-2 razy w tygodniu. Zapis zajmie chwilę, a jeśli uznasz kiedyś, że chcesz zrezygnować z subskrypcji to również zrobisz to w prosty sposób:
Adres e-mail

Przydatne dokumenty (regulaminy czy tabelę opłat i prowizji) znajdziesz w każdym z odrębnych wpisów dedykowanych danej promocji.

80 komentarzy:

 1. Reasumując: oferta Handlowego jest w zasadzie dla ludzi ze zdolnością kredytową kwalifikujących się na kk bądź limit kredytowy.

  Powód tego jest bardzo prozaiczny: ich lokaty nie są absolutnie żadną alternatywą, gdyż plasują się tradycyjnie na samym ogonie spektrum rynkowego.

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy można to połączyć z programem poleceń ? Pierwsze zonie polece karte kredytową, a potem polece konto ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W poleceniu konto oznacza 400 PLN dla osoby polecanej a nie 700. Więc w ostatecznym bilansie jest się na minusie nawet razem z premią za polecenie (100 PLN).

   Usuń
  2. Czyli jednak można :)

   Usuń
 3. Zadna opcja ani wariant nie wchodzi w grę, bo City dzwoni tylko do wybranych klientow.
  Czekamy juz kilka dni na telefon i tak będziemy jeszcze czekac az im się coś odmieni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzwoni do wszystkich (bo jaki by miał cel wybierać? I według jakiej zasady? Skoro to potencjalni klienci, a przecież na klientach bankowi zależy). Czas oczekiwania jest jednak wydłużony ze względu na ogromne zainteresowanie. Pierwotnie podawano, że zaczekać na telefon trzeba do 2 dni roboczych. Obecnie ta infomacja po wysłaniu formularza miała zostać zmieniona i mowa nawet o 5 dniach roboczych czyli w sumie o tygodniu.

   Usuń
  2. Też czekam na telefon. Zgłoszenie wysłałem we wtorek wieczorem.

   Usuń
  3. No własnie nie jestes jedyny.

   Usuń
  4. Dopytałem u źródła jak wygląda sprawa kontaktu. Ten czas oczekiwania jest wydłużony. Bank postanowił jednak zaangażować dodatkowe osoby do kontaktu z osobami wnioskującymi o konto czy kartę w promocji - mają one teraz pracować także w weekendy.

   Usuń
  5. Nie pamiętam dokładnej daty ale wysłaliśmy wnioski z żoną w ostatnie dni października i do tej pory totalna cisza, także... słabo.

   Usuń
 4. "Po krótkiej weryfikacji (jedno z pytań - jaką kwotę wypłacał Pan wczoraj w kasie w oddziale?) otrzymałem informację.
  -----
  Zatrudnieni na telefonie 'konsultanci' powtarzają jedynie to, co wygeneruje im program komputerowy - taki klimat :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a niby skąd mieliby wiedzieć o co zapytać? przecież duchem świętym nie są

   Usuń
  2. Często są takie pytania w bankach. Ja miałem np. Na jaką kwotę ma pan lokatę dolarową? Gdy nawet 1$ nigdy w banku nie miałem.

   Usuń
 5. Zaraz zaraz.... Cały czas piszesz o karcie City Simplicity a nie wspominasz o tej BP... coś tam. Ona w końcu jest płatna czy nie? Nieużywanie jej powoduje płatność czy nie?
  Rozumiem że DEBETÓWKA jest bezpłatna , warunek to oczywiście te 5000?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W promocjach z Biedronką, Douglas, Allegro, OleOle czy z telefonem można wyrobić dowolną kartę ale tylko Citi Simplicity jest bez warunków darmowa. Karta BP Payback byłaby w nich płatna (warunki zwolnienia z opłaty są wyśrubowane).
   Wyjątek to promocja z RTV Euro AGD. Tam można wyrobić tylko kartę BP Paybacka ale jest ona wtedy zwolniona z opłat.

   Usuń
 6. To prawda, że najlepszym wyborem na cele tej promocji jest limit kredytowy na koncie, jednak wciąż nie wiadomo gdzie i jak wnioskować oraz jakie są kryteria przyznawania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie. Mr Złotówa W jaki sposób zawnioskować o limit kredytowy ?

   Usuń
  2. Przez bankowość internetową.

   Usuń
  3. Tylko osobiście w oddziele.

   Usuń
 7. a kartę można polecić ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale tylko w jednym wariancie. Polecony dostanie tablet. Piszę o tym tutaj.

   Usuń
  2. Warto tylko dodać że tablet jest dość słaby.

   Usuń
 8. JESTEM PO ROZMOWIE TELEFONICZNEJ. WNIOSEK CZW PÓŹNO WIECZOREM TELEFON DZIŚ OK 13. WSTĘPNIE KARTA PRZYZNANA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytali o telefon do pracy ?

   Usuń
  2. U mnie pytali o tel do pracy le raczej nie będą dzwonić bo po co ?

   Usuń
 9. Czy jest jakaś opcja by skorzystać z jakiejkolwiek promocji City będąc na działalności poniżej 2 lat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chciałem wyrobić kartę mają działalność rok i 10 miesięcy i nie chcieli dać. Pani powiedziała "no chyba że jest Pan programistą.." :) ale nie jestem

   Usuń
 10. Oczywiście, o wiele rzeczy związanych z zarobkami wypytują, dodatkowo obowiązkowo potwierdzenie wynagrodzeń z 3 miesięcy...

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja mam kartę kredytową world z pinktami z Citi już dwa lata. Nie wypowiedzialem umowy. Dlaczego? Miałem w promocji przez rok wypłacane dodatkowo 20 zł + dali zniesie z opłat + już dwa razy moneyback po 100 zł + jak uzbieram punkty to wymieniam na doladowanie play. Ile tak zyskałem w ciągu 2 lat? Około 1000zl. Pytanie czy jest sens wypowiadania umowy na kk i czekać okres karencji okolo 3-4 lata aby zarobić 400 zł. Chyba nie warto. A jeszcze nie liczyłem tego co zyskałem jak dodatkowo założyłem konto priority. Uważam że to jedyna kk której nie warto się pozbywać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba nie zapomnieć jeszcze o duzych premiach jakie były za polecenia, płacił 400 zł.

   Usuń
  2. W większości banków jest sens zrezygnować. Citi jest tym pozytywnym wyjątkiem. Bez dwóch zdań. Można zyskać dużo i w prosty sposób. Zwłaszcza jeśli chodzi o kartę właśnie. Inna jakość w porównaniu z pozostałymi bankami. A rozumiem że ten moneyback miałeś na zatrzymanie?

   Usuń
  3. Dokładnie za zatrzymanie. Po roku to samo :)

   Usuń
 12. Jest jakiś powód, dla którego nie została wspomniana promocja na kartę kredytową z 6 czerwca "Przesiądź się na rower wraz z Kartą Kredytową Citibank"(https://bankobranie.blogspot.com/2017/06/400-zl-na-dowolny-cel-za-karte-citi-simplicity.html), gdzie można uzyskać 400 zł na rachunek karty? Wydaje mi się najbardziej korzystna - nie ma bawienia się z bonami do sklepu x, tylko otrzymujemy pieniądze do wydania... Minusem może być tylko obowiązek wydania tą kartą 1000 zł, ale nie jest to chyba duży problem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są jeszcze promocji z voucherami po 400 zł do Morele.net (opisuję tutaj) i Frisco.pl (opisuję tutaj), a także z rocznym darmowym dostępem do Storytel (opis tutaj). Ogólnie dział marketingu Citibanku nie próżnuje ;)

   Usuń
 13. Jestem studentem i nie pracuje. W takiej sytuacji rozumiem że nie ma możliwości otrzymać żadnego produktu kredytowego. Nie posiadam również 30 000 tys zł. Czy jest możliwość skorzystać z promocji dla samego moneybacku? Czy wystarczy wtedy dokonać obrót na koncie w kwocie 5000zl i nie będzie żadnych dodatkowych opłat? Czy to waszym zdaniem się wgl opłaci?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moneyback będzie. Ale będzie też opłata za konto co oznacz tyle, że promocja już nie do końca się opłaci

   Usuń
 14. Wiesz jak ja się uczyłem też nie miałem dochodów :) działaj z kontami na konto rodziców :)

  OdpowiedzUsuń
 15. "Jestem studentem i nie pracuje." No to jak chcesz dostać kredyt??? Bank to nie naiwna instytucja która daje na piękne oczy. Bank też nie robi promocji dla samego dania czegoś, w zamian też musi coś mieć. Każdy by chciał dostać premie bez żadnych warunków. Jak Ty byś był bankierem to rozdawał byś na lewo i prawo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zadawałem pytania czy mogę dostać kredyt, tylko stwierdziłem fakt.

   Usuń
 16. Czekam od poniedziałku na telefon i cisza... Ile czasu czekaliscie na telefon ? (promocja 400 zł Biedronka)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zgłoszenie wysłałem w piątek wieczorem i do dziś -cisza.

   Usuń
  2. Podobno odsiewają ludzi z historia w BIK już wstępnie po peselu.

   Usuń
  3. W piatek 13.10.2017 !

   Usuń
  4. Ja tez czekam od poniedziałku jutro bedzie tydzień.

   Usuń
  5. Najpewniej mają już te 2000 wniosków.

   Usuń
  6. Anonimowy22 października 2017 16:53. Banki nie mogą pytać tak sobie w BIK. Możesz zresztą zawnioskować o raport z BIK. Jest on darmowy i zobaczysz czy jakikolwiek bank pytał i o co. A jak pytał bez Twej zgody to składasz reklamację z zawiadomieniem do KNF i żądasz rekompensaty. Nawet nie małą kwotę możesz z tego wyciągnąć ;)

   Usuń
  7. @Anonimowy 22 października 2017 19:23, promocja jest niezmiennie dostępna (pula nie została wyczerpana).

   Usuń
  8. @Anonimowy 22 października 2017 20:16 - Banki nie mogą pytać tak sobie w BIK

   Nawet gdy ktoś składa wniosek o kredyt? Sam bym tego nie wymyślił :)

   Usuń
 17. moneyback 5% jest naliczany dla wydatków z karty kredytowej czy debetowej?

  OdpowiedzUsuń
 18. Czy jeśli mam przyznaną kartę kredytową taką dodatkową do czyjegoś limitu kredytowego to czy jest możliwe, żeby wziąć udział w tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz wziąć udział w promocji karty kredytowej. Wykluczenie obowiązuje bowiem dla posiadaczy głównej karty kredytowej (tych, na których zawarta jest umowa), a nie dla użytkowników kart dodatkowych :)

   Usuń
 19. Wprowadzasz w artykule w błąd, że tylko promocja konta ze zwrotem poprzez formularz. Zgodnie z regulaminem promocji pkt 4:
  Oferta obowiązuje do wyczerpania dostępnej puli 2000 Uczestników, którzy wypełnią i prześlą dedykowany formularz kontaktowy
  na stronie internetowej www.online.citibank.pl/formularz/konta/citi-priority/do-700-zl-premii-z-kontem-citi-priority („Formularz”)
  lub aplikują o Konto Citi Priority („Konto”) podczas rozmowy telefonicznej z przedstawicielem Banku.
  Można aplikować o konto bezpośrednio podczas rozmowy z konsultantem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nie w błąd, bo przedstawiona wersja z formularzem zgłoszeniowym nie rodzi negatywnych konsekwencji i jak najbardziej kwalifikuje do promocji, ale faktycznie była w tym przypadku nieścisłość. Moje niespostrzeżenie "lub". Dzięki za czujność! Ma ostrożność w tej kwestii spowodowana jest nieco doświadczeniami z promocji innego banku (gdzie faktycznie obowiązywał tylko wniosek internetowy, ale konsultanci dzwoniąc do klientów, których wniosek został odrzucony po przelewie weryfikacyjnych, zachęcali do złożenia nowego wniosku przez telefon - rzekomo też kwalifikującego ich zdaniem do promocji; niestety dla tych klientów powstało niepotrzebne zamieszanie).

   Usuń
 20. czy istnieje możliwość polecenia osobie karty kredytowej i zgarnięcia tabletu oraz skorzystania przez tą osobę z promocji na 1100 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, jak ktoś dostanie tablet to nie może skorzystać jednocześnie z innych promocji karty.

   Usuń
 21. Czy cały czas ta promocja jest dostępna ? Ma ktoś pewne info. ?

  OdpowiedzUsuń
 22. Chyba przyśpieszyli z kontaktem. Bo na początku promocji wnioskowałem ja i czekałem 5 czy 6 dni. Teraz żona miała telefon z banku już po 3 dniach.

  OdpowiedzUsuń
 23. Może otrzymać 1300PLN, 400zł- za kartę kredytową, następnie zgłasza się rezygnuję z karty kredytowej i dają 200zł cashbacku za pozostawienie karty i wydanie nią przez najbliższe 3 miesiące 2000zł, 700zł - za konto, czyli 400+ 200+ 700= 1300 zł

  OdpowiedzUsuń
 24. Na jaki adres trzeba wysłać wyciągi potwierdzające wysokość wynagrodzenia?

  OdpowiedzUsuń
 25. Mr. Złotówka,
  1) Czy zarówno wniosek o kartę City simplicity oraz konto z premią wymagają dostarczenia skanu dowodu osobistego?
  2) Czy umowę o kartę kredytową oraz konto można podpisać w oddziale czy tylko przez kuriera?

  Z góry dzięki za odp. Pytam, bo mówię NIE skanowaniu dowodu osobistego oraz podpisywaniu umowy przez kuriera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) do karty wymagał, do konta już nie
   2) tylko przez kuriera

   Usuń
 26. Moje umowy mają datę 31. października, wprawdzie podpisałem dokumenty w listopadzie, ale jak sądzę, darmowy, niepełny miesiąc już mi minął i już od listopada muszę spełniać warunki darmowego konta, mimo że fizycznie nie mam ani karty kredytowej, ani debetowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, w listopadzie już będzie trzeba spełnić warunki. Ale jeśli nie zdołasz to myślę że po reklamacji anulują ci ewentualną opłatę za konto. W temacie podejścia do klientów to bank bardzo prokliencki.

   Usuń
 27. A jeżeli założe najpierw konto a potem kartę kredytową to teeż łapięę się na 400 zł do Biedronki? Wymogiem jest brak właśnie karty kredytowej więc chyba nie ma różnicy kolejność?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz też tak zrobić. Pamiętaj jednak, że promocja z bonem do Biedronki dostępna jest już niedługo (bo tylko do piątku, tj. 10.11.).

   Sugeruję jednak odwrotną kolejność, gdyż przyznanie karty zależy od decyzji kredytowej banku. A wtedy niektórzy mogą zostać z kontem i z koniecznością spełnienia warunku nr I (czyli utrzymania średniomiesięcznego salda na poziomie min. 30 000 zł).

   Usuń
  2. Racja Mr Złotówa:)

   Usuń
 28. A jak miałam konto to 31.10.2016 to rozumiem,że na konsultacje się nie łapię?mogę tylko złożyć wniosek o kartę?

  OdpowiedzUsuń
 29. W bankowości internetowej pojawiły mi się dwie karty simplicity do aktywacji o różnych numerach. Tak to powinno wyglądać? Czemu są dwie? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A zamawiałeś dodatkową albo naklejkę?

   Usuń
  2. Faktycznie, to chyba naklejka jest...

   Usuń
 30. założyłam konto, i.... odrzucono mój wniosek o kartę kredytową a wniosek o limit na koncie muszę złożyć osobiście w oddziale (najbliższy oddział 100 km) .. takiego scenariusza nie przewidziałam.. co robić?:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak karty nie dostałeś to limitu też raczej nie dostaniesz. Zostaje ci więc warunek nr 1 czyli saldo 30k PLN.

   Usuń
 31. Czy komuś z Was udało się otworzyć linię kredytową bez wpływu 3 wynagrodzeń od pracodawcy? Z tego, co piszecie, jedyna szansa, jeśli w ogóle, to wizyta w oddziale... A oddziału Citibanku w moim mieście nie ma!

  OdpowiedzUsuń
 32. Do kiedy wypłacany jest cashback na koncie Priority?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...